EKSTRA
MENÜ

Dokunmak

Dokunmak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dokunmak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.210 Dokunmak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dokunmak Haberleri

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Cuma günü düzenlenen açılış seremonisiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmen başladı, artık sahne milli sporcularımızın… Oyunlara 108 sporcuyla katılan Türkiye’nin hedefi en az 13 madalyayla Londra 1948’de (12 madalya) elde edilen rekoru geçmek. Pandemi nedeniyle olimpiyatların bir yıl ertelenmesi sporcularımızın müsabakalara daha iyi hazırlanmasını sağladı. Voleyboldan güreşe, bokstan cimnastiğe pek çok branşta beklentimiz altın madalya!

25.07.2021Hürriyet Pazar
Dünyanın en korkutucu bitkisi...  Bir insanın dayanamayacağı kadar acı verici

Dünyanın en korkutucu bitkisi... 'Bir insanın dayanamayacağı kadar acı verici'

Vücudunuzun aynı anda hem asit ile yandığını hem de elektrik çarpıldığını düşünün. Akla hayale dahi sığmayacak bu acıyı yaşatan bir bitkiden bahsedeceğiz size; gympie gympie ya da Türkçesi ile cimpi cimpi! Bu bitkinin acısı öyle büyük ki insanları intihara bile sürükleyebiliyor.

24.07.2021Gündem
Hamileler çiğ ete dokunabilir mi Hamilelikte çiğ ete dokunmak zararlı mı

Hamileler çiğ ete dokunabilir mi? Hamilelikte çiğ ete dokunmak zararlı mı?

Hamileler çiğ ete dokunulur mu sorusu, özellikle Kurban Bayramı dolayısıyla gündemde yer alıyor. Kurban Bayramı'nda sıklıkla ete dokunulmak durumunda kalınılması dolayısıyla çiğ ete dokunulur mu sorusu da gebeler ve ailelerinin gündemini oluşturuyor. Peki, Hamileler çiğ ete dokunabilir mi? Hamilelikte çiğ ete dokunmak zararlı mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

20.07.2021Sağlık
Mutluluk Atölyesinde ördükleri oyuncaklarla hasta çocukların kalbine dokunuyorlar

"Mutluluk Atölyesi"nde ördükleri oyuncaklarla hasta çocukların kalbine dokunuyorlar

Bursa'da el sanatları öğretmeni Elif Kamacı Efe öncülüğünde bir araya gelen 25 gönüllü kadın, amigurumi tekniğiyle ördükleri oyuncakları hasta çocuklara hediye ediyor.

17.07.2021Haber
Dışarıdaydım, havadaydım... 3 kilometre yüksekten düştü, babasının bir sözü sayesinde kurtuldu...

'Dışarıdaydım, havadaydım...' 3 kilometre yüksekten düştü, babasının bir sözü sayesinde kurtuldu...

50 yıl önce meydana gelen bir uçak kazası, filmlere konu olmuş bir hayatta kalma hikayesi... Bu haber hepimiz için çok önemli hayat dersleri içeriyor...

15.07.2021Dünya
Karbon ticareti hızlanıyor

Karbon ticareti hızlanıyor

Karbon ticaretinin giderek daha da önem kazandığını söyleyen Sanko Enerji CEO’su Hakan Yıldırım, “Yeşil Mutabakat üretim süreçleri ve rekabet için kritik öneme sahip. Çatalca’daki santraldan Hintli sanayi devleri gelip yeşil sertifika alıyor. Böylece kendi ürettiği karbonu buradan aldığı sertifika ile sıfırlamış oluyor. Bu da yenilenebilir enerji santralları için gelir ve bir teşvik mekanizması oluşturuyor” diye konuştu.

11.07.2021Ekonomi
Son dakika... Koronavirüs aşılaması için yeni yöntem Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan anlattı

Son dakika... Koronavirüs aşılaması için yeni yöntem! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan anlattı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Doğu ve Güneydoğu'da genç nüfusun fazla olması ve kulaktan kulağa bazı yanlış bilgilerin çok hızlı yayılması nedeniyle aşılama oranının düşük olduğunu söyledi. Prof. Dr. İlhan, 'Mahalle modeli' doğru bir yaklaşım. O mahallenin aile hekimi, muhtarı, camisinin imamı, yerel yönetimler bir arada aşı ile ilgili teşvik çalışması yapmalı' dedi.

10.07.2021Gündem
Rüyada Ceset Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Ceset Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalar kimi zaman içinde bulunduğumuz durum hakkında bilgi veriyor kimi zaman ise geleceğimiz hakkında derin mesajlar içerebiliyor. Bu yüzden rüyaların son derece iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekiyor. Aksi durumlarda rüyalarda anlatılmak istenen mesajın yanlış anlaşılması söz konusu olabilir. Rüyada ceset görmek ne anlama geliyor gibi konuları sizler için derledik.

8.07.2021Mahmure
Okuma kültürü

Okuma kültürü

Okuma kültürü, “Nerden başlayıp nasıl anlatsak?” diyebileceğimiz durumlardan biri olsa gerek... Kültürün tüm yönleriyle bir toplumun yaşam biçimi olduğu düşünüldüğünde, buradan okuma kültürüyle aslında okumanın toplumun yaşam biçimi haline gelmesinin kastediyoruz...

7.07.2021Eğitim
Dodo: Sanki bütün evren şarkı söylememe karşıydı

Dodo: Sanki bütün evren şarkı söylememe karşıydı

Bursa’da maddi zorluklar içinde bir yaşam sürerken müzik sevdasının peşine düşen Dodo, karşılaştığı tüm güçlüklerle mücadele etti ve sonunda hayaline ulaştı. “Dolunay Dolunay” şarkısıyla TikTok’ta ünlü oldu, YouTube’da haftalarca trendler listesinde kalmayı başardı. Dodo ile hikayesini konuştuk.

25.06.2021Keyif
Eskrim Nedir Ve Nasıl Oynanır Eskrim Sporu Özellikleri Ve Tarihçesi

Eskrim Nedir Ve Nasıl Oynanır? Eskrim Sporu Özellikleri Ve Tarihçesi

Eskrim sözcüğünün kökeni Germen diline dayanmaktadır. Germen dilinde skerman veya sebermen sözcüklerinden gelmektedir. Dilimizdeki Türkçe karşılığı ise korunmak ve savunmak anlamındadır. Savunmayı içeren bir spor dalıdır. Eskrim nedir, nasıl oynanır, bu sporun özellikleri ve tarihçesi konularına dair detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Bakan Selçuk’tan babalar günü paylaşımı

Bakan Selçuk’tan babalar günü paylaşımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, babalar gününü kutladı.

20.06.2021Eğitim
Algı nedir Psikolojide algının tanımı nedir Algı özellikleri ve örnekleri

Algı nedir? Psikolojide algının tanımı nedir? Algı özellikleri ve örnekleri

Çevremizdeki her gün farklı uyaranlar duyu organlarımızı uyaracaktır. Bu uyaranların çoğu duyu organlarımız tarafından alınır ve duyumlara dönüştürülür. Buna algılama denir. Peki, Algı tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Araştırma
Nükhet Duru: Günde yüz tane ‘Benimle ol, sana her şeyimi vereyim’ diye mesaj geliyor

Nükhet Duru: Günde yüz tane ‘Benimle ol, sana her şeyimi vereyim’ diye mesaj geliyor

49 senedir sahnede, hep gündemde, hep dimdik... “İçimde iyiyi tutuyorum. Zehir, kin yok” diyor. ‘Ensesine vur, lokmasını al’ biri olduğunu söylerken “Bunun zararını çok gördüm ama değişemiyorum” diye anlatıyor. Kendini müziğin dört yapraklı yoncasından biri değil, ayrıkotu olarak tanımlıyor. Nükhet Duru’yla yeni projelerini, Bodrum’daki hayatını, aşkı ve son dönemde yaşadıklarını konuştuk.

13.06.2021Hürriyet Pazar
‘Türkçe tiyatro, çocuklar için büyük bir fırsat’

‘Türkçe tiyatro, çocuklar için büyük bir fırsat’

Tiyatro Frankfurt, çocuklar için düzenlediği yaratıcı drama atölyesiyle pandemi sonrası döneme ‘merhaba’ dedi. Yaratıcı drama atölyesinin açılışına Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ile Frankfurt İl Genel Meclisi Başkanı Hilime Arslaner de katıldı.

8.06.2021Avrupa
Balon balığı dosyası | Ege ve Akdeniz kıyıları yüzmek için ne kadar güvenli

Balon balığı dosyası | Ege ve Akdeniz kıyıları yüzmek için ne kadar güvenli?

Dişleri inanılmaz keskin, kıtır kıtır teneke kutuları yiyor, balıkçıların ağlarına zarar veriyor, yem bulmak için kıyılara yaklaşıyorlar. Peki denize girerken bizi de ısırırlar mı? İnsanlara saldırma ihtimalleri var mı? Balon balıkları insanlar için ne kadar tehlikeli?

25.05.2021Gündem
Uzaktan eğitime yakından bakış

Uzaktan eğitime yakından bakış

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin "Uzaktan Eğitime Yakından Bakış" teması ile bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Uluslararası Eğitim Bilimleri Öğrenci Konferansı’na Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı. Şırnak, Tunceli ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürleri ile Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün de konuşmacı olarak yer aldığı panelde Bakan Selçuk, pandemi sürecinde eğitim için yaptıkları çalışmaları anlattı.

23.05.2021Eğitim
Kampüs nöbetçileri

Kampüs nöbetçileri

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) kampüsünde yaşayan hayvanlar için destek kampanyası başlatıldı.

21.05.2021Eğitim
İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır

İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır?

Konfüçyüs; “Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.” demiştir. Sözlükte mutluluk “bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu” olarak tanımlanmıştır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney mutluluk hakkında bilgi verdi.

17.05.2021Aşk
Patates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Patates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Patates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Patates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Patates alerjisi olan kişiler de hem patatesin yenmesi sonucunda hem de patatese temas edilmesi sonucunda alerji belirtileri görülebilir. Patates alerjisi çok sık olarak rastlanılmakta olan bir alerji türü değildir. Patates alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Patates alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Türk kadın futboluna ABD’den destek Geleceğe Gol projesi...

Türk kadın futboluna ABD’den destek! "Geleceğe Gol" projesi...

Türkiye'de kadın futbolunu geliştirmek için 14 yaşındaki Ela Demiral ile 17 yaşındaki Olivia Rose Auffarth kolları sıvadı.

12.05.2021Futbol
Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Finansal kapsayıcılığın önemine dikkat çeken bankacılar, temassız müşteri olma süreciyle birlikte sadece sektörün değil Türkiye’nin ekonomik gelişimi için de daha tabana yaygın finansal erişimin olduğu, iyi bir döneme girildiğine dikkat çekiyor. Temassız müşteri olma teknolojilerini aktaran Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer yeni dönemin müşteri, banka ve ülke için önemini anlattılar.

11.05.2021Ekonomi
Pm Nedir Sosyal Medyada Pm Atmak Ve Pm Açılımı

Pm Nedir? Sosyal Medyada Pm Atmak Ve Pm Açılımı

“PM” genel olarak duyduğunuz bir kelime ya da sosyal mecralarda sık sık karşılaştığınız, diğer kullanıcıların “Bana PM gönderebilirsiniz” gibi ifadelerinde gördüğünüz bir kısaltmadır. Peki bu kısaltmanın açılımı nedir? İşte, tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Hemşire Burcu Yüksel bir yıldır oğluna sarılamıyor Çok büyük bir şey

Hemşire Burcu Yüksel bir yıldır oğluna sarılamıyor! 'Çok büyük bir şey'

Antalya'da pandemi yoğun bakımında görevli hemşire Burcu Yüksel (32), oğlu mut Ege'ye (8) 1 yıldır sarılamıyor. Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana oğluyla yalnızca cep telefonu üzerinden görüşebilen Yüksel, “Bir anne için çok büyük bir şey. Bir sene bir yaş demek. Bir senedir çocuğumun hiçbir şeyiyle ilgilenemedim. Çocuğumun yanımda olmasını isterdim" dedi.

8.05.2021Gündem
Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu

Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu?

Ayetel kürsi okunduğunda şeytanın oradan uzaklaşacağı ve gece uykudan önce okunduğunda ise şeytandan muhafaza olunduğu hadislerde bildirilmektedir. Ayetel kürsinin faziletlerinden faydalanabilmek ve ezberlemek her inanan için çok önemlidir. Ayetel kürsinin hangi hallerde okunmaması gerektiğini hadisler ve fıkhı usullere göre sizler için derledik.

Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr suresi adını ilk ayetindeki kelimeden alır. Kur'an-ı Kerim içerisinde 103. suredir. Asr Suresi okunuşu sayfamızda sizler için surenin anlamı, Türkçe Diyanet meali ve tefsiri, Arapça yazılışı ile birlikte ezberlemek ve sure hakkında bilgi edinmek isteyenler için daha pek çok detaylı bilgi yer almaktadır.

Banabak’ın hedefi 2 milyon gence ulaşmak

Banabak’ın hedefi 2 milyon gence ulaşmak

2014’te hayata geçirdiği mobil uygulama Banabak ile 1.6 milyon kişiye ulaşmayı başaran P&G, daha fazla gence dokunmak için markanın bütün süreçlerini yeniden tasarladı. Banabak’ın hedefi 2 milyon gence ulaşmak.

28.04.2021Teknoloji
Üretimde yeşil kaynak öne çıkacak

Üretimde yeşil kaynak öne çıkacak

Üretimde kullanılan elektriğin kaynağının yeşil olmasının sürdürülebilirlik için önemine dikkat çeken Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, “Önceliğimizde yeşil ve dağıtık enerji var. Portföyümüzdeki yenilebilir enerji payını arttırmaya devam edeceğiz” dedi. 5 yıl boyunca şebekeye ve müşteri çözümlerine 15 milyar lira yatırım yapacaklarını belirten Zaimler, “Sıfır emisyon, dönüşüm ekonomisine destek, faaliyet gösterdiğimiz bütün alanlarda sosyal paydaşlarımızla birlikte iş yapmak bizim için ilk sırada” şeklinde konuştu.

26.04.2021Ekonomi
Ziynet Sali: Jennifer Lopez’e değil babama benziyorum

Ziynet Sali: Jennifer Lopez’e değil babama benziyorum

Müzik piyasasının durma noktasına geldiği pandemi döneminde ‘Yaşam Çiçeği’ isimli albümünü çıkardı. “Yürekliyim!” diyor. Jennifer Lopez benzetmelerine “Ben güzel bir kadınım, neden birine benzemek için çabalayayım” diye cevap veriyor. 2019’da müzisyen Erkan Erzurumlu ile nikâh masasına oturan Ziynet Sali, ilişkilerinin ilk adımında ona hellim peynirinin yardımcı olma hikâyesini anlatıyor. Sali’yle aşktan müziğe uzanıyoruz...

Geleceğin tasarımcıları seçildi

Geleceğin tasarımcıları seçildi

Türkiye genelinde Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı gibi farklı tasarım bölümlerinde öğrenim gören lisans ve ön lisans öğrencilerinin katıldığı ‘Yeni Dünya” temalı ‘Tasarıma Değer’ yarışmasının kazananları belli oldu.

22.04.2021Eğitim
DİTİB camisinden 60 yas üstüne ramazan sepeti

DİTİB camisinden 60 yas üstüne ramazan sepeti!

Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Waechtersbach Merkez Camisi, koronavirüs salgını nedeniyle sönük geçen ramazan atmosferini daha iyi yaşatmak için, 60 yaş üstü üyelerine içinde iftarlık bulunan ‘ramazan sepeti’ dağıttı.

22.04.2021Avrupa
BB Erzurumspor 1 - 0 Yeni Malatyaspor (Maç özeti)

BB Erzurumspor 1 - 0 Yeni Malatyaspor (Maç özeti)

Süper Lig'in 36. haftasında Yeni Malatyaspor, deplasmanda Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşılaştı. Ev sahibi Erzurumspor, 90+6'de Obertan'ın ayağından gelen golle mücadeleyi 1-0 kazanmayı başardı.

21.04.2021Spor Arena
Kartalda 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da özel bir okulda eğitim gören 5 yaşındaki anaokulu öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla 17 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan beden eğitimi öğretmeni olan sanığın oy çokluğuyla beraatine karar verildi.

16.04.2021Haber
Çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen beraat etti

Kartal'da özel bir okulda eğitim gören 5 yaşındaki anaokulu öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla 17 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanan beden eğitimi öğretmeni olan sanığın oy çokluğuyla beraatine karar verildi.

16.04.2021Gündem
Farmasi,  Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülü’nün Sahibi Oldu

Farmasi, Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülü’nün Sahibi Oldu!

Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu’nun farkındalık ödülleri sahiplerini buldu. Farmasi, Türk kadınlarına verdiği özel önem ve ekonomik özgürlük ile 2021 Kadın Dostu Markalar Ödülü’nün sahibi oldu.

14.04.2021Alışveriş

Yazar Sonuçları

Sena Şener’in ‘Benimle Yan’ Şarkısında Tutku Görünür Oluyor

Sena Şener’in 25 Haziran’da yayınladığı yeni şarkısı ‘Benimle Yan’ı dinlerken şarkının tutkusu beni çok etkiledi. ‘Benimle Yan’ şarkısından yola çıkarak aşk hakkında da soru sordum ve işte yazının girişini de Sena’nın bu soruya cevabıyla yaptım: Aslında bu şarkıya ilham veren, hayatta gözlemlediğim yüzeysellik ve çabuk tüketme arzusu. Ben hiçbir zaman yüzeysel olamadım, her şeyi detayıyla ve yoğun yaşarım. Keza aşkı da öyle, zaten çok defa yaşanacak bir duygu da değil. İnsanların aşkı yaşamaktan korktuklarını ya da tanımından uzaklaştıklarını görüyorum. Zizek’in dediği gibi, insanlar “aşka düşüş” olayından “düşüş”ü atıp sadece aşkı yaşamak istiyorlar.

14.07.2021

Biz bir aileyiz

Kurumlar bu ifadeyi neden sık sık kullanır? Hiç düşündünüz mü?

1.07.2021

‘Gastronomi dünyasında ne kadar yerli kalabilirsen o kadar saygı görüyorsun’

Şef Ömür Akkor’un 25 yıldır gezdiği lezzet noktalarını çizimlerle anlattığı ‘Türkiye Gastronomi Atlası’ okurla buluştu. Iğdır’da 4 kız kardeşin oturma odasındaki 4 masalı lokantada 12 liraya yediği kuru-pilavı, kuyrukyağıyla kavrulan Van kavutunu ve satış için Instagram’da şaklabanlık yapmamayı tercih edenleri topladığı kitabında, ‘esnaf lokantası nedir’, ‘yerel ürün nasıl değerli olur’ gibi önemli sorulara yanıt arıyor.

27.06.2021

ORTAK MÜCADELE ŞART

HAFTANIN bir günü sırtıma çantamı takıp kentin farklı yerlerini dolaşıyorum, gözlem yapıyorum, esnafla, muhtarlarla sohbet ediyorum.

31.05.2021

Nerede kalmıştık?

Öyle görünüyor ki gelecek kış artık kapanmaların olmayacağı bir dönem yaşayacağız.

24.05.2021

Yok böyle yoldaşlık

Bayramın son gününde rehber köpekleri konu alalım.

15.05.2021

Temas etmeden tatil yapmak ister misiniz?

PANDEMİYLE bazı alışkanlıklar değişecek. Ve, hayatımıza teknoloji yeni imkanlar, olanaklar, alternatifler sunacak.Örnek mi?

25.04.2021

Sabık deputattan biyarbırçi görüntü

“Sabık”, yeni Türkçede “eski” demek...

25.04.2021

İşte insanlığın eli

Bu fotoğraf Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’nin inşa ettiği hastanelerin birinde Suriyeli bir çocuğa Türk doktorlarının eli uzanırken çekildi.

25.04.2021

Çocukluğumun dünyası dijital kuşatmaya karşı

Yazar Yeşim Saygın, sokaklarda özgürce koştuğu çocuk dünyasının gerçekliğini, dijital kuşatma altında bulunduğuna dikkat çektiği günümüz çocuklarına romanları aracılığıyla anlatıyor. İçlerindeki asıl çocukla tanışmaları için kitaplarında geçmiş zaman köprüsünü kurduğunun altını çizen Saygın, “Bizi yeniden ışıl ışıl ve insanca olana yaklaştıracak gücün; toplumsal ve kültürel hafızamız ile gelişmiş bir eğitim sistemi olduğuna inanıyorum” dedi.

22.04.2021

Siyaset aşıyı 2. sıraya itti

Almanya için 2021 hareketli bir yıl. Eylül ayında seçim var. Parti başkanlığını çoktan bırakan Şansölye Angela Merkel siyasetten de ayrılıyor.

16.04.2021