EKSTRA
MENÜ

Dyo

Dyo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dyo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.302 Dyo haberi bulunmuştur.

Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (sık kullanılan adıyla Dyo), İzmir Türkiye merkezli, Yaşar Boya Grubu'na bağlı, Yasaş, Bayraklı ve Akril firmalarının birleşmesiyle oluşan şu anda ürünlerini 40 ülkeye pazarlayan önde gelen bir Türk boya şirketidir.

Devamı..

Dyo Haberleri

Pandemide okulları boyadılar

Pandemide okulları boyadılar

Geleceğe ve topluma değer katmak amacıyla başlatılan ‘Yarınlar İçin Değer’ kurumsal sosyal sorumluluk çatısı altında olan ‘Okullara Değer’ projesiyle 100’den fazla okul boyandı. Böylece salgının seyrinde önemli olan temizlik ve hijyenin önemiyle okullar sağlıklı ortama kavuşturuldu.

20.01.2021Eğitim
Ar-Ge yarışında birinci, savunma sanayinin gözdes, TUSAŞ’ın oldu

Ar-Ge yarışında birinci, savunma sanayinin gözdes, TUSAŞ’ın oldu

Türkiye’de Ar-Ge hafızasını yaratmak vizyonu ile yola çıkan “Turkishtime Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması”, Ar-Ge tablosunu çıkararak 2019 verileri ile Türkiye’nin Ar-Ge karnesini hazırladı.

19.10.2020Teknoloji
Sokak sanatçıları merdivenleri renklendiriyor

Sokak sanatçıları merdivenleri renklendiriyor

Beşiktaş Belediyesi’nin ‘Merdivenler Renkleniyor’ projesi kapsamında Dizi Sokak, Kalkan Sokak ve Asmalı Hamam sokaktaki üç merdiven sokak sanatçıları tarafından boyandı.

8.07.2020Gündem
38. DYO Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

38. DYO Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

"Pentür" dalında ödül alan eserlerin sanatçılarına 25'er bin, "Özgün Baskı" resim dalında ödül alan eserin sanatçısına ise 10 bin lira "Başarı Ödülü" verildi

7.05.2020Keyif
‘Denge ve Değişim’in resimleri

‘Denge ve Değişim’in resimleri

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen Dyo Sanat Ödülleri yarışmasının 38’ncisi ‘Denge ve Değişim’ temasıyla düzenlendi. Pentür dalında Engin Konuklu’nun ‘Avşa’ ve İrfan Dönmez’in ‘Bu ‘ben’im’, özgün baskı dalında ise Hava Küçüköner’in ‘Sarı Bir Gün’ adlı eseri 38. Dyo Sanat Ödülleri’ni kazanırken 27 eser de sergilenmeye değer bulundu.

7.05.2020Kitap Sanat
DYO Usta Liginde Trabzon, Rus takımını yenerek süper kupayı kazandı

DYO Usta Ligi'nde Trabzon, Rus takımını yenerek süper kupayı kazandı

DYO’nun 2017 yılında hayata geçirdiği ve büyük ilgi gören ustalar arası futbol turnuvasına 10 farklı bölgeden 10 takım katıldı. 2019’un şampiyonu Trabzon İrtibat Bürosu oldu. Bu yıl uluslararası boyutta yeni bir kimlik de kazanan Lig’de Süper Kupa için yarışan Rus takım Süper Kupayı’da 2019 Şampiyonu’na kaptırdı.

10.07.2019Futbol
Usta Ligi’nde Antalya vizesi Krasnodarın

Usta Ligi’nde Antalya vizesi Krasnodar'ın

Türkiye- Rusya ile iş ve sportif ilişkilerde alkışlanacak projelere imza atmaya devam ediyor.

22.05.2019Futbol
‘Turuncu kadınlar’ Anadolu’yu gezecek

‘Turuncu kadınlar’ Anadolu’yu gezecek

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir’in en önde gelen iş insanlarından biri. 1891 yılında kurulan İzmir Ticaret Borsası’nın tarihindeki ilk kadın başkan olan Işınsu Kestelli, geçtiğimiz yıl İzmir’de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ‘Turuncu Dernek’i kurdu. Turuncu dernek genç kadrosuyla birlikte bu yıl Gaziantep, Diyarbakır, Konya, Ordu, Şanlıurfa ve Antakya’da dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yapacak.

Özel Dyo Sergisi ziyaretçilere kapılarını açtı

'Özel Dyo Sergisi' ziyaretçilere kapılarını açtı

Galata Rum Okulu'unda Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen 'Dyo Sanat Ödülleri' yarışmasına 1967 yılından bu yana 13 bin 977 sanatçı 12 bin 424 eserle katıldı. Eserler 23 şehirde, 142 sergiyle on binlerce sanatseverlerle buluştu.

15.02.2019Kitap Sanat
İzmir’e kent müzesi geliyor

İzmir’e kent müzesi geliyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 37’nci Dyo Sanat Ödülleri yarışmasında ödül alan eserler Galata Rum Okulu’nda sergilenmeye başlandı. Sergide aynı zamanda 1967 yılından bu yana yarışmada ödül almış 70 eser de özel bir alanda ziyaret edilebilecek. Küratörlüğünü Denizhan Özer’in gerçekleştirdiği sergi, 10 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

15.01.2019Gündem
Pazarlama kadınlara emanet

Pazarlama kadınlara emanet

Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su (üst düzey pazarlama yöneticisi) açıklandı.

18.11.2018Ekonomi
Yolunuz İstiklal’den geçsin

Yolunuz İstiklal’den geçsin

Kastamonu’nun yerlileri ona Cephane Yolu diyor. Kurtuluş Savaşı sırasında kullanılan ve İnebolu-Ankara arasında uzanan lojistik hattı, deniz kıyısından başlıyor, dik yokuşlara dönüşerek dağları, tepeleri, nehirleri aşıp bozkıra varıyor. Teknelerle gelen gönüllülerin, cephanenin kağnılarla cepheye ulaştırıldığı yol bu. 10 yıl önce İstiklal Yolu adıyla düzenlenip yürüyüş rotasına dönüştürülen güzergâh, geçen hafta milli park ilan edildi. Her mevsim güzel; Küre Dağları’nda sarının her tonunu bulabileceğiniz bu zamanlar bir başka güzel.

10.11.2018Hürriyet Pazar
Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su açıklandı: Pazarlama kadınlara emanet

Türkiye’nin 'En Etkin 50 CMO’su açıklandı: Pazarlama kadınlara emanet!

Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su açıklandı. Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliği ile yapılan araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin pazarlama koltuğunda kadınlar çoğunluğu ele geçirmiş durumda. Araştırmaya göre CMO’ların yüzde 51’i kadın. Araştırmaya göre CMO’lar, bu şirketlerdeki total bütçenin ortalama yüzde 10,3 ünü yönetiyor. Geçtiğimiz yıla kıyasla gözlenen yüzde 1,2’lik artış oranı, CMO’ların şirketlerde artan değerinin göstergesi olarak kabul ediliyor. CMO’ların yaptıkları çalışmalarda dijitale ayırdıkları bütçe ise ortalama yüzde 25’i buluyor.

2.11.2018Ekonomi
Resim sanatına 50 yıllık destek

Resim sanatına 50 yıllık destek

YAŞAR Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen Dyo Sanat Ödülleri töreninin 37’ncisi Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

14.12.2017Kitap Sanat
Türkiye Dünya Kupası Eleme Grubundan nasıl çıkar

Türkiye Dünya Kupası Eleme Grubu'ndan nasıl çıkar?

Türkiye, Hırvatistan'ı yenerek I Grubu'ndan çıkmak için iddiasını sürdürdü. 4 takım Dünya Kupası için iddialı konuma geldi. Peki Türkiye, gruptan nasıl çıkar? İşte detaylar...

5.09.2017Futbol
Sektörü yaktı

Sektörü yaktı

Türkiye ve Avrupa’da boya sektörü zor günler geçiriyor. Almanya ve Finlandiya’daki iki ham madde üreticisinin fabrikalarında yaşanan yangın sektörde üretimi sekteye uğrattı. DYO Fabrikalar Genel Müdürü Serdar Oran, “Yaşanan bu olaylar ham madde fiyatlarını arttırdı. Buna bir de döviz kurlarının etkisi eklendi” dedi.

4.08.2017Ekonomi
DYO Sanat Ödülleri’ne başvurular başladı

DYO Sanat Ödülleri’ne başvurular başladı

YAŞAR Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen DYO Sanat Ödülleri’nin 37’ncisi için başvurular başladı.

4.07.2017Kitap Sanat
Evi renklendirme en az 1300 TL

Evi renklendirme en az 1300 TL

Yaz tatilini fırsat bilip evinizi boyatmak istiyorsanız 100 metrekare bir ev için 1300 lira ile 2500 lira arasında bir bütçeyi şimdiden ayarlayın. Uzmanlar boya seçerken fiyatlara aldanıp merdiven altı ürünler alınmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Hem uzun süreli kulanım hem de sağlıklı bir ev ortamı için TSE onaylı ürünler seçmek en önemli kriter.

28.06.2017Ekonomi
21. Aydın Doğan Ödülü Neş’e Erdok’a verildi

21. Aydın Doğan Ödülü Neş’e Erdok’a verildi

Aydın Doğan Vakfı tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen ’Aydın Doğan Ödülü’ne, bu yıl ressam Profesör Neş’e Erdok layık görüldü.

10.05.2017Gündem
Büyük ödül Neş’e Erdok’un

Büyük ödül Neş’e Erdok’un

Aydın Doğan Vakfı tarafından kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen 'Aydın Doğan Ödülü’, bu yıl ressam Neş’e Erdok’a verildi.

10.04.2017Kitap Sanat
Milli Takım Taraftar Kulübü, sahaya indi

Milli Takım Taraftar Kulübü, sahaya indi

A Milli Takımımızın, Finlandiya ile dün akşam Antalya Stadyumu'nda oynadığı 2018 FIFA Dünya Kupası Eleme Grubu maçı öncesi, Milli Takım Taraftar Kulübü organizasyonu kapsamında kurulan özel etkinlik alanında futbolseverler, keyifli vakit geçirerek ay yıldızlıların coşkusunu en üst seviyede yaşama fırsat buldu.

25.03.2017Futbol
Bilgelik rengi mavi

Bilgelik rengi mavi

Ali İsmail Türemen ‘...rağmen Mavi’ isimli 38’inci kişisel sergisiyle Gürel Art Space’e konuk oluyor... Sergide sanatçının yağlıboya resim ve gravürlerine ek olarak özgün cam ve seramik heykelleri de yer alıyor.

20.03.2017Kitap Sanat
Japon firmalar İzmiri tercih etti

Japon firmalar İzmir'i tercih etti

İzmir Kalkınma Ajansı, "İZKA'nın özel bir yatırım ve tanıtım stratejisi yürüttüğü Japonya'dan çok sayıda firma, Avrupa'ya açılan kapı olarak İzmir'i seçti." dedi.

19.01.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Selçuk Yaşar Ödülü bu yıl temiz enerji araştırmaları yapan bilim insanına

SANAYİ dünyasının önde gelen isimlerinden Yaşar Holding’in kurucusu Selçuk Yaşar geçenlerde 95. doğum günü kutladı.

12.02.2020

Bu öğütler herkese lazım

ELİMDEKİ kitap çok sevdiğim bir büyüğümün yazdığı hayat derslerini anlatıyor.

2.12.2018

Kütahyalı ressam Ahmet Yakupoğlu

Bu hafta size Türk resim ve heykel sanatında iki önemli isimle ilgili eserleri tanıtacağım.

8.04.2018

Alsancak’taki silo otelle sanat merkezi olabilir

ÇETİN Erokay... Bir dönem reklam ve halkla ilişkilerde en önemli isimlerden birisiydi.

13.10.2017