EKSTRA
MENÜ

Duvar Kagidi

Duvar Kagidi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Duvar Kagidi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.018 Duvar Kagidi haberi bulunmuştur.

Duvar Kagidi Haberleri

Instagram hesabı nasıl silinir veya dondurulur

Instagram hesabı nasıl silinir veya dondurulur?

Instagram hesap silme rehberimizde Instagram hesabı nasıl kapatılır, nasıl dondurulur sorularını yanıtladık. İşte Instagram hesabı dondurma ipuçları...

5.02.2021Teknoloji
Asırlık Antalya Hükümet Konağı geçmişe ışık tutuyor

Asırlık Antalya Hükümet Konağı geçmişe ışık tutuyor

Birinci Dünya Savaşı yıllarında inşa edilen ve uzun süre okul olarak kullanıldıktan sonra 2007'de hükümet konağı yapılan 106 yıllık bina, ziyaretçilerini adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor.

19.01.2021Seyahat
Duvar kağıdı ithalatındaki korunma önlemi için süre uzatma soruşturması yapılacak

Duvar kağıdı ithalatındaki korunma önlemi için süre uzatma soruşturması yapılacak

Duvar kağıdı ve benzeri duvar kaplamaları ithalatına yönelik korunma önleminin süresinin uzatılmasına yönelik soruşturma açıldı.

16.01.2021Ekonomi
Mutfak çekmecelerinizi temiz tutmak için yapmanız gereken 3 şey

Mutfak çekmecelerinizi temiz tutmak için yapmanız gereken 3 şey

Mutfaklar evlerimizin en önemli kısımları. Özellikle mutfağımızın temizliği sağlığımızı korumak için de çok önemli. Birçoğumuz bu konuda büyük hassasiyet gösteriyoruz ama gözardı edilen bazı noktalar da mevcut. Bunların en başında da çekmeceler geliyor. Sizin için mutfak çekmecelerinizi her zaman temiz tutmak için uygulayabileceğiniz 3 basit püf noktasını derledik.

Karikatürist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Karikatürist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Karikatürist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Karikatürist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Karikatürist, karikatür çizmek ile uğraşan ve bunu meslek olarak yapan kişilere denir. Karikatüristler, mizahi yönü gelişmiş çizim yeteneği olan ve yaratıcı kişilerdir. Karikatürist nedir? Mezunları ne iş yapar? Sizler için tüm detayları derledik.

24.12.2020Meslekler
WhatsApp Web üzerinden görüntülü görüşme başlıyor

WhatsApp Web üzerinden görüntülü görüşme başlıyor

Dünyanın önde gelen popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yeni bir özelliği hayata geçiriyor. WhatsApp Web üzerinden kullanıcılar görüntülü görüşme yapmaya başlıyor.

18.12.2020Teknoloji
Yatak Odanızı Anında Aydınlatacak ve Güzelleştirecek 7 Öneri

Yatak Odanızı Anında Aydınlatacak ve Güzelleştirecek 7 Öneri

Her ayrıntıyı değiştirme zahmetine girmeden odanızda küçük bir değişim yapmak ister misiniz? İşte yatak odanızı anında aydınlatacak ve güzelleştirecek 7 öneri…

4.12.2020Ev Dekorasyon
WhatsAppta kişiye özel duvar kağıdı kullanılabilecek

WhatsApp'ta kişiye özel duvar kağıdı kullanılabilecek

Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yeni bir özelliği hayata geçiriyor. Kullanıcılar artık yazıştıkları kişiye özel duvar kağıdı seçebilecek.

2.12.2020Teknoloji
Verimi artıracak çalışma odası fikirleri

Verimi artıracak çalışma odası fikirleri

Evden çalışma dönemine geçilince, işlevsel bir alanın gerekliliği ortaya çıktı. Konu ev ofisi olunca, uygulanabilecek pek çok fikir mevcut. Gelin detaylara birlikte bakalım...

26.11.2020Dekorasyon
Ev Dekorasyonunda Farklılıklar Yaratmanın Etkili Yolları

Ev Dekorasyonunda Farklılıklar Yaratmanın Etkili Yolları

Evinizin havasını değiştirmek için küçük ama etkili dekorasyon tüyolarından faydalanabilirsiniz. Basit dokunuşlarla evinizde başka bir atmosfer oluşturmanın yollarını anlatıyoruz!

14.10.2020Ev Dekorasyon
Duvar Kağıdı Modelleri - Çocuk, Genç Odası Ve Tv Ünitesi Arkası Duvar Kağıtları (2020)

Duvar Kağıdı Modelleri - Çocuk, Genç Odası Ve Tv Ünitesi Arkası Duvar Kağıtları (2020)

Ev dekorasyonunda klasik badana, yerini yeniden duvar kağıtlarına bırakıyor. Gün geçtikçe yeni desenler, renkler ve üç boyutlu özelliklerle karşımıza çıkan duvar kağıtları, leke tutmayan özelliğiyle de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Duvarlarınızda tablo etkisi yaratan bu dekorasyon fikri, televizyon ünitelerinde fon olarak kullanılmasının yanı sıra, çocuk odalarına da ayrı bir renk katıyor. Ayrıca evinizdeki küçük alanları, iki farklı desen ve renkteki duvar kağıtlarıyla daha geniş göstermeniz mümkün. Odadaki geniş duvarları düz desenli kağıtlarla kaplarken, dar olan kısımlarda ise desenli veya çizgilileri tercih etmeniz iyi bir yöntem olabilir. Haberimizde evinizi değiştirecek en güzel duvar kağıtlarını bulabilirsiniz.

29.09.2020Ev Dekorasyon
En iyi wallpaper listesi - Bilgisayar ve telefon için ücretsiz en iyi 10 duvar kağıtları (Arka Planlar)

En iyi wallpaper listesi - Bilgisayar ve telefon için ücretsiz en iyi 10 duvar kağıtları (Arka Planlar)

Bilgisayar ve cep telefonları, teknolojinin son derece ilerlediği günümüzde vazgeçilmez eşyalarımız arasında yer alıyor. Her an teknolojinin bütün ayrıcalıkları ile yanımızda olan bu cihazların ekranları da bizler için oldukça önemli. Bu öneme istinaden en iyi wallpaper listesi - bilgisayar ve telefon için ücretsiz en iyi 10 duvar kağıtları (arka planlar) konularını derledik.

28.09.2020Tekno Hayat
Türkiyedeki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

Türkiye'deki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Türkiye'deki en büyük ve bu boyutlardaki en hızlı Rüzgar Tüneli'nin (RÜZGEM) inşaatını tamamladık. RÜZGEM'in açılışını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

25.08.2020Teknoloji
Yapıların deprem güvenliğini artıran kompozit malzeme geliştirildi

Yapıların deprem güvenliğini artıran kompozit malzeme geliştirildi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) akademisyenleri, yapıların deprem güvenliğini artıran ve içerisinde çevre dostu bileşenlerin yer aldığı kompozit malzeme geliştirildi.

17.08.2020Teknoloji
Kilis el işlerini kıyafetlere monte edecekler

Kilis el işlerini kıyafetlere monte edecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kilis’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

16.08.2020Ekonomi
Koronavirüs salgını ile görüntülü görüşme alışkanlığı yaygınlaştı

Koronavirüs salgını ile görüntülü görüşme alışkanlığı yaygınlaştı

Yapılan son araştırmalara göre, Türkiye'de salgın sürecinde en çok kullanılan ve sevilen dijital uğraşlar arasında başı yüzde 85 ile görüntülü konuşma çekti.

14.08.2020Teknoloji
WhatsApp Web üzerinden duvar kağıdı nasıl değiştirilir

WhatsApp Web üzerinden duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

WhatsApp'ın masaüstü sürümünün üzerinden duvar kağıdı değişikliği nasıl yapılır?

12.08.2020Teknoloji
Masaüstü duvar kağıdı nasıl değiştirilir

Masaüstü duvar kağıdı nasıl değiştirilir?

Bilgisayarınızın duvar kağıdını değiştirmek için ne yapmalısınız?

12.08.2020Teknoloji
iPhoneların batarya ömrünü uzatmanın pratik ipuçları

iPhone'ların batarya ömrünü uzatmanın pratik ipuçları

Apple'ın yıllardır çözemediği batarya sorunu, iPhone kullanıcılarının canını sıkmaya devam ediyor. Ancak yapacağınız birkaç ayarla batarya ömrünü uzatabilirsiniz. İşte o pratik yöntemler...

6.08.2020Teknoloji
Karar adaletsiz, ve hayatın gerçeğine aykırı

'Karar adaletsiz, ve hayatın gerçeğine aykırı'

Yargıtay, geçtiğimiz günlerde kiralanan konutun tadilatından ve eksiklerinin giderilmesinden hem kiracıyı hem de ev sahibini sorumlu tutmuştu. Yüksek mahkemenin içeriğini yeni açıkladığı karara hem ev sahipleri hem de kiracı örgütlerinden tepki geldi.

9.07.2020Avrupa
Telefonlardan mutlaka silinmesi gereken uygulamalar

Telefonlardan mutlaka silinmesi gereken uygulamalar

Google, Facebook giriş bilgilerini çalan 25 kötü amaçlı uygulamayı Google Play’den kaldırdı. Siber güvenlik uzmanları profesyonel görünümlü uygulamaların çoğunun aslında başka bir amaç için geliştirilmiş olabileceğine dikkat çekerken, bu uygulamaların hemen silinmesi ve Facebook şifrelerinin değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

8.07.2020Teknoloji
Huawei, tasarım yarışması için başvuruları alıyor

Huawei, tasarım yarışması için başvuruları alıyor

Huawei Global Tema Tasarım Yarışması 2020 yetenekli tasarımcıların başvurularını almaya başlıyor. Global olarak düzenlenen yarışma ile Huawei, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da rekabet ve inovasyonun, Huawei'nin 600 milyon kullanıcısının kolektif deneyimini nasıl geliştireceğini araştırıyor.

22.05.2020Teknoloji
Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Uzun süren kışın ardından, nihayet sabırsızlıkla beklediğimiz bahar geldi. Baharın gelmesiyle içimizdeki heyecanlar da yavaş yavaş uyanıyor. Kendimizi daha güçlü, daha enerjik hissedip, bu enerjimizi yaşadığımız mekanlara da yansıtmak istiyoruz. Peki, baharın enerjisini evlerimize nasıl yansıtabiliriz? İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan harika öneriler…

21.05.2020Dekorasyon
Tornavida çekiç tadilata giriştik

Tornavida çekiç tadilata giriştik

Evde geçirilen sürenin artmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan yapı malzemeleri ve dekorasyon ürünleri aramaları da 12 ayın zirvesini gördü. E-ticaret platformlarına göre tadilat malzemeleri satışları yüzde 50, bahçe mobilyası satışları yüzde 55 arttı. ‘Dekoratif kitaplık ve kütüphane’ aramaları da son bir yılın en yüksek seviyesini gördü. Tepsi, spatula ve merdane gibi mutfak gereçleri de siparişlerde onları takip etti.

7.05.2020Ekonomi
Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

Xiaomi, yeni kullanıcı arayüzü olan MIUI 12 sürümünü resmen tanıttı. Gece modu 2.0 ile birlikte bambaşka bir çehreye bürünen arayüz, birçok performans iyileştirmesiyle de birlikte geliyor. Peki MIUI 12 hangi Xiaomi telefonlara yüklenebilecek?

28.04.2020Teknoloji
Boşlukta sallanan adam

Boşlukta sallanan adam

‘Arkadaşlarım’, yaklaşık 100 yıl önce yazılmış bir ilk roman. Emmanuel Bove, Fransız edebiyat çevrelerine kabul edilmesini sağlayan bu ilk romanında rastgele seçilmiş ama çok iyi gözlenmiş kesitlerle ‘küçük adam’ın amaçsız hayatını sergiliyor.

24.04.2020Kitap Sanat
Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı

'Bulunduğumuz süreç, dijital dönüşümü daha da hızlandırıcı bir etki yarattı'

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımızda kısa sürede pek çok şey değişmeye başladı. Eğitim 'uzaktan eğitim' modeline dönerken, çalışanların azımsanmayacak bir kısmı da evlerinden işlerini sürdürmeye başladı. Bu nedenle video konferansın önemi hiç olmadığı kadar arttı. Türkiye'nin bu süreçte içine girdiği dijital dönüşüm sürecini değerlendiren Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

22.04.2020Teknoloji
Heimtextil’de Türkiye’den 290 firma ürünlerini sergiliyor

Heimtextil’de Türkiye’den 290 firma ürünlerini sergiliyor

Ev tekstili alanında dünyanın en büyük fuarı olan Heimtextil, Almanya’nın Frankfurt kentinde bugün başladı.

7.01.2020Avrupa
Duvar kağıdı yemek zorunda kalan çocukları polis kurtardı

Duvar kağıdı yemek zorunda kalan çocukları polis kurtardı

Ukrayna'nın Dnipro kentinde ihbar üzerine bir eve baskın düzenleyen polis, açlıktan duvar kağıdı ve plastik köpük yemek zorunda kalan beş ve bir yaşlarındaki iki kız kardeşi kurtardı. Kız kardeşlerin 25 yaşındaki anneleri ve erkek arkadaşı ile beraber yaşadığı öğrenildi.

25.11.2019Dünya
Arşivlerde saklamamız gereken belgeleri bir kafenin tuvaletinde görmek acı...

Arşivlerde saklamamız gereken belgeleri bir kafenin tuvaletinde görmek acı...

Feriköy, Fırın Sokağı’ndaki bakla tarlasında kurdukları fabrika, İstanbul’un en eski semtlerinden birine adını vermekle kalmadı, aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nda modern bira üretim tekniğiyle imalata başlamış ilk tesis olarak tarihe geçti. Onlar, yolları İsviçre’den İstanbul’a düşen Bomonti ailesi... Dördüncü kuşak torunlar, Christoph Schreib ve kardeşi Bettina Schmelzer’le bir araya geldik, hikâyelerini dinledik.

MIUI 11 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar belli oldu

MIUI 11 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar belli oldu

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin yakında telefonlarına getireceği MIUI 11 güncellemesinin hangi telefonlara geleceği belli oldu.

30.09.2019Teknoloji
MIUI 11 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar belli oldu

MIUI 11 güncellemesi alacak Xiaomi telefonlar belli oldu

Xiaomi'nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni MIUI 11 güncellemesini alacak telefonlar nihayet belli oldu. Yeni güncelleme ile cihazlara pek çok özellik kazandırılması beklenirken, diğer yandan Çinli şirketin pek çok telefonuna bu güncellemeyi sunacağı dikkat çekiyor.

24.09.2019Teknoloji
İstanbul Havalimanında şüpheli paket kontrollü şekilde patlatıldı

İstanbul Havalimanı'nda şüpheli paket kontrollü şekilde patlatıldı

İstanbul Havalimanı'nda şüpheli paket kontröllü şekilde patlatıldı. Paketin içinden rulo halinde sarılmış duvar kağıdı çıktı

30.08.2019Gündem
Oturma Odanız İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Oturma Odanız İçin Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Oturma odanızı canlandırmanın sayısız yolu vardır. Yaratıcı dekorlarla oturma odanıza sıcak tonlar ekleyebilirsiniz. Duvarlarınızı da desenli kağıtlarla örterek size ilham veren, içinizi açan ve yorgunluğunuzu alan bir yer haline getirebilirsiniz. Yazımızda sizlere bir oturma odasını evin en popüler mekanı haline nasıl getirebiliriz onu anlatacağız. İşte detaylar…

9.08.2019Ev Dekorasyon
iOS 13 Beta 5 güncellemesi yayında Neler değişiyor

iOS 13 Beta 5 güncellemesi yayında! Neler değişiyor?

iOS 13 Beta 5 güncellemesi sessiz sedasız yayınlandı. iOS 13'ün final sürümüne haftalar kala yayınlanan bu özel beta sürümde hangi yenilikler dikkat çekiyor?

30.07.2019Teknoloji
Duvara zulalanmış halde ele geçirildi

Duvara zulalanmış halde ele geçirildi!

GAZİANTEP'te, bir iş yerinin duvarındaki gizli bölmede 14 kilogram esrar ile 6 bin uyuşturucu hap ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

12.06.2019Gündem
Xiaominin sürpriz telefonu ortaya çıktı

Xiaomi'nin sürpriz telefonu ortaya çıktı!

Xiaomi, telefon pazarını hareketlendiren markalardan biri ve özellikle fiyat/performans telefonlarıyla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran bir marka. Diğer yandan sık sık telefonlarını yenileyen şirket, bu kez Redmi markası altında yeni sürpriz telefonunun duyurusunu yaptı. İşte karşınızda Redmi Y3...

25.04.2019Teknoloji
Xiaomi bu kez duvar kağıdı televizyonunu tanıttı

Xiaomi bu kez duvar kağıdı televizyonunu tanıttı

Çinli Xiaomi, bu kez yeni bir telefonuyla değil, televizyonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Duvar kağıdı görünümlü yeni Xiaomi televizyon, bakın hangi özelliklerle geliyor?

24.04.2019Teknoloji
Huawei Mate 20 Pro kullananlara ücretsiz duvar kağıtları

Huawei Mate 20 Pro kullananlara ücretsiz duvar kağıtları

Huawei Mate 20 Pro kullanıcısıysanız, bu haberde paylaşacağımız duvar kağıtlarını ücretsiz olarak telefonunuza indirip kullanabilirsiniz.

11.03.2019Teknoloji
Birbirinden çarpıcı Galaxy S10 duvar kağıtları

Birbirinden çarpıcı Galaxy S10 duvar kağıtları

Samsung Galaxy S10 serisi telefonların en dikkat çeken özelliği ekrana gömülü olarak gelen ön kamera yapısı ve tasarımı. İlk başta kullanana ilginç gelse de ekranda daha fazla alanı kullanıcısına sunan Samsung'un bu yeni tasarımına uygun yayınlanan duvar kağıtları ise telefonu daha da ilginç bir görünüme kavuşturuyor.

8.03.2019Teknoloji
Duvar Dekorasyonu İçin Farklı Öneriler

Duvar Dekorasyonu İçin Farklı Öneriler

Evinizin havasını değiştirmek istiyor ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız size güzel önerilerimiz var. Değişiklik yapmak istediğiniz odanın sadece duvarını değiştirerek tüm odayı yenilemiş gibi gösterebilirsiniz."Bir duvar evi ne kadar değişitirebilir ki?" diye düşünüyorsanız şaşırmaya hazır olun!

22.02.2019Ev Dekorasyon
Huawei Mate 20 Proda yeşil ekran hatası şaşkınlık yarattı

Huawei Mate 20 Pro'da yeşil ekran hatası şaşkınlık yarattı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin yeni telefonu Huawei Mate 20 Pro'da ortaya çıkan 'yeşil ekran' hatası görenleri şaşkına çevirdi.

5.11.2018Teknoloji
Samsung telefonlarda çentik yerine delik olacak

Samsung telefonlarda çentik yerine delik olacak!

Samsung, çentik yerine ön kamerayı barındıran bir delik kullanan telefonunu kısaca gösterdi!

26.10.2018Teknoloji
Spotifya bir yeni özellik daha geliyor

Spotify'a bir yeni özellik daha geliyor!

Spotify, görünüşe göre yeni bir özelliğini daha kullanıma sunmak için geri sayıma geçiyor. Bazı Spotify kullanıcıları, Twitter üzerindeki gönderilerinde uygulama içerisinde "What's New?" ("Yeni ne var?") ismi ile yeni bir bölüm gördüklerini belirtiyorlar.

25.10.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yaşadığımız mekânı sevmenin püf noktaları

Hadi gelin sizinle yaşadığımız mekânda birkaç değişiklik yapalım. Havasını soluduğumuz ortamın ne kadarı bize ait ya da ne kadarı bizim ruhumuzu yansıtıyor bir bakalım...

21.08.2020

Bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşüyor

KORONAVİRÜS konusu giderek bir histeri haline dönüştü. Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi düşünüyorum.

15.03.2020

Gıcık ünlü şefler gibi değildi

Michelin yıldızlı şeflerin yemeklerine dair şöyle genelleme vardır:

2.06.2019

Dünyaya sevgilimin gözünden bakmaya çalışıyorum

Henüz 20’lerinin başındayken İstanbul gece hayatına girip peş peşe konuşulan mekanlar (La Boom, Gizli Kalsın, La Boucherie) yaptı ve şehrin ritmini değiştirdi.

25.11.2018