EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dünya Kadınlar Günü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.156 Dünya Kadınlar Günü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dünya Kadınlar Günü Haberleri

OHAL Valiliğinden kadınlara destek

OHAL Valiliği'nden kadınlara destek

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde biraraya gelen 15 kadının kurmak istediği restoran için Olağanüstü Hal Bölge Valiliği (OHAL) maddi destek verdi.

1.03.2002Gündem
Bu festival kadınlar için

Bu festival kadınlar için

Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan 8 Mart'ta İstanbul'da bir festival düzenleniyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki Kadın Festivali'ne müzik, sinema, tiyatro ve politika dünyasının ünlüleri konuk olacak. Festival sabah saat 10:00'da başlayıp akşam 18:00'e kadar sürecek.

4.03.2002Kelebek
Kadınların yüzde 97si şiddet kurbanı

Kadınların yüzde 97'si şiddet kurbanı

Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü'nün yaptığı araştırmaya göre Türkiye'de kadınların yüzde 97'si aile içi şiddet görüyor, yüzde 23'ü eşlerinin tecavüzüne uğruyor, yüzde 20'si okuma-yazma bilmiyor, lise ve daha üstü eğitimli kadınların yüzde 39'u hala işsiz. Kadınlar, şiddeti çoğunlukla eşi, erkek arkadaşı ya da diğer aile bireylerinden görüyor.

6.03.2002Gündem
Davetlisiniz

Davetlisiniz

Türk resim sanatının önde gelen isimleri özgün eserleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde sizlerle buluşuyor. Tüm okuyucularımız bu serginin açılış kokteyline davetli...

Kadınlardan şiddet aletleri sergisi

Kadınlardan 'şiddet aletleri' sergisi

Konya'da Kadın Sığınma Evi'nde kalan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kezzaptan elektrik kablosuna, oklavadan zincire kadar kendilerine yöneltilen şiddet aletlerinin sergisini açtı. Sergide yer alan aletler, kadınlara uygulanan şiddetin boyutlarını da gözler önüne seriyor.

7.03.2002Gündem
İlkokulda kadın hakları eğitimi

İlkokulda 'kadın hakları' eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) pilot ilköğretim okullarında yürüttüğü ''İnsan Hakları Eğitimi'' projesi çerçevesinde, 4. sınıf öğrencileri kadın hakları konusunda bilinçlendiriliyor.

7.03.2002Gündem

Yazar Sonuçları