EKSTRA
MENÜ

Doktora Bursu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 552 haberi bulunmuştur.

Doktora Bursu Haberleri

Akademi alanında verilen İlim Yayma Ödülleri, başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyor

Akademi alanında verilen İlim Yayma Ödülleri, başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyor

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye'de bilimsel çalışmaları ve araştırmaları desteklemek amacıyla düzenlenen ve toplamda 1 milyon liralık ödülün verileceği İlim Yayma Ödülleri'ne adaylık için son başvuru tarihi olan 31 Temmuz öncesi, bilim dünyasına çağrıda bulundu.

28.07.2021Gündem
Taşıyıcı annelik yöntemi balıkların üretimini artıracak

'Taşıyıcı annelik' yöntemi balıkların üretimini artıracak

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi, akuakültür alanında biyoteknoloji uygulamalarından yola çıkarak "taşıyıcı annelik" yöntemi ile nesli yok olma tehlikesi altındaki balıkların üretimini sağlayacak.

25.01.2021Teknoloji
YÖK 100 alanda doktora bursu veriyor

YÖK 100 alanda doktora bursu veriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ülkenin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verileceğini açıkladı. YÖK 100/2000 doktora projesinin yeni çağrı döneminde, 'deprem çalışmaları' ve 'afet ve acil durum yönetimi' gibi dikkat çekici yeni güncel alanlar da yer aldı.

7.01.2021Eğitim
Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 yılının fotoğrafını çekti. Geride kalan bir yıl boyunca yapılan yenilikler, hayata geçirilen projeler ve tüm düzenlemelerin de yer aldığı 2020 analizinde YÖK Başkanı Yekta Saraç “Yeni YÖK ‘somut icraatlar, hayata geçirdiği projeler, sonuç üreten düzenlemeleri’ ile yol almaya devam ediyor” dedi.

29.12.2020Eğitim
YÖK 39 yaşında

YÖK 39 yaşında

39 yılı geride bırakan YÖK, yeni yaşında üniversitelerde kaliteyi ve liyakatı önceleyen yenilikçi çalışmalara ‘Yeni YÖK’ mottosuyla imza atmaya hazırlanıyor. Yeni YÖK'ün akademide liyakata dayalı araştırma görevlisi ve öğretim üyesi alımlarının merkezi bir planlamayla kritik teknoloji alanlarında yapılması için başlattığı çalışmalar artarak sürecek. Projenin son aşamasında, YÖK tarafından liyakat sahibi nitelikli doktoralı gençler ile üniversiteler ülkede ilk defa uygulanacak kurgu ile bir platformda eşleştirilecek. Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin hızla giderilmesinin hedeflendiği ‘YÖK Anadolu Projesi’nin ise bu ay içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.

6.11.2020Eğitim
Trumpın doktorundan son dakika açıklaması Yarın taburcu edebiliriz

Trump'ın doktorundan son dakika açıklaması! 'Yarın taburcu edebiliriz'

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru Sean Conley, Trump'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve iyileşme sürecinin böyle devam etmesi durumunda pazartesi günü taburcu edilebileceğini açıkladı.

4.10.2020Dünya
TEV bursları için fırsat devam ediyor

TEV bursları için fırsat devam ediyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) olarak her yıl yaklaşık 7 bin öğrenciye burs desteği veriyoruz ancak gelecekte hak ettikleri eğitimle parlaması gereken daha binlerce gencin desteğe ihtiyacı olduğunun fakındayız. Bu yıl, pandemi mağduriyetlerini göz önünde bulundurarak bursiyer sayımızı 7binden 7 bin 500’e çıkaracağız.

21.09.2020Eğitim
İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi amacıyla başlatılan "YÖK-Gelecek Projesi" ile ilk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak.

9.09.2020Teknoloji
YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK, öncelikli alanlarda öğretim elemanı yetiştirme için ‘YÖK-Gelecek Projesi’ni geliştirdi. Bu kapsamda YÖK, öncelikli alanlarda akademisyen alımını başlatıyor. Üç aşamada gerçekleştirilecek proje, Öncelikli alan araştırma görevlisi istihdamı, Öncelikli alan öğretim üyesi istihdamı ve Akademik liyakat-kariyer platformu başlıklarından oluşuyor.

9.09.2020Eğitim
Fırtınaları kovalayan adam

Fırtınaları kovalayan adam

Sel göçmeni bir ailenin çocuğu... Doğduğu Karadeniz topraklarındaki fırtınalar onda gökyüzüyle ilgili büyük bir merak uyandırdı: Bu dev su kütleleri bulutta nasıl duruyordu, yağmurları aşağıya kim döküyordu... Türkiye’nin meteoroloji alanında en tanınan ismi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile geçmişine yolculuk yaptık.

31.08.2020Gündem
YÖK doktora bursuna başvuruyu uzattı

YÖK doktora bursuna başvuruyu uzattı

1 Temmuz'da sona erecek olan YÖK 100/2000 Doktora Bursu son başvuru tarihi uzatıldı.

30.06.2020Eğitim
YÖK, doktora bursu başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı

YÖK, doktora bursu başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda verilecek doktora bursu için 1 Temmuz'da sona ermesi planlanan başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı.

30.06.2020Gündem
YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Engelsiz Üniversite Ödülleri için geçen yıl 80 üniversiteden farklı kategorilerde 668 başvuru yapılmış iken bu yıl 116 yükseköğretim kurumu tarafından yapılan başvuru sayısı 841'e ulaştı. Engelsiz üniversite dediğimizde sadece mekanla ilgili düzenlemeler değil, sosyal ve kültürel faaliyetleri de içinde barındıran bir üniversite tasavvur edilmeli" dedi.

24.06.2020Eğitim
YÖK 22 tematik alanda doktora bursu verecek

YÖK 22 tematik alanda doktora bursu verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) pandemi dönemine özel olmak üzere yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda doktora bursu verileceğini bildirdi.

18.06.2020Eğitim
YÖK açıkladı 22 tematik alanda doktora bursu verilecek

YÖK açıkladı! 22 tematik alanda doktora bursu verilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) pandemi dönemine özel olmak üzere yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda doktora bursu verileceğini bildirdi.

17.06.2020Eğitim
YÖK Başkanı TBMMden geçen yasayı yorumladı

YÖK Başkanı TBMM'den geçen yasayı yorumladı

YÖK Başkanı Saraç, "Meclisimizden geçen yükseköğretimle ilgili maddeler, aslında sistemin gittikçe daha sağlam bir zemine oturduğunun göstergesi. Pek çok alanda ilkler ve iyileştirmeler barındırıyor. Bu süreç, elbette devam edecek. YÖK, ilaç, aşı, tohum gibi stratejik projelerde birden fazla üniversitenin katılımıyla ortak araştırma merkezi kurabilecek. Bu model, Türkiye için ilk defa uygulanacak. Ar-Ge kapsamındaki projelerde istihdam edilecek doktoralı araştırmacıların ücretlerinin arttırılması, ülkenin araştırma kapasitesini ve araştırmaların kalitesini arttıracak" dedi.

16.04.2020Eğitim
Son dakika haberler: YÖK Başkanı Saraçtan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: YÖK Başkanı Saraç'tan flaş açıklamalar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Yükseköğretim Kurulu Kanunu'na ilişkin, "Bu noktada da önemli bir adım atılıyor. İlaç, aşı, tohum gibi stratejik önem taşıyan projelerin desteklenmesi için alanında temayüz etmiş birden daha fazla üniversitenin güç, bilgi ve tecrübelerini birleştirebilecekleri 'ortak araştırma merkezi' kurulması öngörülmektedir. Bu model Türkiye için ilk defa uygulanacaktır" dedi.

16.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Corona Virüsü ile mücadelede önemli isim hayatını kaybetti

Son dakika haberler: Corona Virüsü ile mücadelede önemli isim hayatını kaybetti!

Halen aşısı geliştirilemeyen Corona Virüsü durdurulamıyor. Artık sağlık görevlilerinin de enfekte olduğuna dair gelen haberler virüsle mücadelede direnci düşürmeye başlamışken Çin anakarasında yaşanan dram ise dünyaya damga vuruyor.

6.02.2020Dünya
Gençlerde mesleki kararsızlığın nedenleri

Gençlerde mesleki kararsızlığın nedenleri

Anne ve babalar için çocuklarının gelecekte hangi mesleği seçeceği büyük bir merak ve heyecan konusu. Bu nedenle çocuklarına, ‘Büyüyünce ne olacaksın?’ sorusunu sıklıkla yöneltirler. Çocukların bu soruya cevapları ise, içinde bulundukları kariyer gelişimi evresine göre farklılık gösterir.

6.01.2020Eğitim
Yeni yıl eğitimde hareketli geçecek

Yeni yıl eğitimde hareketli geçecek

Eğitim dünyası için 2019 hareketli bir yıl oldu. Yeni uygulamalar ve kanunlarla birlikte 2020 de dolu dolu geçecek. Okula başlama yaşının 69 aya çıkarılması, ara tatiller, teneffüs sürelerinin uzatılması 2019 yılına damga vuran yenilikler olurken Öğretmenlik Meslek Kanunu, kalabalık Liselere Giriş Sınavı (LGS), sınıf geçme düzenlemesi, özel öğretim kurslarının durumu da yeni yılda gündem olacak.

31.12.2019Eğitim
Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 16 pilot üniversitedeki 3 bin öğretim üyesi ve yaklaşık 36 bin öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi verildi. Akademide ‘Açık Erişim ve Açık Bilim’ çalışmaları başlatıldı. ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ başlıklı kongrede, gelecek yıl açılacak yeni üniversite programları masaya yatırıldı. Vakıf üniversitelerini Ar-Ge'ye ve öğretim üyesi yetiştirmeye teşvik eden, reklam-tanıtım bütçesine sınırlama getiren kararlar alındı. ‘Hedef odaklı uluslararasılaşma’ politika sonucu 2014'te 48 bin olan uluslararası öğrenci sayısı, dört yılda 178 bine ulaştı.

30.12.2019Eğitim
‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ başvuruları başladı

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ başvuruları başladı

Yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan program için başvurular başladı. Adaylar, 10 Ocak saat 17.00'ye kadar başvuru yapabilecek.

20.12.2019Eğitim
TEV Yurtdışı Bursları başvuruları başladı

TEV Yurtdışı Bursları başvuruları başladı

Her yıl yaklaşık 80 gence yurtdışı burs olanağı sağlayan TEV’in Yurtdışı Bursları başvuruları başladı.

13.12.2019Eğitim
YÖK Başkanı: 36 bin öğrenci ve 3 bin öğretim elemanı dijital dönüşüm eğitimi aldı

YÖK Başkanı: 36 bin öğrenci ve 3 bin öğretim elemanı dijital dönüşüm eğitimi aldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘Dijital Dönüşüm Programı’ kapsamında bu yıl 36 bin öğrenci ve 3 bin 112 öğretim elemanının merkezi bir planlamayla eğitim aldığını belirtti. Saraç, “Böylece, dijital dünyanın algoritmasına aşina bir iş gücü yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

18.09.2019Eğitim
Meme kanserinde erken teşhis yapan elektronik sütyen

Meme kanserinde erken teşhis yapan 'elektronik sütyen'

Dünyaca ünlü bilim kadını ve bitmeyen kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren, memleketi Sivas'ın İmranlı ilçesinde katıldığı söyleşide meme kanserinde erken teşhis yapan elektronik sütyenin müjdesini verdi. Teyzesini meme kanserinden kaybettiğini söyleyen Dr. Dağdeviren, "Şu an üzerinde çalıştığımız projemiz olan elektronik sütyeni önümüzdeki yılın başında tamamlayacağımızı düşünüyorum. 5 yıl önce teyzemi 50 yaşındayken meme kanserinden kaybettik. Ona söz vermiştim. Meme kanserinde erken teşhis yapabilen bir platform yapıyoruz" dedi.

6.09.2019Teknoloji
YTÜ öğrencileri Amerikada birincilik kazandıkları İHAyı tanıttı

YTÜ öğrencileri Amerika'da birincilik kazandıkları İHA'yı tanıttı

Lagari İnsansız Hava Aracı Takımı, Amerika'daki Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında sabit kategoride birincilik, genel sıralamada üçüncülük elde ettiği "ZD-2" isimli insansız hava aracının tanıtımını yaptı.

30.06.2019Teknoloji
Bakan Varanktan çifte burs müjdesi: 4 bin 500 TL ödenecek

Bakan Varank'tan çifte burs müjdesi: 4 bin 500 TL ödenecek

TÜBİTAK ile YÖK arasında imzalanan iş birliği protokolü, meyvelerini vermeye başladı. YÖK’ten burs alan doktora öğrencilerine bir destek de TÜBİTAK’tan geldi. YÖK’ün 2 bin 250 TL burs verdiği öğrencilere, TÜBİTAK da aynı oranda destek olacak. Böylece başarılı öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL bursa kavuşacak.

20.06.2019Ekonomi
‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ başvuruları başladı

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ başvuruları başladı

YÖK tarafından yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ için başladı. Üniversiteler 19 Haziran'a kadar başvurabilecek.

30.05.2019Eğitim
YÖKten ‘Sanayi Doktora Programı’

YÖK'ten ‘Sanayi Doktora Programı’

YÖK, üniversitelerde istihdam odaklı politikaların oluşturulması, geliştirilmesi ve sanayi ile iş birliği konusunda geleceğe yönelik planlama yapılması amacıyla ‘YÖK-Üniversite-Sanayi İş Birliği Komisyonu’ toplantısı düzenledi.

24.01.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Başkan Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl tüm sınavlarda şimdiye kadar yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing, başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne serbest olacak.

18.01.2019Eğitim
Doktora öğrencilerine müjde… Burslar arttı

Doktora öğrencilerine müjde… Burslar arttı

YÖK, Türkiye için öncelikli 100 tematik alanda 2 bin kişi için sağlanan ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’nu Mart 2019'dan itibaren 2 bin 250 liraya yükseltti. İş dünyasından gelen talepler neticesinde çalışan doktora öğrencilerine verilmeye başlanan burs da 550 liraya çıkarıldı. Türkiye'nin gelecek 10 yılda ihtiyaç duyulacak 100 öncelikli tematik alanında toplam 3 bin 200 doktora öğrencisi burs alıyor.

31.12.2018Eğitim
YÖK, 100 tematik alanda doktora bursu verecek

YÖK, 100 tematik alanda doktora bursu verecek

 YÖK, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK doktora bursu verecek.

27.12.2018Eğitim
Kazada eski rektör yardımcısı da hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren profesör, bilim anlatmak için yola çıkmıştı

Kazada eski rektör yardımcısı da hayatını kaybetti. Yaşamını yitiren profesör, 'bilim' anlatmak için yola çıkmıştı

Ankara'da, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren, Ankara Üniversitesi eski rektör yardımcılarından Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak'ın, bilimsel bir etkinliğe konuşmacı olarak katılmak üzere Konya'ya gelmek üzere trene bindiği belirlendi. Albayrak'ın vefatı üzerine, halka bilimin anlatılacağı program iptal edildi.

13.12.2018Gündem
Son dakika... Ankaradaki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı

Son dakika... Ankara'daki tren kazasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı

Ankara - Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda yol kontrolüyle görevli kılavuz tren ile çarpıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kazada 9 kişinin hayatını kaybettiğini ve 86 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hayatını kaybeden yolcuların yakınları Adli Tıp Kurumu'nun önünde önünde gözyaşı döktü. Sağlık Bakanı Koca son yaptığı açıklamada, hızlı tren kazasının yaşandığı yerde yaralı kalmadığını bildirdi. Tren kazasıyla ilgili kusuru bulunduğu gerekçesiyle TCDD personeli 3 kişi gözaltına alındı. Olay yeri inceleme ekipleri tren üzerinde bulunan kameranın görüntü kaydettiği sabit diski bularak incelemek üzere merkeze götürdü.

13.12.2018Gündem
YÖKten 3 binin üzerinde doktora bursu

YÖK'ten 3 binin üzerinde doktora bursu

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), öncelikli alanlarda doktora yapan araştırma görevlilerinin tez çalışmalarına ve yurt dışında araştırma amaçlı doktora yapanlara yönelik başlatılan iki farklı burs programından yararlananların sayısı 3 bin 314'ü buldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ise, Türkiye'de doktoralı sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.

11.11.2018Eğitim
YÖK 37 yaşında

YÖK 37 yaşında

6 Kasım 1981'de kurulan YÖK 37 yaşında. YÖK'ün gündeminde, yükseköğretimde kalite ve ihtisaslaşma, YÖK bursları, hedef odaklı uluslararasılaşma, üniversite-sanayi iş birliğine yönelik düzenlemeler, dijitalleşme çalışmaları ve veri paylaşımı üzerine yürütülen çalışmalar bulunuyor.

6.11.2018Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum, Burs ve kredi miktarını; lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

3.10.2018Gündem
Bursun anlamı maddi katkının ötesinde

Bursun anlamı maddi katkının ötesinde

Üniversite yılları gençlerin geleceklerini şekillendirdiği, hikâyelerini zenginleştirdiği dönemlerdir. Üniversite eğitimleri sırasında öğrencilere sunulan olanaklar, fırsatlar kendilerini geliştirmeleri ve özgüven kazanmaları açısından büyük önem taşıyor. Aldıkları burslar onlara sadece maddi katkı sağlamakla kalmayıp, sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlıyor, kişisel gelişimlerini destekliyor.

3.09.2018Eğitim
100/2000 Bursu için 4. çağrı dönemi

'100/2000 Bursu' için 4. çağrı dönemi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, doktoralı insan kaynağı ihtiyacının karşılanması için 2016-2017 akademik yılı bahar döneminde, 100 öncelikli alanda 2 bin doktora öğrencisine burs verme hedefiyle başlatılan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’nın dördüncü çağrı dönemi başlıyor.

11.08.2018Eğitim
Hangi üniversiteler ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ verebilecek  YÖK açıkladı

Hangi üniversiteler ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ verebilecek? YÖK açıkladı

YÖK tarafından, 2016-2017 akademik döneminde başlatılan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’nın dördüncü çağrı döneminde desteklenecek üniversiteler ve alanlar belli oldu. Bu kapsamda 75 üniversite, 100 alan ve 392 alt alanda 2 bin öğrenciye burs verebilecek. Başvurular ve değerlendirme süreci 14 Eylül’de sona erecek. Başvuru tarihleri ve şartlar üniversitelerin internet sitelerinden açıklanacak. Kazananlara ayda 2 bin TL destek sağlanacak.

11.08.2018Eğitim
Microsoft Türkiyede üst düzey atama

Microsoft Türkiye'de üst düzey atama

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine Dr. R. Erdem Erkul atandı.

5.07.2018Teknoloji
‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ başvuruları başladı

‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ başvuruları başladı

YÖK tarafından yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan ‘100/2000 YÖK Doktora Burs Programı’ için üniversiteler 6 Temmuz'a kadar başvurabilecek. Doktora bursu almak isteyen adaylar, üniversitelerin başvurularının YÖK tarafından değerlendirilmesinin ardından başvuru yapabilecek.

8.06.2018Eğitim
TÜBİTAK’tan yeni doktora bursu

TÜBİTAK’tan yeni doktora bursu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK bünyesinde yeni bir burs programı başlatılacağını belirterek, “Önümüzdeki günlerde yaklaşık 1000 doktora öğrencisine TÜBİTAK kanalıyla burs vereceğiz ve bunlar daha çok endüstriyel araştırmalar üzerine olacak” dedi.

5.05.2018Eğitim
‘100/2000 Doktora Bursu’na 30 yeni alan

‘100/2000 Doktora Bursu’na 30 yeni alan

YÖK, ilk defa geçen yıl başlatılan ‘100/2000 Doktora Burs Programı’nın 30 alanını güncelledi. Yeni alanlar arasında ‘Siber Güvenlik, Kriptoloji, Yapay Zeka, Fotonik’ gibi bölümler bulunuyor.

3.02.2018Eğitim
Çalışmayana 2 bin çalışana 500 TL burs

Çalışmayana 2 bin çalışana 500 TL burs

YÖK tarafından verilen ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’nun miktarı ve süreleri açıklandı.

2.02.2018Eğitim
‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ miktarı açıklandı... Kime, ne kadar burs verilecek

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ miktarı açıklandı... Kime, ne kadar burs verilecek?

YÖK tarafından ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ ile ilgili usul ve esasları güncellendi. Böylece herhangi bir iş yerinde çalışan ve çalışmayan öğrencilere verilecek burs miktarı ve süreleri açıklandı. Buna göre çalışmayanlara verilecek burslar 2 bin, çalışanlara verilecek olanlar ise 500 TL olarak belirlendi. Burslar mart ayından itibaren aylık olarak ödenecek.

2.02.2018Eğitim
YÖK’ün doktora bursu için başvuru uzatıldı

YÖK’ün doktora bursu için başvuru uzatıldı

100/2000 YÖK Doktora Burs Programı 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar dönemi başvuruları 25 Aralık’a kadar uzatıldı.

21.12.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Başkan Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

19.01.2019