MENÜ

Eğitimci

Eğitimci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eğitimci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.249 Eğitimci haberi bulunmuştur.

Eğitimci Haberleri

LGS soruları bu konulardan çıkacak

LGS soruları bu konulardan çıkacak

Koronavirüs en çok bu yıl lise ve üniversite sınavına girecek öğrencileri etkiledi. Okullar kapalı. Liseye giriş sınavının 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınav sadece birinci dönem müfredatından yapılacak” diyerek öğrencileri rahatlattı.

28.03.2020Eğitim
Bakan Selçuk uzaktan eğitimin ilk dersini verdi

Bakan Selçuk uzaktan eğitimin ilk dersini verdi

Yüz yüze eğitime verilen bir haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı  üzerinden uzaktan eğitime başladı. TRT-EBA TV'nin üç kanalı üzerinden önce öğrencilerine seslenerek, uzaktan eğitimin ilk dersini veren Bakan Selçuk, "Ben şimdi sizler gibi genç olsam ne yapmak isterdim biliyor musunuz? Bugünleri yazmak, tarihe not düşmek isterdim. Kim okur ki demeyin. Tiyatro, şiir ya da öykü haliyle bugünleri sizlerin kaleminden okumayı ben dört gözle bekliyorum. Lütfen yazın" dedi.

23.03.2020Eğitim
Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında evler okula dönecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise ilk dersi anlattı.

23.03.2020Gündem
Korona salgını eğitimde eşitliği de yaydı: Harvard da bedava PrInceton ve Yale de

Korona salgını eğitimde eşitliği de yaydı: Harvard da bedava PrInceton ve Yale de

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını eğitimi de etkiledi. Birçok ülkede okullar tatil edildi. Yıllık ücreti onbinlerce dolar olan Harvard, MIT, Columbia gibi önde gelen üniversiteler yüz yüze dersleri iptal ederek ücretsiz uzaktan eğitime geçti. İsteyen bu okulların eğitimini bedava alacak.

22.03.2020Gündem
Güler Yücel son yolculuğuna uğurlandı

Güler Yücel son yolculuğuna uğurlandı

TÜRK edebiyatının usta şairlerinden merhum Can Yücel'in, 85 yaşında yaşamını yitiren eşi Güler Yücel, gözyaşları içinde son yolcuğuna uğurlandı.

20.03.2020Gündem
Cem Özdemir kimdir Cem Özdemirin biyografisi

Cem Özdemir kimdir? Cem Özdemir'in biyografisi

Almanya'da siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Türk kökenli Cem Özdemir'in kim olduğu ve siyasi yaşamı merak konusu oldu. Peki, Cem Özdemir kimdir? İşte, Cem Özdemir'in biyografisi...

19.03.2020Gündem
Sanatını doğa ve doğallığın üzerine kuran şair: Ceyhun Atuf Kansu

Sanatını doğa ve doğallığın üzerine kuran şair: Ceyhun Atuf Kansu

Bir taraftan çocuk doktoru olarak görev yaparken öte yandan unutulmaz şiirleri kaleme alan Kansu, vefatının 42. yılında anılıyor.

16.03.2020Keyif
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
Geri sayım sürüyor 84 gün kaldı Çocuklar kadar anneler de yarışıyor

Geri sayım sürüyor 84 gün kaldı! Çocuklar kadar anneler de yarışıyor

Bu yıl yüzde 50’den fazla artışla 1 milyon 800 bin öğrencinin gireceği LGS (Liselere Giriş Sınavı) sadece öğrencileri değil ailelerini, özellikle de annelerini yoğun strese sokmuş durumda. Durum ciddi çünkü uykuları kaçan, asabı bozuk yaklaşık 2 milyon insandan bahsediyoruz. Aralarında menopoza giren de var, İstanbul’un bir yakasından diğer yakasına taşınan da...

Survivor Berkan kimdir Ünlüler takımı yarışmacısı Berkan Karabulutun hayatı ve biyografisi

Survivor Berkan kimdir? Ünlüler takımı yarışmacısı Berkan Karabulut'un hayatı ve biyografisi

Survivor 2020'nin kadrosuna sonradan dahil olan yarışmacı Berkan Karabulut, Dominik'te gösterdiği performansıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlüler takımında mücadele eden Survivor Berkan dikkatleri üzerine toplarken hayatı da izleyenler tarafından sorgulanıyor. Peki, Survivor Berkan kimdir kaç yaşındadır? İşte, ünlüler takımı yarışmacısı Berkan Karabulut'un hayatı ve biyografisiyle ilgili detaylar.

9.03.2020Televizyon
Öğrencilere Koronavirüs şoku: Yurtdışına okul gezileri iptal

Öğrencilere Koronavirüs şoku: Yurtdışına okul gezileri iptal

Koronavirüs, UNESCO verilerine göre dünyada 290.5 milyon öğrencinin eğitimini aksattı.

7.03.2020Eğitim
Yılın caz konserine hazır olun

Yılın caz konserine hazır olun!

27. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı. 27 Haziran-14 Temmuz arasında yıldız isimlerden yeni keşiflere 250’yi aşkın sanatçıyı ağırlayacak festivalin kapsamında 14 Temmuz’da Harbiya Açıkhava’da sahneye çıkacak dört efsane; saksofonda Joshua Redman, piyanoda Brad Mehldau, basçı Christian Mcbride ve davulcu Brian Blade’i bir araya getiren ‘A MoodSwing Reunion’ buluşması, yılın caz konseri olmaya aday. Biletleri 14 Mart’ta satışa çıkacak festivalin ağırlayacağı isimler arasında derin ve yoğun sesiyle sahneye çıktığı anda izleyiciyi etkisi altına alan Gregory Porter ve Türkiye ziyareti dört gözle beklenen, indie rock’ın ‘sahne canavarları’ Foals da bulunuyor.

4.03.2020Kitap Sanat
Survivor Berkan Karabulut kimdir ve kaç yaşındadır Survivor 2020ye katılan Berkan Karabulutun hayatı

Survivor Berkan Karabulut kimdir ve kaç yaşındadır? Survivor 2020'ye katılan Berkan Karabulut'un hayatı

Survivor'da diskalifiye olan Fatma ve Erman'ın yerine gelen isimler pazartesi akşamı açıklandı. Survivor 2020 ünlüler takımı kadrosuna katılan isimlerden birinin de Berkan Karabulut oldu. Geçtiğimiz dönemlerde de yarışmaya başvuran Berkan Karabulut, Survivor'a katılmasının ardından hayatı ve biyografisiyle izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Survivor Berkan Karabulut kimdir ve kaç yaşındadır? Survivor 2020'ye katılan Berkan Karabulut'un hayatıyla ilgili merak edilen bilgiler.

2.03.2020Televizyon
Siber zorbalık nedir, siber zorbalıkla mücadele için hangi önlemler alınabilir

Siber zorbalık nedir, siber zorbalıkla mücadele için hangi önlemler alınabilir?

İnternet ve bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte siber zorbalık da son yıllarda dünyada önemli bir sorun olarak tanımlanmaya başlandı.

26.02.2020Teknoloji
Eğitimcilere çocuk koruma sempozyumu verilecek.

Eğitimcilere çocuk koruma sempozyumu verilecek.

Anaokulundan liseye tüm kademelerde çalışan eğitimciler için yapılan ‘Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu’, 29 Şubat’ta yapılacak. Eğitimcilerin ücretsiz olarak katılabileceği sempozyumun bu yılki teması ‘Sosyal Medya ve Çocuk’ olarak belirlendi.

24.02.2020Eğitim
Velilere ‘gelişim semineri

Velilere ‘gelişim semineri'

Velilere ‘gelişim semineri’Veliler için, ebeveynlikten kariyere, dijital bağımlılıktan beslenmeye bir çok konunun yer aldığı seminerler düzenliyor. Şubay ayında başlayan seminer nisana kadar devam edecek.

24.02.2020Eğitim
Çocukları geleceğe hazırlayın

Çocukları geleceğe hazırlayın

Sevinç Atabay, öğrenme heyecanı hiç bitmeyen, çocuk istismarı, kadına şiddet, iklim değişiklikleri, sağlıksız beslenme düşmanı Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren bir eğitimci. Amerika’da eğitim ateşeliği yaptı. Talim Terbiye Kurulu’nda döneminin tek kadın üyesi oldu. 2006’da TED ile yolları kesişti. TED Genel Müdürlüğü koltuğunda birçok sosyal sorumluluk projelerinin baş aktörü.

24.02.2020Eğitim
Hatay´a yeni üniversite kurulması planlanıyor

Hatay´a yeni üniversite kurulması planlanıyor

Eğitimci Enver Yücel, Hatay´a üniversite kurulmasıyla ilgili çalışma içinde olduklarını söyledi. Ziyaret ettiği kentin değerine vurgu yapan Yücel, “Burada üniversite kurulması ile ilgili görüş ve düşüncelerim var. YÖK izin verdiği takdirde arkadaşlarla da bunları görüşüyoruz. Yapma gayreti içerisindeyiz” dedi.

23.02.2020Eğitim
‘Para kazanmak için kitap yazmadım’

‘Para kazanmak için kitap yazmadım’

Duisburg’un Hochfeld semtindeki Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, eğitimci roman yazarı Hasan Kayıhan romanlarının öykülerini anlattı. ‘Yoklar’, ‘Zincir’, ‘Uyanmak’, ‘Acı Su’, ‘Gurbet Ölümleri’, ‘Köln’de Bir Kız’, ‘Beyler Aman’, ‘Dönüş’, ‘Sultan ve Bir Aşk’, ‘Bir Kurşun ve Ötesi’ gibi kitaplarından bazılarının yazım hikayelerini okuyucularıyla paylaştı. Eserlerinin önemli bir bölümünde Avrupa’da yaşayan insanlarımızın hayat hikayelerini yansıttığını söyleyen Hasan Kayıhan, “Para kazanmak için kitap yazmadım!” dedi.

23.02.2020Avrupa
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin ile bu akşamki görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Putin ile bu akşamki görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Erdoğan açıklamasında "Bu akşam saat 18'de Putin ile görüşeceğim. Görüşmenin neticesi tavrımızı belirleyecek" dedi. Erdoğan ayrıca 150 rejim mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıklayarak "Rejim İdlib’de bu zulmü durdurmadığı sürece bize oradan çekilmek söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

21.02.2020Gündem
‘Uluslararası Dijital Bahar Konferansı’ başladı

‘Uluslararası Dijital Bahar Konferansı’ başladı

Saint Benoît Fransız Lisesi, ‘6. Uluslararası Dijital Bahar Konferansı’na ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, 21-22 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

21.02.2020Eğitim
Torununa 5000 mektup yazmış

Torununa 5000 mektup yazmış

Eğitimci, sporcu, siyasetçi Fikret Ünlü’nün ölmeden önce kaleme aldığı anıları ‘Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti’ adıyla Doğan Kitap’tan yayımlandı. Sunuşunu Zülfü Livaneli’nin yazdığı kitapta, Ünlü’nün torunu Ömer’e her gün yazdığı yaklaşık 5000 mektuptan bir seçki de yer alıyor.

20.02.2020Kitap Sanat
Pardus Linux Sistem Yönetimi Uygulamalı Eğitimi gerçekleştirildi

Pardus Linux Sistem Yönetimi Uygulamalı Eğitimi gerçekleştirildi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından ‘Kütüphane Eğitimleri’ kapsamında düzenlenen ‘Pardus Linux Sistem Yönetimi Uygulamalı Eğitimi’ Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

19.02.2020Teknoloji
Şiddetsiz toplum için ‘Rüzgar Gülü’ kampanyası

Şiddetsiz toplum için ‘Rüzgar Gülü’ kampanyası

2014’te 11.095 çocuk, 2015’te 12.689, 2016’da 16.877, 2017’de ise 18.623 çocuk cinsel saldırı mağduru olarak güvenlik birimlerine getirildi. 1 Ocak 2016 – 30 Haziran 2019 arasında, sadece 2.5 yılda 1.391 kadın öldürüldü, 982 kadın tecavüze uğradı, 896 kadın cinsel şiddet gördü.

17.02.2020Gündem
Eski MHK Başkanı Hilmi Ok vefat etti

Eski MHK Başkanı Hilmi Ok vefat etti

Türk hakemliğinin duayen isimlerinden, eski FIFA kokartlı hakem ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hilmi Ok, 87 yaşında vefat etti.

15.02.2020Futbol
Yer Bursa... Öğretmen dehşeti yaşadı

Yer Bursa... Öğretmen dehşeti yaşadı

Bursa'da bir veli, çocuğuna tokat attığı iddiasıyla öğretmeni okul koridorunda tekme tokat dövdü. Öğretmenin darp edildiğini öğrenen diğer öğretmenler okul önünde basın açıklaması yaparken, olay anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

14.02.2020Gündem
Türkiye bunu konuşuyor... İhaneti neden  konduramıyoruz

Türkiye bunu konuşuyor... İhaneti neden konduramıyoruz?

Defne Samyeli suskunluğunu bozdu. Daha önce ihanet haberlerine tepki göstermişti. Bu kez kabul etti. Hatta üçüncü kişi imasında bulunup zehir zemberek bir açıklama yaptı. “Hiç konduramadım” dedi. Böylelikle kadim bir tartışmanın da kapısını araladı. Herkes mi aldatılır? “Hiç konduramadım” ne demek? İşte yanıtı.

14.02.2020Magazin
Çocukların en büyük aktivitesi aile yuvasıdır

Çocukların en büyük aktivitesi aile yuvasıdır

Nesrin Kakırman, İstanbul’daki iki kadın ilçe milli eğitim müdüründenbiri. 4 bine yakın öğretmen, resmi 62 okul, 132 özel okulun başındaki isim. Aile fertlerinde kadın olarak lise ve üniversiteyi ilk bitiren isim. Okumak için en büyük destekçisi annesi olmuş. İlçesinde 10’a yakın kadın yönetici var, şimdi onların sayılarını arttırmayı hedefliyor.

10.02.2020Eğitim
Türkiyenin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri Üsküdar’da

Türkiye'nin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri Üsküdar’da!

Uçurtma kültürünü daha yakından tanımak veya benzeri çalışmalar yapmak isteyen amatör veya profesyonel araştırmacılar için tüm imkânlar sunulmakta. Bu çerçevede, talep eden ziyaretçiler için müzemizdeki “Gülen Okumuş Uçurtma Kütüphanesi” tüm ofis imkânlarıyla birlikte ücretsiz olarak hizmet vermekte...

7.02.2020Seyahat
90 yıllık binanın merdivenleri çöktü

90 yıllık binanın merdivenleri çöktü

HATAY'da yıllardır PTT hizmet binası olarak kullanılan tarihi binanın merdivenleri çöktü. Merdivenlerde kimsenin olmaması olası bir can kaybını önledi.

5.02.2020Gündem
Konyaspordan ayrılan Ali Çamdalı Manisa Futbol Kulübüne imza attı

Konyaspor'dan ayrılan Ali Çamdalı Manisa Futbol Kulübü'ne imza attı

Manisa Futbol Kulübü, Süper Lig takımlarından Konyaspor’un tecrübeli orta saha oyuncusu Ali Çamdalı ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

3.02.2020Futbol
Bireyselliğe ağırlık verilmeli

Bireyselliğe ağırlık verilmeli

1974’te Efdal Irmak tarafından anaokulu olarak kurulan Özel Efdal Okulları, 46 yılda binlerce öğrenci yetiştirdi. Kurucu Efdal Irmak, eşi Turgut Irmak’la 1983’te Göztepe Yeşilçeşme Sokak’ta Özel Efdal Anaokulu ve İlkokulu’nu açtı. Daha sonraki yıllarda anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitime devam etti. Yarım asra yakın ayakta kalan kurumun şimdi yönetim odasında anne, baba ve iki kızı oturuyor.

1.02.2020Eğitim
Davos ödülü

Davos ödülü

Davos Dünya Ekonomik Forumu, farklı alanlarda yaptıkları çalışmalar nedeniyle ödüle layık görülen 24 kadını belirledi. Bunlar arasında sürpriz bir isim yer aldı: Nimet Baş. Liste kadınlar adına gurur verici. Kadın astronotlardan sopranolara kadar birçok ünlü isim bulunuyor.

1.02.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

30.01.2020Gündem
Dünyada her 40 saniyede bir kişi intihar ediyor

Dünyada her 40 saniyede bir kişi intihar ediyor

Londra’da intiharları konu alan Moments/Anlar Projesi, İngiltere Kadın Platformu’nun (İKP) öncülüğünde, Queen Mary Üniversitesi ve Bizim Kadınlar grubunun desteğiyle tanıtıldı. İngiltere Kadın Platformu Direktörü eğitimci Nilgün Yıldırım, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada her 40 saniye bir kişinin intihar ettiğini, intiharın Kuzey Londra’da da özellikle gençlerimizin yalnızlık ve dışlanmışlık hissiyle intiharı tek çare görebildiğini vurguladı.

29.01.2020Avrupa
Sokakta bulunup eğitilen Ex ve Dora depremde hayat kurtardı

Sokakta bulunup eğitilen 'Ex' ve 'Dora' depremde hayat kurtardı

ELAZIĞ'da meydana gelen depremin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile bölgeye gönderilen 3 arama kurtarma köpeği, enkaz altından 1 kişinin sağ çıkarılmasını sağladı. Hayatını kaybeden 7 kişinin de cansız bedenine ulaşan 3 köpekten 'Ex' ve 'Dora' isimli köpeklerin sokakta bulunup eğitildiği ortaya çıktı.

29.01.2020Gündem
Sokakta bulunup eğitilen Ex ve Dora depremde hayat kurtardı

Sokakta bulunup eğitilen 'Ex' ve 'Dora' depremde hayat kurtardı

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile bölgeye gönderilen 3 arama kurtarma köpeği, enkaz altından 1 kişinin sağ çıkarılmasını sağladı. Hayatını kaybeden 7 kişinin de cansız bedenine ulaşan 3 köpekten 'Ex' ve 'Dora' isimli köpeklerin sokakta bulunup eğitildiği ortaya çıktı.

29.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

LGS soruları bu konulardan çıkacak

Koronavirüs en çok bu yıl lise ve üniversite sınavına girecek öğrencileri etkiledi. Okullar kapalı. Liseye giriş sınavının 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınav sadece birinci dönem müfredatından yapılacak” diyerek öğrencileri rahatlattı. Bu açıklamanın ardından sınavda çıkacak konuları araştırdım. İşte adayların ay ay işlediği konulardan hareketle öğrendiğim kadarıyla sınavda sorumlu oldukları konular:

28.03.2020

Evdeki hayat 'online' akıyor

Sosyal izolasyon tüm dünyayı çevrimiçi uygulama ve aktivitelere yönlendirdi. Online yoga, pilates bale, astroloji ve hatta psikolojik terapi revaçta!

26.03.2020

Karantina günlerinde evliliği çatırdatmayın

Koronavirüs salgınının çıkış yeri Çin’de aylar süren karantinanın en sürpriz sonucu boşanmaların artmasıydı. Yasağın bitmesiyle binlerce çift soluğu mahkemede aldı. Türkiye’de de birçok çift salgın nedeniyle evlere kapanarak ‘sosyal izolasyon’ uyguluyor. Soru şu: Aynısı bizim de başımıza gelir mi?

18.03.2020

Her insan yeteneklidir yeteneksiz insan yoktur

Sevgili Tülay Demir Oktay... Pedagog, yetenek uzmanı, eğitimci ve Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde yazar olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok ünlü isimle, ilgi dolu röportajlar yapıyor. Hollanda’da doğup büyüyen ve Hollanda’da Türk göçünün 50’nci yılı onuruna yapılan “Hollanda’da Yaşayan 50 Etkin Türk” listesinde yer alan ‘yetenek avcısı’ Oktay, eğitimdeki yeteneğe yönlendirilme sorununa profesyonel çözüm getiriyor. Öz yetenek ve eğitim uzmanı olarak Hollanda’da kurduğu My Core Talents adlı şirketini Türkiye’ye taşıyan Oktay, analizler yaparak 1.5 saatte ‘içinizdeki sizi’ keşfediyor.

15.03.2020

Güçlü iletişimle 4 kuşak bir arada

Kurucuları M. Kemal Coşkunöz’ün ‘Bir işi yapıyorsam, en iyisi olmalıyım’ sözünün kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Coşkunöz Holding İnsan Kaynakları Direktörü Arzu Öneyman, eğitimci ve sanayici köklerinin faaliyet gösterdikleri coğrafyalara da katkı sağladığını söylüyor. Odağına insanı alan, tüm farklılıkları kucaklayan bir şirket kültürü benimsediklerini vurgulayan Öneyman, “Dört kuşağın bir arada çalıştığı ve genç popülasyonun yüksek olduğu ender kuruluşlardan biriyiz. Tüm bu farklı grupların harmoni içerisinde çalışması ve hatta birbirini daha da yukarı taşıması, kuvvetli bir iletişim ihtiyacını da beraberinde getiriyor” diyor.

10.03.2020

Öğrencilere Koronavirüs şoku: Yurtdışına okul gezileri iptal

Koronavirüs, UNESCO verilerine göre dünyada 290.5 milyon öğrencinin eğitimini aksattı.

7.03.2020

Başkanların arzusu

Beşiktaş Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi, divan toplantısında “Maçlarımızda genç hakemler görmek istiyoruz” dedi. Pek çok diğer başkanın da Kulüpler Birliği toplantısında bu dileği katıldığını biliyorum.

6.03.2020

Kırk yıldır toprağa bilgi ekiyor

Çiftçi ve sosyal girişimci Tanfer Dinler’in hayatında “zor, imkânsız ve mucize” kelimeleri bulunmuyor. “Traktörünü Satan Bilge” olarak da anılan Dinler, bu inançla kırk yılda toplamda 4 milyon 300 bin km yol yaparak köy köy dolaşmaya, düşlediği gelecek için toprağa bilgi ekmeye devam ediyor. Onu en iyi, birçok ülkenin de model aldığı projeler hazırladığı çiftçiler, köy kadınları ve eğitim verdiği öğrencileri tanıyor.

7.02.2020

Marmara büyüklüğünde sulak alan kaybettik... Suları kim yok etti?

SULAK Alanların Korunması Sözleşmesi’ni ülkemiz 17 Mayıs 1994 tarihinde imzaladı.

7.02.2020

Türkiye bunu konuşuyor - Ahlak barometresi 'tıkır tıkır'

Hadise, Cosmopolitan dergisinin şubat sayısı için ‘cesur’ pozlar verdi. ‘Ahlak barometresi’ de tıkır tıkır işlemeye başladı. Etek boyu kısaldıkça, göğüs dekoltesi derinleştikçe toplum da kutuplaşıyor. Peki ama siyasetten yargıya her alanda erkeklerin korunup kollandığı, cezaların kadının ‘kıyafeti’ bahanesiyle kuşa döndüğü Türkiye’de sorunun kaynağı ne?

2.02.2020

Lahana yaprağı ile hamur pişirmenin lezzeti ekmek

(Ön not: Bu yazı siyaset ihtiva etmez. Fikir de empoze etmez. Sadece okumayı hobi olarak görenler için yazılmıştır.)

31.01.2020

Elazığ depremi milat olmalı

GÜN, birlik ve dayanışma günüdür; acıları birlikte paylaşma günüdür.

28.01.2020