EKSTRA
MENÜ

Diyanet

Diyanet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyanet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.943 Diyanet haberi bulunmuştur.

Diyanet Haberleri

Hafızlık tespit sınavı sonuçları açıklandı İşte, sorgulama ekranı

Hafızlık tespit sınavı sonuçları açıklandı! İşte, sorgulama ekranı

Hafızlık tespit sınavı sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından erişime açıldı. 70 puan alan adayın başarılı sayılacağı hafızlık tespit sınav sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinden TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. İşte, hafızlık tespit sınav sonuçları ve detaylı bilgiler

23.09.2020Gündem
Anadolu’dan, Almanya’da huzurevlerine uzanan hikayeler

Anadolu’dan, Almanya’da huzurevlerine uzanan hikayeler

Almanya’nın Köln kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi’nde, ‘21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ etkinlikleri çerçevesinde ‘Göç ve Demans - Maziye Bir Bakıver’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı.

22.09.2020Avrupa
DİTİB camisi ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliğine katıldı

DİTİB camisi ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliğine katıldı

Almanya’da düzenlenen ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliğine sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Völklingen Selimiye Camisi gönüllüleri de katıldı.

21.09.2020Avrupa
Emine Erdoğan Edirnede ziyaretlerde bulundu

Emine Erdoğan Edirne'de ziyaretlerde bulundu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Edirne'de Osmanlı darüşşifası ve Osmanlı imaretinin modellemelerle anlatıldığı müzeler ile "Türkiye'nin en çevreci camisi"ni ziyaret etti.

19.09.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta İstanbul-Ankara-İzmir ve tüm illerimiz 18 Eylül cuma namazı saatleri

Cuma namazı saat kaçta? İstanbul-Ankara-İzmir ve tüm illerimiz 18 Eylül cuma namazı saatleri

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan il il cuma namazı saatleri ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor.. Seccadelerini alarak cuma namazı ibadetlerini idrak edecek olanlar, 18 Eylül Cuma namazı saatlerine Diyanet takvimi üzerinden ulaşacaklar. Tüm camilerde cuma hutbesinin okunmasının ardından saf tutulacak. Bu hafta cuma namazı İstanbul'da 13:04'da, Ankara'da 12:48'te, İzmir'de 13:11'de okunan ezanın ardından kılınacak. İşte, tüm illerin 18 Eylül cuma namazı saatleri.

18.09.2020Gündem
Cuma namazı kaç rekat Cuma namazı nasıl kılınır İşte kılınışı ve rekat bilgisi

Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı nasıl kılınır? İşte kılınışı ve rekat bilgisi

Cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Müslümanlar her hafta cuma gününü büyük bir heyecanla bekliyorlar. Birlik ve beraberliğin arttığı, bolca ibadet edilen bu gün içerisinde cemaat ile beraber cuma namazı kılınıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan bilgiye göre cuma namazının farzı iki rekâttır.

18.09.2020Gündem
Safer ayı duası nasıl okunur İşte safer ayı duası ile ilgili bilgiler

Safer ayı duası nasıl okunur? İşte safer ayı duası ile ilgili bilgiler

Safer ayı duasının okunuşu ile ilgili bilgiler yoğun ilgi görüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre 2020 yılında safer ayı 18 Eylül'de başladı. Safer, kamerî/hicrî takvimin Muharrem ayından sonra gelen ikinci ayıdır. Safer ayının uğursuz olduğu ve bu ayda bela ve musibetlerin çokça meydana geldiği şeklinde bir anlayış Cahiliye dönemine ait olup, dinimizde yeri yoktur. İşte safer ayı duası ile ilgili bilgiler

18.09.2020Gündem
Cuma namazı saatleri 18 Eylül: Cuma namazı saat kaçta kılınacak Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri 18 Eylül: Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu, namaz saati yaklaşırken pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Cuma namazı saatleri İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 il için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Seccadelerini alarak cuma namazı ibadetlerini camilerde idrak etmeye hazırlanan Müslümanlar, 18 Eylül cuma namazı saatine göre hazırlıklarına yön verecek. Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri önemli bir gün olan cuma gününde cuma hutbesinin okunmasının ardından saf tutulacak. Peki, bu hafta cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet bilgisine göre 18 Eylül 2020 İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin il il cuma namazı saat bilgisi.

18.09.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin konusu ve metni

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin konusu ve metni

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunacak olan cuma hutbesinin konusu bu hafta "Bereket Manevi Bolluk" olarak belirlendi. Önemli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesi namaz öncesi vatandaşlara anlatılacak.18 Eylül cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) sözleri ve buyrukları yer alıyor. İşte, 18 Eylül 2020 cuma hutbesinin tam metni ve konusu.

18.09.2020Gündem
Kocatepe Camii Nerede Kocatepe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Kocatepe Camii Nerede? Kocatepe Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Türkiye gerek Osmanlı zamanında gerekse de Selçuklu imparatorluğu zamanından kalma olan pek çok tarihi yapıya sahiptir. Bu tarihi yapılardan en önemlileri arasında camiler gelmektedir. Müslüman bir topluluk olan Türkler tarihte gittiği ve yer aldığı bölgelerde sürekli olarak ibadethane için cami inşa etmişlerdir. Kocatepe Camide Cumhuriyet ilan edildikten sonra inşa edilmiş olan camilerden birisidir. Kocatepe Camii yaklaşık olarak 70 yıllık bir tarihi bulunmasına karşın bu cami sürekli olarak ziyaret edilmekte ve bölgenin en önemli camilerinden birisidir. Kocatepe Camii arama motorlarında mimari özellikleri ve caminin lokasyonu en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Peki, Kocatepe Camii nerededir? Kocatepe Camiye nasıl gidilir? Kocatepe Camii tarihi nedir ve caminin mimari özellikleri nelerdir? Kocatepe Camii mimarı kimdir? İşte Kocatepe Camii ile ilgili her şey.

16.09.2020Seyahat
2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı 3. dönem hafızlık tespit sınavı bu yıl online olarak gerçekleşti. 7 Eylül 2020 tarihinde 15 ilimizde uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı sonuçları için takvim paylaşıldı. Peki, 2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.09.2020Gündem
Safer ayı ne zaman başlıyor İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

Safer ayı ne zaman başlıyor? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

Safer ayının 2020 yılında ne zaman idrak edileceği merak konusu oldu. Safer ayının başlayacağı tarihi sorgulayan pek çok vatandaş bir yandan da safer ayında yapılması gereken ibadetleri araştırıyor. Peki, Safer ayı ne zaman başlıyor?

15.09.2020Gündem
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Paylaşma Ve Yardımlaşma konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Paylaşma Ve Yardımlaşma konu anlatımı

Paylaşma ve yardımlaşma her insanın ihtiyacı olan bir durumdur. Maddi ve manevi olarak paylaşma ve yardımlaşma herkese fayda sağlar. İslam dini de bu konuda özellikle çok dikkatli olan bir dindir. Toplumda herkes bir diğerine muhtaçtır. Çünkü insanoğlu toplumsal ve sosyal bir varlıktır. Bu sebeple ihtiyaçlar başkalarının yardımları ile çok daha rahat karşılanabilir. 8. Sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi konuları içinde bulunan paylaşma ve yardımlaşma ile ilgili konu anlatım detaylarını derledik.

15.09.20208. SINIF
Ahmet Hamdi Akseki Camii Nerede Ahmet Hamdi Akseki Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ahmet Hamdi Akseki Camii Nerede? Ahmet Hamdi Akseki Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Türkiye’nin başkentindeki en büyük cami olma özelliğine sahip olan Ahmet Hamdi Akseki Camii, yaklaşık 4 yıl süren inşaat çalışmaları sonucunda kullanıma hazır hale getirilmiştir. İbadet etmek ve cami hakkında detaylı bilgi almak için bu yazımızda Ahmet Hamdi Akseki Camisi hakkındaki detayları derledik.

14.09.2020Seyahat
Safer ayı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor

Safer ayı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor?

Safer ayı ne zaman başlıyor sorusu, dini vecibeleri yerine getirmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Safer ayı, muharrem ayından hemen sonra idrak edilen aydır. Genellikle uğursuzlukların ve musibetlerin geldiği ay olarak bilinse de Peygamber Efendimiz bu ayın önemini ve anlamını Hadis-i Şeriflerle aktarmıştır. Peki, safer ayı ne zaman başlayacak ve hangi ay idrak edilecek? İşte, safer ayı hakkında detaylı bilgiler

12.09.2020Gündem
Diyanet’ten ‘din istismarı’na karşı cuma hutbesi

Diyanet’ten ‘din istismarı’na karşı cuma hutbesi

Hutbede ‘din istismarcılarının sözde keramet ve rüyalarla, bidat ve hurafelerle şifa dağıtma, kısmet açma vaadiyle menfaat sağladıkları’ belirtilerek vatandaşlar uyarıldı.

12.09.2020Gündem
Provokasyona polis önlemi

Provokasyona polis önlemi

İsveç’in başkenti Stockholm’de Diyanet İşlerine bağlı Ulu Cami’nin önünde olası izinsiz Kur'an-ı Kerim yakma girişimine karşı polis sıkı önlemler aldı.

11.09.2020Avrupa
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kılınışı her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber merak ediliyor. Cuma günlerinde cemaat ile beraber Cuma namazı kılınıyor. Peki Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde, ‘Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır.’ bilgisi yer alıyor. Son sünnetin ardından zuhr-i ahir, niyetiyle dört rekat daha namaz kılınmaktadır. Bundan sonra, iki rek'at vaktin sünneti kılınır.

11.09.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta İl il 11 Eylül cuma namazı saatleri

Cuma namazı saat kaçta? İl il 11 Eylül cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati, pek çok ilde olduğu gibi İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde de günün ilk saatleri itibariyle araştırılan konular arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan Cuma saati bilgileri çerçevesinde camilere doğru yola çıkacak olan pek çok kişi, internet üzerinden Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusuna cevap arıyor. Peki, Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, 11 Eylül il il cuma namazı saatleri

11.09.2020Gündem
Cuma hutbesinde din istismarcılığı uyarısı

Cuma hutbesinde 'din istismarcılığı' uyarısı

DİYANET İşleri Başkanlığı'nın (DİB) yayımladığı Cuma hutbesinde 'din istismarcılığı' konusu işlenirken, "İnancı ve dini değerleri üzerinden insanları aldatmak nasıl din istismarı ise iftira, hakaret ve ithamlarla Müslümanların tamamını zan altında bırakmak, İslam hakkında korku ve nefret oluşturmak da aynı şekilde din istismarıdır" denildi.

11.09.2020Gündem
Cuma namazı saati: 11 Eylül İstanbul, Ankara, İzmirde cuma namazı saat kaçta Tüm illerin cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati: 11 Eylül İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saat kaçta? Tüm illerin cuma namazı saatleri

Cuma namazı saatleri bu mübarek günün gelmesi ile beraber araştırılıyor.  İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde cuma namazı ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşlar cuma namazı saatlerini öğrenmek istiyorlar. Müslümanlar her hafta bu önemli günde cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Cuma hutbesinin okunmasının ardından tüm camilerde sosyal mesafe kurallarına uyularak cuma namazı için saf tutulacak. Diyanet İşleri Başkanlığı namaz saatlerini yayımlıyor. İşte, Diyanet bilgisine göre 11 Eylül İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

11.09.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan İsveçte Kuran-ı Kerime yönelik saldırılara ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılara ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsveç'in başkenti Stockholm'de Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları kınadığını belirterek, "İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa'nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur." ifadesini kullandı.

10.09.2020Gündem
11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım

11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: 'Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım'

11 Eylül Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 11 Eylül konusu bu hafta, 'Din İstismarına Karşı Ferasetli ve Basiretli Olalım' oldu. 11 Eylül Cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) 'Sözlerin en doğrusu, Allah’ın kitabıdır. Rehberliğin en güzeli, Muhammed’in rehberliğidir' Hadis-i Şerif'i ve İslam dininin emir ve buyruklarına dair detaylar yer alıyor. İşte, 11 Eylül 2020 Cuma hutbesinin tam metni...

10.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Diyanetten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Son dakika haberler... Diyanet'ten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

10.09.2020Gündem
Ettehiyyatü duası Türkçe ve Arapça okunuşu- Diyanet Ettehiyyatü duası anlamı, meali

Ettehiyyatü duası Türkçe ve Arapça okunuşu- Diyanet Ettehiyyatü duası anlamı, meali

Ettehiyyatü duası Türkçe ve Arapça okunuşu namaz kılmak isteyen Müslümanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Ettehiyyatü duası tüm vakit namazlarında okunmaktadır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarında oturuşlarda bu dua okunur. İşte Ettehiyyatü duası okunuşu ve anlamı

10.09.2020Dualar
Nikah duası nedir ve nasıl yapılır Diyanet nikah duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Nikah duası nedir ve nasıl yapılır? Diyanet nikah duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Dini nikah sonunda, -halk arasında imam nikahı- okunan duaya nikah duası denir. Duada genel olarak evlenen çiftlerin ve kurulan yuvanın salahiyeti, mutluluğu ve hayırlı olması için dua edilir. Hz. Adem (as) ile Hz. Havva (ranh), Hz. Muhammed (asm) ile Hz. Hatice (ranh, Hz. Ali (ra) ile Hz. Fatma’nın (ranh) evlilikleri gibi bir yuva nasip etmesi niyaz edilir.

10.09.2020Dualar
Yemek duası nedir Diyanet sofra duası Türkçe ve Arapça okunuşu

Yemek duası nedir? Diyanet sofra duası Türkçe ve Arapça okunuşu

Yaradana Hamd-ü Senalar sunup şükretmek için okunan yemek duası, Arapça ve Türkçe okunuşu ile araştırılıyor. Türkçe meali dışında Arapça okunuşu da merak edilen yemek duası, fazileti ile gündemde yer alıyor. Peki, yemek duası nedir ve Türkçe-Arapça sofra duası nasıl okunur? İşte, yemek duası abdestsiz okunur mu sorusunun cevabı

10.09.2020Dualar
Ezan duası nedir Diyanet Ezan duası anlamı, Ezan duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Ezan duası nedir? Diyanet Ezan duası anlamı, Ezan duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Ezan okunduktan sonra okunan dua, İslam alimleri tarafından sünnet olarak belirtilmiştir. Allah'ın büyüklüğünü dile getirmek için ezandan sonra okunan dua, hayırlara vesile olmada şefaatçi olmaktadır. Peki, Ezan duası nedir? Diyanet Ezan duası anlamı nedir? İşte, Ezan duasının Arapça ve Türkçe okunuşu..

10.09.2020Dualar
Bünde’de DİTİB camisi ve külliyesinin temeli törenle atıldı

Bünde’de DİTİB camisi ve külliyesinin temeli törenle atıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Bünde kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı ‘Yeni Cami ve Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan temel atma töreninde, caminin minik öğrencilerden oluşan korosu da Almanca ve Türkçe şiir okudu, ilahiler seslendirdi.

9.09.2020Avrupa
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan imam hatiplilerle ilgili sözlere tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan imam hatiplilerle ilgili sözlere tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler'i şiddetle kınadığını bildirdi.

8.09.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığından Fatih Altaylıya yalanlama

Diyanet İşleri Başkanlığından Fatih Altaylı'ya yalanlama

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), gazeteci Fatih Altaylı'nın "Yabancı derken!" başlıklı yazısında yer verdiği, "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun." ifadelerinin Başkan Ali Erbaş'a ait olmadığını bildirdi.

8.09.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı 2020 DHBT takvimi

DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı 2020 DHBT takvimi!

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), bu alandan sınava girecek olan adayların araştırdığı konu oldu. '2020 DHBT sınavı ne zaman?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. ÖSYM'nin yurt genelinde gerçekleştireceği sınavda, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında yer bulmak isteyen öğrenciler DHBT'ye katılım sağlayacak. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman?

8.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Diyanetten Heybeliada’daki araziye ilişkin açıklama

Son dakika haberler... Diyanet'ten Heybeliada’daki araziye ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Salgınla mücadele kapsamında Heybeliada'ya yeniden bir Pandemi Hastanesi inşası planlanması halinde, söz konusu araziyi iade etmeye hazırız" açıklamasını yaptı.

8.09.2020Gündem
Cezaevlerinde eğitim seferberliği

Cezaevlerinde eğitim seferberliği

Adalet Bakanlığı’nın cezaevlerindeki temel eğitim programları kapsamında, bu yılın ilk sekiz ayında 44 bin 353 mahkûm ortaokul veya liseye kayıt yaptırırken, 14 bin 128 tutuklu ve hükümlü de ön lisans programlarından doktorayla yüksek öğretimine devam ediyor. Mahkûmlardan 110’u yüksek lisans, 47’si doktora eğitimi alıyor.

8.09.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan denizde boğulan din görevlisi Çıtak için başsağlığı mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan denizde boğulan din görevlisi Çıtak için başsağlığı mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Samsun'un Atakum ilçesinde boğulma tehlikesi geçiren öğrencisini kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden din görevlisi imam hatip Mehmet Çıtak'ın yakınlarına başsağlığı diledi.

7.09.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan eşi tarafından öldürülen din görevlisi Güneşe ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan eşi tarafından öldürülen din görevlisi Güneş'e ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmit'te eşi tarafından öldürülen din görevlisi vaiz Özlem Gön Güneş'e Allah'tan rahmet dileyerek "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür. İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır." değerlendirmesinde bulundu.

5.09.2020Gündem
Cuma namazı kaçta İstanbul Ankara İzmir ve tüm iller 4 Eylül Cuma namazı saati

Cuma namazı kaçta? İstanbul Ankara İzmir ve tüm iller 4 Eylül Cuma namazı saati

Cuma saati ile hazırlıklarını tamamlayarak harekete geçmek isteyen pek çok Müslüman, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı Cuma namazı saati için araştırmalarını sürdürüyor. İstanbul Ankara İzmir haricinde tüm illerin Cuma namazı saati bilgisini paylaşan Diyanet İşleri Başkanlığı, 4 Eylül tarihi özelinde 81 il için özel namaz vakitlerini yayımladı. Peki, 4 Eylül Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, camilerde ibadetlerin gerçekleşeceği Cuma saati hakkında detaylı bilgiler

4.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Ses kayıtları da dosyada İstismarcının savunması da utanmaz

Son dakika haberi: Ses kayıtları da dosyada! İstismarcının savunması da utanmaz

Sakarya’da müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Eyüp Fatih Şağban, ifadesinde iddiaları doğruladı: “Bir yanlış yaptık ama büyütülecek bir şey yok.”

4.09.2020Gündem
4 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: İslam temizliği emreder

4 Eylül cuma hutbesi Diyanet tarafından yayımlandı: Cuma hutbesinin konusu: 'İslam temizliği emreder'

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 4 Eylül konusu bu hafta, 'İslam temizliği emreder' oldu. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren cuma hutbesinde temizlik konusu camaate anlatılacak. 4 Eylül Cuma hutbesi içerisinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) 'Temizlik, imanın yarısıdır' Hadis-i Şerif'i ve İslam dininin emir ve buyruklarına dair detaylar yer alıyor. İşte, 4 Eylül 2020 Cuma hutbesinin tam metni...

3.09.2020Gündem
Son dakika haberleri: Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan iğrenç olaya tepki

Son dakika haberleri: Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan iğrenç olaya tepki

Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban (58), bir müridinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği iddiasıyla tutuklanması ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan açıklama geldi. Diyanet'ten yapılan açıklamada 'Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir' denildi.

3.09.2020Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitiyor İşte Diyanetin verdiği tarih bilgisi

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgisi!

'Muharrem ayı ne zaman bitecek?' sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Muharrem ayıyla birlikte milyonlarca vatandaş dini vazifelerini yerine getirmeye başladı. Peki, 2020 muharrem ayı ne zaman bitecek?

3.09.2020Gündem
Eski haline döndü

Eski haline döndü

Hürriyet’in önceki gün gündeme getirdiği 1300 yıllık Hirami Ahmet Paşa Mescidi’ndeki klima ve kümesler kaldırıldı. Fatih Kaymakamlığı, tarihi caminin aslına uygun hale getirildiğini açıkladı.

3.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Her gecesi mehtaplı Heybeliada

Yalova’dan sabah erken saatte kalkan adalar vapuru ile Sirkeci’ye kadar gidip işlerini hallettikten sonra akşamüzeri de aynı vapurla geri dönmüş yüzlerce Bursalı vardır. Her nedense bu güzelim vapur hattı son yıllarda iptal edildi. İstanbul’un adalarına ulaşmanın tek yolu artık İstanbul’a gitmek. Bir zamanlar Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın bisikletiyle gezdiği huzurlu sokakları, ince zevklerin ürünü tarihi köşkleri, dünyaca ünlü dini yapıları, sakin kır kahveleri, sahile sıralanmış balık lokantaları ve yemyeşil doğasının yanı sıra, şarkılara konu olmuş mehtaplı geceleriyle Heybeliada güneşli ama esintili bir sonbahar gününü sizinle paylaşmayı bekliyor.

14.09.2020

Cübbeli Ahmet notları

CÜBBELİ Ahmet, Tarafsız Bölge’ye katıldı.

11.09.2020

Bir imam hatipli olarak Erol Mütercimler konusunda ne diyorum?

“İmam hatip mezunları sapık, sahtekâr, ahlaksız olarak karşımıza çıkıyor” diyen Erol Mütercimler konusunda...

10.09.2020

Heybeliada Sanatoryumu'nu görünce hatırladıklarım

Yıllar önce, Davos’a ilk gittiğim yıl kaldığım otelin adı Schatzalp’tı...

8.09.2020

Mazhar Alanson’ları yıpratmayalım

“Ne söylediğin değil, nasıl söylediğin” bazen çok önem arz eder.

6.09.2020

Heybeliada’daki o bahtsız hastane

Türkiye’nin ilk pandemi hastanesi Heybeliada’daydı.

6.09.2020

Din istismarcısı sapıklara karşı mücadele rehberi

Kafasına sarık sarıp “Ben şeyhim” diye ortaya çıkan tiplere, her şeyden ve herkesten önce devletimiz, “Hop” demeli.

5.09.2020