EKSTRA
MENÜ

Efkan Ala

Efkan Ala haberleri sayfasında güncel ve son dakika Efkan Ala hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.249 Efkan Ala haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Efkan Ala Haberleri

Başbakandan beklenen açıklama geldi.. Teröristler havaalanına nasıl girdi

Başbakan'dan beklenen açıklama geldi.. Teröristler havaalanına nasıl girdi?

Atatürk Havalimanı'ndan açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım "Şu ana kadar tespit edilen vefat sayısı 36 artı 3 canlı bomba. Yaralılarımız var." diye konuşurken, "Terör eyleminin DAEŞ örgütünce gerçekleştiğini işaret etmektedir." dedi. Havaalanında bir güvenlik zaafiyetinin olmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, "Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir." dedi.

28.06.2016Gündem
Patlamadan sonra Ankarada zirve

Patlamadan sonra Ankara'da zirve

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, iftar sonrasında gelen patlama haberi üzerine Başbakan Yıldırım ve Orgeneral Akar ileCumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

28.06.2016Gündem
Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisini aradı

Başbakan Yıldırım, İçişleri Bakanı ve İstanbul Valisi'ni aradı

Başbakan Binali Yıldırım, patlama sonrasında İçişleri bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisini aradı.

28.06.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçeye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.06.2016Dünya
Melih Gökçek, anketinin sonucunu açıkladı, tartışma başladı

Melih Gökçek, anketinin sonucunu açıkladı, tartışma başladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından başlattığı “Japonya'da olduğu gibi, Ankara metrosunda da kadınlara ayrı bir vagon uygulamasını deneyelim mi?” anketinin sonuçlarını açıkladı, tartışma başladı. 3 milyon 260 bin takipçisi bulunan Gökçek'in anketinde 79 bin Twitter kullanıcısı oy kullandı.

14.06.2016Gündem
Van sohbeti

Van sohbeti

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, toplu temel atma ve açılış töreni ile Tuşba Belediyesi’nin düzenlediği iftar programına katılmak üzere dün özel uçak ‘ANA’ ile Van’a gitti. Başbakan Binali Yıldırım’ı Ferit Melen Havalimanı’nda çocuklar sevgi gösterisinde bulunarak karşıladı.

10.06.2016Gündem
Kılıçdaroğluna mermi atıldı, gözaltılar var

Kılıçdaroğlu'na mermi atıldı, gözaltılar var

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü bugün Fatih Camii'nde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı. Tören öncesi kalabalık, cenaze namazını beklerken camide çelenk gerginliği yaşandı. Cenazeye katılan bazı kişiler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelengine tepki göstererek üzerindeki ismi sökmeye çalıştı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, uyarıda bulundu, sakin olmalarını istedi, "Bizim töremizde cenazede kavga olmaz, çelenk parçalama olmaz" dedi. Kılıçdaroğlu, cenaze namazı için alana geldiğinde de bir grup tarafından protesto edildi, bunun üzerine yeniden anons yapıldı. Kılıçdaroğlu’nun camiden çıkışı sırasında da arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu aracına giderken bir kişi tarafından mermi atıldı. CHP'li Tekin, "Bu provokasyonun hesabı sorulmazsa, bu hükümet bunun bedelini ağır öder” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’na mermi attığı belirtilen kişi gözaltına alındı. Dışarı çıkarılan kişi, polis merkezine götürüldü. Akşam saatlerinde gelen haberde ise gözaltı sayının 4'e yükseldiği belirtildi.

8.06.2016Gündem
Yapanlar ortaya çıkarılacak

Yapanlar ortaya çıkarılacak

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt ile dün Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşme sırasında İstanbul’daki saldırıyı öğrendi.

7.06.2016Gündem
Beştepede güvenlik zirvesi toplandı

Beştepe'de güvenlik zirvesi toplandı

Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan güvenlik toplantısı başladı.

7.06.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaralıları ziyaret etti, terörü lanetledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaralıları ziyaret etti, terörü lanetledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Vezneciler'de meydana gelen patlamada yaralananları ziyaret etmek üzere Haseki Hastanesi'ne geldi. Erdoğan, terör saldırısını lanetledi.

7.06.2016Gündem
Flaş
Başbakan, İçişleri Bakanı ile görüştü

Başbakan, İçişleri Bakanı ile görüştü

Başbakan Yıldırım başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıldığı güvenlik toplantısı gerçekleşti. Başbakan, İstanbul Valisi Vasip Şahin'den de telefondan bilgi aldı.

7.06.2016Gündem
Yıldırım direksiyona geçti

Yıldırım direksiyona geçti

BAŞBAKAN Binali Yıldırım baba ocağı Erzincan’ın Refahiye İlçesi’ne bağlı Kayı Köyü’nde doğa yürüyüşüne katıldı. Başbakan Yıldırım çocuklarla birlikte katıldığı etkinlikte aniden bastıran yağmur nedeniyle yürüyüşü kısa tutmak zorunda kaldı. Yağmurun şiddetini kaybetmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ı kendi kullandığı makam otomobiline alarak Kayı Köyü’ne gitti. Başbakan ve yanındakiler kendilerini bekleyen helikopterle Erzincan’a döndü.

5.06.2016Gündem
Binali Yıldırım yağmur altında doğa yürüyüşüne çıktı

Binali Yıldırım yağmur altında doğa yürüyüşüne çıktı

Başbakan Binali YıldırımErzincan’ın Refahiye ilçesi sınırlarında bulanan Dumanlı Yaylasındayağmur altında düzenlenen yürüyüşe katılarak çevre duyarlılığına dikkatçekti.   ’5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliği’ kapsamında Dumanlı Yaylasındadoğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Başbakan Binali Yıldırım,İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden SorumluGenel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve çoksayıda öğrenci katıldı.Yürüyüş öncesi öğrencilerle sohbet edip, AK Parti Çevre Şehir veKültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili ÇiğdemKaraaslan’dan etkinlik hakkında bilgi alan Başbakan Binali Yıldırım,"Çevre konusunda bazı yanlış konular var. Şöyle ki çevre deyincebazıları için hiçbir şeye dokunma, hiç el atma. Bazıları da fabrikayapalım, ev yapalım, yollar yapalım, şehirler yapalım. Bu iki uçarasında gidip geliyoruz. Doğru olan ihtiyaçlarımızı görmek. Türkiyekalkınacak, refaha ulaşacak. Bu nasıl olacak? Üretmekle olacak, yatırımyapmakla olacak. Fabrika kurmak, tarımda, sanayide birçok alandaturizmde, sağlıkta, eğitimde, altyapıda gelişmişlik seviyesine göreülkeler sıralanır. Türkiye dünyanın iyi ekonomisinde yerini aldı. Amabizim 2023 hedeflerimiz ilk 10 içerisinde yerimizi almaktır. Onun içinözellikle doğu bölgemizde bilhassa terör sonrası bölgesel kalkınmabölgesel refahı artıracak tedbirleri almamız lazım. Bunu yaparken deçevreyi tahrip etmeden ama gerekli olan yatırımları da ihmal etmedengerçekleştirmemiz lazım" dedi. 

5.06.2016Haber
Binali Yıldırıma memleketinde dolu sürprizi

Binali Yıldırım'a memleketinde dolu sürprizi

Başbakan Binali Yıldırım, bugün sabah saatlerinde memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesindeki Dumanlı Yaylası'nda yürüyüş yaptı.

5.06.2016Gündem
O koltuğa kim oturacak

O koltuğa kim oturacak?

DEVLET bürokrasisin zirvesi Başbakanlık Müsteşarlığı’dır. Kritik bir görevdir.

4.06.2016Gündem
Binali Yıldırım, başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincanda

Binali Yıldırım, başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincan'da

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin kurulmasının ardından, ilk kez memleketi Erzincan'a giderek, valiliği ziyaret etti. BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Azerbaycan dönüşü geldiği memleketi Erzincan’da sevgi gösterileriyle karşılandı. Eşi Semiha Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile saat 11.15’de Azerbaycan’dan Ana uçağı ile Erzincan’a gelen Başbakan Yıldırım, havalimanında İçişleri Bakanı Efkan Ala,Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı AKPartili Cemalettin Başsoy, bölge illerinin valileri, belediyebaşkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çok sayıda bürokrat tarafından karşılandı.Erzincan Belediyesi’nin mehteran ekibi tarafından ’Ceddin Dede’ marşı ile karşılanan Binali Yıldırım’a ailesi ve torunları da eşlik etti. Havalimanı çıkışında toplanan binlerce kişi Başbakanlık otobüsünün önünü keserek Binali Yıldırım’a tezahürat ve sevgi gösterisinde bulundu.BaşbakanYıldırım’a kent merkezine gidişi sırasında yoğun ilgi gösterenhemşehrileri, konfeti patlattı, meşaleler yaktı. Havalimanından Valiliğegeçen Başbakan Binali Yıldırım, buradan 3’ncü Ordu Komutanlığı’na gitti.

4.06.2016Haber

Yazar Sonuçları

İçişleri Bakanı ile ne konuştuk

MECLİS’te iktidar ve muhalefet kulisinin tam ortasında durduk.

21.06.2016

Muhalefet liderinin can güvenliği sorunu varsa

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’daki son terör eyleminde şehit düşen iki polis memurunun cenaze töreninde bir grup tarafından protesto edildi.

8.06.2016