EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Döviz Borcu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.637 haberi bulunmuştur.

Döviz Borcu Haberleri

Turkcell:Aycell tehtidiyle karşı karşıyayız.

Turkcell:"Aycell tehtidiyle karşı karşıyayız."

Turkcell'in yeni CEO'su Muzaffer Akpınar, şirketin 2001 yılında uğradığı zarardan ekonomik krizi sorumlu tuttu. Akpınar, Turkcell'in Aycell'in rekabet tehdidiyle karşı karşıya olduğunu da öne sürdü.

11.03.2002Gündem
Turkcell: Aycell’in rekabet tehdidiyle karşı karşıyayız

Turkcell: Aycell’in rekabet tehdidiyle karşı karşıyayız

İngiliz Financial Times gazetesine açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, Turkcell'in Türk Telekom'un GSM operatörü Aycell'in rekabet tehdidiyle karşı karşıya olduğunu da öne sürdü.

11.03.2002Ekonomi
Serdengeçti: Merkez Bankasını tehdit edenler bile oldu

Serdengeçti: Merkez Bankası'nı tehdit edenler bile oldu

Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türk Lirası'nın özellikle değerli tutulduğu iddiasını reddetti.

18.09.2003Ekonomi
Serdengeçti: Merkez Bankasını tehdit edenler bile oldu

Serdengeçti: Merkez Bankası'nı tehdit edenler bile oldu

Merkez Bankası'nın özerkliği konusunda mesafe alındığını söyleyen BAŞKAN Süreyya Serdengeçti, müdahalelerin her zaman olabileceğini söyleyerek, ‘‘Her zaman tehdit edileceksiniz. Bu da OLDU’’ dedi.

18.09.2003Ekonomi
Dolar bile bizim ihracatı tutamaz

Dolar bile bizim ihracatı tutamaz

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 2005'te ihracat artışının süreceği belirterek, "Bu büyük tekerleği döndürmeye başladık, artık o kendi hızını alarak devam ediyor. Bu dinamizm böyle devam eder. Düşük dolar kuru bile bunu durduramaz" dedi.

11.12.2004Ekonomi
Düşen enflasyon Serdengeçti’yi kral yaptı, Koç zirveye çıktı

Düşen enflasyon Serdengeçti’yi kral yaptı, Koç zirveye çıktı

Bu yıl görev süresi dolacak olan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Ekonomist Dergisi’nin "Yılın İş İnsanları" anketinden dördüncü kez "Yılın Bürokratı" çıktı. "Yılın İş İnsanı" Mustafa Koç, "Yılın Girişimcileri" Emine Kamışlı ve Ethem Sancak, "Yılın Profesyoneli" Ergun Özen ve "Yılın Sivil Toplum Önderi" de TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı oldu.

7.01.2006Ekonomi
Kurda 5 kuruşluk artış borç stokunu 4.5 milyar YTL büyütüyor

Kurda 5 kuruşluk artış borç stokunu 4.5 milyar YTL büyütüyor

Borçlarının yüzde 40'ı döviz ve dövize endeksli olan merkezi yönetimin borç stoku, bu kompozisyonu nedeniyle dolar kurundaki her 5 kuruşluk artışta yaklaşık 4.5 milyar YTL'lik bir büyüme kaydediyor.

22.06.2006Ekonomi
IMF, şimdi de şirket bilançolarına odaklandı

IMF, şimdi de şirket bilançolarına odaklandı

Uluslararası Para Fonu (IMF), gelişmekte olan diğer ülkelere göre, uluslararası piyasalardaki türbülanstan daha fazla etkilenen Türk ekonomisinde, şirket bilançolarını mercek altına aldı. özel sektör bilançolarına büyük önem veren IMF, son dalgalanmadan sonra, şirketlerin borç stoklarını ve borcun döviz-YTL kompozisyonunu yakından takip etmeye başladı.

9.07.2006Ekonomi
Aygün: 2007 yılında kriz bekliyoruz

Aygün: 2007 yılında kriz bekliyoruz

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinde piyasalarda bir kriz beklentisi oluştuğunu belirtirken, "2007 yılındaki siyasi çalkantıyla beraber bir kriz beklentisi içine girmiş durumdayız. Rakamlar böyle söylüyor. Parası olan tedbirini alıyor." dedi.

2.12.2006Ekonomi
Dolar nereye koşuyor

Dolar nereye koşuyor

ABD Merkez Bankası Başkanı Bernanke'nin açıklamaları iyimserliği artırırken yurt içinde de ilk etkisini dövizde gösterdi. Dolar, uzun bir aradan sonra 1,39 YTL'nin altına indi. Borsa maksimum 44 bin 236 puanı görmesine karşın günü 43 bin 814 puandan tamamladı.

15.02.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Evet, neden

Evet, neden?

5.06.1998

Kárdan pay

GEÇEN haftanın en çarpıcı ekonomik haberi, Merkez Bankası'nın 2001 yılında müthiş kár patlaması yapmasıydı.

30.04.2002

Reel ve mali sektör birbirinden kopar mı?

DÜNKÜ yazımda özel sektörün yurt dışından borçlanmalarının yurt içinden iki kat fazla olduğunu yazmıştım.

29.11.2002

Gerçekten istikrar istiyor muyuz?

ABD İdaresi'nden para geleceği beklentisi yeniden yeşerdi. Piyasalar ikinci tezkere ile beraber paraların ucunun göründüğü izlenimiyle döviz kurlarını düşürdü. Biraz geriden de gelse, faizler de düşüyor.

6.03.2003

Hokus (şimdi var) pokus (şimdi yok) kár

GEÇEN yıl sonunu 1.64 milyon TL dolayında kapayan dolar fiyatı, şu sıralarda 1.40 milyon TL civarında.

2.09.2003

Döviz piyasasından memnun değiliz

KURLAR çıktığında bir dert, indiğinde başka bir başka dert oluyor. Kurlar çıkarken de şikáyet ediyoruz, inerken de. Yani, dalgalı kur ceketi bir türlü üzerimize oturmadı. Oturmayacağı baştan beri belliydi. Ama, bir kez başladık. Kör topal devam edeceğiz.

29.09.2003

Borcu olan daha çok vergi ödeyecek!

BAŞLIKTA bir hata ya da espri yok. Evet, 2004'den itibaren, borçlu durumda olan işletmeler, borç tutarı ne kadar fazla ise o kadar çok vergi ödeyecekler. Yakında çıkartılacağı belirtilen ‘‘Enflasyon Muhasebesi’’ ile ilgili yasa uygulanmaya başlayınca, borcu olan işletmeler, öz kaynakla çalışanlara kıyasla, daha çok vergi ödeyecek.

6.10.2003

Seviniriz ağlanacak halimize

KREDİ derecelendirme kuruluşlarından biri, S&P, kredi notumuzu artırmış. Bizler de seviniyoruz. Yükselen notumuz TL cinsinden alınan kredilerle ilgili.

10.03.2004

Faiz dışı harcamalardaki artış

AB ile ilgili gelen haberler pek hoş değil. Dışişleri Bakanlığı’nın da bu gelişmelerden rahatsız olmaya başladığı, artık dillendiriliyor. Yani 3 Ekim’de tam üyelik müzakereleri başlasa bile, hemen ardından önemli sıkıntıların başlaması, artık kaçınılmaz görülüyor.

19.08.2005

Kriz mriz çıkmaz

GEÇEN yazıda, faiz, enflasyon ve büyüme arasındaki ilişkiyi anlatmıştık. Toparlayalım: Batı ülkelerinin merkez bankaları, enflasyonu düşürmek için faizleri yükseltir.

2.12.2005

Şirketlerde açık pozisyon

SON üç ay içinde, döviz kurlarında önce yüzde 30 kadar bir yükseliş oldu. Sonra kurlar yüksediği noktadan yüzde 12 aşağıya indi.

1.08.2006

Sıcak para herkesin işine geliyor

ÇOK yüklü yabancı fon girişi var ve farkında mısınız; bu kez "sıcak para iyi de, çıkarken ne olacak?" sorusunu, hiç kimse sormuyor. Çünkü bu furya hemen herkesin işine geliyor.

15.11.2006

Türkiye’de faizler düşüktür

UZUN zamandır, Türkiye’de "yüksek faiz-düşük kur" politikası uygulanıyor diye milletin kafasını ağaç kakan gibi oydum, durdum.

3.04.2007

Vatandaşın kafasındaki “6 dolarlık” soru!

İçinde bulunduğumuz dönemlerde vatandaşın ilgisi önemli ölçüde dolara oluyor.

29.01.2008

Vatandaşın kafasındaki “6 dolarlık” soru!

İçinde bulunduğumuz dönemlerde vatandaşın ilgisi önemli ölçüde dolara oluyor.

29.01.2008