EKSTRA
MENÜ

Dw

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 399 haberi bulunmuştur.

Dw Haberleri

Almanya’da partiler Türkiye’ye nasıl bakıyor

Almanya’da partiler Türkiye’ye nasıl bakıyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere katılacak etkili partilerin programlarında Türkiye ile ilişkiler de yer alıyor. Favori SPD, ‘diyalog’ vurgusunu öne çıkarıyor. CDU/CSU ise ‘yakın ortaklık’ ifadesine yer veriyor.

21.09.2021Dünya
İzleyici yine Scholz’u beğendi

İzleyici yine Scholz’u beğendi

Almanya’da 26 Eylül’deki genel seçimler öncesinde üç partinin başbakan adayı canlı yayında ikinci kez kozlarını paylaştı. İzleyici birinci turda olduğu gibi ikinci turda da SPD’li Olaf Scholz’u beğendi.

14.09.2021Dünya
Taliban insan avı başlattı

Taliban insan avı başlattı

BM’ye sunulan bir rapora göre Taliban, eski Kabil hükümeti veya NATO güçleri için çalışmış kişilere yönelik ‘insan avı’ başlattı.

21.08.2021Dünya
10 gündür yangınlarla mücadele eden bölgelerdeki turizmciler çağrıda bulundu: Tatile bekliyoruz’

10 gündür yangınlarla mücadele eden bölgelerdeki turizmciler çağrıda bulundu: 'Tatile bekliyoruz’

Ege ve Akdeniz kıyılarında yaşanan yangın felaketinin üzerinden 10 gün geçti. Yangınların büyük bir kısmı kontrol altına alındı. Şimdi bölgedeki esnaf ve turizmciler yeniden ayağa kalkmak için çalışmalara başladı. Turizmciler, “Ormanlarımızın büyük kısmını kaybettik ancak buraları yeniden yeşertmek bizim elimizde. Tatilcilerin yangın bölgelerini yeniden tercih etmelerini bekliyoruz. Bundan sonrası için hep birlikte çalışacağız” dedi.

8.08.2021Ekonomi
UNESCO’dan uyarı

UNESCO’dan uyarı

UNESCO’ya bağlı Dünya Mirası Komitesi, camiye çevrilen Ayasofya ve Kariye’deki değişiklikleri bildirmesi için Türkiye’ye 1 Şubat 2022’ye kadar süre verdi. Korunmayan varlıkların miras listesinden çıkarılma riski bulunuyor.

25.07.2021Gündem
430 euroyu geçmesin, yoksa..

430 euroyu geçmesin, yoksa!..

Almanya’nın Köln/Bonn Havalimanı Gümrük Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, son haftalarda Türkiye’den gelen yolcuların beyan edilmeyen altın ve ziynet eşyalarında büyük oranda artış tespit edildiği bildirildi. 1 Mart-21 Nisan arasında 100 bin euroluk beyan edilmemiş altın gümrüğe takıldı.

3.05.2021Avrupa
Uyanış Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde taht savaşı

Uyanış Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde taht savaşı!

Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm sonrası yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Pazartesi akşamları izleyici ile buluşan Uyanış Büyük Selçuklu'nun 29 Mart tarihli 26. son bölümünde tahtı ele geçirmek için mücadeleye girmiş olan Tekiş'in Melikşah ile büyük bir kavgaya tutuşması heyecan dolu anlara neden oldu. Son bölümün ardından yayınlanan yeni bölüm fragmanında ise Melikşah'ın Batınilerin şartına rağmen Sencer'in annesini kurtardığını söylemesi dikkat çekti. İşte, Uyanış Büyük Selçuklu 27. yeni bölüm fragmanı ve son bölümün özeti.

29.03.2021Televizyon
ABden iddialı hedef Tüm dünyaya meydan okudu

AB'den iddialı hedef! Tüm dünyaya meydan okudu

Elektrikli otomobil teknolojisinde AB'nin de üretim hedefleri dünyadaki yarışı kızıştırdı. Meydan okuyan Avrupa Birliği, bataryalarda kullanılan lityum-iyon pil hücrelerinde 2025'e kadar en büyük ikinci üretici olma hedefini duyurdu. İlk sırada Çin var.

13.03.2021Ekonomi
‘Gizli adresim Darknet’te paylaşılmış’

‘Gizli adresim Darknet’te paylaşılmış’

‘NSU 2.0’ imzalı ölüm tehditleri alan avukat Seda Başay Yıldız, can güvenliğinin sorumluluğunu üstlenmeyi reddeden Hessen Eyaleti’ne dava açacak.

11.03.2021Avrupa
İngiltere mutasyonu daha öldürücü

İngiltere mutasyonu daha öldürücü

Son yapılan bir araştırma İngiltere’de rastlanan mutasyona uğramış yeni koronavirüs türünün daha öldürücü olduğunu ortaya koydu.

10.03.2021Avrupa
‘Türkiye’de tatil için engelleri kaldırın’

‘Türkiye’de tatil için engelleri kaldırın’

Almanya’daki turizm sektörü temsilcileri, Türkiye’de tatilin önünün açılması için çağrıda bulundu. Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye için bu yılda ‘güvenli koridor’ oluşturulmasını istedi, Türkiye’nin çekici bir tatil ülkesi olduğunu söyledi. Türkiye’deki turizmciler de Alman turistin Türkiye için önemli olduğunu ancak Avrupa’nın kitlesel turizm hareketinde Türkiye’yi dışarıda bırakamayacağını belirtti.

7.03.2021Ekonomi
Schalke 04, League of Legends takımını satabilir

Schalke 04, League of Legends takımını satabilir

Schalke 04, borçlarını ödemek için League of Legends takımını satacak olabilir.

26.02.2021eSpor
Aya iniş projesinde heyecanlandıran iddia

Ay'a iniş projesinde heyecanlandıran iddia

Ay'a iniş projesinde heyecanlandıran bir iddia gündeme geldi. Türkiye’nin Ay’a iniş projesiyle ilgili Somali’de roket fırlatma üssü inşa etmek istediği öne sürüldü. Somali’nin ekvator çizgisine yakın olması nedeniyle uzaya araç yollamak için uygun olduğuna işaret ediliyor.

20.02.2021Dünya
‘Evden çalışma için yeni iş hukukuna ihtiyaç var’

‘Evden çalışma için yeni iş hukukuna ihtiyaç var’

Pandemi nedeniyle Türkiye genelinde binlerce şirket, beyaz yakalı çalışanları için ‘evden çalışma’yı kalıcı hale getirdi. Ancak ‘evden çalışma’ uygulaması, evlerini ofise çevirmek zorunda kalan çalışanlar için ciddi hak kayıplarını da beraberinde getiriyor.

17.02.2021Ekonomi
DW’de mobbing, cinsiyetçilik, cinsel istismar şikâyetleri yine gündemde

DW’de mobbing, cinsiyetçilik, cinsel istismar şikâyetleri yine gündemde

Almanya’nın yurt dışına açılan sesi olan Deutsche Welle’nin (DW) yabancı dil yayınlarındaki çalışanların uzun zamandır yaşadıkları, mobbing, cinsiyetçilik ve cinsel sataşmayla ilgili şikâyetler yeniden gündeme geldi.

12.02.2021Avrupa
Boohoo, Arcadiaya ait markaları 25,2 milyon sterline satın aldı

Boohoo, Arcadia'ya ait markaları 25,2 milyon sterline satın aldı

İngiliz online hazır giyim perakendecisi Boohoo, iflas eden Arcadia Group'a ait Dorothy Perkins, Wallis ve Burton markalarını 25,2 milyon sterline satın aldığını duyurdu.

9.02.2021Ekonomi
İflas eden perakendeci satıldı Dev şirket 3 markayı 25,2 milyon sterline aldı

İflas eden perakendeci satıldı! Dev şirket 3 markayı 25,2 milyon sterline aldı

İflas eden Arcadia Group'a ait Dorothy Perkins, Wallis ve Burton markaları için geçtiğimiz günlerde İngiliz online hazır giyim perakendecisi Boohoo satın almayı hedeflediğini duyurmuştu. Boohoo 3 markanın 25,2 milyon sterline satın alımını gerçekleştirdi.

8.02.2021Ekonomi
Boohoo iflastaki şirketi satın alacak

Boohoo iflastaki şirketi satın alacak

İngiliz online hazır giyim perakendecisi Boohoo, iflas eden Arcadia Group’a ait Dorothy Perkins, Wallis ve Burton markalarını satın almak için görüşmeler yaptığını bildirdi.

29.01.2021Ekonomi
Moda devi 242 yıllık zinciri satın aldı 12 bin kişi işten çıkarılacak, tüm mağazaları kapanacak

Moda devi 242 yıllık zinciri satın aldı! 12 bin kişi işten çıkarılacak, tüm mağazaları kapanacak

Moda perakendecisi Boohoo, 242 yıllık Debenhams markasını ve web sitesini 55 milyon sterline satın aldı. İflastaki şirketi satın alan moda devi, Debenhams zincirinin tüm mağazalarını kapatacak. Mağazalarda yer alan 12 bin kişiyleyse yollar ayrılacak.

25.01.2021Ekonomi
İngiltere ekonomisi salgında yara aldı

İngiltere ekonomisi salgında yara aldı

İngiltere'de hükümet, salgının ekonomik etkileriyle mücadele edebilmek, istihdamı destekleyebilmek için şimdiye kadar 280 milyar sterlin harcadı. Normal şartlarda, salgın öncesi bir yıllık vergi döneminde (Nisan 2020-Nisan 2021) 55 milyar sterlin seviyesinde kamu borçlanması yapmayı planlayan hükümet, söz konusu dönemde 394 milyar sterlin seviyesinde borçlanmış olacak.

17.01.2021Ekonomi
Medyadan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşaya büyük ilgi

Medyadan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'ya büyük ilgi

İstanbul Üniversitesi’nden 2 yıl önce ayrılan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Türkiye’nin köklü üniversitelerini geride bırakarak yerli ve yabancı medyanın ilgi odağı oldu. COVID-19 salgını sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarla tüm dünya kamuoyunun ilgisini çeken ve uluslararası medyada da haberleri yayınlanan üniversite, Türkiye’nin tüm üniversiteleri arasında görsel ve elektronik basında yer verilen haber sayısında ikinci olurken; eriştiği kişi sayısı bakımından birinci sırada yer aldı.

8.01.2021Sağlık
FaZe Clan ve CASIO yeni bir ortaklığa imza attı

FaZe Clan ve CASIO yeni bir ortaklığa imza attı

Ünlü saat markası CASIO, esporun en önemli organizasyonlarından biri olan FaZe Clan ile yaptıklıkları ortaklığı duyurdu.Casio America, G-SHOCK saatinin espor severler için özelleştirilmiş bir modelini oluşturmak için espor organizasyonu FaZe Clan ile bir ortaklığa imza attı.

28.11.2020eSpor
Almanya kitlesel aşılamaya nasıl hazırlanıyor

Almanya kitlesel aşılamaya nasıl hazırlanıyor?

Almanya’da Aralık’ta aşı uygulamasına başlanması planlanıyor. Kitlesel aşılama için de aşının tedarikinden saklanmasına, uygulanmasından yan etkilerinin olası sonuçlarına kadar yoğun bir altyapı hazırlığı yapılıyor.

27.11.2020Avrupa
Hıristiyan Birlik’in ilk Müslüman başkan vekili

Hıristiyan Birlik’in ilk Müslüman başkan vekili

Almanya’da doğan Aylin Kocabeygirli, 4 yaşından beri yaşadığı Hürth kentinin Belediye Başkan Vekili seçildi. Kocabeygirli, Hıristiyan Demokrat Birlik’in ilk Türkiye kökenli ve Müslüman Başkan Vekili.

20.11.2020Avrupa
Google mırıldanarak şarkı bulma özelliği ile Shazama rakip oluyor

Google mırıldanarak şarkı bulma özelliği ile Shazam'a rakip oluyor!

Teknoloji devi Google yeni geliştirdiği mırıldanarak şarkı bulma özelliğini tanıttı. Arama konsolunda yer alan mikrofon sekmesi ile aktifleştirilebilen şarkı bulma özelliği, kullanıcının şarkının tınısını ya da nakaratını dillendirmesi halinde artık sonuçları listeleyebilecek. İşte, Google mırıldanarak şarkı bulma özelliği hakkında detaylı bilgiler...

16.10.2020Teknoloji
Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi

Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi?

Salgın nedeniyle uluslararası uçuşlara kısıtlama getirilmesi, Almanya’da yaşayan Türklerin yaz tatili planlarını da etkiledi. Tatil için Türkiye’yi tercih eden yüz binlerce Almanyalı Türk’ün hayali, uçuş yasağının kalkmasına bağlı. DW Türkçe’ye konuşan AK Parti İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya, ikili temasların sürdüğünü açıkladı.

28.05.2020Avrupa
Meksikada 60ın üzerinde mamuta ait kemikler bulundu

Meksika'da 60'ın üzerinde mamuta ait kemikler bulundu

Meksika'nın başkenti Meksiko'da yapımı devam eden yeni havalimanının inşaat sahasında 60'ın üzerinde mamuta ait kemiklerin bulunduğu bildirildi.

22.05.2020Teknoloji
Notre-Dame inşaatı yeniden başladı

Notre-Dame inşaatı yeniden başladı

Fransa'daki korona kilitlenmesi hala devam ediyor, ancak öte yandan Paris katedralindeki inşaat çalışmaları yeniden dikkatli bir şekilde başladı. Başkan Macron beş yıl içinde Notre Dame'ı tekrar halka açmak istiyor.

27.04.2020Ekonomi
Evden çalışmanın püf noktaları

Evden çalışmanın püf noktaları

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. Uzmanlar evden çalışmak zorunda kalanların mental sağlığı için bazı önerilerde bulunuyor.

22.03.2020Dünya
Son dakika: İdlibdeki alçak saldırı dünya basınında

Son dakika: İdlib'deki alçak saldırı dünya basınında

Esed rejiminin İdlib'deki alçak saldırısında 33 askerimiz şehit oldu. Dünya basını, saldırıyı son dakika olarak duyurdu. Uluslararası haber ajanslarının 'acil' koduyla duyurduğu İdlib saldırısı için Financial Times topyekûn bir çatışma riskinin ortaya çıktığını yazdı.

28.02.2020Dünya
Irkçılığa karşı küresel mücadele çağrısı

Irkçılığa karşı küresel mücadele çağrısı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’nin İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen 43’üncü oturumunda konuştu. Nefret ve ırkçılığın Hanau’da bir aşırı sağcının şiddet eyleminde yeniden ölümcül yüzünü gösterdiğini belirten Maas, ırkçılığa karşı küresel mücadele çağrısı yaptı.

24.02.2020Avrupa
‘Mehmet Abimizi kaybettik’

‘Mehmet Abimizi kaybettik’

Bir süredir alzheimer hastası olan, Almanya’da görev yapan gazetecilerin “Mehmet Abi”si Dr. Mehmet Aktan, 5 Şubat günü yaşamını yitirdi.

9.02.2020Avrupa
Lübcke NSU’nun 11’inci kurbanı mı

Lübcke NSU’nun 11’inci kurbanı mı?

Almanya’da artan ırkçı saldırılar, siyasileri hedef alan tehditler dur durak bilmiyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler “NSU aydınlatılsaydı Vali Lübcke bugün hâlâ yaşıyor olur muydu?” sorusunu gündeme getirdi.

20.01.2020Avrupa
DEAŞ’ın parçaladığı Ezidi aile 5 yıl sonra Berlin’de birleşti

DEAŞ’ın parçaladığı Ezidi aile 5 yıl sonra Berlin’de birleşti

2014’te DEAŞ’tan kaçan Ezidilerden Berekat Omar, Şengal Dağı’nda ailesinden koptu. Dağda 2 yaşındaki çocuğunu kaybeden Omar’ın eşi 7 çocuğuyla önce Suriye sonra Türkiye’ye geçti. Aile 5 yıl sonra Berlin’de buluştu.

8.01.2020Avrupa
Alman ekonomisi yerinde sayıyor

Alman ekonomisi yerinde sayıyor!

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW), 48 farklı sektörün temsilcileriyle 2020 beklentilerine dair bir anket yaptı. Buna göre Alman ekonomisinin beklentisi genele bakıldığında çok yüksek değil.

27.12.2019Avrupa
Alman polisi: Son üç yılda 9 terör saldırısı önlendi

Alman polisi: Son üç yılda 9 terör saldırısı önlendi

Welt am Sonntag gazetesine konuşan Federal Kriminal Dairesi’nin (BKA) ‘terörizm ve aşırılıkçılık’ bölümüne başkanlık eden Sven Kurenbach, 2016’da Berlin’deki bir Noel pazarına düzenlenen saldırı sonrasında da Almanya’da radikal saldırı girişimleri olduğunu söyledi.

23.12.2019Avrupa
Almanya’da bir ilk: Müslüman düşmanlığına karşı koordinasyon ağı

Almanya’da bir ilk: Müslüman düşmanlığına karşı koordinasyon ağı

Muhalefetteki Hür Demokrat Parti’nin (FDP) soru önergesini yanıtlayan Merkel hükümeti, İslam ve Müslüman düşmanlığıyla etkin mücadele için bir koordinasyon ağı oluşturulacağını açıkladı.

27.11.2019Avrupa
Almanyadan Huaweiye 5Gde yeşil ışık

Almanya'dan Huawei'ye 5G'de yeşil ışık

ABD’nin diğer ülkelerden Huawei konusunda kısıtlama getirme talebine rağmen Almanya, 5G altyapısının kurulmasında Çin şirketi Huawei'yi dışarıda bırakmadı. İsviçreli telekom firması Sunrise de 5G dağıtımı konusunda Huawei ile iş birliği yaparak Avrupa'daki ilk 5G iç mekan servisini kullanıma sundu

17.10.2019Teknoloji
Türk kurban için dikilen ağaca saldırı

Türk kurban için dikilen ağaca saldırı

Almanya’nın doğusundaki Zwickau kentinde aşırı sağcı terör örgütü NSU’nun Türk kurbanı anısına dikilen ağaç saldırıya uğradı.

6.10.2019Dünya
Fazıl Say, Beethoven Festivali’nde

Fazıl Say, Beethoven Festivali’nde

Fazıl Say, Almanya’nın eski başkenti Bonn’da, Beethoven Festivali kapsamında yarın gerçekleştirilecek konsere hem şef, hem de piyanist olarak katılıyor.

27.09.2019Avrupa
17 Ağustos’un yıl dönümünde İstanbul’u yine uyardı: Deprem 7’den büyük ve etkisi çok güçlü olacak

17 Ağustos’un yıl dönümünde İstanbul’u yine uyardı: Deprem 7’den büyük ve etkisi çok güçlü olacak

17 Ağustos depreminin 20’nci yıldönümünde dikkatler uzmanların yıllardır ‘büyük deprem’ uyarısında bulunduğu İstanbul’a çevrildi. Marmara bölgesindeki yer hareketlerini anbean izleyen Alman Profesör Bohnhoff, endişeyle beklenen büyük deprem riskinin günden güne arttığını söyledi.

16.08.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Yanlış yapan varsa nasıl ayıklanacak?

Bir organize suç örgütü liderinin birbiri ardına paylaştığı görüntülü kayıtlar Türkiye’nin gündemine önemli ölçüde yerleşmiş bulunuyor.

9.06.2021

Gözler Türkiye’de

Türkiye, eskiden beri uluslararası siyasette konumuyla, nüfusuyla, politikalarıyla dikkat çeken bir ülke.

5.03.2021

ABD neyin peşinde?

ABD Başkanı Joe Biden’ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından açıkladığı kabine üyeleri ve bölgeye yönelik yaptığı görevlendirmeler belli ki birilerini çok heyecanlandırmış.

2.02.2021

Bu gençlere yazık olacak

Koronavirüs bahanesiyle yılda en az 70 bin TL ödediğimiz yabancı dilde eğitim yapan okulların öğretime başlamaması, çocuklarımıza yazık etmektedir.

17.11.2020

Cezaevlerinden ses çıkmıyor

Cezaevlerinden ses yok. Ne yaparlar, ne ederler, ne yerler...

20.03.2020

Denize düşerseniz yılana sarılın, Yunan’a sarılmayın

Yunanistan devleti güvenlik güçleri sınır kapısına dayanan sığınmacılara ‘karada’ şu zulümleri yaptı:

11.03.2020

Dört kardeş kimsesizler mezarlığı’na gömülmüyor

DÜN sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi medya ile ilişkiler sorumlusu Şükrü Küçükşahin aradı...

9.11.2019

Ve gemi dönüyor

 İZMİR turizmi için son yılların en güzel haberlerinden biri geçtiğimiz haftalarda geldi.

30.09.2019