EKSTRA
MENÜ

Dizi Önerileri

Dizi Önerileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizi Önerileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 398 Dizi Önerileri haberi bulunmuştur.

Dizi Önerileri Haberleri

Güçlü Kadın Karakterlerin Hakim Olduğu Muhteşem Diziler

Güçlü Kadın Karakterlerin Hakim Olduğu Muhteşem Diziler!

Bazı diziler var ki en büyük özelliği ve izlenme sebebi harika kadın karakterleri. Güçlü kadın karakterleri ile sektöre damgasını vuran gelmiş geçmiş en iyi dizileri sıralıyoruz.

Netflix’e Yeni Başlayanlar İçin Altı Faydalı Tavsiye

Netflix’e Yeni Başlayanlar İçin Altı Faydalı Tavsiye!

Eğlence servisi Netflix’in üyeleri arasına yeni katılmış olabilirsiniz. Peki, Netflix deneyiminizi daha da geliştirmek için neler yapmalısınız? Bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız aşağıdaki altı faydalı tavsiyeye göz atmanızı öneririz.

29.05.2020Kültür Sanat
Evdeyken başlamanız gereken en iyi 10 dizi hangisi

Evdeyken başlamanız gereken en iyi 10 dizi hangisi?

Eğer hala izlemediyseniz mutlaka başlamanız gereken 10 diziyi listeledik!

30.03.2020Evde Hayat Var
Evde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Başlayabileceğiniz 15 Dizi

Evde Keyifli Vakit Geçirmek İçin Başlayabileceğiniz 15 Dizi

Evden çıkamadığımız şu günlerde en keyif veren, kafa dağıtan şeylerden biri dizi/film izlemek. Mahmure editörleri olarak en sevdiğimiz 15 diziyi sizler için sıraladık. Listede izlemedikleriniz varsa, başlamak için tam da ideal zaman!

18.03.2020Kültür Sanat
2019 yılında Çıkan En Popüler 10 Dizi

2019 yılında Çıkan En Popüler 10 Dizi

Netflix, 2019 yılında Türkiye’nin izlemeyi en çok tercih ettiği popüler içerikleri derledi. Bu listeler hazırlanırken Netflix’teki dizi, film ve belgeselleri 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenler baz alındı. Ayrıca dizilerin popüler sezonlarının istatistiklerine bakıldı.

30.12.2019Kültür Sanat
Çekirdekler hazırsa diziler başlasın

Çekirdekler hazırsa diziler başlasın!

Ekran yalnızca belli başlı dizilerin hakimiyetinde gibi gözüküyor olabilir ama gerçekler öyle değil. Pek çok platformda izleyebileceğimiz onlarca alternatif mevcut. İşte "Ne izlesem?" diye düşünenlere dizi önerileri... // Yazı-Kurgu: Sebla KOÇAN

13.11.2018Life Style
Bu sezon çok dizi yaptı işte sonbahar için birkaç dizi önerisi

Bu sezon çok dizi yaptı işte sonbahar için birkaç dizi önerisi

Yaz bitti, kış geliyor diye sakın üzülmeyin. Sonbahar'ın tadı bir başka. Yazın rehavetini, sonbahar bunalımını evden çıkmadan, gece geç saatlere kadar tembel tembel dizi izleyerek atabilirsiniz! Yapmanız gereken sevebileceğiniz birkaç dizi bulmak. Yeni vizyona giren dizilerden bir demet yapabilirsiniz. İzlemediğiniz dizilere göz atabilirsiniz ya da 1-2 sezon önce başlamış dizileri takip edebilirsiniz.

22.09.2014Keyif
Toyota Sakarya modeli üretin ‘Sakaria’ diye dünyaya satarsınız

Toyota Sakarya modeli üretin ‘Sakaria’ diye dünyaya satarsınız

Japonya gezisinin üçüncü gününde Toyota Dünya Başkanı Fuijo Cho ile bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, “Toyota Sakarya adı altında yeni bir model üretebilirsiniz. Japonca’ya da çok uygun, ‘Toyota Sakaria’ diyebilirsiniz” dedi.

12.05.2012Ekonomi
Sanayi Bakanı Toyotadan Sakariayı istedi

Sanayi Bakanı Toyota'dan 'Sakaria'yı istedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Toyota Dünya Başkanı Fuijo Cho'dan Türkiye'deki fabrikasından “Sakaria” ismiyle yeni bir model üretmesini talep etti.

12.05.2012Ekonomi
Erdoğan: Aşırılar dünyayı krize sürüklüyor

Erdoğan: Aşırılar dünyayı krize sürüklüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bir yanda dini değerler adına yapıldığı iddia edilen terörist eylemler, öte yandan farklı gördüğü her şeyi ve herkesi, öteki olarak tanımlayan aşırılık yanlıları dünyayı küresel bir krize itmeye çalışmaktadır” dedi.

29.01.2007Gündem
Hollywood, Elizabethin dokuz ayının peşinde

Hollywood, Elizabeth'in dokuz ayının peşinde

Bush ve Saddam'dan sonra ABD'de en çok konuşulan üçüncü kişi haline gelen 15 yaşındaki Elizabeth Smart, kaçırılma macerasından sonra zengin olacak. Smart ve ailesine, halen gizemini koruyan dokuz ayın filmini ve kitabını yapmak için teklif yağıyor.

19.03.2003Dünya
Son dakika... Bakan Koca: Virüs kitlesel bulaşma dönemine geçti

Son dakika... Bakan Koca: Virüs kitlesel bulaşma dönemine geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakan Koca, ''Virüs bulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti'' dedi. Bakan Koca ayrıca ''Tedbirlere uyulmazsa yeni tedbirler kaçınılmaz olur'' dedi.

18.11.2020Gündem
Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Her 5 bebekten birini etkileyen kolik ağlamalarının gaz sıkışmasından kaynaklanmadığını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın “Kolik ağlamalarına neyin sebep olduğu net olarak bilinmiyor. Bazı çalışmalar kolik ve bebek migreni arasında bir bağlantı bulmuştur ve daha ileri çalışmalar bu ilişkiyi araştırmaktadır. Fakat annenin sigara içmesi veya hamilelik sırasında sigara kullanımına devam etmesi bebeklerin kolik olma riskini arttırdığı kanıtlanmıştır” dedi.

En İyi Osmanlı Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Osmanlı Dizileri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Osmanlı Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Osmanlı Dizileri Listesi Ve Önerisi (2020)

Son dönemlerin en gözde dizi kategorisi olan Osmanlı dizileri, ülke sınırlarını aşan bir popülariteye sahiptir. Öyle ki final yapmış dizilerin farklı kanallarda tekrarlarının bile izlenme oranları oldukça yüksektir. Peki, en iyi Osmanlı dizileri nedir? Yeni ve eski en çok izlenen Osmanlı dizileri listesi ve önerileri nelerdir? İşte, en iyi Osmanlı dizileri listesi.

20.10.2020Kültür Sanat
Covid-19 sağlık tesislerinin tasarımını nasıl değiştirecek

Covid-19 sağlık tesislerinin tasarımını nasıl değiştirecek?

Koronavirüs salgınının hastaneden tıbbi laboratuvarlara kadar tüm sağlık tesislerinin tasarımı üzerinde uzun vadeli etkileri olacağını ifade eden İç Mimar Hakan Cengiz, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

2.10.2020Dekorasyon
‘Rapor almayan devamsız sayılır’

‘Rapor almayan devamsız sayılır’

Yüz yüze eğitim başladığında pandemi nedeniyle çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler, devamsızlık sorunuyla karşı karşıya. TBMM Milli Eğitim Komisyonu, sağlık raporu almayan öğrencilerin devamsız sayılacağı görüşünde.

13.08.2020Eğitim
Sosyal medya şirketleri ülkelerle anlaşma yoluna gitmeli

'Sosyal medya şirketleri ülkelerle anlaşma yoluna gitmeli'

Uzmanlar, sosyal medya platformlarının; özellikle yerleşik ülke dışındaki bölgelerde temsilcilik, şube ya da ofis açmak suretiyle problemleri hızlıca çözüme kavuşturabileceğini vurguluyor.

27.07.2020Teknoloji
Kamu ve özel sektör el ele verirse Türkiye pandemi krizini fırsata çevirebilir

Kamu ve özel sektör el ele verirse Türkiye pandemi krizini fırsata çevirebilir

İstanbul Ticaret Üniversitesi akademisyenlerinin Covid-19’a ilişkin hazırladığı yeni raporda, Türkiye’nin krizlere karşı artık dirençli olduğu, pandemi sürecinde de Avrupa’nın üretim üssü olmayı hedeflemesi gerektiği belirtiliyor. Bunun için kamu ve özel kesimin el-ele vererek akıl ve güç birliği yapması gerektiğine vurgu yapan raporda Covid-19 pandemisine karşı ve sonrasında alınacak tedbirleri belirlemek, koordine ve takip etmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı’nda ‘Pandemiye Karşı Önlemler, Planlama ve Koordinasyon Birimi’ oluşturulması da öneriliyor.

6.07.2020Ekonomi
TikTokun öneri sistemi nasıl çalışıyor

TikTok'un öneri sistemi nasıl çalışıyor?

Popüler video uygulaması TikTok, kullanıcılarının büyük bir kısmının en çok zaman geçirdiği yer olan Sizin İçin akışının nasıl çalıştığını açıkladı. Yorum, takip gibi uygulama içi etkileşimler ya da özel tercihler dikkate alındıktan sonra devreye giren bir öneri sistemi olan Sizin İçin akışı; kullanıcıların kişiselleştirilmiş bir uygulama deneyime sahip olmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

19.06.2020Teknoloji
Ücretsiz en iyi video çekme programı önerileri

Ücretsiz en iyi video çekme programı önerileri

Teknolojinin ilerlemesiyle internet üzerinden birçok işlem yapılabilmektedir. İnternet kullanıcı sayısının günden güne artması ile birçok soruyu da beraberinde getirmiştir. Bu sorulardan birisi de ücretsiz en iyi video çekme programı önerileri hakkındaki sorulardır. Sizlere ücretsiz video çekme programları ile ilgili bilgileri detaylıca inceledik.

15.05.2020Teknoloji
Türkiyenin mini tankı için seri üretim başlıyor

Türkiye'nin 'mini tankı' için seri üretim başlıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen ve güvenlik güçlerinin kullanımına sunulan insansız kara araçlarına "mini tank" olarak da nitelendirilen yenileri eklenecek.

11.05.2020Teknoloji
TFF Sağlık Kurulu, Futbola Dönüş Öneri Protokolünü yayınladı

TFF Sağlık Kurulu, Futbola Dönüş Öneri Protokolü'nü yayınladı!

TFF Sağlık Kurulu, Futbola Dönüş Öneri Protokolü hakkında açıklamada bulundu.

10.05.2020Futbol
IBM’den BT operasyonları için yeni nesil yapay zeka

IBM’den BT operasyonları için yeni nesil yapay zeka

Günümüzde CIO'ların karşı karşıya kaldıkları zorluklar; küresel salgının ardından normalleşme sürecine geçişi hedeflediği için eskiye kıyasla çok daha karmaşık ve kritik. IBM ise Think Digital konferansında CIO'ların BT altyapılarını, gelecekteki aksaklıklara karşı daha dayanıklı hale getirecek ve maliyetleri düşürmelerine yardımcı olacak şekilde otomasyonu için tasarlanan yeni yapay zeka destekli yeteneklerden ve hizmetlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesini tanıttı.

6.05.2020Teknoloji
Sokağa çıkma kısıtlaması sonrası oyunlara ilgi arttı

Sokağa çıkma kısıtlaması sonrası oyunlara ilgi arttı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında 23-26 Nisan'da 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde dijital ortamlardaki yoğunluğa ilişkin araştırmasının sonuçlarını duyurdu.

29.04.2020Teknoloji
Evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeseller

Evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeseller

Evde bol bol vakit geçirdiğimiz bugünler bolca kitap okumak, yeni bir hobi edinmek ve kendimizi geliştirmek için ideal. Evdeyken yapabileceğimiz bir diğer aktivite ise belgesel izlemek. Oturduğunuz yerden sizi dünyanın öbür ucuna götürecek ve oradaki insanların hayat tarzları ile tanıştıracak seyahat temalı belgeseller izlemeye ne dersiniz? Sizin için evinizin rahatlığında dünyayı gezdiren seyahat temalı belgeselleri listeledik.

29.04.2020Seyahat
Kosavadaki sokağa çıkma izni kimlik kartındaki son 2 rakama göre

Kosava'daki sokağa çıkma izni kimlik kartındaki son 2 rakama göre

Kosova'da son günlerde koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin meydana gelen vakalardaki artışı nedeniyle, hükümet sıkı tedbirler aldı. Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia tarafından açıklanan yeni önlemler kapsamında, 15 Nisan itibariyle sokağa çıkma saatleri 1,5 saate düşürüldüğü belirtildi.

14.04.2020Dünya
Sporseverler için film ve belgesel önerileri S Sport Plus’ta

Sporseverler için film ve belgesel önerileri S Sport Plus’ta!

S Sport Plus, Nisan ayı boyunca en iyi spor belgesellerini ve spor temalı filmleri sporseverlerle buluşturuyor.

3.04.2020Diğer
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5e çıktı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5'e çıktı

Sağlık Bakanı Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca vaka sayısının 5'e çıktığını söyledi. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı kararının alındığını açıkladı.

14.03.2020Gündem
Yönetmen Nazif Tunç: 50 yıl Türk sinemasının tek destekçisi Türk milleti oldu

Yönetmen Nazif Tunç: 50 yıl Türk sinemasının tek destekçisi Türk milleti oldu

Yönetmen Nazif Tunç, özellikle Yeşilçam yıllarında Türk insanının sinemayı desteklediğini söyleyerek, "50 yıl, belki daha da uzun bir süre Türk sinemasının tek destekçisi Türk milleti oldu." dedi.

20.02.2020Kitap Sanat
Yeni Nesil Dekorasyon Trendleri: Doğaya ve Eskiye Dönüş

Yeni Nesil Dekorasyon Trendleri: Doğaya ve Eskiye Dönüş

Dekorasyon, geçmiş yıllara oranla artık insanlar için çok daha fazla önem arz ediyor. Dekorasyon trendleri değişiyor, moda kavramı ile beraber ilerliyor. Peki, 2020 dekorasyonunda neler ön plana çıkıyor? Bahar aylarında evlerimizi nasıl dekore etmeliyiz? Türkiye'deki dekorasyon alışkanlıkları neler? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını All Happy Days Kurucusu ve Tasarımcı Petek Güven verdi.

14.02.2020Ev Dekorasyon
Bakan Varank: Otomotiv sektörünün geleceğinde biz de varız

Bakan Varank: Otomotiv sektörünün geleceğinde biz de varız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'nin Otomobili'yle, küresel piyasada rekabet edecek markamızı oluşturuyor, sektörün geleceğinde 'biz de varız' diyoruz" dedi.

5.02.2020Ekonomi
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim
Ankara fısıltıları... Foto by Şentop

Ankara fısıltıları... Foto by Şentop

Meclis'te gece yarılarına kadar süren 12 günlük bütçe görüşmelerinin son günü, anı fotoğrafı çektirmek isteyen muhabirler, basın locasında bir araya geldi.

22.12.2019Gündem
YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “YÖK, üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyor. YÖK bünyesinde kurulan Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu'nun verimli çalışmalarıyla üniversite-sanayi işbirliği için öngörülen tüm mekanizmaların sağlıklı yürümesini sağlayacak aksiyon odaklı kararlar alınarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletiliyor" dedi.

30.11.2019Eğitim
Küresel şirketlerin vergi oyununa karşı hükümetlerin eli güçleniyor

Küresel şirketlerin "vergi oyununa" karşı hükümetlerin eli güçleniyor

OECD, Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google gibi dijital şirketler dahil uluslararası şirketlerin vergilendirilmesi konusunda yeni önerilerini açıkladı.

9.10.2019Ekonomi
‘Sınıra timsah dolu hendekler’

‘Sınıra timsah dolu hendekler’

New York Times’ın iki muhabiri kaleme aldıkları kitapta, ABD Başkanı Trump hakkında şok iddialarda bulundu. Buna göre Trump, mülteci kriziyle ilgili toplantılarda Meksika sınırında inşası süren duvarın yanı sıra timsahlarla dolu hendek açılması ve sınırı geçen göçmenlerin bacaklarına ateş edilmesini de gündeme getirmiş. Trump iddialara ‘sahte haber’ diye tepki gösterdi.

3.10.2019Dünya
Avrupa da kadınları koruyamıyor

Avrupa da kadınları koruyamıyor!

Kadın cinayetleri rakamları bakımından Fransa, Avrupa Birliği’nde başı çekiyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron aile içi şiddete karşı ülke çapında bir kampanya başlattı. Bu tür olayları ihbar etmeye yönelik bir telefon hattına gelen bir çağrıyı dinleyerek konu hakkında bilgi aldı. Cinsiyet eşitliği bakımından örnek gösterilen Finlandiya bile kadın cinayetleri konusunda en yüksek oranlarda sahip. Diğer Avrupa ülkeleri de sosyal sınıf ayrımı gözetmeden meydana gelen kadın cinayetleri konusunda çeşitli önlemler almaya çalışıyor.

10.09.2019Avrupa
İftardan Sonra 15 Dakikada Yapabileceğiniz Egzersizler

İftardan Sonra 15 Dakikada Yapabileceğiniz Egzersizler

Çoğu kişi Ramazan ayında kendisini güçsüz hissederek spor yapmayı bırakıyor. Yemek yediğimiz saatleri tamamen değiştirdiğimiz için vücut kompozisyonumuzda da birçok değişim oluşuyor.

Merak: Ne izlesem, ne okusam

Merak: Ne izlesem, ne okusam

O kadar çok seçenek var ki aklımı kaybediyorum diyen Kampüslü! Hazır, vizeleri de henüz atlatmışken ne izlesem ne okusam diye düşünme! Senin için seçtik bile.

1.04.2019Kampüs

Yazar Sonuçları

COVID-19 ile mücadelede kısırdöngü nasıl kırılabilir?

Dünkü yazımız Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın haziran ayı başında “Kara görüldü” demesine rağmen, yaptığı benzetmedeki “dalgalar” nedeniyle geminin karaya bir türlü yanaşamadığını, daha doğrusu Türkiye’nin COVID-19 ile mücadelede arzulanan sonuca bir türlü ulaşamadığını anlatıyordu.

1.07.2020

X-Işın Teleskobu SRG İlk Altı Aylık Gökyüzü Taramasını Tamamladı

Almanya ve Rusya ortaklığında geliştirilen SRG X-ışın teleskobu ilk altı aylık bilimsel gözlemlerini tamamladı. Böylece; X-ışınlarında yeni bir gökyüzü haritası elde edildi. 

23.06.2020

Bu dönemde en çok...

“Evde kal” çağrılarıyla başlayan, kendimizi evlerde izole ettiğimiz sürecin üçüncü haftasına giriyoruz. Peki bu süreçte neler öne çıktı, nelere tutunduk, nelerden sıkıldık? İşte gözlemlediğim şeyler...

30.03.2020

Trump’la muhatap olmanın dayanılmaz güçlüğü

Milli Savunma Bakanlığı’nın web sitesinde yer alan bir fotoğraf Bakan Hulusi Akar ile ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert Charles O’Brien’ı önceki gün Ankara’da yaptıkları görüşme sırasında gösteriyor.

18.10.2019

YPG ile Esad rejimi uzlaştırılabilir mi? Hangi yöntemle?

Dünkü yazımda değindiğim ‘Uluslararası Kriz Grubu’nun (International Crisis Group/ICG) Suriye’nin kuzeydoğusundaki durumu konu alan son raporu Türkiye ile ABD arasında ‘güvenli bölge’ üzerinde varılan mutabakattan tam bir hafta önce 31 Temmuz tarihinde yayımlandı.

16.08.2019

‘Yaz kafası’na ne iyi gelir?

Son yazlarımıza damga vuran seçim döngüsü bittiğine göre artık yaz kafasına tam anlamıyla girdiğimizi varsayıyorum.

26.06.2019

Aman tanrım yaz geliyor

Kışın yediğim hurmalar yazın yaklaşmasıyla tırmalamaya başladı beni. Baktım ufak ufak yemek porsiyonlarım büyümeye, yanlarım simitlenmeye başlamış, hemen telefona sarıldım, 5 senedir kurtarıcım olan Şeyda Coşkun’u aradım.

18.04.2019