EKSTRA
MENÜ

Doğu Anadolu

Doğu Anadolu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Anadolu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.708 Doğu Anadolu haberi bulunmuştur.

Doğu Anadolu Haberleri

İstanbulda yağmur ne zaman duracak 22 Mayıs hava durumu raporu

İstanbul'da yağmur ne zaman duracak? 22 Mayıs hava durumu raporu

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan yağmur sabah saatlerinde de devam ediyor. Zaman zaman şiddetli rüzgarın da eşlik ettiği yağmur hayatı olumsuz etkiliyor. Sokağa çıkma yasağı öncesinde ihtiyaçlarını gidermek için dışarı çıkmak isteyen vatandaşlar, yağışın bugün sona erip ermeyeceğini merak ediyor. Peki, yağmur ne zaman duracak? İşte 22 Mayıs hava durumu raporu...

22.05.2020Gündem
Meteoroloji 21 Mayıs hava durumu raporu: Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı

Meteoroloji 21 Mayıs hava durumu raporu: Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı?

21 Mayıs hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Sıcak havaların çarşamba günü etkisini sürdürdüğü Marmara Bölgesi'nde Edirne'nin güney kesimleri ile Çanakkale'nin doğu kesimlerine sağanak yağış uyarısı yapıldı. İstanbul'da ise perşembe günü hava sıcaklığının 22 derece olması öngörülüyor. Peki, yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İşte, 21 Mayıs Perşembe il il hava durumu tahminleri.

20.05.2020Gündem
Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

20.05.2020Gündem
Kuzu göbeği Türkiyeye döviz kazandırıyor

Kuzu göbeği Türkiye'ye döviz kazandırıyor

Türkiye'nin dört bir tarafındaki ormanlarda yetişen kuzu göbeği mantarı, yaş ve kuru halde özellikle Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine gönderiliyor.

18.05.2020Ekonomi
Kuyucuk Gölü eski günlerine dönüyor

Kuyucuk Gölü eski günlerine dönüyor

Kars'ın Arpaçay ilçesinde, Vali Türker Öksüz'ün talimatıyla 'can suyu' ile kurumaktan kurtarılan Kuyucuk Gölü Kuş Cenneti eski günlerine dönüyor. Son haftalarda yağan yağmurların da etkisiyle yavaş yavaş eski eski haline dönen Kuyucuk Gölü'ne geçen hafta 57 türden 3 bin 178 kuş geldi.

18.05.2020Seyahat
DAİB üyelerinden nisanda 162 ülkeye 114 milyon 704 bin dolarlık ihracat

DAİB üyelerinden nisanda 162 ülkeye 114 milyon 704 bin dolarlık ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) sorumluluk alanında bulunan 17 ilden, nisan ayında 162 ülkeye 114 milyon 704 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

17.05.2020Ekonomi
Görebilene aşkolsun

Görebilene aşkolsun!

Coğrafyamız muazzam bir canlı çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Öyle ki bazı türleri görenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Doğanın uyanışa geçtiği bu dönemde yanıbaşımızdaki gizemli canlıları tanıyalım...

17.05.2020Hürriyet Pazar
Pazar günü hava nasıl olacak Meteoroloji 17 Mayıs hava durumu raporu

Pazar günü hava nasıl olacak? Meteoroloji 17 Mayıs hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 Mayıs Pazar gününe ait hava durumu tahminlerini yayınladı. Yurt genelinde sıcak havalar etkisini sürdürürken, Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarında sis hadisesi bekleniyor. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarılarda, sıcak havalardan dolayı yaşlı ve çocukların dikkatli olması belirtildi. İstanbul'da ise hava sıcaklığının 29 derece olması ön görülüyor. Peki, yarın hava durumu nasıl olacak? İşte, 17 Mayıs Pazar Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri...

16.05.2020Gündem
Bayburt’ta yeni endemik bir bitki türü bulundu

Bayburt’ta yeni endemik bir bitki türü bulundu

Bayburt Üniversitesinin çalışmalarıyla, Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi’ni birbirine bağlayan önemli güzergâhlardan olan Bayburt Kop Dağı geçidinde yeni bir sümbül türü bulundu.

15.05.2020Seyahat
Bayburt’ta yeni endemik bir bitki türü bulundu

Bayburt’ta yeni endemik bir bitki türü bulundu

Bayburt Üniversitesi'nin çalışmalarıyla, Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi’ni birbirine bağlayan önemli güzergâhlardan olan Bayburt Kop Dağı geçidinde yeni bir sümbül türü bulundu.

15.05.2020Gündem
Kuyucuk Kuş Cennetinde görsel şölen

Kuyucuk Kuş Cenneti'nde görsel şölen

Kars'ta iklim değişikliği, küresel ısınma ve yanlış su kullanımıyla kuruduğu için kuşların konaklamadığı Arpaçay ilçesindeki Kuyucuk Gölü Kuş Cenneti, yıllar sonra yeniden göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor. Kuşların gelişiyle de ortaya renkli görüntüler çıktı. Gruplar halinde uçan kuşlar, görsel bir şölen oluşturdu.

14.05.2020Seyahat
Karlı dağlarla bütünleşen ters laleler görsel şölen oluşturdu

Karlı dağlarla bütünleşen ters laleler görsel şölen oluşturdu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 'hüznün çiçeği' olarak bilinen ve nesli koruma altında olan ters laleler, rengarenk görüntüler oluşturdu.

14.05.2020Seyahat
Doğal stüdyoya dönüşen hardal tarlasında Kafkas dansı

Doğal stüdyoya dönüşen hardal tarlasında Kafkas dansı

Iğdır'da Kafkas halk danslarını yaşatmak için çalışma yürüten iki dansçı, hardal çiçekleriyle stüdyoya dönüşen arazilerde Kafkas dansı oynayarak hem doğaya hem de bu halk oyununa dikkati çekti.

13.05.2020Seyahat
Hava nasıl olacak MGM Hava durumu tahminleri 13 Mayıs: Sıcak havalar geliyor

Hava nasıl olacak? MGM Hava durumu tahminleri 13 Mayıs: Sıcak havalar geliyor!

13 Mayıs Çarşamba hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde sağanak yağış bekleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi bazı illerde ise hava sıcaklığı artacak. İşte, bugün hava nasıl olacak? sorusunun yanıtına yönelik 13 Mayıs son hava durumu tahminleri.

12.05.2020Gündem
Öğretmenler için yer değiştirme başvuruları ağustosta

Öğretmenler için yer değiştirme başvuruları ağustosta

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin yer değiştirme başvurusuyla ilgili yeni bir duyuru yaptı. Buna göre, 23 il dışında görev yapan öğretmenler, isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

12.05.2020Eğitim
Doğuda en yüksek hava sıcaklığı Erzincanda ölçüldü

Doğu'da en yüksek hava sıcaklığı Erzincan'da ölçüldü

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği Doğu Anadolu Bölgesi'nde en yüksek sıcaklık Erzincan'ın Kemah ilçesinde ölçüldü.

12.05.2020Gündem
Meteoroloji 12 Mayıs hava durumu: Yarın hava durumu nasıl, yağmur yağacak mı

Meteoroloji 12 Mayıs hava durumu: Yarın hava durumu nasıl, yağmur yağacak mı?

12 Mayıs hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artacağı öngörülüyor. Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu hava hakim olması beklenirken İstanbul'da yarın hava sıcaklığının 29 dereceye kadar çıkması tahmin ediliyor. Peki, yarın hava durumu nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? İşte, MGM 12 Mayıs Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri...

11.05.2020Gündem
Doğuda hava sıcaklığı geceleri eksiye düştü

Doğu'da hava sıcaklığı geceleri eksiye düştü

Doğu Anadolu’da etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklıkları eksiye düştü. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı eksi 6 derece ile Ardahan’ın Göle ilçesi Çullu köyünde ölçüldü.

11.05.2020Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak Hangi illere yağmur yağacak (9-10 Mayıs hava durumu)

Hafta sonu hava nasıl olacak? Hangi illere yağmur yağacak? (9-10 Mayıs hava durumu)

9 10 Mayıs hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Son dakika açıklamaya göre, hava sıcaklığının mevsim normalleri altında seyredeceği Doğu Anadolu Bölgesi'nde 12 ilde yarın öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan hava sıcaklığının ise Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı öngörülüyor. Peki, hangi illere yağmur yağacak? İşte, 9- 10 Mayıs il il hava durumu raporu...

8.05.2020Gündem
Pek çok kişi bu hastalığı taşıdığını bilmiyor

Pek çok kişi bu hastalığı taşıdığını bilmiyor!

Türkiye’de yaklaşık1 milyon 300 bin civarında Akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğunu söyleyen Çocuk Hematoloji ve Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, bu hastalığın taşıyıcılığının yüzde 12 ile en fazla Antalya ve çevresinde bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Baytan, “Bebeklik döneminde başlayarak sürekli kan nakli gerektiren bu hastalık, demir eksikliği ile karıştırılabiliyor” dedi.

8.05.2020Sağlık
En çok Akdeniz Bölgesinde görülüyor: Bu hastalığa dikkat

En çok Akdeniz Bölgesi'nde görülüyor: Bu hastalığa dikkat

Türkiye’de yaklaşık1 milyon 300 bin civarında Akdeniz anemisi taşıyıcısı olduğunu söyleyen Çocuk Hematoloji ve Onkoloji uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, bu hastalığın taşıyıcılığının yüzde 12 ile en fazla Antalya ve çevresinde bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Baytan, “Bebeklik döneminde başlayarak sürekli kan nakli gerektiren bu hastalık, demir eksikliği ile karıştırılabiliyor” dedi.

8.05.2020Sağlık
Doğu Anadoludaki 5 ilde gök gürültülü sağanak etkili olacak

Doğu Anadolu'daki 5 ilde gök gürültülü sağanak etkili olacak

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki 5 ilde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

8.05.2020Gündem
Hava durumu nasıl olacak, hangi bölgelerde yağış var

Hava durumu nasıl olacak, hangi bölgelerde yağış var?

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız hava durumu nasıl olacak sorusunun cevabını internette araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ülkemizin bir çok bölgesinde yağış bulunuyor. Peki Hava durumu nasıl olacak, hangi bölgelerde yağış var?

7.05.2020Gündem
Meteorolojiden sağanak uyarısı

Meteorolojiden sağanak uyarısı

Marmara'nın doğusu, Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Muğla ve Denizli çevrelerinde yarın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

7.05.2020Gündem
Doğuda sıcaklıklar 2 ila 3 derece artacak

Doğu'da sıcaklıklar 2 ila 3 derece artacak

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ila 3 derece üzerinde seyredecek.

7.05.2020Gündem
Yarın yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak 7 Mayıs il il hava durumu

Yarın yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? 7 Mayıs il il hava durumu

Ülke genelinde sağanak yağışların devam etmesiyle beraber, yarın yağmur yağacak mı? Hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı çok sayıda vatandaş tarafından merak konusu oldu. Mayıs ayında sıcak havaları bekleyenlerin araştırmaları sürerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7 Mayıs hava durumu tahminlerini yayınladı. Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. İşte, 7 Mayıs il il hava durumu tahminleri...

6.05.2020Gündem
Meteoroloji 6 Mayıs hava durumu: Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı

Meteoroloji 6 Mayıs hava durumu: Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini paylaştı. Açıklamaya göre, Türkiye genelinde devam eden sağanak yağışlar çarşamba günü de devam edecek. Buna göre yarın yurdun doğu kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Son hava durumu tahminlerinin paylaşılmasıyla beraber, yarın hangi bölgelerde yağmur yağacağı merak konusu oldu. İşte, Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? sorularının yanıtına yönelik Türkiye geneli 6 Mayıs hava durumu raporu...

5.05.2020Gündem
Seyahat kısıtlaması sona eren Erzuruma giriş çıkışlarda hareketlilik

Seyahat kısıtlaması sona eren Erzurum'a giriş çıkışlarda hareketlilik

ERZURUM'da şehirler arası seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından kentin giriş çıkışlarında araç hareketliliği yaşandı. Polis ekipleri, kısıtlama döneminde uyguladığı tedbirleri, uygulamaya devam ediyor.

5.05.2020Gündem
Yaşlı ve hasta bal üreticilerinin kovan izni sevinci

Yaşlı ve hasta bal üreticilerinin "kovan izni" sevinci

Muğla'da, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan arıcılar, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararla haftada iki gün kovanlarının bakımını yaparak bal hasadına hazırlanıyor.

4.05.2020Ekonomi
1 TL’lik gelir iyileşmesi tüketimi 0.28 gram arttırıyor

1 TL’lik gelir iyileşmesi tüketimi 0.28 gram arttırıyor

Koronavirüs salgınıyla birlikte gıda üretimi bir kez daha önemini gösterirken, Türkiye’nin bu alanda izleyeceği yol haritasını ortaya koyan tarım özel ihtisas komisyonu raporunda ilginç bilgilere yer verildi..

4.05.2020Ekonomi
Yarın hava nasıl olacak Hangi illere yağmur yağacak 3 Mayıs hava durumu tahminleri

Yarın hava nasıl olacak? Hangi illere yağmur yağacak? 3 Mayıs hava durumu tahminleri!

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, Trakya bölgesinde kuvvetli yağış beklendiği açıklandı. Yapılan açıklamada, Bursa ve çevre illerde kuvvetli olması beklenen yağışın saat 01.00'dan yarın gece 23.59'a kadar geçerli olmak üzere devam edeceği bildirilerek 'turuncu uyarı'da bulunuldu. MGM hava durumu tahminleriyle beraber İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri merak konusu oldu. Peki, Yarın hava nasıl olacak? Nerelere yağmur yağacak? İşte, 3 Mayıs il il hava durumu raporu...

2.05.2020Gündem
Doğuda 6 ilde sağanak bekleniyor

Doğu'da 6 ilde sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde sağanağın etkili olacağı bildirildi.

2.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Rakun köpeği Türkiye’de ilk kez görüntülendi Covid-19u insana geçiren tür olabilir

Son dakika haberi: Rakun köpeği Türkiye’de ilk kez görüntülendi! 'Covid-19'u insana geçiren tür olabilir'

Kuzeydoğa Derneği ekibinin Sarıkamış Allahuekber Dağları'nda fotokapanla görüntülediği, Covid-19'un yaban hayatından insana geçişindeki ara tür olabileceği değerlendirilen rakun köpeğinin Türkiye'deki ilk kaydı, bilimsel literatüre girdi. KuzeyDoğa Derneği ekibi: Bu Türkiye için çok önemli bir kayıt ama sevindirici bir gelişme değil. Rakun köpeği ile ilgili acilen bir eylem planına ve detaylı araştırmaya ihtiyaç var.

2.05.2020Gündem
YÖKten 24 üniversitede siber güvenlik ve ağ yönetimi eğitimi

YÖK'ten 24 üniversitede siber güvenlik ve ağ yönetimi eğitimi

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "CISCO ile dijital eğitim alanında başlattığımız işbirliği projesi kapsamına Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde bulunan 16 üniversiteyi de dahil ederek, projedeki toplam üniversite sayımızı 24'e çıkardık" dedi.

1.05.2020Eğitim
Doğuda 6 ilde sağanak bekleniyor

Doğu'da 6 ilde sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 6 ilde sağanağın etkili olacağı bildirildi.

1.05.2020Gündem

Türkiye'de ilk kez görülen rakun köpeği için uyarı! 'Covid-19'u insana geçiren tür olabilir'

Kuzeydoğa Derneği ekibinin Sarıkamış Allahuekber Dağları'nda fotokapanla görüntülediği, Covid-19'un yaban hayatından insana geçişindeki ara tür olabileceği değerlendirilen rakun köpeğinin Türkiye'deki ilk kaydı, bilimsel literatüre girdi. KuzeyDoğa Derneği ekibi: Bu Türkiye için çok önemli bir kayıt ama sevindirici bir gelişme değil. Rakun köpeği ile ilgili acilen bir eylem planına ve detaylı araştırmaya ihtiyaç var.

1.05.2020Haber
Havalar nasıl olacak Meteorolojiden bir haftalık sağanak uyarısı: İl il 1-2 Mayıs hava durumu raporu

Havalar nasıl olacak? Meteoroloji'den bir haftalık sağanak uyarısı: İl il 1-2 Mayıs hava durumu raporu

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Marmara bölgesinin genelinde bir hafta boyunca yağışın etkili olacağı bildirildi, Kırklareli, Edirne,Tekirdağ'ın yağışlı sistemin etkisine girdiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, "2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin gelmesi bekleniyor" denildi. İşte, "havalar nasıl olacak? Yarın yağmur yağacak mı?" sorusunun yanıtını merak edenler için Meteoroloji il il hava durumu tahminleri...

30.04.2020Gündem
Meteorolojiden son dakika uyarısı

Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika bilgisine göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Diyarbakır ve Batman çevrelerinde bugün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

30.04.2020Gündem
Toros Dağlarındaki yaban keçileri dronla görüntülendi

Toros Dağları'ndaki yaban keçileri dronla görüntülendi

TOROS Dağları'nda yaşayan yaban keçileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nce drone ile havadan görüntülendi.

29.04.2020Gündem
Doğu’da gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu’da gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gök gürültülü sağanak bekleniyor.

29.04.2020Gündem
Kuyucuk Kuş Cennetinde görsel şölen

Kuyucuk Kuş Cenneti'nde görsel şölen

Kars'ta iklim değişikliği, küresel ısınma ve yanlış su kullanımıyla kuruduğu için kuşların konaklamadığı Arpaçay ilçesindeki Kuyucuk Gölü Kuş Cenneti, yıllar sonra yeniden göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor. Kuşların gelişiyle de ortaya renkli görüntüler çıktı. Gruplar halinde uçan kuşlar, görsel bir şölen oluşturdu.

29.04.2020Seyahat
Meteorolojiden sağanak uyarısı

Meteorolojiden sağanak uyarısı

Doğu Anadolu, Niğde ve Karaman çevreleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde bugün öğleden sonra sağanak bekleniyor.

29.04.2020Gündem
Hava yarın nasıl olacak Meteorolojidan sağanak uyarısı: 29 Nisan il il hava durumu

Hava yarın nasıl olacak? Meteoroloji'dan sağanak uyarısı: 29 Nisan il il hava durumu

Meteoroloji 29 Nisan hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son hava durumu tahminlerine göre, çarşamba öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu ve Doğu Akdeniz çevrelerinde sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Marmara'da ise parçalı bulutlu hava hakim olacak. İşte, yarın hava nasıl olacak, çarşamba günü yağmur yağacak mı? sorularının yanıtını araştıranlar için Türkiye geneli Meteoroloji il il 29 Nisan hava durumu tahminleri.

28.04.2020Gündem
Meteorolojiden sağanak uyarısı

Meteorolojiden sağanak uyarısı

Doğu Anadolu, Niğde ve Karaman çevreleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

28.04.2020Gündem
Doğu Anadoluda gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak bekleniyor

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 7 ilde gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.

28.04.2020Gündem
Vanda çiçek açan ters lalelere, koronavirüs nedeniyle ziyaretçi gelemiyor

Van'da çiçek açan ters lalelere, koronavirüs nedeniyle ziyaretçi gelemiyor

VAN'ın Gevaş ilçesinde, Hazreti İsa'nın çarmıha gerilmesine hüzünlenip, başını eğip ağladığına ve Hazreti Meryem'in gözyaşlarını simgelediğine inanıldığı için 'ağlayan gelin' olarak bilinen koruma altındaki ters laleler, çiçek açtı. Aydınocak mahalle mezarlığı içerisinde açan ve her yıl yüzlerce doğaseverin ziyaret ettiği ters laleleri, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl ilçe dışından kimse ziyaret edip, fotoğraf çekemiyor.

28.04.2020Gündem
Tok tutan içli kete sahur sofralarına lezzet katıyor

Tok tutan 'içli kete' sahur sofralarına lezzet katıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde birçok ilde kahvaltıların olmazsa olmazı içli kete, ramazanın gelmesiyle Ağrılı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

27.04.2020Gündem
Ters lalelerin karla buluşması

Ters lalelerin karla buluşması

Van’ın Bahçesaray ilçesinde açan ve 15 günlük ömürleri olan ters laleler, yağan nisan karı ile buluşarak rengarenk görüntüler oluşturdu.

27.04.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Doğru Aydınlatma ile Gökyüzünün Karanlığını Korumak Mümkün

2014 Nobel Fizik Ödülü günümüzün aydınlatma uygulamalarını başta aşağı değiştiren ve dönüştüren buluşları nedeniyle üç Japon bilim insanına verildi. Isamu Akasaki, Hiroshi Amano ve Shuji Nakamura bugün LED olarak adlandırdığımız teknolojiyi 1990'lı yıllarda geliştirdiler.

17.05.2020