EKSTRA
MENÜ

E- Ticaret

E- Ticaret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E- Ticaret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42.405 E- Ticaret haberi bulunmuştur.

E- Ticaret Haberleri

Trump kafayı Almanya’ya taktı

Trump kafayı Almanya’ya taktı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 2016 yılında yapılan seçimleri ‘Önce Amerika’ (First Amerika) sloganıyla kazandı. Göreve başlar başlamaz da hem dış politikada hem de enerji politikasında hedefin ‘First America’ olduğunu ilan etti. “Biz dünyada başkalarıyla ilgilenmek yerine, önce kendi ülkemizle ilgileneceğiz” diyerek hedef belirledi.

20.06.2020Avrupa
Fuat Oktaydan kritik Libya açıklaması

Fuat Oktay'dan kritik Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ile ABD’nin Libya konusundaki iş birliğini derinleştirdiğini ve bunun pozitif fark yaratabileceğini söyledi.

19.06.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Havayolu taşımacılığında aldığımız tedbirler, turizme büyük katkı sağlayacak

Bakan Karaismailoğlu: Havayolu taşımacılığında aldığımız tedbirler, turizme büyük katkı sağlayacak

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pandemi sürecinde Türkiye'nin güvenle uçulabilecek bir ülke olduğunu belirterek, Özellikle Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke, Türkiye'nin salgınla mücadelesindeki başarıdan ve salgını kontrol altına alma hızından haberdar ve dünya genelinde adımızdan övgüyle söz ediliyor. Bu durumun ve havayolu taşımacılığında almış olduğumuz tedbirlerin oluşturduğu güven ortamının, turizm sektörümüze de çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum dedi.

19.06.2020Ekonomi
Türkiye küresel e-ticaret pazarında önemli bir aktör haline geliyor

'Türkiye küresel e-ticaret pazarında önemli bir aktör haline geliyor'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm paydaşlarla, sektör aktörleriyle ve ticaret erbabıyla birlikte e-ticaretin getirdiği fırsatları en iyi şekilde kullanıp üretimi ve ihracatı geliştireceklerini belirterek, "Tüm e-ticaret sitelerimizi, ülkemizin e-ticaretteki kalite öncelikleriyle uyumlu biçimde güven damgalarını alarak faaliyetlerini sürdürmeye davet ediyorum." dedi.

19.06.2020Teknoloji
e-Ticarette güven damgası sayısı artıyor

e-Ticarette "güven damgası" sayısı artıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm paydaşlarla, sektör aktörleriyle ve ticaret erbabıyla birlikte e-ticaretin getirdiği fırsatları en iyi şekilde kullanıp üretimi ve ihracatı geliştireceklerini belirterek,  "Tüm e-ticaret sitelerimizi, ülkemizin e-ticaretteki kalite öncelikleriyle uyumlu biçimde güven damgalarını alarak faaliyetlerini sürdürmeye davet ediyorum." dedi.

19.06.2020Ekonomi
Olanaklarımızı KOBİleri desteklemek için kullanmakta kararlıyız

'Olanaklarımızı KOBİ'leri desteklemek için kullanmakta kararlıyız'

Amazon.com.tr, online satış ortağı toplantısı ile KOBİ’lerine sunduğu güncel servisler hakkında bilgi verdi.

17.06.2020Teknoloji
Pandemi sonrası e-ticaret eğitimlerine olan ilgili arttı

Pandemi sonrası e-ticaret eğitimlerine olan ilgili arttı

Pandemi ilanından itibaren online e-ticaret eğitimlerine talep %826 oranında artış gösterdi. Son 3 ayda e-ticaret yapmayı öğrenmek için online eğitimlere dahil olan katılımcı sayısı 6 bini aştı. Yıl sonuna kadar hedef, sektöre 20 bin e-ticaret uzmanı kazandırmak.

17.06.2020Teknoloji
Asya ülkelerinden artan vaka haberleri

Asya ülkelerinden artan vaka haberleri

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 40, Güney Kore'de 34 yeni vaka tespit edildi.

16.06.2020Dünya
Doğu Anadoludan 5 ayda 192 ülkeye 677 milyon dolarlık ihracat

Doğu Anadolu'dan 5 ayda 192 ülkeye 677 milyon dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi firmalarca ocak-mayıs aylarında 192 ülkeye 677 milyon 266 bin dolarlık ihracat yapıldı.

16.06.2020Ekonomi
Koronavirüs, müşteri deneyimindeki ezberleri bozdu

Koronavirüs, müşteri deneyimindeki ezberleri bozdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte farklı yaşam şekilleri ile tanıştık ve bazı davranış ve alışkanlıklarımız da dönüştü. Bununla beraber uzmanlar, danışmanlar ve öğretim görevlileri pandeminin tüketici davranışları üzerindeki olası dönüşümü üzerinde araştırmalar yaparak görüş bildirmeye başladı.

15.06.2020Teknoloji
Kadınlara dil öğretip yurtdışına gönderecekler

Kadınlara dil öğretip yurtdışına gönderecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Şanlıurfa’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

14.06.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan Çinli firmalara çağrı

Bakan Pekcan'dan Çinli firmalara çağrı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Çin'e daha yüksek katma değerli ihracatı mümkün kılarak, ikili ticareti daha sürdürülebilir ve dengeli bir yapıya kavuşturmak istediklerini belirterek, "Çin firmalarını ülkemizde yatırıma davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

12.06.2020Ekonomi
Rüzgar türbinleri artık dronelarla temizleniyor

Rüzgar türbinleri artık drone'larla temizleniyor

Uşak'ta biri üniversite öğrencisi 2 girişimci, rüzgar türbinlerinin hasar tespitlerinin "drone" ile yapılmasını sağlayan yazılım geliştirdi.

12.06.2020Teknoloji
Doğu Anadoludan mayısta 130 milyon 648 bin dolarlık ihracat

Doğu Anadolu'dan mayısta 130 milyon 648 bin dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) sorumluluk alanında bulunan 17 ilden, mayısta 165 ülkeye 130 milyon 648 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

11.06.2020Ekonomi
Çağrı merkezlerini en çok online market siparişleri için aradık

Çağrı merkezlerini en çok online market siparişleri için aradık

Pandemi döneminde birçok sektörde olduğu gibi çağrı merkezi çalışanları da büyük bir özveri ile çalışarak kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Çağrı Merkezi Derneği’nin 2019 Türkiye çağrı merkezi pazar verilerine göre 115 binden fazla kişiye istihdam sağlayan ve pazar büyüklüğü 7.5 milyar TL’ye ulaşan çağrı merkezi sektörü, büyümeye devam ediyor.

11.06.2020Teknoloji
E-ticaret siteleri şantajlarla karşı karşıya

E-ticaret siteleri şantajlarla karşı karşıya

Siber dolandırıcılar; Almanya, ABD, Brezilya, İtalya, Hindistan, İspanya ve Beyaz Rusya merkezli 30’u aşkın e-ticaret sitesinin müşteri verilerini çalarak, bunları sızdırmakla tehdit etti. Siber güvenlik kuruluşu ESET’intespitlerine göre siber hırsızlar, bilgileri sızdırmamanın karşılığında her bir şirketten 0,06 bitcoin (yaklaşık 537 dolar) fidye istedi.

11.06.2020Teknoloji
Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Destekler hizmet ihracatçısını bekliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hizmet ihracatçılarımıza 2012'den bu yana 635 milyon lira destek verilmişken sadece 2020 bütçemizde 500 milyon lira kaynak koyduk" dedi.

11.06.2020Ekonomi
Koronavirüs teknoloji şirketlerini daha da zenginleştirdi

Koronavirüs teknoloji şirketlerini daha da zenginleştirdi

Koronavirüs sürecinde dünyanın dijital dönüşüme daha hızlı bir şekilde giriş yapmasıyla dengeler teknoloji şirketlerinin lehine değişti, teknoloji devlerinin toplam değeri 5 trilyon doları geçti.

11.06.2020Teknoloji
Dünyanın en zengin ismi koronavirüs döneminde ne kazandı

Dünyanın en zengin ismi koronavirüs döneminde ne kazandı?

Koronavirüs salgınının dünya genelinde etkisini artırmasıyla birlikte özellikle de ABD'de de pek çok ölüm meydana geldi, vaka sayıları katlanarak arttı. Vatandaşlar ise alışverişlerini bu dönemde daha çok internet üzerinden yaptı. Peki Amazon'un kurucusu ve aynı zamanda dünyanın en zengin ismi Jeff Bezos, bu süreçte ne kadar kazandı?

10.06.2020Evdehayat
Evde çalışırken siber güvenliğinize dikkat

Evde çalışırken siber güvenliğinize dikkat!

Koronavirüs sürecinde pek çok kişi evinden çalışmaya başladı ve işletmelerin bazıları bunu kalıcı hale getirmeye başladı. Ancak işlerin ofisten eve taşınmasıyla siber güvenlik daha önemli bir konu başlığı haline geldi. Peki kullanıcılar evlerinde çalışırken ve alışveriş yaparken siber güvenlik bazında nelere dikkat etmeli?

9.06.2020Evdehayat
Online satışta sınır yok

Online satışta sınır yok

Salgın döneminde birçok alışkanlığımızda köklü değişimler yaşandı. Özellikle online satışların online randevu sistemiyle desteklenmesiyle, bu alanda yeni stratejiler uygulanıyor. Otomotivden giyime kadar birçok sektörde satış temsilcileri, müşterilerle online randevularla buluşmaya başladı.

8.06.2020Teknoloji
Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Bakan Pekcan: Haziran ayı geçiş dönemi olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Önümüzdeki dönemde hem en çok ihracatçı olduğumuz Avrupa Birliği ülkelerinin yeniden toparlanmasını bekliyor hem de dünya genelinde kademeli bir normalleşmeye geçişin olacağını düşünüyoruz" dedi.

7.06.2020Ekonomi
‘Şarteli indirme lüksümüz yok’

‘Şarteli indirme lüksümüz yok’

Global cirosu 52 milyar Euro olan, her gün 2.5 milyar tüketiciye ulaşan Unilever, gıda, temizlik, güzellik ve kişisel bakım ürünleriyle öne çıkıyor.

7.06.2020Ekonomi
İnternetten en çok ne satın aldık Çalışana ofis sandalyesi, canı sıkılana oyun konsolu

İnternetten en çok ne satın aldık? Çalışana ofis sandalyesi, canı sıkılana oyun konsolu

‘Evde kal’mak bizi alışveriş yapmaktan alıkoymadı. Hatta Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinin Hürriyet Cumartesi’yle paylaştığı verilere göre kredi kartını alıp bilgisayar başına geçenlerin sayısı son aylarda iyice arttı! Temizlik, güzellik ve mutfak kategorileri zirvede. En çok satılanlarsa epilatörler, tıraş makineleri, ofis sandelyeleri, oyun konsolları, terlik, pijama, çamaşır suyu...

Paramı Yönetebiliyorum eğitimleri, Nesilden Nesile İnternet projesiyle 65 yaş ve üzeri bireylerle buluşuyor

Paramı Yönetebiliyorum eğitimleri, Nesilden Nesile İnternet projesiyle 65 yaş ve üzeri bireylerle buluşuyor

Pandemi kısıtlamalarından en çok etkilenen kitlelerden biri olan 65 yaş üstü nüfusa, finansal ve dijital okuryazarlık kazandırmak için hayata geçen proje sayesinde, gençler birlikte yaşadıkları 65 yaş üzeri aile büyüklerini “online” hayata hazırlıyor.

4.06.2020Ekonomi
Kötü niyetli botların en çok etkilediği 3 sektör

Kötü niyetli botların en çok etkilediği 3 sektör

Kötü niyetli botlar, otel odalarını sattırmıyor, medya yayıncılarına yanlış kararlar aldırıyor. Taşıdıkları kötü amaçları ile birçok fonksiyonu aynı anda gerçekleştiren ve internet trafiğinin 3’te 1’ini oluşturan kötü niyetli botlara dikkat çeken uzmanlar kötü niyetli botların en çok etkilediği 3 sektöre yönelik uyarılarda bulunuyor.

4.06.2020Teknoloji
E-ticaret’e ilgi büyüyor, güvenlik açıkları artıyor

E-ticaret’e ilgi büyüyor, güvenlik açıkları artıyor

Kovid-19 pandemisiyle gelişen sosyal mesafe kuralları e-ticaret sektörünü oldukça hareketlendirdi. Offline mağazaların tedbirler kapsamında kapatılması ve tüketicilerin temassız işlemlerle kendilerini daha güvende hissetmesi sonucu, pek çok firma e-ticaret kanallarını güçlendirdi. E-ticaret platformlarını hiç denemeyen firmalar ise online satışa yönelerek sektöre ivme kazandırdı. Gündem böyle olunca, bir e-ticaret sitesi kurmak için zorunlu olan ve güvenlik açıklarını kapatan SSL sertifikasının ne olduğu herkes tarafından merak edilir oldu.

4.06.2020Teknoloji
Market müşterisi e-ticareti sevdi

Market müşterisi e-ticareti sevdi

SABANCI Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA’nın Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, pandemi sürecinde tüketici alışkanlıklarında yaşanan değişimi açıkladı.

4.06.2020Ekonomi
Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında İşte, herkesin bildiği şirketleri

Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında? İşte, herkesin bildiği şirketleri

1 milyar 800 milyon dolarlık satış sonrası son günlerin konuşulan ismi olan Sidar Şahin, kariyeri ile araştırılan isim olmaya başladı. Kariyerine ilk olarak Funpac adlı oluşumla başlayan Sidar Şahin, sonraki günlerde kurduğu internet siteleri ve oluşumlarda elde ettiği başarıların ardından yılın girişimcisi seçilmişti. Sidar Şahin, hep hedeflediği bir üst kademe için çalışmaları elden bırakmadı ve Peak Games'deki hisselerini 1,8 milyar dolara satarak büyük bir başarı elde etti. Peki, Sidar Şahin kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

3.06.2020Gündem
Dünyada Türk ürünlerine talep giderek artacak

Dünyada Türk ürünlerine talep giderek artacak

DEİK Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanı Özyeğin, "Bu süreçte Türkiye gibi Avrupa'ya yakın mesafedeki alternatif ve güvenilir tedarikçilerin daha fazla aranacağını, özellikle Türk ürünlerine olan talebin giderek artacağını düşünüyorum." dedi.

1.06.2020Ekonomi
Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak

'Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak'

Kamu ve özel sektör temsilcilerinin bilişim sektörünün sorunlarını masaya yatırdığı online toplantıda Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Osman Coşkun, “Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olduğu görülüyor. Bu süreçte 1 Milyon Yazılımcı Projesin Türkiye için oldukça önemlidir” dedi.

1.06.2020Teknoloji
Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Sınavlarda hijyeni BOREL sağlayacak

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen BOREL antibakteriyel ürün çalışmaları kapsamında BOREL emdirilmiş mendil üretildi. ÖSYM tarafından yapılacak olan tüm sınavlarda kişisel hijyenin BOREL ürünleriyle sağlanması hedefleniyor. Bu amaçla Eti Maden ve ÖSYM arasında yapılan ortak çalışmayla sınava girecek olan tüm öğrencilerin kişisel hijyeni BOREL ürünleriyle sağlanacak.

1.06.2020Ekonomi
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıkladı 120 milyon TL ödeme yapıldı, Avrupa yasağı kalktı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıkladı! '120 milyon TL ödeme yapıldı, Avrupa yasağı kalktı'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün YouTube hesabından açıklamalarda bulundu ve UEFA yasağının şimdilik kalktığı müjdesini verdi.

31.05.2020Futbol
Bakan Pekcan: İşlerin yeniden canlanmasını bekliyoruz

Bakan Pekcan: İşlerin yeniden canlanmasını bekliyoruz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Bu süreçte devletimizin sağladığı tüm imkanlar ve desteklerle esnafımızın işlerinin kısa sürede yeniden canlanmasını ve ekonomik aktivitenin eskiye dönmesini bekliyoruz" dedi.

31.05.2020Ekonomi
Mobil alışveriş uygulamaları koronavirüs sonrası hareketlendi mi

Mobil alışveriş uygulamaları koronavirüs sonrası hareketlendi mi?

COVID-19 salgını yeni bir evreye girerken ve gündelik hayattaki kısıtlamaların gevşemesiyle tüketici alışkanlıkları eski haline dönerken, bu trendi en iyi e-ticaret ve internet alışverişi yansıtıyor.

29.05.2020Teknoloji
Şirketlerin Covid-19 krizi ile nasıl mücadele veriyor

Şirketlerin Covid-19 krizi ile nasıl mücadele veriyor?

Estonya hükümeti, e-Residency (e-Oturum) topluluğu ve girişimcilerin Covid-19 krizi ile mücadele yöntemlerini ve işlerini krize nasıl adapte ettiklerini araştırdı. 1500’ü aşkın kişinin katıldığı araştırma sonuçlarına göre, girişimcilerin yarıya yakını işlerini olduğu gibi sürdürdüğünü ve yeni iş fırsatları keşfettiklerini, diğer yarısı ise sundukları ürün ve hizmetleri dönüştürdüklerini aktardı. Katılımcıların %64'ü Covid-19 pandemisi ile birlikte iş süreçlerinin aksamasından ciddi bir endişe duyduğunu ifade ederken, %37'si salgının şirketlerini e-Oturum yoluyla kurmayı daha mantıklı hale getirdiğini söyledi.

29.05.2020Teknoloji
Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Türk ürünleri dünyaya ulaşacak

Ticaret Bakanlığı’nın, e-ihracatı özendirmek amacıyla e-ticaret platformu üyeliklerinin destekleneceğini açıklamasının ardından, kamu iştiraki olan e-ticaret sitesi ePTTAVM de yurtdışı açılımına hız verdi.

29.05.2020Ekonomi
Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım

'Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım'

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, "Sanal fuarların destek kapsamına alınacak olması son derece yerinde bir adım. Sanal fuarlar salgın sürecinin başından bu yana üzerinde çalıştığımız bir konu. 365 gün sürecek, tüm sektörlerin ürün görsellerinin, adreslerinin ve bilgilerinin yer alacağı bir sistemi kuruyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Teknoloji
Her şey iptal olur, bu lig iptal olmaz

'Her şey iptal olur, bu lig iptal olmaz'

Türkiye’nin ilk canlı online turnuvası Uncancelled Cup sona erdi, 51 maçlık seri 4 saatlik bir finalle kapandı. Peki bu turnuva fikri nasıl ortaya çıktı? adidas Türkiye Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler, turnuvaya ait detayları Hürriyet'le paylaştı.

28.05.2020Teknoloji
Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerinin, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımının destek kapsamına alındığını açıklaması ihracatçının yüzünü güldürdü. STK’lar, kararın teşvik edici olduğu görüşünde birleşti.

28.05.2020Ekonomi
İnternet siteleri kişisel veriyi korumakla yükümlü

'İnternet siteleri kişisel veriyi korumakla yükümlü'

Kurumsal web sitelerinden, e-ticaret veya blog sitelerine kadar birçok alanda kişisel veriler toplanıyor. Toplanan kişisel verilerin korunması, işlenmesi veya saklanması ise KVKK kapsamına giriyor. Kişisel veriye ulaşan her internet sitesinin KVKK anlamında risk taşıdığına dikkat çeken uzmanlar, kişisel veriye ulaşan web sitelerinin KVKK kapsamında yapması gerekenler olduğunu belirtiyor.

28.05.2020Teknoloji
Güney Korede son 50 günün en yüksek Corona Virüs vaka artışı görüldü

Güney Kore'de son 50 günün en yüksek Corona Virüs vaka artışı görüldü

Uzak doğu ülkesi Güney Kore'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında "son 50 gündeki en yüksek artış" yaşandı.

28.05.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Alışverişin yeni normalinde öne çıkan uygulamalar

Yeni Normal sürecinde perakende sektöründeki değişimi, öne çıkan trendleri,  sürecin alışveriş alışkanlıklarına ve müşteri davranışlarına etkisini önceki yazılarımda analiz etmiştim.

14.06.2020

Korona sonrası E-Ticaret! Bizi Neler Bekliyor?

Korona dönemi en çok alışveriş alışkanlıklarımızı etkiledi. İnsanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için yiyecek ve suya ihtiyaç duyduğu düşünüldüğünde bu durumun ne kadar normal olduğunu anlayabiliriz. Peki, böyle bir süreçte insanlar günlük ihtiyaçlarını nasıl gideriyorlar? Sokağa çıkmaya korkarken hatta dışarı çıkmak yasakken gıda alışverişi problemini nasıl çözüme kavuşturuyorlar? Elbette e-ticaret ile...

13.06.2020

Hijyen belgeli restoranlar

Kapanan restoranlar, ertelenen düğünler, yarıda bırakılan kahve sohbetleri normalleşme ile birlikte tekrar kaldığı yerden başladı. Peki bu süreç 10 Mart öncesine dönmemizi sağlayacak mı?

8.06.2020

Oyun oynamak ciddi bir iştir!

Oyun denildiğinde her kuşağın farklı tanımlarının olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Ancak oyun artık sadece eğlence amaçlı bir etkinlik değil, işe alımdan pazarlamaya kadar hayati öneme sahip ciddi bir iş olarak da karşımıza çıkıyor! Dünyada hızla ivme kazanan ve ‘oyunla bir işi yaptırma’ olarak tanımlanan ‘Oyunlaştırma’ tekniğini, Türkiye’de bu işin kitabını da yazan Eğitimci, Oyunlaştırma Uzmanı Ercan Altuğ Yılmaz ile konuştuk.

5.06.2020

15 milyarlık mucizeyi yazan 35 üniversiteden 100 genç

“URFA’da Oxford vardı da biz mi gitmedik...”

3.06.2020

Koronavirüsün ekonomiye etkileri

Normalleşme yolunda adımlar atılmaya başladıkça, koronavirüsün dünya ekonomisi üzerindeki etkileri konuşulup, tartışılmaya başlandı.

30.05.2020