EKSTRA
MENÜ

Don

Don ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Don haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.714 Don haberi bulunmuştur.

Don Haberleri

8. Sınıf İngilizce 1. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 1. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

İngilizce konularının düzenli olarak çalışılması oldukça önemlidir. 8. Sınıf İngilizce 1. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımını hazırladık.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce Likes And Dislikes konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Likes And Dislikes konu anlatımı

İngilizcede sevdiğimiz ve yapmaktan hoşnut olduğumuz şeyleri belirtirken ''likes'' kelimesini kullanırız. ''Dislikes'' sözcüğü ise ''hoşlanmamak, beğenmemek, tercih etmemek'' anlamına gelir. 8. sınıflar için Likes and Dislikes konusunu örmek cümlelerle anlattık.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce Prefer (Tercih Cümleleri) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Prefer (Tercih Cümleleri) konu anlatımı

İngilizcede isteklerimizi belirtirken ''want'' - tercihlerimizi belirtirken de ''prefer'' kelimesini kullanırız. İki veya daha çok seçenek arasından biri tercih edilirken ''prefer'' kelimesinin yanına ''to'' yapısı getirilir. 8. sınıflar için Prefer (Tercih cümleleri) konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

12.01.20218. SINIF
Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden sağanak ve kar yağışı uyarısı MGM 13 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sağanak ve kar yağışı uyarısı! MGM 13 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir, Bursa çevreleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Akdeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Tekirdağ, Samsun, Tokat ve Çorum çevrelerinde beklenen yağış nedeniyle vatandaşların meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. İstanbul’da ise kuvvetli yağışla beraber çarşamba günü hava sıcaklığı en yüksek 7 derece olacak. İşte, MGM 13 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

12.01.2021Gündem
Uganda seçimlere 2 gün kala sosyal medyaya erişimi kısıtladı

Uganda seçimlere 2 gün kala sosyal medyaya erişimi kısıtladı

Uganda hükümeti, 14 Ocak'ta yapılacak genel seçimler öncesinde tüm sosyal medya araçlarına kısıtlama getirdi.

12.01.2021Dünya
HDP önündeki eylemde 498inci gün; aile sayısı 186 oldu

HDP önündeki eylemde 498'inci gün; aile sayısı 186 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 498'inci günde de sürüyor. Aile sayısı, 2017 yılında, Van'da 15 yaşındayken, kaçırılan Şaban'ın annesi Begihan ve kardeşi Abubekir Ağa'nın da eyleme katılmasıyla 186 oldu.

12.01.2021Gündem
Meteorolojiden birçok ile yağış önerisi

Meteoroloji'den birçok ile yağış önerisi

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarıda bulunuldu. Son hava durumu tahminine göre Marmara, Ege ve Batı Karadeniz ile Artvin çevrelerinde sağanak yağış, Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Yağışların Marmara, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Ege'nin batı ve kuzey kesimleri, Antalya ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İşte 12 Ocak salı günü hava durumu raporu...

12.01.2021Haber
İstanbula kar ne zaman yağacak Meteorolojiden son dakika hava durumu uyarısı Çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarı...

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarı...

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarıda bulunuldu. Son hava durumu tahminine göre Marmara, Ege ve Batı Karadeniz ile Artvin çevrelerinde sağanak yağış, Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Yağışların Marmara, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Ege'nin batı ve kuzey kesimleri, Antalya ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminlerinde İstanbul’da 4 gün boyunca kar yağışının etkili olması bekleniyor. Cuma günü öğleden sonra başlayacak olan kar yağışı Pazartesi gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklıkları ise yarın 7 derece birden düşecek.

12.01.2021Gündem
Yüksek sıcaklıklar fındıkçıyı korkuttu

Yüksek sıcaklıklar fındıkçıyı korkuttu

Karadeniz Bölgesi’nde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi fındık üreticilerini endişelendiriyor.

12.01.2021Ekonomi
8. Sınıf İngilizce Prefer-Would Rather-Would Prefer Kullanarak Tercihlerden Bahsetme konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Prefer-Would Rather-Would Prefer Kullanarak Tercihlerden Bahsetme konu anlatımı

İngilizcede bazı kalıpların kullanımını öğrenmek İngilizce açısından kolaylık sağlamaktadır. Prefer-would ile rather-would prefer bu kalıplarlardan bir tanesidir. İşte, tüm detaylar.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

Genelde yaptıklarımızı, beğendiklerimizi ve alışkanlıklarımızı anlatmak için Simple Present Tense (Geniş Zaman) kullanırız. Olumsuz cümlelerde 'don't' - 'doesn't'' - ''can't'' ifadeleri yer alır. 8. sınıflar için Simple Present Tense konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

Simple Present Tense yani Geniş Zaman konusu İngilizcenin temel konularından bir tanesidir. En yaygın olarak kullanılan tenselerden bir tanesi olduğunu söylenebilir. Bu tensein kullanılması ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı.

12.01.20218. SINIF
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünaldan erken seçim açıklaması: Söz konusu değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan erken seçim açıklaması: Söz konusu değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Erken seçim tartışmalarının gündeme getirilmesi kasıtlıdır. Türkiye’nin önünde bir erken seçim söz konusu değildir" açıklamasını yaptı.

11.01.2021Gündem
Girlevik Şelalesi kısmen buz tuttu

Girlevik Şelalesi kısmen buz tuttu

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesinde önceki yıllar bu zamanlarda adeta buz dağına dönüşen Girlevik Şelalesi, bu sene kısmen buz tuttu.

11.01.2021Seyahat
Dünyayı şaşkına çeviren doğa olayları... Özellikle yalancı güneş korkuttu

Dünyayı şaşkına çeviren doğa olayları... Özellikle 'yalancı güneş' korkuttu

Küresel ısınma ve değişen iklimlerle birlikte beklenmedik doğa olayları da gün geçtikçe daha fazla görülmeye başlandı. Geride bıraktığımız yıllar içinde, yazın ortasında yaşanan don olaylarından, neredeyse on yılda bir rastladığımız fırtınalara kadar, dünyanın en ilginç hava olaylarını bir araya getirdik.

11.01.2021Seyahat
Meteorolojiden son dakika hava durumu raporu Bölge bölge uyarı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji'den son dakika hava durumu raporu! Bölge bölge uyarı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Samsun ve Çankırı çevreleri, Ankara'nın kuzey kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Kars ve Ardahan çevrelerinin ise hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. Meteoroloji yağışların gece saatlerinden sonra Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğini duyurdu. Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. İşte 11 Ocak pazartesi hava durumu tahminleri...

11.01.2021Gündem
İstanbul için sarı uyarı - Bugün hava nasıl olacak MGM 10 Ocak il il hava durumu tahminleri

İstanbul için 'sarı' uyarı - Bugün hava nasıl olacak? MGM 10 Ocak il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, İstanbul, Çanakkale ve Kocaeli çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Soğuk havaların etkisini arttırdığı Marmara Bölgesi'nde pazar günü kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına bekleniyor. Diğer yandan İstanbul Valiliği, kentte hafta sonu görülmesi beklenen kuvvetli yağış nedeniyle "sarı" koduyla uyarıda bulundu. İşte, Meteoroloji 10 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

9.01.2021Gündem
İstanbul için uyarılar peş peşe geldi İstanbul Valiliğinden sarı kodlu uyarı

İstanbul için uyarılar peş peşe geldi! İstanbul Valiliği'nden 'sarı kodlu' uyarı

Meteoroloji, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısında vatandaşlar meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı. AFAD da yağışlarla ilgili yaptığı uyarıda yarın akşam saat 22:00'ye etkili olması beklenen yağışların su baskınına neden olabileceğini belirtip tedbirli olunmasını istedi. Bir uyarı da İstanbul Valiliği'nden geldi. İstanbul Valiliği, kentte hafta sonu görülmesi beklenen kuvvetli yağış nedeniyle "sarı" koduyla uyarı yaptı. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Prof. Dr. Orhan Şen, 5-6 gün devam edecek yağışların barajlardaki açığı kapatmayacağını belirtip, tasarruf çağrısında bulundu.

9.01.2021Gündem
Meteorolojiden İstanbul dahil çok sayıda ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul dahil çok sayıda ile kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Trakya Kesimi, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı. İşte 9 Ocak cumartesi hava durumu tahminleri...

9.01.2021Gündem
Edebi sosyalleşmenin yolu: Çevrimiçi kitap kulüpleri

Edebi sosyalleşmenin yolu: Çevrimiçi kitap kulüpleri

Kitapseverler için pandemi döneminde çevrimiçi kitap kulüpleri öne çıkıyor. Aralarında yazarları konuk olarak ağırlayan da var, Harry Potter serisi okunurken üyeleri Hogwarts renklerinde giyinen de...

Geliştiriciler DMR-14, Mac-10 ve Dual Pistols Zayıflatmalarını Duyurdu

Geliştiriciler DMR-14, Mac-10 ve Dual Pistols Zayıflatmalarını Duyurdu

Ücretsiz Battle Royale oyunu Warzone, Call of Duty: Black Ops Cold War’un çıkışından beri bir dizi silah tarafından adeta domine ediliyordu. DMR-14 ve Mac-10, topluluk tarafından “bozuk” olduğu belirtilen bu silahların en bilinen ikisiydi.

8.01.2021eSpor
Ve sonunda Prof. Dr. Marmara ve İstanbul için müjdeli haberi verdi: 5 günlük yağışlı dönem başlıyor

Ve sonunda! Prof. Dr. Marmara ve İstanbul için müjdeli haberi verdi: 5 günlük yağışlı dönem başlıyor

İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde kış yağışlarının yok denecek kadar az olması nedeniyle barajlardaki doluluk oranı her gün düşüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada sıcaklıkların mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde olacağı görülüyor. Öte yandan Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Twitter hesabından İstanbul ve Marmara Bölgesi için önemli bir mesaj yayınladı. Şen mesajında "Yarın akşamdan itibaren Marmara ve diğer bölgelere 5 günlük yağışlı dönem başlıyor. İçme suyu açısından faydalı olur." ifadelerini kullandı.

8.01.2021Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak İşte il il 9-10 Ocak hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte il il 9-10 Ocak hava durumu tahminleri

Hafta sonu öncesi hava durumu araştırmaları hız kazandı. Her ne kadar sokağa çıkma kısıtlaması olsa da vatandaşlar, ikamet ettikleri şehirlerde hava durumunun seyrini merak ediyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

8.01.2021Gündem
Meteorolojiden İstanbul ve çok sayıda kente sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul ve çok sayıda kente sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre, İstanbul'un Avrupa yakasıyla birlikte Trakya, Çanakkale, Muğla, Antalya, Isparta, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Burdur’un doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Ülke genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. İşte 8 Ocak 2021 cuma günü hava durumu raporu...

8.01.2021Gündem
‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi bu ay açıklayacağız

‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi bu ay açıklayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına yönelik, “Kendi adıma konuşabilirim. ‘Türkiye’nin geleceğini kişisel hedeflerle zora sokmayacağım’ diyorum” dedi.

8.01.2021Gündem
Meteoroloji son hava durumu raporunu açıkladı İstanbula beklenen yağışlar geliyor

Meteoroloji son hava durumu raporunu açıkladı! İstanbul'a beklenen yağışlar geliyor

Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu tahmininde yurt genelinde beklenen yağışların geleceği duyuruldu. Meteoroloji'nin son raporuna göre, Marmara, Ege ve Karadeniz Bölgesi'ni etkisi altına alması beklenen yağışların cumartesi, pazar ve pazartesi günü sürmesi tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak. İşte Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporu...

7.01.2021Gündem
6. Sınıf Türkçe Eş Seslilik konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Eş Seslilik konu anlatımı

Türkçede önemli olan konulardan bir tanesi de eş sesli sözcüklerdir. Eş sesli sözcükler ile ilgili bütün bilgileri bulabilirsiniz.

7.01.20216. SINIF
7. Sınıf İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konu anlatımı

İngilizcede Personal Traits - Kişilik Özellikleri, Personal Adjectives ise Kişilik Sıfatları demektir. Bu sıfatlar, insanların karakteristik özelliklerini tanımlamak için kullanılır. Bazı sıfatlar ise insanların içinde bulunduğu ruh durumlarını belirtir. Örneğin Sad - Mutsuz / Happy ise Mutlu demektir. 7. sınıflar için İngilizce Personal Traits (Kişilik Özellikleri) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

7.01.20217. SINIF
7. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

Türkçede olduğu gibi İngilizcede de cümleler zamanlara dikkat edilerek kurulur. Bir iş yapılıp bitirilmişse geçmiş zaman, iş devam ediyorsa şimdiki zaman, daha sonra yapılacaksa gelecek zaman kullanılıyor. Ayrıca sürekli yapılan ve genelleme olarak kullanılan cümlelerde geniş zaman kullanılıyor. Bu dersimizde simple present tense (geniş zaman) konusunu detaylı olarak hazırladık.

7.01.20217. SINIF
Hava durumu nasıl olacak Meteoroloji 7 Ocak il il hava durumu tahminleri - Sıcaklıklar yükseliyor

Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 7 Ocak il il hava durumu tahminleri - Sıcaklıklar yükseliyor

Meteoroloji hava durumu tahminlerini duyurdu. Yurt genelinde sıcak havalar etkili olurken, MGM'den Edirne, Kırklareli Çanakkale, Muğla ve İzmir için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklık değerleri ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredecek. Yurdun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis etkili olacak. İşte, son değerlendirmelere göre, MGM 7 Ocak Perşembe İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

6.01.2021Gündem
Çeyiz sandığı geleneği nedir İşte geçmişten günümüze çeyiz geleneği

Çeyiz sandığı geleneği nedir? İşte geçmişten günümüze çeyiz geleneği

Çeyiz geleneği, Anadolu’nun birçok yöresinde evlenme gelenekleri ile birlikte yüzyıllardır sürdürüyor. Çeyizin en önemli eşyası sandıktır ve çeyiz, bu sandıkta biriktirilir. Özellikle kadınlar tarafından imece usulü ile yapılan çeyizler, Anadolu kadınının yaratıcılığını, el becerisini ve gönül zenginliğini yansıtan birer sanat eseri niteliği taşır. İşte geçmişten günümüze çeyiz geleneği…

6.01.2021Gündem
Bipolar hastası kadını Adana’da fuhşa sürüklediler

Bipolar hastası kadını Adana’da fuhşa sürüklediler

Niğdeli H.A, "fuhuşa sürüklenen" bipolar bozukluk hastası eşini Adana'da arıyor. Karısına seslenen H.A., “Çaresizim. Ne olur evine dön. Seni fuhşa sürükleyenleri adalete teslim edelim” dedi.

6.01.2021Haber
Akılalmaz olay Eşi fuhşa sürüklendi çocukları yurda alındı…

Akılalmaz olay! Eşi fuhşa sürüklendi çocukları yurda alındı…

Adana’da bipolar bozukluk hastası kadının kandırılarak Niğde’den Adana’ya fuhuş yapmaya geldiği iddia edildi. Eşi fuhuş batağına düşen H.A. yaptığı açıklamada ‘Çaresizim, ne olur evine dön. Fuhuş yaptıranların adalet önünde hesap vermesini istiyorum’ dedi.

6.01.2021Gündem
Söylentilere el ele nokta koydular: Benim için yaşlı kadın annemden daha büyük olmalı

Söylentilere el ele nokta koydular: "Benim için 'yaşlı kadın' annemden daha büyük olmalı"

Gösteri dünyasına yılın ilk aşk bombası düştü. Hem de hiç umulmadık bir şekilde. Bir film projesinde birlikte çalışan iki ünlü, kamera önündeki birlikteliklerini gerçek hayata taşıdı. Üstelik de el ele objektif karşısına çıkarak söylentileri fazla uzatmadılar da.

6.01.2021Magazin
İstanbula ne zaman kar yağacak Vatandaşlar açıklamalara odaklandı

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Vatandaşlar açıklamalara odaklandı

Yeni yılla birlikte İstanbul'a kar yağışı olup olmayacağı merak edilen konulardan oldu. Öte yandan Türkiye genelinde barajlardaki suyun azalması kuraklık tehlikesini gözler önüne sererken, kar yağışı büyük önem arz ediyor. Peki, İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

6.01.2021Gündem
Barajlar alarm veriyor

Barajlar alarm veriyor

Türkiye genelinde barajlardaki suyun azalması kuraklık tehlikesini gözler önüne sererken CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul'daki tehlikeye dikkat çekti ve 'İstanbul'a kar yağacak mı?' sorusunu da yanıtladı. Sürmeli, ihtiyacımız olanın sürekliliği olan yağmur ve kar yağışının olduğunu söylerken, Ocak ayının 15'inden sonra soğuk dalgaların göründüğünü ancak kar yağışı ihtimalinin yüzde 35'lerin üzerine çıkamadığını söyledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre yurt genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, Ordu ve Giresun çevreleri ile Tokat'ın doğu ilçelerinde yağmur ve sağanak, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

6.01.2021Haber
İstanbula kar yağacak mı Bünyamin Sürmeliden dikkat çeken açıklama: Kar ihtimali...

İstanbul'a kar yağacak mı? Bünyamin Sürmeli'den dikkat çeken açıklama: Kar ihtimali...

Türkiye genelinde barajlardaki suyun azalması kuraklık tehlikesini gözler önüne sererken CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, İstanbul'daki tehlikeye dikkat çekti ve 'İstanbul'a kar yağacak mı?' sorusunu da yanıtladı. Sürmeli, ihtiyacımız olanın sürekliliği olan yağmur ve kar yağışının olduğunu söylerken, Ocak ayının 15'inden sonra soğuk dalgaların göründüğünü ancak kar yağışı ihtimalinin yüzde 35'lerin üzerine çıkamadığını söyledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre yurt genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, Ordu ve Giresun çevreleri ile Tokat'ın doğu ilçelerinde yağmur ve sağanak, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

6.01.2021Gündem
7. Sınıf İngilizce Sports (Sporlar) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Sports (Sporlar) konu anlatımı

7. sınıf İngilizce dersi konularından biri de Sports yani sporlar konusudur. Sports (sporlar) nedir? Sports konu anlatımı nedir? Sports konusu birçok öğrencinin ilgisini çeken ve kolay öğrenilebilen konulardan biridir. İşte 7. Sınıf İngilizce Sports (Sporlar) konu anlatımı.

6.01.20217. SINIF
6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 2. Ünite Yummy Breakfast (Leziz Kahvaltı) konu anlatımı

İngilizce dersinin sevilen konularından biri Yummy Breakfast konusudur. Yummy Breakfast konu anlatımı nasıldır? Yummy Breakfast kelimeleri nelerdir? Yummy Breakfast konusunun kelime kalıpları nelerdir? İşte 6. Sınıf İngilizce dersi Yummy Breakfast konu anlatımı.

5.01.20216. SINIF
63. Grammy Ödül Töreni ne zaman 31 Ocakta yapılması bekleniyordu... Koronavirüsü nedeniyle ertelendi

63. Grammy Ödül Töreni ne zaman? 31 Ocak'ta yapılması bekleniyordu... Koronavirüsü nedeniyle ertelendi

63. Grammy Ödül Töreni koronavirüsü nedeniyle ertelendi. Müzik dünyasının en saygın ödüllerinden olan ve bu yıl 31 Ocak'ta yapılması beklenen Grammy Ödül Töreni, Kovid-19 nedeniyle ileri bir tarihe alındı. 63. Grammy Ödülleri'ne 9 kategoride aday gösterilen ABD'li pop yıldızı Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı olmuştu. Beyonce'u, 6 dalda adaylıkla Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa izlemişti. İşte, ABD'de düzenlenecek Grammy Ödül töreniyle ilgili bilgiler.

5.01.2021Keyif
6. Sınıf İngilizce Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) konu anlatımı

Present Continuos Tense, yapılmakta olan eylemleri bildirmek için kullanılır. Türkçe karşılığı şimdiki zamandır. Bazı cümlelerin sonuna Now (Şimdi) - Today (Bugün) ya da Currently (şu anda) kelimeleri getirilir. 6. sınıflar için İngilizce Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) konusunu örnek cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
6 Ocak MGM hava durumu tahminleri - Bugün hava nasıl olacak Karadeniz için sağanak uyarısı

6 Ocak MGM hava durumu tahminleri - Bugün hava nasıl olacak? Karadeniz için sağanak uyarısı

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Antalya'da salı günü etkili olan şiddetli sağanak yağışın ardından, 6 Ocak 2021 hava durumu değerlendirmelerini duyuran MGM, Batı ve Orta Karadeniz ile Sakarya ve Giresun çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceğini duyurdu. Antalya çevrelerinde devam etmesi beklenen yağışlara karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi. İşte, 6 Ocak Çarşamba MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

5.01.2021Gündem
Manisada bahar havasında üzüm bağları filizlendi

Manisa'da bahar havasında üzüm bağları filizlendi

MANİSA'nın Alaşehir ilçesinde havaların sıcak gitmesiyle üzüm bağları ‘yalancı bahara’ aldandı üzüm asmalarındaki filizler 5 santimetreyi buldu, sarmalık yapraklar olgunlaştı.

5.01.2021Güncel
Arif Susam yıllar önce yaşadıklarını anlattı: Kocamızı yoldan çıkarmak mı istiyorsun

Arif Susam yıllar önce yaşadıklarını anlattı: Kocamızı yoldan çıkarmak mı istiyorsun!

Sıra sıra tavernaların dönemin en ünlü sanatçılarını ağırladığı Tarabya günleri, Arif Susam’ın yeni albümüyle hafızalarda ansızın canlanıverdi. Susam, “Best of Arif Susam” çalışmasıyla hepimize “hey gidi günler” dedirtti. Eğlence dünyasında o günden bugüne çok şey değişse de ünlü sanatçıya göre taverna müzikleri gündemden düşmedi. “Bizim kitle hiç değişmedi, ekstraları durduran tek şey pandemi” diyen Susam’la 80’ler Tarabya’sına gittik. Hem o yılları, hem piyanist şantör camiasındaki rekabeti hem de yeni albümünün çılgın tanıtım çalışmasını konuştuk.

5.01.2021Magazin

Meteoroloji'den çok sayıda ile uyarı! Sarı ve turuncu alarm verildi

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre, Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Kırklareli, Aksaray ve Nevşehir çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Meteoroloji yağışlara ilişkin kıyı Ege çevrelerine sarı uyarı, Antalya çevrelerine ise turuncu uyarıda bulundu. İşte 5 Ocak salı ve 6 Ocak çarşamba günü hava durumu tahminleri...

5.01.2021Gündem
Meral Akşenerin gençlik fotoğrafının hikayesi

Meral Akşener'in gençlik fotoğrafının hikayesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Aralık günü sosyal medya hesabından 1972 yılına ait gençlik fotoğrafını “#tbt” etiketiyle paylaştı.

5.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Hem kahraman hem misafirperver

Farklı bir coğrafya, farklı bir kültürle tanışmak istiyorsanız yolunuzu Kahramanmaraş’a düşürün. Şehrin eski ve dar sokaklarında dolaşırken ‘kahramanlığın’ izlerine rastlayabileceğiniz kent sürprizlerle dolu. Sıcakkanlı insanların şehri öylesine köklü ve zengin bir mutfağa sahip ki sadece yemek için bile gidilir.

10.01.2021

Bizim çocuklar yapmadı

12 Eylül darbesinin haberi ABD’ye ulaştığında...

8.01.2021

Alaçatı’da karantina halleri

◊ Buranın en popüler hadisesini söylüyorum: Alaçatı’dan Ilıca’ya yürümek!

6.01.2021

Piyanist şantör furyasını başlatan Ferdi Özbeğen’di

Sıra sıra tavernaların dönemin en ünlü sanatçılarını ağırladığı Tarabya günleri, Arif Susam’ın yeni albümüyle hafızalarda ansızın canlanıverdi. Susam, “Best of Arif Susam” çalışmasıyla hepimize “hey gidi günler” dedirtti. Eğlence dünyasında o günden bugüne çok şey değişse de ünlü sanatçıya göre taverna müzikleri gündemden düşmedi. “Bizim kitle hiç değişmedi, ekstraları durduran tek şey pandemi” diyen Susam’la 80’ler Tarabya’sına gittik. Hem o yılları, hem piyanist şantör camiasındaki rekabeti hem de yeni albümünün çılgın tanıtım çalışmasını konuştuk.

5.01.2021