EKSTRA
MENÜ

Diyet Yanlışları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 164 haberi bulunmuştur.

Diyet Yanlışları Haberleri

Kilo verirken dikkat Bu hataları yapmayın

Kilo verirken dikkat! Bu hataları yapmayın

Pandeminin etkisiyle fazla kilolarından şikayetçi olanların sayısı her geçen gün artıyor. Birçok insan fazla kilolarından kurtulmak, sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşmak için çeşitli diyetlere yöneliyor. Bilinçsizce diyet yapanların farkında olmadan yaptığı diyet yanlışları nedeniyle zayıflamak yerine kilo aldığını belirten Dyt. Psk. M. Berrin Ak, sağlıklı bir şekilde kilo vermenin mümkün olduğunun altını çizerek, diyette en çok yapılan 8 hatayı açıkladı.

30.09.2020Sağlık
Diyet Yaparken Yorgun Düşmeyin

Diyet Yaparken Yorgun Düşmeyin

Diyet yaparken halsizlik yaşıyor musunuz? Yorgun hissediyor musunuz? Veya hemen pes mi ediyor musunuz? Korkmayın, sıklıkla karşılaşabilen bu durumlar çözümsüz değil

14.07.2020Diyet Rehberi
Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diyet yapmak, sadece belli başlı şeyleri yemeyi kesmek ve düzenli beslenmek demek değildir. Kilo verme sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı önemli adımlar vardır. Bu püf noktalarına uyarak kilo verme sürecinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. İşte diyet yaparken dikkat etmeniz gerekenler…

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Son yıllarda sıfır beden olmak güzellik sembolü gibi algılandığı için de bu uğurda aç dolaşan, tek tip gıda ile beslenen ve bilimsel bir gerçeğe dayanmayan 'diyet' modellerini tercih eden pek çok insan var.

Diyetlerde Yapılan En Büyük 5 Hata

Diyetlerde Yapılan En Büyük 5 Hata

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu, yaklaşan bahar ile birlikte kilo vermek isteyenlerin yaptıkları büyük hatalara dikkat çekti ve zayıflamanın öncelikle karar vermekten geçtiğinin altını çizdi.

Şok diyetler aldatıyor

Şok diyetler aldatıyor

Kısa yoldan kilo vermek şeker hastalığı riskini artırıyor.

17.05.2017Saglik
Bu diyet hatalarını sakın yapmayın

Bu diyet hatalarını sakın yapmayın!

Kilo vermek uğruna sağlığınızdan olabilirsiniz.

22.07.2016Sağlık
Doğal yollarla mide küçültmenin 8 yolu

Doğal yollarla mide küçültmenin 8 yolu

Sağlıklı beslenip doğal yollarla mide küçültülerek kilo verebilirsiniz.

15.07.2016Sağlık
Karatay diyetinin sırları

Karatay diyetinin sırları

Karatay diyeti hakkında tüm beslenme önerileri!

13.05.2016Sağlık
Yanlış diyetlerle zayıflamanın 10 kötü sonucu

Yanlış diyetlerle zayıflamanın 10 kötü sonucu

Kilo vermeye çalışırken sağlığınızdan olmayın!

11.05.2016Sağlık
Diyet yanlışları

Diyet yanlışları

Sadece diyet yapmak, yani yalnızca yeme içmeyi azaltmak belirli bir kilo kaybı sağlayabiliyor. Ne var ki yağ kaybı ile birlikte kas kazanımı sağlanamadığı için verilen kilolar, kısa bir süre sonra geri alınıyor.

18.02.2008Sağlık
LGSye 5 kala öneriler

LGS'ye 5 kala öneriler

6 Haziran’da uygulanacak LGS öncesi, MEF Okulları Bahçeşehir Kampüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü uzmanları, anne babalara bazı önerilerde bulundu.

27.05.2021Eğitim
Dr. Ümit Aktaştan Yaşam Sevinci

Dr. Ümit Aktaş'tan Yaşam Sevinci

Dr. Ümit Aktaş’ın hastalıklardan korunmak için çaresizlik yerine, çözüm sunan yeni kitabı “Yaşam Sevinci”, ALFA Yayınları’ndan yayınlandı.

11.03.2020Alışveriş
İnsülin direnci nedir İnsülin direnci tedavisi nasıl yapılır

İnsülin direnci nedir? İnsülin direnci tedavisi nasıl yapılır?

Dünya genelinde ciddi bir halk sağlığı sorunu olan insülin direnci ülkemizde de oldukça yaygın. Uzmanlar özellikle kilo verememenin en büyük suçlusu olarak insülin direncini gösteriyor. Peki, insülin direnci nedir? İnsülin direnci tedavisi nasıl yapılır?

16.01.2019Sağlık
Diyette Doğru Bilinen 5 Yanlış

Diyette Doğru Bilinen 5 Yanlış

Öğün atlamanın diyette yapılan en büyük hatalardan biri olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Ceysi Kazado, diyette doğru bilinen yanlışları sıraladı.

Zayıflamak isterken kilo almayın

Zayıflamak isterken kilo almayın!

Kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak herkesin önemli isteklerindendir. Fakat bazı zamanlarda, zayıflamaya çalışırken yanlış yapılan uygulamalar nedeniyle kilo alanlara da rastlanmaktadır. Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, zayıflarken dikkat edilmesi gerekenleri ve diyet hakkında doğru bilinen yanlışları sizler için anlattı.

22.05.2018Sağlık
7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz

7 uzmandan 7 diyet... Sezona formda ve sağlıklı giriyoruz!

Üçüncü cemre çoktan düştü, güneş yüzünü göstermeye başladı, en şifalı otlar birbiri ardına tezgâhlarda... Nihayet, mevsimlerden bahar! Bu kış fazla ‘kaçırdıysanız’ ya da hareketsiz kaldıysanız rehberimiz tam size göre.

31.03.2018Hürriyet Pazar
Diyabette doğru bilinen 25 yanlış

Diyabette doğru bilinen 25 yanlış

Son yıllarda görülme sıklığı gittikçe artan Diyabet (şeker hastalığı), toplumsal sosyal ve ekonomik boyutları olan bir salgın şeklini almış olup önlenmesi, zamanında tedavi altına alınması ve en önemlisi bilinçlendirilmesi gereken mühim bir hastalık halini almıştır.

7.11.2016Gündem
Fazla meyve kilo olarak geri dönüyor

Fazla meyve kilo olarak geri dönüyor!

Peki günlük alınan meyve miktarı ne olmalı?

13.05.2016Sağlık
Ortaokuldaki kiloma geri döndüm

Ortaokuldaki kiloma geri döndüm

1 ayda 10 kilo verdi, 4 ayda mucize yarattı... Bu tarz zayıflama hikayelerini hemen her gün görüyoruz ama uzmanlar mucize diyet listelerine karşı uyarıyor. Yaz ayları yaklaştı diye hızlı kilo verdiren diyet listelerini uygulamak bir süre sonra verilen kiloların fazlasıyla geri alınmasına neden oluyor.

25.04.2016Sağlık
Beyin sağlığınızı korumak elinizde

Beyin sağlığınızı korumak elinizde

İlerleyen yaşla birlikte artan unutkanlık şikayetleri, bazen yoğun iş temposuna bazen de hayatın rutin akışına bağlanarak önemsenmeyebiliyor. Ancak beyin sağlığının korunması sağlıklı bir yaşam için en önemli konuların başında geldiği için, unutkanlık şikayetlerinin ciddiye alınarak uzman kontrolünde gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Memorial Şişli Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Türker Şahiner ve Doç. Dr. Yakup Krespi, Türkiye’de ilk kez uygulanan “Beyin Sağlığı Koruma Programı” hakkında bilgi verdi.

18.04.2016Sağlık
Bülent Arınç:  Söylediğim her sözün arkasındayım

Bülent Arınç: Söylediğim her sözün arkasındayım

Cuma akşamı CNN Türk'te Taha Akyol'un programında yaptığı açıklamalar tartışılan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'dan eleştirilere yanıt verdi. Arınç, uzun açıklamasında ''Söylediğim her sözün sonuna kadar arkasındayım'' dedi. Arınç'ın 6 sayfalık açıklamasını AK Partili eski Bakan Hüseyin Çelik kendi hesabından retweetledi.

1.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Diyetin Hurafesi Olur mu?

Ben yazayım, sizler karar verin diyetin hurafesi olur mu :)

24.09.2020

Eldeki çizgiler mi kandaki değerler mi

Sağlığınız söz konusu olduğunda avucunuzdaki çizgilere değil, kan tahlil raporunuzda yazan değerlere güvenin. Çünkü kanınız asla yalan söylemez. 

24.02.2016
Sabah sebze suyu, akşam sufle

Sabah sebze suyu, akşam sufle

Sabah sebze suyuyla başlanan diyet akşam sufle eşliğinde bozuluyor mu? Yemekle bi-polar ilişkileri olanlara tavsiyeler!

25.01.2016

Yanlış diyet ruh sağlığınızı bozar

“Diyet yanlışları” saymakla bitmez ama bunlardan bazıları çok önemli. Çünkü o yanlışlar yalnız kilo vermenizi engellemiyor, sizi kilo gelgitlerine sokup beden ve ruh sağlığınızı bozuyor, metabolizmanız ve hormonal dengenizi altüst ediyor.

20.10.2010

Kim suçlu

Diyet yanlışları saymakla bitmiyor. Bunları tek tek yazmaya kalksak dizimiz dizi olmaktan çıkar kitap olur!

18.09.2008

Emzirmek göğüsleri bozmaz hormon iğneleriyle zayıflanmaz

Sağlık yanlışlarımız saymakla da, yazmakla da bitecek gibi değil. 2008 yanlış-metremiz bu hafta da sürüyor. Böyle giderse belki de kitap haline gelecek! İşte bu haftanın "doğru bilinen yanlışlar"ı...

21.06.2008

Biyopsi kanseri yaymıyor Botoks beyne zarar vermiyor

"Yanlış-metre" çalışmaya devam ediyor. Bu hafta da kanser, beslenme ve güzellik alanında doğru bildiğimiz bazı yanlışları ölçüyor! Mesela, hemoroid kremi göz altı morluklarını tedavi etmiyor, botoksla güzelleşmek beyni zedelemiyor, süt içmek kanseri tetiklemiyor. İşte en yaygın "sağlık yanlışları"ndan bazıları ve çözümleri...

14.06.2008

Diyet yanlışları

Fazla kiloluların gözden kaçırdıkları veya sık tekrarladıkları bazı hatalar kilo vermelerini zorlaştırıyor. Vücudunuzdaki 30-40 milyar yağ hücresini yönetmenin güçlüğü de bu hatalardan kaynaklanıyor.

17.02.2008

Ramazanda diyet olmaz

Ramazan ayında düşebileceğiniz önemli hatalardan biri; bu güzel ayı “diyet zamanı” gibi değerlendirip lüzumsuz bir kilo verme çabasına girmektir.

18.05.2018

Sağlıklı bir diyet için 10 emir

Diyet yapmak zor ve zahmetli bir iştir. Heves ister. Direnç ister. Sabır ister. Bir o kadar da motivasyon ve süreklilik ister. Daha da mühimi bilgi ve kalıcılık üstüne birazcık sürdürülebilirlik ister. Ama en önemlisi bazı temel beslenme kurallarına kayıtsız ve şartsız itaat, uyum ister. İtaati zorunlu olan kuralların ilk 10’unda neler var diye merak ediyorsanız buyurun...

18.09.2017

Posalar sağlığın bekçisidir

Formda ve dinç yaşlanmanın ve kalıcı kilo kontrolünün bir sırrı da lif (posa) zengini beslenmeden geçer.

23.08.2016

Check-up mı make up mı

Düzenli yapılan check-up’ların zaman zaman işe yaramadığı görülmektedir. Check-up’ların beklenen faydayı sağlamamasının bir değil, birçok yanıtı olabilir ama en önemli sorun yapılan işin check-up’tan çok, make-up’a benzemesidir.

22.03.2016