EKSTRA
MENÜ

Ehliyet

Ehliyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ehliyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.706 Ehliyet haberi bulunmuştur.

Ehliyet Haberleri

Ehliyetsiz ve alkollü sürücünün savunması pes dedirtti: Biliyorum suç ama mecburum

Ehliyetsiz ve alkollü sürücünün savunması pes dedirtti: Biliyorum suç ama mecburum

Kırmızı ışıkta duran arabaya çarparak 2 yaşındaki Aybüke Kurt’u komaya sokan Emel G.’nin polise verdiği ifadesinde, “Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmanın suç olduğunu biliyorum ancak işlerimi takip edebilmek için mecburen kullanıyorum” dedi.

13.09.2020Gündem
Türkiye’de kullanımı giderek artan scooter’lar için yönetmelik hazırlanıyor... İşte scooter yönetmeliği

Türkiye’de kullanımı giderek artan scooter’lar için yönetmelik hazırlanıyor... İşte scooter yönetmeliği

Daha önce Hürriyet’in duyurduğu scooter düzenlemesi ortaya çıktı. Taslak metne göre, azami hız sınırı 18 km olacak. 16 yaşından küçükler trafikte scooter kullanamayacak. 16-18 yaş arasındaki kullanıcılardan mobilet ya da motosiklet ehliyeti istenecek. 18 yaşından büyükler için ehliyet şartı olmayacak. İki kişi scooter’a binemeyecek. Yaya yollarında ve kaldırımlarda scooter kullanılmayacak. Scooterlar kaldırımlara ve direklere rastgele bırakılmayacak. Yönetmelikteki adı ‘e-skuter’ olacak. Kuralları ihlal eden ceza yiyecek. Devletin ilk resmi scooter’ı ‘çuf çuf’ olacak.

13.09.2020Ekonomi
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi  olur’ demekle geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi olur’ demekle geçti!

Ailesinde üniversiteye giden ilk kız çocuğu... Sonrasında çalıştığı şirketin ilk kadın mühendislerinden, doğduğu şehrin ilk kadın milletvekili, kadın bakanı ve ilk belediye başkanı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile geçmişine gittik, onu bugünlere getiren yolculuğu konuştuk…

13.09.2020Gündem
Son dakika... Yönetmelik hazırlanıyor Scooter kullananlar dikkat...

Son dakika... Yönetmelik hazırlanıyor! Scooter kullananlar dikkat...

Daha önce Hürriyet’in duyurduğu scooter düzenlemesi ortaya çıktı. Taslak metne göre, azami hız sınırı 18 km olacak. 16 yaşından küçükler trafikte scooter kullanamayacak. 16-18 yaş arasındaki kullanıcılardan mobilet ya da motosiklet ehliyeti istenecek. 18 yaşından büyükler için ehliyet şartı olmayacak. İki kişi scooter’a binemeyecek. Yaya yollarından scooter kullanılmayacak.

13.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bugün ilk kez paylaşıldı Üniversitelerde yeni dönem...

Son dakika... Bugün ilk kez paylaşıldı! Üniversitelerde yeni dönem...

YÖK Başkanı Yekta Saraç akademik personel alımındaki yeni dönemi duyurdu 'Bu sene yükseköğretim tarihimizde akademik kadro kullanımında yeni bir yöntem hayata geçirilecek' diyen Saraç yeni dönemin işleyişine ilişkin önemli bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

9.09.2020Gündem
İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi amacıyla başlatılan "YÖK-Gelecek Projesi" ile ilk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak.

9.09.2020Teknoloji
YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK, öncelikli alanlarda öğretim elemanı yetiştirme için ‘YÖK-Gelecek Projesi’ni geliştirdi. Bu kapsamda YÖK, öncelikli alanlarda akademisyen alımını başlatıyor. Üç aşamada gerçekleştirilecek proje, Öncelikli alan araştırma görevlisi istihdamı, Öncelikli alan öğretim üyesi istihdamı ve Akademik liyakat-kariyer platformu başlıklarından oluşuyor.

9.09.2020Eğitim
Oğlu kaza yapan baba olay yerinden canlı yayın yaptı

Oğlu kaza yapan baba olay yerinden canlı yayın yaptı

Manavgat Çevre yolunda oğlu motosikletiyle kaza yaparak yaralanan baba, oğlunu haklı çıkarabilmek için olay yerinden telefonuyla canlı yayın yaptı.

8.09.2020Haber
Arka Cepte Taşınan Cüzdana Dikkat Bakın Neye Sebep Oluyormuş

Arka Cepte Taşınan Cüzdana Dikkat! Bakın Neye Sebep Oluyormuş

Kredi kartları, ehliyet, kimlik, para ve gereksiz kartlarla doldurulan cüzdanlar özellikle erkekler tarafından pantolonlarının arka cebinde taşınıyor. Peki arka cepte cüzdan taşımanın oldukça zararlı olduğunu söylesek? Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Eyüp Baykara anlatıyor...

8.09.2020İyi Yaşam
Avustralya Vizesi nasıl alınır Avustralya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Avustralya Vizesi nasıl alınır? Avustralya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Okyanusya kıtasında bulunan Avustralya, 25 milyon nüfusa sahiptir. Resmi ismi Avustralya Milletler Topluluğu olan ülkeye giriş yapılması için vize alınması şartı aranır. Avustralya vizesi nasıl alınır, vize başvuru ücreti ne kadar, gereken evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkar sorularının yanıtlarını derledik.

7.09.2020Gündem
Avustralya Vizesi Nasıl Alınır Avustralya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır? Avustralya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Okyanusya kıtasında bulunan Avustralya, 25 milyon nüfusa sahiptir. Resmi ismi Avustralya Milletler Topluluğu olan ülkeye giriş yapılması için vize alınması şartı aranır. Avustralya vizesi nasıl alınır, vize başvuru ücreti ne kadar, gereken evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkar sorularının yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat
Çipli sahte kimlikle telefoncuları dolandıran kadın yakalandı

Çipli sahte kimlikle telefoncuları dolandıran kadın yakalandı

Kocaeli ve Sakarya’da üzerinde taşıdığı çipli sahte ehliyet ve kimliklerle telefon bayilerini dolandıran S.C. adlı kadın, polis ekiplerince yakalandı.

30.08.2020Gündem
Üniversitelerde dijital dönüşüm

Üniversitelerde dijital dönüşüm

‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ ismiyle geliştirilen Uzaktan Öğretim Platformu, 15 üniversitede hizmete sunuldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, “Yükseköğretimde dijital dönüşüm projemizin üçüncü aşamasına geçmiş bulunuyoruz” dedi.

28.08.2020Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: ‘Doluluk oranları arttı’

YÖK Başkanı Saraç: ‘Doluluk oranları arttı’

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bir mesaj yayımlayan  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl üniversitelerin doluluk oranlarının arttığını vurguladı.

26.08.2020Eğitim
Çakarlı şehir eşkıyası

Çakarlı şehir eşkıyası

Otoyolda kamyonetin önünü kesti, ‘Polisim’ dedi, silah gösterdi, 6 kez bıçakladı, kayıplara karıştı.

23.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Gelecek Partisi’nden bine yakın üye istifa etti

Son dakika haberi: Gelecek Partisi’nden bine yakın üye istifa etti

Gelecek Partisi’nin 8 aydır Ankara İl Başkanlığı görevini yürüten Osman Hakan Kılıç’ın da aralarında bulunduğu bine yakın üyesi, parti üyeliklerinden ve görevlerinden istifa etti.

20.08.2020Gündem
Müfredat ve kredilere artık eğitim fakülteleri karar verecek

Müfredat ve kredilere artık eğitim fakülteleri karar verecek

YÖK, eğitim fakültelerindeki öğretmenlik programlarının ders, müfredat ve kredilerine artık yükseköğretim kurumlarının karar vereceğini açıkladı.

19.08.2020Eğitim
YÖKten eğitim fakültelerinin müfredatlarına yönelik ‘tarihi’ karar

YÖK'ten eğitim fakültelerinin müfredatlarına yönelik ‘tarihi’ karar

YÖK Başkanı Saraç, "Eğitim fakültelerindeki öğretmenlik programlarının ders, müfredat ve kredilerine YÖK değil yükseköğretim kurumları karar verecek. Bu düzenleme, üniversitelerimize çok geniş bir hareket serbestisi tanımaktadır. Bu 'yetki devri', eğitim fakülteleri ve öğretmenlik programlarıyla ilgili tarihi bir karar olarak değerlendirilebilecek niteliktedir" dedi.  Başkan, Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Yeni YÖK olarak, üniversitelere ‘yetki devri’ sürecini başlatıp, başta Yükseköğretim Programları Danışma Kurulu ve Yükseköğretim Kalite Kurulu gibi kurulların kurulması olmak üzere pek çok konuda düzenlemeler yaparak üniversitelere ‘yetki devri’ gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

18.08.2020Eğitim
Son dakika haberler... Tarihi karar YÖK Başkanı duyurdu...

Son dakika haberler... Tarihi karar! YÖK Başkanı duyurdu...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından "Son olarak yaptığımız yetki devri ile Eğitim Fakültelerimizdeki öğretmenlik programlarındaki derslerin, müfredatların ve kredilerin belirlenmesinde artık YÖK değil yükseköğretim kurumlarımızın ilgili kurulları karar verecek." açıklamasında bulundu. Saraç, "Bu düzenleme, üniversitelerimize çok geniş bir hareket serbestisi tanımaktadır." ifadelerini kullandı.

18.08.2020Gündem
Otobüse binenler dikkat Takografta büyük hile

Otobüse binenler dikkat! Takografta büyük hile

Şehirlerarası otobüs firmaları şoför maliyetini azaltmak ve trafik cezalarından kaçmak için takograflarda hileye başvuruyor. Çeşitli hilelerle hız parametrelerinin değiştirildiğini söyleyen takograf uzmanı Elektrik Elektronik Mühendisi Bilal Yeşil, "Şu anda Türkiye'de takograf takılı araçların yüzde 50'si müdahaleli" dedi.

13.08.2020Ekonomi
Son dakika... Gaybubet evine operasyon Kıskıvrak yakalandılar

Son dakika... Gaybubet evine operasyon! Kıskıvrak yakalandılar

Ankara'da, FETÖ/PDY'nin 'gaybubet' adı verilen hücre evlerinde saklandıkları ve internet uygulamaları üzerinden haberleştikleri tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı.

13.08.2020Gündem
48/5 Trafik Cezası nedir Madde 48/5 Alkollü Araç (Araba) Kullanma Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

48/5 Trafik Cezası nedir? Madde 48/5 Alkollü Araç (Araba) Kullanma Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Kara Yolları denetleme şube müdürlüğü tarafından ve vergi dairesi tarafından düzenlenen trafik cezaları bulunmaktadır. Trafik cezalarının ise birbirinden farklı kodları bulunur. Peki 48/5 trafik cezası nedir? Madde 48/5 alkollü araç (araba) kullanma cezası ne kadar? Sizlere 48/5 trafik cezası ve ceza puanı hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
49/3 Trafik Cezası nedir Madde 49/3 Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

49/3 Trafik Cezası nedir? Madde 49/3 Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Kara Yolları Trafik Kanunu kurallarına uymayan sürücülere cezai işlemler uygulanmaktadır. Bu suçlar pek çok çeşide ayrılır. Bu trafik cezalarından birisi de 49/3 trafik cezasıdır. Peki 49/3 trafik cezası nedir? Madde 49/3 trafik cezası ne kadar? Sizlere 49/3 trafik cezası hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
46/2-E Trafik Cezası nedir Madde 46/2-E Trafik Cezası ne kadar Ceza Puanı kaçtır (2020)

46/2-E Trafik Cezası nedir? Madde 46/2-E Trafik Cezası ne kadar? Ceza Puanı kaçtır? (2020)

 Şehirlerin kalabalıklaşması ve araç sayısının artması sebebiyle trafik kuralları da yeniliklere açık bir şekilde kendini güncellemekte ve insan hayatı için gere önlemlerini almaya devam etmektedir.

12.08.2020Gündem
51/2-B Trafik Cezası nedir Madde 51/2-B Radar Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

51/2-B Trafik Cezası nedir? Madde 51/2-B Radar Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Günümüzde sürücüler pek çok hatalar yapmaktadır. Bu hatalar sonucunda sürücülere bazı cezai işlemler uygulanmaktadır. Peki 51/2-b trafik cezası nedir? Madde 51/2-b radar cezası ne kadar? Sizlere bu konuyu detaylıca inceledik.

12.08.2020Gündem
51/2-A Trafik Cezası nedir Madde 51/2-A Radar Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

51/2-A Trafik Cezası nedir? Madde 51/2-A Radar Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Sürücülerin araçlarına göre belirli bir hız sınırları bulunmaktadır. Bu hız sınırlarının aşılması sonucunda trafik kurallarına göre cezası bulunmaktadır. Peki 51/2-a trafik cezası nedir? Madde 51/2-a radar cezası ne kadar? Sizlere 51/2-a radar cezası hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
53/1-D Trafik Cezası nedir Madde 53/1-D Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

53/1-D Trafik Cezası nedir? Madde 53/1-D Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

 53/1-d trafik cezası maddesinin ne olduğunu bu yazıda inceleyeceğiz. Birçok kişi araç kullanırken bazı kuralları göz ardı ediyor. Fakat bur durum ihmalkar davranan kişilerin karşısına ceza olarak çıkıyor. 53/1-d ceza tutarı ne kadar? 53/1-d sürücü belgesine kaç puan olarak yansıyor?52/1-d cezasını öderken indirimden faydalanabilir miyim? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

12.08.2020Gündem
47/1-C Trafik Cezası nedir Madde 47/1-C Trafik İşaretlerine Uymama Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

47/1-C Trafik Cezası nedir? Madde 47/1-C Trafik İşaretlerine Uymama Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Kara Yolları trafik kanunu özellikle trafikte can ve mal kaybı yaşanmaması için çeşitli kurallar koymuştur. Bu kurallara uyulmaması sonucunda pek çok cezai işlem başlatılır. 47/1-c trafik cezası da bunlardan birisidir. Peki 47/1-c trafik cezası nedir? Madde 47/1-c trafik işaretlerine uymama cezası ne kadar? Sizlere 47/1-c trafik cezası hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
53/1-C Trafik Cezası nedir Madde 53/1-C Dönel Kavşak Dönüş Kuralına Uymamak Cezası ne kadar (2020)

53/1-C Trafik Cezası nedir? Madde 53/1-C Dönel Kavşak Dönüş Kuralına Uymamak Cezası ne kadar? (2020)

Kara Yolları Trafik Kanununa göre pek çok kural bulunmaktadır. Bu kurallar trafikte insanların can ve mal güvenliğini korumak adına uygulanmaktadır. Krallara uyulmadığı taktirde bazı cezai işlemler uygulanmaktadır. Peki 53/1-c trafik cezası nedir? Sizlere bu konuda merak edilenleri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
54/1-B Trafik Cezası nedir Madde 54/1-B Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

54/1-B Trafik Cezası nedir? Madde 54/1-B Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Trafik Kanununda pek çok kural bulunur. Bu kuralların ihlal edilmesi sonucunda bazı cezai işlemler başlatılmaktadır. Bu cezalardan birisi de 54/1-b trafik cezasıdır. Peki, 54/1-b trafik cezası nedir? Sizlere 54/1-b trafik cezası hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
47/1-B Trafik Cezası nedir Madde 47/1-B Kırmızı Işık Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

47/1-B Trafik Cezası nedir? Madde 47/1-B Kırmızı Işık Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Sürücülerin trafik kurallarına uymaması halinde cezai işlemler uygulanır. 47/1-b cezası da trafik cezalarından birisidir. 47/1-b cezasının ne olduğunu pek çok sürücü bilememektedir. Peki 47/1-b trafik cezası nedir? Madde 47/1-b kırmızı ışık cezası ne kadar? Sizlere 47/1-b cezası hakkında bilgileri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
47/1-A Trafik Cezası nedir Madde 47/1-A Dur İhtarına Uymama Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

47/1-A Trafik Cezası nedir? Madde 47/1-A Dur İhtarına Uymama Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Günümüzde araç kullanıcıları için pek çok farklı ceza çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de 47/1-a dur ihtarına uymama cezasıdır. Araç kullanıcıları bu cezanın ne kadar olduğu ve nasıl ödendiğini merak etmektedir. Peki 47/1-a trafik cezası nedir? Sizlere 47/1-a cezası hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

12.08.2020Gündem
39/1-A Trafik Cezası nedir Madde 39/1-A Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

39/1-A Trafik Cezası nedir? Madde 39/1-A Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Trafik cezaları günümüzde tüm ehliyet sahibi olan sürücüleri ilgilendiren bir durumdur. Trafik cezalarının daha detaylı kontrol edilebilmesi amacı ile trafik ceza kodları belirlenmiştir. Trafik ceza kodları sayesinde trafik cezasının tüm ayrıntıları belirlenmektedir. 39/1-a trafik cezası da sürücüleri ilgilendiren bir ceza türüdür. Peki 39/1-a trafik cezası nedir? Madde 39/1-a cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? İşte 39/1-a trafik cezasına dair tüm detaylar.

12.08.2020Gündem
15 Temmuz Demokrasi Otogarında otobüslerde denetim

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda otobüslerde denetim

BAYRAMPAŞA'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda polis ekipleri şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerde denetimler gerçekleştirdi. Polis, sürücülerin kaç saat araç kullandığı ve ne kadar süre dinlendiğini gösteren takometrelerin çıktısını alarak, inceledi.

11.08.2020Gündem
Araba alıp-satarken nelere dikkat edilmeli

Araba alıp-satarken nelere dikkat edilmeli?

İnsanların günlük ulaşım ihtiyacını karşılayan en önemli araçlardan birisi de araba. Hayatı kolaylaştıran bu önemli aracın alışı ve satışı, bazılarının tecrübeli olduğu kadar birçok kişinin ise yetersiz bilgiye sahip olduğu bir konudur.

9.08.2020Sigorta
64/1-A-3 Trafik Cezası nedir Madde 64/1-A-3 Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

64/1-A-3 Trafik Cezası nedir? Madde 64/1-A-3 Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Sürücülerin trafikte uymaları gereken pek çok kural bulunmaktadır. Kara Yolları Trafik Yönetmeliğinde belirlenen bu kurallar sürücülerin kesinlikle uyması gereken kurallardır. Kurallara uymayan sürücülere cezai işlemlerin yanı sıra ehliyet ceza puanları da işlenmektedir. Peki 64/1-a-3 trafik cezası nedir? Madde 64/1-a-3 trafik cezasına ait bilgileri sizler için derledik.

6.08.2020Gündem
SPD’den ‘seçme ve seçilme yaşı 16’ya düşsün’ önerisi

SPD’den ‘seçme ve seçilme yaşı 16’ya düşsün’ önerisi

Almanya’da seçme ve seçilme yaşı 1970 yılında 21’den 18 düşürüldü. 50 yıl sonra bu kez SPD, hem yerel hem eyalet hem de federal seçimlerde seçme ve seçilme yaşının 16’ya düşürülmesini önerdi.

30.07.2020Avrupa
Noter cumartesi günü açık mı Noterler cumartesi günü çalışıyor mu

Noter cumartesi günü açık mı? Noterler cumartesi günü çalışıyor mu?

Tasdikleme, alım ve satım gibi alanlarda çok önemli bir yere sahip olan noterler cumartesi günü çalışıp çalışmadığı ile gündemde yer alıyor. Noterler cumartesi günü çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, işlemlerini gerçekleştirmek için hafta başını beklemeyecek. Peki, noterler cumartesi günü çalışıyor mu? İşte, alınan resmi bilgilere göre cumartesi günü noter açık mı sorusunun cevabı

22.07.2020Gündem
Almanyanın en uzun boylusu Jannik, kapılara sığmıyor

Almanya'nın en uzun boylusu Jannik, kapılara sığmıyor!

Almanya’nın en uzun boylu insanı Hannover’de yaşayan 19 yaşındaki Jannik Könecke. Boyu 2 metre 24 santim olan Jannik Könece’nin en büyük sorunu ise okulda uzun boyuyla dalga geçilmesi.

21.07.2020Avrupa
Kazada ölen Ceylanın ailesinden sürücünün serbest kalmasına tepki

Kazada ölen Ceylan'ın ailesinden sürücünün serbest kalmasına tepki

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde, alkollü halde kullandığı aracıyla kırmızı ışık ihlali yaparak çarptığı otomobilde Ceylan Tutlu'nun (27) ölümüne neden olan sürücü Ü.A.'nın serbest kalmasına ailesi tepki gösterdi. Anne Fatma Tutlu (68), sürücünün bir an önce tutuklanmasını isteyerek, "Lütfen sesime kulak verin. Ceylan gelip de kapıyı çalacak diye, kapıyı bekliyorum. Ceylan'ımın öldüğüne inanmıyorum" dedi.

17.07.2020Gündem
Siber risklere karşı 360 derece sigorta güvence

Siber risklere karşı 360 derece sigorta güvence

Son aylardaki gelişmelerle beraber hayatlarımız daha önce benzeri görülmemiş bir dönüşümden geçiyor. Hayatlarımızda dijitalin artan payı ve pandemi nedeniyle şirketlere büyük esneklik kazandıran uzaktan çalışma sistemi siber saldırılar için açık hedef oluşturuyor.

17.07.2020Sigorta
Ehliyetini vermeyen arkadaşını öldürdü

Ehliyetini vermeyen arkadaşını öldürdü

Adana’da alkollü araç kullandığı öne sürülen Engin Sayın (26), kaza yapınca cep telefonuyla aradığı Emrah Gülçiçek’ten (29) gelip, kazayı üstlenmesini istedi. Gülçiçek olumsuz yanıt verince, Sayın tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

17.07.2020Haber
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak E-Devlet nakil başvuru ekranı

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? E-Devlet nakil başvuru ekranı

KYK burs başvurusunun ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için burs ve öğrenci kredisi veriyor. Başvurular her yıl e-Devlet üzerinden alınıyor. Bu yıl YKS sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları ekim ayında alınmıştı.

16.07.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

KYK burs başvurusunun ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yükseköğrenim öğrencileri için burs ve öğrenci kredisi veriyor. Başvurular her yıl e-Devlet üzerinden alınıyor. Bu yıl YKS sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları ekim ayında alınmıştı.

14.07.2020Eğitim
İstanbul’da elektrikli scooter’lar için düzenleme çağrısı

İstanbul’da elektrikli scooter’lar için düzenleme çağrısı

İstanbul'da son günlerde caddede, kaldırımda veya sahil yollarında elektrikli scooter’lar karşımıza çıkıyor. Son dönemde elektrikli scooter’larla seyahat edenlerin sayısı bir hayli artmış durumda. Ancak trafik kurallarını hiçe sayan bazı sürücüler kazalara davetiye çıkarıyor. Elektrikli scooter’larda 18 yaş altı sürücüler, ekipmanı olmayanlar ve bir araca iki kişi binenler trafikte tehlike oluşturuyor. Ayrıca araçların bir yolu olmadığı için elektrikli scooter’lar genellikle otomobillerin arasında ilerliyor. Uzmanlar elektrikli scooter’larla ilgili düzenleme yapılması gerektiğini ifade ediyor.

14.07.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sarısını sevmezdim, yeşil öfkeyi de sevmiyorum

Elektrikli scooter taşıtından baştan beri hoşlanmıyordum ama siz çok seviyorsunuz diye ortamın tadını kaçırmayayım dedim-di. Şimdi herkes biraz soğuduğuna göre ağzımı açıp gözümü yumabilirim.

23.08.2020

Tek adam CHP’si mi?

CHP’nin 25-26 Temmuz’da yapılacak 37. kurultayı; zamanı, yeri ve genel merkezin yasa ve tüzük dışı uygulamaları nedeniyle/iddialarıyla tartışılmaya devam ediyor.

15.07.2020

CHP Atatürk’ü savunmaktan tırsıyor

CHP ne yazık ki artık iyice kağşamış, bu garip parlamentoda dahi gerekli reaksiyonu veremiyor. Yobaz bir dernek/cemaat, her neyse, tepesinde devlet kurucusu Atatürk’ün imzası olan, neredeyse 100 yıllık bir kararnamenin iptali için Danıştay’ı ‘koçbaşı’ gibi kullanıp iptal kararı çıkarıyor. Cumhurbaşkanı 15 dakikada Danıştay ile arasındaki kuryenin getirdiği kararı, Cumhurbaşkanı kararnamesi olarak yayınlıyor.

14.07.2020