MENÜ

Doğum Sonrası

Doğum Sonrası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğum Sonrası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.261 Doğum Sonrası haberi bulunmuştur.

Doğum Sonrası Haberleri

Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir

Karın Düzleştirme Estetiğiyle Vücüt Nasıl Güzelleştirilir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, estetik cerrahide karın düzleştirme estetiğini anlatıyor...

28.09.2016Kişisel Bakım
Karın yağlarını aldırdıktan sonra ölen kadın için tazminat

Karın yağlarını aldırdıktan sonra ölen kadın için tazminat

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, karın yağlarını aldıran kadının hayatını kaybetmesi nedeniyle açılan davada, operasyonu gerçekleştiren doktor ve hastane aleyhine açılan davayı reddeden yerel mahkeme kararını bozdu.

28.09.2016Gündem
Part-time çalışma kadın istihdamını nasıl etkiler

Part-time çalışma kadın istihdamını nasıl etkiler?

Yeni yasayla doğum yapan ve evlat edinen çalışanlara doğum izninin ardından kısmi süreli çalışma hakkı geldi. Ayrıca çocuk ilkokula başlayana kadar anne veya babaya yarı zamanlı çalışma imkanı da sağlandı. Yasanın hangi sektörleri kapsayacağı çıkacak yönetmelikle belli olacak. Peki bu değişiklik hukukçular, işveren ve dernekler tarafından nasıl karşılandı? Tüm paydaşlar, yarı zamanlı çalışmanın yeni işe alımlarda kadın istihdamını baltalamasından endişeli.

Yeni anne baba yarım gün çalışacak

Yeni anne baba yarım gün çalışacak

Çocuğu ilkokul 1. sınıfa başlayıncaya kadar yarım gün çalışma hakkının uygulama esasları belirleniyor. Eşi çalışmayan işçi ve memur yarım gün çalışma hakkından yararlanamayacak. İki eş de çalışıyorsa eşlerden biri çocuk okula başlayıncaya kadar yarım gün çalışıp yarım gün de çocuğuyla ilgilenebilecek.

15.09.2016Ekonomi
İşçisine altın verene ekstra prim borcu

İşçisine altın verene ekstra prim borcu

Özel günlerde para yerine çalışanına yakacak ya da giyim gibi hediyeler veren işveren, prime esas kazanç sayılmadığı için ekstra prim ödemiyordu. Artık çeyrek altın hediye edilen işçi için ekstra 72 TL prim ödeyecek.

12.08.2016Ekonomi
Günlerden Hakan bebek

Günlerden Hakan bebek

HAKAN bebek, 54. Yarım Kalan Hayatlar.

Güneş Lekelerine Karşı 5 Etkili Çözüm

Güneş Lekelerine Karşı 5 Etkili Çözüm

Yaz aylarının davetsiz misafirleri güneş lekeleri! Dermatoloji Uzmanı Dr. Bülent Bağcı güneşin zararlı etkilerinden korunmanın yollarını anlatıyor.

Mahkemenin kararı AYMde hak ihlali sayıldı

Mahkemenin kararı AYM'de hak ihlali sayıldı

İZMİR'de doğuştan epilepsi olan Alper Okumuş, 4.5 yaşında gribal enfeksiyon tanısıyla götürüldüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybedince, ailesi yanlış tedavi iddiasıyla dava açtı. Yerel İdare Mahkemesi'nin verdiği ret kararı Danıştay'ın da onaması üzerine, ailenin başvurduğu Anayasa Mahkemesi, tam yargı davasının reddedilmesini hak ihlali saydı.

15.07.2016Ege
Doğum sonrası felçten döndü

Doğum sonrası felçten döndü

KANADA’nın Edmonton kentinde yaşayan Holly Gerlach (31), kızı Casey’yi dünyaya getirdikten iki hafta sona evinde bir gece fenalaştı.

11.07.2016Dünya
Gebelikte yüksek tansiyon

Gebelikte yüksek tansiyon

Bazı gebeler zaten gebelikten önce yüksek tansiyona sahiptir, bazılarında ise bu durum gebelikle beraber başlar. Toplamda bütün gebeliklerin yaklaşık yüzde 10'unda yüksek tansiyon meydana gelir. Gebelikte hipertansif hastalıkların teşhis edilebilmesi ve takip ile tedavisinin planlanabilmesi için düzenli olarak kan basıncı takibi yapılması önemlidir.

5.06.2016Sağlık
Ankarada kaçak doğumhane dehşeti: Plasentaları caddeye atıyorlardı

Ankara'da kaçak doğumhane dehşeti: 'Plasentaları caddeye atıyorlardı'

Ankara'nın Altındağ ilçesi Ulubey mahallesinde yasa dışı şekilde doğumhane olarak kullanılan daire, polis tarafından mühürlendi.

3.06.2016Gündem
‘Mememi düzeltmedi bozdu’

‘Mememi düzeltmedi bozdu’

Bankada yönetici asistanı olarak çalışan D.B (36) doğum sonrası göğüsleri sarktığı için estetik operasyon geçirdi.

30.05.2016Gündem
O ilaçlar kabızlık yapabilir

O ilaçlar kabızlık yapabilir

Ağrı kesici ilaçlar, vitaminler ve antidepresanlar ile mide ilaçlarının kabızlığa neden olabileceği belirtildi. Genel Cerrah Doç. Dr. Fatma Ayça Gültekin, bu ilaçları kullananların destek alması gerektiğini de söyledi.

26.05.2016Sağlık
‘Kiralık işçilik’ dönemi başladı

‘Kiralık işçilik’ dönemi başladı

TBMM’de kabul edilen ve kamuoyunda “kiralık işçilik” olarak bilinen düzenleme, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak dün Resmi Gazete’de yayınlandı. Böylece yasa yürürlüğe girmiş oldu. Tartışmalı yasa, çalışma hayatına birçok yenilik getiriyor.

20.05.2016Ekonomi
İşte kiralık işçi modeli

İşte kiralık işçi modeli

Sendikaların, 10 milyon kişinin kiralık işçi olacağı ve çalışanların iş güvencesinin kalkacağı iddiasıyla karşı çıktığı İş Kanunu’nda değişiklik yapan yasa Meclis’ten geçti. Çalışma hayatına önemli değişiklikler getirecek olan yasa ile özel istihdam bürolarının yetki alanı genişlerken, geçici iş ilişkisi kurulmasına da imkan tanınıyor. Yasa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak hayata geçecek.

Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Türkiye ve Dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi’nin 11.si 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Belek – Antalya’da gerçekleşti. Kongre'de Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen jinekologları bir araya geldi.

16.05.2016Sağlık
Kadınlar artık bu estetiği yaptırıyor

Kadınlar artık bu estetiği yaptırıyor

Genital estetik son yıllarda Türkiye'de çok fazla yapılmaya başlanan estetiklerden bir tanesi. Ancak son yıllarda bu estetik operasyonlara farklı bir tanesi eklendi: Genital estetik ameliyatlar. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, kadınlarda en önemli estetiğin genital estetik operasyonları olduğunu belirtti.

12.05.2016Sağlık
İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

İnatçı ağrılardan manyetik alan tedavisi ile kurtulun

Gün geçtikçe artan elektromanyetik kirlilik, vücutta negatif nötronların birikmesine yol açarken; bu durum bel, sırt, omuz ağrısı gibi birçok sağlık problemine neden olabiliyor. Ağrı ile mücadele konusunda son zamanlarda öne çıkan “Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi”, vücudun ağrılı bölgelerinin kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyor.

12.05.2016Sağlık
Anne dostu şirketler

Anne dostu şirketler

Türkiye’de çalışan kadınların yüzde 40’ı evlilik veya çocuk bakımı sebebiyle iş hayatını bırakıyor. Anne dostu şirketler yasal sürenin üzerinde doğum izinleri, esnek çalışma ve kreş imkanları vererek, emzirme odaları kurarak çalışan annelere destek oluyor, onları iş hayatında tutmaya çalışıyorlar. Bu şirketlere anneleri elde tutmak için neler yaptıklarını sorduk.

8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

Sendikaların ve muhalefetin ‘kölelik yasası’ diyerek karşı çıktığı kiralık işçi ve esnek çalışmaya ilişkin düzenlemeler Meclis’ten geçti. Buna göre maden ve kamuda kullanılamayacak kiralık işçiler 4+4 aylık kiralanabilecek.

6.05.2016Ekonomi
Ekonomiye kadın gerek

Ekonomiye kadın gerek

Türkiye kadınların istihdama katılımında dünyada son sıralarda yer alırken kadınların üst düzey yönetiminde temsilinde de oldukça kötü durumda. YASED hazırladığı raporla kadınların işgücüne katılım oranında sadece yüzde 1’lik artışın küresel milli geliri 80 milyar dolar artıracağını gösterdi.

1.05.2016Ekonomi
Şahan Gökbakardan eşi Selin Ortaçlı Gökbakara 700 bin TLlik hediye

Şahan Gökbakar'dan eşi Selin Ortaçlı Gökbakar'a 700 bin TL'lik hediye

Şahan Gökbakar’la geçen yıl Prag’da evlendikten beş ay sonra anne olan Selin Ortaçlı doğum sonrası ilk kez görüntülendi.

27.04.2016Magazin
Gebelik ve doğum sonrası 1 bir yıl içerisinde ortaya çıkan ruhsal bozukluklar

Gebelik ve doğum sonrası 1 bir yıl içerisinde ortaya çıkan ruhsal bozukluklar

Gebelik ve doğum sonrası 1 yıl içerisinde karşılaşılanruhsal bozuklukların başında depresyon ve anksiyetenin geldiğini söyleyen Prof.Dr. Nazan Aydın, bu hastalıkların anne ve çocuk sağlığını nasıl etkilediğinianlatıyor.

Yazar Sonuçları

Anne babalık ciddi bir iştir, şakaya gelmez!

0-8 yaş çocukları için sağlıklı gelişimi için ne yapmalı? Bu soruya yanıt vermek için Bİlimler Akademisi’nde yaptığımız iki yıllık çalışmayı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna sunduk.

7.08.2016

Günlerden Hakan bebek

HAKAN bebek, 54. Yarım Kalan Hayatlar.

25.07.2016

Mucize ben, buyurun...

Beni bilen bilir, kendimi yazmaktan hiç çekinmem. Ne yaşıyorsam yazarım.

1.07.2016

Estetiğin Yeni Yükseleni: ‘Genital Bölge Estetiği’

Yaşadığımız yüzyılda genital bölge estetiği ile ilgili cerrahi ameliyatlar ve cerrahi olmayan medikal uygulamalar inanılmaz bir hızla artıyor. Peki nedir bu genital estetik?

31.05.2016

Ünlülerin diyeti size uymaz

Pek çok ünlü (!) maalesef sizden daha becerikli, daha akıllı, daha yetenekli ve daha çok imkana sahip oldukları için değil, kötü beslenme planlarını ve sağlıksız yeme davranışlarını ısrarla uyguladıkları adeta “açlık oruçları” yaptıkları için incecik kalırlar.

13.05.2016