EKSTRA
MENÜ

Dsp

Dsp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dsp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.067 Dsp haberi bulunmuştur.

Dsp Haberleri

‘48 aydır sahadayım bir tek düğün cenaze kaçırmadım’

‘48 aydır sahadayım bir tek düğün cenaze kaçırmadım’

Demokratik Sol Parti’nin Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CNN TÜRK’e konuk oldu.

3.02.2019Gündem
Mustafa Sarıgülden önemli açıklamalar: Kılıçdaroğluna kırgın değilim

Mustafa Sarıgül'den önemli açıklamalar: Kılıçdaroğlu'na kırgın değilim

CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı.

2.02.2019Haber
Mustafa Sarıgülden önemli açıklamalar: Kılıçdaroğluna kırgın değilim

Mustafa Sarıgül'den önemli açıklamalar: Kılıçdaroğlu'na kırgın değilim

CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül, CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'a kırgın olmadığını söyleyen Sarıgül, CHP Genel Merkezi'nde CHP'nin iktidar olmasını istemeyen bir kadro olduğunu söyledi. İşte Sarıgül'ün açıklamalarından satır başları:

2.02.2019Gündem
İYİ Parti ile CHP ittifakında flaş gelişme... Sayı arttı

İYİ Parti ile CHP ittifakında flaş gelişme... Sayı arttı

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, CHP-İYİ Parti ittifakına dair önemli açıklamalarda bulundu. Canova'nın kulislerden edindiği bilgilere göre; yarın 50 ila 100 aday arasında bir açıklama yapılacak. Ankara'da İYİ Parti ile yeni bir işbirlikleri de oldu ve ortak aday çıkarılacak yerlere 11 ilçe daha eklendi böylece sayı 19'a çıktı.

1.02.2019Gündem
Meral Akşenerden ‘Cumhur İttifakı’na çağrı

Meral Akşener'den ‘Cumhur İttifakı’na çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Iğdır ve Ahlat'ta aday çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı'nın paydaşlarına sesleniyorum, oturun, anlaşın tek adaya düşürün. İşte bekayla ilgili İYİ Parti'nin somut adımı." dedi.

30.01.2019Gündem
Mustafa Sarıgül, DSPden aday oldu

Mustafa Sarıgül, DSP'den aday oldu

CHP'den istifa eden ve Şişli adaylığını açıklayan Mustafa Sarıgül, DSP Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

30.01.2019Haber
Son dakika: Mustafa Sarıgül DSPden Şişli adayı olacak

Son dakika: Mustafa Sarıgül DSP'den Şişli adayı olacak

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa eden Mustafa Sarıgül, Demokratik Sol Parti'den (DSP) Şişli Belediye Başkan adayı oldu. DSP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Önder Aksakal ile birlikte açıklama yapan Sarıgül, "Yoluma, siyasi nezaketi hayatının merkezine koyan dürüst ve cesur Ecevit'in kurmuş olduğu DSP'de devam edeceğim" dedi.

30.01.2019Gündem
DSP Genel Başkanı Aksakal: Sarıgül bizi aradı, kabul ettik

DSP Genel Başkanı Aksakal: Sarıgül bizi aradı, kabul ettik

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin genel merkezinde Mustafa Sarıgül’ü karşılamadan dakikalar önce Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Aksakal, Sarıgül’ün kendilerini arayarak, DSP’ye katılmak istediğini söyledi. Seçime giren tek sol partinin DSP olduğunu savunan Aksakal, “İttifak adı altında toplumu iki tarafı sağcı olan adayları seçmeye mecbur bırakan bir yapı oluştu. 31 Mart’a katılan tek sol parti olarak bu gidişi engelleyeceğiz” dedi.

30.01.2019Gündem
Son dakika: Mustafa Sarıgül yarın adaylığını açıklayacak

Son dakika: Mustafa Sarıgül yarın adaylığını açıklayacak

Geçtiğimiz hafta CHP'den istifa ettiğini duyuran Mustafa Sarıgül yarın saat 12.00'de DSP Genel Merkezi'ni ziyaret edecek ve DSP'den adaylığını açıklayacak...

29.01.2019Gündem
Sarıgülden ‘Beyaz güvercinli’ mesaj

Sarıgül'den ‘Beyaz güvercinli’ mesaj

CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül, bağımsız olarak Şişli’de düzenlediği ilk mitinginde “Kırgınlığım Genel Başkan’ın etrafını çeviren, Genel Başkan’a tuzak kurmaya çalışan genel merkezdeki bir grup insanadır” dedi. Sarıgül mitingde DSP’nin sembolü olan beyaz güvercin uçurdu.

28.01.2019Gündem
Güncel seçmen sayısı 57 milyon 78 bin 461

Güncel seçmen sayısı 57 milyon 78 bin 461

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, bugün itibarıyla güncel yurtiçi seçmen sayısının 57 milyon 78 bin 461 olduğunu açıkladı.

28.01.2019Gündem
Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir, Osmanlı ve Selçuklu’nun devamıdır

"Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir, Osmanlı ve Selçuklu’nun devamıdır"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan, salondakiler fotoğraflarla Selçuklu-Osmanlı koreografisi yapınca şunları söyledi: “Cumhuriyet yeniden bir kuruluş değildir aslında. Cumhuriyet, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın bir devamı mesabesindedir.”

13.01.2019Gündem
Yatay mimari çağrısı: Para nelere muktedir

Yatay mimari çağrısı: Para nelere muktedir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Beştepe’de düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Yerel Yönetimler Sempozyumu’ndaki konuşmasında dikey mimariye karşı yatay mimari çağrısı yaptı. Erdoğan, “Tüm yerleşim yerlerinde yatay mimari konusunda ısrar ediyorum. Ya şu para var ya nelere muktedir. Bu kapitalizm nelere muktedir. Doğa şöyle olmuş, böyle olmuş umurunda değil. Bize de örnek veriyor, Manhattan şöyle. Ya bırak, batsın senin Manhattan’ın” dedi.

10.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan MÜSİAD vefa gecesinde konuşma yaptı. Erdoğan "Geçtiğimiz yıl ihracatı 168,1 milyar dolarla kapattık, sadece bununla kalmadık dış ticaret açığımızı da 55 milyar dolara gerileterek, önemli bir başarıya imza attık" dedi. Erdoğan satın alma paritesinde yıl sonunda 13. sıradan bir basamak yükselme olacağını da belirtti.

9.01.2019Gündem
Ömer Çelik kritik tarihi açıkladı 31 Ocakta yapacağız

Ömer Çelik kritik tarihi açıkladı! '31 Ocak'ta yapacağız'

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Manifestoyu açıklayacağımız geniş katılımlı tanıtım toplantısını 31 Ocak Perşembe günü Ankara'da yapacağız." dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

8.01.2019 Gündem
CHPnin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey kimdir

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey kimdir?

Halihazırda Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Bozbey, partisi tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Bu gelişmenin ardından başta Bursalılar olmak üzere pek çok vatandaş, Mustafa Bozbey'in kim olduğunu merak etmeye ve araştırmaya başladı. Peki, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey kimdir? İşte, Mustafa Bozbey'in biyografisi...

4.01.2019Gündem
Erdoğan: Kimse gölge düşürmesin

Erdoğan: Kimse gölge düşürmesin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP ile yerelde ittifakla ilgili parti teşkilatını uyararak, “Cumhur ittifakımıza kimse bir gölge düşürmeye kalkışmasın” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinde sicili karanlık kişilerle konuştuğunu iddia eden Erdoğan, AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında 14 ilin adayını açıklarken özetle şunları söyledi:

7.12.2018Gündem
CHP Eskişehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz Büyükerşen kimdir

CHP Eskişehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz Büyükerşen kimdir?

CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz Büyükerşen oldu. Eskişehir'de daha önce dört dönem belediye başkanlığı yapan Yılmaz Büyükerşen, CHP'nin 2019 yerel seçimlerinde Eskişehir adayı olarak ilan edilmiştir.

6.12.2018Gündem
CHP Ardahan Belediye başkan adayı Faruk Demir kimdir

CHP Ardahan Belediye başkan adayı Faruk Demir kimdir?

CHP belediye başkan adaylarının bir bölümü kamuoyuyla paylaşıldı, en çok dikkat çeken isimlerden biri de Faruk Demir oldu. Faruk Demir, CHP Ardahan Belediye başkan adayı olarak gösterildi. Demir, 2015 yılı CHP Ardahan Milletvekili aday adayı olmuştu. Peki, Faruk Demir kimdir?

6.12.2018Gündem
Savcı:‘Danıştay saldırısı bir terör saldırısıdır’

Savcı:‘Danıştay saldırısı bir terör saldırısıdır’

YARGITAY’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan Ergenekon davasında duruşma savcısının önceki gün açıkladığı mütalaada, Danıştay saldırısının, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, anayasal düzenine ve yargı sistemine doğrudan yapılan bir terör saldırısı olduğu’ belirtildi.

2.12.2018Gündem
12. yıl anması

12. yıl anması

Merhum Başbakan Bülent Ecevit için 12’nci ölüm yıldönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi.

5.11.2018Gündem
Son dakika... Devlet Bahçeliden çok sert sözler

Son dakika... Devlet Bahçeli'den çok sert sözler

Batman'da 7 askerin şehit olduğu PKK saldırısının ardından MHP lideri Devlet BahçeliTwitter'dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Pusu kuran leşler, bomba tuzaklayan cesetler, kurşun atan hain teröristler bilsinler ki elbette hesap mahşere kalmayacak, bu dünyada görülecektir. Döktüğünüz şehit kanlarında boğulacaksınız, devirdiğiniz umutların altında inim inim inleyeceksiniz" dedi.

4.10.2018Gündem
Bahçeli, Kemal Dervişe karşı açık tavır almıştır

'Bahçeli, Kemal Derviş'e karşı açık tavır almıştır'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Sayın Devlet Bahçeli, göreve geldikten sonra koalisyon dengelerini gözetmeyen ve hükümet toplantılarında bir başka mahfilin adamı gibi davranan Kemal Derviş'e karşı açık tavır almıştır" dedi.

3.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Zabıtalar! İlk hedefiniz Avrasya Tüneli’dir!

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam geldi.

1.02.2019

Muharrem İnce’ye karşı destan yazdın ey CHP!

KIRKLARELİ Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu Kırklareli halkı istediği halde yeniden aday yapmadılar.

31.01.2019

Damlalar

Birikmiş notlar var.

30.01.2019

Siyasi trafik hızlandı, kim nereye gidiyor?

BELEDİYE başkan adaylıklarıyla ilgili çalışmalar ha bitti ha bitecek duruma geldi. Ondan sonra liderler seçim beyannamesini açıklayıp, sloganlarını belirleyip sahaya inecekler.

24.01.2019

CHP’de kıyamet neden kopuyor?

CHP’de aday belirleme tartışmaları sürüyor.

24.01.2019

Bu ne densizlik Hoca!

Prof. Dr. Celal Şengör, organ bağışına karşı olduğunu açıkladı, “Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok” diyerek...

23.01.2019

CHP İzmir’i ekşitiyor

İZMİR ne kadar güzel bir şehir...

18.01.2019

Bir insan ne kadar çok öğrenirse o kadar çok alçak gönüllü olur.

Bazı meseleler çözülemeyebilir ama yönetilebilir demiş ünlü bir düşünür.

15.01.2019

Oy hakkı kul hakkına dönüşür mü?

DEMOKRASİLERDE oy hakkı kutsal bir haktır. Oyumuzla bizi yönetecek olan iktidarları işbaşına getiririz.

26.12.2018

CHP’de kafalar karışıyor

CHP kafa karıştırmaya devam ediyor. “Ekrem İmamoğlu ‘resmen’ aday olacak mı” diye soracakken, dün akşamüzeri adaylığı kesinleşti. Çünkü çok ‘hesap’ var geride.

19.12.2018

Nüans’a dikkat

Şimdi ittifak dedikleri nesne, ödünç oy adıyla, taa 1991’de Demirel’den yadigârdır.

4.12.2018

Hulusi Akar neye kızdı, CHP’den İstanbul haberleri

Siyasette çok önemli gelişmelerin yaşanacağı bir haftaya giriyoruz. Bir anlamda final haftası diyebiliriz.

3.12.2018

Takvim yaprakları

Eğer 1950’yi başlangıç sayarsak, demokrasimiz 68 yaşında.

16.11.2018

Arılar ‘mucize koruma’ bekliyor

SİZ hiç bir muz ağacının nasıl büyüdüğüne ve nasıl meyve verdiğine şahit oldunuz mu? Veya bir domates nasıl oluşuyor biliyor musunuz?

14.11.2018

Atatürk’ün iradesine saygısızlık

DSP PM üyesi Prof. Dr. Hikmet Sami Türk yazıyor: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine’ye devretmek istediği Türkiye İş Bankası AŞ pay senetleri, Atatürk’ün ölümünden önce kendi el yazısıyla kaleme aldığı 5-IX-1938 tarihli vasiyetname ile yakınlarına yapılacak belirli miktarlardaki ödemelerden sonra nemaları (faiz ve kâr payları) yarı yarıya Türk Tarih ve Türk Dil kurumlarına tahsis edilmek koşuluyla kurucusu olduğu CHP’ye bırakılmıştır.

16.10.2018

Hiçbir seçim garanti değildir

AZİZ Kocaoğlu’nun, “Aday değilim” demesinden sonra kamuoyunda bu kadar çok ismin konuşuluyor olması şaşırtıcı mı?

3.10.2018

Suçlular yeniden aramıza mı dönüyor?

DÖNEMİN başbakanı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in 2000 yılı kasım ayında ortaya attığı bir öneriyle Türk kamuoyu kendisini birden af tartışmasının içinde buldu.

26.09.2018