EKSTRA
MENÜ

Dr. Özlem Cankurtaran

Dr. Özlem Cankurtaran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dr. Özlem Cankurtaran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37 Dr. Özlem Cankurtaran haberi bulunmuştur.

Dr. Özlem Cankurtaran Haberleri

Ünlüler tiyatrosunun provasında neler oldu...

Ünlüler tiyatrosunun provasında neler oldu...

Bir süredir harıl harıl prova yapıyoruz. Abdurrahim Albayrak’tan Hülya Avşar’a, Ayşegül Dinçkök’ten Hamdi Akın’a kadar kalabalık bir kadroyuz... 7 Mart’ta sahnelenecek Çaba Gala’da sahneye yine birbirinden ünlü isimler çıkacak ve ekranların popüler dizilerinden yazılmış skeçler oynayacaklar. İşte o provalarda neler yaşanıyor, neler oluyor...

3.03.2013Kelebek
Kadının Gücü Zirvesine yoğun katılım

'Kadının Gücü Zirvesi'ne yoğun katılım

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği’nin (MOBİSAD) düzenlediği “Kadının Gücü Zirvesi” ile sektörde kadın istihdamının önemine dikkat çekildi.

17.05.2018Ekonomi
Kanal D’de gündüz şenliği

Kanal D’de gündüz şenliği

Gündüz kuşağı programları ile izleyicinin beğenisini kazanan Kanal D, içeriğini zenginleştirmeye devam ediyor. Var olan gündüz kuşağı programlarına bu sezon üç yapım daha eklendi.

5.10.2019Televizyon
Dr. Özlem Cankurtaran kimdir, eşi kim

Dr. Özlem Cankurtaran kimdir, eşi kim?

Dr. Özlem Cankurtaran, hem katıldığı programlar hem de kendi programlarıyla gündeme geliyor. Emin Cankurtaran’ın oğlu Cüneyt Cankurtaran ile evli olan Dr. Özlem Cankurtaran'ın hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Dr. Özlem Cankurtaran kimdir, eşi kim?

25.10.2019Televizyon
Balçiçek İlter ve Dr.Özlem Cankurtaran yeni programlarını 2.Sayfa’da anlattı...

Balçiçek İlter ve Dr.Özlem Cankurtaran yeni programlarını 2.Sayfa’da anlattı...

Deneyimli gazeteciler Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’ın samimi ve neşeli sunumuyla ekrana gelen Müge ve Gülşen’le 2.Sayfa’nın bugün ki konukları gazeteci Balçiçek İlter ve Dr. Özlem Cankurtaran’dı.

25.10.2019Televizyon
Günde 350 Suriyeli bebeğin sırrı

Günde 350 Suriyeli bebeğin sırrı

Meclis Göç ve Uyum Alt Komisyonu’na Türkiye’deki Suriyeli kadınlar araştırmasını sunan Prof. Dr. Özlem Cankurtaran’a sığınmacılar arasındaki yüksek doğum oranı soruldu. Suriyeli kadınlarla bu konuyu konuştuğunu söyleyen Prof. Dr. Cankurtaran “Ölümle yüzleşme soyun tükeneceği korkusu yaratıyor” dedi.

26.10.2019Gündem
“Balçiçek ve Dr. Cankurtaran” Pazartesi Kanal D’de…

“Balçiçek ve Dr. Cankurtaran” Pazartesi Kanal D’de…

Sağlıktan hayata dair tüm konuların ünlü konuklar ve uzman doktorlar eşliğinde ele alınacağı program “Balçiçek ile Dr. Cankurtaran”, yarın (28 Ekim Pazartesi) ilk bölümü ile ekrana gelecek.

27.10.2019Televizyon
Ali Sunaldan bebek tutma teknikleri

Ali Sunal'dan bebek tutma teknikleri!

Balçiçek İlter ve Dr. Özlem Cankurtaran'ın birlikte sundukları "Balçiçek ile Dr. Cankurtaran" adlı programın ilk bölümüne konuk olan Ali Sunal ve eşi Nazlı Sunal çok özel açıklamalarda bulundu.

29.10.2019Televizyon
Defne Samyelinin güzellik sırları

Defne Samyeli'nin güzellik sırları!

Sunuculuğunu Balçiçek İlter ve Dr. Özlem Cankurtaran'ın yaptığı "Balçiçek ile Dr. Cankurtaran"ın konuğu ünlü isim Defne Samyeli idi.

30.10.2019Televizyon
Meme kanserini nasıl anlarız

Meme kanserini nasıl anlarız?

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran programının 30 Ekim 2019'da yayınlanan 3. Bölümünde Prof. Dr. Cihan Uras, elle kontrol ederek meme kanserini anlamanın yollarını anlattı!

30.10.2019Sağlık
“Köpeğe suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdüm”

“Köpeğe suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdüm”

Sunuculuğunu Balçiçek İlter ve Dr. Özlem Cankurtaran'ın yaptığı "Balçiçek ile Dr. Cankurtaran"ın bugün ki konuğu ünlü isim Hamdi Alkan idi.Hamdi Alkan, dünyanın en küçük köpeklerinden biri olan Pomeranian Boo cinsi köpeğinin hayatını nasıl kurtardığını programda anlattı.

1.11.2019 Magazin
“Köpeğe suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdüm”

“Köpeğe suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdüm”

Sunuculuğunu Balçiçek İlter ve Dr. Özlem Cankurtaran'ın  yaptığı "Balçiçek ile Dr. Cankurtaran"ın bugün ki konuğu ünlü isim Hamdi Alkan idi.

1.11.2019Televizyon
40 yaşını geçince daha Balçiçek oldum

40 yaşını geçince daha Balçiçek oldum

Gazeteci Balçiçek İlter yeni bir sağlık ve hayat programıyla ekrana döndü. Kanal D’de yayımlanan ‘Balçiçek ile Dr. Cankurtaran’ vesilesiyle İlter’le buluştuk; yeni işini, hayatının bu yeni dönemini ve gazeteciliği konuştuk.

Her diyabetlinin hikayesi birbirinden farklı

Her diyabetlinin hikayesi birbirinden farklı

Sanofi, toplumda diyabet bilincini artırmak amacıyla 14 Kasım Dünya Diyabet Günü çerçevesinde Ankara ve İstanbul’da iki önemli etkinliğe imza atıyor. Diyabet hastalığı konusunda 14 Kasım’da Okulda Diyabet Programı ile öğrenciler, 15 Kasım’da ise Evimizin Sağlık Elçileri projesi kapsamında anneler bilinçlendirilecek.

14.11.2019Etkinlikler
Tok tutan 5 mucize yemek

Tok tutan 5 mucize yemek!

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 18. Bölümde konuk olan iç hastalıkları ve obezite uzmanı Dr. Ayça Kaya, mide dostu tok tutan yiyecekler nelerin olduğunu anlattı!

20.11.2019Sağlık
Kalp masajı ve suni teneffüs nasıl yapılır

Kalp masajı ve suni teneffüs nasıl yapılır?

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 61. Bölümde konuk olan Dr. Mustafa Yazıcıoğlu, gerektiğinde kalp masajı ve suni teneffüsü nasıl yapmamız gerektiği ile ilgili çok önemli bilgiler verdi!

29.01.2020Televizyon
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
İşte partilerin kadın vekil adayları

İşte partilerin kadın vekil adayları

AK Parti, CHP ve MHP'nin milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verdi. AK Parti'de 78 kadın vekil adayı gösterilirken, bu sayı CHP'de 98, MHP'de ise 56 oldu. İşte partilerin il il kadın vekil adayları...

11.04.2011Gündem
268 kadın milletvekili adayı

268 kadın milletvekili adayı

12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde CHP 109 kadın milletvekili adayı gösterek birinci parti oldu. CHP'yi 78 kadın milletvekili adayıyla AK Parti takip ederken MHP'den 68, BDP'den ise 13 kadın milletvekili aday gösterildi.

11.04.2011Gündem
AK Partiden türbanlı aday

AK Parti'den türbanlı aday

AK Parti 78, CHP 109, MHP 68 ve BDP 13 kadın milletvekili adayı gösterdi.

11.04.2011 Gündem
Sorunu el ele çözeriz

Sorunu el ele çözeriz

Hürriyet’in ikincisini düzenlediği Kadının Gücü Konferansı’nda Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, “Kadını güçlendirmek, gücünü arttırmak önemli olsa da yeterli değil. Erkeği güçsüzleştirmek ya da suçlamak, cezalandırmak, cezalarını daha da arttırmak da çözüm değil. Bu mesele çözülecekse güçlü kadınlar ve erkekler, el ele, omuz omuza vererek çözecekler” diye konuştu.

6.03.2018Ekonomi
Ünlüleri buluşturan sunum

Ünlüleri buluşturan sunum

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Kuruçeşme HuQQa’da bir araya geldi.

29.12.2018Keyif
4 Kasım elektrik kesintileri | İstanbul, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası elektrik kesintileri

4 Kasım elektrik kesintileri | İstanbul, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası elektrik kesintileri

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda yaşayan vatandaşlar bölgelerinde elektrik kesintilerindeki son durumu merak ediyorlar. Dağıtım yapan firmaların yayınladığı arıza ve planlı kesintisinde İstanbul'un bir çok semtinde elektrik kesintileri programı yayınlandı. İşte İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakasında meydana gelen elektrik kesintileri

4.11.2019Gündem
Son Dakika | Corona virüsü tedavisi gören Rüştü Reçber taburcu oldu

Son Dakika | Corona virüsü tedavisi gören Rüştü Reçber taburcu oldu

Corona virüs (Koronavirüs) testi pozitif çıkan ve hastanede tedavi gören eski milli kaleci Rüştü Reçber, taburcu oldu. Covid 19 testi pozitif çıktıktan sonra bir süredir hastanede tedavisi süren Reçber için son olarak eşi Işıl Reçber ve hastaneden açıklamalar gelmişti...

6.04.2020Futbol
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Hem Anadolu hem de Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelere elektrik verilemiyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, İstanbul'da 18 Haziran Perşembe günü elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaştı. Kesinti programıyla ‘elektrikler ne zaman gelecek?’ sorusuna yanıt verildi. İşte BEDAŞ ve AYEDAŞ 18 Haziran elektrik kesintisi programı…

18.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ünlüler tiyatrosunun provasında neler oldu

Bir süredir harıl harıl prova yapıyoruz. Abdurrahim Albayrak’tan Hülya Avşar’a, Ayşegül Dinçkök’ten Hamdi Akın’a kadar kalabalık bir kadroyuz...

2.03.2013

Çocuklar için ÇABA’lamak lazım

Toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri ile bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçiren ÇABA Derneği, 10’uncu yılını kutladı. Lütfi Kırdar’da gerçekleşen “ÇABA Show”da Sezen Aksu ve 3 Adam, çocuklar için sahneye çıktı.

9.12.2014

Geleceğe iz bırakan kadınlar

Okul öncesi eğitime katkı, kadın emeğini değerlendirme ve kimsesiz çocuklara yardım amacıyla projeler düzenleyen Çaba Derneği, kuruluşunun 12’nci yılında 12 kadına “Geleceğe İz Bırakanlar” ödülü verdi.

24.05.2017

Onlar, Evimizin Sağlık Elçileri

ÇABA Melekleri (Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği) şimdi de ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesiyle sahnede.

20.11.2017

Mutluluk bir tercihtir

Sevgili dostlar, bugün sizi bir göğüs cerrahı arkadaşımla tanıştırmak istiyorum; Dr. Özlem Cankurtaran... Soyadı gibi, gerçekleştirdiği ameliyatlar ve yaptığı yardımlarla birçok kişinin hayatını kurtaran bir isim. “İyi Yaşam Reçeteleri”nde bu hafta onun herkese örnek olacak yaşam mücadelesini anlatmak istedim...

12.10.2020

ÇABA’nın kulisi

ÇABA Derneği’nin galasında kalabalık bir ‘oyuncu’ grubu olarak sahneye çıktık.

8.03.2013

Ev dışı tüketim 13 milyar Euro’ya çıktı, depolara ‘kuş disiplini’ de girdi

EV Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Başkanı Melih Şahinöz, 2005 yılında kurulan derneğin üyelerini ve yaptıkları işi tanımlayarak konuyu açtı:

16.03.2013

200 yıllık marka istanbul’da

1818’de kurulan ve 200 yıllık tarihiyle Amerika’nın en eski moda markalarından olan Brooks Brothers, Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu Center AVM’de açtı.

23.01.2014

Türk-İş’te değişim rüzgârları

1952 yılında kurulan Türk-İş, Amerikan sendikacılığının etkisinde kalarak uzun yıllar ücret sendikacılığını savunmuş ve sendikaların siyasal gücünü dışlamıştır.

17.04.2018