EKSTRA
MENÜ

Eğitim Sistemi

Eğitim Sistemi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Eğitim Sistemi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 20.681 Eğitim Sistemi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Eğitim Sistemi Haberleri

Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma işlemi

Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım? EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma işlemi

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için EBA uzaktan eğitim sistemi pazartesi günü başladı. EBA sistemin giriş yapabilmek için gerekli olan EBA şifrelerini henüz alamayan veliler için 'Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım?' sorusunun yanıtına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tanıtım videosu hazırladı. Video tanıtımında birkaç işlemle yapılacak adımlar sayesinde EBA şifre alma işlemi detaylı olarak anlatılıyor. İşte, EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.03.2020Gündem
EBA  uzaktan eğitim şifresi nasıl ve nereden alınır EBA girişi nasıl yapılır

EBA uzaktan eğitim şifresi nasıl ve nereden alınır? EBA girişi nasıl yapılır?

Online ya da uzaktan eğitim sistemi bu pazartesi sabahı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı. Corona virüsünü önlemek için alınan tedbirler kapsamında bir süre eğitime böyle devam edecek öğrenciler, evlerindeki bilgisayarlardan girecekleri EBA sisteminine nasıl giriş yapacaklarını ve şifreyi nasıl alacaklarını sorguluyor. Peki, EBA girişi nasıl yapılır? İşte, EBA şifresi alma ve konuyla ilgili ayrıntılar.

23.03.2020Gündem
EBAdan nasıl ders işlenecek EBAnın içeriğinde neler var Online eğitim saat kaçta başlayacak

EBA'dan nasıl ders işlenecek? EBA'nın içeriğinde neler var? Online eğitim saat kaçta başlayacak?

MEB'in hizmete sunduğun EBA uzaktan eğitim sistemi pazartesi günü başlıyor. EBA girişi ile okul öncesinden 12'nci sınıfa kadar tüm seviyelerdeki öğrenciler EBA şifresi ile "eba.gov.tr"ye girildikten sonra dersler için hazır olacaklar. EBA online eğitim sisteminde derslerin işleyiş şekli ise hem veliler hem de öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Peki, EBA'dan nasıl ders işlenecek? EBA'nın içeriğinde neler var? Online eğitim saat kaçta başlayacak? İşte, EBA sistemiyle ilgili merak edilen tüm bilgiler....

22.03.2020Gündem
EBA şifresi nasıl alınır EBA öğrenci ve veli girişi nasıl yapılır İşte EBA açılımı ve giriş sayfası

EBA şifresi nasıl alınır? EBA öğrenci ve veli girişi nasıl yapılır? İşte EBA açılımı ve giriş sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından online eğitim sistemi kapsamında uygulamaya konulan EBA sistemi 23 Mart Pazartesi günü milyonlarca öğrenciye uzaktan eğitim verecek. Evlerinden EBA ekranı üzerinden eğitim alacak olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ilk aşamada EBA şifresi ile giriş yapması gerekiyor. Peki, EBA şifresi nasıl alınır? EBA öğrenci ve veli girişi nasıl yapılır? İşte EBA açılımı ve giriş sayfası.

22.03.2020Gündem
Okullarda tatil uzayacak mı sorusuna Milli Eğitim Bakanından cevap

'Okullarda tatil uzayacak mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı'ndan cevap

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk, 'Tatil uzayacak mı?' sorusuna "Uzaktan eğitimin uzayıp uzamaması konusu Bilim Kurulu'nun dünya ve Türkiye'deki gelişmeleri izleyip alacağı tavsiye kararlara bağlı olacak. Biz bu kararları alırken tek başımıza almıyoruz. Tüm bakanlıklar eşgüdümlü alıyoruz." yanıtını verdi. 'Tercihim sınavları ertelememek' diyen Bakan Selçuk, 3 adet sınav planlarının olduğunu söyledi. Selçuk, "Biz sınavı yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacağız." derken EBA sisteminde eğitimlerin 23 Mart günü saat 09.00'da başlayacağını söyledi.

19.03.2020Eğitim
Öğrenciler ve veliler için ara tatil ve uzaktan eğitim tavsiyeleri

Öğrenciler ve veliler için ara tatil ve uzaktan eğitim tavsiyeleri

Koronavirüse karşı hükümetin aldığı önlemlerden biri de okulların uzaktan eğitime başlaması. Derslerinden geri kalmasın diye uzaktan eğitim alacak çocuklar bu süreçte nelere dikkat etmeli? Peki, velilere ne gibi görevler düşüyor? Ara tatil nasıl değerlendirilmeli? Bu süreçte çocuklar hiç mi sokağa çıkamayacaklar? Uzaktan eğitim sistemi öğrencileri özellikle de sınava girecekleri nasıl etkileyecek? Sorularımızı Hürriyet Gazetesi Eğitim Servis Müdürü Nuran Çakmakçı yanıtlıyor.

17.03.2020Eğitim
Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Bu hafta okullar kapalı ama önümüzdeki hafta bütün eğitim-öğretim sistemi yepyeni bir uygulamaya geçiyor. Uygulamanın adı, ‘uzaktan eğitim’. Evlerde çocuklarla anne-babaların iyi bir ekip olması uzaktan eğitimin verimini arttıracak. Ebeveyne düşen bir diğer önemli görev de çocukları koronavirüs konusunda bilgilendirmek. Çocukların sorunla ilgili doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması önemli. Çünkü yanlış ve asılsız yaklaşımlar çocuklarda fobiler gelişmesine hatta travmalara neden olabiliyor.

17.03.2020Eğitim
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
EBA ve uzaktan eğitim nedir Online evden eğitim nasıl oluyor

EBA ve uzaktan eğitim nedir? Online evden eğitim nasıl oluyor?

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsüne yönelik ülkemizde alınan önlemler çerçevesinde Türkiye'de eğitim ve öğretime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin EBA sistemi üzerinden online eğitim alacaklarını bildirdi. Öğrenciler derslerine uzaktan eğitim sistemi ile devam edecekler. Uzaktan eğitim sisteminin ne demek olduğu yapılan açıklamanın ardından yanıtı araştırılan konulardan oldu. Peki, EBA ve uzaktan eğitim nedir? Online evden eğitim nasıl oluyor? İşte, online eğitim ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.03.2020Gündem
Bakan Selçuk anlattı: Uzaktan eğitim nedir ne demek Online eğitim ve evde eğitim nasıl yapılır

Bakan Selçuk anlattı: Uzaktan eğitim nedir ne demek? Online eğitim ve evde eğitim nasıl yapılır?

Corona virüsü nedeniyle okulların tatil olmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu. Açıklamanın ardından birçok öğrenci ve veli uzaktan eğitimin nasıl yapılacağını ve uzaktan eğitimin ne demek olduğunu araştırmaya başladı. Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaygın olarak kullanılan uzaktan eğitim sistemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk detayları paylaştı. Peki, uzaktan eğitim nedir ne demek? Online eğitim ya da evde eğitim nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında ayrıntılar...

12.03.2020Gündem
İSMEK kursları tatil mi İBBden İSMEK kursları açıklaması

İSMEK kursları tatil mi? İBB'den İSMEK kursları açıklaması

Dünya genelinde etkisini hissettiren Corona virüsü salgını dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK kursları için önemli bir karar aldı. İSMEK kurslarının ay sonuna kadar tatil edildiği duyurusu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. Peki, İSMEK kursları tatil mi? İşte, İBB'den İSMEK kursları açıklaması

12.03.2020Gündem
Finlandiya’da koronavirüs vakası 5’e yükseldi 130 öğrenci karantinaya alındı

Finlandiya’da koronavirüs vakası 5’e yükseldi! 130 öğrenci karantinaya alındı

Finlandiya’da 2 kişide daha koronavirüsü (Covid-19) tespit edilmesinin ardından ülke genelindeki vaka sayısı 5'e yükseldi.

12.03.2020Dünya
Ticarette sanal eğitim dönemi

Ticarette sanal eğitim dönemi

Türkiye’nin ticaret altyapısının geliştirilmesi, ticaret ve ihracat kültürünün tabana yayılması amacıyla yeni bir çalışma yaptıklarını ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Sanal Ticaret Akademimizi bütün vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz. Bu eğitim sistemimiz 7/24 çalışma masanızda ya da mobil telefonunuzda her zaman hazır olacak. Vatandaşlarımızın hizmetine açık ücretsiz bir eğitim vereceğiz” dedi.

6.03.2020Ekonomi
Vatandaşlara ücretsiz sanal ticaret eğitimleri başlıyor

Vatandaşlara ücretsiz sanal ticaret eğitimleri başlıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin ticaret altyapısının geliştirilmesi, ticaret ve ihracat kültürünün tabana yayılması amacıyla Bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalara bir yenisini eklediklerini belirterek, "Sanal Ticaret Akademimizi bütün vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz. Bu eğitim sistemimiz 7/24 çalışma masanızda ya da mobil telefonunuzda her zaman hazır olacak. Vatandaşlarımızın hizmetine açık ücretsiz bir eğitim vereceğiz." dedi.

5.03.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: Öğretmen alımlarında dört dil becerisine bakılacak

Bakan Selçuk: Öğretmen alımlarında dört dil becerisine bakılacak

‘Hatırla ve Hayal Et’ yarışmasının ödül töreni düzenledi. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocukların dört dil becerisini ölçen bir testimiz mevcut. Yetişkinler için de dört beceriye dayalı bir test hazırlığımız çeşitli üniversitelerle devam ediyor. Öğretmen alımlarında, dört beceriye dayalı bir alım sürecinin hayata geçirilmesi söz konusu, bu konuda çalışmalar yürütülüyor" dedi.

5.03.2020Eğitim
Finlandiya’da Corona Virüsü vaka sayısı 6ya yükseldi 130 öğrenci virüs şüphesiyle karantina altında

Finlandiya’da Corona Virüsü vaka sayısı 6'ya yükseldi! 130 öğrenci virüs şüphesiyle karantina altında

Finlandiya'da 3 kişide daha Corona Virüsü tespit edilmesinin ardından ülkedeki toplam vaka sayısı 6'ya yükselirken, Helsinki bölgesinde bulunan 130 öğrencinin virüs şüphesiyle karantina altına alındığı açıklandı.

2.03.2020Dünya
Çocukları geleceğe hazırlayın

Çocukları geleceğe hazırlayın

Sevinç Atabay, öğrenme heyecanı hiç bitmeyen, çocuk istismarı, kadına şiddet, iklim değişiklikleri, sağlıksız beslenme düşmanı Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren bir eğitimci. Amerika’da eğitim ateşeliği yaptı. Talim Terbiye Kurulu’nda döneminin tek kadın üyesi oldu. 2006’da TED ile yolları kesişti. TED Genel Müdürlüğü koltuğunda birçok sosyal sorumluluk projelerinin baş aktörü.

24.02.2020Eğitim
Sevinç Kolejinin geliştirilmiş sistemiyle dünya standartlarında eğitim

Sevinç Koleji'nin geliştirilmiş sistemiyle dünya standartlarında eğitim!

34 yıllık deneyimi ve istikrarlı başarıları sayesinde markalaşmış olan Sevinç Koleji, dünyadaki yenilikleri uygulayarak uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

18.02.2020Gündem
MEB 61 ilde meslek lisesi açacak

MEB 61 ilde meslek lisesi açacak

MEB’in, ‘2020 Yılı Yatırım Programı’na göre mesleki ve teknik eğitim başlığındaki yatırım projelerine 909 milyon 500 bin lira kaynak aktarması öngörülüyor. Bakanlığın bu yıl mesleki eğitim alanında yapacağı yatırımlar arasında 61 ilde 4 bin 217 derslikli mesleki ve teknik Anadolu lisesi, 7 bin 480 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu, 31 spor salonu, 210 yataklı uygulama oteli bulunuyor.

17.02.2020Eğitim
Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen

Geometri dersini öğrencilerine şarkılı türkülü sevdirmeye çalışan Nurtaç Öğretmen!

Birkaç haftadır haber kanallarında ve sosyal medyada adından sıkça söz ettirmeye başladı Nurtaç Hoca. Nurtaç Kozak, Samsun’da özel bir lisede çalışıyor ve öğrencilerine geometriyi sevdirmek için kendine has tarzı ile akılda kalması zor olan formülleri bile öğrenciler için kolay hale getiriyor. İlginç tarzıyla dikkatleri üzerine çeken ve sosyal medyada 40 bine yakın takipçisi bulunan Nurtaç Hoca, çektiği videolarla binlerce öğrencinin Geometri dersini sevmesine vesile oluyor. Gelin, Nurtaç Hoca'yı biraz daha yakından tanıyalım.

12.02.2020Eğitim
Pedagojik formasyon kalktı mı Ziya Selçuktan formasyon açıklaması

Pedagojik formasyon kalktı mı? Ziya Selçuk'tan formasyon açıklaması!

Uzun süredir kaldırılacağı konuşulan pedagojik formasyon için en güncel açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada pedagojik formasyonun yakın zamanda kaldırılacağı, dolayısıyla formasyon alınmasının gerekli olmadığını vurguladı. İşte, pedagojik formasyon ile ilgili merak edilen bazı bilgiler

6.02.2020Eğitim
ÖRAV’dan mülteci çocukların eğitimine destek

ÖRAV’dan mülteci çocukların eğitimine destek

ÖRAV’ın proje ortağı olduğu Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitime Doğru (TIEREF) Erasmus KA3 Projesi, mülteci alanında çalışanlar ve sınıfında mülteci öğrencilere sahip olanlar için farklı ülkelerde uygulanan iyi örneklere ulaşılacak bir online platform hazırlayacak.

4.02.2020Eğitim
Sevinç Kolejinde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Koleji'nde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Eğitim Kurumlarının eğitim yolculuğu, 1986 yılında Sevinç Dershanelerinin İstanbul Bakırköy’de kuruluşuyla başladı. Sınava hazırlık alanındaki başarıları ve Sevinç Yayınları ile özellikle ortaokul kademesinde, İstanbul’daki başarılı kurumlar arasında yer aldı. 2013 yılında “eğitim” tecrübesini özel okulculuğa taşıyan kurum; bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kolej eğitimi verirken, istikrarı başarılarını sürdürüyor.

24.01.2020Gündem
Kılıçdaroğlu: Çağdaş uygarlığın üzerine eğitimle, bilimle çıkacaksınız

Kılıçdaroğlu: Çağdaş uygarlığın üzerine eğitimle, bilimle çıkacaksınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eğitim partiler üstüdür. 'Milli' olmak kendi içine kapanık olmak değildir. Kendi değerlerimizi evrensel değerlerle buluşturmak demektir. Çağdaş uygarlığın üzerine eğitimle, bilimle, araştırmayla çıkacaksınız. Düşüncenin önündeki bütün engelleri kaldırarak çıkacaksınız" dedi.

18.01.2020Gündem
Wikipedia nedir Wikipedia sözcüğü ne demek

Wikipedia nedir? Wikipedia sözcüğü ne demek?

Hayatın her alanına dair bilgilerin kullanıcılar tarafından kaynak belirtilerek derlenmesi ve yayınlanmasına olanak sağlayan Wikipedia erişim engeli BTK'nın duyurusu sonrası erişime açıldı. Wikipedia nedir sorusu Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından merak konusu oldu. Peki, Wikipedia nedir ne demek? İşte, Wikipedia'nın analamı ve konuyla ilgili detaylar.

15.01.2020Gündem
Okullar ne zaman tatil oluyor 2020 ara tatil ne zaman başlıyor

Okullar ne zaman tatil oluyor? 2020 ara tatil ne zaman başlıyor?

Öğrenciler okulların ne zaman ara tatile gireceğini merak ediliyor. Uzun yıllardır '15 tatil' olarak bilinen tatil süresi değişen eğitim sistemi ile tatil süreleri de değişen eğitim düzenlemesinde bu yıl okulların ne zaman tatil olacağı hem veliler tarafından hem de öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki Okullar ne zaman tatil olacak? 2020 yılında okulların ne zaman tatil olacağını öğrenmek isteyen veliler ve öğrenciler okullar ne zaman tatil olacak sorusunun cevabını merak ediyorlar.

4.01.2020Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

15 tatil ne zaman başlıyor? İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

Yarıyıl tatili ne zaman sorusu, son günlerde en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. İlk dönemin tamamlanmasına haftalar kala, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören on binlerce öğrenci okulların kapanacağı tarihi sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 2020 eğitim öğretim takvimine göre tatil günlerini duyurdu. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih.

25.12.2019Gündem
MEB takvimine göre yarıyıl tatili ne zaman Karneler ne zaman verilecek

MEB takvimine göre yarıyıl tatili ne zaman? Karneler ne zaman verilecek?

Eylül ayında başlayan 2019 2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasına günler kala öğrencilerin gözü karnelerin alınacağı tarihe çevrildi. Sözlü ve yazılılarda yorulan ve 15 tatilde dinlenme fırsatı yakalayacak olan öğrenciler, yarıyıl tatiline kaç gün kaldığını heyecanla sorguluyor. Peki, MEB takvimine göre 15 tatil ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? İşte, 2019 2020 yarıyıl tatili tarihi ile ilgili ayrıntılar.

24.12.2019Gündem
‘PISA patronu’ndan Türkiye yorumu: Kalite arttı çıta yükseldi

‘PISA patronu’ndan Türkiye yorumu: Kalite arttı çıta yükseldi

PISA patronu olarak bilinen OECD Eğitim ve Beceriler Başkanlığı Direktörü Andreas Schleicher, Türkiye’nin PISA 2018’deki karnesini değerlendirdi. Hürriyet’e konuşan Schleicher, öğretmene yatırımın ve eğitim kalitesinin arttığını, bunun da Türkiye’yi üst sıralara taşıdığını söyledi. 2023 Eğitim Vizyonu’nu olumlu bulan direktör, “Sınav sistemi değişmezse 2023 vizyonu olmaz”dedi.

24.12.2019Eğitim
Japon çocuklar okulu bırakıyor

Japon çocuklar okulu bırakıyor

JAPONYA’da birçok ilkokul öğrencisinin artan şekilde okulu bırakması, ülkede tartışma konusu oldu.

24.12.2019Dünya
2020 Sömestr tatili ne zaman Okullar yeni yılda hangi tarihte tatil olacak

2020 Sömestr tatili ne zaman? Okullar yeni yılda hangi tarihte tatil olacak?

Yeni yılda okulların ne zaman tatil olacağı veliler ve öğrenciler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. 2020 Sömestr tatili ne zaman ve Okullar yeni yılda hangi tarihte tatil olacak? sorusu internette cevabı aranan konular arasında. MEB tarafından belirlenen takvime göre yeni eğitim öğretim sistemine göre tatil olarak belirlenen tarihler açıklandı. Peki 2020 Sömestr tatili ne zaman, Okullar yeni yılda hangi tarihte tatil olacak?

23.12.2019Eğitim
İngilizce olmadan girişim olur mu

İngilizce olmadan girişim olur mu?

Yazının başlığına bakıp tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de çok popüler olan ‘girişimcilik’ kavramıyla yabancı dil bilmenin ne ilişkisi var diyebilirsiniz. Aslında yabancı dil bilmenin düşündüğümüzün çok daha ötesinde birçok boyutla yakından ilişkisi var.

23.12.2019Eğitim
15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı devam ederken, yeni yıla kısa süre kala yarıyıl tatilinin başlayacağı tarihle ilgili araştırmalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvim bilgileri doğrultusunda hız kazandı. Okulların ne zaman tatile gireceği sorusuna yanıt arayan milyonlarca öğrenci ve veli planlarını tatil bilgilerine göre şekillendirecek. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

19.12.2019Gündem
Schleicher: Türk öğrenciler PISA’da iyi sonuçlar elde etti

Schleicher: Türk öğrenciler PISA’da iyi sonuçlar elde etti

Ankara Eğitim Platformu tarafından MEB Şura Salonu’nda’21. Yüzyıl Becerileri ve Tasarım Beceri Atölyeleri Konferansı’ düzenlendi. Etkinliğe, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, PISA Direktörü Andreas Schleicher ve çok sayıda öğretmen katıldı. Schleicher, “Türkiye’de 2018’de öğrenciler öğrenme sonuçları alanında gerçekten iyi sonuçlar elde etti” dedi.

19.12.2019Eğitim
MEB’den öğretmenlere otizm mesleki gelişim programı

MEB’den öğretmenlere otizm mesleki gelişim programı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öncelikli olarak 1000 öğretmenimizin eğitici eğitimlerinin gerçekleştirilmesi ve akabinde ilk fazda 18 bin 443; ikinci fazda ise 280 bin okulöncesi ve sınıf öğretmenimizin mesleki gelişim sertifika programına katılmasını planladık. Bundan sonraki hedefimiz, ülkemizde bulunan bu branşlardaki öğretmenlerimizin birikimini dünya standartlarına yükseltmek. Sadece özel eğitim öğretmenlerimizin değil, tüm öğretmenlerimizin bu konudaki farkındalığını yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

18.12.2019Eğitim
TBD: Google ve Rekabet Kurumu anlaşma yolu bulacaktır

TBD: Google ve Rekabet Kurumu anlaşma yolu bulacaktır

Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Aktepe, Google'ın, Rekabet Kurumu ile yaşadığı anlaşmazlıkla ilgili, "Tahmin ediyorum Google ve Rekabet Kurumu anlaşacak." dedi.

17.12.2019Teknoloji
MEBden ‘Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi’

MEB'den ‘Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi’

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Bütünleştirici eğitime 2023 eğitim vizyonunda önemli yer ayırdık. Bu proje kapsamında yürütülecek faaliyetlerle bütünleştirici eğitimle ilgili toplumsal duyarlılığı daha da arttırmaya çalışacağız" dedi.

17.12.2019Eğitim
Sömestr tatili ne zaman 2020de okullar ne zaman tatil olacak

Sömestr tatili ne zaman? 2020'de okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar yeni yılda ne zaman tatil olacak sorusu hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Değişen eğitim sistemi ile birlikte tatil dönemlerinde de farklılar meydana geldi. 15 tatil olara belirlenen tatil sürelerinde değişim oldu. Peki 2020'de okullar ne zaman tatil olacak?

6.12.2019Gündem
Ceren Özdemirin annesi feryat ederek anlattı: Benim tek bir isteğim var...

Ceren Özdemir'in annesi feryat ederek anlattı: 'Benim tek bir isteğim var...'

Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in anne ve babası İHA’ya konuştu. Anne Gülfer Özdemir, “Beş dakika önce telefon ile görüştük, bana ‘Anne ben eve geliyorum ne yemek var?’ dedi. ‘Bu gece çorba içmek istiyorum’ dedi, arkadaşları çağırmış bir yerde oturmak için gitmemiş, keşke gitseydi. Onlarla gitse belki kurtulurdu ama olmadı böyle caniler sokakta oldukça çok canlar yanar” dedi.

5.12.2019Gündem
Tasarım Beceri Atölyeleri ön çalıştayı yapıldı

Tasarım Beceri Atölyeleri ön çalıştayı yapıldı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tasarım Beceri Atölyeleri ön çalıştayı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Atölyeler, çocuğun duygularını, düşüncelerini ve bilişsel tavırlarını çok yönlü olarak birleştirmeyi hedefliyor" dedi.

27.11.2019Eğitim
‘Okulöncesi eğitime ayrılan bütçe arttırılmalı’

‘Okulöncesi eğitime ayrılan bütçe arttırılmalı’

‘Eğitime Bakış 2019: İzleme ve Değerlendirme Raporu’ yayımlandı. Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Raporumuzla eğitimi izliyor, değerlendiriyor ve rakamlar üzerinden politikaların geliştirilmesine katkı sunmak istiyoruz" dedi.

26.11.2019Eğitim
Köy okulu öğretmenleri üniversitelilerle buluştu

Köy okulu öğretmenleri üniversitelilerle buluştu

Nurten Akkuş, Emre Aydın ve Cevat Ayna ‘Öğretmen Olmak’ etkinliğiyle üniversite öğrencileriyle buluştu. Bu üç öğretmen, imkânsızlıklardan imkân yaratma hikayelerini öğrencilerle paylaştı.

26.11.2019Eğitim
Boşanmaları bitireceğiz

Boşanmaları bitireceğiz!

Ünlü oyuncular Ebru Cündübeyoğlu ile Hakan Yılmaz'ın boşanmalara dikkati çekmek üzere sahneye taşıdıkları "Ölü'n Bizi Ayırana Dek" oyunu üç sezondur izleyicilerden büyük beğeni topluyor.

22.11.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Sektörümüzde de İK’da da öncelik insan

İçinde bulundukları sektörün insan sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Uludağ İçecek İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Özken, katkısız ürün ve yüzde 100 şeker pancarı kullandıklarını açıkladı. Özken, ürünlerde de çalışmalarında da birinci önceliğin insan olduğunun altını çizdi. Yönetim kurulu ve icra kurulunun, kurum çalışanları ile sürekli iletişimde kaldığını belirten Özken, “Organizasyon şemasının en altındaki pozisyonda görev alan bir çalışan dahi yönetim kuruluna direkt ulaşabilmektedir” dedi.

6.01.2020

İklim için Biz Varız

Dünya medyasının dikkatleri bugünlerde iki başkente, Londra ve Madrid’e çevrilmiş durumda.

4.12.2019

Çok uzak biraz yakın

KONU aslında bize çok uzak; konu aslında bize biraz yakın...

28.11.2019