EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ego

Ego ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ego haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.903 Ego haberi bulunmuştur.

Ego Haberleri

Bize şen profesörler diyorlar oysa iki Anadolu Hayvanıyız

Bize şen profesörler diyorlar oysa iki Anadolu Hayvanı'yız

Ahmet İnam, ODTÜ Felsefe Bölümü Başkanı, Felsefe Kurumu üyesi, 18 kitap yazmış uluslararası düzeyde saygın bir akademisyen. Cengiz Güleç ise ergenlik psikiyatrisinin önde gelen uzmanlarından, Fransa'da, Hacettepe Üniversitesi'nde ders verdi, TBMM'ye girdi, Ecevit Hükümeti'nin kültür bakanı adayıydı. 60'ına merdiven dayayan iki akademisyen ayda bir buluşup, ciddiyeti tatile gönderiyor.

4.06.2005Gündem
Ayakkabısını çorabına uyduran aranjör

Ayakkabısını çorabına uyduran aranjör

‘Bir sazın bir saza nasıl yakışacağını hayal eden adam, bir koltuğa hangi halının yakışacağını da hayal edebilmeli’ şeklindeki sözler, onyıllardır sazları sazlara yakıştırmakla iştigál eden, memleketin en yetkin aranjörlerinden olan Aykut Gürel’e ait.

11.06.2005Kelebek
2. ve 3. Lige yeni düzen

2. ve 3. Lige yeni düzen

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu dün yaptığı toplantıda 2A, 2B ve 3. ligde yükselme ve küme düşme koşullarını belirledi.

23.06.2005Spor
Sınavda şiddeti sordu, cevabı aldı: Maçoysam ibret için döverim

Sınavda şiddeti sordu, cevabı aldı: Maçoysam ibret için döverim

Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Cem Çetin 2004-05 bahar dönemi sınavlarında ilginç bir durumla karşı karşıya kaldı. Hem İletişim Fakültesi’nde hem de diğer bölümlerde ders veren Çetin üniversitenin mayıs ayındaki bahar şenliğinde kavga çıkması ve bir öğrencinin bıçaklanması üzerine farklı bir yol izledi.

25.06.2005Gündem
Altıoklar’dan erotik komedi

Altıoklar’dan erotik komedi

Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini üstlendiği ve ‘Türkiye’nin en iddialı erotik-komedi filmi’ olarak lanse edilen ‘Banyo’, 2 Eylül’de gösterime giriyor. Özellikle Demet Evgar, Seray Sever ve Janset Paçal’ın erotik görüntüleriyle süslü film, kadın-erkek ilişkilerini bir banyonun kapı aralığından gözetleyip, ilişkileri ve ihanetleri sorguluyor.

5.07.2005Kelebek
Toplum bekaret konusunda geçiş dönemini yaşıyor

Toplum bekaret konusunda geçiş dönemini yaşıyor

TESEV Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker Türkiye’nin orta sınıf toplumuna geçiş aşamasında olduğunu, bu nedenle birçok alanda olduğu gibi cinsellikte de homojenleşme sağlayamadığını söylüyor.
  Büyük ayaklının penisi de büyük

7.08.2005Kelebek
Toplum bekaret konusunda geçiş dönemini yaşıyor

Toplum bekaret konusunda geçiş dönemini yaşıyor

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker Türkiye’nin köylü toplumdan orta sınıf toplumuna geçiş aşamasında olduğunu, bu nedenle birçok alanda olduğu gibi cinsellikte de homojenleşme sağlayamadığını söylüyor. Peker’e göre cinselliğe bakış insanların bulunduğu sosyo-ekonomik sınıfa göre farklılık gösteriyor. Orta sınıflılaştıkça, bakış açısı değişiyor. Bekaret gibi sorunlar da orta sınıflılaştıktan sonra yaşanacak mental değişimle çözümlenecek.

7.08.2005Kelebek
Ankarada elektrik kesintisi

Ankara'da elektrik kesintisi

Trafo bakım çalışmaları ile alçak gerilim şebekesi tadilatı çalışmaları nedeniyle Ankara'nın bazı bölgelerine 12, 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde elektrik verilemeyecek.

10.08.2005Gündem
Egolarımızı bir kenara bıraktık

Egolarımızı bir kenara bıraktık

Fotoğraf, film, styling, saç-makyaj, set tasarımı, dijital tasarım ve prodüksiyon gibi hizmetlerin hepsini birden veren bir şirket 101 CC (101 Creative Compact). Fotoğrafçı Serkan Şedele önderliğinde kurulan 101 CC’de Hakan Yıldırım, Ece Sükan, Şenol Altun, Kemal Doğulu gibi isimler bir araya geldi.

26.08.2005Kelebek
Banyo

Banyo

30.08.2005Kelebek
Banyo

Banyo

İstanbul Kanatlarımın Altında, Asansör, Ağır Roman gibi filmleriyle tanınan yönetmen Mustafa Altıoklar'ın imzasını taşıyan Banyo seyirciyle buluşuyor. Gül Abuz Semerci'nin iki yıl önce kaleme aldığı tiyatro oyunundan yola çıkarak senaryosunu da yazdığı filmin başrollerinde Selçuk Yöntem, Seray Sever, Demet Evgar, Janset Paçal, Burak Sergen yer alıyor. Altıoklar filmde kadın-erkek ilişkilerini banyo gibi son derece mahrem bir mekanda ele alıyor.

31.08.2005Kelebek
Dünya güzeline dünya modasına uygun ev

Dünya güzeline dünya modasına uygun ev

Dünya Güzeli olmuştu ama Türkiye’de bir ev sahibi olamamıştı. İstanbul’da bulunduğu günler bir otelde kalıyordu. Azra Akın, üç yıldan sonra kendine Kemer Country, Yalıkonaklar’dan bir ev aldı. İki oda bir salondan ibaret ev bir apartmanın en üst katında. Yeni evini Koleksiyon Mobilya’nın tasarımlarıyla döşeyen Azra Akın kapılarını ilk kez açtı.

16.09.2005Kelebek
İzleyici bu filmde küfür duymayacak

İzleyici bu filmde küfür duymayacak

‘Yılan Hikayesi’, ‘Aşkım Aşkım’, ‘Beşik Kertmesi’ gibi reyting rekortmeni dizilere attığı imzalarla tanınan Tayfun Güneyer, şimdi de beyazperdede rekor arıyor. Hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği ‘Keloğlan Kara Prens’e Karşı’ ile hedeflediği başarıya ulaşacağına inanan Güneyer, ‘Komedi filmlerinde seyirci en çok küfür edilen yerlerde gülüyor. Ama bu film küfürsüz güldürecek’ iddiasında...

26.09.2005Kelebek
Büstümü kaldırdılar onurumu kırdılar

Büstümü kaldırdılar onurumu kırdılar

63 yıldır sahnelerde olan tiyatro sanatçısı Nejat Uygur, İzmir Fuarı içinde yer alan büstünün kaldırılmasını hayatının en büyük acısı olarak tanımlıyor. 79 yaşındaki Uygur, geçmişe doğru yaptığımız yolculukta acı-tatlı anılarını anlatırken, eski Ramazan’ları da es geçmedi.

5.10.2005Kelebek
Egonun hurda satımında yolsuzluk iddiası

Ego'nun hurda satımında yolsuzluk iddiası

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'nün hurda malzeme işinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla ilgili sorumlular hakkında, İçişleri Bakanlığı'nca neden soruşturma izni verilmediğini sordu.

13.10.2005Gündem
Açık kaynak ve Türkiye adaptasyonu

Açık kaynak ve Türkiye adaptasyonu

Yıllardır Türkiye’de açık kaynak kod ve Linux dağıtımı yapan ve açık kaynak kodun ülkemizdeki en büyük destekçilerinden birisi olan Gelecek A.Ş., Linux’un haksız rekabetle ortadan kaldırılmak istendiğini belirtiyor. Gelecek, bireysel ve kurumsal olarak Türkiye’de giderek yaygınlaşan Linux’un önündeki engelleri kaldırmada kararlı olduğunu belirtiyor.

24.10.2005Gündem
Oğul Unakıtanın reklamları EGOdan

Oğul Unakıtan'ın reklamları EGO'dan

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan’ın A.B Gıda-Ticaret A.Ş.’nin ürün reklamları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşım kartlarında yer alıyor.

27.10.2005Gündem
Üniversite gençliği Moğollar’ı yakaladı

Üniversite gençliği Moğollar’ı yakaladı

Moğollar’ın duayen müzisyenlerinden Cahit Berkay, 60’ına merdiven dayasa da, muhteşem Moğollar’ın en sadık seyircisini, hala üniversite gençliği oluşturmakta. Ünlü müzik adamıyla, İstanbul’dan, siyasete, oradan da müziğe kadar uzanan geniş bir yelpazede söyleştik.

27.10.2005Kelebek
Oğul Unakıtan’ın reklamları EGO’da

Oğul Unakıtan’ın reklamları EGO’da

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan’ın A.B Gıda-Ticaret A.Ş.’nin ürün reklamları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşım kartlarıyla yapılıyor.

27.10.2005Ekonomi
Doğalgaza yüzde 5 zam

Doğalgaza yüzde 5 zam

Doğalgaz satış fiyatlarına bugündün geçerli olmak üzere zam yapıldı. Doğalgaz satış fiyatları konut ve sanayi tüketimi için yüzde 5 oranında artırıldı.

1.11.2005Ekonomi
Uzaylılar kaçırmıyor ‘uyku felci’ yaşanıyor

Uzaylılar kaçırmıyor ‘uyku felci’ yaşanıyor

Bilimadamları, kendilerini uzaylıların kaçırdığını iddia eden insanların büyük çoğunluğunda bir tür uyku bozukluğunun görüldüğünü açıkladılar. İngiliz uzmanların yaptığı araştırmaya göre, uzaylılar tarafından kaçırıldığını savunan kişiler, ‘uyku felci’ denen ve insanın yarı uyanık olduğu halde hareket etmesini engelleyen bir rahatsızlıtkan mustarip.

4.11.2005Gündem
Aşk hastalığı

Aşk hastalığı

Aşk hastalığı bazen facialara yol açan bir nevi 'melankoli' midir?

Yazar Sonuçları

Erotik kanal kapatmak siyasi karar..

RTÜK inatla paralı bir platformdaki paralı erotik kanalları kapatmaya çalışıyor. Defalarca yazdım.

23.05.2005

Bozkurt: ‘Evet hormonlu egoyum...’

Yasemin Bozkurt kendisiyle ilgili yazdığım ‘Hormonlu ego’ başlıklı yazıma karşılık bir e-mail göndermiş:

1.06.2005

Abdüllatif Şener Erbakancı mı olmuş

EĞER bir gün gelip de ‘Mehmet Şevket Eygi Komünist Partisi’ne üye olmuş’ diye bir haber duyarsanız inanın...

13.07.2005

Bodrum-Didim dumadumadum!

Arası birbuçuk saat. Arası rengi kırmızı bir göl var. Arası sıcak. Arası düşündüklerim şunlardır:

7.08.2005

Bir Hisar konseri

İşimiz müzik yazmak ama mesleki deformasyon mu dersiniz, artık başka bir şey mi dersiniz; uzun zamandır konser izleyemez durumdayım. Yıllardır iş gereği yaptığınız bir şeyden kendiniz için keyif alamaz hale gelebiliyorsunuz ne yazık ki. Konsantrasyonunuzu toplamak mesele haline gelebiliyor.

2.09.2005

Gözleri görmeyenlere renkleri öğreten adam

Kendisine verilen renk asası, pelerini ve başlığıyla ‘Renklerin efendisi’ olarak kabul edilen Metin Yahya Üster, bugüne kadar uluslararası alanda pek çok deneysel çalışmaya liderlik etmiş.

8.09.2005

Mars'tan gelenler

Tanjeviç maçlarda kenarda bitmek tükenmek bilmeyen sınırsız tenkit ve uyarı metodunu kullanıyor. Bu metod Türk oyuncuları yıpratıyor ve bezdiriyor. Tanjeviç’in Türk basketboluna daha vereceği çok şey var, ama bana göre Milli Takım koçu olarak değil.

22.09.2005

Mars'tan gelenler

Tanjeviç maçlarda kenarda bitmek tükenmek bilmeyen sınırsız tenkit ve uyarı metodunu kullanıyor. Bu metod Türk oyuncuları yıpratıyor ve bezdiriyor. Tanjeviç’in Türk basketboluna daha vereceği çok şey var, ama bana göre Milli Takım koçu olarak değil.

23.09.2005

İniş - çıkışları kabullenin

Bugünlerde hayatınız nasıl? Bir su gibi uyum içinde mi akıyor, yoksa kayalık bir dağ arazisi gibi zorluklar mı yaşıyorsunuz?

26.10.2005

İkinci fotoğraf

DÜN gazetenin birinci sayfasını hazırlarken önümüzde iki haber vardı.

Biri, bütün dünyanın gündemindeki Orhan Pamuk.

17.12.2005