EKSTRA
MENÜ

Dsp

Dsp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dsp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.064 Dsp haberi bulunmuştur.

Dsp Haberleri

Mustafa Sarıgül kimdir

Mustafa Sarıgül kimdir?

Siyasete geri döneceğini açıklayan Mustafa Sarıgül’ün özel hayatı merak konusu oldu. Eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül, 2019 yerel seçimleri için yeniden aday olacağını söyledi. Peki Mustafa Sarıgül kimdir?

22.11.2017Gündem
‘Atatürkçülük çağdaşlık demektir’

‘Atatürkçülük çağdaşlık demektir’

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili açıklama yaptı.

15.11.2017Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan DSPye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan DSP'ye ziyaret

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Merkezi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Önder Aksakal ve parti yöneticileriyle görüştü.

15.11.2017Gündem
11. yıl çiçekleri

11. yıl çiçekleri

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, vefatının 11’inci yılında mezarı başında anıldı.

5.11.2017Gündem
Bülent Ecevit, vefatının 11inci yılında mezarı başında anıldı

Bülent Ecevit, vefatının 11'inci yılında mezarı başında anıldı

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, vefatının 11'inci yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

5.11.2017Gündem
Meral Akşenerin partisinin adı belli oldu

Meral Akşener'in partisinin adı belli oldu

MERAL Akşener’in bugün açıklayacağı yeni partinin kurucular kurulu da belli oldu. 200 kişinin yer aldığı listede sol akımdan, merkez sağ akıma, muhafazakar kanattan, milliyetçi kanada kadar dört eğilimin de temsil edildiği görüldü. Bu arada partinin kurucu üyelerinde eski SAT komandosu Ali Türkşen, Twitter hesabından partinin logosunu paylaştı.

25.10.2017Gündem
Yeni partide ‘MHP’ hassasiyeti

Yeni partide ‘MHP’ hassasiyeti

Meral Akşener’in MHP'deki seçimli olağanüstü kongre girişimleri sonuçsuz kalınca başlattığı yeni parti kuruluş çalışmaları, 25 Ekim Çarşamba günü resmi kimliğine kavuşacak. Kurucu genel başkanı Akşener olan partide ekipler arasında ilk yarış, kurucular kurulundan merkez yönetim kuruluna girmek için yaşanacak. Burada MHP ağırlıklı bir yapı oluşmaması için hassas davranılacak.

23.10.2017Gündem
‘Türkçülük birleştirici bir akım’

‘Türkçülük birleştirici bir akım’

DSP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kürt’üm demek en tabii hakkınız ama Kürtçülük yapmak değil. Türk’üm demek en tabii hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir” sözleriyle ilgili “Türkçülükle Kürtçülük aynı kategoride değerlendirilemez” dedi.

22.10.2017Gündem
‘İstifaya zorlamak  Anayasa’ya aykırı’

‘İstifaya zorlamak Anayasa’ya aykırı’

CUMHURBAŞKANI  Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarının görevden ayrılmamaları durumunda “neticesinin ağır olacağını” söylemesi ile ilgili olarak, DSP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk’ten tepki geldi. Türk’ün açıklaması özetle şöyle:

20.10.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Meclise talimat veremez

'Cumhurbaşkanı Meclis'e talimat veremez'

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, müftülere nikâh kıyma yetkisi veren ve muhalefet tarafından eleştirilen kanun tasarısıyla ilgili “İsteseniz de istemeseniz de Meclis’ten geçecek” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Türk, şunları söyledi:

18.10.2017Gündem
Hikmetyarlı yanıt

Hikmetyar'lı yanıt

DSP, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Ecevit’in Clinton’la çekilmiş fotoğrafta “el pençe divan durduğu” sözlerine, Kıbrıs Barış Harekâtı’nı ve Erdoğan’ın Hikmetyar’lı fotoğrafını anımsatarak yanıt verdi.

13.10.2017Gündem
MHPde istifa dalgası sürüyor... Bugün de 460 kişi...

MHP'de istifa dalgası sürüyor... Bugün de 460 kişi...

AYDIN’da, aralarında eski milletvekili ve il başkanlarının da bulunduğu 20 kişi hakkında ihraç dosyası hazırlanmasına tepki gösteren 460 MHP’li, partilerinden istifa ederek yeni kurulacak olan Meral Akşener’in partisine geçme kararı aldıklarını açıkladı.

5.10.2017Gündem
MHPden toplu istifa

MHP'den toplu istifa

AYDIN’da, aralarında eski milletvekili ve il başkanlarının da bulunduğu 20 kişi hakkında ihraç dosyası hazırlanmasına tepki gösteren 460 MHP’li, partilerinden istifa ederek yeni kurulacak olan Meral Akşener’in partisine geçme kararı aldıklarını açıkladı.

5.10.2017Gündem
DSPden uyum uyarısı

DSP'den 'uyum' uyarısı

DSP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, referandumda kabul edilen Anayasa değişikliğinin gerektirdiği Meclis İçtüzük değişikliği ve uyum yasaları için öngörülen sürenin 11 Ağustos’ta dolduğunu söyledi.

16.09.2017Gündem
Liderlerin bayram programı

Liderlerin bayram programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı boyunca İstanbul'da olacak, Başbakan Yıldırım'ın da bayramı İstanbul'da karşılaması bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bayramı İstanbul'da, MHP Genel Başkanı Bahçeli ise Ankara'da karşılayacak.

30.08.2017Gündem
Şükrü Hocaya hüzünlü veda...

Şükrü Hoca'ya hüzünlü veda...

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden duayen vergi uzmanı, akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Şükrü Kızılot (59) Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı...

23.08.2017Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkamaz hale sen gelirsin

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sokağa çıkamaz hale sen gelirsin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen, 'Meydanların Dili' sergisinin açılışı ve '15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi' kitabının tanıtımında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi, böyle bir yanlışı yapması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini bilmelidir. Açık konuşuyorum sokağa çıkamaz hale sen gelirsin" dedi.

12.07.2017Gündem
‘Merve Kavakçı’ yanıtı

‘Merve Kavakçı’ yanıtı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, “Merhum Ecevit, başbakanlığı döneminde Merve Kavakçı’yı başörtüsünden dolayı Meclis’ten attırdı” sözleri üzerine DSP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk “Ecevit’in böyle bir talimatı, sözü yok” yanıtını verdi.

10.07.2017Gündem
15 Temmuz’dan sonra Katar trafiği

15 Temmuz’dan sonra Katar trafiği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan G-20 zirvesinde Putin ve Trump’la Katar görüşmelerini anlatırken, “Söylenen şey aynı: Diyalog yoluyla çözüm. 15 Temmuz’dan sonra benim özel bir trafiğim olabilir. Bölgeyi tekrar dolaşmak istiyorum. Diyaloğun artmasına katkı sağlayabiliriz. Özellikle Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan’a gitmeyi planlıyoruz” dedi. Erdoğan, Sakarya'da çocuğu ile birlikte vahşice katledilen 9 aylık hamile Suriyeli kadın ve bebeğiyle ilgili de konuştu. "Tahammül edilebilir bir şey değil. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Bu nasıl bir kalpsizliktir" diyen Cumhurbaşkanı, 'Olayda sosyal medyada Suriyeliler aleyhindeki kampanyaların etkisi oldu mu?' sorusu üzerine "Onun hadiseyle bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Sapıklık bu" diye yanıt verdi.

9.07.2017Gündem
Rahşan Ecevitten Kılıçdaroğluna Adalet Yürüyüşü mesajı...

Rahşan Ecevit'ten Kılıçdaroğlu'na 'Adalet Yürüyüşü' mesajı...

Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir mesaj göndererek Adalet Yürüyüşü'ne destek verdi.

9.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kucaklaşma ‘muhalefet’i

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, Büyküşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla samimi şekilde kucaklaşması, CHP içinde huzursuzluğa sebep oldu.

22.11.2017

Gündem

Biliyorum ki gündemin birinci maddesi NATO’dur.

17.11.2017

Hava kirliliğinden her gün 75 yurttaşımız ölüyor: ‘Nefesimiz tükenmeden’

GÖĞÜS hastalıkları alanımın dışında hava kirliliği ve insan/çevre etkisi/doğal yaşama etkisi ile yakından ilgileniyorum. Türk Toraks Derneği Türkiye‘nin en büyük göğüs hastalıkları derneği; ben de bu derneğin hava kirliliği görev grubu başkanıyım. Her sene duyurduğumuz Türkiye hava kirliliği haritalarının mimarları da bizleriz. 18-19 Kasım’da Şişli Radisson Blu Hotel’de ‘Artık Yeter’ diyerek, en temiz ve en kirli illeri açıklayacağız. ‘Artık Yeter’ diyoruz!

14.11.2017

Bakü-Tiflis-Kars projesinin gerideki kahramanları kimdir

BAKÜ-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi büyük ölçüde tamamlandı; açılışı da 30-31 Ekim’de yapıldı. Hayırlı olsun... Meslektaşımız Vahap Munyar ayrıntılı bilgi verdi önceki günkü yazısında. “Hattın fitilini Yıldırım ateşledi” dedi. Bir okurumuz, bunu projelendirenlere ve emek sarf edenlere ‘teşekkür’ yok mu diye sordu.

1.11.2017

Gökçek sonrası Ankara: Erdoğan tekrar alabilir mi?

Melih Gökçek tartışması uzadıkça AK Parti’nin bir dahaki seçimde Ankara’yı yeniden kazanma şansı azalıyor.

22.10.2017

Ben bu ‘gâvurların’ bir numaralı dostuyum

- Barcelona’daki IŞİD saldırısını bahane edip ortalığa çıkan faşistlere temiz bir sopa çeken Barcelona’nın “gâvur” iyi insanlarının...

19.08.2017

16 yılda nereden nereye?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Antalya’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da hapis yolunun açılmasıyla sonuçlanması muhtemel suçlamalarda bulundu. AK Parti bugün 16’ıncı yılını ülkede siyasetin sertleştiği bir dönemde kutluyor.

13.08.2017

2018’de seçim mümkün mü?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, 16 Nisan akşamı tebrik etmek için arayanlara, “Önemli olan 2019 seçimleri” demişti.

8.08.2017

Erdoğan’ın aklında yeni bir şey mi var?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son birkaç gündür söylediği sözler ve yaptığı hamleler yeni bir stratejinin planlama aşamasında olduğuna işaret ediyor sanki.

27.07.2017

Işıkkent Eğitim Kampüsü

TÜRKİYE genç bir nüfusa sahip.

16.07.2017