EKSTRA
MENÜ

Doğru Nefes Almak

Doğru Nefes Almak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğru Nefes Almak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.064 Doğru Nefes Almak haberi bulunmuştur.

Doğru Nefes Almak Haberleri

Doğru Nefes Almak Yaşam Kalitesini Yükseltiyor

Doğru Nefes Almak Yaşam Kalitesini Yükseltiyor!

Nefes alıp verirken sempatik ve parasempatik sistemler harekete geçiyor. Nefes alırken kalp atış hızı artıyor, nefes verildiğinde de zayıflayıp yavaşlıyor. Uzmanlar doğru nefesin pek çok şeyin anahtarı olduğunu söylüyor. Dr. Öğretim Üyesi Gülnur Öztürk, konuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

12.01.2021İyi Yaşam
Burundan Nefes Almanın Yararları Neler

Burundan Nefes Almanın Yararları Neler?

Sağlıklı bir solunum fonksiyonu ve vücut için burundan soluk alıp vermenin esas olduğu söyleyen Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Karaaslan, burnundan nefes alamayan kişilerin yaşadığı sağlık sorunları ve çözüm yöntemleri hakkında bilgi verdi.

11.08.2020İyi Yaşam
Doğru Nefes Nasıl Alınır Nefes Terapisi Nedir

Doğru Nefes Nasıl Alınır? Nefes Terapisi Nedir?

Evde vakit geçirme süremiz uzadıkça birçoğumuzda kaygı ve endişe duyguları da artmaya başladı. Fakat bu süreci meditasyon yaparak ve doğru nefes teknikleriyle daha sakin geçirebiliriz. Nefes Terapisti Ayşe Sezgin, doğru nefes almanın yollarını anlattı.

28.04.2020İyi Yaşam
“Panik atak anında ne yapabilirim” diye düşünenlere rahatlatan öneriler

“Panik atak anında ne yapabilirim?” diye düşünenlere rahatlatan öneriler

Son günlerde koronavirüs ile ilgili yaşanılan süreç, panik atak rahatsızlığı olan kişileri daha fazla etkiledi. Bu dönemde atak nöbetlerinin arttığına dikkat çeken Uzman Psikolog Ceylan Şekerci; çok önemli önerilerde bulundu, panik atak esnasında yapılması gerekenleri detaylarıyla anlattı.

6.04.2020Sağlık
Evde Spor Yapmanın İncelikleri Nelerdir

Evde Spor Yapmanın İncelikleri Nelerdir?

Evde geçirdiğimiz bu günlerde uzaktan eğitime dönmüş bulunuyoruz, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için yaptığımız bu antremanlarda nelere dikkat etmeliyiz, evde spor yapmanın incelikleri neler? Fitness Eğitmeni Çağatay Şahin anlattı...

31.03.2020Spor Fitness
Yanlış Nefes Almak Mide Problemlerine Sebep Oluyor

Yanlış Nefes Almak Mide Problemlerine Sebep Oluyor!

Doğru nefes almanın vücudumuza pek çok etkisi var. Bunlardan biri de mide. "Nefes ne kadar iyi olursa tüm organlar ve sistem o kadar iyi çalışıyor. Nefes, mide rahatsızlıkları ile de doğrudan ilişkili" diyen Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah Karamehmet, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Nefes Teknikleri İle Göbeğinizden Kurtulabilirsiniz

Nefes Teknikleri İle Göbeğinizden Kurtulabilirsiniz

Doğru nefes almanın stres ve depresyon gibi birçok soruna iyi geldiği bilinmekle birlikte fazla kilolar için de faydası olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Ancak bu çok yiyerek ve haraket etmeyerek sadece doğru nefes alarak zayıflayacağınız anlamına gelmiyor. İşte kilo verdiren nefes alma teknikleri:

Kilo Vermek İçin Nefes Alma Tekniklerini Öğrenin

Kilo Vermek İçin Nefes Alma Tekniklerini Öğrenin

Doğru nefes almanın stres ve depresyon gibi birçok soruna iyi geldiği bilinmekle birlikte fazla kilolar için de faydası olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Ancak bu çok yiyerek ve haraket etmeyerek sadece doğru nefes alarak zayıflayacağınız anlamına gelmiyor.

ABD’lilere Doğal Nefes Almanın Önemini Bir Türk Anlatıyor

ABD’lilere Doğal Nefes Almanın Önemini Bir Türk Anlatıyor

Uluslararası Nefes Koçluğu Federasyonu Kurucu Başkanı, Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah F. Karamehmet, New York’ta verdiği “Miracle-Mucize” adlı seminerlerle ABD’lilere doğal nefes almanın önemini öğretiyor. “The Power of Breathe/Nefesin Gücü” adlı kitabı için bir de imza günü düzenleyen Karamehmet, ödüllü gazetecilere işin sırrını anlattı.

2.05.2018İyi Yaşam
İnsanların büyük çoğunluğu doğru nefes almıyor

İnsanların büyük çoğunluğu doğru nefes almıyor

Nefes terapisi eğitmeni Semir Kurtoğlu, bebeklerin doğru nefes aldığını ancak yetişkinlerin büyük çoğunluğunun doğru nefes almayı bıraktığını söyledi. Doğru nefes almak için yapılan nefes terapisi ile insanların zihinlerini de boşalttığını, bir çeşit meditasyon tekniği sayılabileceğini ve bu şekilde hem fiziksel hem zihinsel rahatlama sağladıklarını söyledi.

20.02.2018Sağlık
Doğru nefes alıyor musunuz

Doğru nefes alıyor musunuz?

Dünyaya gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren, farkında olmadan nefes alıyoruz ve elbette bu bizi hayatta tutan ilk şey. Peki, nefes almayı gerçekten biliyor muyuz?Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik, gerçek nefesin, yaşamın kaynağıyla doğrudan temas kurmak olduğunu söylüyor.

19.10.2017Sağlık
Denizde nefes terapisi

Denizde nefes terapisi

Neslihan Yavuzcan, Bodrum Gümüşlük’te objektife takıldı.

22.08.2017Magazin
Doğru nefes almak ve nefes terapisi

Doğru nefes almak ve nefes terapisi

Doğru nefes almanın önemine değinen Nefes Terapisti /Reiki Master Öykü Araslı, nefes terapisi hakkında açıklamalarda bulundu.

1.02.2017Sağlık
Çocuk gibi nefes almak kaygıdan koruyor

Çocuk gibi nefes almak kaygıdan koruyor!

Bebeklerin nefes almasını birkaç dakika izleyin. Karınlarının şiştiklerini göreceksiniz. İşte uzmanlara göre en doğru nefes alma şekli bebeklerin yaptığı gibi karnı şişirerek alınan nefes. Bu şekilde nefes almayı tekrardan öğrenmenin ruhsal duruma da faydası var.

19.08.2016Sağlık
Sağlığınız için burnunuzdan nefes alın

Sağlığınız için burnunuzdan nefes alın!

Ağızdan soluk alıp vermek birçok hastalığa davetiye çıkarıyor…

2.05.2015Sağlık
Şeker yerine stevya bitkisi kullanın

Şeker yerine stevya bitkisi kullanın!

Kışın gripten korunmak için 10 etkili yol…

8.12.2014Sağlık
TEOG öncesi 10 rahatlama yöntemi

TEOG öncesi 10 rahatlama yöntemi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında uygulanacak ortak sınavlar yaklaşırken, stresli öğrenciler için 10 rahatlama yöntemi derledik.

14.11.2014Eğitim
‘Ben zamanı’nız gelmiş olabilir mi

‘Ben zamanı’nız gelmiş olabilir mi

İletişim kurarken kendinizi tam olarak ifade ediyor musunuz? Yoksa maskeler mi takıyorsunuz? Egonuzdan mı konuşuyorsunuz yoksa özünüzden mi? Yaşam Koçu Hande Akın ‘Ben zamanı’ adını verdiği projesiyle insanların kendilerini mutlu etme yöntemlerini bulmalarına nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor

3.08.2012Kelebek
Doğru Nefes Alma Stresi Azaltıyor

Doğru Nefes Alma Stresi Azaltıyor

Yanlış alınan nefes vücut düzenini bozuyor.

20.05.2011Sağlık
Onu yeme bunu yeme diyerek insanları kolesterol manyağı yaptık

Onu yeme bunu yeme diyerek insanları kolesterol manyağı yaptık

Yumurtanın sanıldığı gibi bir kolestrol bombası olmadığını yıllar sonra ispatladıklarını anlatan Prof. Dr. Bingür Sönmez “Artık öyle katı yasaklar yok. Sloganımız, ‘Her şeyden yeterince ye, hiçbir şeyden fazla yeme’, diyor: “70-75 yaşında hastalarım ‘Ben ne yiyeyim?’ diye soruyor. İçimden, ‘Ne yersen ye, artık çok geç’ diyorum. Bana bu soruyu anneler sormalı. Çocuklarda 10 yaşından itibaren sağlıklı beslenme başlamalı

6.11.2010Kelebek
Doğumdan sonra ilk kez objektif karşısında

Doğumdan sonra ilk kez objektif karşısında

Hamileliği boyunca sadece dokuz kilo alan ve aldığı kiloları hemen vermeyi başaran Ebru Şallı, doğumdan tam 15 gün sonra Formsante dergisi için objektif karşısına geçti. Şallı, sağlıklı hamilelik ile depresyonsuz lohusalık dönemi sırlarını bizimle paylaştı.

29.10.2010Kelebek
Pilates mucizesi

Pilates mucizesi

Pilates sporunun Türkiye’deki temsilcisi olarak anılan Ebru Şallı, önceki gün Etiler Dalmaz Center’daki Celebrity Fitness’ta pilates eğitimi verdi.

12.02.2010Kelebek
Bir Şey Değişir Her Şey Değişir

Bir Şey Değişir Her Şey Değişir

Nefes Atölyesi Değişim Dönüşüm Uygulamaları

16.10.2009Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 99

SORU VE CEVAPLAR 99

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

2.04.2008Sağlık
Nefes almanın da tekniği var

Nefes almanın da tekniği var

Doğru nefes almak, endişeyi azaltır, bedeni rahatlatır, zihni sakinleştirir. Foto haber ile ilk adımı atın!

Sporla aranız nasıl

Sporla aranız nasıl?

Spor yaparken nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu biliyor musunuz?

Yazar Sonuçları

Doğumun yaklaştığı nasıl anlaşılır? Doğum odası nasıl olmalı?

Gebelikte her şey yolunda gidiyorsa, doğum 38-42. haftalar arasında gerçekleşir. Bebekle ilgili herhangi bir sorun olmadığında doğumun kendiliğinden başlaması beklenmelidir. Bu mekanizmanın nasıl işlediği tam olarak bilinemiyor olsa da bebekler dış dünyaya hazır olduklarında doğumu başlatırlar.

24.11.2020

Şehirden stresten kaçmak kalbi korumaya yetmiyor mu

Büyük şehrin stresinden, karmaşasından, kirli havasından uzaklaşıp Muğla Köyceğiz’e yerleşmiş, doğayla iç içe bir yaşam kurmuştu Serdar Oral ve oyuncu eşi Özgü Namal. Kariyerlerinin zirvesinde seçtikleri daha huzurlu, daha sakin ve daha sağlıklı bu yaşam biçimi birçok kez haber de oldu. Ancak yoga ve nefes terapisti Serdar Oral’ın kalp krizi sonucu ani vefatıyla aile sarsıldı. En içten ve en derin baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. Kafamdaki “Nasıl olur da bir insan böylesi sağlıklı bir yaşam sürerken kalp krizinden vefat eder?” sorusunun cevabını bulmak için ise uzmanların kapısını çaldım.

9.10.2020

Nefes egzersizi: Dev baloncuklar

Çocuklar için nefes egzersizleri çok faydalıdır. Çocuklar duygularını daha rahat kontrol eder ve dikkat konsantrasyon becerilerini de geliştirirler. Nefes egzersizleri çocukların bedenlerini daha iyi kullanabilmelerine, kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olur ve konuşurken telaffuzlarını geliştirmelerine de katkı sağlar. Nefes egzersizleri çocukların bilişsel gelişimini destekler ve stresi azaltarak konsantrasyonlarını da artırır.

20.08.2020

Okul öncesi dönemde nefes çalışması

Nefes almak doğduğumuz andan itibaren başlar. Bu süreçten itibaren bize öğretilmeden doğru bir şekilde, derinden ve diyaframdan nefes alırız ama büyüdükçe bu yeteneğimizi kaybettiğimizi biliyor muydunuz?

18.08.2020

Sınıflandırma çalışması: Renkli tavşanlar

Sınıflandırma çalışmaları, nesneleri belli özelliklerine ve niteliklerine göre gruplama veya ayırma becerisidir. Çocukların gruplama yapabilmeleri için nesneler arasındaki benzerlik ve farklılıkları ayrıştırabilmeleri gerekir.

28.07.2020

Eğlenceli bir etkinlik: Baloncuk değirmeni

Bugün tam bir yaz oyunu olup tüm çocukların bayılarak oynayacağı bir baloncuk değirmeni yapalım ister misiniz?

17.07.2020

Sınav kaygısı ile baş edebilirsin! İşte öneriler…

Neyi başarabileceğini bilmiyorsan eğer, neyi başaramayacağını da bilemezsin. Zor durumlar karşısında zamanı iyi kullanma ve karşılaştığın her türlü problemle başa çıkma becerilerini yerinde kullanabilirsen eğer yaşadığın hafif ve olumlu kaygısı senin her şeye yetebilmeni sağlayacaktır. Evet, şimdi harekete geçme zamanı. Sınav kaygılarını azaltacak bu önerileri dikkatle oku…

18.05.2020

Stres Şişmanlatır mı?

Geçmişte anlatılanlara bakılırsa; günümüzde epey ağırlaşmış olan yaşam koşullarımız mevcut… Bu zorlu koşulların getirdiği stres; sadece ruh halinizi değil aynı zamanda vücut ağırlığınızın da dengesini bozabiliyor. Hatta hayatınızın dümenini ele geçiriyor.

26.02.2019

'Panik atak'ın nedeni gerginlik

Gülben Ergen bu hafta uzman psikolog Elif Özlük ile bir araya geldi. Özlük; uçuş, yükseklik, kapalı alan gibi korkuları tedavi eden sanal gerçeklik terapisinin detaylarını anlattı.

10.10.2018

Doğru nefesle sağlıklı yaşam

BİRÇOK sağlık sorununun doğru nefes almamaktan kaynaklandığını öne süren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Toros, “Bunu aşmak zor değil. Başarabildiğimizde yaşamın kontrolünü elimize alırız, daha mutlu oluruz” diyor. Yaşamımız boyunca milyarlarca kez nefes alıp veriyoruz. Peki hiç düşündünüz mü? Acaba doğru nefes almayı biliyor muyuz?

14.01.2018

Pilatesin hamilelere 8 faydası

Bir kadının doğasında olan doğum yetisini kullanması için harekete ihtiyacı var, toplumumuzda hamileler “aman rafa uzanma, aman çok yorma kendini” diye aslında hareketsizliğe itiliyor. Modern hayatın etkileri de cabası… Durum böyle olunca doğumda kullanması gereken kasları kullanamıyor, halbuki doğa hamilelere relaksini (esneklik hormonu) doğumda yeterince esneyebilsin diye verdi, gebelikte esneklik hormonu artıyor. Yani her şey doğa tarafından aslında planlanmış, düşünülmüş, ancak bizler onu kullanmıyoruz.

20.02.2017

İlkbaharın vazgeçilmezleri

Her mevsim kaçırmadan takip ettiğimiz sezon modasının ayrılmaz bir parçası da şüphesiz, makyaj...

2.05.2014

NEFES TERAPİSİ HAKKINDA BİR SÖYLEŞİ

ÜLKER UZUN POLAT’LA MİMOZA YAŞAM MERKEZİ VE DÖNÜŞÜMSEL NEFES TERAPİSİ HAKKINDA BİR SÖYLEŞİ

6.02.2014

Nefes alamadıktan sonra güzel burun nafile

“Güzel burun, doğru nefesle daha da güzelleşir” diyen plastik cerrah Prof. Dr. Ahmet Karacalar, burnunu ameliyat ettiği hastalara doğru nefes tekniklerini de öğretiyor. Komple güzellik, sağlık ve gençlik için doğru nefes almak şart!

7.01.2011

Hayatın kalitesi nasıl artar

Adına ister “iyi hayat”, ister “kaliteli yaşam” deyin, çoğumuz hayatımızı değiştirmemiz gerektiğinin farkındayız.

11.02.2010

En güzeli benimkisi

Geçen hafta oğlumun okulunda İngilizce gösterisi vardı. Aylardır büyük heyecan içine çalışan çocuklar ve sevgili öğretmenleri, şahane bir gösteri sundular.

16.05.2008

Rahim ağzı kanserini önlemek artık mümkün

Rahim ağzı kanseri jinekolojik kanserlerin sık görülenlerinden biridir. Erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilen kanserlerin ilk sıralarında yer alır.

14.11.2007