EKSTRA
MENÜ

Diyanet İşleri Başkanı'nın Makam Aracı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11 haberi bulunmuştur.

Diyanet İşleri Başkanı'nın Makam Aracı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mercedesi gönderdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mercedes'i gönderdim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs darbesinin, “tarihe kara bir leke olarak yazıldığını” belirterek, “Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu suçlu oldukları için değil, ibreti âlem olsun diye asıldılar” dedi.

27.05.2015Gündem
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Diyanet siyasallaşmıştır, Diyanet otomobilleşmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Diyanet siyasallaşmıştır, Diyanet otomobilleşmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsis edilen araç ve tahsis edilmesi gerektiğini söylediği uçak konusunda “Bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır, Diyanet otomobilleşmiştir” diyerek Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i istifaya çağırdı.

27.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğandan çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yurtdışı seyahatlerini havuzda olan uçaklarla yapması için Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşeceğini söyledi. Vatikan’da dini liderin özel uçağı olduğunu kaydeden Erdoğan, “Zamanla oynuyorsunuz. Niçin bizim dini liderimiz tarifeli uçakla gitsin?” diye sordu.

26.05.2015Gündem
Bakan İsmet Yılmaz: Değil araba uçak tahsis edilse yeridir

Bakan İsmet Yılmaz: Değil araba uçak tahsis edilse yeridir

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanının makam aracı üzerinden yürütülen tartışmaların iyi niyetli olmadığını belirterek, "Diyanet İşleri Başkanına değil bir araba, uçak tahsis edilse yeridir" dedi.

25.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanına Mercedes tahsis edeceğim, hem de zırhlı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanı'na Mercedes tahsis edeceğim, hem de zırhlı olacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bosna-Hersek dönüşünde gazetecilere uçakta açıklama yaparken, son zamanlarda tartışma konusu olan Diyanet İşleri Başkanı’nın Mercedes makam aracıyla ilgili de konuştu.

21.05.2015Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlundan Erdoğana: Diyanetin makam aracını al o zaman sen kullan

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Diyanet'in makam aracını al o zaman sen kullan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanı'nın makam aracıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Ben olsam iade ettirmezdim'' demesine ''Kendi oturduğu kaçak sarayı meşrulaştırmak istiyor o söylemi. Ben kaçakta oturuyorum diyor. Ben olsaydım iade ettirmezdim diyor. Al o zaman sen kullan, gerçi sana hafif gelir o'' ifadelerini kullandı.

11.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmeze: Senin bineceğin Mercedes’in fiyatı ne ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e: Senin bineceğin Mercedes’in fiyatı ne ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in makam aracıyla ilgili konuştu. ''Diyanet İşleri Başkanımız, tutmuş o Mercedes arabayı ben satılsın dedim diyor ve sattırıyor'' diyen Erdoğan, ''Halbuki benim bilgim olsa, ben derdim ki Mehmet hocam ne yapıyorsun, niye satıyorsun? Senin bineceğin Mercedes’in fiyatı ne ya, gazetelerin attığı manşetlere niye bakıyorsun?'' dedi.

11.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Diyanet İşleri Başkanının makam aracıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Diyanet İşleri Başkanı'nın makam aracıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’daki Gençlik Buluşması’nda Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla ilgili tartışmalar hakkında konuştu. Erdoğan şunlanı söyledi: Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık' derdim.

11.05.2015Gündem
CHPden itibar yasa teklifi

CHP'den itibar yasa teklifi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e tahsis edilen lüks makam aracıyla başlayan tartışmalarla ilgili CHP çok ilginç bir yasa teklifi verdi. CHP, makam aracı tartışmalarını eleştirmek için 'tüm makam araçları, her yeni model çıktığında, yenilensin' önesini getirdi.

16.12.2014Gündem

Yazar Sonuçları