EKSTRA
MENÜ

E Tebligat

E Tebligat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Tebligat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.323 E Tebligat haberi bulunmuştur.

E Tebligat Haberleri

E-tebligatla 761 milyon TL tasarruf

E-tebligatla 761 milyon TL tasarruf

Elektronik tebligat uygulamasının 2019’da başlamasından bu yana 58 milyon 770 bin 689 tebligat elektronik ortamda gönderildi. Böylece 761 milyon 451 bin 577 lira tasarruf edildi.

7.04.2021Ekonomi
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlundan İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması: Ciddi bir yol haritası

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı açıklaması: Ciddi bir yol haritası

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı değerlendirdi. Feyzioğlu, sokaktaki insana, hane halkına dokunan İnsan Hakları Eylem Planının, yıldızları tarif eden değil, yıldızlara erişmeyi sağlayacak bir plan ve yol haritası olduğunu belirtti.

2.03.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı ve ekonomide reform mesajı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı ve ekonomide reform mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Yargı ve ekonomide reformları yakında kamuoyu ile paylaşacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracatta tüm zamanların rekorunun kırıldığına vurgu yaptı. Türk Lirası'nın dolar ve euroya karşı değer kazandığını belirten Erdoğan faize de değindi ve 'Yüksek faizle bir yere varamayız' dedi.

15.01.2021Ekonomi
E-tebligatla 5 yılda 630 milyon TL tasarruf

E-tebligatla 5 yılda 630 milyon TL tasarruf 

ADALET Bakanlığı’nca, e-tebligat uygulaması sayesinde 5 yılda 29 bin 512 ağaç korunurken, yaklaşık 630 milyon TL tasarruf yapıldığı açıklandı.

8.01.2021Ekonomi
Adalet Bakanı Gül: Hakim ve savcılar cezaevinde değil FETÖcü teröristler cezaevinde

Adalet Bakanı Gül: Hakim ve savcılar cezaevinde değil FETÖ'cü teröristler cezaevinde

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, muhalefetin cezaevinde bulunan hakim ve savcılarla ilgili eleştirisi üzerine, "Binlerce hakim cezaevinde değil, FETÖ’cü teröristler cezaevinde. PKK ile omuz omuza çalışan, FETÖ ile PKK terör örgütünün mensupları cezaevinde. Bizim onurlu hakimimize cezaevinde diyemezsiniz. Çünkü o Anayasa’ya bakar, Kandil’e bakmaz, Pensilvanya’ya bakmaz" dedi.

9.12.2020Gündem
e-Tebligat ile 600 milyon lira cepte kaldı

e-Tebligat ile 600 milyon lira cepte kaldı

Tebligatların elektronik ortamdan gönderilmesinin zorunlu hale getirilmesiyle 1 Ocak 2019'dan bu yana 47 milyon 664 bin 194 tebligat, bu şekilde iletildi.

6.12.2020Ekonomi
Selefiler silahlanıyor soruşturması | Cübbeli Ahmet ifadeye çağırıldı

Selefiler silahlanıyor soruşturması | Cübbeli Ahmet ifadeye çağırıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Selefi dernekler ayaklanma için silahlanıyor” iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı. “Savcılık çağırırsa isimlerini veririm” diyen Cübbeli Ahmet, bilgisine başvurulmak üzere Başsavcılığa davet edildi.

23.09.2020Gündem
Koronavirüs ile e-ihalede 4 kat artış

Koronavirüs ile e-ihalede 4 kat artış

Kovid-19 sürecinde hız kazanan e-ihalelerin sayısı, bu yılın nisan-ağustos döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 326 artış gösterdi.

19.09.2020Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor Artık internet üzerinden yapılacak

Herkesi ilgilendiriyor! Artık internet üzerinden yapılacak

Tüketici hakem heyetleri tebligat işlemlerinin elektronik ortama taşınmasıyla bir ayda muhataplara 58 bin 434 e-tebligat gönderildi, bu işlemler kağıt, yazıcı ve kartuşu, posta ücreti gibi giderler olmadan tamamlandı.

25.07.2020Ekonomi
Adalet Bakanlığından çevreci projeler: 15 bin 560 ağaç kurtuldu

Adalet Bakanlığı'ndan çevreci projeler: 15 bin 560 ağaç kurtuldu

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Adalet Bakanlığı’nın çevreci uygulamaları rakamlarıyla paylaşıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatıyla e-Adalet, sıfır atık ve adalet ormanları gibi projeler hayata geçirildi.

7.06.2020Gündem
Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) birlikte elektronik uygulamaların kullanımı artarken Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) da mükelleflerin gönüllü olarak elektronik tebligat (e-Tebligat) uygulamasına geçmesini önerdi.

12.05.2020Ekonomi
Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Gelir İdaresinden mükelleflere elektronik tebligat çağrısı

Kovid-19 nedeniyle pek çok işlemin elektronik ortamda yapılması tercih edilirken Gelir İdaresi Başkanlığı, zorunlu mükellefler dışındaki kişi ve şirketlerin de gönüllü olarak elektronik tebligat uygulamasına geçebileceğini bildirdi.

12.05.2020Ekonomi
Adalet Bakanı Gülden 5 Nisan Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den '5 Nisan Avukatlar Günü' mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargıya güvenin, hukukun tüm paydaşlarının ortak çabası ve ortak aklıyla gelişebileceğini belirterek "Avukatların bu çabaya dün olduğu gibi bugün de omuz vereceğine inancım tamdır." ifadesini kullandı.

5.04.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden Avukatlar Günü mesajı

Adalet Bakanı Gül'den "Avukatlar Günü" mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Avukatların mesleki sorunlarına çözüm bulmayı ve savunmanın imkanlarını güçlendirmeyi, güven veren ve erişilebilir adalet hedefimizin tabii bir parçası olarak görüyoruz." ifadesini kullandı.

4.04.2020Gündem
İstanbul Barosundan Corona Virüse karşı avukatlara acil mesaj

İstanbul Barosu'ndan Corona Virüse karşı avukatlara 'acil' mesaj

İstanbul Barosu Başkanlığı, Corona Virüs nedeniyle "Acil" başlığıyla üye avukatlara mesaj attı. Mesajda duruşmaların 14 Nisan 2020 tarihinden sonra görüleceği, avukatlara bu süreçte dava açılmaması önerildi.

16.03.2020Gündem
Yargıda ‘hedef süre’ başarısı: Yüzde 74

Yargıda ‘hedef süre’ başarısı: Yüzde 74

1 Ocak 2019’da yürürlüğe giren ‘yargıda hedef süre’ uygulamasında bir yıl geride kaldı. Vatandaşlara haklarında açılan soruşturma ya da davasının kaç günde biteceği bildirildi. Bu sürelere savcılık ve mahkemelerce uyulma oranı da yüzde 74 olarak tespit edildi.

6.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak Adalet Bakanı Gül açıkladı

Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak? Adalet Bakanı Gül açıkladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Yargı hiçbir yerden ve hiçbir kimseden emir almaz. Yargının emir alacağı tek yer; Anayasa ve kanunlardır. Yargı, hiçbir ideolojinin, şu ya da bu grubun değil, sadece hukukun emri altındadır. Bu anlayışa aykırı her türlü girişimin karşısında olacağımız da bilinmelidir'' dedi. Bakan Gül, Wikipedia'nın ne zaman açılacağıyla ilgili olarak da ''Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı açıklanınca Wikipedia açılacaktır'' ifadelerini kullandı.

10.01.2020Gündem
Bakan Gül: FETÖ ile mücadele eden bu yargıya kimse leke düşüremez

Bakan Gül: FETÖ ile mücadele eden bu yargıya kimse leke düşüremez

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargı hiçbir grubun değildir. Bir daha bu ülkeyi hiçbir grubun, hiçbir oluşumun eline teslim etmeyeceğiz. Bu konuda da, sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

11.12.2019Gündem
Bakan Albayraktan enflasyon açıklaması

Bakan Albayrak'tan enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak enflasyonda 2022 hedefinin yüzde 4.9 olduğunu söyledi.

27.11.2019Ekonomi
PTTden e-Tebligat için arşiv alanı satışı

PTT'den "e-Tebligat" için arşiv alanı satışı

PTT AŞ tarafından kurulan ve tebligatları elektronik ortamda ulaştırmayı sağlayan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi üzerinde daha fazla gönderi saklamak isteyen müşterilere arşiv alanı satışı başladı.

5.11.2019Ekonomi
Yeni dönem başladı: Büyük kolaylık geldi

Yeni dönem başladı: Büyük kolaylık geldi

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen ciro limitleri 10 milyon liradan 5 milyon liraya indirildi, vergisel açıdan kritik sektör ve mükellef grupları zorunlu olarak kapsama alındı.

19.10.2019Ekonomi
e-Tebligat nedir

e-Tebligat nedir?

Elektronik Tebligat, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ve 456 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği hükümlerine göre tebliği gereken belgelerin, E-Tebligat sistemi ile mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesidir. Bu tebliğ fiziki ortamda yapılan tebligat ile aynı sonucu doğurmaktadır.

17.10.2019Gündem
Adli emanette kahreden hata

Adli emanette kahreden hata

Karakolda cinayete kurban giden kardeşinin eşyalarını İstanbul Adalet Sarayı adli emanet deposundan alan Turgay Dinç büyük bir şok yaşadı. Kardeşini öldürmekle suçlanan Hafez İshak Arbab Jeibriel’in eşyalarını emanet torbasında gören Dinç: “Kardeşimin katili cezaevinde ama eşyaları bizim evde. Telefonu, tespihi ve ilaçlarını bizim torbaya koymuşlar. Acımız ikiye katlandı” dedi.

28.08.2019Gündem
E-tebligat sistemi ile 4 ayda 50 milyon TL’lik tasarruf sağlandı

E-tebligat sistemi ile 4 ayda 50 milyon TL’lik tasarruf sağlandı

Yıl başında yürürlüğe giren yeni e-tebligat sistemi, hukuki yazışmaların iletiminde hız ve güvenilirliğin yanı sıra çok ciddi oranda tasarruf da yapılmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. İlk dört ayda gönderilen e-tebligat sayısı 5 milyona ulaşırken, elde edilen tasarruf 50 milyon TL’yi aştı.

16.05.2019Teknoloji
e-Fatura tutarı 3,7 trilyon liraya yaklaştı

e-Fatura tutarı 3,7 trilyon liraya yaklaştı

e-Fatura uygulamasının başladığı günden geçen yılın sonuna kadar 220 milyon 286 bin 825 e-fatura düzenlenirken, bu belgelerin tutarı yaklaşık 3,7 trilyon lira oldu.

27.03.2019Ekonomi
AB standartlarında e-tebligat sistemi

AB standartlarında e-tebligat sistemi

Türkiye yargı sisteminde bir dönüm noktası olan PTT A.Ş. tarafından oluşturulan ve yıl başında yürürlüğe giren Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS), Pusula İletişim’in elektronik iletişim ve veri saklama teknolojilerini kullanmaya başladı.

22.02.2019Teknoloji
E-tebligat dönemi başladı

E-tebligat dönemi başladı

Ticaret Bakanlığı ve PTT iş birliğiyle yürütülen e-tebligat çalışmaları tamamlandı. Artık firmalar, PTT merkez ve şubelerinden e-tebligat adreslerini alarak işlemlerini yapabilecek.

6.02.2019Ekonomi
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden önemli açıklamalar

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Bakan Gül, "Hakim yardımcılığı savcı yardımcılığı sistemini getiriyoruz. Belli bir dönem hakim nezaretinde belli bir tecrübe kazandıktan sonra hakim adayının kürsüye çıkması. Sonrasında bir sınava daha girecek. Kazanırsa hakim olacak. Kazanamazsa hakim yardımcısı savcı yardımcısı olarak devam edecek" diye konuştu

30.12.2018Gündem
1 Ocakta başlıyor Artık internetten yapılacak

1 Ocak'ta başlıyor! Artık internetten yapılacak

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından oluşturulan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemine (UETS) göre, tebligat işlemleri, 1 Ocak 2019dan itibaren elektronik yolla yapılacak.

26.12.2018Ekonomi
e-tebligatla 700 milyon TL tasarruf hedefi

e-tebligatla 700 milyon TL tasarruf hedefi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, 1 Ocak’ta devreye girecek e-tebligat uygulamasını Hürriyet’e anlattı.

12.12.2018Gündem
E-tebligatlar vatandaşları çileden çıkardı.. Binlerce şikayet var

E-tebligatlar vatandaşları çileden çıkardı.. Binlerce şikayet var

Bir GSM şirketine ait eski borç olduğu gerekçesiyle icraya başvurulacağı şeklindeki kısa mesajların yazıldığı telefonla gönderilen 'e-tebligatlar', vatandaşı yıldırdı.

16.04.2018Ekonomi
Vatandaşı bezdirdiler... Telefonlara bu mesaj geliyor

Vatandaşı bezdirdiler... Telefonlara bu mesaj geliyor

Bir GSM şirketine ait eski borç bulunduğu gerekçesiyle icraya başvurulacağı şeklindeki kısa mesajların yazıldığı telefonla gönderilen "e-tebligatlar", vatandaşı yıldırdı.

16.04.2018Ekonomi
İflas erteleme kalktı konkordato canlandı

İflas erteleme kalktı konkordato canlandı

OLAĞANÜSTÜ Hal döneminde askıya alınan “iflas erteleme” sistemini tümden kaldırıp yerine konkordatoyu (anlaşmalı iflas) yeniden canlandıran torba yasa Meclis’ten geçti.

28.02.2018Ekonomi
Smart Future Expo’ya katılacak

Smart Future Expo’ya katılacak

Smart Future Expo Zirve ve Fuarı 6-7 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Dijital dönüşüm çözümleri sunan şirketleri, kamu kurumları yetkililerini, sanayicileri, iş dünyası temsilcilerini, yerel yöneticileri, inşaat sektörü temsilcilerini bir araya getirecek olan zirveye; 190’ın üzerindeki bayisi ile şirketlerin dijitalleşmesini sağlayan TÜRKKEP de katılıyor.

6.09.2017Ekonomi
E-tebligat sayesinde yargılama süresi azaldı

E-tebligat sayesinde yargılama süresi azaldı

Maliye Bakanlığı, bir yıldır kullandığı e-Tebligat Sistemi’ni diğer kamu kurumlarının da kullanımına açacağını açıkladı. Meclis’te planlanan teklifin yasalaşması halinde trafik ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları gibi birçok idari para cezası vatandaşlara artık elektronik ortamda gönderilecek. Yasa teklifi hakkında değerlendirmede bulunan TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, her firma için zorunlu olan e-Tebligat adresi zorunluluğunun, artık hukuki sürece girmiş bireyler için de zorunlu olacağını belirtti.

26.05.2017Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Trafik ve HGS cezalarında yeni dönem

Son dakika... Bakan açıkladı! Trafik ve HGS cezalarında yeni dönem

Maliye Bakanı Naci Ağbal, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi planlanan teklifin yasalaşması halinde trafik ve karayollarındaki Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları gibi birçok idari para cezasını vatandaşlara artık elektronik ortamda göndereceklerini bildirdi.

14.05.2017Ekonomi
Milli Aydın Bankası binası krizinde mahkeme karar verdi

Milli Aydın Bankası binası krizinde mahkeme karar verdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin, Milli Aydın Bankası Binası'nın tahliyesinin durdurulmasına ilişkin yaptığı başvurusunu, Aydın 1. İdare Mahkemesi reddetti. Mahkeme kararının ardından, Büyükşehir'in kendi isteğiyle binayı tahliye etmemesi halinde Efeler Kaymakamlığı, kamu gücüyle binayı boşaltıp mülk sahibi olan Efeler Belediyesi'ne teslim edecek.

29.02.2016Ekonomi
E-Tebligat zorunluluğu ne zaman başlıyor

E-Tebligat zorunluluğu ne zaman başlıyor?

Tebligat işlemlerinde yeni dönem başlıyor. Elektronik Tebligat Talep Bildirimi, 1 Nisan 2016 tarihi itibaren zorunlu olacak. Bu zamana kadar vatandaşların e-tebligat başvurularını bir an önce gerçekleştirmeleri gerekiyor.

5.01.2016Gündem
e-Tebligat nedir e-Tebligat başvurusu nasıl yapılır

e-Tebligat nedir? e-Tebligat başvurusu nasıl yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından elektronik ortamda tebliğ edilecek olan elektronik tebligat (e-Tebligat) uygulamasının başlama tarihinin 1 Ocak 2016'dan 1 Nisan 2016'ya ertelendiği açıklandı.

4.01.2016Gündem
e-Tebligat başvuruları ertelendi

e-Tebligat başvuruları ertelendi

Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan e-tebligat sistemini kullanmak zorunda olan kurumlar vergisi mükellefleri, elektronik tebligat talep bildirimlerine 1 Nisan 2016 tarihinde başlayacak. e-Tebligat başvuru süreleri de 1 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek. İşte e-Tebligat konusunda detaylar...

4.01.2016Gündem
E-Tebligat verme süresi uzaltıldı mı

E-Tebligat verme süresi uzaltıldı mı?

E-tebligat nedir? Elektronik tebligat; 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun hükümleri gereğince tebliğ edilmesi zorunlu olan belgelerin, e-tebligat sistemi ile internet ortamında mükelleflerin elektronik adreslerine bildirilmesidir. Peki, Kanuna göre e-tebligat verme süresi ne zamana kadar uzatıldı?

30.12.2015Gündem
E-Tebligat başvuru süreleri uzatıldı

E-Tebligat başvuru süreleri uzatıldı

E-Tebligat uygulaması için başvuru tarihleri uzatıldı. 1 Ocak 2016' da başlanacak olan E-Tebligat uygulaması için süre 1 Nisan 2016 tarihine uzatıldı.

30.12.2015Gündem
Star Wars modeli pazarlama

Star Wars modeli pazarlama

EBSO Meclis Toplantısı’na konuk olan İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Ergin’e e-vergi sistemiyle ilgili Anonymous saldırısından endişe edip etmediği soruldu. Ergin, siber saldırından sistemde yavaşlama olduğunu ancak bilgilerin mahremiyetiyle ilgili sorun yaşanmadığını, gerekli önlemlerin alındığını söyledi. EBSO Meclis Başkanı Yorgancılar ise Türkiye’nin büyüme rakamlarının artması için pazarlama politikasına ağırlık vermesi gerektiğini, buna en iyi örneklerinden birinin "Star Wars" filmi olduğunu söyledi.

29.12.2015Ege
E-Tebligat a ne zaman geçilecek

E-Tebligat' a ne zaman geçilecek?

E-Tebligat için sayılı günler kaldı. 1 Ocak 2016 yılında faaliyete geçecek olan E-Tebligat hakkında bilmeniz gereken detaylar haberimizde.

28.12.2015Gündem