EKSTRA
MENÜ

Ebola

Ebola ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebola haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 885 Ebola haberi bulunmuştur.

Ebola Haberleri

New York’ta Ebola paniği

New York’ta Ebola paniği

Afrika’da Ebola hastalarını tedavi eden Amerikalı doktor Craig Spencer (33) , New York’a döndükten 1 hafta sonra ateşinin yükselmesi ve kusmaya başlaması nedeniyle önce evinde kendisini karantinaya aldı. Sonra yetkililere haber verip Ebola şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.

24.10.2014Dünya
New Yorkta doktorda ebola virüsü tespit edildi

New York'ta doktorda ebola virüsü tespit edildi

Gine’de bir süre Ebola hastalarının tedavisi için çalıştıktan sonra ABD’nin New York kentine dönen doktorun, Ebola virüsü taşıdığı belirlendi.

24.10.2014Avrupa
Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi acili 3 sdaat karantinaya alındı

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi acili 3 sdaat karantinaya alındı

Geçtiğimiz hafta bir Afrika ülkesine yaptığı iş seyahatinden Türkiye'ye döndükten sonra ateşi yükselen 35 yaşındaki Ü.Ö., yakınları tarafından geçtiğimiz gün Ankara'da acil servise götürüldü.

24.10.2014Sağlık
Ebola bilgisayarlara da sıçradı

Ebola bilgisayarlara da sıçradı

Dünyanın yeni büyük kabuslarından Ebola virüsü artık sadece insandan insana değil, bilgisayardan bilgisayara da geçiyor. İnternette Ebola ismini kullanan virüslü mail'lere aman dikkat...

24.10.2014Avrupa
Eboladan kuşkulandılar yardım etmediler; oysa...

Eboladan kuşkulandılar yardım etmediler; oysa...

Türkiye’den İspanya’ye gelen Nijerya uyruklu bir vatandaş Uluslararası Adolfo Suárez-Madrid Barajas Havaalanında ebola hastalığına yakalandığı kuşkusu ile acılar içinde ölüme terk edildi.

24.10.2014Avrupa
Ebola’nın oyuncağını yaptılar

Ebola’nın oyuncağını yaptılar!

Şu ana kadar 5 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği Ebola virüsü fırsata çevirdiler(!) Nasıl mı? Amerikalı oyuncak üreticisi Giant Microbes, Ebola’nın oyuncağını yaptı.

24.10.2014Sağlık
Sarı tozla temas eden 7 kişi hastanede

Sarı tozla temas eden 7 kişi hastanede

Levent'te bulunan Kanada Başkonsolosluğu'na gelen zarfın içindeki sarı renkteki toz alarma neden oldu. Başkonsolosluk görevlilerinin açtığı zarftan çıkan tozla temas eden 7 kişi Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

24.10.2014Avrupa
Ebola taşıyor diye ölüme terk edildi

Ebola taşıyor diye ölüme terk edildi

Türkiye’den İspanya’ye giden Nijerya uyruklu bir kişi, Uluslararası Adolfo Suarez-Madrid Barajas Havalimanı'nda Ebola hastalığına yakalandığı kuşkusu ile acılar içinde ölüme terk edildi.

24.10.2014Dünya
Dr.Ebola New Yorkta

Dr.Ebola New York'ta

Batı Afrika’da 5 bine yakın kişinin ölümüne yol açan Ebola virüsü, ABD’nin en büyük metropolü New York’a da sıçradı. Ülkede 3 hafta önce ilk kez Ebola’ya yakalanan bir Liberyalının ölmesi üzerine, önceki gün de virüse Gine’de görevden dönen bir doktorda rastlandı.

24.10.2014Dünya
New Jersey ve New Yorkta 21 günlük karantina

New Jersey ve New York'ta 21 günlük karantina

Gine'de dönen ABD'li Doktor Craig Spencer'ın ebola virüsü taşıdığının açıklanmasından ardından, ABD'nin New York ve New Jersey eyaletlerindeki yetkililer, Batı Afrika ülkelerinden gelen ve virüs taşıyan kişilerle temasta bulunan hava yolu yolcuları için 21 günlük zorunlu karantina kararı aldı.

25.10.2014Avrupa
MERS-CoVda korkulan yaşanmadı

'MERS-CoV'da korkulan yaşanmadı'

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, "Bugüne kadar ülkemizin değişik illerinde MERS-CoV enfeksiyonu şüphesi ile yatan vatandaşlarımızda 1 vaka dışında, diğer grip benzeri hastalık nedenleri tespit edilmiştir. Mers-CoV'da korkulan yaşanmamıştır" dedi.

25.10.2014Sağlık
Her türlü imkan vardı ama ölüme terk edildi

Her türlü imkan vardı ama ölüme terk edildi

Türkiye’den İspanya’ye gelirken Madrid Uluslararası Adolfo Suárez-Barajas Havaalanında ebola hastalığına yakalandığı kuşkusu ile acılar içinde ölüme terk edilen Nijeryalı vatandaş ile ilgili yeni bilgiler herkesi şaşkınlığa uğrattı.

25.10.2014Sağlık
Etek farkı

Etek farkı

İddialı kıyafetleri ile konuşulan Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve giydiği ceketler yüzünden eleştirilen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel'deki Avrupa Birliği toplantısına da damga vurdu. İki başbakan kıyafetleri ve makam araçlarından iniş şekilleriyle kıyaslandı.

25.10.2014Gündem
Ebola trafiği

Ebola trafiği

BİRLEŞMİŞ Milletler’in ABD Daimi temsilcisi Samantha Power önderliğinde bir heyet, Batı Afrika’nın Ebola virüsüyle mücadele eden bölgelerine ziyarete gitti.

26.10.2014Dünya
Korunmak için en iyi yol suya sabuna dokunmak

Korunmak için en iyi yol suya sabuna dokunmak

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, Ebola ve MERS virüslerinden korunmak için öncelikle risk değerlendirmesi yapılması gerektiğini belirterek, "Hastalığın görüldüğü ülkelere seyahatler zorunlu değilse ertelenmelidir. O bölgeye gidenler veya orada yaşayanlar suya ve sabuna dokunmalı, sık sık ellerini sabunlu suyla yıkamalıdır" dedi.

27.10.2014Sağlık
Ebola Virüsünün Yeni Adresi İnternet Oldu

Ebola Virüsünün Yeni Adresi İnternet Oldu

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız Ebola virüsünün yeni adresi internet platformu oldu. Ebola adı verilen internet virüsü, elektronik posta yoluyla bulaşıyor. Aman dikkat!

27.10.2014Avrupa
Sahte tercüman Ebolayı anlatamadı

Sahte tercüman ''Ebola''yı anlatamadı

10 ay önceydi... Güney Afrika'nın efsane lideri Nelson Mandela'nın cenazesine, sahte tercüman krizi damga vurmuştu. 2. vaka da New York'ta yaşandı.. Ebola virüsüyle ilgili basın toplantısında görevli işaret dili çevirmeni, abartı mimikleri ve yanlış çevirisi nedeniyle gündeme oturdu.

27.10.2014Haber
Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayın

Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayın

Ebola ve MERS gibi salgın hastalıklar bir yandan dünyada korkuya yol açarken diğer yandan gelecek 10 yılda antibiyotik direncinin, en basit enfeksiyonlar karşısında bile insanlığı tehdit edeceği bildiriliyor.

27.10.2014Sağlık
Umrede deve sütü içmeyin

Umrede deve sütü içmeyin

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Suudi Arabistan’da görülen MERS virüsüne karşı umreye gidecekleri uyardı, “Deve çiftliğine de gitseniz sütünü içmeyin” diye konuştu. Batı Afrika’dan başlayıp dünyayı saran Ebola virüsü içinse “Okullarda tehdit yok” dedi.

27.10.2014Sağlık
Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklaması

Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklaması

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, konuk olduğu bir televizyonda canlı yayında Ebola ve Mers ile ilgili soruları cevapladı. Gümüş, şunları söyledi: Önce güncel bir bilgi vereyim Ebola ve Mers virüsü ile ilgili. Ebola ilk kez 1976’da Kongo’da ortaya çıkan viral bir hastalık. Daha sonra Afrika’da yer buluyor. Buradan da dünyaya yayılma patenti gösteriyor. Tabi iyi bir tedbir imkanlarıyla engellenebilen bir durumdur. Bütün enfeksiyon hastalıklarında olduğu gibi iyi bir koruma aldığınız zaman bu hastalığın yayılması durdurulabilir. Tabi ki vahşi hayvanlardan insanlara bulaşması söz konusu. Afrika’da şempanze goril gibi hayvanlardan insanlara bulaşma ile meydana gelen bir hastalıktır. Su gıda ve havayoluyla bulaş yoktur. Su içtim bulaştı yoktur. Tamamen deri teması, kan ürünlerinin teması bu takım sıvıların enfekte sıvıların deriyle temasıyla vücuda geçen hastalıktır. Ben havayı soludum da hasta oldum gibi bir durum yoktur. Mehmet Kayhan YILDIZ- Hasan DÖNMEZ/KONYA (DHA)

28.10.2014Haber
Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklaması

Sağlık Bakanlığı müsteşarından Ebola açıklaması

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Ebola ve MERS CoV ile bazı konsolosluklara zarf içinde gönderilen sarı toz madde konularında Bakanlık'ta bilgilendirmede bulundu:

28.10.2014Sağlık
Ebola vakalarının sayısı 10 bini geçti

Ebola vakalarının sayısı 10 bini geçti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Ebola virüsüne yakalananların sayısının 10 bini aştığını ve virüs nedeniyle gerçekleşen ölümlerin de 4 bin 922'ye yükseldiğini açıkladı.

29.10.2014Dünya
Amrabat Malagada mutlu

Amrabat Malaga'da mutlu

Galatasaray'ın sezon başında İspanya'nın Malaga takımına kiraladığı Faslı futbolcu Nordin Amrabat, "Malaga eğer beni kadrosunda tutmak isterse, bu kolay olur" dedi.

29.10.2014Futbol
ABDde iki çocuğa Ebola dayağı

ABD'de iki çocuğa Ebola dayağı

ABD'nin New York kentinde, Senegalli kardeşlerin “Ebola” virüsü taşıdıkları gerekçesiyle dövülmesi üzerine, New York Polis Teşkilatı (NYPD) ve İl Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı.

29.10.2014Dünya
Ne para var ne de doktor

Ne para var ne de doktor

Dünya borsalarını cuma günü karıştıran Ebola virüsü Afrika’da üç ülkeyi ve dünyayı ekonomik olarak da tehdit ediyor.

29.10.2014Ekonomi
Kuzey Korede sıkı Ebola önlemi

Kuzey Kore'de 'sıkı' Ebola önlemi!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Ebola virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla yurt dışından gelen tüm yabancıları karantinaya alınması için talimat verdi.

30.10.2014Dünya
Ebola’ya karşı özgürlük ültimatomu

Ebola’ya karşı özgürlük ültimatomu

Ebola şüphesiyle 9 gündür karantinada tutulan Amerikalı hemşire Kaci Hickox, testlerinin sonucunun temiz çıktığını belirterek uygulamanın daha fazla sürmesinin kişisel hak ve özgürlüklerinin ihlali anlamına geleceğini söyledi.

30.10.2014Dünya
Amerikalı hemşire Ebola karantinasını kırdı

Amerikalı hemşire Ebola karantinasını kırdı

Sierra Leone'de Ebola hastalarını tedavi ettikten sonra ülkesine dönen Amerikalı hemşire Kaci Hickox, bugün Maine'deki evinde kendisine konan karantinayı kırarak bisikletle dolaşmaya çıktı.

31.10.2014Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pariste Hollande ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te Hollande ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi. Erdoğan, Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elysee Sarayı'nda görüştü. Görüşmenin ardından iki lider basın toplantısı düzenledi.

31.10.2014Dünya
Kayseride Ebola şüphesi

Kayseri'de Ebola şüphesi

Kayseri'de yabancı uyruklu bir öğrenci "Ebola" şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

1.11.2014Gündem
Pahalıya patladı

Pahalıya patladı

ABD, dün akşam 2016 başkanlık seçimleri öncesi kritik bir araseçim gerçekleştirdi.

4.11.2014Dünya
ABDde ara seçimler: Obama iki cephede de kaybetti

ABD'de ara seçimler: Obama iki cephede de kaybetti

ABD'deki ara seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi Parti, Kongre'nin iki kanadında da çoğunluğu elde etti.

5.11.2014Dünya
İsviçrede Ebola aşısı insanlar üzerinde test edilmeye başlandı

İsviçre'de Ebola aşısı insanlar üzerinde test edilmeye başlandı

İsviçre'de Ebola ile mücadelede yeni bir aşamaya gelindi. İsviçre'nin Lozan kentindeki CHUV Üniversitesi Hastanesi'nden Darcy Christen yaptığı açıklamada Ebola aşısının sekiz gönüllü üzerinde denendiğini ve sonucun 14 gün içinde alınacağını söyledi.

5.11.2014Sağlık
Çinde sağlık ekibine Ebola eğitimi

Çin'de sağlık ekibine Ebola eğitimi

Çin tarafından Etiyopya'ya gönderilecek 30 kişilik sağlık ekibi, bu zorlu görev öncesinde Pekin'deki hastanede eğitim aldı.

5.11.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Bunları sormayalım mı?

MİLLETLERİN kendi kaderleriyle ilgili soruları sorma hakkı da vardır.

24.10.2014

Silah şirketleri kazanırken

TERÖR örgütü IŞİD’e karşı başlatılan savaş kime yarıyor?

26.10.2014

Henüz seyahat yasağı yok

Ebola ve korkusu Afrika’dan çıkalı çok oldu. Ancak Dünya Sağlık Örgütü henüz Afrika’da hastalığın görüldüğü ülkelere seyahat yasağı getirmedi. Enfeksiyon hastalıkları uzmanlarıysa ebola olduğu düşünülen kişilerin uluslararası seyahatlerinin engellenmesi gerektiğini söylüyor.

26.10.2014

Arkas: Memleket sevgisi sadece savaşa gitmek değil

ARKAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, medyada pek sık görünmese de iş dünyasının en renkli, en bilge simalarından biridir.

27.10.2014

Obama ‘dingilderse’ Türkiye’de ne olur?

VEYA şöyle anlatalım: Amerika’da yaprak kıpırdasa Türkiye’de fırtına çıkar mı? Ayriyeten kaç yıllık mizah yazarı niye tutup ABD seçimleriyle ilgili yazı yazıyor?

5.11.2014