EKSTRA
MENÜ

Doğal Yöntemler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.654 haberi bulunmuştur.

Doğal Yöntemler Haberleri

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir Sivrisinek ısırığı kaşıntısı için en etkili doğal yöntemler

Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir? Sivrisinek ısırığı kaşıntısı için en etkili doğal yöntemler

Havaların ısınmasıyla beraber ortaya çıkmaya başlayan sivrisinekler, kaşıntılı ısırıkları ve taşıdıkları hastalıklar dolayısıyla birçok sorunu beraberinde getiriyor. Birkaç gün içerisinde kaşıntısı geçse de kaşıntı nedeniyle oluşan yaraların iyileşmesi zaman alabiliyor ve git gide sıkıcı bir hal alıyor. Bu nedenle yaz aylarında sivrisinekler korkulu rüyanız olsun istemiyorsanız, sizler için derlediğimiz sivrisinek ısırığı kaşıntısı için en etkili doğal yöntemlere mutlaka bir göz atın.

3.06.2021Sağlık
Grip Nedir Ve Neden Olur Grip Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Grip Nedir Ve Neden Olur? Grip Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Grip her yıl ortaya çıkan viral bir hastalıktır. Grip hastalığı özellikle bulaşıcı olmasından dolayı önemli bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Grip hastalığı sıklıkla karşılaşılan bir hastalıktır. Grip hastalığı ile ilgili araştırmalar günümüzde halen daha devam etmektedir. Grip hastalığının nedenleri ve belirtileri araştırılıyor. Peki grip nedir? Grip hastalığı neden olur? Grip hastalığının belirtileri nelerdir? Grip hastalığının tanısı ve tedavisi nedir? İşte grip hastalığı ile ilgili tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Sivrisinek Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Sivrisinek Isırığı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Sivrisinek Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Sivrisinek Isırığı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Sivrisinekler özellikle yaz aylarında büyük bir artış göstermektedir. Sivrisinekler bazı durumlarda alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Yaz aylarında oldukça fazla bulunan sivrisineklerin ısırıkları sonucunda bazı alerji belirtileri oluşabilmektedir. Sivrisinek alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Sivrisinek ısırığı alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? Sivrisinek alerjisi hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Saç Boyası Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Saç Boyası Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Saç Boyası Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Saç Boyası Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Saç boyası alerjisi nedir? Özellikle saçlarını evde boyayanların merak ettiği konulardan biri de saç boyası alerjisi neden olur hakkındadır. Saç boyası alerjisi olanlar nedenini ve nasıl geçtiğini araştırmaktadır. Saç boyası alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Saç boyası alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri detaylı olarak sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Lens Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Lens Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Lens Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Lens Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Alerji durumları birçok kişinin çok sık karşılaştığı durumlardır. Yabancı olarak kullanılan maddeler ya da doğal maddeler kişiye alerjik durum yaşatabilir. Bunun sonucunda kişi çözüm yoluna gider. Lens alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Gibi soruları araştırarak öğrenerek alerjik her durum ile ilgili bilgi sahibi olunabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında lens alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

16.05.2021Sağlık
Boğaz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Boğaz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Boğaz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Boğaz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Alerjiler nedeni le pek çok insanın sağlığında ciddi sorunların yaşandığı bilinmektedir. Özellikle bu alerjilerin hayati yerlerde olmaması oldukça önemlidir. Oldukça hayati bir yerde olan boğaz alerjisi hakkında pek çok soru sorulmaktadır. Bu soruların başında Boğaz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Boğaz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi nedir? Şeklinde sorular olmaktadır. Bu ve benzeri alerjiler hakkında detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Yanığa ne iyi gelir Evde yanığa iyi gelen doğal yöntemler

Yanığa ne iyi gelir? Evde yanığa iyi gelen doğal yöntemler

Vaktimizin çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde görünmez kazalar da hiç olmadık zamanda başımıza gelebiliyor. Bunlardan biri de cilt yanıkları. Ağrılarının yanında cilt üzerinde de kalıcı hasarlara sebep olan yanığa ne iyi gelir soruları sıklıkla internet sayfalarında sorgulanan konulardan biri. Hemen hepimizin bir anda başına gelebilecek olan bu yanıkların önüne her zaman geçemesek de onun acısını hafifletmenin yolunu bulmak mümkün. Peki, yanığa ne iyi gelir? İşte, evde yanığa iyi gelen doğal yöntemler

15.05.2021Sağlık
Adet gecikmesi neden olur, adet gecikmesine ne iyi gelir

Adet gecikmesi neden olur, adet gecikmesine ne iyi gelir?

Kadınlarda çeşitli nedenlere bağlı alarak adet gecikmesi yaşanabiliyor. Uzmanlar yılda bir iki kez adet gecikmesinin normal karşılanabileceğini ancak düzensizliğin iki üç ay devam etmesi durumunda hekime başvurulması gerektiğini belirtiyor. Peki adet gecikmesi neden olur? Adet gecikmesine ne iyi gelir? İşte, evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler...

11.05.2021Sağlık
Tırnak Mantarı Neden Olur, Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir Tırnak Mantarı İçin Doğal Yöntemler

Tırnak Mantarı Neden Olur, Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir? Tırnak Mantarı İçin Doğal Yöntemler

Tırnak mantarı genellikle el ve ayak tırnaklarında rastlanan bir cilt problemidir. Bulaşıcı bir rahatsızlık olan tırnak mantarı, tedavi edilmezse tırnak kaybına neden olabilir. Peki yaşam kalitesini olumsuz etkileyen tırnak mantarı neden olur, tırnak mantarına ne iyi gelir? Haberimizde, tırnak mantarı için doğal yöntemleri paylaşıyoruz.

Ergonomi Nedir Ve Ne Demek Ergonomi Tdk Sözlük Anlamı

Ergonomi Nedir Ve Ne Demek? Ergonomi Tdk Sözlük Anlamı

Ergonomi herkes tarafından duyulan fakat ne anlama geldiği bilinmeyen bir kelimedir. Bu kelimenin ne anlam ifade ettiği insanlar tarafından internette aranan bir konudur. Ergonominin ne işe yaradığı veya ne olduğu merak duyulan konulardan bir tanesidir. Ergonomi nedir ve ne demek? Ergonomi TDK sözlük anlamı hakkında detayları derledik.

3.05.2021Sözlük
Pamuk Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Pamuk Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Pamuk Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Pamuk Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan ve günümüzde hala kullanılmaya devam eden pamuk yağı sağlıklı besinler arasında yer alır. Faydaları saymakla bitmeyen pamuk yağı sağlık açısından oldukça olumlu etkilerde bulunur. Ayrıca lezzetli ve kıvamında yemekler hazırlama konusunda da oldukça etkilidir. Pamuk yağı nedir, nasıl elde edilir faydaları nelerdir gibi konuları sizin için derledik.

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir Göz Şişmesine İyi Gelen Doğal Yöntemler

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir? Göz Şişmesine İyi Gelen Doğal Yöntemler

Baharın gelişiyle birlikte alerjisi olanlar yine alerjik reaksiyonlardan biri olan göz şişmesine çözümler aramaya başladı. Göz şişmesi her zaman alerjik nedenlerden dolayı olmayabilir. Peki göz şişmesi neden olur, göz şişmesine ne iyi gelir? Gelin göz şişmesine iyi gelen doğal yöntemlere birlikte bakalım.

Tilya Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Tilya Kürü Faydaları Ve Tarifi

Tilya Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Tilya Kürü Faydaları Ve Tarifi

Bilindiği üzere zayıflamak ve ideal kiloya ulaşmak günümüzde birçok kişinin hayalini kurduğu şeyler arasında bulunur. Bu amaç doğrultusunda kilo vermek isteyen kişiler birçok farklı yöntem deneyip sağlıklarını tehlikeye atabiliyor. Herhangi bir risk oluşturmayıp sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek içinse her zaman olduğu gibi doğal yöntemler en iyi seçenek oluyor. Tilya kürü de bu yöntemlerden birisi olup ne olduğu, işe yaradığı ve nasıl yapıldığını sizin için derledik.

Sarımsak Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Sarımsak Kürü Faydaları Ve Tarifi

Bilindiği üzere doğada birçok hastalığın ilacı bulunuyor. Özellikle eski zamanlarda ve henüz sanayileşmeden yeteri kadar iyi olmadığı çağlarda insanlar hastalıklarına doğal yöntemler ile şifa arıyordu. Günümüzde ise bu durum kaldığı yerden devam edip birçok hastalığın tedavisi hala doğal yöntemler kullanılarak yapılıyor. Sarımsak kürü nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir ve tarifi gibi konuları sizin için derledik.

Atlas Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Atlas Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Atlas Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Atlas Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

14.Yüzyıldan günümüze kadar kullanılma başarısı gösteren ve saten olarak da bilinen kumaşa atlas denir. Atlas kumaş genel olarak gösterişin ön planda tutulacağı alanlarda tercih edilir. Bu nedenle uzun yıllar boyunca moda sektöründe ikonik semboller arasında kendisine yer edinmiştir. Atlas Kumaş nedir, kullanımı nasıldır, özellikleri nelerdir ve daha fazlasını sizin için derledik.

Viskon Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Viskon Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Viskon Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Viskon Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Doğal kumaşlar arasında bulunan ve tekstil sektöründe yaygın olarak tercih edilen ürünlerin hazırlanmasında kullanılan kumaş türüne viskon kumaş denir. Viskon kumaş kayın ağacının temel bileşeni olan selüloz kullanılarak üretilir. Viskon kumaş nedir, nasıldır terletir mi ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır İşte Evde Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? İşte Evde Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Günlük hayatta saçlar çeşitli nedenlerden dolayı yıpranabiliyor. Bu yüzden saç sağlığı da olumsuz etkileniyor. Fakat evinizde de saçlarınıza bakım uygulayarak bu durumu engelleyebilirsiniz. Peki saç bakımı nasıl yapılır? İşte evde saç bakımı için doğal yöntemler...

7.04.2021Saç
Boğaz ağrısına ne iyi gelir İşte boğaz ağrısı için doğal yöntemler

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? İşte boğaz ağrısı için doğal yöntemler

Boğaz ağrısı, mevsim geçişlerinde pek çok kişinin ortak sorunu. Ağrının yanı sıra tahrişin neden olduğu yutkunmada zorluk ve yemek yeme güçlüğü de günlük yaşamda zorluklara neden olabiliyor. Ancak boğaz ağrısından korumak çok zor değil. Peki Boğaz ağrısına ne iyi gelir? İşte boğaz ağrısı için doğal yöntemler...

30.03.2021Sağlık
Topuk çatlaklarına ne iyi gelir Topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları

Topuk çatlaklarına ne iyi gelir? Topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları

Topuk çatlakları en sık yaşanan problemler arasında geliyor. Nemsiz kalan topuklar çatlar, dolayısıyla ağrı oluşturmasa bile zararlı bakterilerin vücuda girmesini kolaylaştırır. Eğer topuklarınızda çatlaklar varsa, evde basit yöntemler ile topuklarınızı onarabilirsiniz. Peki topuk çatlaklarına ne iyi gelir? İşte, topuk çatlaklarından kurtulmanın doğal yolları.

30.03.2021Sağlık
Hayıt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hayıt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hayıt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hayıt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Doğadaki binlerce mucizesi olduğu bilinen bitkiler arasında yer alan hayıt ağacı, özellikle de hastalıklarını doğal yöntemler ile tedavi etmek için tercih ettiği bir bitkidir. Hayıt ağacı, mine çiçeğigiller ailesinden gelen çok yıllık bir bitkidir. Hayıt ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Regl sancısına ne iyi gelir Regl sancısı için doğal yöntemler

Regl sancısına ne iyi gelir? Regl sancısı için doğal yöntemler

Regl dönemleri bazı kadınlar için hafif ağrılarla atlatılabiliyorken bazılarımızın şiddetli sancılarla birlikte kâbusu haline gelebiliyor. Peki, regl sancısına ne iyi gelir ve regl sancısı nasıl geçer? İşte, regl sancısına iyi gelen doğal yöntemler…

24.03.2021Sağlık
Sivilce izi nasıl geçer Sivilce izi tedavisi hakkında bilgiler

Sivilce izi nasıl geçer? Sivilce izi tedavisi hakkında bilgiler

Sivilce, genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan bir cilt sorunuymuş gibi görünse de aslında tüm yaş gruplarında görülebilen bir cilt hastalığıdır. Peki sivilce izi nasıl geçer? İşte sivilce izi tedavisi hakkında merak edilenler…

23.03.2021Sağlık
Uçuk neden çıkar, nasıl geçer İşte uçuk için doğal yöntemler

Uçuk neden çıkar, nasıl geçer? İşte uçuk için doğal yöntemler

Uçuk, dış görünüşü olumsuz etkileyen mikrobik bir enfeksiyon. Pek çok kişinin ortak şikayetlerinden olan bu sorun, dudak ve ağız çevresinde hafif bir kaşıntı olarak başlar ve zamanla da ağrılı yaralara dönüşür. Peki uçuk neden çıkar, nasıl geçer? İşte uçuk için doğal yöntemler...

22.03.2021Sağlık
Baş ağrısı neden olur, nasıl geçer İşte baş ağrısının nedenleri

Baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? İşte baş ağrısının nedenleri

Baş ağrısı farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Pek çok kişinin ortak problemi olan baş ağrısı günlük işleri ve sosyal hayatı da olumsuz etkiliyor. Hal böyle olunca, çözüm olarak doğal yöntemler de merak konusu. Peki baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? İşte baş ağrısının nedenleri

21.03.2021Sağlık
Fındık Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Fındık Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Fındık Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Fındık Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Tavuk tirmidi olarak da bilinen fındık mantarı, son dönemlerde oldukça ilgi çeken mantar çeşitleri içerisinde yer alıyor. Özellikle semt pazarlarında satışa sunulmuş olan mantar çeşitleri içerisinde yer aldığını söylemek mümkün. Peki, fındık mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Fındık mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda merak edilenler.

25.02.2021Bitki Bakımı
Çörek otunun faydaları nelerdir İşte çörek otunun yararları

Çörek otunun faydaları nelerdir? İşte çörek otunun yararları

Çörek otunun, sağlığa olan faydaları uzmanlar tarafından işaret ediliyor. Günümüzde alternatif tıp meraklıları tarafından araştırılan çörek otunu kalp sağlığını koruması, kanseri önlemedeki gücü, cinsel güce etkisi, damar tıkanıklığına ve sinüzite iyi gelmesi gibi birçok faydasının olduğu biliniyor. İşte çörek otunun insan sağlığına faydaları...

27.01.2021Sağlık
Çörek otunun faydaları neler İşte merak edilen bilgiler

Çörek otunun faydaları neler? İşte merak edilen bilgiler

Hamur işlerinde süsleme amacıyla kullanılan çörek otunun, sağlığa olan faydaları saymakla bitmiyor. Günümüzde alternatif tıp meraklıları tarafından araştırılan çörek otunu kalp sağlığını koruması, kanseri önlemedeki gücü, cinsel güce etkisi, damar tıkanıklığına ve sinüzite iyi gelmesi gibi birçok faydasının olduğu biliniyor. İşte çörek otunun insan sağlığına faydaları...

19.01.2021Sağlık
Güzel ve Gür Kaşlara Sahip Olmanın 9 Doğal Yolu

Güzel ve Gür Kaşlara Sahip Olmanın 9 Doğal Yolu

Son dönemlerde kalın kaşlar oldukça moda. Özellikle de ünlüler dünyasından çok fazla örnekler gördüğümüz bu modaya siz de dahil olmak istiyorsunuz ama kaşlarınız uzamıyor mu? O zaman evde yapacağınız doğal yöntemler yardımınıza koşacak.

Hamilelik döneminde neden ciltte lekelenmeler olur?

Hamilelik oldukça büyüleyici bir süreçtir. Bununla birlikte anne adaylarının hayatında birçok değişiklik meydana gelir. Öyle ki, duygular değişir, fiziksel özellikler değişir, küçük bir misafir ile hayat değişir.

5.01.2021Kadın
Şifa kaynağı adaçayını tüketirken dikkat Günde iki bardağı geçmemeli

Şifa kaynağı adaçayını tüketirken dikkat! Günde iki bardağı geçmemeli

Kışın hastalıklardan korunmak için doğal yöntemler aranır. En sık başvurulan şifalı bitkilerden biri ise adaçayı. Binlerce yıldır geleneksel tıpta da kullanılan ada çayının diğer faydaları neler? Diyetisyen Gülhan Koca ve Diyetisyen Ceyda Nur Çakın açıkladı.

4.01.2021Sağlık
Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Yaşlanma söz konusu olduğunda boyun bölgesi kritik bir noktadır. Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri boyun kırışıklıkları ve cilt sarkmasıdır. Peki boyun kırışıklarını önlemek mümkün mü?

Türkiyede ilk yerli ve milli olma özelliğine sahip: Hasada hazır...

Türkiye'de ilk yerli ve milli olma özelliğine sahip: Hasada hazır...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kenevir Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli kenevirleri olma özelliğine sahip “Narlı" ve "Vezir” hasada hazır.

8.10.2020Ekonomi
Migrene İyi Gelen Yağlar ve Kullanım Rehberi

Migrene İyi Gelen Yağlar ve Kullanım Rehberi

Migreniniz varsa burada yazacaklarımız anlamsız kalır. Çünkü bu rahatsızlık maalesef anlatılmaz, yaşanır... Peki ağrılarınız başladığında yardım alabileceğiniz bazı doğal yöntemler olduğunu biliyor musunuz?

15.09.2020İyi Yaşam
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Herhangi Bir Yerin Konumu konu anlatımı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Herhangi Bir Yerin Konumu konu anlatımı

Yaşadığımız her yerin belli bir konumu bulunmaktadır. Bu konumu bulmak için yönlerden faydalanırız. Yönleri ele alır ve hem doğal unsurları hem de insan eliyle yapılmış teknolojileri kullanırız. Şimdi yerlerin konumunu yönler ile nasıl bulacağız bunlara bakacağız. İşte 4. sınıf sosyal bilgiler herhangi bir yerin konumu konu anlatımı.

11.09.20204. SINIF
Sivrisinek ısırığı nasıl geçer İşte sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemler

Sivrisinek ısırığı nasıl geçer? İşte sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemler

Yaz aylarının gelmesiyle sivrisinek ısırıkları da artmaya başladı. Sivrisinek ısırıkları, ısırdıkları yerlerde oluşturdukları, kaşıntı kızarıklık kadar, taşıyabilecekleri hastalıklarla da problemlere neden oluyor. Nadiren de olsa yüksek ateş, eklem şişliği gibi belirtilerin görülmesi durumunda sağlık kuruluşuna başvurmak gerekiyor. Peki, sivrisinek ısırığı nasıl geçer, ne iyi gelir? İşte, sinek ısırığına iyi gelen doğal yöntemlerle ilgili ayrıntılar.

24.07.2020Sağlık
Güneş yanığı ne zaman ve nasıl geçer

Güneş yanığı ne zaman ve nasıl geçer?

Sıcak havaları fırsat bilip denize akın eden ve açık havaya çıkan vatandaşlar, güneş kremi sürmedikleri ve güneşten yeteri kadar korunmadıkları takdirde, oldukça can sıkıcı olabilen güneş yanıklarıyla karşılaşabilir. Bu durumun ne zaman geçtiği ve nasıl tedavi edileceği de sorundan muzdarip vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, güneş yanığı ne zaman ve nasıl geçer?

6.07.2020Sağlık
Saç Rengini Açmak İçin 4 Doğal Yöntem

Saç Rengini Açmak İçin 4 Doğal Yöntem

Saç renginizi açmak istiyor ancak kuaföre gitmekten çekiniyor, kimyasal bir işlem uygulamak istemiyorsanız önereceğimiz doğal yöntemler işinize çok yarayacak!

Göğüs Büyüten Doğal Yöntemler

Göğüs Büyüten Doğal Yöntemler

Göğüslerim küçük ama estetik yaptırmak istemiyorum” diyenler göğüslerini büyütmek için doğal yöntem arayışına giriyor.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Diş hekimimize rahatlıkla gidemediğimiz şu günlerde evde ağız ve diş bakımının önemi daha da büyük. Eğer dişlerinizi beyazlatmak istiyor ama karantina günleri nedeniyle erteliyorsanız, evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

28.05.2020Evdehayat
Bronşit belirtileri neler Bronşit nasıl geçer ve ne iyi gelir

Bronşit belirtileri neler? Bronşit nasıl geçer ve ne iyi gelir?

Kış mevsiminin kendini hissettirmesi ile birlikte çocuklarda çok sık meydana gelen bronşit, yetişkinlerin de başına gelebilmektedir. Akut ve kronik olarak iki farklı tipte bronşitin meydana gelmesi kişide; geçici olabilirken başka başka hastalıklara da yol açmaktadır. Kronik olma olasılığı olan bronşit için mutlaka doktora danışmanız gereklidir. Bronşit belirtileri, bronşit nasıl geçer, bronşite ne iyi gelir ve bronşit neden olur sorularının yanıtlarını sizler için bir araya getirdik.

22.05.2020Sağlık
Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir Geniz Akıntısı Nasıl Geçer Ve Tedavisi

Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir? Geniz Akıntısı Nasıl Geçer Ve Tedavisi

Bir insanın vücudu günde yaklaşık olarak 1-2 litre mukus üretmektedir. Mukus denilen madde ise; ağız, boğaz, geniz, burun, mide gibi bölgelerin nemli kalmasını sağlamaktadır. Mukusun normal görevinin gerektiği gibi yaptığı durumlarda boğazdan zararsız şekilde geriye doğru akar. Bu durumlarda da mukusu kişi tarafından fark edilmez.

22.05.2020Sağlık
Kulak ağrısına ne iyi gelir Kulak ağrısı nasıl geçer Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi

Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi

Halk dilinde kulak ağrısı olarak bilinen otalji, kulağın kendinden kaynaklı olabileceği gibi diğer organların hastalıklarında da görülebilen bir şikâyettir. Kulak ağrısı için evde kolaylıkla hazırlanabilecek kulak ağrısına iyi gelen formüllere de başvurulabilir. Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi...

22.05.2020Sağlık
Çaydanlıklarınızı kimyasal maddelerle temizlemeyin

Çaydanlıklarınızı kimyasal maddelerle temizlemeyin!

Hadi bir çay koy da içelim… Bu cümle hayatımızda hep var. En güzel sohbetler çay eşliğinde olmaz mı? Çaysız bir hayatı düşünemiyoruz. Peki, bu kadar çok tüketilen çaydan sonra çaydanlıkların hali ne oluyor? Kararan ve sararan çaydanlıklara da bir çözüm bulmak gerek. Ancak bu çözüm kimyasallardan geçmemeli diyorsanız doğru yerdesiniz.

6.04.2020Evdehayat
Evde Kaş Nasıl Alınır Evde Kaş Alma Yöntemleri

Evde Kaş Nasıl Alınır? Evde Kaş Alma Yöntemleri

Güzel ve doğal görünümlü kaşlar, en sıcak ve doğal güzellik trendlerinden biridir. Kuaföre ve güzellik salonuna gitmeden kaşlarınızı evde pratik bir şekilde alabilirsiniz. İşte evde adım adım kaş alma yöntemi…

Ses telleri nedir Ses telleri nerede bulunur Ses tellerine ne iyi gelir

Ses telleri nedir? Ses telleri nerede bulunur? Ses tellerine ne iyi gelir?

Kişilerin iletişim kurması için gerekli olan en mühim şey, sestir. Seste ortaya çıkan bozulma ve farklılıklar, iş hayatından özel hayata dek, her alan için olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Fakat eğer ciddi bir rahatsızlık var ise, uzman bir hekime görünmesi gerekmektedir. Peki, ses telleri nerede bulunur, ses tellerine neler iyi gelir veya neler zarar verir, açıklayalım.

25.03.2020Sağlık
Mide asidine ne iyi gelir Mide asidi neden olur ve nasıl geçer

Mide asidine ne iyi gelir? Mide asidi neden olur ve nasıl geçer?

Birçok kişinin başına gelen tatsız durumlardan biri mide yanmasıdır. En beklenmeyen anlarda meydana gelen mide yanması nedir? Mide yanması neden oluşmaktadır? Mide yanması nasıl geçer? Mide yanmasının tedavisi nedir? Mide yanmasına ne iyi gelmektedir gibi soruları cevapladık.

25.03.2020Sağlık
Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer?

Göğüs ucu, insan vücudunun en hassas yerlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği nedeniyle de bu bölgede yara oluşması, ağrı hissi yaşanması insana çok fazla rahatsızlık verebilen bir durum oluşturabilmektedir. Sizin için Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Göğüs ucu yarası neden olur ve nasıl geçer detaylarıyla derledik.

25.03.2020Sağlık
Ahşap kesme tahtası nasıl temizlenir

Ahşap kesme tahtası nasıl temizlenir?

Ahşap kesme tahtaları çok bilinmese de mikrop bulundurma riski yüksek olan mutfak eşyalarının başında gelir. Tahta üzerinde oluşan çizikler mikropları içine hapsedebilir. Bu mikropların önüne geçmek için sık sık kesme tahtanızı temizlemelisiniz.

20.03.2020Evdehayat

Yazar Sonuçları

Doğal Ürünlerle Evde Yapabileceğiniz Dezenfektanlar

Kullandığımız dezenfektanlarda, temizlik malzemelerinde o kadar çok zararlı kimyasal var ki, neredeyse zararlı diyebiliriz. Temizlik malzemelerini evde yapabilmenin birçok kolay yolu var. Üstelik zamanla herkes kendi tarifini oluşturabilir. Yaşadığımız ortamı kirden ve mikroplardan doğal Yöntemler kullanarak koruyabiliriz.

17.03.2020