EKSTRA
MENÜ

Dunford

Dunford haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dunford hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 349 Dunford haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dunford Haberleri

ABD Genelkurmay Başkanı Dunforddan Münbiç açıklaması

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford'dan Münbiç açıklaması

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, "Münbiç'te güvenliği sağlamak için verdirilen direktifi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Çok yakında da siyasi kısmında Münbiç'te kişileri taramadan geçireceğiz." açıklamasını yaptı.

17.10.2018Dünya
‘Menbiç’in merkezinde ortak devriye olmalı’

‘Menbiç’in merkezinde ortak devriye olmalı’

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, “Şiddet Yanlısı Aşırı Örgütlerle Mücadele Toplantısı”na katılmak için bulunduğu ABD’de, Amerikalı mevkidaşı Orgeneral Joseph Dunford ile ikili bir görüşme yaptı.

16.10.2018Dünya
Pentagondan Güler-Dunford görüşmesi ile ilgili açıklama

Pentagon'dan Güler-Dunford görüşmesi ile ilgili açıklama

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'in, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford ile yaptığı görüşmede Münbiç'te güvenlik ve istikrar konusunun ele alındığı bildirildi.

16.10.2018Dünya
Genelkurmay Başkanı Güler ABDli mevkidaşı ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Güler ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile ile görüştü.

15.10.2018Gündem
Güler, Dunford ile görüştü

Güler, Dunford ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile Polonya’da bir araya geldiği bildirildi.

30.09.2018Dünya
Türkiye’nin tedbirlerine saygı duyarız

Türkiye’nin tedbirlerine saygı duyarız

Hürriyet’e yaptığı açıklamada ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Eric Pahon, Türkiye’nin sınır güvenliği için İdlib’te alacağı tedbirlere saygı duyacaklarını söyledi. Pahon, Ankara ile Washington’un geçen haziran ayında anlaştıkları Menbiç yol haritasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü de belirtti, ancak Türk askerinin Menbiç’in içine girmesinin söz konusu olmadığını kaydetti.

11.09.2018Dünya
Rejim güçleri kırsalda tepelere yerleşiyor

Rejim güçleri kırsalda tepelere yerleşiyor

Rusya ve Esad rejimi güçlerine bağlı savaş uçakları, İdlib kırsalında muhalif güçlere ait cephe hatları ile muhaliflerin geçici karargâh olarak kullandıkları derme çatma binalara yönelik hava taarruzlarını dün de devam ettirdi

9.09.2018Dünya
‘ABD savunma alanında Yunanistan’a yakınlaşıyor’

‘ABD savunma alanında Yunanistan’a yakınlaşıyor’

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, salı günü Atina’ya gelerek Yunan mevkidaşı Evangelos Apostolakis ile iki ülke arasında savunma işbirliğinin geliştirilmesi olanaklarını masaya yatırdı

6.09.2018Dünya
Son dakika Rusya İdlibi vurdu

Son dakika! Rusya İdlib'i vurdu

Rus savaş uçakları 22 gün aradan sonra Suriye'nin İdlib kentine hava saldırısı düzenledi. Suriye ordusu da zaman zaman havadan ve karadan İdlib'i vururken Kremlin'den hava saldırısı sonrasında açıklama yapıldı. Türkiye'nin komşusu İdlib, askeri ve siyasi açıdan stratejik öneme sahip.

4.09.2018Dünya
ABD Pakistana askeri yardımı iptal etti

ABD Pakistan'a askeri yardımı iptal etti

ABD, Pakistan’a yönelik 300 milyon dolarlık askeri yardımı iptal ettiğini açıkladı. Karara gerekçe olarak Pakistan’ın ABD’nin Güney Asya stratejisi konusunda kararlı adımlar atmaması gösterildi.

2.09.2018Dünya
Mattis: S-400’leri getirmesini  Türkiye’ye tavsiye etmiyoruz

Mattis: S-400’leri getirmesini Türkiye’ye tavsiye etmiyoruz

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Türkiye’nin Rus füze savunma sistemi S-400’leri NATO topraklarına getirmesinden endişeli olduklarını belirterek “Bunu tavsiye etmiyoruz” dedi.

28.08.2018Dünya
Yüksek gerilim: O iddia tartışma çıkarttı

Yüksek gerilim: O iddia tartışma çıkarttı

Suriye'deki son durumu görüşmek üzere toplanan BMGK'da Rusya ve İngiltere arasında Moskova'nın bazı Batılı devletlerin İdlib'te kimyasal saldırı düzenleyeceği yönündeki iddiaları konusunda tartışma yaşandı. BM Genel Sekreteri Guterres ise Suriye'nin kuzeybatısında artan askeri gerginliğin korkunç sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulundu. Öte yandan ABD Savunma Bakanı Mattis, Pentagon'da yaptığı değerlendirmede 'Bizim yönetimimizin kimyasal kullanımına verdiği tepkiyi iki defa gördünüz' ifadesiyle 'vururuz' mesajı verdi. ABD Dışişleri de olası bir saldırıdan Rusya'yı sorumlu tutacaklarını vurguladı. Rusya ise 'Beyaz Miğferliler'in Suriye'nin Serakib kentine kimyasal madde getirdiğini öne sürdü.

28.08.2018Dünya
ABDden Münbiç ve S-400 açıklaması

ABD'den Münbiç ve S-400 açıklaması

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Türkiye ile Münbiç dahil birçok konuda yakın çalıştıklarını ve bu şehirdeki ortak devriyelerin yakında başlayacağından emin olduğunu söyledi. Mattis S-400'lerle ilgili olarak da 'Bu konudaki kararın Türkiye'ye ait olduğunu' ve 'Bu füze sistemlerinin alınmasının kendilerini endişelendirdiğini' ifadeleri kullandı..

28.08.2018Dünya
Trump, F-35lerin teslimatını 90 gün askıya alan bütçe yasasını onayladı

Trump, F-35'lerin teslimatını 90 gün askıya alan bütçe yasasını onayladı

ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanlığı Pentagon için 2019 yılında 716 milyar dolarlık bütçe öngören Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nı (NDAA) dün Fort Drum Askeri Üssü’ndeki törenle imzaladı. Yasa, ABD Savunma Bakanı James Mattis’in 90 gün içinde Kongre’ye Türkiye’nin F-35 projesindeki rolüne ve Rus yapımı S-400’lerin Türkiye’ye yerleştirilme potansiyeline dair kapsamlı bir rapor sunmasını öngörüyor. ABD Savunma Bakanlığı, bu rapor Kongre’nin ilgili komisyonlarına sunulana kadar herhangi bir F-35 uçağını Türkiye’ye gönderemeyecek.

13.08.2018Dünya
Rusya’dan ABD’ye Suriye mektubu

Rusya’dan ABD’ye Suriye mektubu

RUSYA Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov’un ABD’li meslektaşı Joseph Dunford’a Suriye’de işbirliğini öngören bir mektup gönderdiği ortaya çıktı.

4.08.2018Dünya
Rusyadan ABDye Suriyede işbiliği teklifi

Rusya'dan ABD'ye Suriye'de işbiliği teklifi

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, ABD'li mevkidaşı Joseph Dunford’a iki ülke arasındaki gizli hat üzerinden Suriye mektupu gönderdi. Mektupta, ABD ile Irak-Suriye sınırındaki Ruhban kampında bulunan Suriyeli sığınmacıların durumu ve mayın temizleme çalışmalarında işbirliği teklifinde bulunuldu.

4.08.2018Dünya
ABDden sürpriz karar: Süresiz askıya aldı

ABD'den sürpriz karar: Süresiz askıya aldı!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), "Özgürlük Muhafızı" adlı deniz tatbikatı dahil Güney Kore ile yapılması planlanan üç askeri tatbikatı "süresiz" olarak askıya aldı.

23.06.2018Dünya
Washington’da kritik görüşme

Washington’da kritik görüşme

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile bugün Washington’da Suriye’nin Menbiç kentindeki durum ile ilgili görüşecek. İki bakanın Türkiye’nin büyük hassasiyet gösterdiği Menbiç Planı’na son şeklini vererek dünya kamuoyuna açıklamaları bekleniyor.

3.06.2018Dünya
Akar, Dunford ile görüştü

Akar, Dunford ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yarın Washington’da ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile yapması planlanan görüşme öncesinde, iki ülke Genelkurmay Başkanları da telefonda görüştü.

2.06.2018Dünya
Akar ile Dunford arasında kritik görüşme

Akar ile Dunford arasında kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ile Suriye konusunda görüştü.

2.06.2018Gündem
FLAŞ

FLAŞ

2.06.2018Ankara
Akar ve Dunfordın Brüksel zirvesi

Akar ve Dunford'ın Brüksel zirvesi

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Amerikalı mevkidaşı Orgeneral Joseph Dunford’la bir araya geldi.

16.05.2018Gündem
Orgeneral Akardan Brükselde görüşme trafiği

Orgeneral Akar'dan Brüksel'de görüşme trafiği

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'na katılmak için bulunduğu Brüksel'de ABD, Avustralya, Kanada ve Yunanistanlı mevkidaşlarıyla görüştü.

16.05.2018Gündem
Son dakika... Yunanistanla Ege’deki gerilim sonrası ilk temas

Son dakika... Yunanistan'la Ege’deki gerilim sonrası ilk temas

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Yunanistan Genelkurmay Başkanı ile görüştü. Brüksel’deki toplantı Ege gerilimi sonrasındaki ilk görüşme oldu.

16.05.2018Gündem
Menbiçi konuştular

Menbiç'i konuştular

TÜRKİYE ile ABD arasında Suriye başlıklı görüşmeler yeniden hız kazandı.

28.04.2018Gündem
ABDli mevkidaşı, Orgeneral Akar ile telefonda Suriye’yi görüştü

ABD'li mevkidaşı, Orgeneral Akar ile telefonda Suriye’yi görüştü

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile telefonda görüştüğü bildirildi. TSK'dan görüşme ile ilgili yapılan açıklamada 'Görüşmede bölgesel güvenlik konuları ele alındı' denildi.

27.04.2018Gündem
Mattis’ten 2019’da da Suriye misyonunun süreceğini ortaya koyan sunum

Mattis’ten 2019’da da Suriye misyonunun süreceğini ortaya koyan sunum

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford, Senato’nun Silahlı Kuvvetler Komisyonu’ndaki kapalı oturumda Pentagon’un 2019 mali yılı bütçe teklifiyle ilgili bilgi verdi. ABD’nin Suriye’den çekilmesi gibi tartışmalı konuların gündemde olduğu bir dönemde kapalı yapılması nedeniyle oturum Amerikan medyasında büyük eleştirilere hedef olunca Mattis’in Senato’daki açılış konuşması ve yazılı sunumu kamuoyuna açıklandı.

26.04.2018Dünya
ABDnin vurduğu hedefler ilk kez uydudan görüntülendi

ABD'nin vurduğu hedefler ilk kez uydudan görüntülendi

Suriye’de 7 Nisan’da Esad rejiminin Duma’da en az 80 kişinin öldüğü hava saldırısında kimyasal silah kullandığı şüphesiyle başlayan gerilim devam ederken ABD, İngiltere ve Fransa, dün sabaha karşı Suriye’de önceden belirlenmiş hedeflere füze saldırısı düzenledi. Şam ve Humus’taki üç hedef 105 füzeyle vuruldu. Saldırı, Trump’ın 11 Nisan’da “Füzeler geliyor, yeni ve akıllı” diye attığı tweet’ten üç gün sonra geldi. ABD merkezli ABD merkezli CNN International ise ABD'nin Suriye'de hedef aldığı bölgelerin uydudan çekilme görüntülerine yer verdi.

14.04.2018Dünya
Son dakika Pentagonda kritik açıklamalar: Operasyon nokta atışı

Son dakika! Pentagon'da kritik açıklamalar: Operasyon nokta atışı!

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik operasyonuna ilişkin ABD Savunma Bakanlığı'nda (PENTAGON) basın toplantısı düzenlendi. Pentagon'daki toplantıda operasyonun ilk etabının sona erdiğini ve nokta atışı bir operasyon olduğu açıklandı.

14.04.2018Dünya
Dünyayı ayağa kaldıran müthiş iddia ABD hareketlendi Rusya yanıt verdi

Dünyayı ayağa kaldıran müthiş iddia! ABD hareketlendi Rusya yanıt verdi

ABD donanmasına ait USS Donald Cook destroyeri Kıbrıs'ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye karasularına yaklaştığı iddia edildi. Rus uçaklarının gemiyi dört defa alçak uçuş ile taciz ettiği de iddialar arasında yer alıyor. Doğu Guta'da rejim tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD'nin Suriye'ye askeri müdahale seçeneği ağırlık kazanıyor. Alman basını ise Suriye'de hedef olabilecek bazı askeri üslerin boşaltıldığını öne sürdü.

10.04.2018Dünya
Son dakika...  ABDden peş peşe açıklamalar... Askeri seçenek hazırlığı

Son dakika... ABD'den peş peşe açıklamalar... Askeri seçenek hazırlığı

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suriye’nin kentinde kimyasal silah kullanıldığı iddiaları ile ilgili olarak, Rusya’nın kimyasal silahlar konusundaki sorumluluğuna ihanet ettiğini söyledi. Sanders, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında Suriye’de kullanıldığı öne sürülen kimyasal silahlar konusunda Rusya’nın yanı sıra İran’ın da sorumlu olduğunu savundu. Sanders, "Bu ülkelerin materyal desteği olmadan bu girişim mümkün olamazdı" dedi. İlerleyen saatlerde bir açıklama da ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon)'dan geldi. Açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’a, Suriye’de abluka altındaki Duma kasabasında Esad rejiminin gerçekleştirdiği kimyasal saldırıya cevap vermek üzere bir dizi askeri seçenek sunacağı bildirildi.

9.04.2018Dünya
Dünya Trump’ın açıklamasına kilitlendi: Yakında size haber vereceğiz

Dünya Trump’ın açıklamasına kilitlendi: Yakında size haber vereceğiz

Doğu Guta’da kimyasal saldırı şüphesinin ardından gerilim tırmandı. Suriye hava üssü bombalandı. Şam ve Moskova, İsrail’i suçladı. ABD Başkanı Donald Trump Suriye ile ilgili olarak, "Askeri yetkililerle görüşüyorum. Muhtemelen gün bitmeden bir karar vereceğim" dedi. Trump akşam saatlerinde yeni bir açıklama daha yaptı ve "Hepimizin gördüğü acımasızlıklara izin veremeyiz. Askeri olarak birçok seçeneğimiz var ve yakında size haber vereceğiz." dedi.

9.04.2018Dünya
Sıcak saatler Rus-ABD çatışmasının eşiğinden dönüldü

Sıcak saatler! Rus-ABD çatışmasının eşiğinden dönüldü

Suriye’deki Rus güçlerinin ülkenin batısında ABD birlikleriyle desteklediği yerel unsurlarla çatışmanın eşiğinden döndüğü ve krizin taraflar arasındaki telefon görüşmesiyle çözüldüğü öğrenildi.

29.03.2018Dünya
Son dakika: ABDden Menbiç mesajı ve Sincar çıkışı

Son dakika: ABD'den Menbiç mesajı ve Sincar çıkışı!

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Sincar bölgesindeki PKK varlığının Türkiye'yi tehdit ettiğini ifade ederek "PKK'nın Sincar bölgesinden çekildiğini görmek istiyoruz." dedi. Mattis Menbiç konusunda ise "Bunu çözeceğimiz konusunda iyimserim. Daha önce de zor zamanlarımız olmuştu." ifadelerini kullandı.

27.03.2018Dünya
Gerilimin gölgesinde ilk temas

Gerilimin gölgesinde ilk temas!

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov ile telefonda görüştü. Görüşme Gerasimov'un ABD'nin Suriye'de saldırı hazırlığında olduğu iddialarının ardından gerçekleşti.

13.03.2018Dünya
Jetlerimiz Afrini vurdu... Türkiye tek yürek

Jetlerimiz Afrin'i vurdu... Türkiye tek yürek

TSK’nın beklenen Afrin harekâtı dün başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kütahya’da verdiği “Harekât sahada fiilen başladı” mesajından iki saat sonra Türk savaş uçakları, Afrin’deki PKK/PYD hedeflerini vurdu. Genelkurmay Başşkanlığı, saat 17.00’de başlayan harekâtın adını Zeytin Dalı olarak duyurdu. Zeytin Dalı’nın hem bölgenin zeytin ağaçlarıyla kaplı olması hem de barışı temsil etmesi nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

20.01.2018Gündem
Herkesin sorduğu soru yanıtlandı: Türk jetleri Suriye hava sahasına girdi mi

Herkesin sorduğu soru yanıtlandı: Türk jetleri Suriye hava sahasına girdi mi?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin beklenen Afrin harekatı saat 17.00’de başladı. “Zeytin dalı” adı verilen harekatta, Türk savaş uçaklarının Suriye hava sahasını kullandığı öğrenildi.

20.01.2018Gündem
Hareketli dakikalar... Rusyadan harekatla ilgili şaşırtan açıklama

Hareketli dakikalar... Rusya'dan harekatla ilgili şaşırtan açıklama

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın Türkiye’nin harekât başlattığı Suriye’nin Afrin kentindeki gelişmeleri dikkatle takip ettiğini ve bu konudaki haberleri endişeyle karşıladığını bildirdi. ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları'nın Suriye konusunu ele almak üzere telefonla görüştüğü bildirildi. Bu haberden dakikalar sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüştüğü aktarıldı. Ayrıca ABD, İran ve Rusya büyükelçilikleri misyon şefleri Dışişleri Bakanlığa çağrılarak Afrin'deki son gelişmelerle ilgili bilgilendirildi. BM Güvenlik Konseyi'nin diğer üyeleri İngiltere, Fransa ve Çin'in de bilgilendirileceği öğrenildi.

20.01.2018Dünya
Rus gazete Afrindeki terör silahlarını yazdı: Onları tüm dünya silahlandırdı

Rus gazete Afrin'deki terör silahlarını yazdı: "Onları tüm dünya silahlandırdı"

Türkiye'nin Afrin operasyonu Rusya'da da yankı buluyor. Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad'ın "Eğer Türk savaş uçakları bir saldırıya girişirse Suriye hava savunması herhangi bir Türk uçağı hedefini yok etmeye hazır" tehdidinden sonra Rusya yetkiliden dikkat çeken bir açıklama geldi. Öte yandan Rus gazetesi İzvestiya ise Afrin'deki teröristlerin elinde bulunan silahları yazdı. AA ise Afrin'deki Rus askerlerinin çekilmeye başladığını duyurdu.

19.01.2018Dünya
Operasyon öncesi son temas

Operasyon öncesi son temas

Türkiye, PYD/PKK’nın kontrolündeki Afrin’e yönelik operasyon öncesinde üst düzey temaslarını dün de sürdürdü. Brüksel’deki NATO askeri komitesinde ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’la salı günü görüşen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, dün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la Moskova’ya gitti. Rusya Genelkurmay Başkanı’yla görüşen Akar ve Fidan, son detayları konuştu.

18.01.2018Gündem
Genelkurmay Başkanından kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı'ndan kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford ile bugün bir araya gelmesi bekleniyor.

16.01.2018Gündem
Hulusi Akardan dikkat çeken ziyaret

Hulusi Akar'dan dikkat çeken ziyaret

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar NATO Askeri Komite toplantısına katılmak için Brüksel’e gitti. Akar’ın Brüksel ziyaretinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Afrin’e her an operasyon yapabiliriz” açıklamasından sonra gerçekleşmesi dikkat çekti.

15.01.2018Gündem
Rusya saldıranı biliyoruz dedi... ABDden bu cevap geldi

Rusya 'saldıranı biliyoruz' dedi... ABD'den bu cevap geldi

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Korgeneral Kenneth F. McKenzie, Irak ve Suriye’de DEAŞ ile mücadelenin tamamlanmasının ardından ABD öncülüğündeki koalisyonun dikkatini örgütün ortaya çıktığı başka yerlere çevireceğini söyledi. McKenzie Hmeymim hava üssüne İHA ile yapılan saldırı girişimlerine yönelik soruları da cevapladı.

11.01.2018Dünya
Washington’da PYD uyarısı

Washington’da PYD uyarısı

SURİYE’de Rakka’nın terör örgütü DEAŞ’tan temizlenmesinin ardından kutlama yapan terör örgütü PKK’nın uzantısı YPJ/YPG’lilerin terörist Abdullah Öcalan posterini açmasının artçıları sürüyor.

25.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Dört gün sonra 5 Eylül

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amerikalı muhatabı Mike Pompeo arasında 4 Haziran’da Washington’da gerçekleşen görüşmede PKK’nın Suriye kolu YPG’nin Menbiç’ten tamamen çekilmesine yönelik mutabakat onaylanmıştı. Siyasi literatüre ‘Menbiç Yol Haritası’ olarak geçen söz konusu mutabakatı izleyen günlerde Türk basınının geçtiği Ankara mahreçli haberlerde sıkça şu ifadelere rastladık:

31.08.2018

Sayın Bakan sarin deposuna füze atılır mı

Suriye operasyonunun ardından ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford vurulan hedefleri açıklıyor.

16.04.2018

Afrin’e mi yoksa savaşa mı giriyoruz

AFRİN’e mi yoksa savaşa mı giriyoruz? Savaşa değil ama Afrin’e giriyoruz. Operasyon ne zaman? Bir gece. Ama hangi gece olduğu müzakerelerin sonuçlanmasına bağlı.

16.01.2018