EKSTRA
MENÜ

Efsane Cuma Ne Zaman

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 253 haberi bulunmuştur.

Efsane Cuma Ne Zaman Haberleri

Efsane Cuma (Muhteşem Cuma) ne zaman  2020 Efsane Cuma indirim tarihleri

Efsane Cuma (Muhteşem Cuma) ne zaman? 2020 Efsane Cuma indirim tarihleri

Efsane Cuma indirim günleri için geri sayım sürüyor. Her yıl kasım ayında gerçekleşen Efsane Cuma ya da Muhteşem Cuma indirim tarihleri içerisinde binlerce işletme ve marka e ticaret siteleri üzerinden indirimli ürünlerini tüketicilere sunacak. Yılın en avantajlı günü olan Efsane Cuma indirim günleri ABD'de Black Friday olarak 27 Kasım tarihine denk geliyor. Peki, 2020 Efsane Cuma indirimleri ne zaman, hangi tarihte? İşte, 2020 Muhteşem Cuma tarihleriyle ilgili merak edilenler.

24.11.2020Gündem
2020 Black Friday yaklaşıyor: Efsane cuma ne zaman, ayın kaçında

2020 Black Friday yaklaşıyor: Efsane cuma ne zaman, ayın kaçında?

2020 Black Friday tarihi için geri sayım devam ediyor. Her yıl kasım ayında gerçekleşen Black Friday, ülkemizde efsane cuma, süper cuma, muhteşem cuma gibi isimlerle de biliniyor. Alışveriş çılgınlığına dönüşen Black Friday gününde hem e ticaret siteleri hem de mağazalar birçok üründe ciddi oranda indirimler yapıyor. Peki, bu yıl Black Friday ne zaman, ayın kaçında?

7.11.2020Gündem
Efsane Cuma ne zaman 2020 Black Friday (Süper Cuma) indirim günleri yaklaşıyor

Efsane Cuma ne zaman? 2020 Black Friday (Süper Cuma) indirim günleri yaklaşıyor

Efsane Cuma tarihi için geri sayım başladı. Her yıl dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı sektörlerin başlattığı Black Friday 2020 kasım ayında gerçekleşecek. Ülkemizde Efsane Cuma, Süper Cuma gibi isimlerle bilinen Black Friday indirim günleri boyunca, teknoloji, giyim, ayakkabı ve farklı sektörler e ticaret ve mağazalar üzerinden yapacakları indirimlerle ekonomiyi hareketlendirecek. ABD'de 1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonu olarak kabul edilen Efsane Cuma bir kaç gün devam edecek. Peki, Efsane Cuma ne zaman? İşte, 2020 Black Friday indirim günleri tarihiyle ilgili ayrıntılar.

5.11.2020Gündem
Efsane Cuma ne zaman 2020 Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri yaklaşıyor

Efsane Cuma ne zaman? 2020 Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri yaklaşıyor

Efsane Cuma tarihi, alışveriş tutkunları tarafından bekleniyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Black Friday indirimleriyle farklı sektörler başlattığı kampanyaları müşterilerine sunacak. Ülkemizde, Muhteşem Cuma, Efsane Cuma, Süper Cuma gibi isimlerle de bilinen Black Friday indirimleri bu yıl da kasım ayında gerçekleşecek. İndirim fırsatlarını kaçırmak isteyemeyenler yaklaşan Efsane Cuma tarihine odaklandı. Peki, 2020 Efsane Cuma ne zaman? İşte, Black Friday indirim günleriyle ilgili bilgiler.

8.10.2020Gündem
Efsane Cuma ne zaman İndirimler o tarihte başlayacak

Efsane Cuma ne zaman? İndirimler o tarihte başlayacak!

Her yıl Avrupa ülkeleri ve ABD'de 'Black Friday' olarak düzenlenen indirimler ülkemizde 'Süper/Şahane/Efsane Cuma' gibi isimlerde organize ediliyor. Teknolojiden tekstile, mutfak ürünlerinden bebek ürünlerine kadar geniş bir yelpazede pek çok ürünün indirimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar araştırmalarına hız verdi. Peki, efsane cuma ne zaman başlayacak?

3.10.2020Gündem
Efsane Cuma 2020 tarihi: Black Friday  (Efsane Cuma) ne zaman

Efsane Cuma 2020 tarihi: Black Friday (Efsane Cuma) ne zaman?

Black Friday tarihi ekim ayının gelmesiyle takip edilmeye başlandı. Efsane Cuma, Süper Cuma gibi isimlerle ülkemizde bilinen Black Friday süresi boyunca yine birçok farklı sektör başlattığı kampanyaları tüketiciye sunacak. ABD'de ortaya çıkan ve son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan Efsane Cuma bu yıl da kasım ayına denk gelecek. Teknoloji, giyim, kozmetik, gibi ihtiyaçlar için yapılan indirim fırsatlarını kaçırmak isteyemeyen alışveriş tutkunlarının gözü şimdi 2020 Efsane Cuma tarihinde. Peki, Efsane Cuma 2020 ne zaman? İşte, bu seneki Efsane Cuma tarihi.

28.09.2020Gündem
Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek Efsane Cuma son gün ne zaman

Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma son gün ne zaman?

Teknolojiden tekstile, mutfak ürünlerinden bebek ürünlerine kadar birçok üründe ve markada başlayan Efsane Cuma indirimleri devam ediyor. Yılın son fırsatlarından faydalanacak olan vatandaşlar, e ticaret ve mağazalardan alışverişlerin sürdürüyor. Peki, Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma son gün ne zaman? İşte, 2020 Efsane Cuma indirimlerinde son tarih.

29.11.2019Ekonomi
Black Friday ne zaman Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek (son gün)

Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

E- ticaret siteleri ve mağazalar, Black Friday kapsamında gerçekleştireceği Efsane Cuma, Süper Cuma Muhteşem Cuma indirimlerini günler öncesinden duyurmuştu. İndirimlerini en erken başlatan e- ticaret sitelerinden biri Hepsiburada oldu. Hepsiburada, son teknoloji ürünlerden, en trend kıyafetlere, her evin ihtiyacı beyaz eşyalardan evinize şıklık katacak mobilyaları ‘efsane cuma’ indirim fırsatlarıyla satışa sunuyor. Peki, Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

24.11.2019Ekonomi
Hepsiburada indirim günleri başlıyor Efsane Cuma ne zaman başlıyor

Hepsiburada indirim günleri başlıyor! Efsane Cuma ne zaman başlıyor?

Her sene Black Friday kapsamında gerçekleşen Efsane Cuma indirimleri için geri sayım başladı. Hepsiburada'nın gerçekleştirdiği Efsane Cuma indirim fırsatlarında, teknolojiden ev tekstiline, süpermarketten anne bebek ürünlerine pek çok ürün yer alacak. Peki, Efsane Cuma ne zaman başlıyor? Efsana Cuma indirimleri hangi gün? İşte, merak edilenler.

21.11.2019Ekonomi
Türkiye hayranı boksöre KİRLİ OYUN

Türkiye hayranı boksöre KİRLİ OYUN

Ağır sıklet boks şampiyonu Mahmoud Charr, dünyaca ünlü promotör Don King’le ilgili sert konuştu: “Entrikalarla bana zaman kaybettirdi.”

17.01.2021Avrupa
Efsane Cuma, Süper cuma (Black Friday) ne zaman bitecek İşte 2020 Black Friday tarihi

Efsane Cuma, Süper cuma (Black Friday) ne zaman bitecek? İşte 2020 Black Friday tarihi

Ülkemizde Efsane Cuma, Süper Cuma veya Muhteşem Cuma isimleriyle de bilinen Black Friday’in başlayacağı tarih günlerdir alışveriş tutkunları tarafından araştırılıyordu. Bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle Black Friday’de fiziksel mağazalar yerine online alışveriş siteleri her zamankinden daha fazla ziyaret edilecek. Peki, Efsane Cuma, Süper cuma (Black Friday) ne zaman bitecek? İşte 2020 Black Friday tarihi…

27.11.2020Gündem
İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 8 yolu

İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 8 yolu

Küresel düzeyde gerçekleştirilen ‘Black Friday‘ indirimleri, 2020’de tarihinin en ‘online‘ ve en uzun süreli halini yaşıyor. Pandeminin neden olduğu eve kapanma gerçeği, e-ticareti hiç olmadığı kadar öne çıkardı. Siber suçlular ise uzayan indirim günlerinden ve artan online para trafiğinden fayda sağlama çabasında. Siber güvenlik uzmanları, online dolandırıcılıklara karşı alınabilecek önlemleri sıraladı.

26.11.2020Tekno
Black Friday ne zaman Efsane Cuma - Süper Cuma indirim tarihleri

Black Friday ne zaman? Efsane Cuma - Süper Cuma indirim tarihleri

Efsane cuma indirimleri için geri sayım devam ediyor. Black Friday olarak ABD'de gerçekleşen indirim günleri ülkemizde Süper Cuma adıyla biliniyor. Her sene kasım ayında gerçekleşen Efsane Cuma ya da Süper Cuma indirim günlerinde mağazalar ve e ticaret siteleri avantajlı ürünlerini satışa sunuyor. Milyonlarca vatandaşın sabırsızlıkla beklediği bu özel günde teknoloji, elektronik, giyim gibi sektörlerde büyük indirimler gerçekleşecek. Peki, Black Friday ne zaman? İşte, Süper Cuma indirim tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

22.11.2020Gündem
Black Friday ne zaman 2020 Efsane Cuma - Black Friday indirimleri için geri sayım

Black Friday ne zaman? 2020 Efsane Cuma - Black Friday indirimleri için geri sayım

Black Friday indirimleri her yıl yoğun ilgi görüyor. Markaların çoğunluğu Efsane Cuma tarihlerinde ürünlerinde indirimler yapıyorlar. Tüketiciler ihtiyaçları olan ürünleri belirleyerek bu tarihlerde fiyatlarına bakarak alışverişlerini yapıyorlar. Peki Black Friday ne zaman başlayacak?

18.11.2020Gündem
TOSFED Başkanı Üçlertoprağı: F1 yarışını en güzel şekilde organize edeceğiz...

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı: "F1 yarışını en güzel şekilde organize edeceğiz..."

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, son 3 yıldır Dünya Ralli Şampiyonası'nı da düzenledikleri 850 kişilik tecrübeli kadroyla Formula 1 yarışını en güzel şekilde organize edeceklerini söyledi.

12.11.2020Motor Sporları
Efsane Cuma indirimleri ne zaman İşte 2020 Black Friday tarihi…

Efsane Cuma indirimleri ne zaman? İşte 2020 Black Friday tarihi…

Türkiye’de efsane, şahane, süper cuma isimleriyle bilinen Black Friday’ın bu yılki tarihi yaklaşıyor. Her yıl düzenli olarak yıl sonuna doğru uygulanan Black Friday, bu yıl kasım ayının son günlerine denk geliyor. Geniş kapsamlı indirim gününde teknolojiden tekstile, mutfak ürünlerinden bebek ürünlerine kadar pek çok ürünün fiyatları ciddi oranda düşecek. Peki, Efsane Cuma indirimleri ne zaman? İşte 2020 Black Friday tarihi…

2.11.2020Gündem
Black Friday ne zaman 2020 Efsane Cuma indirimleri için geri sayım

Black Friday ne zaman 2020? Efsane Cuma indirimleri için geri sayım

Efsane Cuma yani Black Friday indirimleri için geri sayım başladı. Her yıl dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı sektörlerin alışveriş indirimleri başlattığı Black Friday 2020 bu sene de kasım ayında gerçekleşecek. Giyim, kozmetik, teknoloji, ayakkabı ve farklı sektörlerde firmaların e ticaret siteleri ve normal alışveriş mağazalarında başlatacağı indirimler tüm dünyada ekonominin hareketlenmesine katkı sağlıyor. Ülkemizde de bu tarihlerde pek çok online satış sitesi ve kurumsal firma indirimler yapıyor. Peki, Black Friday ne zaman 2020? İşte, Efsane Cuma tarihi.

13.10.2020Gündem
Ertuğrul Özkök: Bu kareyi bir de Sivasta görmüştüm Lionel Messi ve Aziz Yıldırım...

Ertuğrul Özkök: 'Bu kareyi bir de Sivas'ta görmüştüm! Lionel Messi ve Aziz Yıldırım...'

Bu bir yapayalnızlık fotoğrafıdır. Ben bu fotoğrafı 22 Mayıs 2011’de Sivas’ta görmüştüm. Orada bomboş tribün sıralarında tek başına oturan bir insan vardı: Aziz Yıldırım. Ertuğrul Özkök yazdı...

18.08.2020Futbol
ABD’de olaylar durulmuyor Trump o gece sığınaktaydı

ABD’de olaylar durulmuyor! Trump o gece sığınaktaydı

ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesini protesto eylemleri hafta sonu boyunca sürdü. Önceki gece 40’tan fazla kentte sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu arada Amerikan New York Times ve CNN, ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray önünde protestoların şiddetlendiği geçen cuma gecesi yeraltı sığınağına götürüldüğünü yazdı. Buna göre Trump, orada ailesiyle yaklaşık bir saat kaldı.

2.06.2020Dünya
Amerika, İran’ı beyninden vurdu

Amerika, İran’ı beyninden vurdu

ABD, Tahran ile tırmanan gerilimin ardından dün İran Devrim Muhafızları’nın Kudüs Gücü biriminin komutanı General Kasım Süleymani’yi Bağdat’ta düzenlediği İHA saldırısıyla öldürdü. Süleymani, İran’ın Ortadoğu’daki politikalarının baş mimarıydı. Saldırıyla bölgedeki gerilim tavan yaptı. İran yönetimi intikam yemini etti. Saldırı emrini bizzat Başkan Trump verdi. Saldırı sonrasında ABD bayrağını Twitter’da paylaşıp sabitleyen Trump sonraki mesajında Süleymani’nin doğrudan veya dolaylı milyonlarca kişinin ölümünden sorumlu olduğunu iddia ederek ‘çok daha önce ortadan kaldırılmalıydı’ dedi. Başta Türkiye olmak üzere birçok ülke tarafları sağduyuya çağırdı.

4.01.2020Dünya
İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

Her yılın Kasım ayında Türkiye dahil pek çok ülkede markalar, mağazalar ve e-ticaret siteleri fırsat indirimleri sunuyor. Ülkemizde Muhteşem veya Harika Cuma gibi başlıklarla sunulan fırsatlardan siber suçlular da kendilerine fayda sağlamaya çalışıyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET, dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu ve güvenli online alışveriş yapmanın yollarını aktardı.

25.11.2019Teknoloji
Trendyol indirimi ne zaman 25 Kasım Trendyol Efsane günler indirimleri başladı mı

Trendyol indirimi ne zaman? 25 Kasım Trendyol Efsane günler indirimleri başladı mı?

Trendyol Efsane günler indirimleri 25 Kasım Pazartesi günü resmen başladı. Hepsiburada'nın Efsane Cuma indirimlerinin ardından bu kez Trendyol Efsane Günler ile indirim furyasına dahil oldu. Peki, Trendyol efsane günler indirimleri ne zamana kadar devam edecek? İşte, alışveriş yapmak isteyen birçok kişinin merakla araştırdığı Efsane Günler Trendyol indirimleri hakkında detaylı bilgiler

25.11.2019Ekonomi
#takibetakip

#takibetakip

‘Beni Takip Et’ sosyal medyayla televizyonun gücünü birleştiriyor.

Black Friday bugün mü Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor

Black Friday bugün mü? Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş çılgınlığı Black Friday sosyal medya trendleri arasına girdi. Sosyal medyada hızla yayılan Black Friday yorumları ardından ‘Black Friday bugün mü? Efsane Cuma, Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?’ gibi sorular gündeme geldi. İşte, Efsane Cuma, Muhteşem Cuma gibi isimlerle da anılan Black Friday hakkında bilgiler…

22.11.2019Gündem
Çılgın Cuma indirimleri ne zaman Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak

Çılgın Cuma indirimleri ne zaman? Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak?

Tüm dünyada Black Friday olarak bilinen kasım ayının son haftaları yapılan indirimler ülkemizde; 'Efsane Cuma', 'Süper Cuma', ve 'Çılgın Cuma' gibi isimlerle biliniyor. İndirimler kapsamında, pek çok online satış mağazası ve çok sayıda marka tüketicilere büyük indirim fırsatları sunuyor. Peki, Çılgın Cuma indirimleri ne zaman? Süper Cuma indirim günleri ne zaman başlayacak?

21.11.2019Gündem
Black Friday (Efsane Cuma, Muhteşem Cuma) ne zaman 2019 Black Friday tarihi

Black Friday (Efsane Cuma, Muhteşem Cuma) ne zaman? 2019 Black Friday tarihi

Ülkemizde Muhteşem Cuma, Efsane Cuma, Süper Cuma gibi isimlerle revize edilen Black Friday’ın bu yılki tarihi için araştırmalar devam ediyor. Markaların Black Friday indirimlerini kaçırmak istemeyenler tarih araştırması yapıyor. Peki, alışveriş çılgınlığı Black Friday ne zaman?2019 Black Friday indirimleri için geri sayım devam ediyor.

21.11.2019Ekonomi
Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman

Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman?

Avrupa'da Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri, tüketiciler tarafından merakla takip ediliyor. Avrupa'da birçok firmanın kampanya tanıtımlarına devam ettiği Black Friday indirimleri, ülkemizde ise Efsane ve Muhteşem Cuma isimleri ile biliniyor. Peki, Black Friday olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o tarihler

18.11.2019Ekonomi
Black Friday olarak bilinen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri ne zaman

Black Friday olarak bilinen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri ne zaman?

Dünyada Black Friday adı altında düzenlenen, ülkemizde ise Türkçe çevirisi olan Kara Cuma yerine Muhteşem ve Efsane Cuma adı kullanılan indirim günleri için geri sayım başladı. Her yıl kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen Muhteşem ve Efsane Cuma indirimleri, yurt dışındaki Black Friday kampanyaları gibi pek çok üründe indirim imkanı sağlıyor. Peki, ülkemizde Black Friday benzeri Efsane ve Muhteşem Cuma indirimleri ne zaman başlıyor?

14.11.2019Ekonomi
2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor

2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Efsane Cuma olarak da bilinen Black Friday indirimleri bu sene de ülkemizde başlayacak. Birçok farklı sektörün başlattığı kampanyalar dahilinde Black Friday indirimlerinden faydalanmak isteyenler, Black Friday tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

13.11.2019Gündem
Bekarlar Günü (Single Day) nedir Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı

Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

Bekarlar Günü (Single Day), son yıllarda Türkiye’ de yükselen trendler arasında. Black Friday, Efsane Cuma, ‘Süper Cuma’ ve ‘Beklenen Cuma’ gibi Single Day de alışveriş çılgınlığını bir parçası haline geldi. Peki, Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

11.11.2019Gündem
Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri ne zaman başlayacak

Black Friday (Efsane Cuma) indirimleri ne zaman başlayacak?

Kasım ayının ilk haftasında en çok araştırılan konulardan biri de Black Friday (Efsane Cuma) indirim tarihi oldu. Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Peki, Türkiye'de 'Efsane Cuma', 'Süper Cuma' ve 'Beklenen Cuma' gibi isimlerle de bilinen Black Friday bu yıl ne zaman başlayacak?

3.11.2019Ekonomi
Black Friday ne zaman, ayın kaçında

Black Friday ne zaman, ayın kaçında?

Dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan Black Friday’ın 2019 tarihi için geri sayım devam ediyor. Black Friday kapsamında Türkiye’de de pek çok site indirim kampanyası başlatacak. Ünlü markaların ürünlerini avantajlı fiyatlarla almak isteyen alışveriş tutkunları, Black Friday’i bekliyor. Peki, Black Friday ne zaman, ayın kaçında?

31.10.2019Gündem
Alışveriş çılgınlıkları başlıyor... Uzmanlardan önemli uyarı

Alışveriş çılgınlıkları başlıyor... Uzmanlardan önemli uyarı

KASIM ayıyla birlikte başlayan 3 aylık indirim kampanyalarına karşı uzmanlar vatandaşları uyarıyor. Özellikle online yapılan alışverişlerde siber dolandırıcılara karşı tüketicilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

30.10.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kışın tadı Bodrum’da bir başka güzel

Sabah kahvenizi farklı bir koyda yudumlarken öğlen yemeğinizi hangi koyda yemek istediğinizi planlıyorsanız siz de kendinizi Bodrum’un keyifli kollarına bırakmışsınız demektir. Attığınız her adımda doğanın cömertliğine hayran kalacağınız bir yer Bodrum. Yazı ayrı kışı ayrı keyifli... Kamp sandalyenizi masanızı alıp en sevdiğiniz restorandan alacağınız yemeklerle dilediğiniz yerde kendi sofranızı kurabileceğiniz gibi kumlara uzanıp evinizde hazırladığınız yiyeceklerle de hoşça vakit geçirebilirsiniz Bodrum’da…

23.02.2021

Hangisi fazla: 'Önce Türküm' diyen mi 'Elhamdülillah Müslümanım' diyen mi

Kadir Has Üniversitesi’nin her yıl yaptığı “Türkiye’nin eğilimleri” araştırmasının sonuçları 7 Ocak günü yayınlandı.

13.01.2021

Bülent Ersoy, kürkleri ve ÇYDD

Bence Bülent Ersoy’un kürklerini satıp bağışlayacağı açıklaması, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni zora soktu. Şimdi Bülent Ersoy’u reddetseeen... Olmaz. Reddetmeyip onun dediği gibi kürk ticareti yapılan bir geceden bağış sağlasaaan... O da olmaz.

29.11.2020

Doğada keyifli bir mola: İğneada

Sonbaharın geldiğinde, doğa görkemli renkleri ile karşımıza çıkar. Her mevsimin kendine göre güzelliği ve cazibesi olmakla birlikte, sonbaharda akla ilk gelen doğadaki değişimin bir sonucu olarak sararan yapraklardır. Bu ruh hali içerisinde iken doğanın kalbine seyahat etmek, doğa yürüyüşleri yapmak ve hafta sonu için kamp tatili kaçamağı birçoğumuz için cazip hale gelir.

4.11.2020

İskender’in kemikleri

Büyük İskender’in kemikleri ölümünden sonra çok sızlamıştır mutlaka ama konumuz sızlamaları değil, kayıp olmaları. Nerede bu İskender’in kemikleri?

24.10.2020

Bartın’ın şirin ilçesi: Amasra... Biraz olsun kafa dinlemek istiyorsanız tam zamanı

Amasra, Bartın’ın şirin mi şirin bir ilçesi… İstanbul’a 460 km Ankara’ya ise 308 km mesafede… Özellikle Ankara ve İstanbul’da oturanlar için tam bir hafta sonu kaçamağı adresi… Tarihi, M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan Amasra’nın, Helenistik dönem de dâhil, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu büyüleyici güzelliğini mitolojik öyküsünden mi alıyor bilemem ama gördüğümde emin olduğum bir şey var ki, o da Tanrı’nın bu topraklara daha cömert davrandığı… İşte size Amasra gezi rehberi...

2.10.2020

Erkek heykelleri arasında iki kadının iki ayrı hikâyesi

Sharon Stone... Patti Smith... Joan Baez... Jennifer Garner... Jennifer Lopez... Kristen Bell... Reese Witherspoon... Kate Hudson... Stevie Nicks... Barbra Streisand.. Annie Lenox... Dünyaca tanınmış sanatçılar...

20.09.2020

Hızlandırılmış kavuk gündemi

Rasim Öztekin halefini açıklayınca kavuk meselesi yine tartışılmaya başladı. Bu mevzuda geri kalmamak için gelin tarafları tanıyalım.. Kim, ne diyor, hızlıca bir göz atalım.

30.08.2020

'Bu kareyi bir de Sivas'ta görmüştüm'

Bu bir yapayalnızlık fotoğrafıdır. Ben bu fotoğrafı 22 Mayıs 2011’de Sivas’ta görmüştüm. Orada bomboş tribün sıralarında tek başına oturan bir insan vardı: Aziz Yıldırım. Ertuğrul Özkök yazdı...

18.08.2020

Şehri keşfetmenin en güzel yolu

Geçen hafta sonu Amsterdam’daydım. Bir şehri keşfetmenin en güzel yolu kitapçılarını gezmek diye düşünüyorum.

12.02.2020

Amedeus mu Salieri mi?

Bu fotoğrafta gördüklerinizden biri Amadeus Mozart, diğeri onu çılgınlar gibi kıskanan Salieri... Mozart’ı Okan Bayülgen oynuyor, Salieri’yi Selçuk Yöntem...

7.01.2020

İzmir için bir rekor 150 bin kişi gezdi

ZİHİN detoksu yapmak istediğinizde siz neler yapıyorsunuz?

5.01.2020

Ötekilerin şarkısı

Sena Şener seneyi bir albüm ve iki tekliyle kapatıyor. Geçenlerde yayımladığı şarkısı ‘Her An Gidebilirim’de de tekrara düşmediğini ve anlatacak gerçek bir derdi olduğunu göstermeyi başararak...

14.12.2019

Bu cumanın adı ne?

Dün ‘Black Friday’di. Yani yılın en büyük indirimli satışlarının olduğu gün.

30.11.2019

Doğu-Batı kavgasının yılanları

Ne kazananlar kalır geriye, ne kaybedenler; bâki kalan sadece eserlerdir. Sultanahmet’teki Yılanlı Sütun, 2.500 yıldır bize bunu anlatmıyor mu?

16.11.2019