EKSTRA
MENÜ

Düğün Salonu

Düğün Salonu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Düğün Salonu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.663 Düğün Salonu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Düğün Salonu Haberleri

HES kodu nerelerde zorunlu İşte ayrıntılar

HES kodu nerelerde zorunlu? İşte ayrıntılar

İstanbul'da birçok yere girişte HES kodu kontrolü başladı. İstanbul'da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereğince, tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile birçok yere girişte Hayat Eve Sığar (HES) kodu zorunluluğu, uygulamaya konuldu. Peki, HES kodu nerelerde zorunlu?

15.03.2021Gündem
Eskişehir’de HES kodu zorunluluğu getirildi

Eskişehir’de HES kodu zorunluluğu getirildi

ESKİŞEHİR Valiliği, artan vakaların ardından aralarında berber, kuaför, güzellik salonu, nikah ve düğün salonu ile kahvehanelerin de olduğu işletmelere HES kodu sorgulanmasını zorunlu hale getirdi.

15.03.2021Gündem
Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı Birçok alanda zorunlu olacak

Valilik açıkladı: İzmir için flaş HES kodu kararı! Birçok alanda zorunlu olacak

Türkiye koronavirüs risk haritasına göre, ’yüksek risk’ grubunda yer alan İzmir’de, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ’HES’ uygulamasıyla ilgili yeni karar alındı. Karar kapsamda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, mahalle ve semt pazarlarında, konaklama tesisleri gibi birçok alanda HES kodu kontrollerinin yapılması zorunlu hale getirildi.

13.03.2021Gündem
Son dakika haberi: İstanbulda koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni karar Birçok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi

Son dakika haberi: İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni karar! Birçok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi

Son dakika haberine göre; İstanbul'da İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı'nın aldığı yeni kararla 15 Mart'tan itibaren kahvehane, internet kafe, berber, hamam, masaj salonu, düğün salonu, tiyatro ve spor salonları gibi bir çok yere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi.

11.03.2021Gündem
Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

Kırmızı listedeki iki ilde sıkı tedbir! Etkinlikler yasaklandı... HES kodu zorunlu hale getirildi

'Çok yüksek riskli' illerden Aksaray ve Sakarya'da koronavirüs tedbirleri sıkılaştırılıyor. Bu kapsamda Aksaray'da berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, nikah salonu, düğün salonu ve kütüphane girişlerde HES kodu zorunluluğu getirilirken, Sakarya'da ise belli gün veya saatte mağazalarda yapılan kampanya ve çekiliş gibi etkinliklerin yapılmamasına karar verildi.

11.03.2021Gündem
HES kodu nasıl alınır Ankara için yeni HES kodu kararı

HES kodu nasıl alınır? Ankara için yeni HES kodu kararı!

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, bazı iş yerleri, sosyal ve kültürel aktivite merkezleri ile kütüphane, spor salonları ve spor merkezlerine girişlerde HES kodu zorunluluğu getirildi. Peki, HES kodu nasıl alınır?

10.03.2021Gündem
Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankarada bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak

Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankara'da bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak!

Son dakika haberi... Ankara Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Buna göre; şehir içinde yolcu taşımacılığı yapılan B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgeli toplu taşıma araçları, berber, kuaför, güzellik merkezi, nikah ve düğün salonları, kahvehane ve kıraathaneler, internet kafeler, tiyatro vb. kültürel aktivite yerleri, kütüphaneler ve spor salonları için Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması zorunluğu getirildi.

9.03.2021Gündem
Düşük riskli Iğdırda validen tedbir uyarısı: Maviyi bırakmayalım

Düşük riskli Iğdır'da validen 'tedbir' uyarısı: Maviyi bırakmayalım

IĞDIR Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, vaka oranına göre mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan kentte yaşayanları tedbirler konusunda uyardı. Koronavirüs ile mücadele noktasında alınan kararlara harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizen Vali Sarıibrahim, "Tekrar bir kapanma süreci yaşamadan maviyi bırakmayalım" dedi.

4.03.2021Gündem
Yasaklar esnetildi ama düğün yapan yok İşte sebebi...

Yasaklar esnetildi ama düğün yapan yok! İşte sebebi...

Antalya'da kısıtlamaların esnetilmesine rağmen düğün salonlarında rezervasyon ertelemeleri ve iptalleri devam ediyor. Salonlarda sınırlı sayıda kişi ve 1 saatlik süreyi yetersiz bulan çiftler düğün kararlarını erteliyor.

4.03.2021Gündem
Düğün salonları açıldı mı, hangi illerde düğünler başlayacak İçişleri Bakanlığından düğün genelgesi yayınlandı

Düğün salonları açıldı mı, hangi illerde düğünler başlayacak? İçişleri Bakanlığı'ndan 'düğün' genelgesi yayınlandı

Düğün salonlarının açılış tarihi, hafta başında yapılan Kabine Toplantısı sonrası belli oldu. Normalleşme takvimi ile ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir." ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de "Düğün salonları açıldı mı?' sorusu yanıt buldu. İşte, düğün kısıtlamaları ile ilgili genelgenin ayrıntıları.

3.03.2021Gündem
Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar! 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararına göre, il genelinde hafta içi ve hafta sonlarında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Bu kişiler, toplu taşıma araçlarını kullanabilecek.

2.03.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni normalleşme sürecini açıklamıştı İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni normalleşme sürecini açıklamıştı! İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüste 'Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci' kararlarını açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, ülke genelinde haftanın yedi günü 21.00-05.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise cumartesi 21.00-pazartesi 05.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Düşük ve orta riskli illerde 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakilerin sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak.

1.03.2021Gündem
Düğün bekleyenlerin aklındaki tek soru: Ne zaman

Düğün bekleyenlerin aklındaki tek soru: Ne zaman?

Covid-19'dan en çok etkilenenlerin başında düğünler geliyor. Evlenmek isteyen çiftler de düğün organizasyonlarıyla geçinenler de dört gözle kısıtlamaların esnemesini umuyor. Peki 2021'de onları neler bekliyor? Sektör temsilcileriyle konuştuk...

28.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak Gözler yeni normalleşme takviminde

Düğün salonları ne zaman açılacak? Gözler yeni normalleşme takviminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayından itibaren kademeli normalleşme sürecine geçileceğini belirterek, 'Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz' dedi. Bu gelişmenin ardından düğün salonlarının akıbeti merak konusu oldu. Peki, Düğün salonları ne zaman açılacak?

22.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarında yeni dönem Gözler Sağlık Bakanlığında

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarında yeni dönem! Gözler Sağlık Bakanlığı'nda!

Düğün salonlarının açılacağı tarih için gözler İçişleri Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar sürerken Kabine Toplantısı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Martta normalleşiyoruz' mesajını verdi. Hareketliliği önlemek adına faaliyeti durdurulan düğün salonlarının işletmecileri 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirmek için çalışma başlattı. Pandemi döneminde zor günler geçiren işletmeciler ve düğün hazırlığı yapanlar, resmi karar çerçevesinde hazırlıklarına yön verecek. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar.

20.02.2021Gündem
Uğur Karakuş kimdir, nereli İşte Uğur Karakuşun hayatıyla ilgili bilgiler...

Uğur Karakuş kimdir, nereli? İşte Uğur Karakuş'un hayatıyla ilgili bilgiler...

Uğur Karakuş müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Uğur Karakuş, Alişan, Emrah, İzzet Yıldızhan, Küçük Onur, Mustafa Uğur, Ceylan, Kader Ertuğrul Polat, Mustafa Topaloğlu gibi birçok ismin sahne şefliği yaptı. İşte İşte Uğur Karakuş'un hayatıyla ilgili bilgiler...

20.02.2021Televizyon
‘İhtiyati tedbirle kirada indirim yapılamaz’

‘İhtiyati tedbirle kirada indirim yapılamaz’

Koronavirüs nedeniyle kirada “ihtiyati tedbir” yoluyla indirime gidilemeyeceğine ilişkin Ankara Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 15. Hukuk Dairesi’nin gerekçeli kararına Hürriyet ulaştı.

19.02.2021Ekonomi
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından, vatandaşlar alınan kararların neler olduğunu ve bir süredir devam eden kısıtlamalara yönelik bir açıklama olup olmadığını merak ediyor. Bu husta en çok merak edilenlerden biri de düğün salonlarının akıbeti. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

18.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı Düğünlerde gizli davetliler dönemi için yeni hazırlık

Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı? Düğünlerde 'gizli davetli'ler dönemi için yeni hazırlık

Düğünlerin başlayacağı tarih, normalleşme mesajlarının verilmesinin ardından düğün hazırlığında olan çiftlerin odaklandığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile faaliyeti durdurulan düğün salonlarında hazırlıklar başladı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Gözler şimdi düğün salonları ile ilgili yapılacak açıklamalarda. Peki, düğünler ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

16.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son bilgiler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler

Koronavirüs sebebiyle yakın temasın olduğu yerlerden biri olan düğün salonları, bir süredir faaliyet yürütemiyor. Düğünlerini iptal eden ya da erteleyen pek çok çift için düğün salonlarının açılacağı tarih araştırılıyor. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

12.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde bir süredir kapalı olan düğün salonlarının ne zaman açılacağı merak ediliyor. Bu yaz düğün planı olan vatandaşlar ile geçtiğimiz aylardaki düğünlerini erteleyen vatandaşlar, salonların açılacağı tarihe odaklandı. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

8.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarını Gizli davetliler denetleyecek

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarını 'Gizli davetli'ler denetleyecek!

Düğün salonları koronavirüs pandemisi nedeniyle kapatılan işletmelerden oldu. Evlilik hazırlığında olanlar, bahar aylarının yaklaşması ve aşılama sürecinin devam etmesi ile düğünlerin başlayacağı tarihe odaklandı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Başlayacak yeni uygulamayla artık düğünler gizli davetli ile gözlenecek. İşte, ayrıntılar.

3.02.2021Gündem
Yeni dönem başlıyor: Gizli davetli, düğün salonlarını denetleyecek

Yeni dönem başlıyor: 'Gizli davetli', düğün salonlarını denetleyecek

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Haber
Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Gündem
Halı sahalar, düğün salonları ve internet kafeler ne zaman açılacak Kısıtlama kararları bekleniyor

Halı sahalar, düğün salonları ve internet kafeler ne zaman açılacak? Kısıtlama kararları bekleniyor!

Halı sahalar, düğün salonları ve internet kafelerin açılış tarihi, işletme sahipleri ve vatandaşların gündeminde yer alıyor. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralları ve bulaşıcılığı azaltmaya yönelik halı sahalar, düğün salonları ve internet kafeler kapatılmış, yeni kararın korona virüs vaka sayısının durumuna göre belli olacağı bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, kısıtlamalarla ilgili kararların Kabine Toplantısı'nda ele alınacağı ifade etti. İşte, halı sahalar, düğün salonları ve internet kafeler açılacak mı sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

1.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonu yasakları için gözler İçişleri Bakanlığında

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonu yasakları için gözler İçişleri Bakanlığı'nda!

Düğünlerin başlayacağı tarih, koronavirüs kısıtlamaları sürerken evlilik hazırlığında olanların odaklandığı konuların başında geliyor. Hareketliliği önlemek ve sosyal mesafe kuralları kapsamında alınan yeni tedbirlerle düğün salonları kapatılmış yalnızca nikah organizasyonlarına kişi sınırlaması getirilerek izin verilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, kısıtlamalarla ilgili kararların Kabine Toplantısı'nda ele alınacağı bildirdi. İşte, düğün salonlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.01.2021Gündem
2200 Türk öldü, iflaslar arttı... Salgın Avrupalı Türkleri de vurdu

2200 Türk öldü, iflaslar arttı... Salgın Avrupalı Türkleri de vurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını Avrupa’da yaşayan Türklerin de hayatını olumsuz etkiledi. Hayatını kaybeden Türkiye kökenli vatandaşların yakınları cenazelerine refakatçi olarak katılamadı, bazı vatandaşlar ise cenaze namazlarına telefonla görüntülü katılmak zorunda kaldı. Avrupa’daki birçok Türk işveren ise salgın nedeniyle iflasın eşiğine geldi.

13.01.2021Avrupa
Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı

Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü? Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı

Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü? Kızı Ecemsu Özütemiz o günü böyle anlatmıştı. Türk halk müziğinin sevilen sesi Kıvırcık Ali, ölümünün 10'uncu yılında türküleriyle anılıyor. 'Kıvırcık Ali' olarak tanınan ve 2011'de hayatını kaybeden Ali Özütemiz'in kızı Ecemsu Özütemiz ve oğlu Eren Özütemiz ölüm haberini aldıkları anları katıldıkları programda anlatmıştı. Peki, Kıvırcık Ali kimdir, ne zaman öldü?

11.01.2021Magazin
Yemende Husiler düğün salonuna saldırdı: 5 ölü, 7 yaralı

Yemen'de Husiler düğün salonuna saldırdı: 5 ölü, 7 yaralı

Yemen'in kıyı kenti Hudeyde'de İran destekli Husiler tarafından bir düğün salonuna düzenlenen saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 7 sivil de yaralandı.

2.01.2021 Dünya
Bir garip yılbaşı Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbulun sessizliği

Bir garip yılbaşı! Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbul'un sessizliği

Koronavirüs salgını ve etkileri nedeniyle tarihte her zaman özel bir şekilde anılacak 2020’nin son gecesi de pandeminin gölgesinde geçti. Pek çok ezberin bozulduğu eski yılın ardından yeni yılın ilk dakikalarına da insanoğlunun inadı damga vurdu: Tüm zararlarına rağmen havai fişekli kutlamaların son kurbanı Galatasaraylı Omar oldu, villa partilerine getirilen yasağa aldırış etmeyenler yine koronaya kafa tuttu. 2021’i sessiz sokaklarıyla karşılayan İstanbul ise salgınla mücadelede örnek bir fotoğraf verdi.

2.01.2021Gündem
Gözler Cumhurbaşkanının açıklamasında: Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek

Gözler Cumhurbaşkanının açıklamasında: Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi Korona virüsü ile mücadele döneminde sık sık bir araya geliyor. Yılın son kabine toplantısı bu hafta gerçekleştirilecek. 2020'nin son Kabine Toplantısında, koronavirüsle mücadeledeki son durum, uygulanacak yeni tedbirler ve aşı takviminin ele alınması bekleniyor. Peki, Kabine toplantısı ne zaman gerçekleşecek? Cumhurbaşkanı saat kaçta açıklama yapacak?

28.12.2020Gündem
Düğünde halay çeken damat ile 14 arkadaşına 47 bin lira ceza

Düğünde halay çeken damat ile 14 arkadaşına 47 bin lira ceza

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, koronavirüs tedbirlerine rağmen bir düğünde halay çeken 15 kişiye toplam 47 bin 700 lira ceza kesildi. Düğün salonu sahibine de 3 bin 150 lira ceza uygulandı.

23.12.2020Haber
Düğünde halay çeken damat ile 14 arkadaşına 47 bin lira ceza

Düğünde halay çeken damat ile 14 arkadaşına 47 bin lira ceza

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, koronavirüs tedbirlerine rağmen bir düğünde halay çeken 15 kişiye toplam 47 bin 700 lira ceza kesildi. Düğün salonu sahibine de 3 bin 150 lira ceza uygulandı.

23.12.2020Gündem
Esnaf 1000 TL destek ve kira yardımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır

Esnaf 1000 TL destek ve kira yardımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Esnafa 1000 TL hibe yardımı ve kira desteği için detaylar merak ediliyor.. Esnafa kira yardımı başvurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ardından gündeme geldi. 1000 TL hibe ve esnafa kira desteği basit usule tabi olmanın şartlarına göre belirlenecek. Kira yardımı başvurusu kabul edilen esnaflara 3 ay boyunca aylık 500 ve 750TL arası destek verilecek. Peki, esnafa kira yardımı ve hibe başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Bursada koronavirüs halayı İşte cezaları

Son dakika haberler: Bursa'da koronavirüs halayı! İşte cezaları

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir düğün salonunda çekilen görüntüler polisi harekete geçirdi. Koronavirüs(corona virüs) unutup halay çeken 15 kişiye 47 bin 700 TL ceza kesildi. Ayrıca aynı kişilerin, düğün salonu dışı ile evlerinin önünde de eğlence düzenledikleri öğrenildi.

23.12.2020Gündem
Kabine toplantısı ne zaman yapılacak Yeni koronavirüs tedbirleri için gözler Kabine toplantısının tarihinde

Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Yeni koronavirüs tedbirleri için gözler Kabine toplantısının tarihinde

Kabine toplantısı ne zaman sorusu, Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer almaya devam ediyor. Yeni haftayla beraber, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısının tarihine gözler çevrildi. En son 14 Aralık'ta düzenlenen kritik toplantıda, koronavirüs önlemlerine yönelik yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararı alındığı belirtilmişti. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa da toplam 5 milyar lirayı bulan destek paketi sunulacağını açıklamıştı. İşte, Kabine toplantısıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

22.12.2020Gündem
Rizede filyasyon ekipleri, iz sürüyor; virüs, ev ziyaretleriyle yayılıyor

Rize'de filyasyon ekipleri, iz sürüyor; virüs, ev ziyaretleriyle yayılıyor

Rize'de koronavirüsle mücadelenin öncüsü filyasyon ekipleri, ev ev dolaşarak görev yapıyor. Çalışmalarını özveriyle sürdüren filyasyon ekipleri, son kısıtlamalarla birlikte koronavirüsün yakın akraba, eş, dost ve komşu gibi ev ziyaretleri ile bulaştığını tespit etti. Ev ziyaretlerine ara verilmesi uyarısında bulunan Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Zeynep Kırdı Harbawı, "Sevdiğimiz birinin acı haberini almamak için herkes kendi karantinasını uygulamalı" dedi.

21.12.2020Haber
Son dakika haberi... Rizede filyasyon ekipleri iz sürüyor Koronavirüs böyle yayılıyor

Son dakika haberi... Rize'de filyasyon ekipleri iz sürüyor! Koronavirüs böyle yayılıyor

Rize'de koronavirüsle mücadelenin öncüsü filyasyon ekipleri, ev ev dolaşarak görev yapıyor. Çalışmalarını özveriyle sürdüren filyasyon ekipleri, son kısıtlamalarla birlikte koronavirüsün yakın akraba, eş, dost ve komşu gibi ev ziyaretleri ile bulaştığını tespit etti. Ev ziyaretlerine ara verilmesi uyarısında bulunan Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Zeynep Kırdı Harbawı, "Sevdiğimiz birinin acı haberini almamak için herkes kendi karantinasını uygulamalı" dedi.

21.12.2020Gündem
Esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

Esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

Esnafa kira yardımı başvurusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ardından gündeme geldi. Esnafa kira desteği basit usule tabi olmanın şartlarına göre belirlenecek. Kira yardımı başvurusu kabul edilen esnaflara 3 ay boyunca aylık 1000 TL destek verilecek. Peki, esnafa kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte esnafa kira yardımı başvurusunun detayları...

20.12.2020Gündem
Esnaf destek paketi başvuru şartları nelerdir 1000 TL esnafa yardımının detayları

Esnaf destek paketi başvuru şartları nelerdir? 1000 TL esnafa yardımının detayları

Esnaf destek paketi başvuru şartları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada esnafa verilecek olan desteğin detaylarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa kira desteği ile gelir kaybı desteği için hazırlıklara başladıklarını bildirdi ve detayları açıkladı. Kira desteği basit usule tabi olmanın şartlarına göre belirlenecek. İşte esnaf yardımı ile ilgili bilgiler

17.12.2020Ekonomi
Destek dopingi

Destek dopingi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki akşam Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası salgınla mücadele kapsamında yeni tedbirler ve destekleri açıkladı.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması, esnafa kira desteği ve tüm detaylar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması, esnafa kira desteği ve tüm detaylar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinin de ele alındığı kritik Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni önlemler kapsamında yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu: "Sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık perşembe saat 21.00'den 4 Ocak saat 05.00'e kadar kesintisiz uygulanacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca esnafa kira desteğinin detaylarını açıklayarak, "İş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız" dedi.

15.12.2020Gündem
Salgına yeni önlem: 31 Aralık 4 Ocak kısıtlaması

Salgına yeni önlem: 31 Aralık 4 Ocak kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası salgınla mücadele kapsamında 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu. Erdoğan esnafa da toplam 5 milyar lirayı bulan destek paketi açıkladı. Üç ay 500-750 lira kira desteği yapılacak. Esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, kuaför gibi birçok kesimin faydalanacağını belirten Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle:

15.12.2020Gündem
Akla durgunluk veriyor Ayrıntılar inanılmaz... Tek kelimeyle iğrenç

Akla durgunluk veriyor! Ayrıntılar inanılmaz... 'Tek kelimeyle iğrenç'

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak eğlence düzenleyen 14 kişiye jandarma ekiplerince 3 bin 150’şer TL’den toplam 44 bin 100 TL idari para cezası kesildi. Bir vatandaş olaya tepkisini "Tek kelimeyle iğrenç. Yazık, çok yazık. Maske ve sosyal mesafe hiç yok, düğün salonu gibi" sözleriyle ifade etti.

3.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Eğlence uğruna yeryüzünü kirletiyoruz

Galatasaraylı futbolcu Omar Elabdellaoui’nin yılbaşı eğlencesinde yaralanmasının ardından havai fişeklerin yarattığı risk bir kez daha gündeme geldi. Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Kırmızı hava fişeklerin doğaya verdiği zarara dikkat çekti ve “Her bir ateşlenen havai fişek doğa döngüsüne ateş etmek demek. Bir anlık eğlence uğruna yeryüzünü kirletip, can güvenliğimizi tehlikeye atıyoruz” dedi.

3.01.2021

Kira yardımı çok önemli kredi ertelemesi de lazım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, esnafımıza dönük destek paketini açıkladı. Öncelikle kira yardımı yapılacak.

16.12.2020