EKSTRA
MENÜ

Doğalgaz

Doğalgaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğalgaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.096 Doğalgaz haberi bulunmuştur.

Doğalgaz Haberleri

Arabalarında bu not bulundu İki kardeşten haber yok

Arabalarında bu not bulundu! İki kardeşten haber yok

Tunceli’de dün araçları bulunan ancak kendilerinden haber alınamayan iki kardeşin bulunması için geniş çaplı arama çalışması başlatıldı. Arama çalışması yapılan bölgede 2 çift ayakkabıya ulaşıldığı öğrenildi.

14.09.2020Gündem
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kaynaklar Ve İhtiyaçlar konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kaynaklar Ve İhtiyaçlar konu anlatımı

Türkiye pek çok farklı kaynak açısından oldukça zengin bir ülkedir. Bu kaynaklar hem ülkemiz içerisindeki toplum için yararlıdır hem de başka ülkelere ihracat amaçlı kullanılır. Şimdi ülkemizin kaynaklarına bakalım ve bizi olan faydalarından bahsedelim. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler kaynaklar ve ihtiyaçlar konu anlatımı.

13.09.20206. SINIF
Son dakika haberi: Doğalgaz keşfinde son durum ne Bakan Dönmez açıkladı

Son dakika haberi: Doğalgaz keşfinde son durum ne? Bakan Dönmez açıkladı

Son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğal gaz keşfine ilişkin, "Şu anda yaklaşık 3 bin 500-4 bin metrelerdeyiz. 500-1000 metre arasında bir işimiz daha var, üçüncü katmandayız. Dualarınızı bizden eksik etmeyin." dedi.

12.09.2020Ekonomi
Hırsızdan gazetecilere: Aman iyi çek ağabey

Hırsızdan gazetecilere: Aman iyi çek ağabey

KONYA'da 20 bin TL değerindeki doğalgaz tesisat malzemelerini çaldığı tespit edilen 3 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelilerden İshak Baş (29), kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Aman iyi çek ağabey" dedi. Baş'ın neden hırsızlık yaptınız? sorusuna ise, "Sana mı soracaktık?" diye cevap vermesi dikkat çekti.

12.09.2020Gündem
Türkiye Sigorta ilk poliçesini Tuna-1’e kesti

Türkiye Sigorta ilk poliçesini Tuna-1’e kesti

Sigorta sektöründe tarihi bir dönem yaşanıyor. Kamu sigorta şirketleri tek bir çatı altında birleşti. Birleşme ile 38 bölge, 3 bin 620 çalışan ve 15 milyon müşteriye hizmet veren Türkiye’nin en büyük emeklilik ve sigorta şirketi olan Türkiye Sigorta doğdu. Hedefte ise Türk sigorta sektörünü küresel rekabette zirveye taşımak ve sigortacılık hizmetlerini tabana yaymak var.

11.09.2020Sigorta
Çin’de otelde doğalgaz patlaması

Çin’de otelde doğalgaz patlaması

Çin'de bir otelde meydana gelen doğalgaz patlaması korku yarattı.

11.09.2020Dünya
Son dakika... Bakan açıkladı... Doğal gaz çalışmaları başladı

Son dakika... Bakan açıkladı... Doğal gaz çalışmaları başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Uygun bir modelle bu sahayı geliştirip üretime hazırlayacağız. Bunun için şu anda mühendislik çalışmaları başlamış durumda. İnşallah hedefimiz 2023 gibi üç yıl içerisinde Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gazı kıyımıza getirip sisteme bağlamak. En yüksek üretim seviyesine çıkmak için belirli bir süreye ihtiyacımız olacak gibi öngörüyoruz ancak 2023 de karada ilk gaz teslimini yapacağız. Toplamda 30-40 kuyu açmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu çalışmayı yapıyor. Allah’ın izniyle çıkartacağız, bir sıkıntı görmüyoruz." dedi.

11.09.2020Sigorta
Yatırım iştahı artacak

Yatırım iştahı artacak

Enerji araştırma kuruluşu Rystad Energy’nin Karadeniz’deki gaz keşfine ilişkin analizine göre keşif Türkiye’yi toplamda 21 milyar dolar ithalattan kurtaracak. Rakam sahadan yapılacak yıllık üretime bağlı olarak yıllık 200 milyon dolar ila 1.5 milyar dolar seviyesinde değişecek. Keşif ayrıca Karadeniz’deki yatırım iştahını da arttıracak.

11.09.2020Ekonomi
2. Sınıf Hayat Bilgisi Acil Durumlar konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Acil Durumlar konu anlatımı

Evimizde ya da sokakta ve okulumuzda olduğumuz zaman, bazı kazalar ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu kazaları biz yaşayabiliriz ya da çevremizdeki bazı insanların başına gelebilir. Böyle durumlarda yapmamız gerekenleri çok iyi bilmemiz gerekmektedir. İşte 2. sınıf hayat bilgisi acil durumlar konu anlatımı.

11.09.20202. SINIF
Bakan Albayrak, Türkiye’nin 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme yakalayacağını söyledi... ‘V’ şeklinde  toparlanma bekliyoruz

Bakan Albayrak, Türkiye’nin 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme yakalayacağını söyledi... ‘V’ şeklinde toparlanma bekliyoruz

Salgında ikinci dalga olmazsa 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme gelebileceğini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Tüm öncü göstergeler Türkiye açısından en kötünün geride kaldığını gösteriyor. 2. yarıda ‘V’ şeklinde toparlanma bekliyoruz. Cari dengeyi rekabetçi kur politikası ile sağlayacağız” dedi.

10.09.2020Ekonomi
Bakan Dönmez doğalgaz keşfini değerlendirdi: ‘Türkiye için dönüm noktası’

Bakan Dönmez doğalgaz keşfini değerlendirdi: ‘Türkiye için dönüm noktası’

Sakarya doğal gaz sahasında yapılan keşif bu yıl dünyadaki deniz keşifleri arasında yer aldı.

10.09.2020Ekonomi
Keşif gaz piyasasına hareket katacak

Keşif gaz piyasasına hareket katacak

Karadeniz’deki keşfin Türkiye doğalgaz piyasasında ticareti artırması bekleniyor.

8.09.2020Ekonomi
Okullarda hem yüz yüze hem uzaktan eğitim

Okullarda hem yüz yüze hem uzaktan eğitim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün koronavirüsle mücadelede daha sıkı tedbirler açıklarken okullarda hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceğini söyledi. “Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve birinci sınıflardan başlayarak okullarımızı eğitime açıyoruz. Bu, salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterecektir” diyen Erdoğan, dün Kabine toplantısı sonrası özetle şu açıklamaları yaptı:

8.09.2020Gündem
Navalni gerilimi tırmanıyor

Navalni gerilimi tırmanıyor

RUSYA’da zehirlendiği öne sürülen Rus muhalif lider Aleksey Navalni krizi her geçen gün Almanya ile Rusya arasındaki ilişkilerin daha da gerilmesine yol açıyor.

7.09.2020Dünya
Avrupa ile Moskova arasında yeni kriz: ‘Rus muhalifi kim zehirledi’ kavgası

Avrupa ile Moskova arasında yeni kriz: ‘Rus muhalifi kim zehirledi’ kavgası

Almanya’nın Rus muhalif Aleksey Navalni’nin Noviçok gazıyla zehirlendiği iddiası Batı ile Moskova’yı bir kez daha karşı karşıya getirdi.

6.09.2020Dünya
Enerjide dönüşüm zamanı

Enerjide dönüşüm zamanı

Türkiye ekonomisine en yüksek katkıyı sağlaması için yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğiyle birlikte sürdürülebilir şekilde kullanılması gerektiğinin altını çizen SHURA Direktörü Dr. Değer Saygın, “Böylece sınırlı miktardaki yerli doğalgaz kaynaklarının daha uzun süreli ve daha verimli kullanılmasına olanak sağlanır” ifadelerini kullandı.

5.09.2020Ekonomi
Tatar’dan krize çözüm önerisi: Rumlarla denizleri paylaşalım, olsun bitsin

Tatar’dan krize çözüm önerisi: Rumlarla denizleri paylaşalım, olsun bitsin

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Kıbrıs çevresindeki deniz alanları ve hidrokarbon krizinin, KKTC ile Kıbrıs Rum yönetimi arasında karasularının paylaşımı ile çözülebileceğini söyledi.

5.09.2020Gündem
Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolunun açılışı gerçekleştirildi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolu'nun açılışı gerçekleştirildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

330 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Otoyol, yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri altyapısı ve 15 kişilik ekiple tek merkezden yönetilecek. Sistem ile otoyolda yaşanabilecek kaza ve diğer tehlikeli durumlara karşı sürücüler anında uyarılacak. Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, "Eskiden tamamen insan gücüyle yapılan işlemler akıllı ulaşım sistemiyle gerçekleştirilecek. Buzlanmaya, akıllı araçların kullanımına kadar bu projeyle geleceğin yolunu inşa ettik" dedi.

4.09.2020Ekonomi
Vodafone Pay nedir İşte yeni mobil ödeme çözümü

Vodafone Pay nedir? İşte yeni mobil ödeme çözümü

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artan Vodafone Mobil Ödeme Servisi’nin ardından yeni Vodafone Pay ürün ailesini sunan Vodafone, müşterilerinin mobil ödeme alanında en iyi dijital iş ortağı olmayı hedefliyor.

3.09.2020Teknoloji
Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

Bitkiler büyürken elektrik üretilebilecek

İstanbul'da bir üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik Bölümü ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü ortak çalışması bitki gelişiminden sürdürülebilir elektrik enerjisi üretilebiliyor. Aynı proje tarımda bitkiler büyürken elektrik enerjisi üretimine de imkan sağlıyor. Elektrik üretimi için özel alana, tesis veya üretim ünitesi kurulmasına gerek duyulmuyor

3.09.2020Teknoloji
Son dakika... Ağustos enflasyonu açıklandı

Son dakika... Ağustos enflasyonu açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Ağustos ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Ağustos'ta enflasyon yıllık yüzde 11.77 oldu.

3.09.2020Ekonomi
Akhisarspor’un destek çığlığı Acil 3 milyon 290 bin TL gerekiyor...

Akhisarspor’un destek çığlığı! Acil 3 milyon 290 bin TL gerekiyor...

TFF 1’inci Lig’de geçen sezon iddialı kadrosuyla Süper Lig’e dönme fırsatını Play-Off’ta kaçıran, yeni sezon öncesi birçok as futbolcusunu kaybedip eski yabancı futbolculara olan yüzünden FIFA kanalıyla gelen transfer yasağını kaldıramayan Akhisarspor’da Asbaşkan Ali Kuloğlu, kulübün mevcut durumunu basın toplantısında anlattı.

1.09.2020Futbol
Tarihi yapıyı bu hale getirdiler

Tarihi yapıyı bu hale getirdiler

Hirami Ahmed Paşa mescidi, dış duvarlarından sarkan klimaların işgali altında. Yapının içine de sonradan PVC ve fayans kaplamalar, plastik lambalar eklenmiş. Tahmini 1300 yıllık tarihi yapının bahçesine bir de kümes kurulmuş.

1.09.2020Gündem
Alman uzmandan ‘Doğu Akdeniz’ yorumu: Türkiye iyi  bir noktada

Alman uzmandan ‘Doğu Akdeniz’ yorumu: Türkiye iyi bir noktada

Almanya’nın Kiel Üniversitesi Uluslararası Hukuk Profesörü Nele Matz Lück, Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgelerin genel olarak tümüyle Yunanistan’a ait olamayacağını söyledi. Prof. Matz Lück, Türkiye’nin haklı talepleri olduğunu ve uluslararası hukuk açısından da iyi bir noktada olduğunu kaydetti.

1.09.2020Dünya
Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketi yaşayan Giresun’daki esnafın 50 bin liraya kadar olan zararlarının tamamının hibe olarak verileceğini, afetten zarar gören KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinin devreye sokulduğunu açıkladı. Dere yataklarını ıslah edeceklerini belirten Erdoğan, “Yıkımsa yıkım, inşaysa inşa, ihyaysa ihya yapacağız. Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eşdeğer bir yanlıştır” diye konuştu. Giresun’da sel bölgesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

1.09.2020Gündem
ABden Türkiyeye yaptırım tehdidi

AB'den Türkiye'ye yaptırım tehdidi

Almanya’nın başkenti Berlin’de iki gündür süren AB Dışişleri Bakanları gayri resmi toplantısından Doğu Akdeniz’de doğalgaz araştırması nedeniyle Türkiye’ye yeni yaptırım tehdidi çıktı.

29.08.2020Dünya
2 aya kadar yeni müjde gelebilir

"2 aya kadar yeni müjde gelebilir"

Karadeniz’de keşif yapılan doğalgaz bölgesinden yeni keşifler yakalanabileceğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez, “Buradaki doğalgazı ana iletim şebekesine Ereğli ya da Akçakoca’dan bağlayacağız. Karadeniz’de 2 aya kadar yeni bir müjde gelebilir” diye konuştu.

28.08.2020Ekonomi
Erdoğandan Yunanistana: Karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Erdoğan'dan Yunanistan'a: Karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Korkunun ecele faydası yoktur, Türkiye, Akdeniz’de de Ege’de de hakkı olanı alacaktır. Bunun için ekonomik ve askeri açıdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Biz bu toprakların emanetçisi değil, asıl sahibiyiz” dedi.Yunanistan’a da “Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermeye, mahvedecek yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz. Yaparız diyorsak yaparız” diye seslenen Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü kutlama programında özetle şunları söyledi:

27.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfi ile ilgili merak edilenleri ve Doğu Akdeniz'deki enerji arama çalışmalarını, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğündeki Tarafsız Bölge programında anlattı. Bakan Dönmez, "Biz 14 ay önce sismik çalışmalara başlamıştık. 2 bin km'de keşfettiğimiz alan 250 kilometrekare. Komşu bir alan daha var. Rezerv konusunda revizyon yukarı yönlü olacak. 320 milyardan fazla rezerv var." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Dönmez, 2 aya yeni müjdenin gelebileceğini söyledi.

26.08.2020Gündem
Bakan Dönmez: Karadeniz’de çıkan gazın sahibi de işletmecisi de Türkiye; petrolleri biz bulduk, biz çıkaracağız

Bakan Dönmez: Karadeniz’de çıkan gazın sahibi de işletmecisi de Türkiye; petrolleri biz bulduk, biz çıkaracağız

Türkiye Petrolleri’nin (TP) milli bir kuruluş olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu sahalarda operasyon bize ait, ortağımız da yok. Bulduktan sonra çıkarmasını da biliriz. Sahibi de işletmesi de TP’nin olacak. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

26.08.2020Ekonomi
Bakan Albayrak Karadeniz’de bulunan doğalgaz kuyusunun altında 2 katman daha olduğunu açıkladı: ‘Türkiye yeni bir çağı başlattı’

Bakan Albayrak Karadeniz’de bulunan doğalgaz kuyusunun altında 2 katman daha olduğunu açıkladı: ‘Türkiye yeni bir çağı başlattı’

Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz keşfinin doğalgaz faturalarına yansıyacağını ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, doğalgazın bulunduğu bölgenin altında 2 katman daha olduğunu söyledi. Söz konusu gazın konuşulan maliyetlerin daha altında bir maliyetle sisteme dahil edileceğini belirten Albayrak, “Türkiye yeni bir çağı başlattı. Bu adım psikolojik, maddi anlamda bir duvarı yıktı” dedi.

26.08.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV canlı yayınında Karadeniz'de bulunan doğal gaz keşfi ve ekonomi gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin faturalara ne zaman yansıyacağını açıkladı. Albayrak, "Kesinlikle ve kesinlikle yansıyacak. Sadece vatandaşımızın doğalgaz faturasına yansımayacak. Aynı zamanda sanayicimize, kullandıkları elektrik faturasına kadar yansıyacak. Bu işle uğraşan arkadaşlarımıza inancım tam, 2023'e kadar ulaştıracaklardır. 2023'ten önce müjdelerle gelmiş bile olabiliriz" dedi.

25.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Akdeniz’in gürültücü devletlerine... Türkiye kenara itilemez

Türkiye geçen hafta boyunca, Akdeniz politikasında sözde ortaklar arası Fransa, İspanya, Portekiz, Malta, İtalya, Yunanistan ve GKRD tarafından, hiç yoktan suçlu koltuğuna itilivermiştir. İstenmez ama kuvvete mi başvurmamız mı istenmektedir! Kıbrıs’a 20 Temmuz 1974 tarihinde havadan 10 bin kişi indirdik. Denizden de 8 bin deniz piyadesi, 400 tank, 30 bin kişilik kara kuvveti indirdik. Kıbrıs Rum hükümeti ve dış devletler seslerini çıkaramadılar. İş oldubittiye geldi.

15.09.2020

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

14.09.2020

Trakya’nın Efes’i: Marmara Ereğlisi

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA’ya yaptığı açıklamada, M. Ereğlisi’ndeki arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan ‘Perinthos Bazilikası’ndaki yaklaşık 400 metrekarelik mozaik döşemesinin, bugüne kadar Trakya’da bulunan en büyük mozaik olduğunu açıkladı.

4.09.2020

Utanmaz alçak son sığınağına sığınamadı

Eğer 20 yıl öncesinde yaşıyor olsaydık...

4.09.2020

Yüzümüzü güneşe dönelim

Aylar sonra ilk kez sinema salonuna girme cesareti gösterdim.

1.09.2020

Önce bir sevinelim

GEÇEN hafta Cumhurbaşkanı “Müjde” diye nitelendirilen bir açıklama yaptı.

30.08.2020

En değerli maden: İnsan

Karadeniz’de tespit edilen doğalgaz rezervleri, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en çok konuştuğu konuydu.

28.08.2020

Madem öyle

Aylarca camiler kapalı kaldı da ne oldu? Din elden gitti mi?

28.08.2020

Enerji Bakanı Fatih Dönmez izlenimleri - Mühendis, cool, ihtiyatlı, sağlamcı, işine odaklı

“Bakkaldan bir kilo şeker aldık” cümlesini nasıl söylüyorsa... “Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz bulduk” cümlesini de öyle söylüyor... O derece cool bir yaklaşımı var yani.

28.08.2020

Sıra arkadaşı

Hepsini hatırlıyorum.

27.08.2020

Bir yanımız Malazgirt... Bir yanımız 30 Ağustos...

Malazgirt başlangıçtır... 30 Ağustos sonuç...

27.08.2020

Berat Albayrak’tan yeni dönemin kodları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “müjde” olarak açıkladığı Karadeniz’deki doğalgazın bulunmasıyla birlikte başlayan yeni süreci Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la konuştuk. Albayrak, bir anlamda yeni dönemin kodlarını anlattı.

27.08.2020

Kızılağaç ve kestane ağaçlarını korumadık

Her aşırı yağmurdan sonra Karadeniz’de sel ve su baskını felaketi yaşanıyor. Dereler taşıyor, şehir merkezlerini su ve çamur basıyor. Binlerce yılda oluşan verimli topraklar gözümüzün önünde yağmur sularıyla yok olup gidiyor. İnsanlarımız çamur altında can veriyor. Dünyanın en güzel coğrafyası heyelanlardan dolayı ne yazık ki can çekişiyor.

26.08.2020

‘Ne mutlu’

Doğalgazdan daha mühim bir keşif ve tespit var ortada, duydunuz mu?

26.08.2020

Ömür Gedik'in 19 Ağustos gecesi gördüğü şey neydi

Hürriyet yazarı Ömür Gedik, 19 Ağustos günü şu tweet’i attı:

26.08.2020

Denizlerimizdeki Misak-ı Milli: Mavi Vatan

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos günü ilginç bir yazı yayınlandı: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı yazı, basınımızda özet şeklinde yayınlandı. Ama tamamına göz atıldığında, özelde emperyalist Fransa’nın, genel olarak da Avrupa’nın, Türkiye hakkındaki yalan ve dezenformasyonunu hatta 100 yıl önce tarihin çöp tenekesine atılmış “Sevr hayali” peşinde olduğunu görmek mümkün.

26.08.2020