EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dünya Kadınlar Günü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.163 Dünya Kadınlar Günü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dünya Kadınlar Günü Haberleri

Dayakla başlayan evlilik bitti

Dayakla başlayan evlilik bitti

İzmir'in Bornova İlçesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evlendikten 6 saat sonra eşinin kendisini dövdüğünü ileri sürerek şikáyetçi olan Arzu Gürültü (33) ile tekstilci eşi Mehmet Ali Gürültü (40) boşandı.

27.10.2002Gündem
No savaş yes manken

No savaş yes manken

Ünlü mizah ustası Kandemir Konduk'un yazıp yöneteceği ‘‘No Savaş Yes Manken’’ kabaresi için start verildi. Profilo Kültür Merkezi içinde çalışmalarına başlayan Konduk'un sahneye koyacağı kabarede, Yasemin Koşal, Asuman Krause, Didem Taslan ve Ebru Destan gibi ünlü mankenler sahneye çıkacak.

19.02.2003Kelebek
Yasaklı film AKMde

Yasaklı film AKM'de

İranlı yönetmen Cafer Panahi'nin ülkesinde yasaklanan filmi ''Daire'', 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ekinlikleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi'nde gösterilecek. İran'da hapishanede kalan ve geçici bir süre tahliye edilen kadınların ''toplumda ahlaka aykırı'' olarak nitelenen çeşitli öykülerinin anlatıldığı ''Daire'', yönetmen Cafer Panahi'nin 3 filmi.

1.03.2003Gündem
yenibir.com kadınlara desteğini sürdürüyor

yenibir.com kadınlara desteğini sürdürüyor

yenibir.com, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA.DER) tarafından organize edilen ve üç bin kadının temel bilgisayar ve internet eğitimi alacağı İnteraktif Kadın projesinden sonra, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde de kadınlara desteğini sürdürüyor.

3.03.2003Gündem
Zuhal Olcayla 8 Mart Kadınlar Günü

Zuhal Olcay'la 8 Mart Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. TÜRSAK Vakfı’nın her yıl Beşiktaş Belediyesi ile birlikte geleneksel olarak düzenlediği "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinliklerinde bu yıl Zuhal Olcay konuk oluyor. Etkinlikte hem Olcay'ın başrolünü oynadığı "Hiçbiryerde" adlı film gösterilecek hem de bir söyleşi yapılacak.

4.03.2003Kelebek
Kadınların % 58i şiddet mağduru

Kadınların % 58'i şiddet mağduru

Türkiye'de kadınların yüzde 58'i kocaları, babaları ya da erkek kardeşleri tarafından dövülüyor ya da öldürülüyor.

6.03.2003Gündem
Tecavüz provasına polis baskını

Tecavüz provasına polis baskını

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi bir grup hemşirenin, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sahneye koyacağı oyunun provası, bir oyuncunun rol gereği "İğreniyorum erkeklerden, bana tecavüz ettiler" diye bağırması üzerine, polis tarafından basıldı.

6.03.2003Gündem
Afgan kadını için değişen bir şey yok

Afgan kadını için değişen bir şey yok

Afganistan'da, Taliban rejimi iktidardan uzaklaştıktan bu yana kadın haklarında çok önemli gelişme olmadığı belirtildi.

6.03.2003Dünya
8 Marta özel güvenli sürüş teknikleri söyleşisi

8 Mart'a özel güvenli sürüş teknikleri söyleşisi

Dünya Rallisi'nde Türkiye'yi temsil eden tek Türk Bayan Ralli Ekibi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın sürücülere özel 'Güvenli Sürüş Teknikleri' söyleşisi gerçekleştirecek.

6.03.2003İyi Yaşam
Kadınlara ücretsiz sağlık taraması

Kadınlara ücretsiz sağlık taraması

Balkan Kadınlar Federasyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle büyük bir sağlık taraması başlatıyor.

6.03.2003Gündem
Oyunda tecavüze polis baskını

Oyunda tecavüze polis baskını

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi bir grup hemşirenin sahneleyeceği ‘‘Savaş ve kadın’’ adlı oyunun provasında, Ayten Genç adlı hemşirenin rol gereği, ‘‘İğreniyorum şu erkeklerden. Bana tecavüz ettiler’’ diye bağırması polisi alarma geçirdi.

6.03.2003Gündem
İki oğlum feda olsun ama vatan uğruna

İki oğlum feda olsun ama vatan uğruna

TBMM Genel Kurulu dün çalışmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak başladı. CHP İstanbul Milletvekili Güldal Okuducu ile AKP İzmir Milletvekili Serpil Yıldız da birer konuşma yaparak kadınların sorunlarını anlattılar.

7.03.2003Gündem
Kadınlara ücretsiz sağlık taraması

Kadınlara ücretsiz sağlık taraması

Balkan Kadınlar Federasyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle büyük bir sağlık taraması başlatıyor. Çalışmalar, ücretsiz olarak gerçekleşiyor...

4 bin 500 kadına ücretsiz sağlık taraması

4 bin 500 kadına ücretsiz sağlık taraması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Balkan Kadınlar Federasyonu öncülüğünde, 10-14 Mart tarihleri arasında "Kadınlara Özel Sağlık Taraması Kampanyası" başlatıldı.

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

Bugün 8 Mart Dünya kadınlar günü. Bugün bütün kadınların ortak günü. İstanbul valisi Muammer Güler, Valilik Büyük Salon'da düzenlenen törende, kadın personelin Kadınlar Günü'nü kutladı. Güler, Türk kadınının çeşitli nedenlerle haklarından gerektiği ölçüde yararlanamadığını belirterek, ''Mesele sadece bir kadın meselesi değil, demokrasi ve insan hakları meselesidir'' dedi.

7.03.2003Gündem
Dünya Kadınlar Gününde anlamlı proje

Dünya Kadınlar Gününde anlamlı proje

Kadınların meme kanseri konusunda bilgilendirilmesi ve erken tanı olanaklarından yararlanmaları amacıyla, Dünya kadınlar Günü'nde, ''Pembe Kurdele'' isimli proje hayata geçirilecek. Türkiye'de ilk olarak gerçekleştirilecek bu projede çekilen filmlerden elde edilecek bilgilerin sentezi yapılarak bilimsel bir rapor hazırlanacak.

7.03.2003Gündem
700 bin kadın 90 kişilik uzman ordusuna ne anlattı

700 bin kadın 90 kişilik uzman ordusuna ne anlattı?

Omo Kadınlar Kulübü, 18 Nisan 2001'de, Omo'nun tüketici kitlesi olan kadınlarla ilişki kurmak, onlara günlük hayatta yaşadığı sorunlarda yardımcı olabilmek amacıyla kuruldu. Türkiye'nin tüm illerinden kadınların ön koşul olmadan üye olabildiği bir kulüp bu.

7.03.2003Gündem
Bayan Gül’den kadınlara resepsiyon

Bayan Gül’den kadınlara resepsiyon

Başbakan Abdullah Gül'ün makamını AKP Lideri Tayyip Erdoğan'a devretmesine kısa bir süre kala, eşi Hayrünisa Gül Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir resepsiyon veriyor.

7.03.2003Gündem
Heykeli dikilecek kadın muhtara 8 Mart armağanı

Heykeli dikilecek kadın muhtara 8 Mart armağanı

Anadoluhisarı sakinlerinden Zeynep Tekeli onu tanıdığı ilk andan itibaren ‘‘heykeli dikilecek kadın’’ diye düşündü. Gerçekten de öyleydi Nazmiye Korkmazlar. 30 yıl öncesinin Anadoluhisarı'nda önce balıkçılık yaptı, sonra kahve işletti.

7.03.2003Gündem
Kadınlara işkence aletleri sergilendi

Kadınlara işkence aletleri sergilendi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Şefkatli Kalpler Derneği Kadın Sığınma Evi'nde, şiddet mağduru kadınların da katılımıyla ‘‘Şiddet Aletleri’’ sergisi açıldı. Sergide erkeklerin kadnlara şiddet uyguladığı oklava, bıçak, tencere, tabak, merdane, elektrik kablosu, ütü, sigara, kezzap, silah, süpürge sapı, zincir gibi aletler teşhir edildi.

7.03.2003Gündem
Yapılmayan seçimin cezası

Yapılmayan seçimin cezası

Yapılmamış sayılan seçimin cezası olur mu? Siirt seçimlerinde oldu. Siirt İl Seçim Kurulu, 3 Kasım seçimlerinde sandık başına gitmeyen yaklaşık 30 bin seçmene 5'er milyon lira ceza kesti.

7.03.2003Gündem
Amerikan Hastanesi kadın buluşması

Amerikan Hastanesi kadın buluşması

Amerikan Hastanesi doktorları Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenecek panelde bayanların merak ettikleri sorulara cevap verecekler.

Dünya kadınların etrafında dönüyor: Yaşasın 8 Mart

Dünya kadınların etrafında dönüyor: Yaşasın 8 Mart!

Farkındasınız değil mi bütün dünya kadın olmanın nimetleriyle dolup taşıyor. Baksanıza, aslında dünya bizim etrafımızda dönüyor.

8.03.2003İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Ne zaman bir kadın...

KADIN önce annedir. Her şey, her şey sonra gelir. Ne zaman bir kadın görsem, yaşı ne olursa olsun... Önce onun gözlerindeki anneliği okurum.

7.03.2003

8 Mart’ınız kutlu olsun

Sevgili Kadınlar,

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu büyük günde bol bol büyük laflar edilecektir elbet. Her yıl edilmiştir. Ancak yarın 9 Mart'tır. Her zaman böyle olmuştur. 8 Mart'tan sonra 9 Mart gelmiştir. Ne demek istediğimi anladığınızı umuyorum.

7.03.2003

Uganda bile...

ÁDETTENDİR. Türkiye'ye yakıştıramadığımız olaylar karşısında ‘‘Burası Uganda mı!’’ diye tepki gösteririz.

7.03.2003