EKSTRA
MENÜ

Doğu Anadolu

Doğu Anadolu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Anadolu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.694 Doğu Anadolu haberi bulunmuştur.

Doğu Anadolu Haberleri

Çorum Müzesi Nerede Çorum Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çorum Müzesi Nerede? Çorum Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çorum Müzesi, tarihe ışık tutması açısından önemli bir yere sahiptir. Antik çağ medeniyet eserlerinin sergilendiği önemli bir müzedir. Kalkolitik Çağ’dan Hititler ve Frigler dönemlerine kadar tarihi eserler müze koleksiyonunda bulunuyor. Çorum Müzesi hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Hava durumu tahminleri 8 Eylül: Hava nasıl olacak, yağmur var mı

Hava durumu tahminleri 8 Eylül: Hava nasıl olacak, yağmur var mı?

Günlük hava durumu raporu Meteoroloji'nin açıklamalarıyla takip ediliyor. Sonbaharın gelip hava sıcaklığının düşmesinin ardından MGM'den sağanak yağış uyarısı yapıldı. Son hava durumu değerlendirmelerine göre 8 Eylül Salı günü Kocaeli çevreleri ile İstanbul'un Anadolu Yakası'nda sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar etkili olacak. Doğu Karadeniz kıyıları ve Ordu çevrelerinde de yağmur görülecek. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 8 Eylül il il hava durumu tahminleri.

8.09.2020Gündem
Muradiye Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Muradiye Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Muradiye Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Muradiye Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tarihi ve doğal güzellikleri ile Van ülkemizin görülmeye değer yörelerinden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken pek çok mekânı bulunan şehir her mevsim farklı güzellikler bulunuyor. Bunlardan biride Muradiye Şelalesidir. Van’ın simgelerinden biri olan Muradiye Şelalesi Nedir? Nerededir? Nasıl gidilir? Nasıl Oluşmuştur? Özellikleri Nelerdir? İşte detaylar.

7.09.2020Seyahat
Giresunda sel felaketi ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı

Giresun'da sel felaketi ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı

Giresun'da geçen ay yaşanan selin yaraları hızla sarılırken, afetin boyutları Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine de yansıdı. Kentte son 21 yılın en yüksek ağustos ayı yağışı kaydedildi. Ağustosta Karadeniz Bölgesi'nin batısında yağışlar yer yer 1 milimetrenin altında gerçekleşirken, doğusunda 190 milimetreye ulaştı.

7.09.2020Gündem
Hava durumu nasıl olacak 7 Eylül il il hava durumu tahminleri: Yağmur ve rüzgar uyarısı

Hava durumu nasıl olacak? 7 Eylül il il hava durumu tahminleri: Yağmur ve rüzgar uyarısı!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin yaptığı son hava durumu değerlendirmeleriyle takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta yurt genelinde sıcak havaların yaşanmasının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ordu, Artvin ve Ardahan çevreleri için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında ise kuvvetli rüzgarın etkili olacağı bildirildi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM son hava durumu raporuna göre, 7 Eylül il il hava durumu tahminleri.

6.09.2020Gündem
Meteoroloji uyardı Öğlen saatlerinde başlaması bekleniyor

Meteoroloji uyardı! Öğlen saatlerinde başlaması bekleniyor

Türkiye'nin doğu kesimlerinde fırtına bekleniyor.

5.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Meteorolojiden yağış uyarısı

Son dakika haberler: Meteoroloji'den yağış uyarısı

Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Giresun, Rize ile Edirne’nin kuzeyi, Tekirdağ’ın kuzey ve doğusu ile Eskişehir'in batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

4.09.2020Gündem
En önemli özelliği etinin tokmakla dövülmesi Asırlardır aynı şekilde ve lezzette yapılıyor

En önemli özelliği etinin tokmakla dövülmesi! Asırlardır aynı şekilde ve lezzette yapılıyor

Doğu Anadolu'nun vazgeçilmez yemeklerinden olan taş köftesi yemeği, asırlardır ilk günkü lezzetini kaybetmeden sofralarda yer alıyor.

Doğu Anadoluda sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Doğu Anadolu'da sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Doğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklığın mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

4.09.2020Gündem
Hava nasıl olacak, İstanbula yağmur yağacak mı Meteoroloji 4 Eylül il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak, İstanbul'a yağmur yağacak mı? Meteoroloji 4 Eylül il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri yurt genelinde sıcak havalar devam ederken merak konusu oldu. Günlük olarak hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji, 4 Eylül Cuma günü için Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Marmara’nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 4 Eylül il il hava durumu tahminleri.

4.09.2020Gündem
Doğu Anadoludaki 2 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu'daki 2 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Kars ve Ardahan'da gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

3.09.2020Gündem

Hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? 3 Eylül hava durumu tahminleri: Sıcaklık artıyor

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin yaptığı açıklamalara göre takip ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, 3 Eylül Perşembe günü hava sıcaklığı Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerine çıkacak. 11 ile 16 saatleri arasında vatandaşların dikkatli olması gerekiyor. Kars, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Peki, hava durumu nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 3 Eylül hava durumu tahminleri.

2.09.2020Gündem
Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açacak

Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açacak?

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Doğu Anadolu Gözlemevi'nin 2021'de açılacağını belirterek, "Doğu Anadolu Gözlemevi için heyecanlıyız. Bu gözlemevi 4 metre çapında aynaya sahip olacak." dedi.

2.09.2020Teknoloji
2 Eylül hava durumu: Bugün hava nasıl olacak, çarşamba günü yağmur var mı

2 Eylül hava durumu: Bugün hava nasıl olacak, çarşamba günü yağmur var mı?

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmelere göre günlük olarak takip ediliyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere yaşadıkları illerde hava durumu ve yağış olasılıklarını öğrenmek isteyenler MGM il il hava durumu raporunu merak ediyor. Yurt genelinde sıcak havalar etkisini sürdürürken Meteoroloji'den sıcak hava dalgası uyarısı geldi. Diğer yandan Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleri ile Artvin, Gümüşhane için yağış beklendiği açıklandı. İşte, 2 Eylül Türkiye geneli il il hava durumu.

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Dikkat Meteorolojiden sıcak hava dalgası uyarısı geldi

Son dakika haberler... Dikkat! Meteoroloji'den sıcak hava dalgası uyarısı geldi

Geçen haftadan itibaren görülen sıcak hava dalgasının yurt genelinde etkisini artırarak cumartesi gününe kadar sürmesi beklendiğinden güneş çarpmalarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

1.09.2020Gündem
Ağrılı liseliler roket tasarladı

Ağrılı liseliler roket tasarladı

Ağrı Dağı Anadolu Lisesi'nde okuyan öğrenciler, aylarca süren çalışmanın ardından tasarladıkları ve ‘Adal’ ismini verdikleri roketle, düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde derece elde etmek istiyor.

1.09.2020Eğitim
Hava durumu bugün nasıl olacak 1 Eylül 2020 il il hava durumu tahminleri

Hava durumu bugün nasıl olacak? 1 Eylül 2020 il il hava durumu tahminleri!

Hava durumu tahminleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamaları kapsamında takip ediliyor. Yurt genelinde sıcak havalar etkisini arttırırken, Sivas'ta hava sıcaklığı 42 dereceyi gösterdi. Karabük'te ise sıcaklıklar 40 dereye çıktı. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, salı günü Marmara Bölgesi'nde öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu havanın hakim olacağı duyuruldu. İstanbul'da ise sıcaklıklar 32 derece civarında olacak. İşte, Türkiye geneli 1 Eylül il il hava durumu tahminleri.

1.09.2020Gündem
Ahlat’taki kazılar tarihe ışık tutuyor

Ahlat’taki kazılar tarihe ışık tutuyor

Bitlis'in Ahlat Müze Müdürlüğü Başkanlığında yürütülen Eski Ahlat Şehri İç Kalesi kazılarında ilçenin tarihini aydınlatma yönünde önemli bulgular ortaya çıkmaya başladı.

31.08.2020Seyahat
Demiryolları Yunanların elinde, Türkler kağnılarla cephe yolunda

Demiryolları Yunanların elinde, Türkler kağnılarla cephe yolunda

Ulusal Yükümlülük Emirleri gereğince bütün Anadolu’dan toplanacak malların Ankara ve Sakarya doğusunda sıralanmış birliklere ulaştırılması zorunluydu.

30.08.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 30 Ağustos: Pazar günü hava nasıl olacak

Hava durumu tahminleri 30 Ağustos: Pazar günü hava nasıl olacak?

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmeler, vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Türkiye’nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa’da hava sıcaklığı cumartesi günü 47 dereceyi gördü. Marmaris'te ise sıcaklık 44 dereceyi buldu. Cumartesi günü etkili olan sıcak havaların ardından 30 Ağustos Pazar günü için Meteoroloji'den yeni bir uyarı geldi. Peki, pazar günü hava nasıl olacak? İşte, 30 Ağustos İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

29.08.2020Gündem
Son dakika | Beşiktaşın transferde 4 bombası: Kalinic, Montero, Santon ve Gökhan Töre

Son dakika | Beşiktaş'ın transferde 4 bombası: Kalinic, Montero, Santon ve Gökhan Töre

Beşiktaş transferde bombaları arka arkaya patlatmaya hazırlanıyor. Nikola Kalinic ve Francisco Montero, Beşiktaş'a 'tamam' dedi. Kulüpleri Atletico Madrid'e teklif yapıldı, yanıta göre harekete geçilecek.  Roma teknik direktörü Fonseca'nın kadroda düşünmediği 29 yaşındaki sağ bek Davide Santon'un transferi an meselesi... Daha önce de Beşiktaş forması giyen Gökhan Töre ise dün Ümraniye'ye geldi ve yönetimle her konuda anlaştı.

29.08.2020Futbol
Hava durumu tahminleri 29-30 Ağustos: Hafta sonu hava nasıl olacak, yağmur var mı

Hava durumu tahminleri 29-30 Ağustos: Hafta sonu hava nasıl olacak, yağmur var mı?

Sıcak havalar etkisini devam ettirirken Meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara Bölgesi'nde hafta sonu hava sıcaklığı mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak. Türkiye, bugünden itibaren güneydoğu yönünde etkili olan Basra Alçak Basıncı’nın etkisi altına girecek. İstanbul'da hava sıcaklığının 32 derece civarında olması bekleniyor. Peki, hafta sonu yağmur var mı? İşte, 29-30 Ağustos Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

28.08.2020Gündem
Doğu Anadoludaki 5 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu'daki 5 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 5 ilde gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

28.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Dikkat Meteorolojiden sıcak hava uyarısı geldi

Son dakika haberi... Dikkat! Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı geldi

Meteoroloji'den gelen son dakika haberine göre, Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

28.08.2020Gündem
Doğu Anadolu’da 5 ilde sağanak yağış bekleniyor

Doğu Anadolu’da 5 ilde sağanak yağış bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 5 ilde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

28.08.2020Gündem
Hava nasıl olacak Meteorolojiden sıcak hava uyarısı: 28 Ağustos il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı: 28 Ağustos il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri son durum değerlendirmeleriyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilgileri doğrultusunda takip ediliyor. Bazı bölgelerde etkili olan sağanak yağışın ardından Meteoroloji'den Marmara Bölgesi için sıcak hava uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, 28 Ağustos Cuma gününden itibaren Marmara'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Doğu Karadeniz kıyılarında ise yağmur etkili olacak. İşte, il il 28 Ağustos hava durumu tahminleri.

28.08.2020Gündem
Doğu Anadolu fayındaki izler bulunup, olası depremler tahmin edilecek

Doğu Anadolu fayındaki izler bulunup, olası depremler tahmin edilecek

ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, TÜBİTAK iş birliğiyle Hazar Gölü'nde kapsamlı deprem araştırması yaptı. Türkiye'de ilk kez bir gölde mikrobatimetrik yöntemin kullanıldığı çalışmada göl tabanının yüksek çözünürlüklü görüntü morfolojisi elde edilecek ve sondajla göl tabanında karotlar alınarak, binlerce yıllık depremlerin izleri tarihlendirilecek. Çalışma sonucunda gölün altından geçen Doğu Anadolu fayına ait kollar ortaya çıkartılacak ve fayın ne kadar sürede bir tetiklenip harekete geçileceği tespit edilerek ileride olabilecek depremlerin zamanları tahmin edilebilecek.

27.08.2020Haber
Doğu Anadolu fayındaki izler bulunup, olası depremler tahmin edilecek

Doğu Anadolu fayındaki izler bulunup, olası depremler tahmin edilecek

ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, TÜBİTAK iş birliğiyle Hazar Gölü'nde kapsamlı deprem araştırması yaptı. Türkiye'de ilk kez bir gölde mikrobatimetrik yöntemin kullanıldığı çalışmada göl tabanının yüksek çözünürlüklü görüntü morfolojisi elde edilecek ve sondajla göl tabanında karotlar alınarak, binlerce yıllık depremlerin izleri tarihlendirilecek. Çalışma sonucunda gölün altından geçen Doğu Anadolu fayına ait kollar ortaya çıkartılacak ve fayın ne kadar sürede bir tetiklenip harekete geçileceği tespit edilerek ileride olabilecek depremlerin zamanları tahmin edilebilecek.

27.08.2020Gündem
Doğu Anadoluda önemli deprem çalışması İzler böyle takip ediliyor...

Doğu Anadolu'da önemli deprem çalışması! İzler böyle takip ediliyor...

ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak'ta meydana gelen, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi, TÜBİTAK iş birliğiyle Hazar Gölü'nde kapsamlı deprem araştırması yaptı. Türkiye'de ilk kez bir gölde mikrobatimetrik yöntemin kullanıldığı çalışmada göl tabanının yüksek çözünürlüklü görüntü morfolojisi elde edilecek ve sondajla göl tabanında karotlar alınarak, binlerce yıllık depremlerin izleri tarihlendirilecek. Çalışma sonucunda gölün altından geçen Doğu Anadolu fayına ait kollar ortaya çıkartılacak ve fayın ne kadar sürede bir tetiklenip harekete geçileceği tespit edilerek ileride olabilecek depremlerin zamanları tahmin edilebilecek.

27.08.2020Gündem
Hava durumu nasıl olacak, yağmur yağacak mı 27 Ağustos hava durumu tahminleri

Hava durumu nasıl olacak, yağmur yağacak mı? 27 Ağustos hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Yurt genelinde soğuyan havaların ardından Meteoroloji'den Denizli, Muğla ve Aydın'ın iç kesimleri için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Son yapılan değerlendirmeye göre, Ağrı, Van ve Hakkari'nin doğusunda da sağanak yağış etkili olacak. Peki, hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin MGM 27 Ağustos Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

27.08.2020Gündem
Dünya şalgam suyunu keşfetti

"Dünya şalgam suyunu keşfetti"

COVİD-19 salgınıyla birlikte tüm dünyada probiyotik ürünlere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken, probiyotik açısından zengin olan şalgam suyuna tüm dünyadan talep yağıyor. Adana'dan 46 ülkeye yılda 18 milyon litre şalgam suyu ihraç edildiğini ifade eden Kilikya Yönetim Kurulu Başkanı Selahiddin Nas, Pandemi döneminde dünyanın şalgam suyuna olan ilgisi ciddi oranda arttı. Dünyaya şalgam suyunu sevdirmeyi başardık dedi.

26.08.2020Ekonomi
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye Cumhuriyetine Yönelik Tehditler konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye Cumhuriyetine Yönelik Tehditler konu anlatımı

Kurtuluş Savaşı ile beraber Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından gelişme döneminde ülkemiz birçok önemli tehdit ile karşı karşıya kalmıştır. Bu tehditler gene olarak Türkiye Cumhuriyeti rejimine karşı yapılmış isyanlardır. Şimdi bu tehditleri inceleyeceğiz ve neler olduklarını öğreneceğiz. İşte 8. sınıf sosyal bilgiler Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik tehditler konu anlatımı.

25.08.20208. SINIF
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Atatürk Dönemindeki Demokratikleşme konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Atatürk Dönemindeki Demokratikleşme konu anlatımı

Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra demokratikleşme çabaları Atatürk ile beraber başladı. Bu dönemde daha demokratik bir ülke kurabilmek için birçok farklı çalışma gerçekleşti. Şimdi bu çalışma ve çabaları ele alacağız ve neler olduğunu öğreneceğiz. İşte 8. sınıf sosyal bilgiler Atatürk dönemindeki demokratikleşme konu anlatımı.

25.08.20208. SINIF
Ahlat’taki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi açılışa hazır

Ahlat’taki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi açılışa hazır

BİTLİS’in Ahlat ilçesinde, 30 dönüm arazide 1071 metrekarelik alana inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılacak.

24.08.2020Gündem
Ağustosta Ağrı Dağına kar yağdı

Ağustos'ta Ağrı Dağı'na kar yağdı

AĞRI Dağı'na ağustos ayında karı yağdı. 5 bin 137 metre yüksekliğindeki dağın zirvesi beyaza büründü.

24.08.2020Gündem
10 soruda doğal gaz keşfi

10 soruda doğal gaz keşfi

Akdeniz ve Karadeniz’de enerji kaynağı arama ve tarama çalışmalarını sürdüren Türkiye, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz rezervi tespit etti. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Bu gaz Türkiye’nin ne kadarlık ihtiyacını karşılayacak? Türkiye, gazı nasıl çıkarmayı planlıyor? İşte bu soruların cevapları...

24.08.2020Ekonomi
Türkiye’nin dört bir yanında üretilen çiçek ballarının hasadı bitti, şimdi damakları şenlendirme zamanı

Türkiye’nin dört bir yanında üretilen çiçek ballarının hasadı bitti, şimdi damakları şenlendirme zamanı

Hayıt, ayçiçeği, pamuk, lavanta, geven… Temel maddesi çiçek olan ballarda hasat yapıldı, sezon bitti. Çam balı dışında bir balla damağınızı tatlandırmak istiyorsanız tam zamanı. Ancak her balın bal olmadığı da artık günümüzün bir gerçeği… İyi ve orijinal bal yiyebilmek için damaktaki aroma kadar kovanda neler olup bittiğini bilmek de önemli. İklim krizi nedeniyle üretiminde düşüş yaşanan ve yine de dünyanın en iyileri arasında yer alan Türkiye’nin ballarını üreticileri anlattı.

23.08.2020Hürriyet Pazar
Erzurum ve Erzincan için kuvvetli rüzgar uyarısı

Erzurum ve Erzincan için kuvvetli rüzgar uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzurum ve Erzincan ile çevrelerinde kuvvetli rüzgar beklendiğini bildirildi.

22.08.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 23 Ağustos: Pazar günü hava nasıl olacak O illere yağış uyarısı

Hava durumu tahminleri 23 Ağustos: Pazar günü hava nasıl olacak? O illere yağış uyarısı

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı değerlendirmeler vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Yurt genelinde hava sıcaklığının düşmesinin ardından Meteoroloji'den 23 Ağustos Pazar günü için sağanak yağış uyarısı geldi. Açıklamaya göre, Ordu ve Tokat çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, Türkiye geneli il il 23 Ağustos hava durumu tahminleri.

22.08.2020Gündem
Doğu Anadoludaki 5 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu'daki 5 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan ve Ağrı'da gök gürültülü sağanak bekleniyor.

21.08.2020Gündem
Sağlıklı evlere yoğun talep

Sağlıklı evlere yoğun talep

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul Çekmeköy’de ‘Sağlıklı Ev’ kriterlerine göre inşa edilen projelerinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Yılmaz, “Gayrimenkuldeki yeni normale göre dizayn ettiğimiz ‘Sağlıklı Ev’ Ormanköy projemiz, hem arazi, hem mimari, hem de yatırım potansiyeli açısından örnek bir proje olacak. Şimdi bu projemiz içinde yer alan ve dört tarafı ormanla çevrili Ormaniçi bölümü için talep toplamaya başladık” dedi.

21.08.2020Ekonomi
Bölgede bir ilk... Yüzen otel projesine onay

Bölgede bir ilk... Yüzen otel projesine onay

Van’ın merkez Edremit Belediyesi’nin turizm, istihdam ve mesleki eğitim unsurlarını bir arada barındıran, Türkiye’de az örneği olan bölgede ise tek olan ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Projesi’ Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak destek almaya hak kazandı.

20.08.2020Seyahat
Haburda temassız ticaret sona erdi

Habur'da temassız ticaret sona erdi

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinden Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı’nda temassız ticaret dönemi sona erdi.

20.08.2020Ekonomi
Van Gölüne ‘yüzen otel’ projesi onaylandı

Van Gölü'ne ‘yüzen otel’ projesi onaylandı

Van’ın merkez Edremit Belediyesi’nin turizm, istihdam ve mesleki eğitim unsurlarını bir arada barındıran, Türkiye’de az örneği olan bölgede ise tek olan ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Projesi’ Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak destek almaya hak kazandı.

20.08.2020Ekonomi
Hava nasıl olacak Meteorolojiden İstanbula yağış uyarısı: 20 Ağustos hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak? Meteoroloji'den İstanbul'a yağış uyarısı: 20 Ağustos hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Yurt genelinde devam eden sıcak havaların ardından Meteoroloji'den 20 Ağustos Perşembe günü için sağanak uyarısı geldi. Açıklamaya göre, perşembe günü sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Marmara’nın kuzeyinde ve Batı Karadeniz'de de sağanak yağış bekleniyor. İşte, Türkiye geneli il il 20 Ağustos hava durumu tahminleri.

19.08.2020Gündem
Doğu Anadoludaki 7 ilde Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı

Doğu Anadolu'daki 7 ilde Kovid-19 tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Tunceli'de, İçişleri Bakanlığınca "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Türkiye genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetimler yapıldı.

19.08.2020Gündem
Kars ile Ardahanda gök gürültülü sağanak etkili olacak

Kars ile Ardahan'da gök gürültülü sağanak etkili olacak

Doğu Anadolu Bölgesi'nde iki ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

19.08.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 19 Ağustos: Hava nasıl olacak Meteoroloji duyurdu

Hava durumu tahminleri 19 Ağustos: Hava nasıl olacak? Meteoroloji duyurdu

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuzeydoğu kesimleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Yaşadıkları illerde son hava durumu raporunu merak edenler, 'hava durumu nasıl olacak?' sorusuna MGM internet sitesi üzerinden yanıt alabilecek. Yapılan tahminlere göre, son günlerde azalan hava sıcaklığı, iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak. İşte, 19 Ağustos Çarşamba il il hava durumu tahminleri ve MGM hava durumu raporu.

19.08.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim, Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim, Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu anlatımı

İnsanlar, günlük düzenlerinin devamını sağlayabilmek için pek çok şeye gereksinim duymaktadırlar. Bu gereksinimler barınma, sağlık, giyinme ve beslenme olarak sıralanabilir. Örneği verilen bu ihtiyaçlar sonucunda ortaya ekonomik faaliyetler çıkmıştır. Ekonomik faaliyetlerde çalışılarak bu ihtiyaçlar karşılanır. Bu faaliyetler ise iki farklı sonuca sahiptir. Bir tanesi hizmet üretimi iken diğeri somut bir ürünün olduğu üretimdir. İşte, üretim, dağıtım ve tüketim ağı hakkında tüm detaylar.

18.08.20205. SINIF

Yazar Sonuçları

Salgın kontrolden çıktı

“Salgın kontrolden çıkmış durumda...” Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın bu sözlerini duyunca irkildim.

28.08.2020