EKSTRA
MENÜ

Ego

Ego ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ego haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.903 Ego haberi bulunmuştur.

Ego Haberleri

Aldatmak mı, sadakatsizlik mi

Aldatmak mı, sadakatsizlik mi?

Psikiyatri uzmanları 'Aldatma' diye bakılan meselenin, çiftlerin kendilerini aldatılmış hissetmeleriyle ilgili olduğunu düşünüyor. Yani aldatma ile sadakatsizlik bazen birbirine karışabiliyor.

26.12.2005Aşk
Benim burnum hep kalkıktı

Benim burnum hep kalkıktı

Kelebek’in bayram röportajlarının sonuncusunda Ali Atıf Bir-Şahan Gökbakar var. Yumrukların konuştuğu röportajda Gökbakar, Doğa Rutkay’la ilişkisinin ayrıntılarını anlattı.

12.01.2006Kelebek
Çocuklarınız birey olurken ipin ucunu kaçırmayın

Çocuklarınız birey olurken ipin ucunu kaçırmayın

Birey kimliği doğuştan gelen bir özelliktir. Fakat bu özellik ailenin çocukla kurduğu ilişkilerle gelişir ve tamamlanır. Bu döngüde yetişkinlerin birey kimliği ve deneyimleri de önemlidir. Ancak birey kimliğini kazandırmak için anne-babaların çocuklarını kendi uzantıları olarak değil, farklı bir insan kabul etmeleri gerekir.

30.01.2006Kelebek
Gökçek, ASKİ için boş yere faiz ödedi

Gökçek, ASKİ için boş yere faiz ödedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün hesap iş ve işlemleri üzerinde Mülkiye müfettişlerince yapılan incelemeye göre, ASKİ’nin banka hesaplarında 50 trilyon lirası olmasına karşın, dış borçlarını Hazine ödedi. ASKİ, bundan dolayı Hazine’ye yaklaşık 1.1 trilyon lira gecikme faizi ödemek zorunda kaldı. Mülkiye müfettişleri, ASKİ’nin dış borçlarını Hazine’nin ödediği dönemde mevzuata aykırı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ne para aktardığına işaret etti.

10.02.2006Gündem
EGO yöneticileri yargılanıyor

EGO yöneticileri yargılanıyor

EGO'nun doğalgaz yenileme projesi, akaryakıt ve otobüs yedek parça alımı, metro istasyonları ve araç temizliği, gümrük hizmetlerinin yürütülmesi ve doğalgaz sayaçları endeks okuma işlerinin özel firmalara usulsüz yaptırıldığı iddiasıyla, aralarında EGO Genel Müdürü Kazım Usta'nın da bulunduğu 32 kişinin yargılanmasına başlandı.

23.02.2006Gündem
Maya Takvimi uzmanı Callerman İstanbulda

Maya Takvimi uzmanı Callerman İstanbul'da

Maya Takvimi’ne getirdiği şaşırtıcı yorumlarla ilgi çeken günümüzün önemli bilimsel-ruhsal araştırmacılarından Carl Johan Calleman ülkemize geliyor. Calleman, 8 ile 17 Mart tarihleri arasında İstanbul’da bulunacak ve 10 – 12 Mart arasında konferans ve seminerler verecek.

9.03.2006Gündem
Ev eğlencesi için AMD LIVE

Ev eğlencesi için AMD LIVE!

AMD, CeBIT 2006 fuarının çeşitli salonlarında yer alan temalı alanlarda, müşterileriyle ve ortaklarıyla güç birliği yaparak profesyonel ve üst düzey kişisel kullanıcılara yenilikçi ürünler ve çözümler sundu. Bu yılki CeBIT fuarında, çeşitli üreticilerin AMD64 teknolojisi tabanlı üst düzey ürünleri sergilendi. AMD LIVE!, profesyonel içerik oluşturmaktan tüketicilerin ev eğlencesine yönelik modellerine kadar tüm yelpazeyi kapsayan bir teknoloji.

15.03.2006Gündem
Çapkınım, Kazanovayım

Çapkınım, Kazanova'yım!

Çapkınların piri Kazanova, seks içgüdüleri ve egolarına teslim yaşayan erkeklerin rol modeli. Kimi onun gibi kibar ve büyüleyici, ya da maço veserseri... Aslında ruhlarının ne olduğu hiç fark etmez! Çünkü hepsinin ortak hastalığı "Kazanova Kompleksi!"

22.04.2006Aşk
Seçmece sevgilinin tadı başka

Seçmece sevgilinin tadı başka

İstediğiniz her insanı kendinize aşık edebileceğinizi söylesek bize inanır mıydınız? Anlayacağınız, Eros'un oklarını kontrol etmek o kadar da zor değilmiş; yeter ki taarruza geçelim!

2.05.2006Aşk
Sinema

Sinema

1.06.2006Kelebek
Ali Sabancı: Pegasusu satmayız

Ali Sabancı: Pegasus'u satmayız

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, şirketi satın almak için çeşitli teklifler geldiğini belirterek, “Ancak Pegasus satılık değil, biz yabancı firma almayı düşünüyoruz” dedi. Ali Sabancı, Pegasus'un adım adım büyüyeceğini söyledi.

2.06.2006Ekonomi
EGOdan ÖSS sınavı için ek otobüs seferleri

EGO'dan ÖSS sınavı için ek otobüs seferleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 18 Haziranda yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) girecek öğrencilerin sınav merkezlerini görmeleri ve sınava daha rahat gidebilmeleri için 17 ve 18 Haziranda ek otobüs seferleri düzenleyecek.

12.06.2006Gündem
Şevket hayatımı güzelleştiriyor

Şevket hayatımı güzelleştiriyor

Cehennet adlı son albümünü bir süre önce çıkaran Pamela Spence, oyuncu Şevket Çoruh’la yaşadığı 1,5 yıllık ilişkisini Marie Claire dergisine anlattı.

3.07.2006Kelebek
Ankaranın gaz borcu Meclis gündeminde

Ankara'nın gaz borcu Meclis gündeminde

CHP Milletvekili Zekeriya Akıncı, 903 milyon YTL olduğu iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin BOTAŞ'a olan doğalgaz borçlarını TBMM gündemine getirdi.

2.08.2006Ekonomi
Ankara’da Gökçek ile Botaş arasında hesap kavgası çıktı

Ankara’da Gökçek ile Botaş arasında hesap kavgası çıktı

Botaş'ın, 903 milyon YTL’lik borcunu ödemediği gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO’nun lisansının iptali için EPDK’ya başvurmasıyla AKP’de patlak veren "doğalgaz kavgası" tırmanıyor.

2.08.2006Ekonomi
Kulübeden nefret eder

Kulübeden nefret eder

En iyisini yapmak gibi bir egosu vardır. Bu da zaman zaman başına işler açar. Basit oynadığı maçlarda başarı oranı hemen artar.

2.08.2006Spor Arena
Gülerden elektrik üreticilerine hodrimeydan

Güler'den elektrik üreticilerine hodrimeydan

Enerji Bakanı Hilmi Güler, maliyetlerden yakınan özel sektöre "Hodrimeydan" dedi. Elektrik Üreticileri Derneği Başkanı Önder Karaduman’ın açıklamalarına da sert tepki gösteren Güler, “Doğalgaz ucuzken niye yatırım yapmadınız. ‘Yerimiz dar’ demeyin. Korumacı olmadığımıza göre bizden korumacılık beklemeyin. Hakkaniyetli, tutarlı, vicdan sahibi ve dürüst” olun dedi.

3.08.2006Ekonomi
Güler: Doğalgaz zammı EGO borcundan değil

Güler: Doğalgaz zammı EGO borcundan değil

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğal gaza yapılan son zammın EGO'nun BOTAŞ'a olan borcuyla ilgili olmadığını bildirdi.

3.08.2006Gündem
Özel sektör ülke yerine çıkarını düşündü kimse bizden korumacılık beklemesin

Özel sektör ülke yerine çıkarını düşündü kimse bizden korumacılık beklemesin

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, otoprodüktörlerin doğal gazı EÜAŞ’tan en az yüzde 20 daha ucuza aldıklarını yeniden vurgulayarak, "Bütün üretimde yüzde 2.5 payı olan grup ’Öldük, bittik’ diyor. Aynı gemideyiz. Siz de yatırım yapın, biz de" dedi.

3.08.2006Ekonomi
Barışla, pergelle olmaz

Barışla, pergelle olmaz

CHP lideri Deniz Baykal, parti Genel Merkezi’nde kahvaltılı bir sohbette Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile Ankara Temsilcisi Enis Berberoğlu’nun sorularını yanıtladı.

8.08.2006Gündem
Elektrikte zam oyunu 6.8 milyar YTL’ye patladı

Elektrikte zam oyunu 6.8 milyar YTL’ye patladı

Hükümetin 3.5 yıldır elektriğe zam yapmamasının ardındaki gerçek ortaya çıktı. Elektrik üretiminde kullanmak için BOTAŞ’tan gaz alan EÜAŞ’ın, gazın bedelini ödemediği için 6.8 milyar YTL borcunun olduğu öğrenildi. Hükümet BOTAŞ’ı batağa sürüklemek pahasına zam yapmazken BOTAŞ, personel maaşlarını ödemek için dahi banka kredisi kullanıyor.

13.08.2006Ekonomi
EÜAŞ: TETAŞ paramı ödese BOTAŞa borcum olmazdı

EÜAŞ: TETAŞ paramı ödese BOTAŞ'a borcum olmazdı

Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma Anonim Şirketi’ne (BOTAŞ) 6.8 milyar YTL borcu olduğu ortaya çıkan Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin (EÜAŞ) Genel Müdürü Sefer Bütün, BOTAŞ’a olan borçlarının anaparası olan 2 milyar YTL’den çok daha fazla tutarda, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi’den (TETAŞ) alacakları olduğunu açıkladı. Bütün, “Benim alacağım, borcumdan fazla. Tek sorun nakit akışında” dedi.

14.08.2006Gündem
Matruşka gibi kadınım

Matruşka gibi kadınım

Nar-ı Aşk adlı dördüncü albümünü çıkaran Nilgül, yeni albümü için "Bağıra bağıra şarkı söylemekten hoşlanmadığımı keşfettim" diyor. Kendisini "matruşka gibi kadın" olarak tanımlayan Nilgül, müzik çalışmalarını, aşka, ölüme ve aileye bakış açısını anlattı.

22.08.2006Kelebek
Aldatan erkekler, aldanan kadınlar

Aldatan erkekler, aldanan kadınlar!

İster sevgili olsun, ister evli, erkeklerin büyük çoğunluğu ne yazık ki eşlerini ya da sevgililerini aldatıyor. Peki, yaşları ya da konumları ne olursa olsun, erkeklerin vazgeçmediği bu yasak duygunun sebepleri neler?

25.08.2006Cinsellik
55’inde ilk babalık keyfi

55’inde ilk babalık keyfi

Türk pop müziğine damgasını vuran "Üç Hürel" grubunun kurucusu 55 yaşındaki Feridun Hürel, 21 yaşındaki Moldovalı eşi Cristina’dan bir kız çocuğu sahibi oldu.

27.08.2006Kelebek
Mumcudan askere Lübnan desteği

Mumcu'dan askere 'Lübnan desteği'

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, “Bu saatten sonra yapmamız gereken şey, Lübnan'a gidecek evlatlarımızı iyi korumak ve ülkeyi kendi iradesi dışında başka süreçlere angaje etmemeye özen göstermektir” dedi.

7.09.2006Gündem
Kentte bienal, bienalde kaos var

Kentte bienal, bienalde kaos var

1. İFSAK Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali yarın başlıyor. 'Kent: Kaos ve Büyü' konulu bienal kapsamında İstanbul, sanat galerilerinden minibüs hatlarına kadar fotoğrafa ev sahipliği yapacak. Gueoggui Pinkhassav ile Aleksander Rodçenko sergileri bienalin gözdesi.

14.09.2006Gündem
EGO doğal gaz abonelerini uyardı

EGO doğal gaz abonelerini uyardı

EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, kış mevsimine girerken, doğal gaz abonelerini uyararak, kurallara mutlaka uymalarını istedi.

20.10.2006Gündem
Botaş: Gaz alacak para kalmadı

Botaş: Gaz alacak para kalmadı

Kamu kuruluşlarından gaz bedellerini tahsil edemeyen Botaş, iflasın eşiğine geldi. Enerji Bakanlığı'na bir yazı gönderen Botaş, Rusya ve İran'a gaz parasını ödeyemeyeceğini bildirdi. Kış aylarına girerken doğalgazda yaşanan bu sorun ya vatandaşa zam olarak yansıyacak ya da Hazine'den Botaş'a kaynak aktarılacak.

31.10.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aydın havası

DEFALARCA belirttim ama yazıya başlamadan önce uyarıyı tekrar yineleyeceğim.

20.12.2005

Müşerref olduk Dandi!

Efendim, ben ki yıllarca ve yıllarca hep "mırnav"la yaşamış bir "kedi adam"ım; veya "idim", işte öyle bir anda esiverdi ve de köpek edinmeye karar verdim. Teoriyi pratiğe geçirmekte zerre kadar tereddüde düşmeden de, verdim ve uyguladım.

21.01.2006

Kemal Unakıtan'a basit sorular

MALİYE Bakanı Kemal Unakıtan ve ailesi, trilyonlarla oynuyor. Şirketleri birbirini kovalıyor. Allah onların tuttuğunu altın ediyor! İnşallah daha çok kazansınlar. Amin. Ancak ben şimdi Unakıtan'a birkaç soru soracağım.

27.02.2006

Müzic yaratıklar

’MÜZİC’, yani taciz eden, rahatsız eden, usandıran... İlkokul öğretmenimiz Sıdıka Hanım, yaramazlık yapanlara "Müzic mahluk!" derdi. Müzic yaratıklar kavramı içinde bireyler, cemaatler, klanlar, toplumlar, devletler yer alabilirler: Her şeyleri birbirine denktir ve kıçları trampet çalar! (Bağışlayın beni, bunların hal ve gidişini bu deyim çok iyi özetlemektedir.)

28.02.2006

Gitmez, gitmez!

MALİYE Bakanı Unakıtan hakkında verilen üçüncü gensoru önergesi bugün Meclis’te görüşülüp oylanacak. Sonuç belli. AKP’li eller emir komuta zincirinde otomatik olarak inip kalkacak ve önerge reddedilecek. Böylece Kemal Unakıtan’ın suçsuz, şaibe altında olmayan, alnı ak, çoluk çocuğuna kıyak yapmayan bir bakan olduğu bir kez daha saptanmış olacak!

13.03.2006

Ne var bunda yaa!!!

SALI günü TBMM kürsüsünde Unakıtan. Gensoru görüşmelerinde kendisini ve ailesini savunmaya çalışıyor. Rengi morarmış, haykırıyor:

15.03.2006

Bıkkınlık verenler listesi

1. Meltem Cumbul’un L.A macerası: Tamam, bir yıldır orada yaşıyor olabilir. Ünlü oyuncu koçlarından dersler alıyor da olabilir.

27.04.2006

30’a bir kaldı

Ralph Tezman, 29’uncu yaş gününü geçtiğimiz gece Ortaköy’deki Anjelique’de kutladı.

30.05.2006

Bekleyin görürsünüz...

YAPTIKLARI duanın tutacağına inansak biz de "Amin!" diyeceğiz ama huyunu suyunu bildiğimiz, bunca yıldır hangi metotlarla siyaset yaptığına tanık olduğumuz insanların şimdi bir yandan "solda", öte yandan "sağda" ittifak kurmaya çalışmasının sonuç vereceğine inanmıyoruz.

24.06.2006

Cephe notları

BİR: Yılmaz Büyükerşen’den bir lider yaratmak mümkün olabilir mi?

27.06.2006

Cool olmak ya da olmamak

"Ben Aslında O Gördüğün Cool Kadın Değilim"in uzun süredir merakla beklenen yeni Ajda albümü olmasının ötesinde önemli bir anlamı daha var ki herkes de ister istemez oraya odaklanıyor; Sezen Aksu faktörü...

30.06.2006

Türk medyası bir aşiret midir

Siz benim hangi röportajı tek sayfaya sığdırabildiğimi gördünüz? Zaman Gazetesi Yayın Yönetmeni, Ekrem Dumanlı’nın röportajı bugün de devam ediyor.

9.07.2006

Enerjide artık takke düştü

"Enerjideki sıkıntı bu kafayla çözülmez" diyorduk ya, işte kastettiğimiz o kafa, o anlayış, artık iyice su yüzüne çıkmaya başladı.

14.08.2006

6 saatte bir 2.5 dakika kendimi Zeno’luyorum

Geçen hafta Boyner Beaute’nin Türkiye’ye ilk defa getirdiği bir üründen bahsetmiştim: Zeno: Amansız sivilce avcısı. Ben bu Zeno’yu denedim sevgili okurlar.

28.09.2006

Bir manken hikáyesi

Gece yarısı bir şeyler atıştırmak için buzdolabını açtığımda tamtakır kuru bakır bir manzarayla karşılaşıyorum.

21.10.2006