EKSTRA
MENÜ

Dominick Chilcott

Dominick Chilcott ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dominick Chilcott haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Dominick Chilcott haberi bulunmuştur.

Dominick Chilcott Haberleri

İngiliz Büyükelçi: Türkiye’den ders alıyoruz

İngiliz Büyükelçi: Türkiye’den ders alıyoruz

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Türkiye’nin mültecileri sağlık, eğitim ve başka alanlara entegre edişinin diğer ülkeler için model teşkil ettiğini belirterek, “Bizler uluslararası toplum olarak Türkiye’den uzun süren mülteci krizine nasıl tepki vermemiz gerektiği hakkında ders alıyoruz” dedi.

7.03.2018Dünya
Kanada Büyükelçisinden ayrılıkçı protestocuya müdahale

Kanada Büyükelçisi'nden ayrılıkçı protestocuya müdahale

Kanada'nın Dublin Büyükelçisi Kevin Vickers, İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen bir töreni protesto etmek isteyen ayrılıkçı göstericiye müdahale etti. Eski bir polis olan Vickers, yaklaşık 1.5 yıl önce Kanada parlamentosunu basan bir silahlı saldırganı vurarak etkisiz hale getirmişti.

27.05.2016Dünya
Kanada Büyükelçisinden ayrılıkçı protestocuya müdahale

Kanada Büyükelçisi'nden ayrılıkçı protestocuya müdahale

Kanada'nın Dublin Büyükelçisi Kevin Vickers,İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenen bir töreni protesto etmek isteyenayrılıkçı göstericiye müdahale etti. İrlanda'da,1916 yılında "Paskalya Ayaklanması" olarak bilinen ve İrlanda'nınİngiltere'den bağımsızlığını sağlayan ayaklanmada 125 İngiliz askerininhayatını kaybetmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Dublin'deki Grangegormanaskeri mezarlığındaki törene İrlanda Dışişleri Bakanı Charlie Flanagan veİngiltere'nin Dublin Büyükelçisi Dominick Chilcott dakatıldı. Törenekatılanlar arasında bulunan, 59 yaşındaki Kanada'nın Dublin BüyükelçisiVickers, tören alanına giren ve "Bu bir hakarettir" diye bağırmayabaşlayan ayrılık yanlısı protestocuyu kollarından tutarak sürükledi ve törenalanının dışına çıkardı. Kameralara da yansıyan olay sırasında Vickers'ınmüdahalesinin ardından Dublin polisi protestocuyu gözaltınaaldı. KevinVickers 2014 yılının Ekim ayında Kanada parlamentosuna yapılan silahlı saldırıbaskınına da müdahale etmişti. Polislik geçmişi de olan Vickers, parlamentodakiolayda saldırgana üç kez ateş etmişti.   

27.05.2016Haber
İngiltere, Tahran Büyükelçiliğini kapattı

İngiltere, Tahran Büyükelçiliği'ni kapattı

İngiltere, İran'ın başkenti Tahran'daki diplomatik temsilciliklerinin, dün bir grup öğrenci tarafından basılmasının ve altı elçilik görevlisinin rehin alınmasının ardından Tahran'daki büyükelçiliğini kapattığını açıkladı. İran'dan da Londra'daki elçiliğini kapatmasını talep etti.

30.11.2011Gündem
İranlı öğrenciler İngiltere Büyükelçiliğini bastı

İranlı öğrenciler İngiltere Büyükelçiliği'ni bastı

İran'ın başkenti Tahran'da bir grup öğrenci İngiltere Büyükelçiliği'ne ait iki binayı bastı. Göstericileri dağıtmak isteyen polisle öğrenciler arasında çıkan çatışmada yaralananlar oldu. Altı büyükelçilik çalışanının rehin alındığı ancak güvenli bir şekilde serbest bırakıldığı bildirildi.

29.11.2011Gündem
Büyükelçilerin barış turu

Büyükelçilerin barış turu

Türkiye'’ye en fazla turist gönderen 9 ülkenin büyükelçileri, Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği’nin organizasyonuyla Diyarbakır ve Mardin’i gezdi. Büyükelçiler Mardin’deki Kasımiye Medresesi ve Deyrulzafaran Manastırı’nda barış için dua etti.

9.12.2019Gündem