EKSTRA
MENÜ

Doğru Ayakkabı Seçimi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 257 haberi bulunmuştur.

Doğru Ayakkabı Seçimi Haberleri

Diyabet Hastalarının Ayak Sağlığı İçin 10 Öneri

Diyabet Hastalarının Ayak Sağlığı İçin 10 Öneri

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Şükrü Mehmet Turan, Diyabetik Ayak rahatsızlığında hastalarda sinir uçları hasarı ve damar dolaşım problemleri geliştiğini söyledi, şeker hastalarına diyabetik ayak oluşumunu önleyecek 10 öneride bulundu.

21.10.2020İyi Yaşam
Ayak Ağrısı Tedavisinde İlk Tercih Doğru Ayakkabı

Ayak Ağrısı Tedavisinde İlk Tercih Doğru Ayakkabı

Ayak Sağlığı ve Cerrahisi Bölümü Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp, ayak yanmalarından ve ağrılarından doğru teşhis ve uygun tedavi yönteminin bulunmasıyla kurtulmanın mümkün olabileceğini, tedavide ilk tercihin doğru ayakkabı seçimi olduğunu söyledi.

2 yaşına kadar ayakkabı giydirmeyin

2 yaşına kadar ayakkabı giydirmeyin

Bebeklerin ayak gelişiminin 2 yaşına kadar sürdüğünü belirten Prof. Dr. Nazif Ekin Akalan, erken yaşta ayakkabı giydirilmemesi uyarısında bulundu. Akalan, "Bebeklerin ayak tabanının tam ortasında 2 yaşına kadar bir yağ (adipoz) dokusu bulunur, bu doku daha sonra yavaş yavaş azalır. Bu nedenle çocuğunuza 2 yaşına kadar özel ayakkabılar giydirmeyin" dedi.

Babet tarzı düşük topuklu ayakkabılara dikkat

Babet tarzı düşük topuklu ayakkabılara dikkat!

Fizyoterapist Gülşah Konakoğlu, yazın çok sık tercih edilen babet ayakkabılar için uyarıda bulundu. Konakoğlu, “Babet tarzı ya da düşük topuklu olan ayakkabıların tercih edilmesi ayak-ayakkabı uyumu sağlanamadığı takdirde çeşitli ayak deformitelerine sebep olmaktadır” dedi.

20.06.2019Sağlık
Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı

Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı mı?

Güzel görüneceğim diye vücudumuzun bütün ağırlığını taşıyan ayaklarımızın sağlığını ihmal etmemek gerek. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr.Öğr.Ü. Kerem Ülkü, ayakları zorlayacak nitelikte yanlış ayakkabı seçiminin ve çok uzun süreler ayakta durmanın ayakta bulunan ‘sesamoid’ kemiklerinde kalıcı hasarlara yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

Ayakkabıdan Dolayı Oluşan Yaraları Küçümsemeyin

Ayakkabıdan Dolayı Oluşan Yaraları Küçümsemeyin!

Günlük hayatta yeni alınan ve kalıbı sert olduğu için ayak dokusuna zarar veren ayakkabılar ciddi ayak sağlığı problemlerini de beraberinde getirebiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Coşkun Acay, ayakkabıdan dolayı oluşan yaralara ve bu yaraların neden olabileceği sağlık sorunlarına dikkat çekti.

Çocuklar için doğru ayakkabı nasıl seçilir?

Çocuk gelişim sürecinde ayakkabı seçimi, oldukça önemli yer tutuyor. Doğru ayakkabı ile çocuğunuzun ayak sağlığını koruyarak, sakatlanma riskini de en aza indirebilmeniz mümkün. Peki, ayakkabı alınırken nelere dikkat edilmeli? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Kaya Hüsnü Akan, açıkladı!

Çorapla yatağa girmeyin

Çorapla yatağa girmeyin

Çorapla yatağa girmek zararlı mı? Uyurken çorap giymek ayak sağlımızı tehdit eder mi? İşte bu alışkanlığın zararlarını Dermatoloji Uzmanı Dr. Kerem Baykal anlatıyor.

20.10.2018Sağlık
Koşunun 6 Kuralı ve 7 Faydası

Koşunun 6 Kuralı ve 7 Faydası

Özellikle de fazla kiloların kendini belli ettiği yaz günlerinde pek çok kişi koşarak zayıflamanın ya da formunu korumanın peşinde. Sosyal hayatta ‘Bugün koşacağım’, ‘Dün 1 saat koştum” diyerek arkadaşlar birbirini motive etmeye çalışırken, kötü bir sürprizle karşılaşmamak, koşuyu sağlıklı şekilde sürdürmek için koşmanın da kuralları olduğunu bilmek gerekiyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Tekin Kerem Ülkü, sağlıklı koşmanın 6 kuralını ve faydalarını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Ayakkabıyı en uzun parmağınıza göre alın

Ayakkabıyı en uzun parmağınıza göre alın

Ayakkabı kadınların en büyük tutkularından biri. Peki, hangi ayakkabılar ayak sağlığı açısından zararlı biliyor musunuz? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı, doğru ayakkabı seçimi ile ilgili ipuçları verdi.

25.08.2018Sağlık
Bu yarış iyilik için

Bu yarış iyilik için!

Türkiye’nin en geniş kapsamlı spor festivali olma hedefi ile yola çıkan ve 21 Ekim 2017 Cumartesi günü Zorlu Center açık alanda ilki gerçekleşecek Sweatfest New Balance ve Adım Adım standında katılımcılar Technogym koşu bantlarında iyilik peşinde koşacak.

16.10.2017Diğer
Koşucuların yeni buluşma noktası

Koşucuların yeni buluşma noktası

adidas Runners Istanbul koşucuları, 42,195 kilometrelik bayrak yarışı boyunca, adidas İstinye Park Mağazası’nın sembolik anahtarını taşıdılar.

23.06.2017Diğer
Sabah mı akşam mı Ayakkabı ne zaman alınmalı

Sabah mı akşam mı? Ayakkabı ne zaman alınmalı?

Yanlış zamanda yapacağınız ayakkabı alışverişi ayak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Peki, ayakkabı alışverişi için en doğru zaman hangisi?

10.08.2016Stil
Doğru ayakkabı seçimi için öneriler

Doğru ayakkabı seçimi için öneriler

Spor yaparken seçilen yanlış ayakkabılar tüm vücuda zarar veriyor!

24.05.2016Sağlık
Çok ağır ve sert çocuk ayakkabıları almayın

Çok ağır ve sert çocuk ayakkabıları almayın!

Çocuğunuza ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Ofisteki Ağrılardan Korunmanın Yolları

Ofisteki Ağrılardan Korunmanın Yolları

Eğer masa başında çalışıyorsanız, günlük hayatınızın en az 8 saati ofiste geçiyor demektir. Her ne kadar ofisler artık daha modern çizgilerle ve insan anatomisine uygun mobilyalarla döşenmeye çalışılıyorsa da, yine de ortam ev gibi rahat olmuyor. Bir de işiniz stresliyse, çalışırken ister istemez kasılıyorsanız ağrılara davetiye çıkartıyorsunuz demektir. Özellikle bel ve sırt ağrıları, ofis çalışanlarının en çok şikayet ettikleri ağrı tipleri.

20.01.2016Kelebek
Yanlış ayakkabı seçimi şekil bozukluğuna neden oluyor

Yanlış ayakkabı seçimi şekil bozukluğuna neden oluyor

Yanlış ayakkabı seçimi, ayak başparmağında şişlik ve çıkıntıya yol açabiliyor.

10.12.2015Sağlık
Kadınlarda ayak ölçüsü neden değişir

Kadınlarda ayak ölçüsü neden değişir?

Kadınlar için doğru ayakkabı seçmenin ipuçları...

5.10.2015Sağlık
Dar uçlu ayakkabılar şekil bozukluğuna neden oluyor

Dar uçlu ayakkabılar şekil bozukluğuna neden oluyor!

Doğru ayakkabı seçimi için nelere dikkat edilmeli?

28.03.2015Sağlık
Ayak için en doğru ayakkabıyı böyle seçin

Ayak için en doğru ayakkabıyı böyle seçin

Ayaklar, sağlıklı ve bakımlı görüntüsü ile estetik açıdan olduğu kadar genel vücut sağlığı bakımından da huzurlu olmak için çok önemlidir. Nasır, tırnak batıkları, çatlaklar veya parmak arası enfeksiyonları olan mantarlar, ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir.

18.03.2014Kelebek
Rotary İzmirliye sağlık getirecek

Rotary İzmirliye sağlık getirecek

İnsanların sağlık konularında bilinçlenmesini sağlayacaklar.

20.09.2013Ege
Babetlerdeki tehlike

Babetlerdeki tehlike

Son yıllarda çok moda olan ve topuksuz olduğu için kadınların özellikle tercih ettiği babetler, ayaklar için ne derece doğru bir seçim?

26.07.2012Sağlık
Doğru Ayakkabı Seçimi ile Gelen Zariflik

Doğru Ayakkabı Seçimi ile Gelen Zariflik!

Kendinize yakışan ve yılın modasına uygun ayakkabı seçimi için araştırdık.

Deichmann Çocukları Kışa Hazır

Deichmann Çocukları Kışa Hazır

Deichmann’ın çocuklara özel markası Elefanten, 2010-2011 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonunda sunduğu sevimli ayakkabı modelleriyle çocukların dünyasını renklendirmeye devam ediyor.

27.09.2010Alışveriş
90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

Emel Yeşil Küçükçolak Yeşil Kundura’nın sahiplerinden ve halen firmanın Genel Müdürü. Burcu Hamutçu ise makine mühendisi. Meslekleri ayrı ama sıkı arkadaş oldukları için ortak özellikleri çok. Ayrıca ikisi de anne, ikisi de bebeklikten çıkan çocuklarına uygun ayakkabı bulamama sorunu yaşamış. Her ikisi de çözümü ABD’deki bir çocuk ayakkabı markasında bulmuş. Sonra da ortak olup bu markayı Türkiye’ye getirmişler. Stride Rite, ABD’de 1919 yılından beri çocuk ayakkabısı konusunda uzman bir marka.

6.11.2008Kelebek
Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ankara'da Ayak Fonksiyon Kliniği adıyla hizmet veren merkez, futbolcular ve çeşitli branşlardaki sporcular ile hakemlerin ayak performanslarını mercek altına alarak, ayakkabı ve tabanlık reçetesi veriyor.

16.09.2008Gündem
Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak bileğinin genellikle içe doğru dönmesi ile oluşan ve halk arasında burkulma yada incinme şeklinde ifade edilen bu yaralanmalar, ayak bileğine ait yumuşak dokuların hasarı ile sonuçlanmaktadır.

12.09.2008Kelebek
Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Kadınların çok sevdiği şık ayakkabılar ayak rahatsızlıklarını tetikliyor. Doruk Özel Bursa Hastanesi Ortopedi Uzmanı Doktor Erdeniz Duygulu, bayanlarda görülen birçok ayak rahatsızlığının temel kaynağının topuklu ayakkabılar olduğunu vurguladı.

20.02.2008Sağlık
Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle kadınların erkeklere oranla daha fazla ayak ağrısı çektiği açıklandı.

Cehennem Deresi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Cehennem Deresi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Cehennem Deresi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Cehennem Deresi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Cehennem Deresi Milli Parkı, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Artvin ili sınırları içinde yer alıyor. Bu park, Ardanuç ilke merkezinin 7 km kuzeybatısında ve Artvin Ardanuç kara yolunun 25. km'sinde yer alıyor. Cehennem Deresi Kanyonu, dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alır. Cehennem deresi milli parkı nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Yarıyıl tatili bu yıl üç hafta. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi tıpkı bir yıl öncenin ikinci döneminde olduğu gibi ağırlıklı olarak uzaktan eğitimle devam etti. Salgının hafiflemesi ve okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat’tan itibaren başlaması artık herkesin ortak dileği. Ama görülen o ki önümüzdeki haftalarda yani tatil döneminde yine evlerdeyiz. Zaten evlerdeydik ama dersler vardı, şimdi derslere üç haftalığına ara veriyoruz. Peki bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabiliriz. Bunun için ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin evlerde yapabileceği pek çok etkinlik var. Yani tatil günlerini hem eğlenerek hem de en verimli şekilde geçirmek mümkün. Peki bunun için ebeveynler ve öğrenciler ne yapmalı?  Bugünlerde pek çok eğitim öğretim kurumu bu soruya farklı yanıtlar veriyor. İşte kurumlardan ve uzmanlardan bir birinden değerli ara tatil önerileri:

20.01.2021Eğitim
Sporda, sokakta hatta davetlerde pofuduk şıklık

Sporda, sokakta hatta davetlerde pofuduk şıklık

Şişme montlar sadece günlük stiller için değil, her ortam için uygun. Dünyaca ünlü modeller, stil ikonları bu pofuduk modelleri şık elbiseleri, topuklu ayakkabılarıyla kullanıyor. Stilinizde onlardan ilham almak istiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Popun zamansız prensi

Popun zamansız prensi

Sahne serüveni, dört yaşında evde sandalye üzerinde başladı. 1970’li yıllarda Türk pop müziğinin unutulmaz klasiklerine imza attı. Geçen sene sanatta 50. yılını geride bırakan Erol Evgin için Türk pop müziğinin ‘zamansız prensi’ desek itiraz eden olmaz herhalde… Buluştuk, bize albümünün derinliklerinden bugüne kadar görmediğimiz kareleri ve hikâyelerini anlattı. Klasiklerden ‘Sevdan Olmasa’ parçasını bugüne uyarlasak nasıl olurdu sorusuna da esprili bir yanıt verdi; “Aşı olmasa canım ah bu hayat çekilmez!” derdik!

20.12.2020Gündem
Romantik değil, gerçekçiyim bazen de sıkıcı olabiliyorum

Romantik değil, gerçekçiyim bazen de sıkıcı olabiliyorum

İlk deneme çekimine tesadüfen girdi. Ardından figüranlık yaptı. Sonra gelen bir teklifle okulu bırakıp ilk dizisi için Gaziantep’in yolunu tuttu. Kısa sürede özellikle gençlerin kalbini çaldı. Başrollere transfer oldu. “İçimdeki sesi takip ettim. Biraz inatçıyımdır” diyen Mert Yazıcıoğlu’yla bu akşam Kanal D’de başlayacak yeni dizisi ‘Bir Annenin Günahı’ vesilesiyle konuştuk.

Çocuklu ailelerin sonbahar kampı yaparken dikkat etmesi gerekenler

Çocuklu ailelerin sonbahar kampı yaparken dikkat etmesi gerekenler

Sonbaharın etkisiyle doğa rengini yeşilden turuncu ve kırmızıya dönüştürmüşken kamp tutkunları kendilerini her fırsatta doğanın kucağına atıyor. Ancak manzaralar muhteşemken anlık hava değişiklikleri için yeterince hazırlıklı değilseniz kamp keyfiniz yarım kalabilir. İşte size sonbahar kamp deneyiminizi artıracak öneriler…

12.11.2020Seyahat
Spor Ayakkabı fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli spor ayakkabı modelleri ve tavsiyeleri

Spor Ayakkabı fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli spor ayakkabı modelleri ve tavsiyeleri

Herkes kendisi için en güzel spor ayakkabıyı bulmak ister. Bir spor ayakkabının hem göze hoş gelmesi hem de sağlam olması önemlidir. Çünkü herkes beğendiği bir spor ayakkabıyı uzun yıllar boyunca giymek ister. Peki, doğru spor ayakkabı seçimi nasıl yapılmalıdır ve spor ayakkabı fiyatları şu an ne durumdadır? İşte, spor ayakkabılarla ilgili tüm merak edilenler.

5 Adımda Doğru Koşu Ayakkabılarını Bulun

5 Adımda Doğru Koşu Ayakkabılarını Bulun

Koşu en etkili sporlardan biridir. Koşu antremanından maksimum fayda sağlamanın en önemli adımlarından biri de doğru ayakkabılar ile koşmaktır. Eğer siz de koşmaya başlamak istiyor ya da hali hazırda koşarak form tutuyorsanız doğru ayakkabı seçme rehberine bir göz atmalısınız. İşte 5 adımda doğru koşu ayakkabılarını bulma rehberi...

7.10.2020Spor Fitness
Sağlığa Zarar Veren 5 Moda Alışkanlığı

Sağlığa Zarar Veren 5 Moda Alışkanlığı!

Daha güzel ve şık görünmek için yaptığımız bazı şeylerin sağlığımıza zarar verdiğini biliyor musunuz? Sağlığa zarar veren moda alışkanlıklarını anlatıyoruz.

10.09.2020Moda Trendleri

Yazar Sonuçları

Ayağınıza iyi bakın yenisini alamazsınız

BAŞAK Çilingiroğlu Kurtoğlu, aileden gelen ayakkabıcılığı bir üst noktaya taşımış, ‘sağlıklı ayak ve ayakkabı’ konusuna odaklanmış.

26.08.2018
Ayak sağlığı için ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı

Ayak sağlığı için ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı?

Ayak sağlığı, ayağınızın konforu doğru ayak numarası seçimi ve ayakkabının ayağınıza doğru tam oturması ile doğrudan alakalıdır. Tüm gün bütün bedenin ağırlığını taşıyan, taşırken de gerekli şıklığı sağlamakla yükümlü olan ayak ve ayakkabıların ayağınızı doğru kavraması ayak sağlığı için en önemli değerlerden biridir.

21.06.2017

Diyabetliler için ayak bakımı ne kadar önemlidir?

Tüm gün, vücudumuzun ağırlığını taşıyan ayaklarımıza gerekli ilgiyi göstermiyoruz ama...

29.08.2016
Yazın ne tür ayakkabılar tercih edilmeli

Yazın ne tür ayakkabılar tercih edilmeli?

Şıklıktan çok ayaklarınızın rahatlığına önem verin.

8.07.2016

İnternette fal bakıyor

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç ile Banu Yentür, ‘Selamlique İstanbul’ markasıyla Türk kahvesi üretmeye başlamıştı.

6.03.2012

Kadınlar boyun ve dekolte güzelliğinden vazgeçemiyor

Kadınlar artık yüz estetiğine verdikleri önemi ve gösterdikleri özeni, boyun ve dekolte estetiği için de gösteriyor.

26.03.2008

Sıkı giyinin karbonhidrat tüketin doğru ayakkabı seçin

Kış aylarında sakatlanmalar artıyor. Sadece kar, buzlanma yol açmıyor sakatlanmalara. Soğuk da başlı başına etken.

3.02.2008

Sinan’a sofra adabı öğretmeye çalışıyoruz

"Sen zaten hiçbir şeyi anlatamıyorsun."

11.05.2007

Merkür ileri hareketine başladı! Göğsünüzdeki fil kalkıyor

Günaydın uzun bir aradan sonra yıldız savaşçılarım,

5.11.2020

Doğanın kalbine yolculuk: Menekşe Yaylası

Sizi bu kez Kocaeli sınırlarında yer alan, doğanın birçok rengini bir arada görebileceğiniz; kokusuyla, havasıyla güzeller güzeli Menekşe Yaylası’na götüreceğim. Hem de ormanın derinliklerinde bir yürüyüş rotası üzerinden.

23.10.2020