EKSTRA
MENÜ

Doktorlar

Doktorlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doktorlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.556 Doktorlar haberi bulunmuştur.

Doktorlar Haberleri

Polis ekiplerinden evde eğitim gören engelli çocuklara ziyaret

Polis ekiplerinden evde eğitim gören engelli çocuklara ziyaret

TOPLUM Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, toplum ve halk sağlığı için alınan kısıtlama kararları dolayısıyla eğitimlerine evde devam eden engelli çocukları ziyaret ederek hediyeler verdi.

30.01.2021Gündem
Navalnıyın en yakınındakilere ev hapsi cezası

Navalnıy'ın en yakınındakilere ev hapsi cezası

Rusya'da, tutuklu muhalif Aleksey Navalnıy'ın kardeşi Oleg Navalnıy, avukatı Lubov Sobol, şahsi doktoru Anastasiya Vasilyeva ile başkent Moskova'daki karargah koordinatörü Oleg Stepanov ev hapsi cezasına çarptırıldı.

30.01.2021Dünya
Mutasyonlu korona virüs belirtileri nelerdir Yeni koronavirüsün en sık görülen belirtileri ile ilgili uzmanlardan açıklama

Mutasyonlu korona virüs belirtileri nelerdir? Yeni koronavirüsün en sık görülen belirtileri ile ilgili uzmanlardan açıklama

Korona virüs belirtileri uzmanların yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Türkiye'de mutasyonlu virüsün görülmesinin ardından özellikle mutasyonun etkileri ve semptomları ilgili ilgili yapılan değerlendirmelere gözler çevrildi. Öksürük, nefes darlığı ve ateş gibi belirtilerle kendisini gösteren korona virüsle ilgili Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan mutasyonlu virüsün öldürücü hızının daha az olduğunu belirtmişti. Peki, mutasyonlu korona virüs belirtileri neler? İşte, yeni koronavirüsün belirtileri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.01.2021Gündem
Doç. Dr. Oytun Erbaş kimdir Yüzleşme programının moderatörlüğünü yapacak

Doç. Dr. Oytun Erbaş kimdir? Yüzleşme programının moderatörlüğünü yapacak

Doç. Dr. Oytun Erbaş’ın moderatörlüğünü yapacağı Yüzleşme programının tanıtımı yayınlandı. Birbirinden farklı 7 kişinin hayat hikayesinin anlatıldığı ve Doç. Dr. Oytun Erbaş'ın moderatörlüğünü yaptığı "Yüzleşme" programı yakında Kanal D ekranlarında olacak. Peki, Oytun Erbaş kimdir?

29.01.2021Televizyon
Şubatta hangi balıklar yenir İşte Şubat ayının en lezzetli balıkları

Şubat'ta hangi balıklar yenir? İşte Şubat ayının en lezzetli balıkları

Şubat ayında yemesi en lezzetli olan balık türleri, sofraların baş tacı balığı bu ay bolca tüketmek isteyen kişilerce yoğun olarak sorgulanıyor. Bu konuda uzmanların görüşüne başvurmak isteyen vatandaşlar, şubat ayında yenmesi önerilen balıkları sorguluyor. Peki, Şubat'ta hangi balıklar yenir?

29.01.2021Gündem
Kitap geliri İzmir’de tıp öğrencilerine burs olacak

Kitap geliri İzmir’de tıp öğrencilerine burs olacak

Dr.Filiz Güneş, yazdığı kitabın gelirini İzmir’de tıp fakültelerinde okuyan kız öğrencilere karşılıksız burs verilmesi için Atlas Sağlık Eğitim Vakfı’na bağışladı.

29.01.2021Ekonomi
Navalninin kardeşi, avukatı ve şahsi doktoru gözaltına alındı

Navalni'nin kardeşi, avukatı ve şahsi doktoru gözaltına alındı

Rusya'da tutuklu muhalif Aleksey Navalni'nin kardeşi Oleg Navalni, avukatı Lubov Sobol ve şahsi doktoru Anastasiya Vasilyeva gözaltına alındı.

28.01.2021Dünya
Tüp bebek tedavisinde anne yaşına dikkat 42 yaşından sonra başarı oranı düşüyor

Tüp bebek tedavisinde anne yaşına dikkat! 42 yaşından sonra başarı oranı düşüyor

Normal koşullar altında çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu tüp bebek tedavisinin son dönemde sıklıkla tercih edildiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Düzgün Korkmaz, annenin yaşı konusunda uyarılarda bulundu. Korkmaz, "Annenin yaşı ilerledikçe başarılı gebelik oranı azalır. 35 yaş altı anne adaylarında başarı şansı yüzde 68-70, 42 yaşından büyük kadınlarda başarılı gebelik oranları yüzde 10’lara kadar gerilemektedir" dedi.

Yönetmen, Mardinde yakalandığı koronavirüste yaşadıklarını belgesel yaptı

Yönetmen, Mardin'de yakalandığı koronavirüste yaşadıklarını belgesel yaptı

Mardinli yönetmen Haydar Demirtaş (36), yakalandığı koronavirüste, 14 günlük karantina sürecinde yaşadıklarını kayıt altına alarak, belgesel haline getirdi. Demirtaş, ister istemez ölüm korkusu yaşadığını belirterek, "Yeniden doğdum, diyebilirim çünkü bu hastalıktan çok insan öldü. Bizim bir arkadaş vefat etti. Koronavirüsten sonra hasar kalan oldu. Tat alma duyusunu kısmen kaybeden oldu. Tabi insan bir hastalıktan kurtulunca yeniden doğmuş gibi oluyor" dedi.

28.01.2021Güncel
Türk musikisinin unutulmaz ney virtüözü: Neyzen Tevfik

Türk musikisinin unutulmaz ney virtüözü: Neyzen Tevfik

Hicivleri, neyzenliği, fıkraları ve ilginç kişiliği ile unutulmayan sanatçı Neyzen Tevfik'in vefatının ardından 68 yıl geçti.

27.01.2021Keyif
Almanya’ya gezmeye geldi, ambulans uçakla döndü

Almanya’ya gezmeye geldi, ambulans uçakla döndü

26 Ekim 2020’de Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan kızını ziyarete gelen 75 yaşındaki Nuran Kürkçü, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre yanlış doktor tedavisi nedeniyle 3 hastane değiştirerek 5 kere ameliyat oldu. Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği ambulans uçakla Türkiye’ye götürülen Kürkçü, şimdi Ankara’da yaşam mücadelesi veriyor.

27.01.2021Avrupa
Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Eskişehir’de sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından günlük vaka sayısı 50’ye düşerken, hastanelerin Covid-19 servisleri ile yoğun bakımlarındaki doluluk oranı azaldı. Eskişehir Şehir Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Doktor Fatih Demircan, “Ciddi anlamda hasta sayısında azalma var. Özellikle ağır hasta sayısı da azalıyor, haliyle bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

27.01.2021Gündem
Çaydanlığın devrilmesiyle bu hale geldi

Çaydanlığın devrilmesiyle bu hale geldi

Kars'ta, ocak üstünde içindeki suyun kaynadığı çaydanlığı çekip, üzerine deviren 2 yaşındaki Hamit Akçilad'ın vücudu, kaldırıldığı hastanede yanıklar nedeniyle sargılarla kaplandı. Akçilad'ın vücudunun büyük bölümünde ikinci derecede yanıklar oluştuğu belirtildi.

27.01.2021Haber
Yürek yakan olay Çaydanlık devrilmesiyle bu hale geldi...

Yürek yakan olay! Çaydanlık devrilmesiyle bu hale geldi...

Kars'ta, ocak üstünde içindeki suyun kaynadığı çaydanlığı çekip, üzerine deviren 2 yaşındaki Hamit Akçilad'ın vücudu, kaldırıldığı hastanede yanıklar nedeniyle sargılarla kaplandı. Akçilad'ın vücudunun büyük bölümünde ikinci derecede yanıklar oluştuğu belirtildi.

27.01.2021Gündem
Müjde Ar’ın kardeşi Mehtap Ar yoğun bakımda – Mehtap Ar kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne

Müjde Ar’ın kardeşi Mehtap Ar yoğun bakımda – Mehtap Ar kimdir, kaç yaşında, hastalığı ne?

Müjde Ar’ın kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Mehtap Ar yoğun bakıma kaldırıldı. Kardeşinin son durumuyla ilgili açıklamada bulunan Müjde Art, “Mehtap şu an direniyor ama çok fazla reaksiyon alamıyoruz. Bilinci tam yerinde mi onu da anlayamıyoruz, sürekli uyku halinde. İyileşmesi için dua ediyoruz. Doktorlar ellerinden geleni yapıyorlar, 2,5 yıldır bir mucize yaşadık aslında, çok iyi bakıyorlar, inşallah iyi olur. Herkesten dua bekliyoruz." dedi. Mehtap Ar, 2,5 yıldır Akciğer kanseri tedavisi görüyor.

26.01.2021Magazin
Müjde Ar, kardeşi Mehtap Arın sağlık durumu hakkında bilgi verdi  Herkesten dua bekliyoruz

Müjde Ar, kardeşi Mehtap Ar'ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi " Herkesten dua bekliyoruz"

2,5 yıldır Akciğer kanseri tedavisi gören sanatçı Mehtap Ar, İstanbul Topkapı'da Koç Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakıma kaldırıldı.

26.01.2021Magazin
Erzurumda kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu

Erzurum'da kamyon şoförünün araçtayken ayakları dondu

Erzurum'da bir kargo şirketinde şoförlük yapan Hanifi Olgun’un kamyon kullanırken ayakları dondu. İlaç götürdüğü Iğdır'dan yola çıkarak, Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini söyleyen Olgun, ‘Kamyonun kaloriferi açıktı. Buna rağmen camlar bile buz tutmuştu. Eve geldiğimde kamyondan inemedim. Çocuklarımdan yardım istedim. Ayaklarımın donduğunu görünce beni hastaneye götürdüler’ dedi.

26.01.2021Haber
Erzurum’da inanılmaz olay Araçta giderken ayakları dondu…

Erzurum’da inanılmaz olay! Araçta giderken ayakları dondu…

Erzurum'da bir kargo şirketinde şoförlük yapan Hanifi Olgun’un kamyon kullanırken ayakları dondu. İlaç götürdüğü Iğdır'dan yola çıkarak, Ağrı üzerinden Erzurum'a geldiğini söyleyen Olgun, ‘Kamyonun kaloriferi açıktı. Buna rağmen camlar bile buz tutmuştu. Eve geldiğimde kamyondan inemedim. Çocuklarımdan yardım istedim. Ayaklarımın donduğunu görünce beni hastaneye götürdüler’ dedi.

26.01.2021Gündem
Son Yılların En Yaygın Hastalığı: Huzursuz Bacak Sendromu Nedir

Son Yılların En Yaygın Hastalığı: Huzursuz Bacak Sendromu Nedir?

Geceleri yatağa girmek sizin için bir sıkıntı oluyorsa, yorgun ve uykusuz olmanıza rağmen uyuyamıyorsanız, şikâyetlerinizi tanımlamakta zorlanıyorsanız sorununuz huzursuz bacak sendromu olabilir. Şikâyetleriniz arasında; bacaklarınızı hareket ettirme hissi, karıncalanma, güçlü bir hareket ettirme isteği, ağrı ve uyuşma varsa RLS hastalığınız olabilir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu konu hakkında bilgiler verdi.

25.01.2021İyi Yaşam
Kazadan sonra 8 yıl yoğun bakımda kalan Zişan öldü, sürücü bulunamadı

Kazadan sonra 8 yıl yoğun bakımda kalan Zişan öldü, sürücü bulunamadı

Konya'da 8 yıl önce ailece geçirdikleri kazada yaralanan ve o günden beri yoğun bakımda olan kızı Zişan Can'ı 14 Ocak'ta kaybeden Murat Ali Can, isyan etti. Kazada ailece yaralandıklarını ve Zişan'ın duran kalbi çalıştırıldıktan sonra 8 yıl yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu söyleyen Can, "Kaza gününden beri tanker sürücüsü bulunamadı. Faili meçhule gidecek. Bir an önce bulunmasını istiyorum'' dedi.

25.01.2021Haber
8 yıl yoğun bakımda kalan Zişandan acı haber geldi Babası isyan etti: Sürücü kayıp

8 yıl yoğun bakımda kalan Zişan'dan acı haber geldi! Babası isyan etti: Sürücü kayıp

Konya'da 8 yıl önce ailece geçirdikleri kazada yaralanan ve o günden beri yoğun bakımda olan kızı Zişan Can'ı 14 Ocak'ta kaybeden Murat Ali Can, isyan etti. Kazada ailece yaralandıklarını ve Zişan'ın duran kalbi çalıştırıldıktan sonra 8 yıl yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu söyleyen Can, "Kaza gününden beri tanker sürücüsü bulunamadı. Faili meçhule gidecek. Bir an önce bulunmasını istiyorum'' dedi.

25.01.2021Gündem
Korona virüs (coronavirüs) belirtileri neler İlk gün belirtiler nasıl başlar Uzmanlardan 3 hafta süren belirtiler için uyarı

Korona virüs (coronavirüs) belirtileri neler? İlk gün belirtiler nasıl başlar? Uzmanlardan 3 hafta süren belirtiler için uyarı

Koronavirüs belirtileri koronavirüsü yenen hastalarda da görülmeye devam ediyor. Uzmanların yaptığı çalışmalara göre, gün gün corona virüs belirtileri arasında baş ağrısı, tat ve koku kaybı, nefes darlığı gibi semptomlar görülüyor. Hayatı tehdit eden covid-19'da uzmanlar, virüsü atlattıktan en fazla 3 hafta sonra belirtiler devam ediyorsa muhakkak doktora başvurulması gerektiğine dikkat çekiyor. 2-3 hafta sonrasında geçmeyen kuru öksürük, nefes darlığı, göğüs ağrısının görülmesi durumunda yapılması gerekenleri uzmanlar anlattı. İşte, gün gün korona virüs belirtileri ve konuyla ilgili bilgiler..

23.01.2021Gündem
En büyük karantina tam bir yıl önce orada başladı... Vuhan salgını nasıl yendi

En büyük karantina tam bir yıl önce orada başladı... Vuhan salgını nasıl yendi?

Bundan bir yıl önce, 23 Ocak 2020'de koronavirüs salgınının başladığı düşünülen Çin'in Vuhan kentinde ilk karantina uygulaması başladı. Geçen zaman içinde neredeyse 70 milyon insan koronavirüse yakalandı, 2 milyon kişi ise Kovid-19 yüzünden hayatını kaybetti. Vuhan ise artık dünyada yaşanan kaostan çok uzakta görünüyor. Peki, salgını bir yılda dize getiren Vuhan'ın sırrı ne?

23.01.2021Dünya
Çocuklarda koronavirüs sonrası ortaya çıkıyor... Bu belirtilere dikkat

Çocuklarda koronavirüs sonrası ortaya çıkıyor... Bu belirtilere dikkat!

Bazı çocuklar koronavirüsü hafif belirtilerle geçirirken, bazıları hiç belirti göstermeden hastalığı atlatabiliyor. Uzmanlar, koronavirüse maruz kalan çocukların "MIS-C" yani multisisteminflamatuar sendrom hastalığına yakalanabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Manolya Kara, "Koronavirüs geçirdikten yaklaşık 4-6 hafta sonra ortaya çıkan farklı bir klinik tablo mevcut. Mide bulantısı, kusma, ishal, şiddetli karın ağrısı gibi bağırsak tutulum bulguları görülebiliyor. Bu hastalık korkutucu ve ölümcül sonuçlar doğurabildiğinden bizim için önemli" dedi.

Estetik ameliyat sonrası dudağı çürümüştü Songül Uzunoğlu doğal görünümüne kavuşacak

Estetik ameliyat sonrası dudağı çürümüştü! Songül Uzunoğlu doğal görünümüne kavuşacak

Antalya'da Songül Uzunoğlu özel bir klinikte estetik ameliyat olmuş, ameliyat sonrası dudağı çürümüştü. Uzunoğlu, Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından ameliyat edildi. Prof. Dr. Özkan, Uzunoğlu'nun operasyonlar neticesinde yemek yiyip su içebilir hale geldiğini belirterek "Mümkün olduğunca doğal görünümüne kavuşturmaya çalışıyoruz. Bunun dışında iki operasyon daha gerekecek" dedi.

23.01.2021Gündem
Uzmanlar tartışıyor... Kovid-19 mevsimsel gribin sonunu mu getirdi

Uzmanlar tartışıyor... Kovid-19 mevsimsel gribin sonunu mu getirdi?

Kovid-19 salgınında uzmanlar kış mevsimiyle birlikte gribe yakalanılmaması konusunda ciddi uyarılar yapıyordu. Ancak mevsimsel grip vakaları neredeyse rekor derecede azaldı. Koronavirüs grip salgınlarının sonu anlamına mı geliyor? Bu önemli soruyu uzmanlar cevaplıyor...

22.01.2021Dünya
Ortalık fena karıştı Hastanede korkulu dakikalar

Ortalık fena karıştı! Hastanede korkulu dakikalar

Bursa’da tartışma sonrası yaralanan Tamer Ü. acil serviste tedaviye alındı. Daha sonra Tamer Ü., doktor ve hemşirelere küfredip, saldırmaya çalıştı. Güvenlik görevlileri ve polisin saldırganlara müdahale ettiği anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Gözaltına alınan Tamer Ü., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

22.01.2021Gündem
Bursada hasta yakınlarının hastane bahçesinde güvenlik görevlilerine saldırı anı kamerada

Bursa'da hasta yakınlarının hastane bahçesinde güvenlik görevlilerine saldırı anı kamerada

Bursa'da ettiği kavga sonrası yaralanıp, ambulansla hastaneye kaldırılan Tamer Ü., doktor ve hemşirelere küfür edip, saldırmaya çalıştı. Özel güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle dışarı çıkartılan Tamer Ü.'nün yakınları, görevlilere saldırdı. Güvenlik görevlileri ve polisin müdahale ettiği hastane bahçesindeki saldırı, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Olayla ilgili gözaltına alınan üç kişiden biri tutuklandı.

22.01.2021Haber
Okuduğu şiir hayatını değiştirdi

Okuduğu şiir hayatını değiştirdi

ABD Başkanı Joe Biden'ın yemin töreninde okuduğu şiirle büyük övgü alan şair Amanda Gorman, bir gecede sosyal medyada yüz binlerce takipçi kazandı. "The Hill We Climb" (Tırmandığımız Tepe) adlı şiirini okuduktan sonra 22 yaşındaki Gorman'ın Instagram'daki takipçi sayısı 20 binden 2,2 milyona, Twitter'daki takipçi sayısı da 90 binden 1,1 milyona çıktı.

21.01.2021Dünya
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncularından duygulandıran paylaşımlar: Anneler ölmez... Bir an önce iyileş Sabina

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncularından duygulandıran paylaşımlar: Anneler ölmez... Bir an önce iyileş Sabina

Beyninde tümör tespit edilen ve ameliyat olan usta oyuncu Sabina Toziya rol aldığı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinden ayrılmak zorunda kaldı. Canlandırdığı Hayriye Çakırbeyli senaryo gereği ölürken, dizinin oyuncuları, usta isimle olan pozlarını paylaşarak Toziya için dua istedi.

20.01.2021Magazin
Keloid teşhisi konulan Yağmur, yardım bekliyor

Keloid teşhisi konulan Yağmur, yardım bekliyor

Erzincan'da yaşayan, 6 kişilik Yıldız ailesinin kızları Yağmur'un (17) kulaklarında, henüz 7 yaşındayken taktiği küpelerin alerji yapması sonucu yaralar oluştu. Doktorların keloid teşhisi koyduğu, 10 yıldır tedavi gören Yağmur'un babası Halis Yıldız, "İnşaatlarda çalışarak evimi geçindirmeye çalışıyorum. Tedavi ettiremezsem yakında kızımın kulakları kapanacak, duymayacak. Tedavi için yardım bekliyoruz" dedi.

19.01.2021Haber
Keloid teşhisi kondu... Tedavi olmazsa duyamayacak Her gün yastığı yıkıyorum

Keloid teşhisi kondu... Tedavi olmazsa duyamayacak! "Her gün yastığı yıkıyorum"

Erzincan'da yaşayan 17 yaşındaki Yağmur Yıldız'ın henüz 7 yaşında taktığı küpeler hayatını kâbusa çevirdi. Küpelerin alerji yapması sonucu kulaklarında yaralar oluşan Yağmur'a keloid teşhisi konuldu. 10 yıldır tedavi gören Yağmur, eğer tedavi edilemezse kulakları kapanacak, duymayacak. Yıldız ailesi, tedavi için yardım beklediklerini söyledi. Anne Perişan Yıldız ise kızının tedavisi için ellerinden geleni yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirterek, Her gün kanlı yastığını yıkıyorum. Kızımın bağırmasını, ağlamasını dinliyorum. Geceleri sabaha kadar yatamıyor. Ankara'ya götürdük, Erzurum'a götürdük, Trabzon'a götürdük; hiçbir yerde çaresini bulamadık. İstanbul'da tedavisi var, dediler, oraya da götürmeye gücümüz yok. Kızımın tedavisine yardım eli uzatılmasını istiyorum" dedi.

19.01.2021Gündem
Neslihan Atagül kötü haberi verdi: Nare ile vedalaşıyorum

Neslihan Atagül kötü haberi verdi: Nare ile vedalaşıyorum

Ünlü oyuncu Neslihan Atagül, hızla kilo kaybetmesi sonucunda geçtiğimiz hafta hastaneye gitmişti. Doktorlar, Atagül'e "geçirgen bağırsak sendromu" teşhisi koymuştu. 10 gün rapor alan oyuncu, sağlık problemleri nedeniyle rol aldığı diziden ayrılmak zorunda kaldı.

19.01.2021Magazin
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ekibini üzen haber Sabina Toziya ameliyat oldu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ekibini üzen haber! Sabina Toziya ameliyat oldu

ATV ekranlarında yayınlanan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Hayriye Ana'sı Sabina Toziya'nın beyninde tümör tespit edildi. Altı sezondur izleyiciyle buluşan 72 yaşındaki usta oyuncu, yılbaşı için sete verilen arada ülkesi Makedonya'ya gitti. Toziya, İstanbul'a dönmek için hazırlandığı sırada bayıldı ve apar topar hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, tetkikler sonucunda oyuncunun beyninde tümör olduğunu tespit etti. Toziya hemen ameliyatı alındı. Dört gün yoğun bakımda kalan usta oyuncu dün hastaneden taburcu oldu.

19.01.2021Magazin
Sudandaki şiddet olaylarında 48 kişi yaşamını yitirdi

Sudan'daki şiddet olaylarında 48 kişi yaşamını yitirdi

Sudan Merkezi Doktorlar Komitesi, Batı Darfur eyaletinin Cineyne kentindeki çatışmalarda 48 kişinin hayatını kaybettiğini, 97 kişinin yaralandığını açıkladı.

17.01.2021Dünya
Şalvarlı yangın avcısı kadınlar, köylerini alevlerden koruyor

Şalvarlı yangın avcısı kadınlar, köylerini alevlerden koruyor

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi bulunan bir köyde, aldıkları eğitimle gönüllü itfaiyeci olan 15 kadın, bölgede yaşanan yangınlara ilk müdahaleyi yapıyor. Gündelik işlerini bırakıp şalvarlarıyla alevlere müdahale etmek için koşan kadınlar, kendilerine verilen ‘şalvarlı itfaiyeciler’ ismi ile gurur duyuyor.

16.01.2021Haber
Egetürk’ten çalışanlarına haftada iki kez korona testi

Egetürk’ten çalışanlarına haftada iki kez korona testi

Üretimini kendi tesislerinde yapan Avrupa’daki en büyük sucuk, salam, pastırma üreticisi ve piyasanın lideri Egetürk, koronaya karşı tüm çalışanlarına haftada iki kez Kovid-19 testi yaptırıyor. Pandemide alınan tedbirlerle ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Genel Müdür ve şirket CEO’su sayın Ahmet Eden ile kısa bir söyleşi yaptık.

16.01.2021Avrupa
Erzincanda korkunç olay Ayak tabanları patladı... Bellerine kadar toprağa gömdüler ve...

Erzincan'da korkunç olay! Ayak tabanları patladı... Bellerine kadar toprağa gömdüler ve...

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Kalecik köyünde Mustafa Yalçın (13) ile Ahmet Yalçın (16) inşaat demiri taşırken yüksek gerilim hattıyla temas edince her ikisinin de ayak tabanları patladı. Olaydan sonra iki çocuk da baygınlık geçirirken akrabaları Muhanur Yalçın (60) tarafından vücutlarındaki elektriği alsın, diye toprağa gömdü. Köye gelen sağlık ekibince 2 çocuk, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

16.01.2021Gündem
Aşıda da liderlik zamanı

Aşıda da liderlik zamanı

Önceki akşam aşı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca, siyasileri aşı olmaya çağırmıştı. Bu çağrıya dün MHP Lideri Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener aşı olarak karşılık verdi. Önce “Bugün yarın aşı olacağım” diyen Kılıçdaroğlu ise daha sonra “Sıramı bekleyeceğim” diye açıklama yaptı.

16.01.2021Gündem
Fenerbahçede Samattadan maç sonu sakatlık açıklaması

Fenerbahçe'de Samatta'dan maç sonu sakatlık açıklaması!

Fenerbahçe'nin golcüsü Mbwana Samatta, Ziraat Türkiye Kupası'nda Kasımpaşa'yı 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

14.01.2021Futbol
Aşılar gidişatı değiştirecek

Aşılar gidişatı değiştirecek

Almanya’da aşı ve ilaç onayından yetkili Paul Ehrlich Enstitüsü Başkanı Klaus Cichutek ile ilaç güvenliği bölümü başkanı Brigitte Keller Stanislawski, bugüne kadar aşılamada elde edilen bilgileri açıkladı.

14.01.2021Avrupa
Atipik otizm nedir İşte atipik otizm belirtileri

Atipik otizm nedir? İşte atipik otizm belirtileri

Atipik otizmi diğer otizm türlerinden ayıran en önemli özellik erken tanı ve doğru tedavi yöntemleri ile bireylerin yaşadığı konuşma ve iletişim bozukluklarının düzeltilebiliyor olmasıdır. Atipik otizm sorunu yaşanan kişilerde iletişim kurmada güçlük, gelişimde bozukluklar, konuşmalarda tekrarlama, sosyalleşmede sorun yaşama gibi belirtiler bulunur. Peki, atipik otizm nedir? İşte atipik otizm belirtileri

14.01.2021Sağlık
Yastık savaşı feci sonla bitti

Yastık savaşı feci sonla bitti

Aydın'da Belinay Avcı(9) babası ile yastık savaşı yaparken avize parçasının gözüne gelmesi sonucu yaralandı. Gözünü kaybetme riski bulunan Belinay, İzmir'de yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Anne Özgül Avcı, sıkıntılı günler geçirdiklerini ifade ederek, "Sabaha kadar kızımın başında korkuyla bekledik. Saat başı damla yapıldı. Darbe alan gözün diğer gözü gibi görmeyeceğini ve buna hazırlıklı olmamızı söylediler. Çok üzüldük, yıkıldık. Doktorlar ‘Şu an görmeden öte gözü yerinde tutmaya çalışıyoruz’ dediler.'' dedi.

14.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Aşı savaşı ne zaman bitecek

Pandeminin başından beri hep aynı şeyi tekrarlıyoruz: “Tamam doğru, hepimiz aynı denizdeyiz ama aynı gemide olduğumuzu söylemek pek mümkün değil. Hatta pandemide aynı gemide olanların bile farklı mevkilerde seyahat ettikleri kesin!”

29.01.2021

Kolposkopi nedir, nasıl yapılır?

Rahim ağzındaki anormalliklerin mutlaka erken dönemde tespit edilmesi ve tedavinin yönlendirilmesi gerekir. Bu nedenle gerekli durumlarda kolposkopiye ihtiyaç duyulur. Peki kolposkopi nedir, kolposkopi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizinle bu konuları paylaşacağız.

29.01.2021

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde çok popüler olan dudak dolgusu doğru uygulandığında hem dudağın şeklini düzeltirken hem de dolgun görünmesini sağlar. Aynı zamanda iyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.

25.01.2021

Hollanda’nın film setlerini andıran en güzel adresi: 'Demans Köyü'

Hollanda’da bir köy… Bugüne kadar gördüklerinizden çok farklı, ziyarete kapalı, sadece özel misafirlerin ağırlandığı bir köyden bahsedeceğim size bu yazımda. Bu köy demans hastaları için tüm detaylarıyla düşünülüp inşa edilmiş. Bir film seti gibi aslında, detaylarını öğrendiğinizde eminim sizler de benim kadar hayranlık duyacaksınız.

19.01.2021

‘Güzel şeyler’

Merkel’in yerine Türk lâkaplı biri geliyor.

18.01.2021

Erdoğan bu işin peşini bırakmayacak gibi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, seçilmiş Cumhurbaşkanı’na “sözde Cumhurbaşkanı” demesi büyük bir tepkiye neden olmuştu.

18.01.2021