EKSTRA
MENÜ

Domaniç Dağları

Domaniç Dağları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Domaniç Dağları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Domaniç Dağları haberi bulunmuştur.

Domaniç Dağları Haberleri

Domaniç Dağlarında sonbahar renkleri

Domaniç Dağları'nda sonbahar renkleri

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, sonbaharda göz kamaştırıcı güzelliğe bürünen dağlık alanlar, doğaseverler ve fotoğrafçılardan ilgi görüyor.

22.10.2020Seyahat
Doğa ve fotoğraf tutkunları Domaniç’e akın etti

Doğa ve fotoğraf tutkunları Domaniç’e akın etti

Kütahya'nın Domaniç ilçesi dağlarında sonbaharda yaşanan renk cümbüşü, fotoğrafçılar tarafından ölümsüzleştirilirken Doğa sporları ekipleri yürüyüş ve kamp organizasyonları düzenledi.

20.10.2020Seyahat
Osmanlının göç yolu yeniden hayat buluyor

Osmanlı'nın 'göç yolu' yeniden hayat buluyor

Kuruluş döneminde yazlık olarak kullanılan Domaniç ile kışlak Söğüt ilçeleri arasındaki 86 kilometrelik yolun turizme kazandırılması amacıyla çalışmalar sürüyor.

2.10.2020Seyahat
Sis bulutlarıyla kaplı Domaniç Dağlarında sonbaharın ilk renkleri

Sis bulutlarıyla kaplı Domaniç Dağları'nda sonbaharın ilk renkleri

Kütahya ile Bursa il sınırları arasındaki Domaniç Dağları'nda sonbahar mevsimi kendini hissettirmeye başladı.

8.09.2020Seyahat
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Kar yağışı Domaniç Dağlarını beyaza bürüdü

Kar yağışı Domaniç Dağlarını beyaza bürüdü

Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan ve Kütahya ile Bursa sınırları içinde kalan, oksijen zenginliğiyle adından söz ettiren Domaniç Dağları, kar yağışının ardından ayrı bir güzelliğe büründü.

20.03.2020Seyahat
Domaniç Dağlarında sonbaharın ilk renkleri

Domaniç Dağları'nda sonbaharın ilk renkleri

Kütahya ile Bursa sınırları arasında kalan, adından oksijen zenginliğiyle söz ettiren Domaniç Dağları'nda sonbahar mevsimi kendini hissettirmeye başladı.

4.10.2019Seyahat
Domaniç Dağlarında renk şöleni

Domaniç Dağları'nda renk şöleni

Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan ve Kütahya ile Bursa sınırları içinde yer alan, oksijen zenginliğiyle adından söz ettiren Domaniç Dağları sonbaharın gelişiyle sarı ve yeşilin çeşitli tonlarına büründü.

18.10.2018Seyahat
Ertuğrul Gazi kimdir İşte hayatı

Ertuğrul Gazi kimdir? İşte hayatı

Diriliş Ertuğrul dizisiyle beraber tekrardan gündeme gelen Ertuğrul Gazi'nin kim olduğu nasıl bir hayat yaşadığı sevilen dizinin takipçileri tarafından oldukça merak ediliyor. Dizinin başrolünde Ertuğrul Gazi karakterinin yer alması izleyicilerin merakını daha da güçlendiriyor. Peki, tarih'te Ertuğrul Gazi nasıl öldü? İşte Ertuğrul Gazi hakkında merak edilenler.

15.02.2017Televizyon
Erbaş’tan Domaniç ormanları uyarısı

Erbaş’tan Domaniç ormanları uyarısı

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Domaniç orman ve yaylalarında bir firmaya bakır madeni adı altında altın arama ruhsatı verildiğini belirterek, “Bazen nereye ne izinler verdiğinize Google Earth’den bakmayın. Bu güzel yeşilliği, bu su havzasını Osmanlı’nın ilk kuruluşu dediğimiz bu bölgeleri kendiniz gelin ve görün” dedi.

2.06.2020Gündem
Söğüt neresi Söğüt harita üzerinde nerede İşte Osmanlı Devleti için önemi

Söğüt neresi? Söğüt harita üzerinde nerede? İşte Osmanlı Devleti için önemi

Söğüt nerede sorusu, tarihi dizilerde konu alınması nedeniyle vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Söğüt, harita üzerinde ise kritik bir konumda yer alıyor. Peki, Söğüt neresidir ve nerede yer alıyor? İşte, Osmanlı Devleti için önem arz eden Söğüt hakkında bazı bilgiler

21.03.2018Televizyon
Yurttan kar manzaraları...

Yurttan kar manzaraları...

Soğuk hava Türkiye'yi vurdu. Yurdun bir çok yerine kar yağdı. Düzce'nin yüksek kesimleri, D-100 karayolu ve TEM otoyolunun Bolu Dağı geçişlerinde kar yağışı etkili oldu. Karayolları ekipleri güzergahlarda karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle zaman zaman hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

21.11.2017Gündem
Erdoğan Zafer Havalimanını açtı

Erdoğan Zafer Havalimanı'nı açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Biz her zaman barıştan yanayız. Sorunların diyalog ve istişare yoluyla çözülmesinden yanayız. Ancak ülkemizin güvenliğine yönelik bir tehdit olursa gereken tedbiri almaktan çekinmeyiz” dedi.

25.11.2012Gündem
Başbakan: Dedem burada şehit düştü

Başbakan: Dedem burada şehit düştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sarıkamış şehitleri için yapılan kardan heykellerin açılışını gerçekleştirdikten sonra yaptığı konuşmada "Dedem Kemal Mutlu burada şehit düştü" dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

8.01.2011Gündem
Erdoğan: Velev ki imam hatip kökenli olsun...

Erdoğan: Velev ki imam hatip kökenli olsun...

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben kendim imam hatip mezunuyum ama asla böyle bir arayışın içerisinde olmadım. Ehliyet ve liyakatten hareketle bizler atamalarımızı yaparız. Velev ki imam hatip kökenli olsun. Gidip siyasalı bitiriyorsa, hukuk bitiyorsa, valilik yapma ehliyet ve liyakatine sahipse bu seni niye rahatsız ediyor? Neden? Onlar bu ülkenin çocukları, evladı değil mi?” dedi.

19.03.2009Gündem
İlkbaharın kokuları, renkleri lezzetleri arasından geçtik

İlkbaharın kokuları, renkleri lezzetleri arasından geçtik

Altuğ Saygılı (31) Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi. Eşi Aslı Saygılı (26) ise fizik bölümünde mastır öğrencisi, aynı zamanda üniversitenin Ar-Ge merkezinde uzman olarak çalışıyor. Motosiklet, 1999’dan beri Altuğ Saygılı’nın hayatında, eşi ise son 3,5 senedir motor üzerinde. Düz yolu sevmiyor, rotalarını mevsime ve coğrafyaya göre belirliyorlar. Hedefleri, Türkiye’nin bütün yollarından motosikletle geçmek. Nisan sonunda baharın coşturduğu doğayı fırsat bilip ara yollardan İstanbul’dan Mersin’e uzanan altı günlük bir tur yaptılar. Saklı köylerden, dağlardan, göl kenarlarından geçtiler.

5.08.2007Seyahat