EKSTRA
MENÜ

Dukan Diyeti

Dukan Diyeti haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dukan Diyeti hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 67 Dukan Diyeti haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dukan Diyeti Haberleri

Alkali Diyet Nedir Alkali - Asidik Besinler Nelerdir

Alkali Diyet Nedir? Alkali - Asidik Besinler Nelerdir?

Dönem dönem gündemde birçok popüler diyet vardı. Kimi yüksek proteini savunurken kimi yağ tüketimini artırmamızı önerdi. Atkins diyeti, İsveç diyeti, Dukan diyeti, aralıklı oruç diyeti, paleo diyeti popüler diyetlerin başında geliyordu. Fakat popüleritesini kaybetmeyen diyetlerden biriyse alkali diyeti oldu. Hala en çok merak edilen diyetlerden birisi. Peki nedir bu alkali diyet?

29.05.2020Diyet Rehberi
Tüm Zamanların En Popüler 7 Diyeti

Tüm Zamanların En Popüler 7 Diyeti

Her yıl yeni birçok popüler diyet ortaya atılıyor. Kimisi sadece çiğ besinlerle kimisi de sağlıklı yağlarla kilo vadediyor. İşte son yılların en çok uygulanan popüler diyetleri...

O kocaman karnı nereye gitti

O kocaman karnı nereye gitti!

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Cambridge Düşesi Kate Middleton, yine dünyanın gündeminde. Bunun nedeni de ne yiyip içtiği ve doğum yaptıktan hemen sonra nasıl olup da kısacık zamanda hamilelik kilolarından kurtulduğu.

26.05.2018Magazin

Popüler diyetler kabusunuz olabilir!

Mersin’de Diyetisyen Evin Yananer, internetteki popüler diyetlerin hastalık riski taşıyan kişilerde ciddi sağlık sorunları yaratabileceğini söyledi. Diyet hazırlarken kişinin yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve psikolojik durumunu ele aldıklarını belirten Yananer, yanlış diyetin riskli olduğunu belirtti.

16.04.2018Sağlık
Mösyö Dukanın diyet atıştırmalıkları

Mösyö Dukan'ın diyet atıştırmalıkları

Kitabı 11 milyondan fazla satan Dukan Diyeti’nin yaratıcısı Pierre Dukan’la tanıtım için geldiği İstanbul’da buluştuk. Biliyorsunuz, dört aşamalı Dukan Diyeti, sadece protein ve sebzeyle beslenmeyi savunuyor. Karbonhidrat ve şeker de başdüşman. Ama o da nesi? Bir de baktım 76 yaşındaki ünlü doktorun önünde envai çeşit bisküvi...

Diyet, parmak izi gibi kişiye özeldir

Diyet, parmak izi gibi kişiye özeldir!

Diyetisyen Evin Yananer, internet ve sanal ortamda yayınlanan diyet programlarının herkes için uygun olamayacağını belirterek, uygulanması halinde ciddi sağlık sorunlarının yaşanabileceğini söyledi.

27.11.2017Sağlık
Yaz öncesi meraklısına 5 etkili diyet önerisi

Yaz öncesi meraklısına 5 etkili diyet önerisi

Yaz geliyor, şimdi kıştan arta kalan kiloları vermenin tam zamanı. 5 etkili diyet önerisi ile fit bir vücuda kavuşmak hayal değil.

6.04.2017Sağlık
Şok Diyet Nedir

Şok Diyet Nedir?

Şok diyet hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik...

Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi

Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi?

Zayıflayamamanızın sebebi siz değilsiniz asıl sebep uyguladığınız diyet!

31.08.2015Sağlık
Kilo verdiren diyet türleri

Kilo verdiren diyet türleri

Popüler diyetler ve zayıflama yöntemleri

5.08.2015Sağlık
En popüler 7 diyet

En popüler 7 diyet

Dukan diyeti, İsveç diyeti ve daha fazlası…

24.04.2015Sağlık
Dukandan Karataya tereyağı itirazı

Dukan'dan Karatay'a tereyağı itirazı

Prof. Dr. Canan Karatay'a dünyaca ünlü beslenme uzmanından itiraz geldi. Dukan Diyeti'nin sahibi Dr. Pierre Dukan 'yağ yiyerek zayıflanmaz' dedi. Zayıflamak isteyenlere yağlı yiyecekler önermenin mantık dışı olduğunu savundu.

17.04.2015Haber
1 haftada 5 kilo verdiren  Dukan Ekspres Diyeti

1 haftada 5 kilo verdiren Dukan Ekspres Diyeti

Dukan diyetinin mimarı Pierre Dukan yeni geliştirdiği en son formülleriyle İstanbul’daydı. Protein rejimlerinin efendisi benimle Mısır Çarşısı’nda buluşmak isteyince önce şaşırdım. Meğer aklında neler varmış neler... Hangisinden başlasam? İştah kesen muzice baharat karışımından mı, fast food bağımlılığından nasıl kurtulacağımızdan mı?

9.11.2014Sağlık
Diyet tuzaklarına düşmeyin

'Diyet tuzaklarına düşmeyin'

Her gün bir yenisi çıkan şok diyetler, türlü türlü formüller kilo verdirmediği gibi sağlığı da bozuyor. Ayrıca bilinçsiz diyetler de zarar veriyor. Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Serkan Tutar diyette yapılan hataları açıkladı.

18.09.2014Sağlık
Türkler için limitsiz köfte üzerinde çalışıyoruz

Türkler için limitsiz köfte üzerinde çalışıyoruz

Pierre Dukan İstanbul’a kadar gelir de sıkıştırmadan bırakılır mı? İnsanları hasta ettiği doğru mu? Diyette istediğimiz kadar dana eskalop, rozbif yemek var da niye köfte yok? Ve tabii, bir gün limitsiz içkiyle uygulanan bir diyet de hazırlayacak mı?

31.05.2014Sağlık
Son tehdit diyabezite

Son tehdit diyabezite

DUKAN diyetinin yaratıcısı beslenme uzmanı Fransız Dr. Pierre Dukan, Türkçe basılan yeni kitabını tanıtmak için İstanbul’a geldi. ‘Dukan diyetinde İstediğiniz Kadar Yiyebileceğiniz 100 Besin’ adlı kitabını anlatan Dr. Dukan, 72 hayvansal ve deniz, 28 bitkisel olmak üzere toplam 100 besinin istenildiği kadar tüketilebileceğini söyledi.

16.05.2014Kelebek
Dukan Diyeti

Dukan Diyeti

Bir haftada 2 kilo vermek isterseniz bu diyeti mutlaka uygulayınız ve kilo vermek sağlık ve güzellik kazandıracaktır...

3.01.2014Diyet Rehberi
Prenses Kate, dümdüz karnı için operasyon mu yaptırdı

Prenses Kate, dümdüz karnı için operasyon mu yaptırdı?

Sadece üç ay önce doğum yapan Kate'in dümdüz bir karna sahip olması, inandırıcı gelmiyor.

23.10.2013Kelebek

Dukan diyeti hakkında merak edilenler

Dukan diyeti kimlere uygulanmaz?

27.05.2013Sağlık
Yaklaşan yazla birlikte hayatımıza yön veren diyet

Yaklaşan yazla birlikte hayatımıza yön veren diyet

Doğru beslenmeyi, pek iyi bildiğiniz üzere dünyadaki en lezzetli yiyeceklerden uzak durup, kendini ota, samana vermek olarak tanımlamak mümkün. Ortalıkta bu kadar diyet modeli varken ve yaza da az bir şey kalmışken ünlü diyet yöntemlerini bir inceleyelim dedik

26.04.2013Kelebek
Dukan Diyeti Nasıl Yapılır

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dr. Pierre Dukan tarafından yaratılmış Dukan diyeti haftada altı gün istediğinizi yiyebileceğinizi söylüyor. İşte Dukan diyetinin avantajları...

8.03.2013Diyet Rehberi
Bu yaz starlardan albüm beklemeyin çünkü hepsi bende

Bu yaz starlardan albüm beklemeyin çünkü hepsi bende

Aranjör Ozan Çolakoğlu şimdiye kadar Tarkan’dan Nilüfer’e kadar akla gelecek birçok isimle çalıştı. Bu sefer kendi projesi için kolları sıvadı ve bir yıllık 8uğraşın ardından ‘01’adlı albümünü tamamladı. Albüm için Ajda, Sezen Aksu, Tarkan, Yalın, Gülşen gibi isimler stüdyoya girdi.

25.05.2012Kelebek
Şok diyet nedir

Şok diyet nedir?

Şok diyet veya mucize ürün var mı?

Her gece balon şişir, zayıfla

Her gece balon şişir, zayıfla

Dünyada yeni bir diyet salgını başladı. Hollywood yıldızlarını Oscar törenlerine hazırlayan özel spor eğitmeni Venice A. Fulton, altı haftada en az 6-7 kilo verip dümdüz bir karına sahip olmayı vaat ediyor.

20.05.2012Sağlık
Vedat Milor’un CV’sini inceledim, yarın gelsin başlasın

Vedat Milor’un CV’sini inceledim, yarın gelsin başlasın

Onu bunu bir kenara bırakın, Milor hâlâ her programda yemek yiyor, esas tehlikenin farkında mısınız

19.05.2012Seyahat
Vekillerin obezlikle imtihanı

Vekillerin obezlikle imtihanı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türk toplumunun yüzde 67’si ya obez ya da obezlik sınırında. Türkiye’yi anlamak için kalbine girmek gerekir dedik, Meclis’in panoramasına baktık. Meclis’in en kilolu vekili kim? Kilolarını korumakta kararlı siyasiyelerin formülleri ne? Bakan olaya nasıl el koydu?

19.05.2012Kelebek
Lopez gibi vücudu olana sınavda ek puan

Lopez gibi vücudu olana sınavda ek puan

Ünlü ‘Dukan Diyeti’nin yaratıcısı Pierre Dukan, çok tartışılacak bir öneriyle gündemde. Dukan, üniversite sınavında vücudu ‘iyi’lere, daha yüksek puan verilmesini söylüyor.

3.01.2012Gündem
Yeni yıla formda girin

Yeni yıla formda girin!

Farklı diyet önerileri bir arada!

8.12.2011Sağlık
Best seller diyetler

Best seller diyetler

Diyet, diyet, diyet! Kadın ya da erkek çoğu her pazartesi yeni bir diyete başlarken, bir kısmı da bunu bir yaşam tarzına dönüştürdüğünü savunuyor...

25.06.2011Kelebek
Bütün suç beyinde

Bütün suç beyinde

Yapılan bir araştırma kadınların yüzünü güldürmeyecek çünkü araştırma sonucuna göre kadınların beyni anksiyete, depresyon ve ani duygu değişikliklerine daha yatkın.

15.06.2011Gündem
‘Bu kadar dert varken diyet mi düşüneceğim’ diyen çok insan oldu

‘Bu kadar dert varken diyet mi düşüneceğim’ diyen çok insan oldu

Salgında kilo kontrolü pek çoğumuz için netameli bir konu. Zamanımızın önemli bir kısmını evlerimizde geçirdiğimiz şu son birkaç ayda, neredeyse iki kişiden birinin dört kilo aldığını söyleyen bir araştırma da bunu doğruluyor. Hem kilomuzu hem de bağışıklığımızı korumak için ne yapmalıyız? Beslenme ve diyet uzmanı Berrin Yiğit’e sorduk.

Ketojenik diyet nedir Ketojenik diyette neler yenir

Ketojenik diyet nedir? Ketojenik diyette neler yenir?

Dukan ve Atkins’ten sonra ketojenik diyet de popüler hale geldi. İlk olarak Amerikalı magazin yıldızı Kim Kardashian ile duyulan ketojenik diyetin temeli yağ ve protein tüketimini artırmaya dayanıyor. Peki, ketojenik diyet nedir? Ketojenik diyet nasıl uygulanır, bu diyeti uygularken nelere dikkat edilmeli?

1.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak

Salondan izleme keyfi vermese de evde tiyatro işi tuttu. Biletix’ten bilet alıp ‘oda tiyatrosu’na konuk olabilirsiniz.

13.03.2021

Diyet Önerileri Kişiye Özeldir

Herkesin sağlıklı beslenmeye ve formda olmaya ihtiyacı vardır. Sizlerin bu ihtiyacı ve konuya ilgisi, suistimale açık bir konu gibi görünüyor. Birinin ön adıyla çıkagelen diyet akımlarını veya diyet önerilerini, kendi üzerinizde denemek için fazla değerlisiniz.

21.01.2020

Pilavla et birlikte yenir mi

Yenir! Eğer canınız ille de pilav çektiyse pirinç değil bulgur pilavını (kepeklisini) tercih edin ve onu etle ya da yoğurtla birlikte yiyin. Nedeni şu...

22.01.2016

Şimdi moda protein diyetleri

Protein temel bir besin. Her hücrenin değişmez yapı taşı; sadece yapımından değil bakım ve onarımından da sorumlu. Özellikle kas, kemik ve destek dokusunun vazgeçilmez maddesi. Kısacası besin unsurlarının belki de en değerlisi. Şimdi de diyet programlarının gözdesi oldu. Nedeni şu...

8.06.2015

Bir haftada mı yedi günde mi geçer

Grip olmuş yatıyorum. Öksürüyorum. Aksırıyorum.

31.03.2015

Menopozda doğum yapılabilir mi

“Menopoza giren bir kadın tabiî ki çocuk sahibi olamaz, böyle soru olur mu hocam?” demeyin, menopoz dönemindeki bir kadının en azından şimdiki tıbbi teknik ve imkânlarla çocuk doğurabilmesi mümkün değil ama “otçu-çöpçü hocalar” bu konuda da iddialılar. Şaka yapmıyorum, birkaç hafta önce izlediğim bir TV programında “çakma sağlıkçı ot tüccarı” bunu başardığını söyledi. Hem de kendinden son derece emin bir edayla!

12.06.2014

Çözüm mü tehlike mi?

Atkins, Dukan, Karatay gibi yüksek protein diyetlerinin sağlığı bozabileceği yönünde tereddütler var. Beslenme uzmanlarının çoğuna göre, bu tür diyetlerle kanser riski de dahil, ciddi bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmaz. Peki ne yapmalıyız?

16.02.2014

Süper gücünüz olsa...

Eğer şu an sabah saatleriyse, siz bu satırları okurken ben “Iron Men 3” filmini sinema yazarları için düzenlenen basın gösteriminde, IMAX ekranında 3 boyutlu olarak izliyor olacağım.

29.04.2013

7 önemli nokta

Eğer kilo sorununuza çözüm arıyorsanız, 7 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

15.02.2013

Hangi diyet daha güvenli?

Her diyet zayıflatır ama bazıları sizi kaslarınızdan da edebilir!

30.04.2012

10 büyük diyet günahı

Kilo sorununuz varsa, “denize düşen yılana sarılır” misali önünüze konan her öneriye balıklama dalarsınız. Ne var ki, bunların çoğu kilo sorununu çözmek bir yana, soruna daha da çözülmez düğümler ekleyen büyük yalanlar, ortak yanlışlardır. Bu yanlışlardan en sık yapılan ilk 10’unu alt alta yazınca, bu yazı çıktı ortaya. Umarım yararlanırsınız...

19.04.2012

Ben her bahar kilo veririm

Yoksa siz bu bahar da 'Ben her bahar kilo veririm' şarkısını söylemeye mi niyetleniyorsunuz?

7.04.2012
Popüler Diyetler Hakkında Bilmedikleriniz

Popüler Diyetler Hakkında Bilmedikleriniz

Sağlığınızla oynamayın!

18.10.2011

Dukan diyetine dikkat edin

Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’ın geliştirdiği beslenme planı, ‘Dukan diyeti’ olarak biliniyor. Bu popüler diyetin zararlı olabileceği yönünde bazı kuşkular var. Ben de bu “aşırı protein yüklü” diyetin önceki benzerleri gibi başarısız ve zararlı olabileceğini düşünen hekimlerden biriyim. Nedeni şu...

5.06.2011

Gece kızı çayı nedir? Gece kızı çayı zayıflatır mı?

İlkbaharın gelmesi ile birlikte kışlık kıyafetlerin yerini mevsimlik ve yazlık kıyafetler almaya başladı. Tam da bugünlerde fazla kilosu olan bireyleri zayıflama telaşı sardı. Kilo vermek için önerilen sayısız yöntem ve diyet bulunmaktadır: Atkins, Dukan, İsveç, Kalp Vakfı, Kan Grubu, Lahana Çorbası Diyeti vb. Bu tip diyetlerin çoğu başlangıçta hızlı kilo kaybı sağlasa da, kısa bir süre sonra bu kilolar fazlasıyla geri alınmaktadır.

18.03.2019