EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ego

Ego ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ego haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.859 Ego haberi bulunmuştur.

Ego Haberleri

Akdeniz çağdaş müzik günleri

Akdeniz çağdaş müzik günleri

Türkiye önümüzdeki hafta çağdaş müzik adına önemli bir buluşmaya evsahipliği yapacak. İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye'den besteciler 1. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri kapsamında İstanbul'da bir araya gelecek. 10 Kasım'da başlayıp beş gün sürecek etkinlikte konserlerin yanı sıra yuvarlak masa toplantıları, söyleşiler yer alıyor.

7.11.2003Gündem
Ankaranın 291 trilyon doğalgaz borcu var

Ankara'nın 291 trilyon doğalgaz borcu var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nün Botaş'a 291.7 trilyon lira doğalgaz borcu bulunduğunu bildirdi.

15.11.2003Ekonomi
Kartal tek yumruk

Kartal tek yumruk

Siyah beyazlı yönetim bir açıklama yaparak, ‘‘Kulübümüzün menfaatleri bizim için herşeyden önemlidir. Beşiktaş'ın yönetiminde birlik, beraberlik, özveri ve hepsinden önemlisi sağlam bir sistem vardır’’ dedi.

17.11.2003Spor
Ben Psikolojisi ve Uyum Sorunu

Ben Psikolojisi ve Uyum Sorunu

Heinz Hartmann
Metis Yayınları

12.02.2004Gündem
Satış Amacı

Satış Amacı

Satış Amacı için söylenecek en öncelikli söz, satışın; işletmelerin yaşaması için, var olmak mücadelesi vermek amacıyla ürettiği, ithal ettiği ürünleri, ihtiyacı olduğuna inandığı tüketicilere ulaştırması diyebiliriz. Amaç kısaca para kazanmaktır. “Her satışın amacı para kazanmak mıdır?” diye bir soruya ise söylenecek kısa cevap “hayır”dır.

16.02.2004Gündem
Demokratların korkulu rüyası Nader yine aday

Demokratların korkulu rüyası Nader yine aday

ABD'de bir önceki başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin oylarını bölen solcu politikacı Ralph Nader, bu yılki başkanlık seçimine de bağımsız aday olarak katılacağını açıklayarak Demokrat Parti'lileri kızdırdı.

23.02.2004Dünya
Hayatın anlamını bulmuştum ama evde kaldı

Hayatın anlamını bulmuştum ama evde kaldı!!

Gelin, kabul edin. Dünya 6 milyar ego’nun bir arada yaşam sürdüğü bir yer! Ve de hayat, egomuzu maksimum düzeyde tatmin etme süreci. Benim bu yazıyı yazma sebebim de sizin bu yazıyı okuma sebebiniz de aslında aynı: Egomuzu daha görkemli tahtlarda oturtabilme arayışı. Bu haftayı, maskelerimizi düşürme haftası ilan etmiş bulunuyorum. Okurken egonuz kendini çırılçıplak hissedebilir ve de bundan rahatsız olabilir. Umurumda değil. Çünkü, benimki bugün bunları yazarak yücelmek istiyor...

15.03.2004Kelebek
Bileğinin hakkıyla

Bileğinin hakkıyla

17 yaşında bilek güreşine başlayan, 1997’de kendi imkanlarıyla gittiği Hindistan’dan dünya üçüncülüğü ile dönen Nuran Pehlivan’a göre bilek güreşi estetik bir spor.

16.03.2004Kelebek
Alman video sanatından örnekler

Alman video sanatından örnekler

Alman video sanatının seçkin örnekleri, İstanbul Goethe Enstitüsü’nün işbirliğiyle 20 ile 24 Nisan tarihleri arasında Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi’nde gösterilecek. Programda, 2000-2002 yılları arasında "Marler Video Sanat Ödülü" yarışmasına katılan ve ödül alan eserlerin yanı sıra son yıllarda üretilen örnekler de yeralıyor. "Marler Video Sanat Ödülü" seçici kurul üyesi Stephan Wolters, 24 Nisan'da Alman video sanatı konulu bir konferans verecvek.

15.04.2004Gündem
Washington’daki Irak savaşı kitapta

Washington’daki Irak savaşı kitapta

Irak savaşı yüzünden çıkan kavga ve entrikalar arasında ‘büyük ego’ sahibi yöneticilerin birbirine düştüğü Washington, Irak’ta ‘cehennem’ diye nitelenen Felluce’yi aratmıyor.

17.04.2004Dünya
Aslında acımıyor

Aslında acımıyor

‘‘Ağrıyı duymak istiyorsanız duyarsınız. İnsanlar kendilerini şartlıyor, hipnoz psikolojik şartlanmaların tersini öğretmeyi içeriyor. Kişilerin zincirlerini kırmasını sağlıyor‘‘ diye konuşuyor Dr. Ali Eşref Müezzinoğlu. 'Bilinçli hipnoz' yönetimini Türkiye'de ve dünyada yaygınlaştıran kişi olarak tanınıyor. Bu yöntemin işle ilgili problemlerden, psikolojik rahatsızlıklara ve tıbbın çeşitli alanlarına kadar çok geniş uygulama alanı olduğunu söylüyor.

30.04.2004Gündem
Terapiler ne zaman işe yarıyor

Terapiler ne zaman işe yarıyor?

Yaşadığımız çağın koşulları artık çok ağır. Ruh ve beden sağlığımız çoğu zaman tehdit altında. Sorunlarına çözüm arayanların kafaları bireysel gelişim programlarıyla kimi zaman karışıyor.

Evli çiftler bu 12 nedenden biriyle terapist kapısı çalıyor

Evli çiftler bu 12 nedenden biriyle terapist kapısı çalıyor

Sokrates, ‘Mutlaka evlenin, eşiniz iyi çıkarsa mutlu olursunuz. Kötü çıkarsa filozof olursunuz’ demiş. Günümüzde durum farklı... Birçok çift evlilikte mutsuzluk yoluyla filozof olmak (!) yerine sorunlarına çözüm arıyor. Peki, bitmek üzere olan ya da bittiği sanılan evlilik kurtulur mu? Evlilik ve aile terapisti psikolog Selin Karacehennem ‘Evet’ diyor. Tabii çiftlerin böyle bir niyeti var ve karşılıklı sevgileri sürüyorsa...

11.06.2004Kelebek
Where To Stand In Kurd Issue

Where To Stand In Kurd Issue

CUNEYT ULSEVER

16.06.2004Gündem
Üç markanın 109 farklı dondurması var

Üç markanın 109 farklı dondurması var

Türkiye’nin üç büyük dondurma üreticisinin ilki, 1984 yılında kurulan Panda. Toplam 48 farklı dondurması bulunan Panda, Türkiye pazarının yüzde 25’ine sahip. Panda’nın ardından 1990 yılında Unilever’e bağlı olarak üretilmeye başlanan Algida geldi.

8.07.2004Ekonomi
İlişkinizde sizi neler bekliyor

İlişkinizde sizi neler bekliyor?

Mutlu bir evliliğin ya da birlikte yaşamanın formülü nedir? İdeal eşinizi ya da sevgilinizi seçerken burcunuz sizi nasıl etkiliyor? R. Hakan Kırkoğlu astrolojik haritalardan yola çıkarak ilişkinizi analiz ediyor.

27.07.2004Aşk
Benim de kuralım var Pink mink tanımam

Benim de kuralım var Pink mink tanımam

Geçtiğimiz cumartesi Solar Beach’te gerçekleşen rock festivalinde Pink’in alt grubu olarak sahneye çıkan Teoman, yaşanan tartışmalara son noktayı koydu: ‘Tamam gecenin assolisti Pink’ti. Benim onun altında çıkmam normal. Ama altında çıkıyorum diye yerlerde sürünemem. Pink mink tanımam ben. Onlar işlerine ne kadar özen gösteriyorsa biz de o kadar gösteriyoruz...’

27.07.2004Kelebek
Madonnanın kocası olmak zor

Madonna'nın kocası olmak zor

Ünlü şarkıcı Madonna ile yönetmen eşi Guy Ritchie'nin, "kıskançlık" yüzünden boşanma yolunda olduğu ortaya çıktı. İnternetteki "national enquirer" ve "msnbc" sitelerinin haberlerine göre, sürekli Madonna'nın kendisini aldattığı şüphesi içinde bulunduğu belirtilen Ritchie, ünlü yıldıza sonunda dünyayı dar etti.

5.08.2004Gündem
Geri gelip boğazdan yalı alacaklar

Geri gelip boğazdan yalı alacaklar

Malumunuz geçtiğimiz hafta Amerika’dan uzun uzun adamlar geldi ve Türkiye’deki 12 dev adamla maç yaptı. Bilmeyenlerin bu kadar basit bir şekilde özetleyebileceği durum aslında Türk basketbolü adına bir devrimdi. Çünkü gelenler fasulye sırığı değil Amerikan Ligi NBA’in süper starlarından oluşan Dream Team’in (Rüya Takım) ta kendisiydi.

14.08.2004Kelebek
Geri gelip boğazdan yalı alacaklar

Geri gelip boğazdan yalı alacaklar

Rüya Takım'ı Türkiye'ye getiren Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, "Daha tam hesaplamadık ama fatura yaklaşık 2 milyon dolar" dedi.

14.08.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Ley ley lümü lümü ley

Bu aralar hayat bize yol ve yazarlar suretinde göründü... Naçiz muharririniz, geçtiğimiz hafta, 20 küsur kadın gazeteci ve yazarla birlikte Polonezköy'de bir kamptaydı.

20.12.2003

Hormona dikkat

SAĞLIKSIZ gıda ürünü tartışmaları kamuoyunun gündemine oturdu. Yediğimiz gıdalar yavaş yavaş anlaşılıyor.

29.05.2004

Kasaba düğünlerini özlemişim

Uzun bir aradan sonra ilk kez cumartesi akşamı çok eğlendim.

8.06.2004

Gelecek durumları 1

Bir kürem olsaydı camdan ve candan. Bakarak sisler arasından geleceği aralasaydım. Kendimce bir göz atsaydım sonraki anlara.

9.06.2004

Bir moda tasarımcısının tuhaf durumları

Bir heyecan, bir telaş. Öncesinden yaşamak zamanı, insanın hayal ötesini indirmek bu anlara; bir tuhaf tatmin, bir benzersiz hoşluk anlatamam.

18.07.2004

Kadın olmak kolay değil...

Çarşamba günü part-time ev kadınlığı üzerine bir yazı yazdım, Dubai'deydim. Perşembe sabahı İstanbul'da yeniden canavar iş kadını oldum.

23.07.2004