EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Eft

Eft ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eft haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 219 Eft haberi bulunmuştur.

Eft Haberleri

Kira ödemelerinde yeni dönem

Kira ödemelerinde yeni dönem

İşyeri kiraları ile konutlarda 500 YTL ve üzerindeki kiralar, 1 Kasım 2008 tarihinden itibaren zorunlu olarak bankalar ya da posta işletmesi kanalıyla ödenecek.

27.10.2008Ekonomi
Dünya merkez bankaları birleşti 250 milyar dolarla krize set çekti

Dünya merkez bankaları birleşti 250 milyar dolarla krize set çekti

Uluslararası piyasalarda yaşanan likidite ve güven sorununa merkez bankaları el attı. ABD, Avrupa, İngiltere, İsviçre, Japonya ve Kanada merkez bankaları, piyasaları 250 milyar dolar fonlayacaklarını açıkladı. İlk etapta 180 milyar doları kullandıracağını belirten FED de, geçici döviz swap düzenlemesiyle merkez bankalarına yardımcı olacağı mesajını verdi.

18.09.2008Ekonomi
İlaçtan önce sağlık reçetesi

İlaçtan önce sağlık reçetesi

Avrupa Acil Tıp Birliği Başkanvekili, Alsancak Devlet Hastanesi Acil Tıp ve Dahiliye Uzmanı Dr. Ülkümen Rodoplu, bu kez ilaçla tedavi için değil, sağlıklı kalmanın reçetesini yazdı. Rodoplu, "Her işin başı sağlık ve sağlıklı yaşamaktır" dediği reçetesinde şu ayrıntılara dikkat çekiyor;

8.02.2008Ege
Embrio, yeni projesi “Tio” yu hayata geçirdi

Embrio, yeni projesi “Tio” yu hayata geçirdi

Teknoloji Holding bünyesinde geçtiğimiz yıl kurulan Embrio A.Ş.'nin yeni projesi “tio.com.tr”, internet üzerinden tüketicilerin ürün, fiyat ve satıcı karşılaştırmasına ve alışveriş yapmasına olanak sağlayacak.

17.10.2007Gündem
OECD rüşvet denetimine geliyor

OECD rüşvet denetimine geliyor

Bugüne kadar 28 ülkede rüşvet denetimi yapan OECD, mayıs ayında da Türkiye’ye geliyor. Türkiye’nin de imza attığı ’Anti-Bribery Convention’a uyulup uyulmadığını denetleyecek olan heyet, ekim ayı sonuna kadar raporunu da hazırlayacak.

22.01.2007Ekonomi
Çok kazanıp az ödediler

Çok kazanıp az ödediler

Hesap Uzmanları Kurulu'nun finans kesimine yönelik denetimleri, Türkiye'de büyük paralar kazananların kaçırdıkları verginin de büyük olduğunu ortaya koydu.

22.01.2007Ekonomi
ATO bankaları BDDKya şikayet etti

ATO bankaları BDDK'ya şikayet etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, bankaların ücret, komisyon ve bankacılık hizmetleri adı altında 80 işlem için vatandaştan yüksek miktarlarda komisyon talep ettiğini belirterek, bu kuruluşları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin'e şikayet etti.

9.09.2006Ekonomi
Bankacılık sektöründe yabancı payı yüzde 16nın üzerinde

Bankacılık sektöründe yabancı payı yüzde 16'nın üzerinde

Merkez Bankası, yabancı yatırımcıların bankacılık sektörüne olan ilgisinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği öngörüsünde bulundu.

13.06.2006Gündem
Osmanbey’de çiklet satan çocuk New York’a mücevherle girdi

Osmanbey’de çiklet satan çocuk New York’a mücevherle girdi

Kapalıçarşı’nın ’usta tüccar’ geleneğinin en iyi temsilcilerinden Tekin Seyrekoğlu, New York’ta 3 yıl önce kurduğu şirketle ABD pazarına da kök saldı. Diyarbakır’dan 9 yaşında İstanbul’a göç eden Seyrekoğlu Ailesi’nin küçük oğlu, ticarete ilkokul yıllarında çiklet satarak başlamış.

20.03.2006Ekonomi
Mükellefin vergileri tek hesapta toplanacak

Mükellefin vergileri tek hesapta toplanacak

Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, Türk vergiciliğinde devrim anlamına gelen "mükellef cari hesap" sistemine geçileceğini açıkladı.

24.11.2005Ekonomi
Yüklü para hareketlerine inceleme

Yüklü para hareketlerine inceleme

Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapan hesap uzmanları, bankalar ve özel finans kurumlarında “belli tutarın üzerinde” işlemi olanlar ile bunlarla iş yapan kişi ve kuruluşları, vergide büyüteç altına alıyor.

10.05.2005Ekonomi
Banka komisyonlarında artış bekleniyor

Banka komisyonlarında artış bekleniyor

Enflasyon ve faizlerdeki düşüşle birlikte bundan sonra bankaların ücret ve komisyonlardan oluşan hizmet gelirlerinin önemi gittikçe artacak. Bu nedenle bankaların komisyon ve ücret gelirlerinin artması bekleniyor.

24.01.2005Ekonomi
YTLye geçişe 300 milyon dolar harcadık

YTL'ye geçişe 300 milyon dolar harcadık

Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılması operasyonu yaklaşık 300 milyon dolarlık bir harcamayla gerçekleşti. Harcamalarda büyük payı 120-130 milyon dolarla yazılım ve 100-110 milyon dolarla yazarkasa aldı. Merkez Bankası ise YTL basım ve tanıtımı için 20 milyon dolar harcadı.

3.01.2005Ekonomi
YTLye geçişe 300 milyon dolar harcadık

YTL'ye geçişe 300 milyon dolar harcadık

YTL'ye geçiş operasyonu yaklaşık 300 milyon dolara mal oldu. Harcamalarda büyük payı 120-130 milyon dolarla yazılım, 100-110 milyon dolarla yazarkasa aldı.

3.01.2005Gündem
Sayıştay TBMMde TMSF ile Merkez Bankasını suçladı

Sayıştay TBMM'de TMSF ile Merkez Bankası'nı suçladı

Etibank'a ait 400 trilyon liralık senedin belgesinin kayıp olduğuna ilişkin Sayıştay tespiti; Plan Bütçe Komisyonu'nda gece geç saatlerde iki saat tartışılarak, görüşmelere damgasını vurdu. Sayıştay, raporunda TMSF ve Merkez Bankası'nı suçladı.

7.12.2004Ekonomi
YTL banknotlarına 20 milyon dolar gitti

YTL banknotlarına 20 milyon dolar gitti

Merkez Bankası, pazartesi günü fiziksel görünüm ve güvenlik özelliklerinin tanıtılacağı Yeni Türk Lirası (YTL) banknotların basımını tamamladı. Banknot Matbaası "yedek depo" basımına geçti.

22.10.2004Ekonomi
Bilişim yılbaşısı

Bilişim yılbaşısı

Benim için Eylül ayında başlayan bilişim yılbaşısı yazıma yine sıra gelmiş. Ne de çabuk geçti bir yıl. Ben yine her yıl yaptığım gibi geçtiğimiz yıla kendi ironik perspektifimden bakacağım:

27.08.2004Gündem
Obez banka istemiyoruz

Obez banka istemiyoruz

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, bankaların kontrollü büyümesinden yana olduklarını hızlı büyüyen obez banka istenmediğini söyledi. Bilgin, "Türk bankacılık sisteminin önü çok açık" dedi.

6.07.2004Ekonomi
Terapiler ne zaman işe yarıyor

Terapiler ne zaman işe yarıyor?

Yaşadığımız çağın koşulları artık çok ağır. Ruh ve beden sağlığımız çoğu zaman tehdit altında. Sorunlarına çözüm arayanların kafaları bireysel gelişim programlarıyla kimi zaman karışıyor.

Bir NLP Masalı

Bir NLP Masalı

İkinin olmadığı zamanlarda bir varmış bir yokmuş, evvel kalbur içinde, zaman saman içinde, develer annemin beşiğini sallarken, pireler tellal iken, o ise berber iken ülkelerden bir ülkede, kişisel gelişimciler, değişimciler, modelciler, duygusal zekacılar, EFT’ciler, R2’ciler, kurtarıcılar ve daha başkaları da varmış.

22.09.2003Kelebek
‘Bankadan geç’ sınırı son anda 10 milyar

‘Bankadan geç’ sınırı son anda 10 milyar

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bugünden itibaren devreye giren ‘‘ödemeleri bankadan yap’’ sınırını son anda 5 milyar liradan 10 milyar liraya çıkardıklarını açıkladı. Unakıtan, bu rakamın kademeli olarak 5 milyar liraya indirileceğini de söyledi.

31.07.2003Ekonomi
Paranın dolaşımı hálá hızlanamadı

Paranın dolaşımı hálá hızlanamadı

Krizin patlak vermesinin ardından hızla daralan piyasalar, durgunluktan çıkamıyor. Ekim ayında EFT sisteminden geçen para hacmi yüzde 3, Merkez Bankası'ndan EFT'ye çıkan para miktarı da yüzde 4.4 azaldı. Piyasaların nabzını ölçmekte kullanılan paranın dolaşım oranı 2.37 düzeyinde kaldı.

9.11.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bankaların teknoloji faturası müşterilere

BankalarIn yapılan her işlemden komisyon alması Yahya Arıkan'ın tepesini attırmış.

11.09.2008

EFT yapmak 20 lira

8 yıldır internet bankacılığı kullanıyorum. Havaleler, EFT’ler, faturalar hepsini internet üzerinden hallederim yıllardır.Çalıştığım bankanın internet hizmetini başından beri çok beğendiğimden dolayı da banka değiştirmeyi bir gün bile düşünmedim.

1.12.2006

Bankalardan EFT’ye ’çifte komisyon’

BANKALAR artık, EFT yoluyla yapılan havalelerin aynı gün çekilmesi durumunda, hem gönderenden, hem de çekenden komisyon alıyor.

1.10.2006

Bedava baldan tatlı mıdır?

Hiçbir şey satmıyor. Müzik şirketlerinin büyük umut bağladıkları albümler yirmi, otuz binlerde kalıyor. Artık hiçbir şey eskisi kadar kolay değil.

30.09.2005

Asıl kutlamayı bu akşam yaparız

MERKEZ Bankası Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti aradı:

2.01.2005

Aynı şubedeki hesaptan da ücret alıyorlar

BANKALAR, sadece müşteri çeki, EFT ya da havale gibi işlemlerde değil, artık aynı şubedeki hesaplar için de komisyon talep etmeye başladı. Sadece internet ve telefon bankacılığı ile ATM makinelerinden gerçekleştirilen işlemler için komisyon ödenmiyor.

14.11.2004

‘Casus yazılım’la banka hesaplarına giriyorlar

KEY logger ve Screen logger programlarıyla, bankacılık işlemini internetten yapanların şifre ve kişisel bilgilerine ulaşılıyor.

7.03.2004