EKSTRA
MENÜ

Ek Sefer

Ek Sefer haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ek Sefer hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.340 Ek Sefer haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ek Sefer Haberleri

Afganistan’da Türk unsurlar teyakkuzda

Afganistan’da Türk unsurlar teyakkuzda

Afganistan’da Taliban’ın başkent Kabil’i kuşatmasından sonra gözler bu ülkede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına ve büyükelçiliğe çevrildi.

16.08.2021Dünya
YHTlerde günlük sefer sayısı yarın itibarıyla 40a çıkacak

YHT'lerde günlük sefer sayısı yarın itibarıyla 40'a çıkacak

YHT'ler, Ankara-İstanbul hattında 16, Ankara-Konya hattında 10, Konya-Eskişehir hattında 8, Ankara-Eskişehir hattında günlük 6 sefer gerçekleştirecek.

15.08.2021Ekonomi
Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate düşecek

Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor! Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate düşecek

Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Halkalı-Kapıkule arasında yük trenleri için seyahat süresinin 8 saatten 3,5 saate, yolcu trenleri için ise 3,5 saatten 1 saat 35 dakikaya inecek.

22.07.2021Ekonomi
Büyük yoğunluk YHTye ek sefer konuldu

Büyük yoğunluk! YHT'ye ek sefer konuldu

Bugün başlayan ilave YHT'lerle Kurban Bayramı süresince yaklaşık 11 bin kişilik ilave yolcu kapasitesi sağlanacak.

22.07.2021Ekonomi
Havalimanlarında hareketlilik devam ediyor

Havalimanlarında hareketlilik devam ediyor

Bayram tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyen yolcular, sabahın erken saatlerinden itibaren havalimanına gelmeye başladı. İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu "Bugün tüm havalimanlarımızda bayram heyecanını tekrar yaşıyoruz. 'İgairport'da uçuş sayısı 1000'i aştı. Yolcu sayısı 150 bini geçti." dedi.

17.07.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı’nda yolcu hareketliliği

İstanbul Havalimanı’nda yolcu hareketliliği

16-25 Temmuz tarihleri arasında Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda yolcu hareketliliği yaşandı.

17.07.2021Ekonomi
Son dakika… Kiralık araç kalmadı Uzmanlar uyardı… Elinizi çabuk tutun

Son dakika… Kiralık araç kalmadı! Uzmanlar uyardı… Elinizi çabuk tutun

Yaz mevsimi, tatillerin başlaması, koronavirüs kısıtlamalarının sona ermesi ve Kurban Bayramı’nın da etkisiyle kiralık araçlara olan talepte patlama yaşanmaya başladı. Fiyatların yüksek tutulmasına rağmen talepte yüzde 120’yi aşan artış var. Uzmanlar, yakında kiralık araç kalmayacağını ve vatandaşların rezervasyonlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi.

16.07.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanında bayram yoğunluğu

İstanbul Havalimanı'nda bayram yoğunluğu

9 günlük Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda yolcu hareketliliği yaşandı. Yolcu yoğunluğu nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) 16-25 Temmuz tarihleri arasında yurt içinde 427 ek sefer gerçekleştireceğini açıklarken, bugün İstanbul Havalimanı'ndan bin 60 uçağın iniş ve kalkış yapması bekleniyor.

16.07.2021Ekonomi
Otobüs biletleri tükendi Firmalar ek sefer koymaya başladı

Otobüs biletleri tükendi! Firmalar ek sefer koymaya başladı

Vatandaşlar, 9 günlük bayram tatilinde memleketlerine gitmek için geldikleri terminal ve bilet satış ofislerinde yoğunluk oluşturdu. TOFED Başkanı Birol Özcan "Otobüslerimiz şu anda dolu gidip geliyor. Bayramda günlük 2 bin 200 seferin üzerine çıkmayı bekliyoruz" dedi.

16.07.2021Ekonomi
THYden 427 ek sefer

THY'den 427 ek sefer

Türk Hava Yolları (THY), Kurban Bayramı tatilinde, yurt içindeki noktalara 427 ek sefer planladı.

16.07.2021Ekonomi
Bozcaada feribot hattında yarın ek sefer yapılacak

Bozcaada feribot hattında yarın ek sefer yapılacak

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş, yarın Geyikli-Bozcaada güzergahı için 19 feribot seferi ilave etti.

26.06.2021Gündem
15 Temmuz Demokrasi Otogarında yoğunluk

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda yoğunluk

Tam kapanmanın ardından Ege'den İstanbul'a, İstanbul'dan memleketine gitmek isteyenler dönüşüne devam ediyor. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndaki yoğunluk sebebiyle otobüs firmaları ek sefer koydu.

18.05.2021Haber
Ek sefer konuldu Kapanma sonrası yoğunluk devam ediyor

Ek sefer konuldu! Kapanma sonrası yoğunluk devam ediyor

Tam kapanmanın ardından Ege'den İstanbul'a, İstanbul'dan memleketine gitmek isteyenler dönüşüne devam ediyor. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndaki yoğunluk sebebiyle otobüs firmaları ek sefer koydu.

18.05.2021Ekonomi
Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk Ek sefer konuldu

Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk! Ek sefer konuldu

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ek sefer konulduğunu açıkladı. Kentte bazı noktalarda da trafik yoğunluğu oluştu. Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan dolayı şaşkın olduklarını dile getirdi.

30.04.2021Gündem
İstanbulda kapanmanın ilk gününde yoğunluk

İstanbul'da kapanmanın ilk gününde yoğunluk!

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ek sefer konulduğunu açıkladı.

30.04.2021Gündem
Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk

Tam kapanmanın ilk gününde toplu ulaşım ve trafikte yoğunluk

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşanırken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ek sefer konulduğunu açıkladı. Kentte bazı noktalarda da trafik yoğunluğu oluştu.

30.04.2021Haber
Tam kapanma göçü başladı... Yasak öncesi büyük kaçış

Tam kapanma göçü başladı... Yasak öncesi büyük kaçış

17 günlük tam kapanma öncesinde yazlıklara ve memlekete akın yaşandı. İstanbul dışına çıkanlar, dün gün boyu trafiği kilitledi. Otogarlarda biletler tükendi, ek seferler konuldu. Bir otobüs firması yetkilisinin, “Herkes çoluğunu çocuğunu aldı, kaçıyor” sözleri büyük kapanma göçünün özeti gibiydi...

29.04.2021Gündem
Son dakika... İstanbuldan tam kapanma göçü Trafik kilitlendi

Son dakika... İstanbul'dan 'tam kapanma' göçü! Trafik kilitlendi

Son dakika haberine göre İstanbul'da öğle saatleri olmasına rağmen trafiği yoğunluğu yaşanıyor. 'Tam kapanma' kararının ardından İstanbul dışına çıkmak isteyenlerin etkisiyle trafik yoğunluğu 13.00 sıralarında yüzde 74'ü buldu.

28.04.2021Gündem
Tam kapanma akını sürüyor Ek seferler konuldu... Trafik durma noktasına geldi

Tam kapanma akını sürüyor! Ek seferler konuldu... Trafik durma noktasına geldi

Tam kapanma kararının uygulanmasına bir gün kala birçok noktada yoğunluk sürüyor. Otobüs seferlerine ek seferler konulurken, Bodrum'da da trafik durma noktasına geldi.

28.04.2021Ekonomi
Bodruma tam kapanma akını

Bodrum'a tam kapanma akını

Tam kapanma kararının uygulanmasına bir gün kala birçok noktada yoğunluk sürüyor. Otobüs seferlerine ek seferler konulurken, Bodrum'da da trafik durma noktasına geldi.

28.04.2021Haber
THYden İzmire ek seferler

THY'den İzmir'e ek seferler

Türk Hava Yolları (THY), meydana gelen deprem nedeniyle İzmir'e iki ek sefer planladığını duyurdu.

30.10.2020Ekonomi
THY’den İzmir’e ek sefer

THY’den İzmir’e ek sefer

İzmir’de meydana gelen depremin ardından Türk Hava Yolları(THY) Ankara ve İstanbul’dan ek sefer düzenleme kararı aldı.

30.10.2020Gündem
İngilterenin en büyüğünden önemli iş birliği Türkiyeden vazgeçmediler...

İngiltere'nin en büyüğünden önemli iş birliği! Türkiye'den vazgeçmediler...

Marmaris Belediyesi ve Marmaris Ticaret Odası (MTO), İngiltere'nin önemli tur operatörü ve hava yolu şirketlerinden Jet2.com ve Jet2holidays ile Marmaris'e tatil paketleri ve uçak seferleri düzenlemesi konusunda YDA Dalaman Havalimanı iş birliğinde anlaşmaya vardı.

28.09.2020Ekonomi
Cevizlibağda duraklarda ve üst geçitte yoğunluk görüntülendi

Cevizlibağ'da duraklarda ve üst geçitte yoğunluk görüntülendi

İstanbul'da bu sabah da toplu ulaşımda yoğunluk yaşandı, otobüs, tramvay ve metrobüsteki yoğunluk dikkat çekerken, otobüslerdeki koltukların tamamen dolu olduğu görüldü. Yolcular, sefer sayılarının artırılmasını istedi.

10.09.2020Gündem
Kağıthanede yasağa rağmen minibüsler doldu taştı

Kağıthane'de yasağa rağmen minibüsler doldu taştı

KORONAVİRÜSLE mücadele kapsamında ayakta yolcu alımının yasak olduğu minibüslerde vatandaşların sosyal mesafesiz yolculuğu kameralara yansıdı.

10.09.2020Gündem
İstanbul otogarında bayram yoğunluğu

İstanbul otogarında bayram yoğunluğu

Bayrampaşa'da bulunan İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda bayram yoğunluğu Arife Günü de devam etti. Bayramı iş dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, otogara akın etti.

30.07.2020Gündem
Otogarda sessizlik: Eskiden buralar tıklım tıklımdı

Otogarda sessizlik: "Eskiden buralar tıklım tıklımdı"

Kurban Bayramı öncesi geçen senelerde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda oluşan yoğunluk bu sene pandeminin etkisiyle yaşanmadı. Peronlar boş kalırken, otobüs şoförleri ise yolcu bulamadıklarını söylüyor. 12 yıldır otogarda çalışan Yaşar Dursun, "Eskiden buralar tıklım tıklım, insanlar cıvıl cıvıldı. Eski bayram havası yok" dedi.

30.07.2020Gündem
Tekirdağda, feribot iskelesinde araç yoğunluğu

Tekirdağ'da, feribot iskelesinde araç yoğunluğu

TEKİRDAĞ'dan bayram tatillerini Marmara Denizi'ndeki adalarda geçirmek isteyen tatilciler, feribot iskelesi önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

30.07.2020Gündem
Ek YHT seferleri düzenlenecek

Ek YHT seferleri düzenlenecek

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenlenecek. 30 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında ek YHT seferi gerçekleştirilecek.

29.07.2020Haber
Son dakika... Ek YHT seferleri düzenlenecek

Son dakika... Ek YHT seferleri düzenlenecek

Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenlenecek. 30 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında ek YHT seferi gerçekleştirilecek.

29.07.2020Ekonomi
Turkish Cargo İzmir’den seferlerine başlıyor

Turkish Cargo İzmir’den seferlerine başlıyor

En iyi 25 hava kargo taşıyıcısı arasında en yüksek büyüme oranını yakalayan Türk Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo, 28 Mayıs’ta her gün bir uçak olacak şekilde İzmir’e sefer planlıyor.

18.05.2020Ekonomi
Bozcaada feribot seferleri 1 güne indirildi

Bozcaada feribot seferleri 1 güne indirildi

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında adaya yapılan feribot seferleri haftada 1 güne indirildi.

16.04.2020Gündem
Bozcaada feribot seferleri haftada bir güne düşürüldü

Bozcaada feribot seferleri haftada bir güne düşürüldü

Çanakkale'nin turistik Bozcaada ilçesine düzenlenen feribot seferleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında haftada bir gün yapılacak.

15.04.2020Gündem
İETTden tepki çeken yeni görüntüler...

İETT'den tepki çeken yeni görüntüler...

İstanbul’da tüm uyarılara rağmen toplu taşımada çekilen görüntüler ‘pes’ dedirtti. Oturan yolcu taşıma kapasitelerinin yüzde 50'si kadar yolcu taşıması gereken İETT otobüslerindeki yoğunluk dikkat çekti.

9.04.2020Gündem
Otogarlarda tatil yoğunluğu gün boyu devam etti

Otogarlarda tatil yoğunluğu gün boyu devam etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'deki tüm üniversitelerin tatil edilmesinin ardından otogarlarda yoğunluk gün boyu devam etti. Yolcuların tanımadığı biriyle oturmamak için tekli koltuk tercih ettikleri dile getirildi. Koronavirüs önemleri kapsamında üniversitelerin 3 hafta tatil edilmesiyle birlikte öğrenciler, otobüs terminallerinde yoğunluk oluşturdu. Talep nedeniyle bazı firmalar, pek çok şehre ek sefer koydu.

13.03.2020Haber
Vize muafiyetiyle milyonu aşkın ekstra turist gelebilir

Vize muafiyetiyle milyonu aşkın ekstra turist gelebilir

Türkiye’ye 2019’da 5.7 milyon turist gönderen Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşları artık Türkiye’ye vizesiz gelebilecek. Turizm sektörü temsilcileri bu ülkelerden gelen turist sayılarından hızlı bir yükseliş yaşanacağı ifade edilirken, Polonya’nın Türkiye’ye ek sefer düzenlemek için harekete geçtiği ifade edildi.

20.02.2020Ekonomi
THY yardımları ücretsiz taşıyor

THY yardımları ücretsiz taşıyor

TÜRK Hava Yolları (THY), Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen bölgeye yardımları ücretsiz taşıyor.

29.01.2020Ekonomi
THY, deprem bölgesine ulaştırılacak yardımları ücretsiz taşıyor

THY, deprem bölgesine ulaştırılacak yardımları ücretsiz taşıyor

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,"Çalışmalarımızı AFAD ile birlikte yürütmekte ve yardım malzemelerini bölgeye ücretsiz olarak hava kargo yoluyla taşımaktayız" açıklamasında bulundu.

28.01.2020Ekonomi
Yanındayız Elazığ

Yanındayız Elazığ

Tüm ülkeyi derinden sarsan Elazığ depreminin ardından ekonomi yönetimi ve iş dünyası hızla harekete geçti. Hazine ve Maliye Bakanlığı Elazığ ve Malatya’daki mükelleflere yönelik vergi muafiyeti kararı alırken, Ticaret Bakanlığı da zarar gören esnafın Halkbank aracılığışla kullandığı kredi ödemelerini TESKOMB’un üstleneceğini duyurdu. İş dünyası ise ‘Yanındayız Elazığ’ mesajı vererek, 81 ilde yardım kampanyaları başlattı.

26.01.2020Ekonomi
THYden Elazığa ek sefer

THY'den Elazığ'a ek sefer

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik deprem sonrası THY Elazığ'a ek sefer uygulanacağını açıkladı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptığı açıklamada, "Halkın havayolu olarak her koşulda milletimizin yanındayız" dedi.

24.01.2020Gündem
Sömestrde Sabiha Gökçen’e ek sefer izni yok

Sömestrde Sabiha Gökçen’e ek sefer izni yok

SİVİL Havacılık Genel Müdürlüğü, sömestr tatili nedeniyle havayolu firmalarının Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönelik ek sefer taleplerine izin vermedi.

16.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Amerika Kıtası’na büyük çıkarma

Pandemi döneminde birçok havayolu küçülmeye gitti. Hâlâ bu küçülmeler sürüyor. THY ise sorunlu noktalar dışında büyümesini sürdürüyor. Sık sık kapanma olan ülkeleri izleyerek değişik farklı uçuş planları uyguladı. Amerika Kıtası’na yüklendi. Hem sefer sayılarını arttırdı hem de yolcu doluluk oranlarında rekora koştu.

21.07.2021

Bu nasıl kapanma ki...

Büyük kapanmanın ilk gününde İstanbul’un dört bir yanından gelen fotoğraflara bakıyorum:

1.05.2021

İnce’den 47 günde 46 kent

Sivas Kongresi’nin 101. yıldönümü olan 4 Eylül’de Sivas’tan ‘Memleket Hareketi’ gezilerine başlayan Muharrem İnce, Türkiye siyaset tarihinde, belki de dünyada denenmemiş yeni bir yöntemle, 81 ili karış-karış, hem de pandemi ortamının zor şartlarında geziyor...

28.10.2020

Alice devam etmeli

Sonunda pazartesi akşamı “Alice” müzikalini izleyebildim.

27.02.2020