MENÜ

E-Sigara

E-Sigara ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Sigara haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.008 E-Sigara haberi bulunmuştur.

E-Sigara Haberleri

Elektronik sigarada inme riski

Elektronik sigarada inme riski

ELEKTRONİK sigara ile birlikte normal sigara içenler, sadece e-sigara içenlere göre daha fazla inme riskiyle karşı karşıya.

8.01.2020Dünya
Gen değiştirmeden felç tedavisine 2019 yılında neler yaşandı

Gen değiştirmeden felç tedavisine 2019 yılında neler yaşandı?

2019 sağlık alanında tedavi edilemeyen hastalıkların tedavilerinin bulunması, felçlilerin yürütülmesi ve ölümden sonra beyni canlı tutmayı başarmak gibi büyük gelişmelere sahne oldu.

2.01.2020Teknoloji
E-sigaraya ABD’de bir yasak daha

E-sigaraya ABD’de bir yasak daha

ABD’nin Massachusetts eyaletinde aromalı elektronik sigara ve tütün mamullerinin satışını yasaklayan yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi.

23.11.2019Dünya
E-sigara 34’üncü canı aldı

E-sigara 34’üncü canı aldı

ABD’de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen ‘gizemli akciğer hastalığı’ kurbanı sayısı 34’e yükseldi.

26.10.2019Dünya
Nefesin için sigara içme, kirli havadan kaçın, aşılan, egzersiz yap

Nefesin için sigara içme, kirli havadan kaçın, aşılan, egzersiz yap!

Avrupa Solunum Hastalıkları Derneği(ERS) Kongresi’nde, akciğerin dış etkenlere en açık organ olduğu hatırlatılarak, yılda yaklaşık 4 milyon insanın kronik solunum yolu hastalıkları nedeniyle erken öldüğü vurgulandı. Uzmanlar, akciğer sağlığı için tütün ve tüm tütün ürünlerinden sakınılması, kirli havadan kaçınılması, aşı olunması ve egzersiz yapılmasını önerdi.

8.10.2019Gündem
E-sigara yasaklanıyor

E-sigara yasaklanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sigarayla ilgili yapılacak çalışmayla kapalı alan tanımını şekillendireceklerini ifade ederek, “Elektronik sigara, ülkeye girişi dahil olmak üzere yasaklı hale gelecek” dedi.

2.10.2019Gündem
E-sigaradan ‘ilk ölüm’

E-sigaradan ‘ilk ölüm’

İngiltere’nin Gateshead kentinde 2010 yılında bir zatürre türü olan lipoid pnömoni teşhisiyle hayatını kaybeden Terry Miller’ın (57), elektronik sigara nedeniyle ölen ilk kişi olduğu tahmin ediliyor.

1.10.2019Dünya
Hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız... Belediyelere yardım edin

"Hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız... Belediyelere yardım edin"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MYK ve MKYK toplantılarında, önümüzdeki günlerde İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da aralarında olduğu bazı CHP’li belediye başkanlarına randevu vermeyi planladığını söyledi. Erdoğan, “Bakanlarımıza ‘Belediyelerden gelen makul talepleri mutlaka yerine getirin’ talimatı verdim. Şehirlerde bir hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız” dedi. Erdoğan, buluşmada vakıflar konusunu da gündeme getireceğini söyledi.

20.09.2019Gündem
10 yıl sonra ilk Yeniden birleşiyorlar

10 yıl sonra ilk! Yeniden birleşiyorlar

Tütün şirketi Philip Morris ve Marlboro üreticisi Altria, 10 yıldan fazla süren ayrılıktan sonra yeniden bir araya gelmek için görüşmelere başladı.

28.08.2019Ekonomi
E-sigara daha az zararlı değil

E-sigara daha az zararlı değil

Sigaraya göre ‘daha az zararlı’ olduğu iddia edilen elektronik sigaraların zararlarıyla ilgili her gün yeni bilgiler literatüre ekleniyor.

27.08.2019Gündem
ABDde e-sigaraya bağlı gizemli akciğer hastalığından ilk ölüm

ABD'de e-sigaraya bağlı gizemli akciğer hastalığından ilk ölüm

Amerika Birleşik Devletleri'nde, 'elektronik sigara kullanımına bağlı bir solunum hastalığı nedeniyle' hayatını kaybeden hastanın bu şekildeki ilk vaka olduğu açıklandı.

24.08.2019Dünya
E-sigara alarm veriyor

E-sigara alarm veriyor

ABD’nin birçok eyaletinde akciğerlerinde yaşadıkları problem nedeniyle hastaneye giden e-sigara kullanıcıları, elektronik sigara hakkındaki tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

17.08.2019Dünya
‘En büyük etken arkadaş ve merak’

‘En büyük etken arkadaş ve merak’

Sigara yüzünden her yıl 8 milyon kişi yaşamını yitiriyor. Dünya Sağlık Örgütü‘nün (WHO) 1987 yılından itibaren her yıl 31 Mayıs‘ı ‘Sigarasız Dünya Günü’ olarak kutluyor. Almanya‘da faaliyet gösteren Sigarasız Yaşam Derneği‘nin (RfL – Rauchfreies Leben e.V.) Başkanı Mehmet Şaşmaz, ‘Sigarasız Dünya Günü’ vesilesiyle yaptığı açıklamada sigarayı ‘kurutulmuş zehirli ot’ olarak niteledi ve ekledi: ”Sigara bütün dünyada canlıların ve cansızların en büyük düşmanı, insanlığın da tartışılmaz en büyük sorunudur“ dedi.

30.05.2019Avrupa
Farkında mısınız Türkiye’de 252 bin çocuk sigara kullanıyor... Söndür onu

Farkında mısınız? Türkiye’de 252 bin çocuk sigara kullanıyor... Söndür onu

Yasal düzenlemeler ve alınan önlemlere rağmen Türkiye’de sigara kullanımı giderek artıyor. Uluslararası verilerle hazırlanan Tütün Atlası’na göre Türkiye’de 14.5 milyon yetişkin ve 252 bin çocuk sigara kullanıyor. İstatistiklere yansımayanlarla birlikte bu sayıların çok daha fazla olduğunu tahmin etmek zor değil. Uzmanların önerisi, üç ayaklı mücadele. Yani tütün ürünlerini kullananların bırakması, pasif etkilenenlerin korunması ve yeni kullanıma başlamanın önlenmesi.

14.04.2019Gündem
Bakan Akar: Önümüzdeki günlerde terörü mutlaka sona erdireceğiz

Bakan Akar: Önümüzdeki günlerde terörü mutlaka sona erdireceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla geceyi sınırın sıfır noktasındaki Aktütün Hudut Taburu'nda geçirdi. Bakan Akar ve TSK'nın komuta kademesi Kurban Bayramı namazını da Aktütün Hudut Taburu'nda Mehmetçik ile kıldı. Akar, "Önümüzdeki günlerde terörü mutlaka sona erdireceğiz" dedi.

21.08.2018Gündem
E-sigara paniği

E-sigara paniği

Çin Hava Yolları’na ait bir uçakta pilotlardan biri elektronik sigara içmeye kalkışınca ortalık karıştı.

13.07.2018Dünya
Elektronik sigara içenlere kötü haber

Elektronik sigara içenlere kötü haber

Yeni bir e-sigara araştırması, kullananların "zararsız" iddiasını çürütecek kadar ciddi sonuçlar içeriyor!

1.02.2018Teknoloji
‘E-sigaranın ekstra zararı var’

‘E-sigaranın ekstra zararı var’

ABD’de Doçent Dr. Mehmet Kesimer’in öncülüğünde bilim adamları elektronik sigaranın zararlarını ele alan bir çalışma yaptı.

20.10.2017Dünya
İçinde yok yok Fare zehiri bile çıktı

İçinde yok yok! Fare zehiri bile çıktı

Sağlık Bakanlığı’nca ciddi rahatsızlıklara sebep olması ve bağımlılık riski nedeniyle 2008’de yasaklanan elektronik sigara, ağır metaller, fare zehiri ve kanserojen maddeler içeriyor. Türkiye’deki e-sigara kullanıcısının 300 bini aştığı belirtiliyor

22.09.2017Gündem
Türkiyede satışı yasak ama peynir-ekmek gibi satılıyor

Türkiye'de satışı yasak ama peynir-ekmek gibi satılıyor!

İstanbul’da polisin bastığı likit elektronik sigara partisi, dikkatleri kaçak e-sigara pazarına çevirdi. Sigarayı bırakmak isteyenlere pazarlanan e-sigara, zararlı olduğundan yasak. Ama Doğubank ve Tahtakale tezgâhlarında aleni, Şişli gibi yerlerde ise “tezgâh altı” satılıyor

21.09.2017Gündem
İspanya durdurulamıyor

İspanya durdurulamıyor

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası C Grubu mücadelesinde İspanya, Hırvatistan'ı 79-73 yendi.

5.09.2017Basketbol
Tanjevice sigara cezası

Tanjevic'e sigara cezası!

EuroBasket 2017 C Grubu'nda mücadele eden Karadağ Milli Takımı'nın tecrübeli başantrenörü Bogdan Tanjevic'ten dolayı, Karadağ Basketbol Federasyonu'na ilginç bir ceza verildi.

5.09.2017Basketbol
E-Sigara büyük tehdit

E-Sigara büyük tehdit

ABD’de Rochester Üniversitesi uzmanları e-sigaranın sıvısında yer alan nikotin ve aromaların ciddi akciğer hasarına yol açabildiğini, ayrıca hücrelerin yaraları onarmasına mani olduğunu tespit etti.

9.06.2017Dünya
82 bin kişiye sigara bırakma planı

82 bin kişiye sigara bırakma planı

Sağlık Bakanlığı’nın ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’na geçen yıl 2 milyon 610 bin çağrı yapıldı. Çağrı yapanlardan 82 binine, sigara bırakma planı sunuldu.

4.04.2017Gündem
E-Sigara masum değil

E-Sigara masum değil

E-sigara olarak bilinen elektronik nikotin sağlayıcı sistemle solunanlarda aslında ‘yok yok”! İçeriğin bir kısmı kanserojen, nikotinse zaten bağımlılık sebebi...

20.11.2016Gündem
Elektronik sigara dumanı zararlı mı

Elektronik sigara dumanı zararlı mı?

Normal sigara dumanının elektronik sigara dumanından farkı ne? Elektronik sigaranın pasif içicisi olur mu? Elektronik sigara dumanı normal sigara gibi zararlı mıdır? Sorularınızın cevabı haberimizde..

4.05.2016Gündem
ABD hükümeti uçaklarda elektronik sigarayı yasaklıyor

ABD hükümeti uçaklarda elektronik sigarayı yasaklıyor

Amerika’da uçarken nikotin gereksinimlerini e-sigaralarla karşılayan tiryakiler, Amerika’dan ya da Amerika’ya uçuşlarda artık bu aygıtlardan yararlanamayacak.

3.03.2016Teknoloji
Elektronik sigara dumanı zararlı mı

Elektronik sigara dumanı zararlı mı?

Normal sigara dumanının elektronik sigara dumanından farkı ne? Elektronik sigaranın pasif içicisi olur mu? Elektronik sigara dumanı normal sigara gibi zararlı mıdır? Sorularınızın cevabı haberimizde..

11.02.2016Gündem
Almanyada elektronik nargile ve sigara 18+ oldu

Almanya'da elektronik nargile ve sigara 18+ oldu

Almanya'da elektronik sigaranın çocuklara ve gençlere satışını yasaklayan yasa tasarısı meclisten geçti. Tasarıda e-sigara ve e-nargile'nin satışının, diğer tütün ürünleri gibi değerlendirilmesi öngörülüyor.

30.01.2016Dünya
Yasa tasarısı onaylandı

Yasa tasarısı onaylandı

Almanya'da e-sigara ve e-nargile satışı için de yaş sınırı getiriliyor

5.11.2015Avrupa
E-sigara da normal sigara kadar zararlı

E-sigara da normal sigara kadar zararlı

Türk Toraks Derneği elektronik sigaranın, sigara bırakma aracı olmadığı ve sağlığa zarar verdiği uyarısında bulundu. Elektronik sigaranın da içinde diğer tütün ürünlerinde olduğu gibi nikotin(sıvılaştırılmış hali) var ve bağımlılık yapıyor.

29.08.2015Sağlık
Türk Toraks Derneğinden elektronik sigaraya tepki

Türk Toraks Derneği'nden "elektronik sigara"ya tepki

Türk Toraks Derneği'nce, elektronik sigaranın sigara bırakma aracı olmadığı, ilaç olarak tasarlanmadığı ve daha az zarar verdiğine dair herhangi bir bilimsel kanıt bulunmadığı bildirildi. Dernek, bazı Avrupa ülkelerinde sigarayı bırakma amaçlı kullandırıldığına dair haberlere tepki gösterdi.

28.08.2015Sağlık
Sigara her altı saniyede bir can alıyor

Sigara her altı saniyede bir can alıyor

Bugün Dünya Sigarayı Bırakma Günü... Dünya'da her yıl 5 milyon kişinin sigaraya bağlı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirdiği, başka bir deyişle altı saniyede bir kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

9.02.2015Sağlık
E-sigaralar zararsız değil

E-sigaralar zararsız değil

Piyasaya “zararı azaltılmış" olarak sunulan elektronik sigara başta olmak üzere dumansız tütün ürünlerinin, akciğer rahatsızlıklarının yanı sıra kanser ve kalp krizi riskini artırdığı belirtildi.

18.11.2014Sağlık
E-sigara faciası

E-sigara faciası!

İngiltere’nin Wigan kentinde 48 yaşındaki David Aspinall, sigarayı bırakabilmek için kullanmaya başladığı e-sigara elinde patlayınca ağır yaralandı.

14.10.2014Avrupa
E-sigara da son derece zararlı

'E-sigara da son derece zararlı'

Sağlık Enstitüsü Derneği Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı elektronik sigaraya karşı uyardı, “Türkiye elektronik sigaranın hiç satılmadığı, tamamen yasaklandığı bir ülke olmalıdır.”

30.08.2014Sağlık
E-sigara son çare olmalı

E-sigara son çare olmalı

AMERİKAN Kalp Derneği, kullanımı hızla artan e-sigara (elektronik sigara) ile ilgili bir açıklama yayınladı.

25.08.2014Dünya
Elektronik sigaraya ilgi artıyor

Elektronik sigaraya ilgi artıyor

Avrupa Birliği vatandaşları ile yapılan bir anket e-sigaranın özellikle gençler tarafından çok sevildiğini ortaya çıkardı.

17.06.2014Gündem
E-sigara konusunda bilim insanları ikiye bölündü

E-sigara konusunda bilim insanları ikiye bölündü

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) elektronik sigaralara karşı sert önlemler almayı planladığına dair söylentilerin yayılması ardından, önde gelen bir grup bilimci e-sigaranın tütün ürünü sınıfına alınmaması gerektiğini savundu.

9.06.2014Teknoloji
Ha sigara ha e-sigara

Ha sigara ha e-sigara

Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, elektronik sigaraların zararlarının, sigaradan daha az olmadığını söyledi. E-sigaralarda da tütün ürünlerinde olduğu gibi nikotin bulunduğunu hatırlatan Dağlı, 2017’ye kadar sigara üreticilerinin elektronik sigara üretmeye geçme kararı aldıklarını söyledi.

20.12.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Koşar adım sıfır kilometre New York

Şehrin gerçek havasını solumak için bulunmanız gereken bar ve kulüp neresi? ‘Drunkorexia’ da ne demek? Bir Karl’ın (Marx) diğer Karl’a (Lagerfeld) göndermelerde bulunduğu festival hangisi? Tüm cevaplar hızlandırılmış New York turumuzda.

22.11.2013