EKSTRA
MENÜ

Dünya Kız Çocukları Günü

Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dünya Kız Çocukları Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 729 Dünya Kız Çocukları Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Kız Çocukları Günü Haberleri

Disiplinli çalıştığımda her şeye vakit bulabiliyorum

Disiplinli çalıştığımda her şeye vakit bulabiliyorum

Selin Alara Örnek, 9’uncu sınıfta. Yazılım ve donanımını kendi yaptığı robotları, uluslararası platformlardan aldığı ödülleri var. Konuşmalar yapıyor, genç lider seçiliyor. Örnek “En büyük hayalim ışık hızından daha hızlı bir uzay aracı yapıp humanoid’lerimden birini karadeliğe göndermek” diyor.

Gökhan Özen kızlarına kavuştu

Gökhan Özen kızlarına kavuştu

Gökhan Özen, dört yıl önce boşandığı Selen Sevigen'den olan kızları Ada Deren ve Derin Su'yla hasret giderdi.

14.10.2020Magazin
‘Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutladı

‘Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ‘11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ dolayısıyla Twitter hesabından videolu bir mesaj paylaştı.

12.10.2020Gündem
Bakan Selçuktan Dünya Kız Çocukları Gününü paylaşımı

Bakan Selçuk'tan Dünya Kız Çocukları Günü'nü paylaşımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı.

11.10.2020Gündem
Voleybolculardan kız çocuklarına özel şarkı

Voleybolculardan kız çocuklarına özel şarkı

VakıfBank Spor Kulübü, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nde ''Kimsenin çıkmadığı yere yükselecek tüm kız çocuklarına Efsane'den armağan olsun'' sloganıyla hazırladığı şarkıyı kızlara armağan etti. Küçük birer çocukken başladıkları profesyonel kariyerlerinde asla vazgeçmeyen VakıfBank'ın şampiyon sporcuları, bu şarkıyla kızlara cesaret ve öz güven mesajı gönderdi.

11.10.2020Diğer
Erken yaşta evliliğe dikkat

Erken yaşta evliliğe dikkat

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Nazan Oskay, erken yaşta evliliklere dikkati çekmek amacıyla ‘Kendime Ait Bir Sandık’ adını verdiği sergi açtı.

11.10.2020Eğitim
Hazal Kaya, kız çocuklarına destek olacak

Hazal Kaya, kız çocuklarına destek olacak

BİRLEŞMİŞ Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) elçilerinden Hazal Kaya, Dünya Kız Çocukları Günü’nün konferans moderatörlüğünü yapacak.

11.10.2020Magazin
Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman İşte Dünya Kız Çocukları Günü sözleri

Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? İşte Dünya Kız Çocukları Günü sözleri

Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili bilgiler bu önemli günün gelmesi ile beraber araştırılıyor. Dünya Kız Çocukları Günü 2012 yılından beri her yıl 11 Ekim’de kutlanıyor. Kız çocuklarının cinsiyetlerinden dolayı maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amaçlanıyor. İşte Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili sözler

11.10.2020Gündem
VakıfBank Spor Kulübünden kız çocuklarına özel şarkı

VakıfBank Spor Kulübünden kız çocuklarına özel şarkı

VakıfBank Spor Kulübü, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne özel şarkı yayımladı.

10.10.2020Voleybol
Güler Sabancıdan Dünya Kız Çocukları Günü mesajı

Güler Sabancı'dan Dünya Kız Çocukları Günü mesajı

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'ne ilişkin, "Kendi potansiyelinin farkına varan bir kız çocuğu, gücünü tüm dünyaya gösterme cesaretine sahip olur. Toplumsal gelişim yolunda atılacak en sağlam adımlardan biri bu cesarete sahip kız çocukları yetiştirmektir." ifadelerini kullandı.

9.10.2020Ekonomi
İyi bir gelecek için bugünün güçlü kızlarına ihtiyacımız var

İyi bir gelecek için bugünün güçlü kızlarına ihtiyacımız var

Dünya Kız Çocukları Günü, 2012’de Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir kararla, her yıl 11 Ekim'de, kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla kutlanıyor.

Kadınlar mutsuz olunca boşanmalar artıyor

Kadınlar mutsuz olunca boşanmalar artıyor

Gupse Özay, Aydın Doğan Vakfı’nın “Dünya Kız Çocukları Günü”ne özel düzenlediği seminere katıldı.

13.10.2019Magazin
Kızlar İçin STEM Okulu Projesi

Kızlar İçin STEM Okulu Projesi

Kocaeli'de kızların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında aktif rol almalarını hedefleyen proje kapsamında eğitim alan 100'ü Suriyeli 200 kız öğrenci sertifikalarını aldı.

12.10.2019Eğitim
Kızlara: Hayal et ve üret

Kızlara: Hayal et ve üret

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda kız çocuklarına seslenerek “Hayal et ve üret, hepimiz için elinden gelenin en iyisini yap” dedi.

12.10.2019Eğitim
Fenerbahçe Kulübü; 2010, 2011 ve 2012 doğumlu kız çocuklarına futbol öğretecek

Fenerbahçe Kulübü; 2010, 2011 ve 2012 doğumlu kız çocuklarına futbol öğretecek

Fenerbahçe Kulübü, kız çocuklarını futbolla buluşturmak adına kulüp tarihinde bir ilk olarak "kızlar için futbol uygulamasını" hayata geçirdi.

11.10.2019Futbol
Ünlü isimlerden ‘Dünya Kız Çocukları Günü’ mesajları

Ünlü isimlerden ‘Dünya Kız Çocukları Günü’ mesajları

Ünlü isimler Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından çeşitli mesajlar yayınladı.

11.10.2019Etkinlikler
Ünlülerden Dünya Kız Çocukları Günü mesajları

Ünlülerden 'Dünya Kız Çocukları Günü' mesajları

Bugün 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü! Kız çocuk sahibi ünlü isimler bugüne özel mesajları sosyal medya hesaplarında yayınladılar. İşte o paylaşımlar...

11.10.2019Magazin
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Kutlu olsun

11 Ekim "Dünya Kız Çocukları Günü" Kutlu olsun

Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından alınan kararla 2012 yılından itibaren 11 Ekim “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak kutlanıyor.

Bakan Selçuk’tan kız çocuklarına mesaj: Her zaman ayaklarını yere sağlam bas

Bakan Selçuk’tan kız çocuklarına mesaj: Her zaman ayaklarını yere sağlam bas

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda kız çocuklarına seslenerek “Hayal et ve üret, hepimiz için elinden gelenin en iyisini yap. Narin kelebekler gibi uçmak istediğin zamanlar olacak, ama her zaman ayaklarını yere sağlam bas” dedi.

11.10.2019Eğitim
Bugünün güçlü kız çocukları yarının güçlü kadınları

Bugünün güçlü kız çocukları yarının güçlü kadınları

Bugün 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü… İyi bir gelecek için bugünün güçlü kızlarına yarının güçlü kadınlarına ihtiyacımız var! Bu anlamlı günde önemli verilen paylaşan Uzman Psikolog Beril Pabuçcuer Ceylan; öz güvenli, ayakları yere sağlam basan kız çocuklarının yetiştirilmesinde ailelere düşen görevleri sıraladı.

‘Kimse bunu duymak istemiyor’ 130 milyon  kız çocuğu yok edildi

‘Kimse bunu duymak istemiyor’ 130 milyon kız çocuğu yok edildi

‘Erkek Çocuk Tercihinin ve Kız Çocuklarının Değersizleştirilmesinin Önlenmesi Küresel Programı’na göre 2019 itibarıyla dünyada 130 milyon kız çocuğu yok edildi. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet Başdanışmanı Upala Devi, kadın nüfusunun azalması nedeniyle Hindistan’ın bazı eyaletlerinde 2-3 eşi olan kadınlar gördüklerini belirtti.

11.10.2019Gündem
Kız çocuklarına ilham veriyor

Kız çocuklarına ilham veriyor

4.5 yaşında müzik yeteneği keşfedilen Nehir Özzengin, İtalya’da düzenlenen 26’ncı Uluslararası Cortemilia Piyano Yarışması’nda 13 yaş kategorisinde birinci oldu. Geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kız çocuklarına ilham vermeleri için seçilen altı kızdan biri olan Özzengin, birincilik derecesini 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde elde etti.

21.10.2018Eğitim
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

15.10.2018Teknoloji
Arda Turanı psikiyatr koltuğuna oturttuk

Arda Turan'ı psikiyatr koltuğuna oturttuk!

Taciz ve fiziksel şiddet iddiaları, ardından adli soruşturmaya konu olan silah kullanımı... Ünlü futbolcu Arda Turan’ın içine düştüğü durumu, bunun kişisel ve toplumsal sebeplerini ve kendine çekidüzen vermezse başına gelebilecek muhtemel sonuçları uzmanlara sorduk.

13.10.2018Hürriyet Pazar
Edebiyatın öncüleri, kız çocukları için yazdı

Edebiyatın öncüleri, kız çocukları için yazdı

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü sahiplenen ve bu alanda önemli çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, bu yıl konferansa özel bir kitap yayımladı. Türk edebiyatının usta kadın yazarları kitap için bir araya geldi ve ‘Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar için İlham Veren Öyküler: Ben İstersem’in doğuşuna öncülük etti. 9 kadın yazarın öykülerinden oluşan kitap, küçükten büyüğe tüm okurlar için kadın-erkek eşitliğinin altını çiziyor. Yazarlarla buluştuk, öykülerini ve kendi çocukluklarını konuştuk.

13.10.2018Hürriyet Pazar
‘Lale’li mesaj

‘Lale’li mesaj

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

11.10.2018Eğitim
‘Hedefimiz ilham’

‘Hedefimiz ilham’

Aydın Doğan Vakfı, “Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar: Kız Çocuklarının Bilim, Sanat ve Spor Yoluyla Güçlenmesi” temasıyla “4. Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı” düzenledi.

11.10.2018Gündem
Sendikadan hamile çocuklar sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sendikadan 'hamile çocuklar' sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Yönetim Kurulu, ‘11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Hürriyet’in haberleri ile gündeme gelen ‘hamile çocuklar’ sorununa geniş yer verildi.

11.10.2018Gündem
BM ve UNICEF: 131 milyon kız çocuğu okula gidemiyor

BM ve UNICEF: 131 milyon kız çocuğu okula gidemiyor

11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü olarak kutlanıyor. BM ve UNICEF verilerine göre, dünyada 131 milyon kız çocuğu okula gidemiyor. 15-29 yaş arası genç kadınların iş ve eğitim fırsatlarından yararlanma olasılığı erkeklere göre 3 kat daha az. Çalışmayan ve okumayan genç kesimin yüzde 76'sını genç kadınlar oluşturuyor.

11.10.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

“Kız kısmı” ne isterse başarır

Kız kısmının ne işi var okulda derlese, sakın kabul etme kadın. Kız kısmının ne işi var çalışmakla derlerse, sakın boyun eğme kadın. Kız kısmının ne işi var sokaklarda, eşle dostla derlerse, sakın sineye çekme kadın.

13.10.2020

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü, 2012 yılında Birleşmiş Milletler’in öncülüğünde, kız çocuklarının cinsiyetlerinden dolayı maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amacıyla kutlanmaya başlandı. Bu önemli gün, kız çocuklarının karşılaştığı zorlukları vurgulayarak onların güçlenmesini ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin uygulanabilmesini teşvik etmektedir.

10.10.2020

Moda sektöründeki başkaldırı tam gaz devam ediyor!

Türkiye’deki iklim aktivisti kız çocukları ve genç kızlar, Greta Thunberg’in attığı adımı takip ediyorlar.

3.10.2020

‘Nutuk’un kıymetini bilmek

Atatürk’ün 15 Ekim 1927’de, yani 92 yıl önce dün, CHP’nin 2. büyük kongresinde 6 günde 36.5 saat süren konuşmasında okuduğu Nutuk’un kitaplaştırılması iki yıl içinde tamamlanır. İlk olarak Türk Tayyare Cemiyeti tarafından 2 cilt halinde basılır. 1. cilt metni, 2. cilt ise belgeleri içerir. O dönem henüz Harf Devrimi gerçekleştirilmediği için basım Arap harfleriyle yapılır.

17.10.2019

Bulgaristan’da ‘keyifsiz’ seçim

7 milyon nüfusu olan komşu ülkemiz Bulgaristan, 27 Ekim’de yerel seçime gidiyor.

10.10.2019

Yaşasın kız çocukları!

GEÇEN hafta katılmaktan en onur duyduğum etkinliklerden biri, “Kız Çocukları Günü Konferansı”ydı.

16.10.2018

Şimdi bütün kızlar başkan olmak istiyor

 Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle gündeme gelen bir konu da çocuk yaşta evlendirilen kızlardı.

14.10.2018

1. Dünya Savaşı’nın bitişinin 100. yılı... Kahramanları unutmayalım

1. DÜNYA Savaşı’nın bitişinin 100. yılı 11 Kasım’da...

9.10.2018