EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ego

Ego ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ego haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.876 Ego haberi bulunmuştur.

Ego Haberleri

Paralar nereye gitti

Paralar nereye gitti

Botaş'ın batışı Meclis gündeminde. CHP, vatandaştan peşin alınan gaz parasını belediyelerin neden ödemediğini sordu.

1.11.2006Ekonomi
Mühendisler: Enerji krizi derinleşecek

Mühendisler: Enerji krizi derinleşecek

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, yüzde 5.8’lik doğal gaz zammının son olmadığını belirterek, fiyat artışlarının devam edeceğini ve bu durumun elektrik fiyatlarına da yansıyarak, enerji krizini derinleştireceğini açıkladı.

1.11.2006Ekonomi
Ankara Büyükşehir Belediyesine BOTAŞ borcu sorusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne BOTAŞ borcu sorusu

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesinin, BOTAŞ'a olan borcunu niçin ödemediğini sordu.

2.11.2006Ekonomi
CHP: Doğalgaz zammı geri alınsın

CHP: Doğalgaz zammı geri alınsın

Doğalgaza yapılan zamma yönelik tepkiler büyüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, doğalgaz zammının geri alınmasını isteyerek, iktidarın toplumda yaşanan sosyal patlamanın farkına varması gerektiğini kaydetti. Tüketici Hakları Derneği de dünyanın en pahalı doğal gazının Türkiye'de tüketildiğini savundu.

2.11.2006Ekonomi
Melih Gökçek: Zammın EGOnun borcuyla alakası yok

Melih Gökçek: Zammın EGO'nun borcuyla alakası yok

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, doğalgaza yapılan son zammın, EGO'nun BOTAŞ'a borcuyla bir ilgisinin olmadığını savundu.

3.11.2006Ekonomi
Gökçek’e göre Botaş’a borç 467 milyon YTL

Gökçek’e göre Botaş’a borç 467 milyon YTL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son doğalgaz zammının EGO’nun Botaş’a borcuyla hiçbir ilgisi bulunmadığını söylemek için bir basın toplantısı yaptı. Devlet Bakanı Ali Babacan, dün bir gazetede yeralan demecinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Botaş’a 900 milyon YTL borcu olduğunu açıklamıştı.

3.11.2006Ekonomi
BOTAŞ EGOnun hesaplarındaki haczi kaldırdı

BOTAŞ EGO'nun hesaplarındaki haczi kaldırdı

Mali açıdan zor durumda bulunan BOTAŞ, alacakları için haciz işlemi başlattı. İlk olarak EGO'nun banka hesaplarına haciz koyan BOTAŞ, yetkililerle yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanması üzerine uygulamayı kaldırttı.

15.11.2006Ekonomi
BOTAŞı kurtarma planı: EGO özelleştirilecek

BOTAŞ'ı kurtarma planı: EGO özelleştirilecek

İflasın eşiğine gelen BOTAŞ'ın kurtarmak için düğmeye basıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara Büyükşehir belediyesine bağlı EGO'nun özelleştirileceğini muhtemelen blok satış yönteminin uygulanacağını açıkladı.

15.11.2006Ekonomi
Erkekler hangi kadınları sever

Erkekler hangi kadınları sever

Her kadın özel olduğunu hissetmek ister ama ne yazık ki erkekler kadınları gruplara ayırmadan edemezler. İşte erkeklerin birlikte olmak istediği 11 kadın tipi; birinden biri mutlaka sizi anlatıyor olmalı.

20.11.2006Kelebek
BOTAŞ: Borçlu şirketler de kredi kullanmalı

BOTAŞ: Borçlu şirketler de kredi kullanmalı

BOTAŞ Genel Müdür Vekili Saltuk Düzyol, satıcı ülkelere yükümlülüklerini yerine getirmek için BOTAŞ nasıl kredi kullanıyorsa, borçlu şirketlerin de kendilerine dönük yükümlülüklerini yerine getirmede, gerekirse kredi kullanmaları gerektiğini söyledi.

3.12.2006Ekonomi
Rumsfeldden “ego merkezli” öneriler

Rumsfeld'den “ego merkezli” öneriler

Irak'taki kötü gidişatın ve 7 Kasım kongre seçimlerinde Başkan George W. Bush'un Cumhuriyetçi Partisi'nin aldığı yenilginin ardından görevinden istifa eden, ancak yerine atanan kişi Senato onayı alıncaya kadar koltuğunda oturacak olan ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in, istifasından önce Irak'taki durumla ilgili hazırladığı öneri notu tartışma yarattı.

3.12.2006Gündem
Başkentte kirliliğin nedeni belediye otobüsleri

'Başkentte kirliliğin nedeni belediye otobüsleri'

Çevre ve Orman Bakanlığı birimlerince hazırlanan faaliyet raporunda, “Ankara Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarının, çok eski olması nedeniyle hava kirliliği yarattığı, bu araçların acilen yenilenmesi gerektiği” belirtildi.

13.12.2006Gündem
O klasik ben popüler

O klasik ben popüler

2006'nın son günlerinde ise ünlü piyanist Fazıl Say'la yaşadığı sürpriz aşkla gündeme gelen Hande Ataizi, yeni ilişkisiyle ilgili konuştu.

11.01.2007Kelebek
Bunlar da internet hastalıkları

Bunlar da internet hastalıkları

Dünyayı saran internet çılgınlığı, günlük yaşamı baştan aşağı değiştirirken, internet kullanıcılarına has rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden oluyor.

11.01.2007Gündem
ÇGDden Castroya özel ödül

ÇGD'den Castro'ya özel ödül

ÇGD Yönetim Kurulu, 2006 Yılı Onur Özel Ödülü'nün emperyalizme ve sömürgeciliğe karşı verdiği kararlı ve sürekli mücadelesi nedeniyle Küba Lideri Fidel Castro'ya verilmesini kararlaştırdı.

14.01.2007Gündem
EGO, İgdaş ve İzgaz 2009’a kadar satılacak

EGO, İgdaş ve İzgaz 2009’a kadar satılacak

BOTAŞ’a 1 milyar YTL borcu bulunan EGO ile İstanbul ve İzmit Belediyeleri’nin doğalgaz şirketleri İGDAŞ ve İZGAZ’ın özelleştirilmesi için düğmeye basıldı. EPDK kanun değişikliği taslağı hazırladı. Üç şirketin belediye payları 31 Aralık 2008’e kadar yüzde 20’nin altına düşecek şekilde özelleştirilecek.

21.01.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Onların borcunu biz ödüyoruz

TÜRKİYE’de akıl, mantık, izan ve insaf dışı işler yaşıyoruz. Faturası hepimize çıkıyor. İnanılır gibi değil ama böyle. İşte son doğalgaz kazığı olayı!

1.11.2006

112 kuruluş katılıyor

ÜLKEMİZİN ve ulusumuzun birliği için demokratik, laik, sosyal hukuk devleti içi, bağımsız ve aydınlık Türkiye için, Cumhuriyet Yürüyüşü yarın yapılacak.

2.11.2006

Kapı gibi devlet

BAŞBAKAN herzamanki kendinden çok emin, tehtidkár tavrıyla sert konuşuyor: "Botaş’ın arkasında kapı gibi devlet var" diyor.

7.11.2006

Kısa kısa Türkiye...

EMEKLİ Korgeneral Nevzat Bölügiray’dan mektup aldım. Pek çok konuya değiniyor ama biri özellikle önemli. Askerin endişesini dile getirirken soruyor:

16.11.2006

Kaşık ve kepçe

ANKARA Üniversitesi TÖMER’de (Türkçe Öğretim Merkezi) bir döner sermaye sistemi bulunmaktadır. Bu sistem TÖMER müdürü, müdür yardımcıları, bölüm başkanları ve şube müdürleri için kayıtsız şartsız, kurum kar etsin etmesin 3 ayda bir ödenmek sureti ile işlemekte, fakat diğer çalışanlar için ise ancak kurum kar ederse üç ayda bir ödenmek üzere çalışmaktadır.

19.11.2006

Doğalgaza geçmek için çoğunluk kararı yeterli

Havalar soğudu kara kış kapıda ve "kombi mevsimi" başladı. Bana da "Kombili ferdi ısınmaya ve doğalgaza nasıl geçebiliriz" mailleri yağıyor. Bu konuyu hukukçular ve belediye yöneticileri ile konuştum. Apartmanda oturanlar için öncelikle apartman yönetim kurulunun doğalgaza geçiş konusunda en az yüzde 51 çoğunlukla karar alması gerekiyor.

21.11.2006

Kalbim 16 saat dışarıda kaldı

Artık iyice inanıyorum, insanlar isimleriyle paralel yaşamlar sürdürüyor. En azından bazıları.

25.11.2006

Osman Gökçek: Babam en başarılı belediye başkanı

ÇANKAYA Belediye Başkanlığı adylığında ısrarlı olan Osman Gökçek, "Melih Gökçek oğlundan korksun" başlıklı (1.12.2006) yazımız üzerine " Melih Gökçek’in oğlu olmaktan gurur duyuyorum ve ülkemizdeki en başarılı belediye başkanlarından olduğunu düşünüyorum" diyor ve şöyle devam ediyor.

3.12.2006

Egosu kulaklarından fışkıranlar

UZUN yıllar genel yayın yönetmenliği yapmış yabancı bir gazeteci dostum bir gün şunu söylemişti:

7.12.2006

TOKİ, Temelli’de bizi üzüyor

ANAYASAMIZIN devlete yüklediği görevler çerçevesinde konut üretimini sürdüren TOKİ, Anayasamızın 17. maddesini belki de farkında olmadan ihlal ediyor.

9.12.2006
Bu borcun içinden kimse çıkamıyor

Bu borcun içinden kimse çıkamıyor

EGO’nun BOTAŞ’a borcu konusunda, kafa karıştırıcı bir bilgi kirliliği yaşanıyor.

11.12.2006

Tarkan’a haksızlık

DUBAİ ’ye konsere gelmişti Tarkan.

O arada, o lafı bana etti:

"Türkiye’de çıkacak talk show yok."

12.12.2006

Neyse ki doğalgaz zamları geriye dönük yansıtılmamış

TÜKETİMİN düşük olduğu yaz aylarında doğalgaza yüzde 25’i bulan zamların yapılması sonucunda, ayda ortalama 400 metreküp gaz tüketen abonelerin 167 YTL olan doğalgaz faturası, 210 YTL’ye çıktı.

17.12.2006

Dr. Kuantum’la sohbet, her olasılığa göre şerbet

"What the bleep do we know?" (ne biliyoruz ki) filmindeki Dr. Kuantum’la yemek yeme fırsatım oldu.

17.12.2006

Empati ve sempati

BAZEN düşünüyorum.Acaba ben mi derdimi anlatamıyorum, yoksa başkaları ego duvarlarını aşamadığı için mi beni anlamıyorlar?

Mesela, Hrant Dink’in katiliyle ilgili yazdıklarım.

26.01.2007