EKSTRA
MENÜ

Düzenleme

Düzenleme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Düzenleme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 64.552 Düzenleme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Düzenleme Haberleri

Avustralya, Pfizer/BioNTech aşısının 12-15 yaş grubundakilere yapılmasına onayladı

Avustralya, Pfizer/BioNTech aşısının 12-15 yaş grubundakilere yapılmasına onayladı

Avustralya'nın bağımsız ilaç düzenleme kurumu Terapötik Ürünler İdaresi (TGA), Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubundakilere vurulmasına onay verdi.

23.07.2021Dünya
İthalat vergilerinde yeni dönem

İthalat vergilerinde yeni dönem

İthalatta kapsamı giderek genişleyen ‘gözetim uygulaması’ vergilerinde yeni düzene geçildi.

23.07.2021Ekonomi
Devletçilik Nedir Devletçilik İlkesi Hedefleri Ve Örnekleri Nelerdir Devletçilikle İlgili İnkılaplar

Devletçilik Nedir? Devletçilik İlkesi Hedefleri Ve Örnekleri Nelerdir? Devletçilikle İlgili İnkılaplar

Devletçilik Atatürk ilkeleri içerisinde yer alan bir kavram olarak bilinir. Ülkenin genel ekonomik düzeyi ya da faaliyetinde bir düzenleme yapmak istenildiği zaman bu ilkeye başvurulur. Türk toplumunu modern bir düzene iten ve çağdaş bir toplum için gerekli olan tüm şartları yerine getiren, ekonomiyi de ulusallaştıran ve güçlendiren bir ilke olarak bilinir. Bu ilke Atatürk'ün adını vermiş olduğu üzere ılımlı bir devletçiktir. Kısacası bu ilke ülkeyi hem sosyal hem ekonomik hem de toplumsal açıdan birçok sorumluluğa tabii tutar. Bunun yanı sıra sadece Türkiye değil tüm dünya ülkelerinde devletçilik, devamlılığı ve sürdürülebilirliği sağlamada büyük önem taşır. Peki bu ilke nedir, devletçilik özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Dünyanın en büyük spor şöleni başlıyor Tokyo 2020nin açılış töreni ne zaman

Dünyanın en büyük spor şöleni başlıyor! Tokyo 2020'nin açılış töreni ne zaman?

Dünyanın en büyük spor organizasyonu 32. Yaz Olimpiyat Oyunları, yarın Japonya'nın başkenti Tokyo'da gerçekleştirilecek.

22.07.2021Tokyo2020
Avustralya’da AstraZeneca aşısı kaynaklı 2 kişi daha öldü

Avustralya’da AstraZeneca aşısı kaynaklı 2 kişi daha öldü

Avustralya'nın Tazmanya ve Victoria eyaletlerinde İngiliz AstraZeneca aşısının ilk dozunu yaptıran iki kişinin daha, kan pıhtılaşması nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

22.07.2021Dünya
Dünya Pegasusu konuşuyor... Prenses Haya ve Latifenin numaraları listede yer alıyor

Dünya Pegasus'u konuşuyor... Prenses Haya ve Latife'nin numaraları listede yer alıyor

İsrailli NSO şirketi tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus ile hedef alınan isimler arasında iki Dubai prensesinin de olduğu bildiriliyor.

22.07.2021Dünya
Anadolu’ya ekonomi turu

Anadolu’ya ekonomi turu

Sanayi ve üretim alanında yaşanan sorunların saptanması ve atılacak adımların belirlenmesi için çalışma başlatıldı. AK Parti tarafından oluşturulan ekip değişik illerde, meslek örgütleri ve sanayicilerle toplantılar yapacak. Ortaya çıkan rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

22.07.2021Ekonomi
Erdoğandan KKTC dönüşü mesajlar... Bize sığınanlara eve dön diyemeyiz

Erdoğan'dan KKTC dönüşü mesajlar... 'Bize sığınanlara eve dön diyemeyiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtlarken Kıbrıs ve mülteci sorunuyla ilgili açıklamalar yaptı. "Mülteciler bize sığınmış, elaman diliyorlar. Biz elaman dileyenlere “Haydi geldiğiniz yere dönün” diyemeyiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Miçotakis bir yandan Türkiye düşmanlarını yanına toplayıp bize meydan okuyor diğer yandan ‘Bu yıl iyi geçecek’ mesajı veriyor." ifadelerini kullandı.

22.07.2021Gündem
Yabancı devletlerden bazı medya kuruluşlarına fon... Fahrettin Altun: Kimsenin masasına meze yaptırmayız

Yabancı devletlerden bazı medya kuruluşlarına fon... Fahrettin Altun: Kimsenin masasına meze yaptırmayız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de faaliyet gösteren bazı medya kuruluşlarına yabancı ülkelerden fon sağlandığına dair haberlere ilişkin, "Kimsenin şüphesi olmasın ki, ne basın özgürlüğü ne de bir başka bahaneyle demokrasimizi kimsenin masasına meze yaptırmayız. Yeni kisveler altında beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz." ifadesini kullandı.

21.07.2021Gündem
Acun Ilıcalı: Şeyma nafaka almayı bıraktı

Acun Ilıcalı: Şeyma nafaka almayı bıraktı

Acun Ilıcalı’yla röportaj yapmak için sözleşmiştik ama günü kararlaştırmamıştık. Her gün tetikte bekledim. Durup durup telefona baktım. Çünkü Ilıcalı her an “Hadi” diyebilirdi. Öyle de oldu. Geçen hafta telefonuma bir mesaj geldi. Aynen şöyle yazıyordu: “Gece Çeşme’ye gidiyorum, orada buluşabiliriz.” Hemen hazırlandım ve gecenin bir yarısı Ilıcalı’nın yeni uçağıyla İzmir’e uçtuk. Son dönemde özel hayatında çok mutlu Acun Ilıcalı. Yüzü gülüyor. Bu da haliyle iş hayatına yansıyor. E biz de hem özel hayatını hem iş hayatını konuştuk.

20.07.2021Magazin
Haftalık Burç Yorumları: 19-25 Temmuz Haftalık Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 19-25 Temmuz Haftalık Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

19-25 Temmuz haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 19-25 Temmuz haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 19-25 Temmuz haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 19-25 Temmuz 2021 haftası burç yorumlarınız.

19.07.2021Astro Gündem
Vodafonedan sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım önerisi

Vodafone'dan "sadece fiber altyapıda değil, mobilde de ortak paylaşım" önerisi

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy, "Fiberde ortak altyapıyı biraz geç konuşmaya başlamış olabiliriz. Sadece fiberde değil, mobilde de ortak paylaşım, ortak altyapıda neler yapılabilir konusu zamanında konuşulabilirdi, hala da konuşulabilir." dedi.

19.07.2021Teknoloji
Meclis’te torba yasa mesaisi

Meclis’te torba yasa mesaisi

Bazı OHAL yetkilerinin süresinin uzatılmasının yanı sıra, karşılıksız çekten mahkum olanların cezalarının infazının durdurulması ve asgari ücret desteği gibi ekonomiye ilişkin önemli düzenlemeler içeren torba yasa teklifi dün sabaha kadar mesai yapan Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

19.07.2021Ekonomi
Sandık motor nedir ve neden takılır Yarım sandık motor farkı nedir

Sandık motor nedir ve neden takılır? Yarım sandık motor farkı nedir

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen Sandık Motorlar hakkında kullanıcılar internet üzerinden aramalar yapıyor. Pek çok avantajı beraberinde getiren bu motor tipi hakkında tüm detayları derledik.

19.07.2021Araştırma
Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Ekonomik düzenlemelerin de içinde olduğu torba kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. 2021'de de istihdamı desteklemek için iş gücü maliyetlerini azaltmak üzere, sektör ayırımı yapılmaksızın, finansmanı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacak şekilde, işverenlere, ödeyecekleri sigorta priminden mahsup edilerek günlük 2,50 lira, aylık 75 lira asgari ücret desteği sağlanacak.

18.07.2021Ekonomi
Tarım arazilerine ZİHA filosu

Tarım arazilerine ZİHA filosu

15 ilde 20 farklı ürün üzerinde ZİHA’larla (zirai insansız hava aracı) deneme çalışmalarının yürütüldüğünü ifade eden Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Deneme çalışmalarının sonucunda illerimizde ZİHA filolarını inşallah oluşturacağız. Vatandaşlarımız gelip bizden ilaçlama zamanı randevu alacak. Ekiplerimiz gidecek, çok kısa zamanda ilaçlamasını yapacaklar” dedi.

18.07.2021Ekonomi
MASAK’tan ‘strateji belgesi’

MASAK’tan ‘strateji belgesi’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’de Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı ile Mücadelede ve Müsadere Uygulamalarında Etkinliğin Artırılması Strateji Belgesinin hazırlandığını duyurdu. Strateji Belgesi, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) tarafından yayımlanacak.

18.07.2021Ekonomi
Ek gözaltı süreleri 1 yıl uzatılıyor

Ek gözaltı süreleri 1 yıl uzatılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren, torba teklifin 11’inci Maddesinde değişikliğe gidildi. Terörle mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülmesi amacıyla gözaltı süreleri, 31 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 1 yıl uzatılıyor.

17.07.2021Gündem
AK Partili Ünal: Dezenformasyonla mücadele için yasal düzenleme kaçınılmaz

AK Parti'li Ünal: Dezenformasyonla mücadele için yasal düzenleme kaçınılmaz

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği sosyal medya platformlarındaki dezenformasyona karşı çalışma başlattıklarını söyledi. Ünal, "Avrupa Birliği (AB) bu dezenformasyonla mücadeleye çok büyük önem atfediyor. Bu yönde hem Almanya'da hem diğer ülkelerde dezenformasyonla mücadele anlamında yapılmış önemli yasal düzenlemeler var. Biz de AB'nin dezenformasyon ile mücadele anlamında yürüttüğü çalışmaların yasal zeminini inceliyoruz. Dezenformasyonla mücadeleye ilişkin bir yasal düzenleme kaçınılmaz" dedi.

17.07.2021Gündem
Bülent Uygun: 15-20 yıl önceki gibi videolardan oyuncu takip ediyoruz

Bülent Uygun: 15-20 yıl önceki gibi videolardan oyuncu takip ediyoruz

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, takımda güçlü kadro oluşturarak Avrupa liglerine gitmeyi hedeflediklerini belirtti.

17.07.2021Futbol
Tarımda su, ilaç tasarrufu sağlamak ve verimliliği artırmak için ZİHA filoları oluşturulacak

Tarımda su, ilaç tasarrufu sağlamak ve verimliliği artırmak için ZİHA filoları oluşturulacak

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "15 ilde 20 farklı ürün üzerinde ZİHA'larla (zirai insansız hava aracı) deneme çalışmaları yürütülüyor. Deneme çalışmalarının sonucunda ürün bazlı olarak aldığımız sonuçlar sonrasında illerimizde ZİHA filolarını inşallah oluşturacağız" dedi.

17.07.2021Ekonomi
Günlük Burç Yorumları: 17 Temmuz Cumartesi Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 17 Temmuz Cumartesi Oğlak, Kova, Balık ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 17 Temmuz'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 17 Temmuz'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 17 Temmuz Cumartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 17 Temmuz Cumartesi günü burç yorumlarınız...

17.07.2021Astro Gündem
100 milyon liranın altı küçük borç oldu

100 milyon liranın altı küçük borç oldu

Süresi iki yıl uzatılan finansal yapılandırmada şimdi de küçük ölçekli işletmeler için sınır değiştirildi. Küçük ölçekli işletmeler için uygulanan sınır 25 milyon liradan 100 milyon liraya çıkarıldı.

17.07.2021Ekonomi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.

16.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanı ile mücadeleye ilişkin genelge

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanı ile mücadeleye ilişkin genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) tavsiyelerinin dikkate alınarak, "Türkiye'de Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı ile Mücadelede ve Müsadere Uygulamalarında Etkinliğin Artırılması Strateji Belgesi (2021-2025)"nin hazırlandığını duyurdu.

16.07.2021Gündem
Son Dakika: UEFA kararını verdi 2023 Şampiyonlar Ligi finali İstanbulda oynanacak

Son Dakika: UEFA kararını verdi! 2023 Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da oynanacak

UEFA Yönetim Kurulu, 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarının UEFA gala etkinliğinin İstanbul'da yapılmasını kararlaştırdı.

16.07.2021Futbol
Antik kentte tepki çeken görüntü Duvarları karalama defteri gibi

Antik kentte tepki çeken görüntü! Duvarları karalama defteri gibi

Antalya'nın Alanya ilçesindeki Bizans dönemine ait eserlerin yer aldığı; tapınaklar, kiliseler ve antik tiyatroyu içinde barındıran Naula Antik Kenti, kimliği belirsiz kişilerce duvarlarına sprey boyayla yazı yazılarak, tahrip edildi. Muhtar Ahmet Top, yüzlerce yıllık tarihi barındıran Naula'nın bu haline tepki gösterirken, yetkililerin korumaya alması gerektiğini söyledi.

16.07.2021Gündem
Atıktan temiz enerji çıkıyor

Atıktan temiz enerji çıkıyor

Yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin sürekli arttığını söyleyen Oltan Köleoğlu Enerji CEO’su İbrahim Şahinkaya, “Bunların arasında biyokütle enerjisi iklim şartlarından etkilenmeden üretim süreçlerine devam edilebildiği için öne çıkıyor. Çiftçilerimiz tarlalarındaki anızları yakmak yerine bize getirip iklim değişikliğinin önüne geçmeye çalışıyor” dedi.

16.07.2021Ekonomi
Finansal yeniden yapılandırma 2 yıl uzatıldı

Finansal yeniden yapılandırma 2 yıl uzatıldı

Bankalara finansal yapılandırma imkânı veren düzenleme iki yıl daha uzatıldı.

16.07.2021Ekonomi
PBX nedir, nasıl çalışır PBX telefon sistemi nedir

PBX nedir, nasıl çalışır? PBX telefon sistemi nedir?

Şirketlerin telefon ihtiyaçlarını karşılayan pek çok şebeke sistemi bulunmaktadır. Bu sistemleri dışarıya telefon etmeye yardımcı olan dış telefon hatlarının paylaşımından sorumludur. Büyük veya küçük pek çok işletmenin telefon faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi için telefon sistemlerine ihtiyacı vardır. İç hatların birbirine doğru biçimde bağlanabilmesi ve insanlara aktarmalı telefon şebekesi hizmeti vermek için de değerlendirilen bu sistemler internet protokolüne dair aramaları aktarmadan da sorumludur. Peki, Pbx nedir, nasıl çalışır? Pbx telefon sistemi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Milli Emlaktan vadesinde ödenmeyen borçlara yapılandırma

Milli Emlak'tan vadesinde ödenmeyen borçlara yapılandırma

Vadesi 30 Nisan 2021'de gelen ancak 9 Haziran itibarıyla ödenmemiş "kesin izin, arazi izin, kesin tahsis, kullandırma kararı, ön izin, irtifak hakkı, kullanma izni, kira, yararlanma, ilave yararlanma, mesire yeri işletme hakkı kira bedelleri" borçlarına ilişkin düzenleme yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile borçların asıllarına herhangi bir indirim uygulanmayacak ancak gecikme zammı, faiz gibi borçları silinerek, bunların yerine hesaplanacak Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarını ödemelerine imkan sağlanacak.

15.07.2021Ekonomi
Finansal yeniden yapılandırmanın süresi uzatıldı

Finansal yeniden yapılandırmanın süresi uzatıldı

5411 sayılı Bankacılık Kanununun geçici 32'nci maddesinin uygulama süresinin 2 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

15.07.2021Ekonomi
Ekonomi torba teklifi komisyondan geçti: 75 TL’lik asgari ücret desteği geliyor

Ekonomi torba teklifi komisyondan geçti: 75 TL’lik asgari ücret desteği geliyor

Torba yasa teklifi komisyonda yapılan eklemelerle kabul edildi. Buna göre 2021 yılının tamamı için 75 TL’lik asgari ücret desteği verilecek. Asgari ücret desteği toplu sözleşmeli yerlerde brüt 7 bin 920 TL’ye kadar uygulanacak. Faizsiz finansman şirketlerinin tasfiyesinde de TMSF yetkili olacak.

15.07.2021Ekonomi
AB’ye içeriden ‘YPG’ uyarısı: Bizi de vurabilirler

AB’ye içeriden ‘YPG’ uyarısı: Bizi de vurabilirler

AB Terörle Mücadele Koordinatörü Gilles de Kerchove’nin hazırladığı raporda, Suriye’de YPG’ye katılan, sonra da ülkelerine dönen aşırı solcuların Avrupa’daki terör faaliyetlerinde kullanabilecekleri kabiliyetler edindikleri belirtildi.

15.07.2021Dünya
Varlık yönetim şirketlerine yeni şartlar getirildi: Borçlu en fazla 3 kez aranabilecek

Varlık yönetim şirketlerine yeni şartlar getirildi: Borçlu en fazla 3 kez aranabilecek

Banka ya da diğer mali kuruluşların kredi alacaklarını devralabilen varlık yönetim şirketlerine yeni kriterler getirildi. Bildirimde bulunulmasına rağmen borcun ödenmediği hallerde resmi tatil günleri ve pazar günleri hariç olmak üzere sadece 09.00-20.00 saatleri arasında borçluyla bir günde en fazla 3 kez iletişim kurulabilecek.

15.07.2021Ekonomi
TRT’de yönetim değişti

TRT’de yönetim değişti

TRT’nin yeni genel müdürü Mehmet Zahid Sobacı oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in yerine Genel Müdürlüğe Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ise Ahmet Albayrak atandı.

15.07.2021Gündem
Powelldan sabitkoinler için düzenleme talebi

Powell'dan sabitkoinler için düzenleme talebi

Fed Başkanı Jerome Powell, sabitkoinler için düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyledi.

15.07.2021Ekonomi
Puro ve sigarillolarda ÖTV düzenlemesi

Puro ve sigarillolarda ÖTV düzenlemesi

Tütün içeren purolar, uçları açık purolar ve sigarillolar için uygulanan Özel Tüketim Vergisi Oranı (ÖTV) yüzde 45 olarak yeniden belirlendi.

14.07.2021Ekonomi
Son Dakika: 4 büyük kulübün başkanı bir arada Yayıncı kuruluşun teklifi sonrası maça çıkmama ihtarı...

Son Dakika: 4 büyük kulübün başkanı bir arada! Yayıncı kuruluşun teklifi sonrası maça çıkmama ihtarı...

Son dakika haberi... Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, düzenlenen canlı yayında bir araya geldi. Dört büyük kulübün başkanı, Türk futbolunun sorunlarını masaya yatırırken kişilerin değil sistemin değişmesi gerektiğini söyledi. Başkanlar ayrıca, taleplerinin karşılanmaması halinde maça çıkmama seçeneğinin halen gündemde olduğunu söylediler.

14.07.2021Futbol
Son dakika haberi: 15 Temmuzun yıldönümü arifesinde... Ömer Çelik: Kendi milletine silah çekenlerden daha alçak yoktur

Son dakika haberi: 15 Temmuz'un yıldönümü arifesinde... Ömer Çelik: Kendi milletine silah çekenlerden daha alçak yoktur

AK Parti Sözcüsü Çelik, partisinin MYK toplantısı devam ederken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MYK'nın ana gündemini çevre konularının oluşturduğunu belirten Ömer Çelik, müsilaj çalışmalarında iyi sonuçlar alındığını söyledi. Ayrıca Çelik, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde gerçekleştirilecek programın detaylarını tek tek açıkladı. Ömer Çelik, Galatasaray'ın Olympiakos ile dostluk maçı için gittiği Yunanistan'da, havalimanında karşılaştığı muameleyle ilgili olarak, "Affedilmeyecek bir saygısızlık" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısı 2,5 saat sürdü.

14.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Film gibi operasyon Casusların elinden böyle kurtardılar

Son dakika haberi: Film gibi operasyon! Casusların elinden böyle kurtardılar

ABD'den gelen bir son dakika haberi gündeme bomba gibi düştü. ABD'de yaşayan İranlı muhalif gazeteci ve yazar Masih Alinejad'ı kaçırmak için sinsice bir plan hazırlayan istihbarat yetkililerinin planı ifşa olunca ortalık tam anlamıyla karıştı.

14.07.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz, bu da böyle bilinsin" dedi.

14.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sosyal medya düzenlemesi ne getiriyor?

Sosyal medyayla ilgili düzenleme konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu denli kararlı olduğunun farkında değildim. Kıbrıs gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la soru-cevap yapıyorduk. Ne zaman ki sosyal medyadaki yalan haberlerle ilgili bir yasa çalışmanız var mı sorusu geldi, o zaman anladım.

23.07.2021

Şeyma nafaka almayı bıraktı

Acun Ilıcalı’yla röportaj yapmak için sözleşmiştik ama günü kararlaştırmamıştık. Her gün tetikte bekledim. Durup durup telefona baktım. Çünkü Ilıcalı her an “Hadi” diyebilirdi. Öyle de oldu. Geçen hafta telefonuma bir mesaj geldi. Aynen şöyle yazıyordu: “Gece Çeşme’ye gidiyorum, orada buluşabiliriz.” Hemen hazırlandım ve gecenin bir yarısı Ilıcalı’nın yeni uçağıyla İzmir’e uçtuk. Son dönemde özel hayatında çok mutlu Acun Ilıcalı. Yüzü gülüyor. Bu da haliyle iş hayatına yansıyor. E biz de hem özel hayatını hem iş hayatını konuştuk.

20.07.2021

Aşıda pozitif ayrımcılık olabilir mi

Düşen vaka sayılarının Delta varyantına bağlı olarak yeniden artmaya başlaması ile Fransa restoran, bar, kafe, sinema, hastane, AVM gibi kamuya açık mekanlara girişte aşı ya da PCR testi zorunluluğu getirdi. 15 Eylül’den sonra sağlık çalışanlarına ise aşı zorunlu hale gelecek. Bilim Kurulu Türkiye için de benzer bir uygulama talep ediyor. Talep, kabine toplantısında tartışılacak ancak bazı hukukçular ve doktorlar ‘Zorunlu aşı’ uygulamasına kapı açtığı ve hukuka aykırı olduğu gerekçesi ile duruma karşı. Yasal ve etik anlamda pozitif de olsa böyle bir ‘ayrımcılık’ mümkün mü? Sordum.

19.07.2021

Toptan çileden çıktılar

Geçen hafta “Komisyon komisyon olalı böyle zulüm görmedi” dedirten bir toplantı yapıldı Meclis’te.

18.07.2021

Zeynep Tanrıkul ve Zuhal Çınar Elmasulu ile 5 Soru 5 Cevap

İki başarılı mimar, sevgili Zeynep Tanrıkul ve Zuhal Çınar Elmasulu ile mimari tasarım ofislerinde bir araya geldik. Dönemsel olmaktan çok zamansız olana karşı ilgileri ortak dilleri olmuş. Çok keyifli, içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz bir tasarım mağazaları var. Sizi alıp çok uzak yerlere götürüyor, zamansızlığı hissettiriyor ve en önemlisi birçok tasarımın el işciliği olması ise ayrı hoşluk katıyor. Zeynep ve Zuhal hanım eski iki arkadaş. Aynı yöne bakmaları, aynı zarafette olmaları ise başarının bir göstergesi dedirtiyor...

18.07.2021

Bursa’dan Bosna’ya Srebrenitsa dayanışması

20. yüzyılın son büyük soykırımı 1992 - 1995 yılları arasında Avrupa’nın tam orta yerinde sahnelendi. Dağılan Yugoslavya Federasyonu’nun tüm silah ve donanımını devir alan Sırplar bu üstünlüğe dayanarak Müslüman Boşnaklara karşı taarruza geçip, katliama girişti. Üç yıl içerisinde 100 binden fazla Boşnak hayatını kaybetmişti. 

15.07.2021