EKSTRA
MENÜ

Ebola

Ebola ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebola haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 885 Ebola haberi bulunmuştur.

Ebola Haberleri

Yoksulluğa karşı ter dökecekler

Yoksulluğa karşı ter dökecekler

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenecek "Yoksullukla Mücadele Maçı"nda Cafu, Fabien Barthez, Clarence Seedorf ve Edwin van der Sar gibi eski yıldız oyuncular yer alacak.

21.03.2015Futbol
Dünya mutluluk araştırmasında ilginç sonuçlar

Dünya mutluluk araştırmasında ilginç sonuçlar

ABD merkezli araştırma şirketi Gallup dünya çapında bir mutluluk araştırması yaptı. Birleşmiş Milletler tarafından bugün kutlanan “Uluslararası Mutluluk Günü”nde yayımlanan, 143 ülkenin yer aldığı araştırmada oldukça şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Şiddet olaylarıyla nam salan Kolombiya, Honduras, El Salvador gibi Latin Amerika ülkeleri listenin ilk sıralarında yer aldı. Geçtiğimiz yıl Ebola virüsünün kırıp geçirdiği Liberya da şaşırtıcı şekilde pek çok ülkeyi geride bıraktı. Savaşların ve iç karışıklığın sürdüğü Ukrayna, Afganistan, Yemen gibi ülkelerde de beklentilerin üzerinde sonuçlar çıktı. Türkiye ise 54 puanla listede sondan üçüncü oldu.

20.03.2015Dünya
Ebola için tazminat

Ebola için tazminat

Liberya hükümeti, ülkedeki Ebola salgınında hastalıktan yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının ailelerine tazminat ödemeye başladı.

19.03.2015Dünya
5 bin çocuğa virüs bulaştı

5 bin çocuğa virüs bulaştı

UNICEF Batı Afrika ülkelerinde 5 bin çocuğa Ebola virüsü bulaştığını bildirdi.

18.03.2015Avrupa
En birleştirici eylem ‘bilim’

En birleştirici eylem ‘bilim’

Ebola virüsüne olası bir çözüm 7 milyar insanı ilgilendiriyor. Peki, hangi ülkenin “medya-eğitim-siyaset” üçgeni bu kelimeyi “asli birleştirici” olarak kullanıyor? Benim farkında olduğum böyle bir ülke yok.

13.03.2015Eğitim
O hastalık 10 binden fazla can aldı

O hastalık 10 binden fazla can aldı

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) yapılan açıklamada, Ebola virüsünden etkilenen Batı Afrika ülkeleri Liberya, Gine ve Sierra Leone'de ölenlerin sayısının 10 bini aştığı bildirildi.

12.03.2015Dünya
Ebola’ya ‘Marshall’ çağrısı

Ebola’ya ‘Marshall’ çağrısı

AFRİKA’da etkili olan ve 2013 sonundan bugüne 9 bin 700 kişinin ölümüne neden olan Ebola’yla mücadele amacıyla Brüksel’de ‘üst düzeyli’ uluslararası bir konferans düzenlendi.

3.03.2015Dünya
Kuzey Kore, Ebola nedeniyle kapattığı sınırlarını açtı

Kuzey Kore, Ebola nedeniyle kapattığı sınırlarını açtı

Kuzey Kore, binlerce kilometre ötedeki Batı Afrika ülkelerinde 9 bin 500'den fazla kişinin ölümüne yol açan Ebola salgınından korunmak amacıyla aylardır uyguladığı seyahat yasağını kaldırarak sınırlarını yabancılara açtı.

3.03.2015Dünya
Hastayı öldürüyor ama kendi ölmüyor

Hastayı öldürüyor ama kendi ölmüyor

Batı Afrika'da 9 binden fazla kişinin ölümüne yol açan Ebola virüsünün hastayı öldürdükten sonra 7 gün sonra bile canlı ve bulaşıcı olabildiği belirtildi.

3.03.2015Avrupa
15 dakikada Ebola testine onay çıktı

15 dakikada Ebola testine onay çıktı

DÜNYA Sağlık Örgütü (WHO), özellikle Batı Afrika’da 9 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Ebola virüsünü 15 dakika gibi kısa bir sürede tespit edebilen kan testinin kullanımına onay verdi.

21.02.2015Dünya
Ebola için podyumdalar

Ebola için podyumdalar

Naomi Campbell’ın Ebola hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Fashion For Relief” yardım defilesi projesi sürüyor.

20.02.2015Magazin
Rus tehdidi açıklamasına Moskova’dan sert tepki

'Rus tehdidi' açıklamasına Moskova’dan sert tepki

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon’un, "Baltık ülkeleri Rusya’nın tehdidi altında" şeklindeki açıklamalarına Moskova sert tepki gösterdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, bu tür açıklamaların diplomasi etiğine sığmadığını, asıl tehdidin NATO olduğunu iddia etti.

20.02.2015Avrupa
Antalya’da Gineli turistte ebola şüphesi

Antalya’da Gineli turistte ebola şüphesi

ANTALYA’da bir kişi ebola virüsü taşıdığı şüphesiyle karantinaya alındı.

12.02.2015Gündem
Denizlide bir kişi Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Denizli'de bir kişi Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Denizli'de yüksek ateş ve sıtma şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişinin, Ebola virüsü şüphesiyle tedavi altına alındığı bildirildi.

6.02.2015Sağlık
Ebola aşısı Afrikada başladı ama insanlar şüpheli

Ebola aşısı Afrika'da başladı ama insanlar şüpheli

Batı Afrika'da binlerce kişinin ölümüne neden Ebola'ya karşı geliştirilen aşı, salgının ilk görüldüğü Liberya'da deneysel tedavi kapsamında uygulanmaya başlandı.

4.02.2015Sağlık
Almanyada Ebola şüphesi

Almanya'da Ebola şüphesi

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Ebola virüsüyle temas ettiğinden şüphelenen bir kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

3.02.2015Avrupa
İzmir kanser izleme merkezi olacak

İzmir kanser izleme merkezi olacak

ABD’nin Salgın Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi’nde görev alan Uluslararası Kanser Kontrolü Ofisi Direktör Yardımcısı Dr. Mona Saraiya, "Türkiye, gelecek yıl İzmir’de Küresel Kanser Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. İzmir, ayrıca Ortadoğu’nun kanser izleme merkezi olacak" dedi.

1.02.2015Dünya
Prof. Candan’a Ebola teşviki

Prof. Candan’a Ebola teşviki

ARIZONA State Universite’sinde Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. K. Selçuk Candan, Ebola gibi tehlikeli salgın hastalıklarla mücadale konusundaki çalışmasıyla ABD’de araştırma ödülü kazandı.

1.02.2015Sağlık
Son virüse kadar mücadele

Son virüse kadar mücadele

Hürriyet 2 Ebola merkezinde.

30.01.2015Dünya
Ebola’dan ölüm en düşük seviyede

Ebola’dan ölüm en düşük seviyede

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Ebola salgınının görülmeye başlandığı 2014 yılının Haziran ayından bu yana son bir haftada hayatını kaybeden kişi sayısının en düşük seviyeye geldiğini ifade etti.

30.01.2015Avrupa
Papa: İdeal çocuk sayısı üç

Papa: İdeal çocuk sayısı üç

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Françesko, "Bazıları, iyi bir Katolik olmak için tavşanlar gibi çok çocuk yapmamız gerektiğine inanıyor" diyerek bu görüştekilere tepki gösterdi ve bir ailenin sahip olması gereken çocuk sayısını üç olarak açıkladı.

20.01.2015Dünya
Liberyada Ebola kurbanlarından geriye kalanlar varillerde saklanıyor

Liberya'da Ebola kurbanlarından geriye kalanlar varillerde saklanıyor

Ebola virüsünden en çok ölümün yaşandığı Batı Afrika ülkesi Liberya’da çekilen bu kareler salgının en karanlık günlerini hatırlatıyor. Virüsten yaşamını yitirenler topluca krematoryumda yakılmış. Kimliği belli olmayan bu kurbanlardan geriye kalan kemikler ve küller ise varillerde biriktirilmiş.

19.01.2015Dünya
Afrika Uluslar Kupası başlıyor

Afrika Uluslar Kupası başlıyor

Bu yıl Ekvator Ginesi'nin evsahipliği yapacağı 30. Afrika Uluslar Kupası, yarın başlayacak.

16.01.2015Futbol
Dünya Ekonomik Forumundan ciddi uyarı

Dünya Ekonomik Forumu'ndan ciddi uyarı

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF), "2015 Küresel Risk Raporu"nda; önümüzdeki 10 yılın en büyük muhtemel küresel tehlikesinin, uluslararası çatışmalarla bölgelere etkileri olduğunu bildirildi.

16.01.2015Avrupa
İkinci Ebola şüphesinde test negatif çıktı

İkinci Ebola şüphesinde test negatif çıktı

İngiltere’nin doğusunda bulunan Northampton Ebola şüphesiyle gözlem altına alınan kadının bu hastalığa yakalanmadığı tespit edildi.

16.01.2015Avrupa
İngiltere’de ikinci Ebola şüphesi

İngiltere’de ikinci Ebola şüphesi

İngiltere’nin doğusunda bulunan Northampton kentinde bir yetişkin kadının Ebola şüphesiyle gözlem altına alındığı bildirildi.

15.01.2015Avrupa
UNICEF Lazkiyeli Azizenin hikayesini dünyaya duyurdu

UNICEF Lazkiyeli Azize'nin hikayesini dünyaya duyurdu

Lazkiyeli 24 yaşındaki Azize Şeyho'nun Alzheimer hastası dedesi ve kardeşi ile Türkiye'ye gelişini, hemşire olmak için gösterdiği çabayı ve bir gün yeniden ülkesine dönme hayalini Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) dünyaya duyurdu.

13.01.2015Dünya
İngiltere ve Almanyadan Fransaya dayanışma mesajı

İngiltere ve Almanya'dan Fransa'ya dayanışma mesajı

İngiltere ve Almanya Başbakanları, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'a Paris'teki silahlı saldırının sorumlularının bulunması için her türlü yardıma hazır olduklarını bildirerek, dayanışma mesajı verdiler.

8.01.2015Avrupa
Hollanda Ebola’ya karşı yeni aşı geliştirdi

Hollanda Ebola’ya karşı yeni aşı geliştirdi

Hollanda'da bir şirketin, Batı Afrika ülkelerinde binlerce kişinin ölümüne neden olan Ebola virüsüne karşı yeni aşı geliştirdiği bildirildi.

7.01.2015Avrupa
Almanya Başbakanı Merkelden Londraya kritik ziyaret

Almanya Başbakanı Merkel'den Londra'ya kritik ziyaret

Londra ile Brüksel arasında ülkesinin Avrupa Birliği (AB) üyeliğiyle ilgili müzakereler yürütmek isteyen İngiltere Başbakanı David Cameron'ın, bugün İngiltere'yi ziyaret edecek Almanya Başbakanı Angela Merkel'e AB ülkeleri arasındaki göçe ve serbest dolaşıma sınırlama getirilmesi görüşünü yeniden aktarması bekleniyor.

7.01.2015Avrupa
Moussi, Soma’ya gelmek istiyor

Moussi, Soma’ya gelmek istiyor

İngiltere’de futboldan kazandığı parasının bir bölümünü Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) oluşturduğu Soma Umut Fonu’na bağışlayan Birmingham oyuncusu Guy Moussi, “Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarıyla tanışmak için Soma’ya gelmek istediğini” söyledi.

7.01.2015Avrupa
Güney Kıbrısta Ebola alarmı

Güney Kıbrıs'ta Ebola alarmı!

Larnaka Havalimanı’nda alarm durumuna geçildiği bildirildi.

6.01.2015Avrupa
Ebola aşısı için yeni umut

Ebola aşısı için yeni umut

Cenevre Üniversitesi Hastanesi’nde (HUG) Ebola ile mücadele konusunda yeni bir gelişme kaydedildi.

5.01.2015Avrupa
İtalyan doktor Ebolayı yendi

İtalyan doktor Ebola'yı yendi

BATI Afrika ülkesi Sierra Leone’de gönüllü olarak görev yaparken Ebola virüsü bulaşan İtalyan doktor Fabrizio Pulviretti, 25 Kasım’da Roma’ya getirilerek Bulaşıcı Hastalıklar Ulusal Enstitüsü’nde tedaviye alındı.

4.01.2015Dünya
Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

İngiltere'nin başkenti Londra yakınlarındaki Swindon'da bir hastanın Ebola şüphesiyle hastaneye sevk edildiği belirtildi.

4.01.2015Avrupa
Ebolaya yakalanan İskoç hemşirenin durumu kritik

Ebola'ya yakalanan İskoç hemşirenin durumu kritik

Sierra Leone'de gönüllü hemşirelik yaparken Ebola'ya yakalanan İskoçyalı Pauline Cafferkey'nin durumunun kötüye gittiği açıklandı.

3.01.2015Avrupa
Bu yılın trendleri doodle oldu

Bu yılın trendleri doodle oldu

Google, ana sayfasındaki logonun üzerine tıklandığında, katılımcıların yeni yılı kutlanırken, "2014'ün Trend Olan Konuları" başlığı altında ülkelere göre olaylar sıralanıyor.

1.01.2015Teknoloji
Beyaz Saraydan çok özel fotoğraflar

Beyaz Saray'dan çok özel fotoğraflar

Beyaz Saray Fotoğraf Servisi'nin müdürü Pete Souza, altı yıldır olduğu gibi bu yıl da ABD Başkanı Barack Obama'nın ve ailesinin "2014 fotoğraf albümünü" yayımladı. Albümde, hepsi Beyaz Saray fotoğrafçıları tarafından çekilmiş ve bazıları daha önce basında hiç çıkmamış fotoğraflar yer alıyor. İşte o kareler...

31.12.2014Dünya
İskoçya’da Ebola virüsü tespit edildi

İskoçya’da Ebola virüsü tespit edildi

Batı Afrika’da yer alan Sierra Leone Cumhuriyeti'nden dün gece saatlerinde İskoçya’nın Glasgow şehrine gelen bir sağlık çalışanında Ebola virüsü tespit edildiği açıklandı.

30.12.2014Avrupa
Times gazetesi Merkeli yılın kişisi seçti

Times gazetesi Merkel'i yılın kişisi seçti

İngiliz Times gazetesi, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i yılın kişisi seçti.

26.12.2014Dünya
İngiliz Times gazetesine göre yılın kişisi Merkel

İngiliz Times gazetesine göre yılın kişisi Merkel

İngiliz Times gazetesi, "Merkel Avrupa'nın en önde gelen siyasetçisi ve dünyanın en güçlü kadını" yorumunu yaptı

26.12.2014Avrupa