EKSTRA
MENÜ

Doğu

Doğu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 164.618 Doğu haberi bulunmuştur.

Doğu Haberleri

Uzman çavuş alımı için başvuru süreci başlıyor: 5000 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları ve koşulları

Uzman çavuş alımı için başvuru süreci başlıyor: 5000 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları ve koşulları

Uzman çavuş alımı için başvuru süreci 21 Ocak 2021 tarihinde resmen başlıyor. Belirli pozisyonlar için KPSS şartı aramayan Jandarma Genel Komutanlığı, belirli pozisyonlar için ise KPSS puanını şart koşuyor. 1 Ocak 2002 ila 1 Ocak 1994 tarih aralığında dünyaya gelen kişilerin müraacat edebileceği Jandarma uzman çavuş alımı için askerlik hizmetini yapma şartı ise aranmayacak. Başvurular 31 Ocak tarihine kadar devam edecek. İşte, uzman erbaş alımı için merak edilen bazı bilgiler

20.01.2021Gündem
Hitman Serisi Filmleri - Hitman Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Hitman Serisi Filmleri - Hitman Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Bilgisayar oyunlarının sinemaya aktarıldığı sıkça karşılaşılan bir durum olmuştur. İlgi çeken oyunların sinemada başarı yakalayacağı ve seyirciyi memnun edeceği düşünülmektedir. Buna iyi bir örnek ise bir bilgisayar oyunu olan Hitman serisidir. Sizler için Hitman serisi filmleri - Hitman serisinin isimleri, izleme sırası, vizyon tarihleri, konuları ve oyuncuları hakkındaki detayları derledik.

20.01.2021Kültür Sanat
İçinde şöminesi olan devasa bir karavanda yaşıyorlar... Nereye park ederseler artık evleri orası

İçinde şöminesi olan devasa bir karavanda yaşıyorlar... Nereye park ederseler artık evleri orası

Murphy ailesi, birden fazla banyosu olan, çamaşır makinesi, kurutucu ve şöminesiyle 350 metrekarelik dev bir karavanda yaşamlarını sürdürüyorlar.

20.01.2021Seyahat

Anne babalar dikkat! D vitamini eksikliği raşitizme yol açıyor

Raşitizm, genellikle D vitamini eksikliği nedeniyle oluşan bir hastalıktır. D vitamini eksikliği, kemik yoğunluğunu olumsuz etkiler ve çocuklarda raşitizme yol açabilir. Peki, raşitizm daha çok kimlerde görülür, belirtileri nelerdir? İşte uzman bilgileri ışığında raşitizm hakkında merak edilenler…

20.01.2021Sağlık
Doğunun mendereslerinde görsel şölen

Doğu'nun mendereslerinde görsel şölen

Iğdır'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Aras Dağları'ndan gelen akarsular dondu, vadiler ve ovalar beyaz örtüyle kaplandı. Kentteki Ünlendi Deresi ve geçtiği vadide oluşturduğu menderesler güzel görüntü oluşturdu.

20.01.2021Seyahat
Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında Doğduğun Ev Kaderindir’in Barış’ı…

Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında? Doğduğun Ev Kaderindir’in Barış’ı…

Engin Öztürk, Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Barış karakterine hayat veriyor. Engin Öztürk’ün kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. İşte 28 Eylül 1986 doğumlu olan Öztürk hakkında bilgiler

20.01.2021Televizyon
Yunanistan Başbakanından skandal sözler

Yunanistan Başbakanı'ndan skandal sözler!

Yunanistan Başbakanı, 'Batı karasuları sınırlarını genişletmek Yunanistan’ın hakkı. Bu, Doğu sınırlarımız için de mesaj niteliği taşıyor.' dedi. Miçotakis'in açıklamaları Türkiye ve Yunanistan arasında 25 Ocak'ta yapılacak olan istikşafi görüşmelerin öncesinde 'büyük bir skandal' olarak değerlendirildi.

20.01.2021Dünya
Türksat 5Anın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor

'Türksat 5A'nın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Türksat-5A'nın alt sistem testlerinin sorunsuz tamamlandığını belirterek, uydunun yörünge yükseltme operasyonlarının başlatıldığını ifade etti.

20.01.2021Teknoloji
DEAŞa yardım etmekle suçlanan ABD askeri tutuklandı

DEAŞ'a yardım etmekle suçlanan ABD askeri tutuklandı!

ABD'nin Georgia eyaletinde bir ABD askeri, terör örgütü DEAŞ'a yardım ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Cole James Bridges adlı askerin DEAŞ'a maddi destek sağlamak ve ABD askerlerini öldürmeyi planlamaktan tutuklandığı açıklandı.

20.01.2021Dünya
Kış stresine karşı bağışıklık sistemi güçlendirilmeli

Kış stresine karşı bağışıklık sistemi güçlendirilmeli

Uzmanlar kış stresini öteleyebilmek için bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemli olduğunu vurguladı.

20.01.2021Sağlık
Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama Testler sorunsuz tamamlandı

Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama! Testler sorunsuz tamamlandı

Bakan Karaismailoğlu Türksat-5A'nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Türksat-5A uydusunun alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlandı ve uydunun yörünge yükseltme operasyonları başlatıldı. Uydunun elektrikli itki sistemi kullanılarak yaklaşık dört ay sürecek yörünge yükseltme manevraları ve uydu üzerindeki tüm operasyonlar planlandığı şekilde devam ediyor" dedi.

20.01.2021Ekonomi
MÜSİADın hedefi Türk mutfak sanatlarını ticarileştirmek

MÜSİAD'ın hedefi Türk mutfak sanatlarını ticarileştirmek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, kültür ekonomisinin bir ürünü olan Türk mutfak sanatlarının ticarileştirilmesi gerektiğini belirterek, "MÜSİAD olarak 81 ildeki tüm şubelerimiz ve yurt dışındaki şube ve temsilciliklerimizle mutfağımızın çok kapsamlı bir proje ve atılım ile tanıtımı ve ticarileştirilmesi hareketini başlatmaktayız" açıklamasında bulundu.

20.01.2021Yemek
Orkun Ün kimdir

Orkun Ün kimdir?

Orkun Ün 29 Mart 1986’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okurken Kanal D Ana Haber’de staj görmeye başladı. Kısa sürede de haber muhabiri olarak işe başladı.

20.01.2021Keyif
“Çocuklarda besin alerjileri 3 kat arttı”

“Çocuklarda besin alerjileri 3 kat arttı”

Çocuklarda besin alerjilerinin son 20 yılda 3 kat arttığını söyleyen Dr. Serdar Nepesov, “Bu durumun daha anne karnından itibaren insanın hayatını etkilediğini biliyoruz. Besin alerijisinin yetersiz ve dengesiz beslenmeye yol açmaması için de ayrıca dikkatli olunması gerekiyor” dedi.

20.01.2021Sağlık
Seyyar sinema salonunda taciz Ödül gibi ceza istinaftan döndü

Seyyar sinema salonunda taciz! Ödül gibi ceza istinaftan döndü

Mahkeme, 3 kız öğrenciyi taciz ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan sanığa alt sınırdan ve iyi hal indirimi yaparak ceza verdi. Talep edilmesine rağmen, hakim, mağdur öğrencileri dinlemedi, sadece Çocuk İzleme Merkezindeki (ÇİM) beyanları esas aldı. İstinaf Mahkemesi, mağdur kız öğrencileri dinlemeden verilen kararın eksik araştırma olduğu tespitini yaparak, kararı bozdu. Öte yandan, mağdur çocuklarının avukatı Ayşe Nur Akdemir, Ankara 46. Asliye Ceza Hakimi’nin karar duruşmasında sanık için “yavrum seni azad edeceğiz var mı söylemek istediğin başka bir şey?” , “ah yavrum keşke cezayı erteleyebilsek ancak kanun izin vermiyor” şeklindeki ifadeler kullandığı iddiasıyla CİMER’e şikayette bulunduğu öğrenildi.

20.01.2021Gündem
Çocuklarda besin alerjisi yetersiz ve dengesiz beslenmeye neden olmamalı

Çocuklarda besin alerjisi yetersiz ve dengesiz beslenmeye neden olmamalı

Çocuklarda besin alerjilerinin son 20 yılda 3 kat arttığını söyleyen Dr. Serdar Nepesov, Bu durumun daha anne karnından itibaren insanın hayatını etkilediğini biliyoruz. Besin alerijisinin yetersiz ve dengesiz beslenmeye yol açmaması için de ayrıca dikkatli olunması gerekiyor dedi.

20.01.2021Çocuk-Aile
Evde Tek Başına Serisi Filmleri - Evde Tek Başına Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Evde Tek Başına Serisi Filmleri - Evde Tek Başına Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

İlk filmi 1990 yılında vizyona giren Evde Tek Başına serisi toplam 5 filmden oluşuyor. Ailenin en küçük üyesinin hırsızlara karşı verdiği mücadeleyi anlatan komedi türündeki film, 90 sinemasının klasikleri arasında yer alıyor. Orijinal adı Home Alone olan serinin son filmi 2012 yılında izleyiciyle buluştu. Sinemaseverler için Evde Tek Başına serisinin isimlerini, oyuncuları, vizyon tarihleri ve yönetmenleri ile birlikte derledik.

20.01.2021Kültür Sanat
Her mevsim harika görüntüler sunan cennet: Alberta

Her mevsim harika görüntüler sunan cennet: Alberta

Kanada'nın batısında yer alan Alberta eyaleti, sahip olduğu düzinelerce nehir ve gölle ülkenin en sulak bölgesi. İsmini Kraliçe Victoria’nın dördüncü kızı Prenses Louise Caroline Alberta'dan alan Alberta, ülkenin en büyük dördüncü eyaleti.

20.01.2021Gezi
Türkiye’de kışın yürüyüş yapılacak en güzel adresler

Türkiye’de kışın yürüyüş yapılacak en güzel adresler

Kışın doğada yürüyüş yapmak insana enerji ve huzur verir. Karla kaplı meşe, kayın ve çınar ağaçları arasında, buz tutmuş göllerin eşliğinde uzun ve kısa yürüyüşler için şimdinden planlarınızı yapın. İşte size beş güzel rota.

20.01.2021Seyahat
Dünyada çok fazla bilinmeyen 7 kayak merkezi

Dünyada çok fazla bilinmeyen 7 kayak merkezi

Bir kayak meraklısıysanız, Courchevel, Lech Zuers, Kitzbühel, Aspen, Jackson Hole, Whistler gibi kayak merkezlerini duymuşluğunuz vardır. Ama ya Copper Dağı, Grand Targhee ya da Revelstoke? CNN Travel şu sıralar gidilmesi gereken en güzel yedi kayak merkezini listeledi… Bu kayak merkezleri gösterişli olmasalar da aldıkları kar miktarları ve daha tenha oluşlarıyla göze çarpmayı hak eden yerlerden…

20.01.2021Seyahat
Doğunun mendereslerinde harika görüntüler

Doğu'nun mendereslerinde harika görüntüler

Iğdır'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Aras Dağları'ndan gelen akarsular dondu, vadiler ve ovalar beyaz örtüyle kaplandı.

20.01.2021Seyahat
Koronavirüs Sürecinde Vücut Direncini Artıracak Öneriler

Koronavirüs Sürecinde Vücut Direncini Artıracak Öneriler

Dünyada ve ülkemizde etkisi tüm hızıyla devam eden Covid-19 virüsünün neden olduğu hastalıkla mücadele edebilmek için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekiyor. Bu dönemde vücut direncini artırmanın yolu ise doğru gıdalarla dengeli bir beslenme düzeninden geçiyor. Dyt. Merve Sır, koronavirüse yakalanan bireylere sağlıklı beslenme önerilerinde bulundu.

20.01.2021İyi Yaşam
Trabzonda tarihi Ortamahalle teleferikle de gezilecek

Trabzon'da tarihi Ortamahalle teleferikle de gezilecek

Trabzon'da, "Doğu Karadeniz'in Safranbolusu" olarak nitelendirilen Ortamahalle, Akçaabat ilçesine yapılacak teleferik sistemiyle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından biri olacak.

20.01.2021Seyahat
Prof. Dr. Özdemir Adızelden Vanda yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Prof. Dr. Özdemir Adızel'den Van'da yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Haber
Çin’e kuru meyve ihracatı yüzde 21 arttı

Çin’e kuru meyve ihracatı yüzde 21 arttı

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, Çin'e yapılan kuru meyve ihracatının yüzde 21 artarak 28 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

20.01.2021Ekonomi
Tuzlada feci kaza Beton bariyere çarparak takla attı: 1 ölü

Tuzla'da feci kaza! Beton bariyere çarparak takla attı: 1 ölü

İstanbul Tuzla'da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil beton bariyere çarparak takla attı. Kazada otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.

20.01.2021Gündem
Vanda karga istilası Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'da karga istilası! Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021 Gündem
Dünya izliyor Trump Beyaz Saraydan ayrıldı... İşte tarihi yemin töreninin tüm detayları

Dünya izliyor! Trump Beyaz Saray'dan ayrıldı... İşte tarihi yemin töreninin tüm detayları

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden bugün TSİ 20:00'da yemin edecek. ABD, Kasım ayında yapılan seçimlerin ardından tarihinin en tartışmalı ve gergin dönemlerinden birini yaşamıştı. Bu dönem, bugün yeni başkanın resmen yemin ederek göreve başlamasıyla sona erecek. Joe Biden, yemin töreniyle birlikte ABD'nin 46'ncı başkanı olarak göreve başlamaya hazırlanıyor. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'dan son kez ayrılıyor... İşte tarihi yemin töreni ile ilgili merak ettiğiniz tüm son dakika detayları...

20.01.2021Dünya
Bugün hava nasıl olacak İşte 20 Ocak il il hava durumu tahminleri

Bugün hava nasıl olacak? İşte 20 Ocak il il hava durumu tahminleri

Bir süredir soğuk havanın etkisi altında olan ülkemizde, hava durumunun bugün nasıl seyredeceği merak konusu oldu. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ikamet eden vatandaşlar hava durumu sorgulamalarına hız verdi. Peki, bugün yurt genelinde hava nasıl olacak?

20.01.2021Gündem
Meteorolojiden İstanbul ve çok sayıda kente turuncu uyarı

Meteoroloji'den İstanbul ve çok sayıda kente turuncu uyarı!

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre yağışlar batı illerinden doğu illerine geçiş yaptı. Bugün Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Öte yandan Meteoroloji, İstanbul'un da aralarında olduğu çok sayıda kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Uyarıda, "Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. İşte 20 Ocak 2021 çarşamba günü hava durumu raporu...

20.01.2021Gündem
Doğu Perinçek Çin aşısı yaptırdı

Doğu Perinçek Çin aşısı yaptırdı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün İstanbul Başakşehir’deki Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde COVID-19 aşısını yaptırdı.

20.01.2021Gündem
Yunanistan görüşme öncesi tahrik peşinde

Yunanistan görüşme öncesi tahrik peşinde

5 yıllık aradan sonra pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek istikşafi görüşmelerin 61’inci turu öncesinde Yunanistan'dan skandal açıklamalar geldi! Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 'Batı karasularının sınırlarını genişletmek Yunanistan'ın hakkı. Bu, doğu sınırlarımız için de bir mesaj niteliği taşıyor.' dedi. Öte yandan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ilişkilerde yeni sorunlar yaratabilecek açıklamalar yaptı.

20.01.2021Dünya
Flip Flop devresi nedir Flip Flop devresi örnekleri

Flip Flop devresi nedir? Flip Flop devresi örnekleri

Flip flop devresi genellikle çift çıkışlı olacak şekilde kullanılan bir elektronik elemanlardır. Flip Flop devresi nedir? Flip Flop devresi örnekleri nelerdir? Sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

20.01.2021Araştırma
D Flip Flop nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır D Flip Flop özellikleri ve kullanım alanları

D Flip Flop nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır? D Flip Flop özellikleri ve kullanım alanları

Farklı alanlarda kullanılacak devreler için flip flop büyük bir öneme sahiptir. Özellikle yapısal açıdan belli kapasitesi ile beraber depolama imkanı sağlamaktadır. Farklı görevleri ile beraber yaygın kullanılan bir devre sistemi olarak öne çıkıyor. Peki, D Flip Flop nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır? D Flip Flop özellikleri ve kullanım alanları.

20.01.2021Araştırma
ADC nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır Analogtan Digitale dönüştürücü devreler hakkında bilgi

ADC nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Analogtan Digitale dönüştürücü devreler hakkında bilgi

Bir dönüştürücü olarak da bilinen ADC sistemleri, analog ve dijital sistemler ile ilgili bir yapıdır. Farklı kullanım alanları ile beraber bu iki sistem arasında dönüştürücü görevi üstlenir. Peki, ADC nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Analogtan digitale dönüştürücü devreler hakkında bilgileri derledik.

20.01.2021Araştırma
74Hc595 nedir 74Hc595 Entegresi ne işe yarar ve kullanım alanları

74Hc595 nedir? 74Hc595 Entegresi ne işe yarar ve kullanım alanları

Elektronik devreler birçok değişik sisteme ve yapıya sahiptir. Bu sistemlerin farklı görevi bulunurken aynı zamanda 74HC595 entegresinin de bir görevi bulunmaktadır. Peki, 74HC595 nedir? 74HC595 Entegresi ne işe yarar ve kullanım alanları.

20.01.2021Araştırma
Bugün hava nasıl olacak MGM 20 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Doğu Anadolu’ya kar uyarısı

Bugün hava nasıl olacak? MGM 20 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Doğu Anadolu’ya kar uyarısı

Hava durumu tahminleri belli oldu. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, sıcaklık değerleri Marmara'da 3 ila 5 derece artacak. Kuvvetli rüzgar uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde çarşamba günü yoğun kar yağışı etkili olacağını bildirdi. Zonguldak, Bartın, Karabük, Sinop, Ordu, Şanlıurfa, Mardin, Batman çevrelerinde ise kar yağışı kuvvetli bekleniyor. İşte, 20 Ocak MGM Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

19.01.2021Gündem
Basket Landes: 59 - Galatasaray: 78

Basket Landes: 59 - Galatasaray: 78

Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi D Grubu maçında Galatasaray, Fransa'nın Basket Landes takımını 78-59 mağlup etti.

19.01.2021Basketbol
ABD Başkanı Donald Trumptan veda mesajı: Gururluyum

ABD Başkanı Donald Trump'tan veda mesajı: Gururluyum

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı veda konuşmasında, "Bu hafta, yeni bir yönetim yemin ederek görevine başlayacak ve biz Amerika'nın güvenli ve refahının korunmasında başarılı olunması için dua ediyoruz." açıklamasında bulundu. Ayrıca Trump, Orta Doğu'daki ABD askerlerinin de evlerine geri getirildiğine vurgu yaparak, "Özellikle, on yıllardır yeni bir savaş başlatmayan ilk ABD başkanı olmaktan da gururluyum." ifadelerini kullandı.

19.01.2021Dünya
BMden İsraile işgali durdur çağrısı

BM'den İsrail'e 'işgali durdur' çağrısı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrailli yetkililerin çoğu işgal altındaki Batı Şeria’da yer alan yaklaşık 800 yeni yerleşim birimi kurma planlarından endişe duyduğunu dile getirerek, planların durdurulma çağrısında bulundu.

19.01.2021Dünya
ABD, Çinin Doğu Türkistanda soykırım yaptığını açıkladı

ABD, Çin'in Doğu Türkistan'da soykırım yaptığını açıkladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde "soykırım" ve "insanlığa karşı suç" işlediği sonucuna vardıklarını açıkladı.

19.01.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlundan büyükelçiyle savunma sanayi iş birliği görüşmesi

Bakan Çavuşoğlu'ndan büyükelçiyle 'savunma sanayi iş birliği' görüşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Francisco Javier Hergueta ve Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu'ya tasarım desteği sağlayan Navantia firması Doğu Akdeniz Genel Müdürü Pablo Menendez ile bir araya geldi.

19.01.2021Gündem
Rusya Devlet Başkanı Putinin Noel kutlaması sırasındaki görüntüleri gündem oldu

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Noel kutlaması sırasındaki görüntüleri gündem oldu

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Noel kutlamaları sırasında verdiği pozlar Kremlin tarafından paylaşılınca olay oldu. Sosyal medyada da oldukça ilgili çeken fotoğraflarda Putin'in dondurucu soğukluktaki suya hiç çekinmeden girdiği gözlerden kaçmadı. Ancak Putin'in, eksi 20 derecedeki suya girmesiyle çıkması bir oldu.

19.01.2021Haber
Çalıştıkları fabrikadan 25 ton yakıt çaldılar

Çalıştıkları fabrikadan 25 ton yakıt çaldılar

DENİZLİ'nin Çal ilçesinde 4 arkadaş, çalıştıkları çimento firmasına ait tankerden piyasa değeri 150 bin lira olan 25 ton yakıt çaldı. Şüpheliler, jandarma tarafından yakalanıp gözaltına alınırken, yakıtın çalınma anı, güvenlik kameralarına yansıdı.

19.01.2021Gündem
Trabzonda tarihi Ortamahalle teleferikle de gezilecek

Trabzon'da tarihi Ortamahalle teleferikle de gezilecek

Trabzon'da, "Doğu Karadeniz'in Safranbolu'su" olarak nitelendirilen Ortamahalle, Akçaabat ilçesine yapılacak teleferik sistemiyle yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından biri olacak.

19.01.2021Keyif
Putinin Noel kutlamasındaki görüntüleri olay oldu

Putin'in Noel kutlamasındaki görüntüleri olay oldu!

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Noel kutlamaları sırasında verdiği pozlar Kremlin tarafından paylaşılınca olay oldu. Sosyal medyada da oldukça ilgili çeken fotoğraflarda Putin'in dondurucu soğukluktaki suya hiç çekinmeden girdiği gözlerden kaçmadı. Ancak Putin'in, eksi 20 derecedeki suya girmesiyle çıkması bir oldu.

19.01.2021Dünya
Şile’de sürücülerin zor anları... Kar aniden bastırdı

Şile’de sürücülerin zor anları... Kar aniden bastırdı

İstanbul'da Cuma günü başlayan kar yağışı, Anadolu Yakası'nın bazı ilçeleri ile yüksek kesimlerinde etkisini sürdürdü. Şile'de de aniden bastıran kar yağışı ve tipi sürücülere zor anlar yaşattı.

19.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Doğanın en özel hediyeleri antioksidan gıdalar

İnsan vücudunda her gün serbest radikaller yani hücre atıkları oluşur. Serbest radikallerin vücutta birikmesi sağlık açısından önemli sorunlara yol açabilir. Bunlar arasında, gastrointestinal hastalıklar, infertilite, kardiyovasküler hastalıklar, solunum ve sindirim sistemi bozuklukları sayılabilir. Yeterli miktarda antioksidan alımı ile serbest radikallerin olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkündür.

20.01.2021

Koronavirüs Hareketsizliği, Hareketsizlik Kemik Erimesini Tetikliyor

Koronavirüs ile birlikte insanların hayatlarında oluşan değişikliklerden birisi olan hareketsiz yaşam tarzı vücut sağlığını tehdit ediyor. Bu durum birçok eklem ve omurga rahatsızlıklarının daha çok görülmesine neden oluyor.

20.01.2021

Maaşınızın içinde ek ödeme de var

Soru: Temmuz maaşımın üzerine zam oranı kadar emekli maaşı aldım. Sizin emekli maaşları yazı dizisinde ek ödemeden söz ediyorsunuz, o ödeme bana yansımadı. Bu ek tutar nedir, kimlere verilir? Güneş Ş.

20.01.2021