EKSTRA
MENÜ

Drv

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 110 haberi bulunmuştur.

Drv Haberleri

Yangınlar Almanların tatil planlarını etkilemedi

Yangınlar Almanların tatil planlarını etkilemedi

Alman Seyahat Birliği (DRV), yangın bölgelerine planlanan seyahatlerde iptal başvurularının yok denecek kadar az olduğunu açıkladı.

10.08.2021Avrupa
Yangınlar turizmi etkilemedi Almanlar tatil planlarını iptal etmedi

Yangınlar turizmi etkilemedi! Almanlar tatil planlarını iptal etmedi

Alman Seyahat Birliği (DRV), Akdeniz ve Ege'deki yangın bölgelerine planlanan seyahatlerde iptal başvurularının yok denecek kadar az olduğunu açıkladı. Türkiye'ye tatil planlayanların acentalardan bilgi talebinin arttığı, tatil bölgeleri ya da rezervasyon yaptırılmış otellerin yangınlardan etkilenip etkilenmediğinin sıklıkla sorulduğu kaydedildi.

9.08.2021Dünya
Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Kovid-19’un çok daha kolay bulaşan Delta varyantının yayılmasına ilişkin endişeler, Alman seyahat sektöründe ve tüketiciler arasında yurt dışında tatil beklentilerine ilişkin belirsizliği artırıyor.

30.06.2021Avrupa
Almanlar tatil için kolları sıvadı: Türkiye ilk tercihler arasında

Almanlar tatil için kolları sıvadı: Türkiye ilk tercihler arasında

Almanlar son haftalarda yoğun şekilde tatil rezervasyonları yapmaya başladı. Verilere göre Türkiye ve Yunanistan tercihlerde başı çekiyor.

25.06.2021Avrupa
Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor

'Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor'

Türkiye ile Almanya’nın geçen yıl yürüttüğü ‘güvenli koridor’ kuralının bu yıl da uygulanması gerektiğini belirten Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, önlemlerin alınması halinde tatilin de önünde hiçbir engel olmadığını söyledi. Türkiye’nin, İspanya ve Yunanistan’ın ardından rezervasyonlarda üçüncü sırada yer aldığını ifade eden Fiebig, “İnsanlar yeniden dışarı çıkmak, dinlenmek ve seyahate gitmek istiyor. Son yapılan kamuoyu yoklamaları bunu gösterdi. Yani Almanlar bavullarını hazırlamış, üzerinde oturuyor diyebiliriz. Şimdi tatil dönemi yaklaşıyor ve artan seyahate çıkma isteğini görebiliyoruz” dedi.

1.06.2021Avrupa
DRV Başkanı Fiebig: Türkiye cazip bir tatil ülkesi

DRV Başkanı Fiebig: Türkiye cazip bir tatil ülkesi!

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye’deki otellerin ve destinasyonların geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında çok hızlı ve iyi düşünülmüş hijyen ve güvenlik konseptlerini uyguladığını ve bunların pratikte çok iyi işlediğini söyledi.

6.05.2021Avrupa
‘Türkiye’de tatil için engelleri kaldırın’

‘Türkiye’de tatil için engelleri kaldırın’

Almanya’daki turizm sektörü temsilcileri, Türkiye’de tatilin önünün açılması için çağrıda bulundu. Alman Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye için bu yılda ‘güvenli koridor’ oluşturulmasını istedi, Türkiye’nin çekici bir tatil ülkesi olduğunu söyledi. Türkiye’deki turizmciler de Alman turistin Türkiye için önemli olduğunu ancak Avrupa’nın kitlesel turizm hareketinde Türkiye’yi dışarıda bırakamayacağını belirtti.

7.03.2021Ekonomi
Alman halkı Antalya dedi Şubat ortasında başladı, rezervasyon artışı yaşandı

Alman halkı 'Antalya' dedi! Şubat ortasında başladı, rezervasyon artışı yaşandı

Bu yıl yaz tatili yapan Almanlar yine tercihlerini Türkiye'den yana kullanacaklarını açıkladı. Şubat ortasından rezervasyon yapmaya başlayan Alman halkının en çok tercih ettiği şehirlerin başında ise Antalya yer alıyor.

5.03.2021Ekonomi
Antalya, Almanya’da ilk sırada

Antalya, Almanya’da ilk sırada

Alman Seyahat Acenteleri Birliği’nin (DRV) bültenine göre ocak-şubat döneminde en çok rezervasyon alan destinasyonda Antalya birinci sırada. Ülkeler bazında ise Türkiye ikinci sırada yer alıyor. Turizmci Recep Yavuz, tur operatörlerinin korona şartlarında seyahat edenlerin haklarının ön planda tutulduğu paket turlara yoğun ilgi olduğunu açıkladı.

5.03.2021Avrupa
Turizmde patlama umudu

Turizmde patlama umudu

Türkiye, İspanya ve Yunanistan’da yaz tatilini geçirecek Almanların sayısında bir patlama beklendiği belirtildi.

8.02.2021Avrupa
Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Almanya’da düşük gelirli emeklilerin maddi durumunu iyileştirmeyi amaçlayan temel emeklilik yasası, bu yılın başında yürürlüğe girdi. Bu haktan kimlerin yararlanabileceği, temel emekliliği hak etme şartlarının ne olduğunu, kime ne kadar oranda maddi destek sağlanacağını sizler için araştırdık. Bugünkü yazımızda soru ve cevaplarla temel emeklilik konusunu detaylarıyla inceleyeceğiz.

23.01.2021Avrupa
TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor

TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "2020 yılında 2 milyon Rus turisti ülkemizde ağırladık. Umarım en kısa sürede 2019 rakamlarını yeniden yakalarız. 2021 yılında Rusları ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız" dedi.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika: Almanya, seyahat uyarısını eylül sonuna kadar uzattı

Son dakika: Almanya, seyahat uyarısını eylül sonuna kadar uzattı

Almanya, 160 ülkeyi kapsayan seyahat uyarısını 30 Eylül'e kadar uzattı.

9.09.2020Dünya
Hükümeti uyardılar: ‘Söz konusu olan turizmden daha fazlası’

Hükümeti uyardılar: ‘Söz konusu olan turizmden daha fazlası’

Alman ekonomisinin temel direklerini oluşturan sektörlerin çatı birlikleri, yaptıkları ortak çağrıyla hükümeti uyardı. Seyahat kısıtlamalarına yönelik politika değişikliğine gidilmesini isteyen çatı birlikleri, uygulanan politikalardan sadece turizmin değil, daha geniş yelpazede ekonomik faaliyet gösteren tüm sektörlerin zarar gördüğüne dikkati çekti.

7.09.2020Avrupa
Turizm sektörü dibe vurdu, seyahat acenteleri iflasın eşiğinde

Turizm sektörü dibe vurdu, seyahat acenteleri iflasın eşiğinde

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV), turizm sektöründe faaliyet gösteren 650 farklı şirketle ilgili araştırma yaptı. Araştırmanın sonucuna göre seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin yüzde 60’ı iflas etmekle karşı karşıya.

27.08.2020Avrupa
Fiebig: ‘Seyahat sektörü için iyi haber’

Fiebig: ‘Seyahat sektörü için iyi haber’

Alman Seyahat Acenteleri (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Kovid-19 salgını sebebiyle Türkiye’ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısının kısmen kaldırılmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

5.08.2020Avrupa
TÜRSABın koronavirüs raporu, dünyadan takdir kazandı

TÜRSAB'ın koronavirüs raporu, dünyadan takdir kazandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin "Koronavirüs (Kovid-19) Sonrası Nasıl Bir Dünya Bizi Bekliyor?" başlıklı raporu, dünyanın önde gelen turizm meslek örgütlerinin beğeni ve takdirini topladı.

2.07.2020Ekonomi
TÜRSAB’ın raporu, dünyadan takdir kazandı

TÜRSAB’ın raporu, dünyadan takdir kazandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) hazırladığı ‘Koronavirüs (Kovid-19) Sonrası Nasıl Bir Dünya Bizi Bekliyor?’ başlıklı rapora, dünyanın turizm öncülerinden tebrik ve takdir mektupları geldi.

2.07.2020Avrupa
Almanya’ya ‘uyarıyı kaldırın’ ziyareti

Almanya’ya ‘uyarıyı kaldırın’ ziyareti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kaldırması için hafta içinde Berlin’e ziyaret gerçekleştirecek.

28.06.2020Dünya
Alman Seyahat Acenteleri Başkanından hükümete seyahat uyarısını kaldırma çağrısı

Alman Seyahat Acenteleri Başkanı'ndan hükümete seyahat uyarısını kaldırma çağrısı

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere yönelik seyahat uyarısının hızlı şekilde kaldırılması çağrısında bulundu.

15.06.2020Ekonomi
Almanyada seyahat uyarılarının turizmcilere maliyeti 10.8 milyar euro

Almanya'da seyahat uyarılarının turizmcilere maliyeti 10.8 milyar euro

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, seyahat endüstrisinin Mart ortasından Haziran ayı ortasına kadar 10.8 milyar euro satış kaybı yaşadığını açıkladı.

15.06.2020Ekonomi
Seyahat uyarılarının turizmcilere maliyeti 10.8 milyar Euro

Seyahat uyarılarının turizmcilere maliyeti 10.8 milyar Euro

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, seyahat endüstrisinin mart ayı ortasından haziran ayı ortasına kadar 10.8 milyar Euro satış kaybı yaşadığını ve açığın kapatabilmesi için mücadele ettiğini söyledi.

15.06.2020Avrupa
Açın kapılarınızı Türkiye’ye

Açın kapılarınızı Türkiye’ye

Şu ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor. Zaman zaman ise imkânsız. Dünyayı tehdit eden koronavirüs belası yüzünden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 17 Mart 2020’de dünya genelinde, “Zaruri olmadığı sürece turistik seyahate çıkılmaması” uyarısında bulundu.

13.06.2020Avrupa
Son dakika haberler: Almanlar da şaşırdı, turizmciler şokta Aç kapıyı Şansölye

Son dakika haberler: Almanlar da şaşırdı, turizmciler şokta! Aç kapıyı Şansölye

Ankara, Avrupa ülkelerine kaldırdığı seyahat uyarısını Türkiye için 31 Ağustos’a kadar uzatan Almanya Başbakanı Merkel’e sert tepki gösterdi. Merkel yönetimi Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılabileceği yönünde sinyaller vermişti. Bunun üzerine her iki taraftan seyahat acenteleri rezervasyonlar yaptı. Ancak 31 Ağustos kararı çıkınca hem Alman hem Türk turizmciler şoke oldu. Alman Seyahat Acenteleri Birliği “Bu bize darbedir. Rezervasyonları iptal etmek zorundayız” dedi.

13.06.2020Dünya
Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını

Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını!

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Alman turistlerin en başta gelen seyahat ülkelerinden Türkiye’ye seyahat uyarısını uzatması sert tepkilere yol açtı. Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) ve Türk seyahat acenteleri, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılacağını beklerken, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri dışında tutulup, diğer tüm dünya ülkeleriyle aynı kefeye konulmasını sert eleştirdiler ve Alman Dışişleri Bakanı Maas’ı Türkiye’ye seyahat uyarısını bir an evvel kaldırmaya çağırdılar.

11.06.2020Avrupa
Acenteler kızgın: ‘31 Ağustos kararı turizmcilere darbe’

Acenteler kızgın: ‘31 Ağustos kararı turizmcilere darbe’

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV), Alman hükümetinin, Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere yaptığı uluslararası seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzatma kararına tepki gösterdi.

10.06.2020Avrupa
‘Almanların tatilini Türk sahillerinde geçirmelerinden çok memnun oluruz’

‘Almanların tatilini Türk sahillerinde geçirmelerinden çok memnun oluruz’

Alman turizmciler, Türkiye’deki tatil bölgelerinde Kovid-19 yayılmasını önlemek için alınan tedbirlerden memnun olduklarını ve bu ülkede güvenli tatil yapılabileceğini belirtti.

5.06.2020Avrupa
‘Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın’

‘Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açın’

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Alman hükümetine Avrupa dışındaki ülkelere de turizmi açması çağrısında bulundu.

3.06.2020Avrupa
ABD Başkanı: ‘Kapılarımız kapalı’

ABD Başkanı: ‘Kapılarımız kapalı’

Koronavirüs (COVID-19) belası, Amerika Birleşik Devletleri’nde (AB) 94 binden, İngiltere’de 36 binden, İtalya’da 32 binden, Fransa’da 28 binden fazla, İspanya’da 28 bine, Almanya’da 8 bin 300’e yakın can aldı. Dünya genelinde COVID-19 yüzünden yaşamını yitirenlerin sayısı 332 bini geçti.

23.05.2020Avrupa
Almanlar ‘Türkiye’siz olmaz’ dedi

Almanlar ‘Türkiye’siz olmaz’ dedi

Turizmde Yunanistan ile söz kesilmesinin ardından diğer bir olumlu haber de Türkiye’nin turizmde ana kaynak pazarlarından biri olan Almanya’dan geldi.

21.05.2020Ekonomi
Alman Seyahat Derneği: Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak

Alman Seyahat Derneği: "Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak"

Uygun hijyen koşulları altında tatil yapmanın koronavirüs salgına karşı iyi geleceğini söyleyen Alman Seyahat Derneği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, “Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak" dedi.

22.04.2020Seyahat
Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak

Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak

Uygun hijyen koşulları altında tatil yapmanın koronavirüs salgına karşı iyi geleceğini söyleyen Alman Seyahat Derneği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, “Bu yılki tatiller öncekilerden farklı olacak” dedi.

21.04.2020Avrupa
Korona krizi yeni iş fırsatları yarattı

Korona krizi yeni iş fırsatları yarattı

Neredeyse tüm dünyada görülen koronavirüs pandemisine karşı yürütülen mücadele kapsamında insanlar evlerinde kalmaya çağrılırken, ekonomi dünyası da salgından nasibini almaya devam ediyor. İspanya, İtalya ve iki günlüğüne de olsa Türkiye gibi ülkelerde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle insanlar işlerine gidemez oldu. Bunun neticesinde birçok sektörde işler durma noktasına gelirken, bazı dallarda ise eleman dar boğazı had safhaya ulaştı. Bugünkü yazımızda, koronavirüs nedeniyle yaşadığımız bu krizi iş bağlamında nasıl fırsata dönüştürebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

18.04.2020Avrupa
Hatalı bilgiler için nereye başvurulmalı

Hatalı bilgiler için nereye başvurulmalı?

Geçen haftaki yazımızda, Alman Emeklilik Sigortası (DRV) kurumu tarafından her yıl sigortalılara gönderilen emeklilik bilgilendirme yazısı hakkında genel bilgiler vermiştik ve bu yazının nasıl okunması gerektiğini anlatmıştık.

9.02.2020Avrupa
Emeklilikte hak kaybı nasıl önlenir

Emeklilikte hak kaybı nasıl önlenir?

Almanya’da her yıl milyonlarca emekliye Alman Emeklilik Sigortası’ndan (DRV) bir bilgilendirme yazısı gönderiliyor. Posta yoluyla emeklilere ulaşan ve emekliliğe ilişkin bilgilerin yer aldığı yazıda, gelecekte bağlanacak aylık miktarından emeklilik koşullarına, eksik sigortalılık süresinden maluliyette bağlanacak aylığa kadar bir dizi bilgiler içeriyor.

2.02.2020Avrupa

Almanya'da yaşayan emekli adayları... Bu yazıya dikkat!

Almanya’da her yıl milyonlarca emekliye Alman Emeklilik Sigortası’ndan (DRV) bir bilgilendirme yazısı gönderiliyor.

31.01.2020Avrupa
Yüzde 24 artış var: Türkiye eski gücüne geri döndü

Yüzde 24 artış var: Türkiye eski gücüne geri döndü

Almanların tatil için yoğun şekilde Türkiye’ye talep göstermesi, “Türkiye’nin eski gücüne geri döndüğü” şeklinde yorumlandı.

11.12.2019Avrupa
Alman Seyahat Acenteleri Birliği: Türkiye eski gücüne geri döndü

Alman Seyahat Acenteleri Birliği: Türkiye eski gücüne geri döndü

Almanların tatil için yoğun şekilde Türkiye’ye talep göstermesi, "Türkiye’nin eski gücüne geri döndüğü" şeklinde yorumlandı.

11.12.2019Ekonomi
2019 rezervasyonları açıklandı: 5 milyon 600 bin Alman turist Türkiye’de tatil yapacak

2019 rezervasyonları açıklandı: 5 milyon 600 bin Alman turist Türkiye’de tatil yapacak

Dünya turizmini Almanya’da buluşturan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB) bugün kapılarını açıyor. Malezya’nın konuk ülke olduğu ITB 2019’un tanıtım toplantısında konuşan DRV Başkanı Norbert Fiebig “Türkiye’de tatilini geçirecek Alman turist sayısının 5 milyon 600 bin rakamına ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

5.03.2019Avrupa
Göbeklitepe, Almanyadaki turizm fuarında tanıtılacak

Göbeklitepe, Almanya'daki turizm fuarında tanıtılacak

Bu yıl 53'üncüsü düzenlecek Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda Göbeklitepe'nin tanıtımına ağırlık verilecek.

5.03.2019Dünya
Fırsatı kaçırmadılar O ülkeden Türkiyeye rezervasyonda yüzde 58 artış

Fırsatı kaçırmadılar! O ülkeden Türkiye'ye rezervasyonda yüzde 58 artış

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) verilerine göre, geçtiğimiz yıla oranla bu sene Almanya’dan Türkiye'ye yapılan rezervasyonların sayısı yüzde 58 arttı. Artışın büyük bir bölümünün Antalya’yı kapsadığını söyleyen TUROFED Başkanı Osman Ayık, yüzde 58 artışın turizmcileri umutlandırdığını belirtti. Ayık, “Umarım Alman pazarında 2015 yılında elde ettiğimiz 5.6 milyon sayısına ulaşabiliriz. Alman pazarında 1 buçuk milyon eksiğimiz var” dedi.

4.03.2019Ekonomi
DRV: Alman turistlerin yeniden gözdesisiniz

DRV: Alman turistlerin yeniden gözdesisiniz

ALMAN Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geçtiğimiz iki yılda yaşadığı turist sayısındaki düşüşü geride bıraktığını söyledi. Fiebig, “Türkiye’ye gidecek turist sayısı bu yıl daha da artacak. Özellikle aileler için, Almanya’daki birçok havaalanından Türkiye’ye direkt uçuş imkanının bulunması ve fiyat-hizmet dengesi nedeniyle Türkiye daha cazip hale geldi” dedi. Fiebig, şu bilgileri paylaştı:

2.03.2019Dünya
‘Türkiye’nin sahilleri ve plajları büyüleyici’

‘Türkiye’nin sahilleri ve plajları büyüleyici’

Türkiye, Alman turistlerin yeniden gözdesi oldu. Türkiye için altyapı, fiyat-hizmet dengesi ve ulaşılabilirliğin büyük bir avantaj olduğunu belirten Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, “Aynı zamanda sahilleri ve plajları da büyüleyici. Etkileyici Türk misafirperverliğinden ve yemeklerinden bahsetmiyorum bile” dedi.

1.03.2019Avrupa
Türkiye bu yıl Alman rekoru bekliyor

Türkiye bu yıl 'Alman rekoru' bekliyor

Almanya'dan Türkiye'ye yapılan erken rezervasyonlar geçen yıla göre bu yılın başında yüzde 123 arttı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Almanya’dan Türkiye’ye gelecek turist sayısında bu yıl rekor bekliyoruz" dedi.

12.01.2019Avrupa
O ülkeden rekor Daha şimdiden yüzde 123 arttı

O ülkeden rekor! Daha şimdiden yüzde 123 arttı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; "Almanya'dan Türkiye'ye gelecek turist sayısında 2019 yılında rekor bekleniyor. Erken rezervasyon satışlarında yılın henüz başında yüzde 123 artış kaydedildi" açıklamasında bulundu.

12.01.2019Ekonomi
Almanların ‘tatil ülkesi’

Almanların ‘tatil ülkesi’

Uluslararası Turizm Fuarı’nın üçüncü gününde Türkiye turizminin tartışıldığı bir sempozyum düzenlendi.

10.03.2018Avrupa
‘Rahatsız edici bir gelişme yaşanmazsa Türkiye eski gücüne kavuşur’

‘Rahatsız edici bir gelişme yaşanmazsa Türkiye eski gücüne kavuşur’

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, bu yıl Türkiye’ye ön rezervasyonların iki kat arttığını, Türkiye açısından sevindirici bir gelişme kaydettiklerini söyledi. Hürriyet’e konuşan Fiebig, şöyle dedi:

8.03.2018Dünya
Truva Atı’yla, peri bacalarıyla, Apollon Tapınağı’yla Berlin’deyiz

Truva Atı’yla, peri bacalarıyla, Apollon Tapınağı’yla Berlin’deyiz

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB Berlin) dün akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından açıldı. Açılışta konuşan Merkel, “Turizm küreselleşme şansı için mükemmel bir örnek” dedi. Türkiye, dört gün sürecek fuara çok sıkı hazırlandı.

7.03.2018Dünya