EKSTRA
MENÜ

Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü

Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.966 Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Doğa Koruma Ve Milli Parklar Müdürlüğü Haberleri

Evindeki 12 hayvana el konuldu... Açıklaması Yasak olduğunu bilmiyordum oldu

Evindeki 12 hayvana el konuldu... Açıklaması 'Yasak olduğunu bilmiyordum' oldu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine Bakırköy’de bir eve düzenlediği baskında satışı ve beslenmesi yasak 12 hayvan ele geçirmişti. Hayvanlarına el konulan Tutku Filizli, “Hepsini internetteki ilanlardan kedi köpek satın alır gibi aldım. Yasak olduğunu bilmiyordum. Herkes besliyor. Satmam için para teklif ettiklerinde bile satmadım. Çocuğum gibi hepsi” dedi.

19.11.2020Haber
Son dakika... Evindeki 12 hayvana el konuldu... Açıklaması Yasak olduğunu bilmiyordum oldu

Son dakika... Evindeki 12 hayvana el konuldu... Açıklaması 'Yasak olduğunu bilmiyordum' oldu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine Bakırköy’de bir eve düzenlediği baskında satışı ve beslenmesi yasak 12 hayvan ele geçirmişti. Hayvanlarına el konulan Tutku Filizli, “Hepsini internetteki ilanlardan kedi köpek satın alır gibi aldım. Yasak olduğunu bilmiyordum. Herkes besliyor. Satmam için para teklif ettiklerinde bile satmadım. Çocuğum gibi hepsi” dedi.

19.11.2020Gündem
İstanbulda ele geçirildiler Ejder, tarantula, mavi dilli kertenkele...

İstanbul'da ele geçirildiler! Ejder, tarantula, mavi dilli kertenkele...

İstanbul’da, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, yurda yasa dışı yollarla getirildiği belirlenen sakallı ejder, albino beyaz boğa yılanı metrelerce uzunluğunda piton yılanının da aralarında olduğu toplam 12 sürüngen hayvan ele geçirilirken, 1 kişi de gözaltına alındı.

17.11.2020Gündem
Özgürlüklerine düşkün yılkı atları havadan görüntülendi

Özgürlüklerine düşkün yılkı atları havadan görüntülendi

TUNCELİ'NİN Çemişgezek ile Pertek ilçeleri arasında bulunan 2000 rakımlı Reşo Vadisi'nde yaşayan ve özgürlüklerine düşkün olmalarıyla bilinen onlarca yılkı atı, havadan görüntülendi. Özellikle kış aylarında aç kalmamaları için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve köylüler tarafından yem bırakılan atlar, vadide görsel şölen oluşturuyor.

4.11.2020Gündem
Yabanda olan yabanda kalsın

Yabanda olan yabanda kalsın

Geçen günlerde yasadışı yollarla Türkiye’ye sokulan lama, maymun, devekuşu, flamingo ve karakulak gibi çok sayıda hayvan ele geçirildi. Biz de hem şaşkınlıktan hem meraktan operasyona imza atan Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü’ne ulaştık. Ne de olsa onların görevi tüm bu canlıları bulup kurtarmak.

Antalyada 204 bin 591 deniz kaplumbağası denize ulaştı

Antalya'da 204 bin 591 deniz kaplumbağası denize ulaştı

DOĞA Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Burdur 6'ncı Bölge Müdürü Mahmut Temel, "2020 yılında Antalya ilindeki yumurtlama kumsallarında tespiti yapılan 4 bin 842 yuvadan 204 bin 591 deniz kaplumbağası, Akdeniz'in serin suları ile buluşma ve hayata tutunma fırsatı yakalamıştır" dedi.

26.10.2020Gündem
İstanbulda boz ayı alarmı

İstanbul'da boz ayı alarmı

İstanbul Büyükçekmece'de bir vatandaş tarafından görüntülenen yavru ayıyı arama çalışmaları devam ediyor. Belediye ekipleri Kemerdere Vadisi'nde geniş alana dağılarak ayıyı bulmaya çalıştı.

16.10.2020Gündem
Büyükçekmecede boz ayı paniği İki gün üst üste ortaya çıktı

Büyükçekmece'de boz ayı paniği! İki gün üst üste ortaya çıktı

İstanbul Büyükçekmece’de 2 gün üst üste ortaya çıkan boz ayı vatandaşlarda tedirginliğe neden oldu. Büyükçekmece Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin ayının görüntülendiği bölgede yaptığı arama çalışmaları sonuçsuz kalırken ayının akıbeti merak konusu oldu.

15.10.2020Gündem
Türkiyedeki kuş türlerinin yüzde 62si Doğunun kuş cennetinde yaşıyor

Türkiye'deki kuş türlerinin yüzde 62'si 'Doğu'nun kuş cenneti'nde yaşıyor

Doğu Anadolu'nun kuş cenneti olan Aras Nehri Kuş Cenneti'nin kuş bilimine katkıları her geçen gün artıyor.

14.10.2020Seyahat
Yaralı şahin, tedaviye alındı

Yaralı şahin, tedaviye alındı

KIRKLARELİ’nin Vize ilçesinde ormanlık alanda bulunan yaralı bir şahin, Doğa ve Milli Parklar Müdürlüğü’nde tedaviye alındı.

6.10.2020Gündem
Kırklareli’de kaçak avcılıkta kullanılan ses düzenekleri ele geçti

Kırklareli’de kaçak avcılıkta kullanılan ses düzenekleri ele geçti

KIRKLARELİ Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan av koruma ve kontrol faaliyetlerinde kaçak avcılıkta kullanılan ses yayan 4 adet ses düzeneğine el konuldu.

1.10.2020Gündem
Vali Şıldak: Ayvalıkta yanan alanlar yeniden ağaçlandırılacak

Vali Şıldak: Ayvalık'ta yanan alanlar yeniden ağaçlandırılacak

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, Küçükköy Mahallesi’nde geçen hafta sonu çıkan yangında zarar gören alanın yeniden yeşertileceğini söyledi. Vali Şıldak, “Yanan 53 hektarlık alanı ağaçlandırarak, tekrar yeşertmek bizim görevimiz” dedi.

24.09.2020Gündem
Fenomene gözaltı; 3üncü maymun baskını

Fenomene gözaltı; 3'üncü maymun baskını

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin evine üçüncü kez maymun operasyonu düzenlendi. İzgi’nin evinde beslediği üçüncü ‘makak’ cinsi maymuna da el konulurken, savcılık bu kez İzgi için gözaltı kararı verdi.

19.09.2020Gündem
İstanbulda piton yılanı operasyonu

İstanbul'da piton yılanı operasyonu

İstanbul Başakşehir'de, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, beslemesi ve ticaretinin yapılması yasak olan 6 piton yılanı ele geçirildi. Yılanlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edilirken, konu ile ilgili 2 kişiye adli işlem yapıldı.

10.09.2020Haber
İstanbulda piton operasyonu

İstanbul'da piton operasyonu!

BAŞAKŞEHİR'de, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda, beslemesi ve ticaretinin yapılması yasak olan 6 piton yılanı ele geçirildi. Yılanlar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edilirken, konu ile ilgili 2 kişiye adli işlem yapıldı.

10.09.2020Gündem
Fenomene maymun baskını

Fenomene maymun baskını

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin ‘Koko’ adlı ‘makak’ cinsi maymunla yaptığı paylaşımların ardından polis, mart ayında İzgi’nin İstanbul Eyüpsultan’daki evine operasyon düzenlemişti.

8.09.2020Gündem
Sosyal medya fenomeni Meriç İzgiye, yasa dışı hayvan edinme operasyonu

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'ye, yasa dışı hayvan edinme operasyonu

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı yolla hayvan edindiği iddiasıyla sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'ye baskın yaptı. İzgi'ye işlem yapılırken yasa dışı yollarla elde ettiği maymunu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

7.09.2020Haber
Sosyal medya fenomenine şok baskın Yasak ama evinde yakalandı

Sosyal medya fenomenine şok baskın! Yasak ama evinde yakalandı

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasadışı yolla hayvan edindiği iddiasıyla sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'ye baskın yaptı. İzgi'ye işlem yapılırken yasadışı yollarla elde ettiği maymunu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edildi.

7.09.2020Gündem
Kütahya’da yaralı porsuk, tedavi edildi

Kütahya’da yaralı porsuk, tedavi edildi

KÜTAHYA’nın Domaniç ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yaralı bulunan porsuk, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nde tedaviye alındı.

7.09.2020Gündem
Kanadı kırık arı şahinine tedavi

Kanadı kırık arı şahinine tedavi

TUNCELİ'de, dağlık alanda kanadı kırık bulunan arı şahini, 3 ay süren tedavisinin ardından doğaya bırakıldı.

3.09.2020Gündem
2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

DENİZLİ'nin Bozkurt ilçesinde, elektrik çarpması sonucu yaralanan yavru leyleklerin, tedavi edilip sağlıklarına kavuştukları merkeze her gün gelmeleri dikkat çekti. Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, "Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip, merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor" dedi.

3.09.2020Gündem
Demrede denizdeki yaralı caretta caretta kurtarıldı

Demre'de denizdeki yaralı caretta caretta kurtarıldı

ANTALYA'nın Demre ilçesinde, denizde yaralı bulunan caretta caretta kurtarılarak, tedavisi için Muğla'ya gönderildi. Yat motorunun pervanesinin çarpması sonucu üst bölgesindeki kabuklarının parçalandığı tespit edilen caretta caretta tedaviye alındı.

3.09.2020Gündem
Yaralı yeşil deniz kaplumbağası, 3 saatte kurtarıldı

Yaralı yeşil deniz kaplumbağası, 3 saatte kurtarıldı

ANTALYA'nın Demre ilçesinde, denizde yaralı olduğu fark edilen yeşil deniz kaplumbağası, gönüllüler tarafından 3 saat süren çalışmayla kıyıya çıkarıldı. Bir süre kıyıda bekletilen kaplumbağa, Muğla'dan gelen ekibe teslim edilerek, tedavisi için Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne (DEKAMER) götürüldü. Ağzına misina dolanan kaplumbağanın sağ ön ayağında kırık, sol ön ayağındaki kabuk ile vücut kabuğunda çatlak olduğu belirlendi.

2.09.2020Gündem
Sahilde kaplumbağa yuvalarının iş makinesiyle dağıtılmasına 442 bin lira ceza

Sahilde kaplumbağa yuvalarının iş makinesiyle dağıtılmasına 442 bin lira ceza

ANTALYA'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü (DMKP) ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenleyip, 442 bin 482 TL ceza uyguladı.

25.08.2020Gündem
Antalyada sahilde kaplumbağa yuvalarının iş makinesiyle dağıtılmasına 442 bin lira ceza

Antalya'da sahilde kaplumbağa yuvalarının iş makinesiyle dağıtılmasına 442 bin lira ceza!

Antalya'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü (DMKP) ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenleyip, 442 bin 482 TL ceza uyguladı.

25.08.2020Gündem
Son dakika: Antalyada skandal görüntü Belediyeyle olan sitemizin çok işleri var, büyütmeyelim

Son dakika: Antalya'da skandal görüntü! 'Belediyeyle olan sitemizin çok işleri var, büyütmeyelim'

ANTALYA'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenledi.

24.08.2020Gündem
Sahilde çalışma yapılan iş makinesi, kaplumbağa yuvalarını dağıttı

Sahilde çalışma yapılan iş makinesi, kaplumbağa yuvalarını dağıttı

ANTALYA'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenledi.

24.08.2020Haber
Sahilde çalışma yapılan iş makinesi, kaplumbağa yuvalarını dağıttı

Sahilde çalışma yapılan iş makinesi, kaplumbağa yuvalarını dağıttı

ANTALYA'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından iş makinesinin ait olduğu Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenledi.

24.08.2020Gündem
Bahçesinde buldu Ne olduğunu öğrenince şaşkına döndü…

Bahçesinde buldu! Ne olduğunu öğrenince şaşkına döndü…

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde yılın 7 ayı uyuyan, fındık faresine benzerliği ile bilinen ve nesli tükenme tehlikesi altında olan ağaç yediuyuru (dryomys nitedula) görüldü. Ağaç yediuyurunu bulan vatandaş hayvanı bir süre besledikten sonra doğaya saldı.

6.08.2020Gündem
Bahçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olan ağaç yediuyuru buldu

Bahçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olan ağaç yediuyuru buldu

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde yılın 7 ayı uyuyan, fındık faresine benzerliği ile bilinen ve nesli tükenme tehlikesi altında olan ağaç yediuyuru (dryomys nitedula) görüldü. Ağaç yediuyuru bulan vatandaş hayvanı bir süre besledikten sonra doğaya saldı. Ağaç yediuyuru Nizamettin Kapar isimli bir vatandaş tarafından bağ evinin bahçesinde bulundu. Hayvanı önce fareye benzeten Kapar ardından internette yaptığı araştırmada onun bir ağaç yediuyuru olduğunu gördü. Kapar sonrasında ise yaptığı araştırmada ağaç yediuyuru’nun neslinin tükenme tehlikesi altında olduğunu görünce durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Kurum yetkilileri Kapar’a hayvanın yaralı değilse tekrar doğaya salınabileceğini söyleyince Kapar’da bir süre hayvanı besledikten sonra doğaya geri bıraktı. Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan ağaç yediuyuru’nun genellikle ormanlık alanlarda yaşadığı ve yılın 7 ayını uykuda geçirebildiği belirtildi.

6.08.2020Haber
Kazdağlarının kuş envanterine 5 yeni tür eklendi

Kazdağları'nın kuş envanterine 5 yeni tür eklendi

Kazdağları'nda bir grup araştırmacı tarafından yürütülen çalışma kapsamında daha önce bölgede varlığı bilinmeyen 5 yeni kuş türü görüntülendi.

4.08.2020Teknoloji
Yuvasından düşen yavru şahin, korumaya alındı

Yuvasından düşen yavru şahin, korumaya alındı

TUNCELİ'de, yuvasından düştüğü öğrenilen yavru şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nde koruma altına alındı.

29.07.2020Gündem
Sınır kapısında 200 saka ve muhabbet kuşu ele geçirildi

Sınır kapısında 200 saka ve muhabbet kuşu ele geçirildi

KİLİS'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparken durdurulan 2 araçta yapılan aramada 200 saka ve muhabbet kuşu ile 14 bin 600 paket kaçak sigara ele geçirildi.

13.07.2020Gündem
Erdemli Çamlığını belediye işletecek

Erdemli Çamlığı'nı belediye işletecek

Erdemli Çamlığı Talat Göktepe Milli Parkı'nın işletmesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile protokol yapan Erdemli Belediyesi'ne geçti. Protokolün yürürlüğe girmesiyle Erdemli Belediyesi tarafından yıllık yaklaşık 80 bin ziyaretçisi bulunan milli parkta hummalı bir temizlik çalışma başlatıldı.

8.07.2020Seyahat
Yolda bulduğu yavru tilkiyi evinde besledi

Yolda bulduğu yavru tilkiyi evinde besledi

TOKAT'ta bahçesine giderken bulduğu yavru tilkiyi, evine götürüp besleyen Metin Yıldırım ertesi gün Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

7.07.2020Gündem
Türkiyenin en yaşlı şimşir ormanlarından iyi haber

Türkiye'nin en yaşlı şimşir ormanlarından iyi haber

TÜRKİYE'nin tek yaşlı şimşir ormanı olan ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nca (WWF) korumaya alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterilen, Rize’nin Fırtına Vadisi’nde kuruma tehlikesi bulunan şimşir ağaçları, ilaçlama ve biyolojik mücadele ile yeniden yeşermeye başladı.

7.07.2020Gündem
Çorumda aslan paniği yaşanmıştı Fotokapana yakalananlar şaşırttı

Çorum'da 'aslan' paniği yaşanmıştı! Fotokapana yakalananlar şaşırttı

Çorum'un Bayat ilçesine bağlı Aşağı Emirhalil köyü kırsalında görüldüğü iddia edilen aslanın bulunması için yerleştirilen fotokapanlara çakal, tilki ve domuz görüntüleri yansıdı.

4.07.2020Gündem
Ayağına tel dolanan bozayı, mahsur kaldığı ağaçtan 2 günde kurtarıldı

Ayağına tel dolanan bozayı, mahsur kaldığı ağaçtan 2 günde kurtarıldı

RİZE’nin Pazar ilçesinde ayağına dolanan çelik telle çıktığı armut ağacında mahsur kalan bozayı, 2 gün süren operasyonla kurtarıldı. Ayağındaki çelik tel alınan ayı, doğaya bırakıldı.

1.07.2020Gündem
Ölü flamingo muamması

Ölü flamingo muamması

Doğa harikası ve flamingo cenneti olarak bilinen Tuz Gölü’nde son zamanlarda çok sayıda flamingo ölü bulundu.

18.06.2020Gündem
Tuz Gölünde ölü bulundular Nedeni araştırılıyor

Tuz Gölü'nde ölü bulundular! Nedeni araştırılıyor

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların kuluçkalarından çıkan yavrularından bazıları ölü bulundu. Konya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 20 yavru flamingonun ölü bulunmasının nedeninin ani hava sıcaklığı değişimi olduğu üzerinde duruyor. Flamingolardan alınan örnekler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

17.06.2020Gündem
Kırklarelinde üzücü olay

Kırklareli'nde üzücü olay

Kırklareli'nin Dereköy yakınlarındaki ormanlık bölgeye bırakılmış 12 ölü, 4 bitkin köpek bulundu. Yapılan ilk incelemede köpeklerin zehirlendiği belirlendi. Bölgede yapılan incelemenin ardından Tarım İl Müdürlüğü veterineri tarafından ölü hayvanlardan örnek alındı.

9.06.2020Gündem
Kayseride yaralı bulunan 2 şahin tedaviye alındı

Kayseri'de yaralı bulunan 2 şahin tedaviye alındı

KAYSERİ'nin Yahyalı ilçesinde yaralı bulunan 2 kızıl şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerince hayvanat bahçesine götürülerek tedaviye alındı.

2.06.2020Gündem
Bolunun doğa harikaları ziyarete açılıyor

Bolu'nun doğa harikaları ziyarete açılıyor

Bolu'nun doğa harikası tabiat parkları ve milli parkı, bugün itibariyle koronavirüs önlemlerine devam edilerek ziyaretçilere açılıyor.

1.06.2020Seyahat
188 kelebek türünü 6 yılda fotoğraflayıp kitap haline getirdiler

188 kelebek türünü 6 yılda fotoğraflayıp kitap haline getirdiler

Tokat'ta kurulan 'Erbaa Kelebek Ekibi' 6 yıl boyunca çektikleri kelebek fotoğraflarını kitap haline getirdi. Tokat Valiliği ile Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğünün desteğiyle çıkarılan kitapta 188 kelebek türü yer alıyor

28.05.2020Seyahat
Buldukları kurt yavrusunu süt ve yoğurtla beslediler

Buldukları kurt yavrusunu süt ve yoğurtla beslediler

BATMAN'ın Gercüş ilçesinde, bitkin halde bulunan kurt yavrusu köylüler tarafından süt ve yoğurt verilerek beslendi. Kurt yavrusu, kendine geldikten sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

28.05.2020Gündem
Anneleri olmayan yavru kurtlar için mutlu son

Anneleri olmayan yavru kurtlar için mutlu son

Iğdır'da jandarma ekipleri, dağlık alanda devriye gezerken bulduğu yavru kurtları elleriyle besledi. Bir süre yavruların annesinin dönmesini bekleyen jandarma, daha sonra hayvanları Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim etti.

21.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Etkileşim için maymuna işkence etti

Çektiği birbirinden saçma videolarla sosyal medyada ‘zekâ yaşı’ tartışma konusu olan Meriç İzgi ve Kaan Özdil, yine bir rezalete imza attı. İzgi yasadışı yollardan satın alıp Türkiye’ye soktuğu 3. maymununu Özdil’in canlı yayınına çıkarıp işkence etti. Görüntüler infial yarattı ama internetten tek ‘tık’ ile maymun satın almak çok kolay!

15.09.2020